Loopt het leven op rolletjes? +V hs TUINT0K0 KJtBINNENHL Agenda Soester Gemeenschap A.D.vanKRAUNGEN Wandkasten Burgerlijke Stand Haarproblemen Loopt het leven op rolletjes SOESTER COURANT RECLAME KRANT J .van Zal Glaasje op - toch gereden Cassetterecorders uit auto ontvreemd Utrechtse kerkmuziek Domkerk R.K. kerkdiensten 100.000 geforceerde deuren per jaar. Dat is alarmerend! Andriessen Alarmerings Apparatuur! L Andriessen fv De alarmeringsmensen. i m*j. nranirriJiTrFr STUDIO interieur adviseurs k. de boer zn bv Tuin-Adviescentrum 'T Vaarderhoogt Amnesty werkmap voor scholieren Utrechter kon geen rijbewijs tonen Diverse diefstallen Predikbeurten KAPSALON HANS WEWER Geslaagd Autobestuurster met revolver bedreigd Maquette weg uit leeszaal Medische dienst Openbare voordrachten Theosofisch Genootschap „De Vangrail" start winterseizoen Aanrijding op Smitsweg Morgen KocmUt Courant van donderdag 22 september 1977 at - meer een kwestie van^!»n °F de meesten van ons is het va" kindsbeen opstaat, loopt het allemnoi 0pstaan- En zolang je na iedere val ook weer meest letterlijke zin f' Een aantal van onze medemensen is - in de het merendeel van dè röviiT m Sta?*' staan en loPen is soms heel moeilijk en in Voor hen is het maar ffY onmogelijk, omdat zij lichamelijk gehandicapt zijn. leven op iolletieTlinn* °ok nu weer 'Eerlijk - noodzakelijk. dat hun zouden zij zich taü hul>""">ara,uur Binnenkort wordt er geld voor hen inge-* zameld. Moet dat nou? zegt u misschien. In ons kleine land wordt immers voor iedereen gezorgd van de wieg tot het graf? Sociale wetten en wetjes voorzien erin. dat iedereen ..aan zijn trekken komt". Waarom moeten we dan nog geld inzamelen? Wij stelden die vraag aan de heer J. C. B. M. Bak. directeur Econ. Zaken van het Prinses Beatrix Fonds, dat steun ver leent aan polio-patiënten en diverse an dere groepen van lichamelijk gehandi capten van alle gezindten. ..Iemand, die b.v. orthopedisch schoeisel moet dragen, krijgt daarvoor eenmaal per jaar van het ziekenfonds een vergoe ding, Maar één paar van die schoenen is niet voldoende. Als het bijvoorbeeld moet worden verzoold, zitten ze al vast. 9 Momenteel kost dat aangepaste schoei sel ongeveer 1000.-. En dat is dan maar één voorbeeld. Lang niet iedèreen kan uit hoofde van W.A.O. of A.A.W. beschik ken over een gemotoriseerd vervoer middel. Terwijl om de maatschappelijke en sociale contacten ten kunnen behou den het in sommige gevallen wel zeer wenselijk is. In deze beide gevallen - en het zijn vanzelfsprekend maar voorbeel den - helpt het Prinses Beatrix Fonds. De noodzaak van onze steun blijkt trouwens heel duidelijk uit de bedragen, die v/e daaraan uitgeven. Vorig jaar was dat bijna 1.8 miljoen aan individuele hulp." Dat is nogal een bedrag. Kunt u iets meer zeggen over de verdeling daarvan? ..Jazeker. Van dat bedrag is 38% uitge geven aan gemotoriseerde vervoermid delen. Ruim 24% aan inrichting en aanpassing van woningen. Een ander deel is besteed aan voorzieningen voor vakantiereizen." Wat moeten we ons daarbij voorstellen: voorzieningen voor vakantiereizen? ..Kijk, als niet-gehandicapte kan je op je gemak een vakantie uitzoeken, die je past. Ook wat de prijs aangaat. Gehan dicapten kunnen dat niet. Voor hen moeten er allerlei voorzieningen worden getroffen. Zij moeten ook vaak extra bagage meenemen. Soms gaat er ook een rolstoel mee. Zo'n vakantiereis kost - als je naar het buitenland gaat - al gauw 5 a 600 gulden meer dan normaal. Maar Nu al lente? Welnee, maar wel volop bloem bollen (dus toch een beetje lente in onze tuinwinkel). Ca. 70 soorten botanische tulpen, ca. 50 soorten andere tulpen, ca. 15 soorten Narcissen, meer dan 100 diverse leuke bolge- wasjes (ook heel bizondere!). trefpunt voor plantenvrienden Amsterdamseweg 139 - Amersfoort tel. 033 -17031 hun vakantiegeld is beslist niet hoger dan dat van anderen. Daarom helpt het Prinses Beatrix Fonds de laatste twee jaar ook in die gevallen." Kunt u ook iets vertellen over de hulp van het Fonds bij aanpassingen van woningen? ,,U hebt vast op de televisie wel eens gezien, hoe huizen soms van speciale liftinstallaties worden voorzien, omdat gehandicapten zelf niet de trap op kun nen komen. Er zijn ook andere aanpas singen. waar je niet zo direct aan zou denken. Een voorbeeld daarvan is de koelkast. De deur gaat altijd alleen maar van links naar rechts open. Men sen. die in een rolstoel zitten, kunnen er daardoor soms niet bij. Wél als de deur naar de andere kant open zou gaan. Zo'n aanpassing kost geld. Koelkasten moe ten overigens net als wasmachines niet op de grond, maai* op een hoogte staan, anders kunnen de gehandicapten er van uit hun rolstoel niet bij. Pannen moeten van het fornuis op het aanrecht kunnen worden geschoven, want optillen is on mogelijk. Zo'n keuken moet dus in zijn totaliteit opnieuw ingericht worden. Lichtpunten mogen zich eigenlijk niet hoger bevinden dan 1.10 m. boven de grond. In nieuwbouwflats houden ze daar al rekening mee. Ook deuropenin gen worden tegenwoordig breder ge maakt. Allemaal belangrijke zaken voor mensen die met een lichamelijke handi cap moeten leven." U spreekt steeds van lichamelijk gehan dicapten. Kunt u eens precies zeggen, om welke groepen het eigenlijk gaat? "Het Fonds werd in 1956 gesticht als fonds voor polio-patiënten. In dat jaar werd ons land geteisterd door een epi demie, die niet minder dan 2200 slacht offers eiste, voor het merendeel kinde ren. Kinderverlamming komt nu nog maar zelden voor, omdat er een krachtig serum tegen werd gevonden. Maar er zijn nog veel mensen, die met de rest- verschijnselen van deze ziekte kampen. De hulpverlening van. het Fonds kon worden uitgebreid naar lichamelijk ge handicapten, zoals zij, die vanaf hun geboorte spastisch zijn en degenen die spinabifida (open rug), multiple sclero se, spierdystrofie of andere spierziekten hebben. Dit jaar gaan we ook steun verlenen aan mensen die de ziekte Cho- rea van Huntington hebben, een erfelijke ziekte waarvan naar schatting 1200 men sen in Nederland het slachtoffer zijn geworden." U sprak zojuist van individuele hulp. Wat doet het Fonds daarnaast nog? ,,Het vorig jaar hebben wij aan niet- indivi duele bijdragen - voor wetenschappelijk onderzoek en voor bijdragen aan instel lingen en voor diverse objecten - ruim 2 miljoen gulden uitgegeven. Ik noem maar weer een voorbeeld: wanneer bij de bouw van een zwembad aangepaste toiletten en douches voor gehandicapten worden gemaakt, geeft het Prinses Bea trix Fonds een bijdrage van maximaal 5000,-. Dat lijkt niet zoveel, als je het vergelijkt met de totale kosten van de bouw, maar het blijkt wel een stimulans te zijn-om het hele gebouw toegankelijk te maken voor gehandicapten." Laatste vraag: Waar ingezameld wordt, worden kosten gemaakt. Het publiek vraagt zich dan wel eens af: Wat zou er aan de strijkstok blijven hangen? "Daar kan ik kort over zijn: bij ons valt dat beslist erg mee. Wij hadden vorig jaar een onkostenpercentage van 15%. In dat bedrag zitten de kosten voor ons pand, het personeel en alle kosten voor ons bureau en voor de propaganda. Samengevat de kosten om de gelden te werven én ze uit te geven. Op ditzelfde adres worden overigens ook de leden- en financiële administratie van een aantal andere stichtingen en bonden bijgehou den. o.a. de Ned. Multiple Sclerose Stichting, de Vereniging Spierdystrofie Nederland, de Bond van motorisch ge- Voor al uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Beckeringhstraat 11 Nederlandse Bond van Dansleraren PLE2IER VOORTWEE Inschrijving dagelijks Cursusaanvang 17 september Bij Dansinstituut v. Heutszlaan 10, Baarn. Telefoon 02154-13319 handicapten. de Stichting aanpassingen voor gehandicapten enz. Het binnen komende geld komt dus practisch geheel ten goede aan hen die onze hulp nodig hebben!" In het weekend werd een alcoholcontrole gehouden. Acht bestuurders van voertui gen moesten blazen; vier gingen vrij uit; drie (J. M. uil Soesl. T. van R. uil Hoevelaken en J. F. uit Baarn) kregen een rijverbod en de bromfietser H. Th. C. M. (25) uit Soest een proces-verbaal in verband met het weigeren van de bloed proef. M. zag ook zijn brommer nog in beslag genomen voor een technisch on derzoek. Op het Nassauplantsoen werd de zigzag rijdende C. v.d. W. (49) staande gehou den. Ook hij weigerde de bloedproef. De Soester A. J. V. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een draagbare cassetterecorder en een por temonnee met enig geld uit zijn auto. Hij had deze geparkeerd op de Smitsweg. Een onbekende heeft de wagen openge broken. De schade voor V. bedroeg ongeveer 150 gulden. oneindig aan PiT7?!«TÏTW73 elkaar te bouwen lllnnll I ii'n en variabel van indeling Burg Gro.hes«ro1A Artjhome Zaterdagmiddag 24 september .a.s. om 3.30 uur is er weer muziek in de Dom. Er zullen dan ten gehore worden gebracht: Italiaanse hoorn- en gitaarconcerten. De instrumentale Domcantorij staat onder leiding van Maarten Kooy. De toegang is vrij. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00, 11.00 en 18.30 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 uur (Hoogmis) en 11.00 uur Maandag,'dinsdag en donderdag 8.30 uur Woensdag en vrijdag 19.00 De Open Hof, Dalweg (hoek Veenbesstraat) Zaterdag 19.00 uur Zondag 12.00 uur St. Caroluskerk, Soesterberg Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.30 uur tja, wie kan er nou overal tegelijk zijn Vraag eens dokumcnlulic aan. Voor dc veiligheid. F Geregistreerd bij het TB BS. C.H.J. ANDRIESSCN ZN. B.V. EMMASTRAAT 47. HILVERSUM, TEL. 035-13822. 11/1 laanstraat 22 baarn telefoon (02154) 1 27 97 mollerusstraat 7 Leesvoer. -Violen, volop bloeiend, winterhard, slechts 15 cent (alleen per kist. geen handelaren) -Graszoden, slijtvast, beter bestaat gewoon niet, slechts 3,50 per mJ. -Peter Muts maakt tuinontwerpen voor U. -Het Stenen Tijdperk lijkt voorbij, maar wij kunnen nog volop steen leveren: ongekende sortering be stratingsmaterialen van ronde klinker tot zeskantige tegel en van Bockhorner tot Waalformaatklinker -Kamerplanten - snijbloemen: weekreclame van don derdag t/m woensdag: Kaapse violen van 2,25 voor 1 gulden.Chrysanten van 1,75 voor 1 gulden. Wij maken een schrale prijs tot een bijzonder schriele. -Spoorbielzen-graszoden en steenmaterialen: afgehaald 10% korting. -Ons assortiment heesters en coniferen is in 10 dagen verdubbeld, veel bijzonder heden: wacht vooral niet te lang. Weekreclame: van donderdag t/m woensdag: Pernettia's met bes van f 9,75 voor 5 gulden DORRESTEINWEG72A - SOEST - TELEFOON 12883^ Geopend: ma t/m ia 8 - 6 uur. Vrijdagavond 7 - 9 uur. 19 t/m 24 september: Handtekeningaktie voor politieke gevangenen van Amnesty International. Men kan zijn handteke ning zetten tijdens de openingstijden in de Openbare Bibliotheek, Alb. Cuyplaan. 22 september: Speciale Vredesweek Schrijfavond in Soesterberg. Vertoning Amnesty-klankbeeld. Nadere informatie bij mevr. M. Sluis-Spaan, Banningstraat 7, Soesterberg. tel. 03463-1940. 3 oktober: Wandeling NIVON bij Vier houten onder leiding van Henk Rutgers Vertrek van het Baarns Lyceum om 14 uur. 22 september: Maandelijkse bijeen komst van de gespreksgroep van het Humanistisch Verbond, aanvang 20 uur. Inlichtingen bij de heer J. de Leede, tel. 1 28 43. 28 september: Fietsmorgen K.V.G. Ver trek om 8.45 uur vanaf de Petrus en Pauluskerk naar het Compostbedrijf voor een rondleiding. 3 oktober: Feestelijke receptie t.g.v. het zestigjarig bestaan Ned. Ver. van Huis vrouwen in het Brandpunt te Baarn: van 15-17 uur. 4 oktober: Toneeluitvoering door toneel club ..De Tobarets", met het blijspel: ..Een bezem voor de bruid", t.g.v. het zestigjarig bestaan van de Ned. Ver. van Huisvrouwen. In het Brandpunt te Baarn. aanvang 14.15 uur. 5 oktober: Bridge-drive voor alle leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Baam-Soest t.g.v. het zestigjarig be staan. In de zaal van de Emmakerk, Regentesselaan 2, aanvang 13 uur. Op gave bij de dames F. G. Granaat-Pfister, Corn. Dopperlaan 2, Baarn. tel. 02154- 13664 en W. van Hoorn, Wiardi Beck- manstr. 177, tel. 1 56 70. 6 oktober: Bijeenkomst Soester Vogel vrienden in gebouw Middelwijk, Paral lelweg, aanvang 20 uur. Bijeenkomst van de vrouwengespreks groep van het Humanistisch Verbond, aanvang 14 uur. De heer J. Maas spreekt over: ..Alcoholisme vroeger en nu". Inlichtingen bij mevr. Lien Becker, tel. 1 28 89. Tocht naar Treslong Ned. Ver. van Huisvrouwen t.g.v. het zestigjarig be staan. Vertrektijden: 8.45 uur, ,,la Gran de Boeuffe", Soesterbergsestraat, 8.48 u. Raadhuis. 8.50 u. Braamhage-Nieuwer- hoek. 9.00 u. Station Baarn. 9.05 u. Brink, Baarn. 9.08 u. Heemstralaan hoek Ferd. Huycklaan, Baarn. f oktober: Modeshow in Ihellsu min imin Honsbergen, Wuuih Benwiun straat 475. Aumung 10.30 uur. 5 oktober: Openbare vergadering Soes ter Gemeenschap ten huize van Ernst Holtrop, Plasweg 57a; aanvang 20.15 uur. 9 oktober: Kamerconcert in het Arti- shockgebouw met Berna Kousemaker, sopraan en Kees Stelnroth. piano. Steen- hoffstraat 46; aanvang 14 uur. 7 oktober t/m 39 oktober: Ledenten toonstelling Artishock in het Artishock- gebouw, Steenhoffstraat 46. iedere mid dag van 14 tot 17 uur. 7 oktober: Excursie NIVON naar brood fabriek Rademaker, Laanstraat 34. Ver zamelen om 20.15 uur op genoemd adres. 8/9 oktober: Weekend NIVON in het A.B.K. huis te Eerbeek, Hallsweg 12 te Hall bij Eerbeek. Opening zaterdag om 15 uur. Opgave bij de heer H. F. Rutgers. Lange Brinkweg 10, tel. 142 70. 11 oktober: Bijeenkomst Kon.Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde met de heer van Tol over Aanleg en onderhoud vijver en waterplanten". In het Medisch Centrum, Nieuweweg; aanvang20 uur. Schrijfavond Amnesty International in het Amnesty Centrum, Middelwijkstraat 72 (zij-ingang); aanvang20uur. 13 oktober: Najaarsvergadering Soester Gemeenschap in restaurant van de Brink. Soesterbergsestraat 122; aan vang 20.15 uur. 14 oktober: Bingo-avond dienstencen trum Honsbergen. Wiardi Beekman- straat 475; aanvang 20 uur. 16 oktober: Thema-ochtend in het Artis- hockgebouw, Steenhoffstraat 46; aan vang li uur. 21 oktober: Filmclub m het Artishock- gebouw, Steenhoffstraat 46; aanvang 21.30 uur. De Werkgroep Soest en omstreken van Amnesty International heeft voor dit kursusjaar weer een dokumentatiemap samengesteld voor de leerlingen uit de hogere klassen van het voortgezet onder wijs. Zij verschaft een allereerste infor matie over Amnesty zelf en degenen voor wie de organisatie zich inzet: poli tieke gevangenen. De inhoud van de map kan de basis zijn voor een spreekbeurt, discussie, werk stuk of scriptie en wijst de weg voor een verdergaande bestudering door middel van een literatuurlijstje. Omdat het ont staan van politieke gevangenen ten nauwste samenhangt met de situatie van een land als geheel (politiek, econo- misch. militair, godsdienstig enz.) geeft de map ook enkele practische wenken voor ..beginners". De werkmap, waarvoor de kleine ver goeding van 1.50 wordt gevraagd, is te verkrijgen bij het informatiecentrum van de werkgroep, Middelwijkstraat 72. Soest op woensdagavond van 19.30 tot 21.00 uur en zaterdagsmorgens van 10.00 tot 12.00 uur. alsmede bij Mevr. M. Sluis-Spaan. Banningstraat 7. Soester berg tel. 03463 - 1940. Bestelling per post is niet mogelijk GEBOREN: Silvia, dochter van W. Groen en M. A. van Wijk. - Jennifer Hendrika, dochter van J. H. M. Plieger en V. M. Bridgewa- ter. - Tobias, zoon van E. T. F. M. Nolens en W. M. Joosten. - Léonie, dochter van G. J. H. van der Heide en C. Hulswit. - Hendrika. dochter van J. H. van Antwer pen en J: van den Hoek. - Jorine, dochter van L. A. G. Buitendijk en A. M. A. Blom. - Mark Sebastiaan, zoon van H. M. Schenderling en M. A. van\den Berg. Ramona Nicolina, dochter van N. A. Hagenaar en P. A. Vuurens. - Thessa, dochter van W. M. Visser en A. Bikker. - Carl Vincent Sebastiaan, zoon van D. Snijders en J. J. Heisterborg. - Robert, zoon van J. G. M. Tammer en J. M. van Kooten. - Roy Stanley, zoon van A. van der Heiden en R. M. L. Green. - David Emanuel Thomas, zoon van A. S. van der Winden en W. Peters. - Frans, zoon van W. Berkhof. ONDERTROUWD: Pieter van der Hoeven en Geertruida Hermina van Heijst. - Rudy Jan van den Bergh en Gerritje Geertje Vastenhout. - Paul Jozef Arnold Maria Visser en Catherina Hendrika Verhaert. Paul Ruben Maaskant en Ingeborg Hélène Heezius. Jacobus Gerhardus Johannes Peters en Anna Maria van Rooijen. - Alte Venema en Margaretha Helena Wel- mers. - Wouter Gerard de Klerk en Evelien Rose. - Jacobus Bernardus Krops en Beate Giesewetter. - Robin IJbrandij en Amelia Milani de Groot. GEHUWD: Willem Andries van Renselaar en Wil- helmina Adriana Kok. - Cornelis Jan van Dijk en Piëta Bernardina ter Weijden. OVERLEDEN: Willem Liebrecht, wed. van W. M. van Gameren. Cornelis Willem van Ledden. - Johannes Christiaan Bongenaar, echt- gen. van A. M. Weener. - Wilhelmina Bree, wed. van W. van den Brakel. - Petrus van Ooijen, echtgen. van D. A. Hardeveld. - Jan de Blank. wed. van F. de Graaf. - Johanna Hendrika Jacoba Leonora Ketting, echtgen. van P. L. van Dam. - Jozef Kooiman. Tijdens een routinecontrole hield de politie dinsdagnacht om half vier op de Amersfoortsestraat de 18-jarige S. D. uit Utrecht aan. Hij bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. De auto werd naar het bureau gebracht. D. kreeg een proces-verbaal. Een bedrag van 45 gulden werd wegge nomen uit de kleedkamer van de tennis vereniging Soest-Zuid ten nadele van de heer B. J. van V. De 16-jarlge mej. W. M. deed bij de politie aangifte van diefstal van haar bromfietshelm uit de garderobe van de bar De Kluis aan de Burg. Grothestraat. Daar werd ook de brommer gestolen van mej. L. J. L. De agrariër N. H., wonende aan de Birkstraat, deed aangifte van diefstal van vier melkbussen. Ze vertegenwoor digen een gezamenlijke waarde van 150 gulden. Uit de auto van mevrouw A. K. - B. uit Hoogland werd een tas weggenomen met paspoorten, rijbewijs, autopapieren en een bedrag van honderd gulden. De auto stond geparkeerd aan de Sparrenlaan bij de duinen. Een tochtraampje werd ver nield. De heer R. de C. (41) uit Baarn deed aangifte van diefstal van houten schot ten. ter waarde van 750 gulden. Ze lagen opgeslagen op het terrein van de hockey club aan de Schrikslaan. Nachtwacht Jasperse meldde een in braak in het bedrijf Jongerius te Soes terberg. Om binnen te komen werd een ruit vernield. Het hele pand werd door- zocht en in de kelder werden twee flessen wijn stuk gegooid. Vermist wordt er evenwel niets. Tenslotte werd nog ten nadele van de 28-jarige M. T. een bromfiets gestolen uit een berging onder de flat aan de Smits- weg. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 10.00 uur ds. P. Kloek 19.00 uur ds. Jac. Smit Emmakerk, Regentesselaan 10.00 uur ds. G. Alma „De Open Hof'.', Dalweg/Veenbesstraat 9.00 uur ds. Jac. Smit Ichtuskerk, Albert Cuyplaan 10.00 en 17.00 uur ds. P. van Harten Zonnegloren 10.00 uur R.K. dienst In alle kerken kindercrèche tijdens de morgendienst Jeugdkerk 10.00 uur Eltheto, Drift je Zondagscholen 10.00 uur Groen van Prinstererschool 10.00 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan: Interkerkelijk 10.30 uur De Open Hof, Veenbesstraat GEREFORMEERDE KERKEN Julianalaan 9.30 uur ds. K. Firet, de Bilt 17.00 uur ds. J. Baumfalk Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 9.30 uur dr. J. Rinzema; H.A. 17.00 uur ds. K. Firet „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 10.30 uur ds. J. Baumfalk 17.00 uur dr. J. Rinzema Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) Kerkgebouw N.P.B. Rembrandtlaan 20 8.30 en 14.45 uur ds. G. Hagens CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 9.30 en 17.00 uur ds. W. Heerma GEREFORMEERDE GEMEENTE Dalweg (hoek Beukenlaan) 9.30 uur Leesdienst 14,30 uur ds. j. van Haaren VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. W. Leerink Braamhage 19.00 uur ds. W. Leerink EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53 10.00 uur Heilig Avondmaal Schaapskooi, kl. Engendaalweg 52 16.00 uur Dienst BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b, Baarn 10.30 uur dr. S. Verheus, Amsterdam Ger. Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn 10.30 uur en 17.00 uur Dienst Evangelisch Lutherse Gemeente, Kapelstraat, Baarn 10.30 uur dr. G. Fafié SOESTERBERG Gereformeerde Kerk 10.00 en 17.00 uur Dienst Hervormde Kerk 10.00 uur en 17.00 uur Dienst 10.00 uur Jeugdkapel Sterrenberg 10.30 uur Dienst Laat het onze zorg zijn KONINGINNELAAN 9 SOEST - TELEFOON 12882 Outdoor Girl Cosmetica Manicure Coyon en Berber artikelen Voor rijbewijs A - B/E - C/E D/E slaagden onderstaande dames en heren: Voor rijbewijs A: J. A. Alberts, P. van Barneveld, W. C. Cavalini, J. H. van Essen, L. de Gier, E. Post, G. Radstake en G. K. A. van de Velde. Voor rijbewijs B/E .H. W. M. van Asch, C. Bruinsma, M. J. Buitendijk-van der Veer, B. J. van de Berg-van Zuidam, B. C. van de Berg- Huigen, W. B. M. Berendsen, J. G. A. Batenburg, E. Brons-van Tol, W. A. van de Brink, A. M. Bekooij, T. G. van Breukelen, P. J. Dorrestein, B. H. M. van de Deijssel. G. J. van de Deijssel. C.' Groen-Strijder, B. C. Gartner, M. A. van de Horst, B. W. Harmelink, M. W. Hollander, A. E. M. Heeremans, G. K. F. Honer, M. M. L. Kraal, L. Kok, S. M. Kok-Wolfsen, E. M. Klaus, M. R. A. Lieverse, E. H. L. Meilink-Schepen, J. M. Overgoor, P. J. Pijpers, E. Priem- Veldmeijer, I. Rip, D. H. E. van Ruller, N. G. E. Ruttenberg, I. D. Salwegter, L. A. M. Sukel, A. J. J. Stoel, W. P. M. A- Steenman, E. S. Slingerland-de Jong, A. P. van Velzen-GaarenstroomH. W. Vriens, A. M. van Vliet-Hoogendoorn, H. Wilten, E. van der Wee-Zwart» J. H. G. Zeggelaar en J. M. Zon. Voor C/ D/EF. P. van Asch, H. Ising, D. Lokman, C. E. Lok, A. Lanser, J. Odijk, A. J. Paschedag, M. van Schijn- del, J. Sleben en P. J. A. Vries. Zij werden opgeleid door Autorijschool M. Los, Van Lenneplaan 47, tel. 16621. Op de parkeerplaats bij het picknick- terrein van het Soester Hoogt werd de autobestuurster mevrouw B. door een onbekende man met een revolver be dreigd. Hij eiste van haar dat zij haar auto tijdelijk afstond. Mevrouw B. gaf echter gas en ontkwam. Dat deed ook de man, die ondanks een uitgebreide speur tocht van de politie niet gevonden werd. De maquette van de Centrumweg is weggehaald uit de leeszaal van de biblio theek en naar het gebouw gemeentewer ken gebracht. Hoewel de maquette er de hele maand oktober nog te bekijken zou zijn. heeft het gemeentebestuur besloten hem elders opnieuw op te bouwen na de aanslag van vorige week vrijdag, toen twee nog onbékende jongens plastic zakken met carboleum op de maquette kapot gooiden, waardoor aanzienlijke schade ontstond. SOEST De artsendienst ingaande zaterdagmor gen om 10.00 uur tot zondagavond 24.00 uur wordt waargenomen door: Dokter A. Chavannes, Colenso 32, tel. 14545 en dokter J. Borst, Paulus Potter- laan 30, tel. 13322 Het is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst bellen! SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst: Dokter J. Lucas, Prof. Lorentzlaan 21, tei. 1200 SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag 13.00 tot 13.30 uur: W. Steen, Margrietlaan 21 Dierenarts Weekenddienst van zaterdag 12.00 uur tot maandag 08.00 uur Kleine huisdieren: mej. Gelderman, Bosstraat 15, tel. 12269 Grote huisdieren: Dierenarts L. Harms, Kon. Wilhelminastraat 41, Spakenburg, tel. 03499-2199 Apotheek Ingaande vrijdag 17.30 uur, alsmede de gehele zaterdag tot de daarop volgende vrijdag 17.30 uur: Wolverlei apoteek, Weegbreestraat 56, tel. 19646 Extra apotheekdienst op zaterdag van 8.30 tot 12.30 uur: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137 DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN SOEST EN SOESTERBERG De avond- en nachtdienst, tevens week enddienst van de gezamenlijke kruis verenigingen in de gehele gemeente Soest, dus ook in Soesterberg, wordt verzorgd door de zuster, waarvan naam en adres wordt verstrekt via de telefo nische informatie onder nummer 02155- 18770. Het Medisch Centrum, Nieuweweg 14, telefoon 18770, is iedere werkdag van 9.00 -12.00 uur geopend voor o.a.aanvragen van hulp, inlichtingen, uitlenen van ver- pleegartikelen en opgeven van cursus sen o.a.zwangerschapsgymnastiek, moeder- en kleutercursus en nieuwe leden. Spreekuren wijkverpleegkundigen elke werkdag van 13.00-14.00 uur en dinsdag en donderdag van 18.00-18.30 uur. Diabetici: Telefonische hulpdienst 033-25083 dag en nacht bereikbaar. CENTRUM VOOR PSYCHOSOCIALE ZORGBEGELEIDING Ir. Menkolaan 65, Soest, tel. 19556 b.g.g. Spreekuur volgens afspraak. In het seizoen 1977/78 zal het theosofisch Genootschap 1 maal per maand op dinsdag een openbare voordracht hou den. Op deze avonden zullen de Myste riën van Leven en Dood besproken worden. Ook zal nader worden ingegaan op de grond- en doelstellingen van het TTteosofisch Genootschap. De ëerste voordracht wordt gehouden op dinsdag 27 september met de titel „Waarom leven wij?". Op dinsdag 25 oktober volgt dan „Het mysterie Mens". Alle voordrachten worden gehouden in Hotel Pays-Bas, Janskerkhof 10, Utrecht, aanvang 20 uur. Er is gelegen heid tot het stellen van vragen. Voor de overige voordrachten en verdere infor matie wordt u verwezen naar het gratis programma dat u op telefoniscne ot schriftelijke aanvraag wordt toegezon den door het sekretariaat: Wiardi Beck- manstraat 312, Soest. Tel.: 02155)-16029 (na 18.30 uur). Evenals klubhuis „De Praatpaal", gaat ook „De Vangrail" aan de Nachtegaal- weg weer van start met tal van aktivitei- ten voor jeugd en jongeren in Soest. Voor alle leeftijden is getracht een zo veelzijdig mogelijk programma samen te stellen. Eén en ander is terug te vinden in het programmaboekje. Een greep uit de aktiviteiten geven we hieronder weer: kleutergroep iedere vrijdagmiddag 4-5 uur; jongensgroep 6-8 jaar vrijdagmiddag 4-5 uur; vrije ex- pressiegroep voor jongens en meisjes van 7-10 jaar iedere vrijdagmiddag van 4-5 uur. Kookgroepen voor kinderen van 7-10 jaar, 12 t/m 15 jaar. Timmergroepen voor jongeren van 7-10, 10-12, 12 t/m 15 jaar. Handwerkgroepen. Open instuiven op de woensdag- en zaterdagmiddag voor de lagere school jeugd. De zaterdagavond is gereser veerd voor jongeren van 13,14 en 15 jaar. Wie meer wil weten over het programma van De Vangrail, kan zich in verbinding stellen met de staf te weten Joh. A. Baks en Mej. A. Broekema, telefoonnummer 17615. Met letsel aan de linkerschouder werd de 50-jarige Turk A. O. uit Soest dinsdag middag met de ambulance naar Zonne gloren gebracht na een aanrijding op de Smitsweg. Komend vanaf de Weegbree- straat had hij met zijn bromfiets geen voorrang verleend aan de automobiliste mevrouw N. van de M.-van K. uit Soest, die op de Smitsweg richting Veenbes straat reed. Men ligt te bedde in de nacht, het lichaam draait en woelt en wacht op de bevrijding, zo het mag van d'onvoldaanheid van de dag. Men denkt bedroefd; ach iedereen is wel eens min of meer gemeen, men denkt dat bij een ander mens het ook niet altijd gaat naar wens, men zucht en vraagt zich telkens af was zwijgen goed of was het laf? Men keert zich in het warme kussen, maar kan 't geweten toch niet sussen. Men staart in 't donker, heel verloren, maar plots kan men van binnen horen: „er is nog tijd, doe 't béter morgen!" langzaam vervagen spijt en zorgen. Als dan de slaap de ogen kust mompelt men -Morgen- en men rust! En als men 's morgens weer ontwaakt en diepe ochtendzuchten slaakt, gaat men met opgeruimd gemoed de nieuwe dag weer tegemoet! J. v. BLOEMENDAAL

Soester Courant | 1977 | | pagina 21