Gevarieerd nut-programma voor seizoen '77-'78 vvv- nieuws artihome artihome advies TUINT0K0 >Ortus 33< Inspraak welzijnsplan zeer langzaam op gang FOTO-KOPIEËN reJremiigiioiider. Nieuwe start van Thema groep in Artishock start op 29 sept. met ledenvergadering en lezing van filmmaker Verordening Onroerendgoed- belasting goedgekeurd Sa bril - centrum Brillen zijn erom te dragen. V erkeersmaatregelen omgeving Eigendomweg Oversteekplaats Nieuwerhoek wordt niet verlegd Ons telefoon nummer is SOESTERBERGSESTRAAT 122 IN SOEST Soester Courant van donderdag 22 september 1977 De door de wet voorgeschreven inspraak bij een gemeentelijk wel zijnsplan is wat Soest betreft zeer langzaam op gang gekomen. Eigenlijk mag er, na de vorige week met een groot aantal instel lingen en verenigingen gehouden vergadering nog niet eens van „op gang komen" gesproken worden. De zestig man die de bijeen komst op uitnodiging bijwoonden kwamen niet verder dan een be sluit wie er in eerste instantie „niet" aan mógen deelnemen; de aktie- groepen van wie kennelijk inspraak bij het gemeentelijk welzijn (nog) niet op prijs gesteld werd. De afdeling Soest van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft voor het seizoen '77-'78 weer een aantrekkelijk en gevarieerd programma samengesteld. Daarmee wordt op donderdag 29 sep- tember a.s. begonnen in aansluiting op de dan te houden leden vergadering. Belangrijke avonden beloven verder te worden woensdag 12 oktober met Henk van Ulsen en donderdag 1 december met Louis Van Dijk. Op de avond van 1 december na, die in de Petrus en Pauluskerk gehouden wordt, vinden alle Nut's-evenementen dit seizoen in „De Ópen Hof" plaats. De aanvangstijden zijn dan steeds 20.15 uur. In de Stadsschouwburg te Utrecht wordt van 21 september - 21 oktober a s een tentoonstelling gehouden, die S.O.S.- Idnderdorpen heet. Deze tentoonstelling wordt georganiseerd i.v.m. het feit dat het 25 jaar geleden is dat men het eerste kinderdorp begon. De Heilig Land Stichting is een groot bijbels openluchtmuseum, gelegen in een prachtig bos van ruim 45 ha. Be doelde ntenten. een oosterse herberg en huisjes in oosterse stijl gebouwd en ingericht brengen U In contact met de bijbelse landen en streken. Een wande ling door een oosters dorp. waarin U ook de synagoge kunt bezoeken, verplaatst U naar het Palestina van vroeger. Deze stichting is een wereldunicum. Gelegen langs de weg van Nijmegen naar Groes- beek. Geopend van Pasen tot 1 november dagelijks van 9-17.30 uur. De Theaters draaien al weer volop. Voor de programma's in de Utrechtse Schouwburg hebben wij het programma voor het hele seizoen ontvangen, terwijl U ook maandelijks het speelplan kunt komen halen (gratis). Ook van de Amersfoortse Flint en het Hilversumse Gooiland liggen de programma's klaar. Mocht U naar Amsterdam. Rotterdam of Den Haag willen gaan om een theater te bezoeken, dan kunnen wij U ook helpen, daar wij de programma's van alle bij het theaterbespreekbureau aangesloten theaters kunnen inzien. De Zaanse Schans. Een dorpje van 17e en 18e eeuwse groene houten huizen en molens langs de Zaan tegenover Zaan dijk. Smalle straatjes, winkeltjes, sloot jes met bruggetjes, tuintjes. Zaanterras. klompenmakerij, molenbezichtiging, rondvaart, prentenkabinet, restaurants, stijlkamers, kijkschuur met tentoonstel lingen en klokkenmuseum. Als dat niet voldoende is voor een fijne dag uit Op de Zandafgraving achter ..Het Witte Huis", langs de spoorlijn Soestduinen- Amersfoort zal op 24 september a.s.. om 13.00 uur het kampioenschap van Neder land ..Autocross" plaatsvinden. Dus spanning en sensatie! Het geologisch museum „Hofland" aan het Zevenend 8a te Laren, herbergt de gehele maand oktober, iedere dinsdag t/m zondag van 13-17.30 uur een tentoon stelling „Carboon Tentoon" geheten. Wegens deze expositie is de eigen vaste collectie carboon-fossielen tijdelijk op geborgen. Geïnteresseerden kunnen een hiervoor uitgegeven foldertje komen halen. Het U.S.O. geeft o.a. het komende sei zoen ook vier promenadeconcerten, met als dirigenten Bohumil Gregor, Rogier van Otterlo, Franz Bauer-Theussl en Libor Pesek. De solisten zijn o.a. Daniël Wayenberg, piano; Abbie de Quant, fluit. Edward Witsenburg, harp; Marco Bakker, bariton; gastorkest Overijssels Philharmonisch Orkest. De uitvoeringen vinden plaats op 6/10,15/12, 2/3 en 13/4. Abonnementen voor 4 concerten 22,-. Losse kaarten per concert 6.75. Het Rijksmuseum Paleis het Loo te Apeldoorn (Koninklijke stallen-West- vieugel Paleis) is het gehele jaar door geopend,van 10-17 uur. ook zondags. De stallen Trijn in de wintermaanden geslo ten. Er. is een café-restaurant en ruime parkeergelegenheid bij de ingang aan de Amersfoortseweg. Rondleiding op aan vraag mogelijk. De nieuwe musical van Annie M. G. Schmidt „Foxtrot" (muziek van Harrie Bannink) gaat vanavond in Theater De Flint te Amersfoort. Eveneens in De Flint op 23 september Toneel met Henk van Ulsen in „Mijn held Tsitsikow".' Kaarten voor deze voorstellingen kun nen steeds vanaf een week tevoren aan de kassa worden gehaald. Aanvang der voorstellingen is 20.15 uur. Het raakt weer echt in. gezellig ouder wets fietsen. Fietsen in Noord-Limburg is dubbel plezierig; het ls een gebied, dat zich bij uitstek leent om het al fietsend te ontdekken. Volop bossen, heidevelden, romantisch Maasdal, kastelen en ruïnes kunt U er vinden. De V.V.V. Noord-Lim burg zorgt er eventueel voor,dat Uw fiets klaarstaat en Uw hotel gereserveerd is. Reserveren kunt U onder no. 077- 11241, waar U ook alle verdere informa tie voor dit weekendje uit kunt krijgen. In de Amersfoortse markthal aan de Breestraat is op 24 september van 8-18.00 uur een hondenshow door de Golden Retriever Club. Op 25 september, ook van 8-18.00 uur een show van de Schotse Herdershondenclub. Vanaf 19 september beginnen de cursus sen van de Volksuniversiteit te Soest en Soesterberg. Mocht U nog willen mee doen met b.v. cursus Nederlands, Frans, Italiaans. Engels, Duits of algemene ontwikkeling, dan kunt U nog snel even het boekje met gegevens aan ons kantoor komen afhalen. In het Cultureel Centrum De Speeldoos te Baarn, treedt op 30 september de van de radio en televisie bekende Vlaamse volksmuziekgroep „T'KIiekske" op met een avondvullend programma. Aan vang; 20.30 uur. Van 17 september t/m 6 november wordt in het Stedelijk Museum Amsterdam een grote tentoonstelling georganiseerd van werk van de kunstenaar H. N. Werkman (1882-1945). T/m 2 oktober zijn hier ook nog 10 schilderijen te zien van Lucebert. Het museum is in de Paulus Potterstraat 13 en is dagelijks geopend van 9.30 - 17.00 uur, zon- en feestdagen van 13-17 uur. Een ander dagje uit op vliegveld Lely stad. Midden in het nieuwe land. de Flevopolder, ligt de Martinair-vestiging op Vliegveld Lelystad. Vanuit het spe cialiteiten en dagrekreatierestaurant Martinn hebben de gasten een uniek uitzicht over het gebeuren op de vlieg- wei. Het is een komen en gaan, of in dit geval beter landen en starten van sport en zweefvliegtuigen. U kunt zelfs mee vliegen. een spektakulaire rondvlucht boven polder en wijde omgeving. Voor de allerkleinsten is er een speeltuin met de meest moderne en beveiligde speel toestellen. In de Veilig Vleuten wordt een bloemen- show gehouden ten bate van de Stichting Mensen helpen mensen, t.b.v. gehandi capten regio Utrecht. Deze show vindt plaats op 22/9 van 14-22 uur. Om 14 uur off. opening door 3 Amgels; 19 uur E-8 Dixie seven and one band; 23/9 eveneens de bloemenshow en 19 uur de Golden Bis Band; 20.30 uur Rosy en Andres; 24/9 van 10-19 uur de bloemenshow en over dekte braderie: kunstmarkt, oude am bachten, originele bloemenveilig, stand werkersconcours, modeshow, barbeque, intern, poppentheater, kermisattrakties, diverse ariisten. Om 17 uur trekking loterij Peugeot 104 GL. In het Concertgebouw te Amsterdam zal De bijeenkomst had £(lles om te ver zanden in oeverloos gepraat en dat deed het dan ook. Na een zeer heldere uiteen zetting van de bedoeling van de bijeen komst door de Soester welzijnswethou der mevrouw M. van Stiphout-Croonen- berg. vertelde de gespreksleider van de avond, de heer Beurskens van de pro vinciale Utrechtse Stichting Welzijnsbe vordering (PUSWi hoe zon inspraak op gang zou kunnen komen. Wethouder Van Stiphout had al gezegd dat de nu „geselecteerden" in ieder geval niet met eindrapporten moesten komen, omdat de burger nog inspraak kreeg en de heer Beurskens had al ge zegd dat zijn voorstel (vervat in een uit gereikt praatpapiertje) niet meer dan 88 Dat is dat extra van arti home: binnenhuisarchi- tekten praten samen met u over uw interieur, een tafel, een lamp, een stoel, vloer bedekking of een gordijn. U wordt deskundig geadvi seerd bij uw keuze. 86 Soest. Burg. Grothestraat 1a, tel. 02155-17415 Amstelveen. Rembrandtweg 324, tel. 020-41 8522. de legendarische zangeres/pianiste Nina Simone zaterdagavond 1 oktober een eenmalig concert geven. De aanvang is 9 uur en kaarten kunt U via ons kantoor bestellen. Op 24 september vindt de laatste fiets tocht van de Stichting op Wielen plaats, een Herfstkleurentocht. De start is in Ede om 9 uur en de afstanden zijn 25 en 30 km. Verdere inlichtingen, eventueel fietsverhuuradressen, verstrekt de VW te Ede. Op zondag 2 oktober wordt het 6e indoor springconcours Manege Prinsestad Delft gehouden. Dit concours, dat in steeds bredere kring bekendheid geniet, begint om 9 uur v.m. en is aan de Rotterdamseweg 245. Een tocht Met Onbekende Bestemming kunt U maken op 25 september met de A.N.W.B. Twee originele stoomtreinen met wandelaars zullen elkaar ontmoeten tussen Dieren en Apeldoorn. Ergens langs de lijn stoppen zij op punten, waar de wandelingen beginnen (ca. 15 km.). T,ater op de dag brengen zij de wande- Jaars weer naar Apeldoorn of Dieren terug. Alle inlichtingen over een tweede vakan tie kunt U van 23-27 september krijgen op de Ideeën beurs welke in de Jaarbeurs te Utrecht gehouden zal worden. Een gezonde dosis extra vakantie-informa tie. in een Zwitsers skidorp geven ski leraren gratis skiles. Steeds meer mensen gebruiken voer verjaardag- en jubileumgeschenken de Soester kadobon. Het is zo makkelijk. Verkrijgbaar bij het VVV-kantoor aan de Steenhoffslraat en bij VVV-Soester- berg. alsmede bij de Kabobanken. De bon is te besteden bij bijna alle Soester- en Soesterbergse winkeliers. Wist U dat U het VW ook met Uw lidmaatschap kunt steunen0 een idee was; toch werden vragen ge- steld waaruit bleek dat men er niets van begreep. Waar waren de vertegenwoordigers van de niet-eeorganiseerde burgers nu? en aan de andere kant. burgers bereik je nooit! Gezegd werd dat de democratie onder de voet gelopen werd met een dusdanig vergaande inspraak. Er- komt burgeroorlog van; t is tot mis lukken gedoemd! Voorgesteld werd ook de burgers op te geven wal er zo al was in Soest en dan moest door hen eerst maar eens opgege ven worden wat ei' dan allemaal wel ontbrak. Opgemerkt werd vervolgens dat er deze eerste bijeenkomst nogal wat groeperingen ontbraken. En zo kwam men op de uktic- en milieu groepen. De „Zuidereng-Nee" groep werd door wethouder Van Stiphout gekwalificeerd als: „te beperkte doelstelling en te korte levensduur". Haar opvatting werd door een forse meerderheid gesteund en de aktiegroepen komen er in eerste in stantie daarom niét aan te pas. Lang werd stilgestaan bij het aanbod van de reeds functionerende groep „sociaal kultureel werkenden". Zij bood aan, de volgende keer met een voorstel te komen hoe men verder moest gaan; de pro cedure. Gevreesd werd echter dat de inbreng van deze full-time deskundigen een soort „coupe d'etat" zou betekenen, maar toen gezegd werd dat het niet meer was dan een „ingekomen stuk'' ging men akkoord. Uiteindelijk werd besloten op woensdag 12 oktober weer bijeen te komen; de zelfde groep, voorzover men zich daar niet uit terugtrekt, aangevuld met instel lingen en verenigingen die deze eerste avond er niet waren én de „vergeten"' instellingen. Dit wordt een werkgroep, die dan gaat bepalen hoe anderen bij de inspraak be trokken kunnen worden en welke sub groepen geformeerd moeten worden. Kamerplanten? Het grootste sortiment van Amersfoort en omgeving. Betere kwaliteit en toch niet duurder. P.S. Rondkijken kost bij ons niets,maar een liefhebber is dan toch verloren. trefpunt voor nlantenviendén Amsterdamseweg 139 Amersfoort tel 033 -17031 Bij Koninklijke Besluit van 23 augustus j.1. is de Verordening Onroerendgoed- belasting van de gemeente Soest, goed gekeurd. De belasting wordt hier per 1 januari 1979 ingevoerd. ...en brillen wachten in ri/en om door U gepast of opgezet te worden Want brillen horen op gezichten Dus kies de /uiste bril voor uw gezicht uit onze grote kollektre van Weedestraat 17A Tel.17120 Leverancier alle ziekenfondsen Voor de Eigendomweg en omgeving heeft het college van burgemeester en wethouders een aantal besluiten afge kondigd. Zo wordt het éénrichtingsverkeer Scal- meijerpad opgeheven. Op 11 juni 1975 werd het Scalmeijerpad vanaf het pand Isaacstraat 32 tot en met het pand Den Blieklaan 70 gesloten verklaard voor alle verkeer behalve (brom)fietsen. Omdat het Scalmeijerpad geen funktie meer vervuld voor het doorgaande verkeer, daar bedoeld pad nabij de Eigendomweg voor het gemotoriseerde verkeer - behal ve voor (brom)fietsers - wordt afgeslo ten, wordt het tweerichtingsverkeer weer ingesteld. Verder wordt door plaatsing van de borden 59 (fietspad) het gedeelte van de Eigendomweg, lopende van de Konings weg tot de Den Blieklaan bestemd tot verplicht fietspad voor fietsers en brom fietsers. De zeer geringe breedte van dat gedeelte Eigendomweg brengt met zich mee, dat bedoeld weggedeelte onge schikt is om door andere weggebruikers dan fietsers en bromfietsers gebruikt te worden. Het besluit van 4 februari 1975 waarbij de Eigendomweg tussen Weeg breestraat en Den Blieklaan werd aan geduid als B-weg, wordt voor wat betreft het gedeelte van de Eigendomweg tus sen Koningsweg en Den Blieklaan inge trokken. De veiligheid en de doorstro ming van het fietsverkeer zal er door bevorderd worden. Tenslotte wordt door plaatsing van de borden 61 (voetpad) het pad gelegen aan de noord-westzijde van de Ëïgendomwég tussen de Koningsweg en de Den tmen- laan als voetpad aangewezen. 1 Vla de gemeentelijke ideeenbus is ge vraagd de oversteekplaats op de Vrede hofstraat nabij het Nieuwerhoekplein te verleggen. Dit ter voorkoming van ge vaarlijke situaties zo dicht bij het kruis punt. Burgemeester en wethouders hebben echter besloten aan dat verzoek geen ge volg te geven en wel omdat de prak tijk zal uitwijzen dat van een verder ge legen oversteekplaats geen gebruik ge maakt zal worden. Het gevaar neemt dan alleen maar toe. Wel is op het ogenblik in studie het plaatsen van verkeerslichten. De ledenvergadering volgende week donderdag begint evenwel om 19.45 uur. Er wordt een bestuurswisseling voorge steld. Voorzitster mevrouw M. Delmaar- v. d. Meer. mevrouw M. Muurling-Voort- huis en de heer P. Brinkers stellen zich niet herkiesbaar. In hun plaats komen de dames v. d. Have-Voorneveld en v. d. Poll en de heer Tolsma, terwijl volgens de plannen van het bestuur mevrouw R. Nieuwaal-Ruitenbeek voortaan de voor zittershamer zal hanteren. Mevrouw Van der Have is het sekretariaat toe gedacht. De leden die de vergadering bezoeken zullen verder horen dat 't Nut uit de Soester kermispot een bedrag van 1500 gulden heeft gekregen, waardoor de ac teur Henk van Ulsen naar Soest „ge haald" kan worden. Meer van dergelijke avonden zouden mogelijk zijn indien het ledenaantal, nu gestabiliseerd rond de 350, alsnog toenam. Voor 't Nut is boven dien een wat ruimere toneelaccomodatie in Soest van groot belang. Het lidmaat schap van de afdeling is 12,50 ge bleven voor echtparen 17,50). Het nieuwe aanbouwprogramma: harmonie van funktie en design. fT5T7?!ïTÏT#ï'73 Bur9.Gro,hes,MAArtihome Aansluitend aan de ledenvergadering volgt de eerste avond van het nieuwe programma. Om ongeveer 20.30 uur in De Open Hof) spreekt de cineast C. Icke over „het maken van films". Icke is de maker van poppenfilms en o.a. „Loekie de Leeuw" (van de t.v.-reclame). Icke is wat men noemt ter zake kundig en zal zijn lezing met voorbeelden toelichten. Woensdag 12 oktober treedt Henk van Ulsen op. Hij is een van onze grootste hedendaagse acteurs en komt in Soest met een programma, getiteld „Spelen met woorden". Volgens Van Ulsen's eigen woorden wordt het „een uit het hoofd gelezen, hardop gedacht repertoire met werk van ondermeer Nijhoff. Va- salis. Gerhardt, Oosterhuis. Shakespeare en Tucholsky. Zoals steeds hebben op alle Nut's avon den ook niet-leden, tegen betaling van entree, toegang. Op donderdag 1 december, aanvang 20.30 uur, treedt in de Petrus en Paulus kerk aan het Kerkplein Louis van Dijk op. Van Dijk. Neerlands bekendste pianist van zowel jazz als klassiek, komt De thema's, die door deskundige spre kers zullen worden ingeleid, zijn soms kontroversieel, soms ook zuiver infor matief. Belangrijk bij de keuze van de onderwerpen is geweest, dat mensen bewust meedenken, meepraten, luiste ren en van gedachten wisselen over de diverse aspecten die in het onderwerp liggen besloten. De nieuwe themagroep wil met ingang van 16 oktober a.s. iedere derde zondag van de maand op dezelfde wijze als in vroegere jaren en in dezelfde prettige sfeer thema-ochtenden organiseren in het Artishockgebouw. In het komende seizoen zullen de volgen de onderwerpen aan bod komend: „Fascisme bij ons en de buren" op 16 oktober a.s. „Wantoestanden in de Bio- industrie?" In november 1977. „Bewa peningswedloop en Rusland dan?" in januari 1978. „Zuid Afrika, een apart probleem" in februari 1978. „Indianen in Zuid-Amerika" in maart 1978. De thema-ochtenden op de zondagmor gen beginnen om 10.30 uur met een inleiding en uitleg over de vele aspecten en raakvlakken die met het onderwerp te met een zeer apart programma. Vóór de pauze spreekt hij over zijn muziek en stelt hij in overleg met het publiek een programma samen, dat hij dan na de pauze ten gehore zal brengen. Donderdag 19 januari 1978 houdt de be kende schrijfster, dichteres en kruiden specialiste Mellie Uyldert een voordracht in „De Open Hof". Zij heeft zich jaren lang verdiept in alles wat bij de dool hof van de menselijke ziel hoort, zoals astrologie, natuurgeneeswijze, sprook jes. kruiden enz. Het wordt een boeien de avond, die om 20.15 begint. Een maand later, op donderdag 23 fe bruari vernieuwt 't Nut de kennisma king met Tine Ruysschaert. Na het over weldigende succes van vorig seizoen werd besloten deze Vlaamse voor drachtskunstenares nog eens naar Soest te halen. Zij brengt deze keer een poëtisch programma over Francois Villon; zijn balladen, legaten, lamenta ties en testament. Voor donderdag 13 april staat een in leiding op het programma van dr. G. T. Haneveld. Haneveld is pathaloog-ana toom in het Utrechtse Academisch Zie kenhuis. Hij is bovendien medisch-histo- ricus. schrijver en vertaler en in Soest houdt hij een voordracht (met dia's) over „Vorstelijke patiënten"; hoe hun ziekten het wereldbeeld hebben beïnvloed. In het jaarprogramma is ruimte gelaten voor een extra evenement bijvoorbeeld in het kader van de nationale boeken week, begin maart. Publicaties daar over volgen tijdig. Inlichtingen over het werk van de af deling Soest zijn te verkrijgen bij me vrouw M. van der Have-Voorneveld, Larixlaan 11, tel. 15761 en bij mevrouw M. K. Nieuwaal, Oude Utrechtseweg 29, tel. 13167. Bij deze dames kan men ook het een en ander horen over de gang van zaken met de Nut's biologisch-organi- sche tuinbouwgroep, die twee hectare grond aan de Jachthuislaan in bewer king heeft. Het is een zelfstandige werk groep geworden onder leiding van de heer H. Abbring. 75 Enthousiastelingen bewerken met groot sukses de grond en boekten opmerkelijke resultaten. De cineast C. Icke bezig met zijn „filmsterren". maken hebben. Hierna worden de aan wezigen in de gelegenheid gesteld vra gen te stellen en te discussiëren over de problematiek van het onderwerp. De organisatie van dit soort bijeenkom sten biedt een uitstekende mogelijkheid voor mensen uit Soest en omgeving om zich te verdiepen in specifieke onderwer pen en op deze manier kennis te maken met de wijze waarop de Thema-ochten den verlopen. VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 fS-WB 'n,rndwmhTsZVa-NeemdeStaP- □Stuurmii meerinftnnm- bedra«en' -er n,, fn X\!tin v"or mij een hhr. mevr. mei.IB*,nwP»arrekemnfl '""diekemntf 'J'J "linden,•irjif,.., »>"rr <>uder„/ B'«d mede "derteketiert "kllJiM-n W.H,'ew,.„77 'e/eO'Uj"," ""jiefï.mkeeidi '"l'l'e/ellileli \\jj, I-U i'ii-lerd.iii, middenstandIbank .Restaurant van den Brink wij maken graag hors d'oeuvres voor U klaar om bij U thuis de gezelligheid te verhogen ...in zes verschillende samen stellingen waaronder ook huzarensalades en Russische eieren ...maar ook een compleet koud buffet ...geschikt te maken voor elk aantal personen. 02155-12706 -M In navolging van de Themagroep die enkele jaren geleden in het Artishockgebouw maandelijks op zondag thema-ochtenden organiseerde over diverse aktuele onderwerpen, gaat in oktober in hetzelfde Artishockgebouw de Themagroep opnieuw van start. Doel van dit hernieuwde initiatief is: de Soester bevolking te informeren, te konfronteren en mee te laten denken over onderwerpen die in de samenleving aktueel zijn.

Soester Courant | 1977 | | pagina 9