Openbaar onderwijs in Zuid is van de baan ouders! i Opening Opel toont te Frankfurt prototypes van Senator, Monza en Commodore Morgen opent „Boutique de Ponbergienne" Eerste kleuren T.V. met „beeld in beeld" Verhoging diverse belastingen en rechten met circa vijf procent Muziekschool Soest vraagt gemeente geldlening te garanderen Programma kunstzinnige vorming voortgezet onderwijs 1977-1978 Olympische dag voor geestelijk gehandicapten Hedenavond algemene ledenvergadering Katholieke Volkspartij Allemensen wat een dieren SCHOENEN - TASSEN SPORT VAN OOSTEN FOTOGRAFIE Uw bril is ook een stuk"oogkleding" bril - centrum Vrijdag 30 september 9.30 uur Boutique de Ponbergienne Gieneke Pont, Audio trendsetter in amusementselectronica: Bewakings- en kontrolesysteem met behulp van T.V.-kamera Jeugddienst Emmakerk 6 t/m 9 oktober 1977 U margriethal - utrecht Soes tor Courant van donderdag 29 september 1977 De kans op openbaar lager onderwijs in Soest-Zuid is verkeken. Dit kon men maandagavond concluderen uit de woorden van wethouders drs. G. Plomp [VVD] voorzitter van de commissie onderwijs. Hij zei, dat de gemeente alles gedaan heeft wat maar enigszins mogelijk was om het openbaar onderwijs in Soest-Zuid weer van de grond te krijgen, maar dat de normen dit onmogelijk maken. Zo heeft het gemteentebestuur onder meer gesproken met de Vereniging voor Openbaar Onderwijs, het ministerie van onderwijs, gedeputeerde staten en de hoofdinspecteur van het onderwijs, maar volgens de formele standpunten, waar iedereen zich aan moet houden, is er in Soest-Zuid geen mogelijkheid meer tot het geven van openbaar onderwijs, aldus de heer Plomp. vooral niet de schijn te wekken niet alles gedaan te hebben, maar dat ook dit wel niet veel uit zou halen. Op vragen van mevr. Oranje tenslotte naar het voortbestaan van de kleuter school ,,De Bengelenbak" in Soest-Zuid antwoordde hij, dat hier geen zinnig woord over te zeggen valt en men gewoon moest afwachten wat er in de komende jaren gebeuren gaat. De ouders van de kinderen die zich reeds hebben laten inschrijven zullen schrifte lijk op de hoogte gesteld worden, zo deel de hij mede, terwijl daarnaast de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs met de ouders in kontakt zal treden. Het open baar lager onderwijs in Soest-Zuid ver dween begin dit jaar door de sluiting van de Margrietschool. Dit als gevolg van onenigheid tussen ouders van leerlingen en het hoofd van de school. Mevr. P. J. Oranje (VVD) stelde, dat zij het een uitermate droevige zaak vond, dat het openbaar onderwijs in Soest-Zuid ging verdwijnen en dat de hoop, die zij altijd gehad had, dat er nog een gaatje in de voorschriften te vinden zou zijn de bo dem ingeslagen was. Zij wilde van de gelegenheid gebruik maken de afdeling Soest van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs te bedanken voor alle moeite die zij gedaan heeft om te komen tot de heroprichting van een school voor open baar onderwijs. Zij vond, dat zowel Den Haag als gedeputeerde staten steeds het gevoel gegeven hadden, dat er nog wel een kleine mogelijkheid zou zijn, maar dat het advies van de hoofdinspecteur van het onderwijs de deur definitief gesloten had. Zij sprak tenslotte de wens uit dat er later eventueel toch nog mogelijkhe den zouden zijn tot openbaar onderwijs en dat het niet ..Nu niet en nooit niet" zou zijn. De heer H. Goote (PvdA) kon zich geheel bij de woorden van mevr. Oranje aan sluiten en vroeg tevens of de termijn, waarbinnen het hoofd benoemd zou moe ten zijn (l januari 1978) niet verlengd kon worden. Wethouder van onderwijszaken Plomp gaf als antwoord op de vragen, dat men bezig geweest was te werken binnen een zeer kleine marge, maar dat hij beslist wilde tegenspreken, dat het advies van de hoofdinspecteur van het onderwijs de deur dichtgedaan zou hebben. „Iedereen heeft zich te houden aan bepaalde richt lijnen". zo stelde hij, „en ieder heeft op zijn eigen wijze bijgedragen tot het overigens negatieve resultaat, zo zei hij. „Verder gaan heeft geen zin meer, omdat de normen een heroprichting van een school voor openbaar onderwijs eenvoudig onmogelijk maken." Op de vraag van de heer Goote naar de verlenging van de termijn antwoorde hij dat hij intern best wilde overleggen aan het ministerie een brief te schrijven met een dergelijke strekking, om toch maar een verkeerde schoenmaat kan bij uw kind blijvend voetklachten veroorzaken Sluit dat risico uit. Laat ons mede-verantwoor delijk zijn voor de ge zonde groei van kinder voeten. Dankzij BUNNI ES Groei vorm-meter stellen wij met drievoudige zekerheid de juiste schoenmaat vast. Ook voor u kontro- leerbaar meten wij LENGTE. BREED TE en INHOUD. Sta op zekerheid Sta op Bunnies groeivorm-meter. Beniamino dealer Van Weedestraat 46 - Tel. 02155 -13473 STUDIO: REKLAME/TECHNISCHE/INDUSTRIE/PRODUKT/ INTERIEUR/EXTERIEUR/FOTOGRAFIE (eigen kleurafwerking) WINKEL: ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN VAN ALLE FILM- MERKEN/PAS FOTO'S/PORTR ET/FILMS/FOTO- LIJSTEN/POSTERS ETC. ETC. OUDE UTRECHTSEWEG 36 SOEST-ZUID (BUS HALTE BRAAMWEG). PARKEREN VOOR DE DEUR EN ZONDER PARKEERSCHIJF. U kunt niet in de mode achter blijven. Daarom hebben wij een zaak vol modieuze brillen in allerlei prijzen van Weedestraat 17A Tel.17120 Leverancier alle ziekenfondsen Naast de geheel nieuwe serie Opel Rekord modellen toont de Duitse vestiging van General Motors op de autotentoonstelling te Frankfurt prototypes van drie nieuwe modellen die in 1978 in produktie zullen gaan. trekkelijk geprijsde zes-cylinder model De nieuwe Opel Commodore De luxueuze Senator sedan en de elegan te, sportieve Monza Coupé worden de topmodellen in Opel's vernieuwde leve ringsprogramma. Zij zullen in het voor jaar van 1978 in produktie gaan. Beide zijn uitgerust met een voortrein van het McPherson type en een onafhankelijke achterwielophanging. Zij worden aangedreven door een zes- cylinder 3.0 ltr. motor die in de uitvoe ring met brandstofinspuiting 180 DIN pk levert. De met deze krachtbron uitgerus te modellen leveren prestaties die nog door geen ander Opel produktiemodel werden bereikt. De Senator heeft een topsnelheid van 210 km per uur en de Monza met zijn opklapbare achterruit, bereikt 215 km per uur. Beide modellen accelereren van 0 -100 km in minder dan 10 seconden. De rol van het goed uitgeruste en aan- wordt overgenomen door de nieuwe Commodore. Deze zal eveneens komend jaar in produktie worden genomen. De Commodore wordt uitgerust met de beproefde, soepele 2.5 ltr. 6 cylinder motor, die 115 DIN pk levert. De wielop hanging is vrijwel indentiek aan die van de nieuwe Rekord: McPherson veerpo- ten vóór en een starre achteras. Uiterlijk onderscheidt de Commodore zich duide lijk van de nieuwe Rekord. Naast de Rekord serie toont Opel in Frankfurt de succesrijke Kadett, Ascona en Manta series. De Kadett serie, die in het voorjaar een aantal wijzigingen onderging, waarbij ook een 1.6 ltr. motor leverbaar werd, is verder uitgebreid met een nieuw model, de Opel Rallye die leverbaar is met een 2.0 ltr. 110 DIN pk of 1.6 ltr., 75 DIN pk vier-cylinder motor. De Ascona en Manta zijn thans ook leverbaar met een 2.0 ltr. motor, die 100 Din pk levert. De Manta E en GI/E kregen een 2.0 ltr. inspuitmotor, die 110 DIN pk levert. De topsnelheid met deze motor bedraagt 187 km.per. Optrekken van 0 tot 100 km neemt slechts 10 seconden. Ook dit schooljaar worden er weer diver se onderdelen georganiseerd. De vier belangrijkste zijn: muziek, filmprojec ten, edukatieve tentoonstelling en to neel. De stichting „Het Schoolconcert" ver zorgt evenals voorgaande jaren weer enkele muziekprogramma's ten behoeve van het plaatselijk voortgezet onderwijs. Tevens zal, zowel voor de onderbouw als voor de bovenbouw een filmproject worden opgezet. Deze projecten bestaan uit drie films. Meerdere aspecten van dit medium zullen aan de orde komen. Bij het project voor de onderbouw - dit zijn de eerste drie klassen van een voortgezette opleiding - wordt het accent gelegd op de „technische" achtergron den van een speelfilm, zoals bijvoor beeld de functie van een regiseur, van een „script-writer". de opbouw van een beeldverhaal en dergelijke. Bij het pro ject voor de bovenbouw - hoogste klas sen - wordt de nadruk gelegd op de „diepere" inhoud van de films. In Artishock wordt een edukatieve ten toonstelling, geheten „De Familie", ge houden. Deze kollektie werd in opdracht van het Ministerie voor CRM samen gesteld en wordt uitgebracht door de Nederlandse Kunststichting. Na de be zichtiging van de tentoonstelling gaan de leerlingen onder begeleiding van een do cent van Artishock zélf kreatief aan de slag. Ook toneel staat op het programma. Dit Zaterdag 1 oktober a.s. zal burgemeester Drs. A. K. Vermeer van Amersfoort de opening verrichten van de tweede Olympische dag voor geestelijk gehandicapten, die in de sporthal „De Koppel" zal worden gehouden. Deze „sportdag", die vorig jaar voor het eerst werd georganiseerd, zal ongeveer 150 deelnemers tellen, die elkaar als lan denteams in 8 onderdelen, aangepast aan hun mogelijkheden, zullen ontmoe ten. Om het voor de deelnemers extra aan trekkelijk te maken is de entourage in olympische sfeer gehouden, kompleet met olympisch vuur en dergelijke. Programma 9.30 uur Aankomst deelnemers. 10.00 uur Opening door hoornblazers. 10.15 uur Openingswoord Burgemeester Drs. A. R. Vermeer, 10.30 uur Aanvang spelen, 12.35 uur Lunch spelers en begeleiders, 13.30 uur Aanvang middagspclen, 15.10 Sluitingsceremonie door de Voorzitter der Federatie Dhr. E. P. A. de Jong. InlichtingenTelefoon 033-16883 oi 10579. onderdeel moet echter nog nader worden uitgewerkt. Op 12 oktober vindt hier omtrent een speciale vergadering plaats met de vertegenwoordigers van het voortgezet onderwijs. Vanavond om 20.00 uur vindt er een algemene ledenvergadering van de KVP Afdeling Soest plaats in Restaurant Van den Brink aan de Soesterbergsestraat 122 te Soest. Op het programma staat de verkiezing van bestuursleden, voorzitter en KVP-kringafgevaardigden, tevens worden er mededelingen gedaan inzake het C'DA-Soest. Na de pauze wordt er gepraat over de propaganda voor de verkiezingen van de Provinciale Staten en de Gemeenteraden in 1978, en houdt mr. S. Dijkman, lid CDA-fractie tweede kamer der Staten Generaal een voor dracht over: het CDA en de kabinets formatie; waarna een discussie plaats zal vinden. Door de leden van de KVP kunnen tot aanvang van de vergadering kandidaten voor nel Destuur naar voren worden geschoven. Gaarne zou het huidige KVP- bestuur zien, dat vooral dames, die een bestuursfunctie ambiëren, bereid zijn zich beschikbaar te stellen of te laten stellen. De demissionaire bestuursleden, te weten mevrouw Walter-v.d Togt, als mede de heren Brouwer. Moffie, Van Roomen, Van Rijthoven. Teeuwen, Wan tenaar en Zwaanenburg. stellen zich in principe herkiesbaar. De heren Wante naar en Zwaanenburg zijn tevens Kringsbestuurslid (demissionair) en, indien in die functie herkozen, tevens kringafgevaardigden. De KVP-afdeling heeft echter recht op zes afgevaardigden voorde kring, derhalve dienen tijdens de ledenvergadering nóg vier afgevaardig den kandidaat te worden gesteld. exclusieve kleding voor modebewuste vrouwen. Fantastische wintercollectie met o.a. modellen van: Mariëlle Bolier Fiorucci Jousse In-Wear Koninginnelaan 21, Soest. Tel. 02155-20196. Aanstaande vrijdag 30 september om 9.30 uur opent aan de ko ninginnelaan 21 de nieuwste aanwinst in Soest op modegebied: «Boutique de Ponbergienne". Een boutique, waar de modebewuste vrouw tussen 20 en 40 jaar zeker wat naar haar smaak zal vinden, want juist deze groep vrouwen heeft ook in Soest behoefte aan verzorgde modieuze kleding. Met de opening van deze boutique gaat Gieneke Berghauser-Pont hier wat aan doen. Ze heeft zelf in binnen- en buiten land een zeer smaakvolle kollektie samengesteld, aangevuld met acces soires die van een internationale allure getuigen. U vindt er o.a. modellen van Mariëlle Bolier uit Parijs en van Fioruc ci, het toonaangevende Milanese mode huis. Ook de vrijetijd is niet vergeten met o.a. In Wear. De kollektie blijft up to date omdat elke 2 a 3 weken nieuwe modellen binnenkomen. De eigen stijl van de boutique wordt nog eens extra benadrukt door de prach tige droogboeketten (verzorgd door Boutique des Fleurs) die qua kleur hele maal zijn afgestemd op het interieur en de sfeer van de winkel en op de voor keur van Gieneke Berhauser-Pont voor natuurlijke materialen zoals wol, ka toen, zijde, leer enz. Wij raden U aan, zeker een kijkje te nemen in deze nieuwe modewinkel, die echt een aanwinst in Soest genoemd mag worden. SOESTERBERGSESTRAAT 2 De „beeld in beeld" kleuren T.Vbiedt een nieuwe T.V. dimensie. Op afstand bediend kunt l_ zien wat de andere programma's bieden, zonder Uw hoofdprogramma te onderbreken. De „beeld in beeld" kleuren T.V. is één van de primeurs van de nieuwe Saba l Itraeoior CM-generatie kleuren T.V.'s. Een primeur waarop Saba alleenvertegemvoordiger de Fa. Audio, Kerkstraat 3 te Soest, terecht trots is. Als accessoire is een universele konipak- te T.V .-kamera verkrijgbaar. Hiermede heeft men een volwaardig be wakings- en kontrolesysteem. Men kan namelijk het beeld van de ka mera in één van de hoeken van het hoofdbeeld van de „beeld in beeld" kleu ren T.V. projecteren. Het extra te pro jecteren beeld vult een hoek van 18 x 16 em. Op deze wijze kunt l b.v. op Uw televisiescherm zien wie er bij l voor de deur staat, een aparte ruimte bewaken, de kinderkamer kontroleren of zien wat er om l w huis gebeurt. En dat alles vanuit l w stoel met behulp van infra-rood afstandbediening en zon der Uw hoofdprogramma te onderbre ken. Zondag 2 oktober a.s., in de Emmakerk, om 19.00 uur zal weer de eerste jeugd dienst van dit seizoen plaatsvinden. Voorganger is ds. P. A. Elderenbosch uit Amersfoort, met als thema „Wat kun je van het geloof verwachten?" Medewerking verleent het 60 personen sterke Zeister koor Pamfanos, zeer be kend van de grammofoonplaten. Men rekent op een goede opkomst en hoopt niet met de koffie te blijven zitten. De overheidstarieven voor diverse voorzieningen zullen in het jaar 1978 met circa vijf procent omhoog gaan. Deze verhogingen gelden voor: leges en leges bouwvergunningen, rechten verwijderen en bewaren van voertuigen, rechten ziekenvervoer, slacht- en keur lonen, marktgelden, begraaf rechten, ledigen beer- en zinkputten, aansluitkosten op de gemeentelijke rioleringen, bijdragen school- instructiezwemmen, tarieven zwembaden, huur gasverwarmings- apparaten en aardgascontrole-abonnementen voor gasverbruiks- toestellen en voor de centrale-antenne-inrichtingen. Ir» zijn circulaire van 17 augustus 1977 deed de minister van binnenlandse za ken reeds mededeling van de genoemde tariefsverhogingen. Op grond van de thans bestaande voorspellingen en gege vens besloot de regering om voor het jaar 1978 de maximaal toelaatbare stij ging van de overheidstarieven te hand haven op vijf procent. Verzoeken om ta riefsverhogingen van meer dan dit per centage zullen slechts in overweging genomen worden indien aangetoond kan worden dat er zonder die extra-verho ging tekorten zouden ontstaan, die later niet meer kunnen worden ingehaald. Omdat deze kostenstijgingen 1 januari in werking moeten gaan, zal de gemeen teraad in zijn vergadering van 20 okto ber reeds de noodzakelijke verorde ningen moeten vaststellen. De Regionale Muziekschool Amersfoort heeft de gemeente gevraagd een ge deelte van een geldlening voor de aankoop en inrichting van een pand in Soest, te wil len garanderen. De Culturele commissie en de commissie financiën zullen hiervoor in eerste instantie hun goedkeuring moeten uitspreken. Het is algemeen bekend, dat de huisves- Alle mensen die van dieren houden (heel wat gelukkig) kunnen van 6 t/m 9 oktober in de Margriethal te Utrecht genoeglijke en educatieve uren doorbrengen. De tentoonstelling ORNITHOPHILIA is door haar bonte verscheidenheid voor dierenliefhebbers een onvergetelijke belevenis. Hoenders, duiven, pelsdiercn, sier- en watervogels, te veel om op te noemen. Tevens wordt dit de 26e landelijke jongdieren- tentoonstelling. Leerzaam, óók voor kinderen door informatie over dierenhuisvesting, voeding enz. Een fascinerende wereld vol kleur en beweging I0.00-22.00u 10.00- 17.00 Inlichtingen: Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs, Jaarbcursplein, Utrecht, tel.: (030) 914 914. telex: 47 132 ting van de Regionale Muziekschool Amersfoort in Soest in het voormalige schoolgebouw van de Mavo aan de Mid delwijkstraat veel te wensen overlaat. Bij de behandeling van de begroting 1977 hebben burgemeester en wethou ders op het dringende verzoek vanuit de raad om uiterlijk 1 januari 1978 een oplossing te vinden geantwoord, dat hiertoe alles in het werk zal worden ge steld. Nadat er enige mogelijkheden waren onderzocht, zoals de bouw van een nieuwe muziekschool, meende het bestuur de beste oplossing te hebben ge vonden door de aankoop van de pas torie van de Rooms-Katholieke Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein. Dit pand kan geschikt gemaakt worden voor het gebruik door een muziekschool. Na verbouwing en accoustische aanpas sing kunnen in dit gebouw negen les ruimten worden gecreëerd, waaronder één A.M.V.-lokaal. De totale kosten hier voor worden geraamd op 650.000.-. Voor de unanciering hiervan wil de mu ziekschool een lening sluiten bij de N.V Bank voor Nederlandse Gemeenten. De gemeenten Soest en Amersfoort zullen dan garant moeten staan voor deze le ning. Hierover zullen de commissies en de raad moeten beslissen.

Soester Courant | 1977 | | pagina 15