Paltz- en Eemgeuzen hielden Open Dag Met Raad en Daad Salto's op de kunstskibaan te Soesterberg <H0F Weer stemmen over aanleg parkeerplaats Buys Ballotlaan Clubhuis op sportpark is voor 31 mei klaar Red Stars heeft nog weinig succes Soester atleten schitteren in Nederlandse ploeg Vlie gactiviteiten Vliegbasis Soesterberg Duinkikkers-heren 1 leed zware nederlaag Diverse projecten voor kunstzinnige vorming kleuter- en lager onderwijs V.V.V. Nieuws - - - - ...W. i»: REISBUREAU GERTH vooral Uw WINTERSPORTREIZEN Winst en verlies: Politiecontrole zwaar vervoer: 17 bekeuringen Bekendmaking Openbare bekendmaking Bekendmaking Soester Courant van donderdag 29 september 1977 Binnenkort hopen wij in het bezit te zijn van de arrangementenbrochure voor het najaar 1977. Hierin zult U weer 81 originele indeeën kunnen vinden om een weekend of een enkel dagje buiten Uw woonplaats door te brengen. Informeert U eens. Notogaea heet de tentoonstelling van het 5e werelddeel (Australië-Nieuw-Zeeland en Papua-Nieuw Guinea) en wel wat betreft de dieren, die daar te vinden zijn. Van 1 november 1977 tot 1 maart 1978, elke dag van 9-17 uur kunt U in de Diergaarde Blijdorp in Rotterdam te recht en wel in de Riviera-hal. Bij regen droog, in de zomer koel, in de winter warm. zoals men zelf zegt. Entree 3,- kinderen 1,50 per persoon. World star tennis tournooi wordt in diverse plaatsen in Nederland gehouden, o.a. op 6/10 in Arnhem en Utrecht; 8 oktober van 14-19.30 uur in Rotterdam- Ahoy en 9/10 14 uur Rotterdam-Ahoy. Entreeprijzen 17,50 p. persoon. Voor verkoop aan de VW-kantoren. De abonnementhouders voor de concert serie „Uit en Thuis", kunnen op de avond van de voorstellingen (in dit geval het eerste concert op 30 september a.s. bij de volgende bushaltes instappen: Halte Colenso 19.25 uur; Nieuwerhoek 19.15 uur; halte Braamhage aan de Insp. Schreuderlaan 19.19 uur; halte Hoog Soestdijk, Pr. Hendriklaan 5. 19.25 uur en verder normale bushalten in Soest. Het eerste concert uit deze serie begint om 20.15 uur. Losse kaarten op 30/9 verkrijgbaar a 12,-. Er zijn nog abon nementen aan de kassa van Tivoü ver krijgbaar. Dirigent is Bohumil Gregor en de solist is Daniël Wayenberg, piano. Het eerste concert uit de serie B is op 3 oktober, eveneens om 20.15 uur. De dirigent is dezelfde als vorengenoemde, solist is Mark Lubotsky, viool. Hiervoor zijn ook nog abonnementen aan de kassa verkrijgbaar. Bloemen maken muziek is het thema van de Herfstflora, die van 30 september tot en met 9 oktober in Singer te Laren wordt gehouden. Tijdens de tentoonstel ling zijn er bijzondere films en uiteen lopende muzikale evenementen. Ook de kunstwerken, die bij de bloemenar- rangementen betrokken worden hebben met muziek en bloemen te maken. De Herfstflora is alle dagen van 10 tot 10 uur te bezichtigen. Aangeraden wordt zoveel mogelijk op de werkdagen te komen. De volgende popconcerten vinden bin nenkort plaats: 1/10 om 20 uur in het concertgebouw Nina Simone, 5 en 6 oktober om 20 uur in de Ahoyhallen te Rotterdam, Supertramp; 10/10 20 uur, Edenhal, Supertramp; 14/10 20.15 uur Congresgebouw Den Haag de Shadows en 19/10 om 20.15 uur in het Congresge bouw B.B. King. Een Natuurwandeling met de I.V.N. kunt U maken op zondag 9 oktober a.s. De start is tussen 14 en 14.30 uur en de verzamelplaats is achter het Bosbad te Baarn, aan de weg naar Hilversum. Reserveert U die middag alvast voor een fijne wandeling. Het Poppentheater Piccola aan het Paadje 18 te Laren geeft iedere woens dag- en zaterdagmiddag een voorstelling van„Waar is het buideltje snuifkruid? Het begint steeds om 14.30 uur en U moet wel even telefonisch reserveren onder no. 86731 te Laren. Het rent-a-car systeem is welbekend. Er is nu voor fietsers een rent-a-bike systeem. Heerlijk een dag fietsen. U krijgt een lijst mee waar U de fiets weer kunt inleveren. Inl. bij de V.V.V. Arn hem (085-452921, of V.V.V. Z.W.-Veluwe te Ede (08380-14444 en de V.V.V. Noord en Midden Veluwe te Apeldoorn (055- 216505). Langzamerhand beginnen de Herfst- fjora's en - tentoonstelling op gang te komen. Van 2 t/m 9 oktober kunt U de Herfsttentoonstelling in het Amster damse Bosmuseum o.a. bezoeken. Toten met 2 oktober is ook de 108e damesbeurs van de Dameskroniek in de Houtrusthal- len te Den Haag. In Rotterdam is van 30 september tot en met 9 oktober de 30e int. consumentenbeurs FEMINA, in de Ahoyhallen. Op 2 oktober vindt de finale van het nationaal kampioenschap autoraces plaats op het circuit te Zandvoort. Eveneens op 2 oktober organiseert de Stichting Ned. draf- en rensport te Den Haag op Duindigt te Wassenaar het kampioenschap Ned. paarden, volbloeds (ren) en produktdraverij. Iets heel anders is het kampioenschap ploegen, dat van 3 t/m 13 oktober wordt gehouden in Biddinghuizen, Flevohof. Ook in de polder, in Swifterband is 29 en 30 september oogstfeest met braderie. Vrijdag 30 september kunt U voor het laatst dit seizoen in Spakenburg nog een bezoek brengen aan de haringinleggerij, de palingrokerij en de Spakenburgse visafslag. De visafslag vanaf 16 uur in de haven, de andere evenementen de gehele dag. Het nieuwe Cultureel Centrum „De Flint" te Amersfoort in de Conninck- straat 62, heeft op 30 september de Grote Openingsdag. De gehele dag kunt U getuige zijn van een wervelend non-stop programma. Voor „De Spaanse Brabander" van Bre- dero, dat opgevoerd zal worden door toneelgroep Theater op 1 en 2 oktober zult U naar de Stadsschouwburg te Utrecht moeten, waar U 2 dagen tevoren kaarten van 5.-; 8,-: 12,- of 15,- kunt kopen. Kassa open dagelijks van 10-14, telefonisch 11-14 uur (030-310241). De Nederlandse Operastichting presen teert een circusopera van Peter Schat en Adrian Mitchell. De wereld première heeft op 29 september plaatsgevonden. De opera HOUDINI. wordt ten gehore gebracht in Theater Carré op 1, 3, 5, 7 en 9 en 11 oktober! op 9/10 is er ook matinee Medewerkenden zijn o.a. het Concertge bouworkest, het Nederlands Operakoor. leden van het Nationale Ballet en het Amsterdams Electrisch Circus (vuur vreters, clowns, acrobaten en illusionis ten). Wel apart. Prijzen 22,-; 16,50; 11,- en 5,50. Plaatskaarten kunt U via ons kantoor bestellen. Het Zeister Slot herbergt van 1 t/m 30 oktober een tentoonstelling getiteld: „Stichting Openbaar Kunstgebit". Men zou deze collectie kunnen etiketteren als „Object kunst". U zult er steeds worden geconfronteerd met gniffelende, schate rende of zich verkneuterende mensen. Men ondergaat het bezoek aan deze belangwekkende tentoonstelling als een bijzondere gebeurtenis. Dagelijks van 10-17 uur, za. en zo. van 14-17 uur. In de serie „Waar naar toe vandaag", die door de ANWB wordt uitgegeven, verschijnt ook het boekje Utrecht en 't Gooi. De plaatsen zijn alphabetisch gerangschikt en U vindt er ook een evenementenlijrt in tot en met april 1978. Het hoeft geen probleem meer te zijn, wanneer U een uitstapje zoekt in de omgeving. De prijs is 5.95. Met een vlot op de Eem. Dit tafereel speelde zich zaterdagmiddag af tijdens de open dag van de zeeverkennersgroep Paltz- en Eemgeuzen. Er werd onder meer een vlot gemaakt, waarmee de jongens en later ook enkele moedige ouders te water gingen om de deugdelijkheid van hot vaartuig te bewijzen. Foto: Kees Rijners. Met het mooiste weer dat ze konden hebben, zon en wind, hebben de Paltz- en Eemgeuzen zaterdagmiddag aan het water van de Eem hun jaarlijkse open dag gehouden. Een groot aantal ouders van welpen en verkenners bekeken de activiteiten van de padvinders of deden er zelf aan mee. Het enthousiasme daarbij was groot, soms wel een beetje te groot, zoals één van de ouders ondervond. Tijdens de estafette maakte hij, geheel buiten het draaiboek om, een mislukte koprol over een bank en dat leverde hem een paar fikse schaafwonden aan het hoofd op. Na het hijsen van de vlaggen, in aanwe zigheid van onder anderen de heer L. de Jong, voorzitter van de admiraliteit II, startte het programma met een zeilwed strijd voor de verkenners, met vliegende start. Daarna gaven ze een roeishow. Het aandeel van de welpen in het open dag-programma bestond onder meer uit het opvoeren van sketches. De bezoekers konden de zeescouts bezig zien met pannekoeken bakken, het in elkaar zetten van een vlot dat „rivier waardig" bleek te zijn voor tien mensen, en pionierwerk, bestaande uit het uitslui tend met behulp van touw maken van een pyramide. Maar ook voor de ouders zelf was er wat op touw gezet. Ze konden meedoen aan een hockeywedstrijd, een roeiwedstrijd en een spel waarin het snelheids-, uithoudings- en lenigheids- peil werd gemeten. Veel hilariteit leverde de wedstrijd koek- happen op. Bij de eerste vijf deelnemers beet één van hen zo diep en krachtig in de koek, dat hij het touw doorbeet. Sleepbootkapitein Peter Hulscher, die altijd met zijn sleepboot klaarstaat als de Paltz- en Eemgeuzen een beroep op hem doen, kwam zegevierend uit de strijd en won een taart; die was er ook voor Folkert-Jan Overbeek, de beste koekhappende welp. Wie de drukte op het terrein van de familie Van Roomen aan de Eem even wilde ontvluchten, kon een kijkje nemen in het archief van de Paltz- en Eemgeu zen en de prijzen bekijken die ze in de loop van de tijd gewonnen hadden, of in de grote tent een hapje of drankje nuttigen, waarvoor de hulptroep van ouders had gezorgd. Voordat de vlaggen werden gestreken, konden de ouders een tochtje op de Eem maken. Daarvoor werden de vletten ingezet, die gesleept werden door de sleepboot Dinkel van Peter Hulscher. Moest er in de wijkraad bij de behandeling van het aanleggen van een parkeerplaats in de Buys Ballotlaan hoofdelijk gestemd worden, hetzelfde gebeurde in de commissie openbare werken. Over het algemeen vonden de leden van de commissie het argument van het te verwijderen groen niet steekhoudend. kom van de grond kwam, daar alle De heer C. Verheus (CDA) vond dat er behalve op de Buys Ballotlaan in Soes- terberg nog wel meer plaatsen in aan merking kwamen voor het aanleggen van parkeerhavens. Onder meer noemde hij in dit verband de Plesmanstraat, die voor het normale parkeren langs de trottoirrand volkomen ongeschikt is. De heer J. Hilhorst (VVD) echter meen de, dat de wijkraad het zelf maar moest zeggen als deze behalve in de Buys Ballotlaan nog parkeerplaatsen wilde hebben. De heer C. van Rijthoven (CDA) en lid van de wijkraad zei, dat het tijd werd dat het verkeersplan Soesterberg- oplossingen. die nu voor verkeerspro blemen gegeven werden, slechts lap middelen zijn. Het aannemen van het verkeersplan Soesterberg-kom hangt echter nauw samen met het vaststellen van het ontwikkelingsplan Soest, waar dit plan een onderdeel van is. Tenslotte besloot de commissie open bare werken met een stemverhouding van drie tegen twee voor de aanleg van een parkeerhaven. Dit betekent, dat de parkeerhaven aan de Buys Ballotlaan er inderdaad komt, daar dit soort zaken niet door de gemeenteraad behandeld hoeft te worden. ZIEKTE EN PENSIOEN - Ik kan niet meer werken en krijg 80% W.A.O. Mijn werkgever berichtte mij, dat hij de pensioen verzekering op m'n eigen naam heeft laten overschrijven. Moet ik dan die hoge premie zelf betalen of krijg ik geen pensioen meer? Antwoord: De polis Is op uw naam overgeschreven, zodat uw werkgever geen premie meer behoeft te betalen. Hij neemt blijkbaar aan, dat u niet meer terugkeert. Maar omdat u honderd pro cent invalide verklaard bent, behoeft u volgens de polis zo lang ook geen premie te betalen. Als u 65 jaar wordt, hebt u toch recht op het volledige pensioen. De verzekeringsmaatschappij zal u wel jaarlijks voor een keuring oproepen, teneinde medisch te laten vaststellen of u nog recht hebt op vrijstelling van premie. Als u t.z.t. hersteld bent, kunt u nog kiezen of u die paar jaar tot uw 65ste verjaardag zelf de premie wilt voldoen, teneinde het volle pensioen te verwerven of dat u de verzekering afkoopt. VOGELS STIERVEN Al m'n tropische vogels zijn in één dag gestorven. We waren er juist erg voorzichtig mee. De volière hielden we helemaal schoon van ongedierte (ik had pas nog gespoten), dus besmetting kon het niet zijn. Weet u een oorzaak te noemen! Antwoord: U noemt de meest waar schijnlijke oorzaak zelf: u hebt 's avonds nog gespoten met een insecticide om de kooi te „ontsmetten". Maar tropische, en vele andere kweekvogels en vissen kunnen bepaalde insecticiden helemaal niet verdragen. U hebt dus door toepas sing van dit middel in aanwezigheid van uw vogels vermoedelijk zelf de dood van deze diertjes op uw geweten. Lees altijd goed de gebruiksaanwijzing en breng de dieren t.z.t. elders onder als u insekten- bestrijdingsmiddelen gebruikt. Dek ook aquaria goed af met een glasplaat en verwijder andere huisdieren. GOUDEN HANDDRUK - Als beheerder van een kerkelijke stichting ontving ik bij mijn afscheid een flink bedrag als gouden handdruk. Kan ik dat voor de be lasting over een aantal jaren uitsmeren, of meet ik over dit jaar een groot deel als inkomstenbelasting afstaan? Laanstraat 66 Soest. Tel. 02155-12683-10653. In Soesterberg zal op zaterdag 1 oktober de zevende en grootste kunstskibaan van ons land offi cieel worden geopend aan de Kerklaan in Soesterberg. Dit gaat gepaard met een spec taculair demonstratie-program- ma, waaraan een Italiaan, vier Oostenrijkers en vier Zwitsers zullen deelnemen. Hoogtepunt wordt de show van de Italiaan Peter Lindecke, oud wereldkampioen en huidig euro pees kampioen ski-acrobatiek. Ondermeer zal hij vanaf de gro te springschans enkele salto's uitvoeren. Het is de eerste maal dat in ons land een dergelijke demonstratie op een kunstskibaan gegeven zal worden. Het grootste succes was voor Pauline Groen die achter een zeer sterke Duitse discuswerpster de 1 kg. zware schijf Dames 1 Vorige week werd in een matige wedstrijd uit tegen US Amsterdam verloren met 42-36. Aan deze wedstrijd hield oud kernploeglid Relinde Bolwerk een blessure over en kon dus zaterdagavond niet aantreden tegen Coppens Eagles in Sporthal Beukendal. Met Fransje Bos in het team draaide dames 1 aardig op tempo met eerder genoemde Fransje als spelverdeelster. Echter toen zij wegens een blessure aan haar hand moest uitvallen was de felheid en het tempo snel verdwenen. Ook bij het opbouwen van de aanval wisten de „jonge" dames geen raad met de door de Coppens Eagles stringent uitgevoerde press. Hierdoor kon Eagles al vroeg in balbezit komen en door de vele gaten in de naar de juiste formule zoekende Red Stars ver dediging, makkelijk scoren. De rust gaf al een 17-26 achterstand te zien. In de tweede helft dreigde Red Stars even in hun spel terug te komen toen Coppens Eagles hun „press" verminder den, maar toch was de angst voor falen te groot en was er weinig vertrouwen in eigen kunnen. Zodoende was de stand 71-41 voor Coppens Eagles een juiste eindstand. Coach Johan van de Grift wilde na afloop alleen nog kwijt dat de jeugdige dames nog veel ervaring in deze klasse tekort schieten en dat het goede optreden van Patricia van Hertom als invalster zeker het vermelden waard was. Volgende week spelen de dames uit tegen Juventus. Meisjes Junioren A Evenals bij de dames ontbreekt het ook bij het nieuwe jeugdige junioren A meis jesteam nog aan de nodige spel-ervaring op landelijk niveau, maar dat is geen reden om te verliezen blijkt uit de vorige week tegen Zoebas gespeelde en met 37-25 gewonnen wedstrijd. Zaterdagmiddag tegen Vastgoed Strijen iiep het wat beter in een gelijkopgaande strijd. Echter door veel balverlies en nog weinig trefzekerheid bij het schieten haalden de meisjes hel net niet en moes- Het trio Pauline Groen, Marcel Klarenbeek en Robert van 't Wout hebben een zeer sterke indruk gemaakt in de Nederlandse ploeg van B-junioren die in het West- Duitse Rhede tegen de ploeg uit de deelstaat Nordrhein aantrad. naar een ongelooflijke afstand van 38,54 m. gooide. Zij steeg hierdoor één plaats op de nationale ranglijst van A-junioren, als B-juniore, en staat nu 4e. Ook de ploegleiding kon de prestatie van Pauline waarderen want zij ontving de prijs voor de boste prestatie die dag door een Nederlands meisje geleverd. Ook Marcel Klarenbeek liet zijn talenten aan het publiek zien. Hij won met over macht de 400 m. in 49,9 sec. en be sloot zo zijn succesvolle seizoen met de zelfde tijd waarmee hij haar in mei opende. Ook Robert van 't Wout maakte een sterk debuut in de Nederlandse ploeg. Hij moest zijn meerdere erkennen in de sterke concurrentie, maar met 6,32 m. ver bewees hij zijn kwaliteiten. In de vier maal 100 m. estafette ploeg stonden zowel Robert als Marcel opgesteld. Me de door hun sterke optreden werd het een spannende strijd die de Duitsers met slechts 0,1 sec. voorsprong konden winnen in 42,9 sec. ten zij met 39-40 de overwinning aan de gasten laten. Topscoorsters in deze wedstrijd waren Marijke Roest (begrijpelijk) en Anneke Römer. Komend weekend mogen de meisjes uitrusten om op zaterdag 8 oktober om 16.30 uur aan te treden tegen Voorburg. Antwoord: Voor u is dit een bate uit uw dienstbetrekking en als zodanig wel degelijk belast. Daar het echter door de stichting bedoeld is als een afkoopsom van een niet verleend pensioen, kunt u toepassing van het zgn. evenredig tarief (bijzonder tarief) verlangen, zodat dit grote bedrag, dat uit vele jaren afkoms tig is, niet het toptarief in één jaar sterk omhoog jaagt. In de loop van deze week keren de Phantoms van het Amerikaanse 32e Tactical Fighter Squadron en de helicopters van het 298 Squadron terug op de Vliegbasis Soesterberg; voor de Phantoms zal dat zijn op 29 september en voor de helicopters op 3ft september. De Vliegbasis Soesterberg neemt op 4 en dan gebruikelijk met vliegen zal worden 5 oktober a.s. deel aan een internationale begonnen n.l. vanaf 05.00 uur en dat er op luchtmachtoefening. Het is mogelijk dat 4 oktober gedurende de avonduren ge er op beide dagen op een vroeger tijdstip vlogen wordt tot 24.00 uur." De Duinkikkers leden het afgelopen weekend groot \erlle». maar ook winst. De jongens-adspiranten wisten hun eerste competitiewedstrijd met 6-2 van De Kwakel te winnen, hetgeen een stimulans zou moeten zijn voor Heren I. dat zondagavond in 'Zeist tegen LAGA I de strijd moest aanbinden. Onder leiding van een miserabel leiden de scheidsrechter, ging de strijd in de eerste twee periodes nog gelijk op 5-5. Daar ook LAGA zich precies als de Duinkikkers door de scheidsrechter liet meeslepen naar het tonen van onver mogen. werd de strijd er niet beter cp. Toen LAGA zich echter in de derde periode fanatieker opstelde en De Duin- kikkers maar bleven sukkelen, kon LAGA in die periode uitlopen naar 8-5, hetgeen te veel was voor de Soestenaren. Wel kon de achterstand verkleind wor den tot 8-6, maar daarmee was alle kruit verschoten. LAGA liep in de vierde en laatste periode nog verder weg van De Duinkikkers en won uiteindelijk met maar liefst 12-6. Duinkikkers. dat zich al kampioen waan- de. keert door deze nederlaag tot de werkelijkheid terug. Maar ze moeten de moed niet verliezen, want ze kunnen beter Voor 31 mei van het volgend jaar zal in het sportpark Kerklaan te Soesterberg het blubhuis staan van de tennisvereniging en de korfbalvereniging, zo tilëek maandag middag tijdens de vergadering van de commissie openbare werken. Indien dit niet het geval is, zo deelde wethouder D. Hoekstra mee, dan verspelen we allerlei subsidies, wat bepaald geen goede zaak is. „U kent de geschiedenis", zo stelde hij, „dit voorstel is in feite precies gelijk aan het voorstel betreffende de bouw van de accomodatie op het sportpark Sterrenbergweg". Ook nu is er voor een bepaald ontwerp Hengel gekozen om drie redenen, het is een standaardplan, dat bovendien een fraaier uiterlijk heelt dan de overige ont werpen, er moet voor ól december met de bouw worden begonnen en het gebouw moet vóór 31 mei volgend jaar klaar zijn. „Een gebouw van een dergelijke afme ting kan gebouwd worden binnen een ter mijn van 90 werkbare dagen, zodat we er ons geenszins zorgen over behoeven te maken, dat het gebouw er op 31 mei van het volgend jaar mei slaat. Met de verenigingen is overleg gepleegd en alles is doorgesproken. De vereni gingen zijn volledig accoord gegaan aldus wethouder Hoekstra. Hierbij vroeg hij aan vertegenwoordi- gers van de Lawn Tennisvereniging Soesterberg. die de vergadering op de publieke tribune bijwoonden of hij, de waarheid sprak. Dit was inderdaad het geval .olyons de mensen van de tennisvereniging Zij liet dan dat het een gedwongen accootu was. daar dit de enige mogelijkheid was iels te krijgen. De heer CV erheus i CDAïniormeorde nog hoe het zat met de prijsverho gingen, die het plan inmiddels had on dergaan. Zouden deze nu verhaald wor den op de verenigingen of niet? Het antwoord van wethouder Hoekstra op deze vraag was dat ook dit door de verenigingen met wethouder van sport zaken drs. G. Plomp was doorgespro ken en dat ook op dit punt tot overeen stemming was gekomen. Op vragen van de heer J. Hilhorst V VD> ol de gemeente met betrekking tot het sportparK Kerklaan niet te laks geweest was, antwoordde de heer Hoekstra, dat dit geenszins hel geval geweest is, en dat de gemeente er steeds mee bezig was geweest onder meer door het onderne men van pogingen de gebouwen voor een lagere prijs te realiseren dan bij de aan besteding van het geheel was vermeld. Dit nu is inderdaad gelukt, zodat er to taal geen redenen tot ontevredenheid zijn, aldus Hoekstra. Men heeft nog niet besloten tot de aan schaf van een bepaalde soort verwar- nungsinslallldtie. zo stelde wethouder Hoekslia de ncei u. van Aalst (VVD) hieromtrent in het gelijk, die hierover vragen stelde. De keuze van een verwarmingsinstal latie moet nog gemaakt worden en is nog in onderzoek, aldus het antwoord van de wethouder. Na deze overwegingen kon de commissie openbare werken zich accoord verklaren met het beschikbaar stellen van een ex tra krediet van 190.000,- ten behoeve van de bouw van een clubhuis in het sportpark aan de Kerklaan boven het krediet van 440.000,- dat tijdens de gemeenteraadsvergadering van 19 au gustus reeds verleend was. De politie heeft donderdag op het terrein van de brandweerkazerne een controle zwaar vervoer gehouden. Ze controleer de 31 vrachtwagens, waarvan er veer- tien in orde waren. In de andere gevallen constateerde de politie technische gebre ken dan wel overtredingen. Vijf kente kenbewijzen werden ingevorderd. Op grond van de wet autovervoer goe deren kregen vier chauffeurs een pro- cesverbal, en drie wegens overtreding van de rijtijdenwet. De belastingdouane deelde één bekeuring uit wegens rijden op onjuiste brandstof. Eén zaak is nog in onderzoek. De geconstateerde gebreken en overtre dingen waren: gebroken volgbladen; ondeugdelijke handrem; gladde banden; onberemde wielen; overbelading; stuur- speling; gescheurde veerstoel van de centrale as. losse laadbak: ontbreken veerpen. defecte schokbrekers; lekke uitlaat, versleten stuurkogel en ge scheurde chassisbalk. van de Gemeentehof. De burgemeester van Soest maakt be- kend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te ver lenen aan: W. J. B. Putman, Rademakerstraat 26 te Soesterberg, ten behoeve van het bou wen van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Bakkeneslaan. kadas traal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 2879 ged. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 30 septem ber 1977. eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 28 september 1977 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaf ten. Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens; maken bekend, dat hun college heeft besloten in te trekken hun besluit van 23 november 1971, afdeling I, nummer 1170, voor zover het betreft het eenrichtingverkeer op: a. de Belvédèreweg tussen de Konings weg en de Industrieweg; b. de Industrieweg tussen het Wetering pad en de Belvédèreweg. Van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan de gedeputeerde staten der provin cie Utrecht te Utrecht, de hoofdinge nieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de provincie Utrecht te Utrecht, de Koninklijke Nederlandse Automobiel- club K.N.A.C. te 's-Gravenhage, de Ko ninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B. te 's-Gravenhage, de Konink lijke Nederlandse Motorrijdersvereni ging te Arnhem, de commissaris van politie te Soest en de directeur van gemeentewerken te Soest. Soest, 28 september 1977 De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften. De secretaris, l.s., J. L. van Dommelen. Gemeente Soest Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 15 september 1977 medewerking ex artikel 72 van de Lager- onderwijswet 1920 heeft verleend aan: het bestuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs te Soest, Parallelweg 3 Soest, voor de aanschaf van een boekhoud machine ten behoeve van haar admini stratie. Binnen 30 dagen na deze bekendmaking kan iedere ingezetene tegen het verlenen van vermelde medewerking beroep aan tekenen bij het college van Gedeputeer de Staten van Utrecht. Soest, 28 september 1977 .Burgemeester en wethouders voornoemd De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften. De secretaris, l.s., J. L. van Dommelen. Tijdens de kommissievergadering van 8 september j.I. is het programma voor de kunstzinnige vorming van kleuter- en lagere schoolkinderen in het seizoen '77-'78 vastgesteld. Voor de verschillende klassen zijn programma-onderdelen opgesteld, zoals: het muziekproject „opgetrommeld", voor leerlingen van het basisonderwijs het project „Wie komt er in mijn huis?", „Gehoord en ongehoord" en een tentoon stelling in Artishock genaamd „De familie". Voor het kleuteronderwijs heeft de con sulente voor muzikale vorming, me vrouw B. Colpaart-Vellekoop, een pro ject opgesteld ten behoeve van de plaat selijke scholen. Dit muziekproject gaat heten „opgetrommeld". Het doel hier van is de kleuters te laten kennis maken met een instrument, dat zij anders nooit van dichtbij meemaken. In dit geval zal dat zijn het slagwerk uit een symfonie orkest. Door middel van voorbereiding in de klas zal het mogelijk worden, de kinderen tijdens de „voorstelling" hier actief bij te betrekken. De kleuterleiding zal door middel van enkele werkbijeenkomsten met onder andere een slagwerker, worden voor bereid op dit project. De slagwerker zal in de kleuterklas een „voorstelling" geven. Verder wordt er door de kleuter leidster een verhaal verteld. De uitvoe ring hervan geschiedt mei 1978. Mevrouw Colpaart gaat tevens met be hulp van Artishock proberen de lagere schoolkinderen in kontakt te brengen met diverse vormen van kunst. De in houd van dit project, geheten „Wie komt PIEDRO - BUNIMIES REIMATA KORREKTIESCHOENEN SPECIAAL SCHOENHANDEL Winkelpromenade Laanstraat 95 BAARN Tel. 02154 13387 Maandags gesloten er in m'n huis" behandelt het „leven", de levenscirkel van een huls. Onder deze levenscirkel wordt dan verstaan: grond, bouw, wonen - binnen en buiten- verval, afbraak,grond. Het thema wordt benaderd en bewerkt zowel vanuit de muzikale als beeldende zijde, voor kinderen van de eerste en de tweede klassen. Voor de derde en vierde klassen staat „Gehoord en Ongehoord" op het pro gramma. Er werden koncerten gegeven voor klei ne groepen en door middel van spelle tjes, liedjes en instrumenten maken, worden de kinderen actief betrokken bij het concertgebeuren. Voor de vierde en vijfde klassen organi seert Artishock een educatieve tentoon stelling; de inhoud hiervan wordt in de loop van het jaar nader bekend ge maakt. De tentoonstelling zal in ieder geval plaatsvinden in de periode april- mei. Medio april 1978 vinden in de Stads schouwburg te Utrecht weer enkele streekvoorstellingen plaats, welke voor afgegaan worden door voorbereidende lessen in de vijfde en zesde klassen van de lagere scholen. Deze lessen worden gegeven door educatieve medewerkers van het Scapino Ballet. Waarschijnlijk wordt het „nieuwe" verhalende ballet „Pulcinella" uitgevoerd. Dit ballet duurt ongeveer veertig minuten. Daar naast staat er nog een kort ballet op het programma. In november dit jaar wordt de tentoon stelling „de Familie" gehouden. Deze tentoonstelling is bedoeld voor leer lingen van de zesde klas. Na bezichtiging gaan de teerlingen, onder begeleiding van een docent van Artishock zelf,krea- tief aan de slag. De verzameling kunst werd in opdracht van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk samengesteld en wordt uit gebracht door de Nederlandse Kunst stichting.

Soester Courant | 1977 | | pagina 11