s Truus Tourné en Ad Vreeswijk clubkampioen Winst en verlies voor BDC-handbal I/AMATWRÜJZ.' m.'. w Soest atletiek toont met clubkampioenschappen organisatietalent Betere resultaten voor Olympiateams in de afgelopen week Goede competitiestart Shot Tweede herenteam SVV/Stam overtroefd in le kompetitieduel Senioren Olympia wandelden naar derde prijs Jeugd breekt door bij clubkampioenschappen T.V. Soest-Zuid autoverzekering van der lans helpt vérder dan u denkt KLEUR PASFOTO Bestaan et nog ec/t&fyne /tecfo's foor Gerard de Groot judo-kampioen Midden Nederland Eemvogels opnieuw ongeslagen Tafeltennis: s de Spiekersjop FLANNEL SHIRT'S 3 25,90 SOESTER COURANT RECLAME KRANT A.s. zondag derby SEC-Baarn Baarn won massaschaakkamp Soesti-r Courant van donderdag 29 september 1977 r i'ytflSi Evert Hooijer en Ad Vreeswijk tijdens de finale herendubbcl Het afgelopen weekend werden de finales gespeeld van de clubkampioenschapnon van de T.V. Soest-Zuid. Daarmee kwam een eind aan een zeer geslaagd toernooi, waarbij in 3 weekends liefst 280 partijen werden afgewerkt. Opvallend was het optreden van verschillende jeugdspelers. Kees Kijzer won samen met Edwin Abbring de herendubbel en samen met Liiian Keyzer de gemengd dub- Damesenkel De finale ging tussen Truus Tourne en Sonja Hooijer. Hoewel Sonja knap tegenspel bood, was zij toch niet opgewassen tegen het sterke spel van de gedoodverfde kampioene Truus (6-2; 6-4). Heren-Enkel B. De spannende finale ging hier tussen Bernard van Vliet eri Joop Meijers. De twee spelers waren volkomen aan elkaar gewaagd. In de halve finales hadden zij. niet zon der moeite, afgerekend met resp. Jim Ruiter en Wim de Beer. De wat betere techniek van Bemard werd volkomen gecompenseerd door de enorme inzet van Joop. Joop liep letterlijk het bloed uit zijn sokken, maar kon toch niet verhinderen, dat Bernard uiteindelijk met de zege ging strijken (6-4; 2-6; 6-2). Heren-Enkel A. Ad Vreeswijk en Hugo Hoekstra, die in de halve finales resp. Kees Kijzer en Frits Gerth uitschakelden, bestreden el kaar in de finale. Nadat Hugo eerder Adse Ros en Frits Gerth opvallend'makkelijk had versla gen. verwachtte men een spannende fi nale, temeer daar Ad Vreeswijk in de halve finale veel moeite had met Kees Kijzer (6-4; 7-5). De verwachte spanning bleef echter uit. Ad Vreeswijk bleek te sterk voor Hugo Hoekstra, die niettemin een sterk toer nooi speelde (6-1; 6-2). Damesdubbel. Jet Visser en Valerie Winkel zorgden sa men met Truus Tourne en Cherrie van Ee voor een leuke damesdubbelfinale. De wat meer gedurfde spelopvatting van Truus en Cherrie werd uiteindelijk be loond met de zege 6-46-4 Herendubbel De finale herendubbel liet zeer sterk ten nis zien. Aanvankelijk leken Ad Vreeswijk en Evert Hooijer vrij eenvoudig te gaan winnen, maar na 6-3 winst in de eerste en een 2-1 voorsprong in de tweede set trokken Edwin Abbring en Kees Kijzer het initiatief naar zich toe en met vaak verrukkelijk tennis wonnen zij de tweede (6-4) en ook de derde set (6-3). Gemengd dubbel. Het gemengd dubbel tenslotte werd een regelmatige zege voor Liiian Keijzer en Kees Kijzer. Sonja Hooijer en Evert Hooijer, die in de halve finale verrassend hadden ge wonnen van het als eerste geplaatste dubbel Truus Tourne en Henk Vink, bleven in de finale onder hun normale vorm, ook al omdat Liiian en Kees in een ongenaakbare vorm staken (6-2; 6-3). veenbesstraat462 soest, tel 02155-16267 Zondag j.1. organiseerde het bestuur van S.O.Soest afd. atletiek de jaarlijkse clubkampioenschappen. Ondanks de gebrekkige accommodatie werd de wedstrijd opvallend goed georganiseerd. Wanneer de aangekondigde baan in gereedheid is kan deze combinatie een serie aantrekkelijke wedstrijden opleveren. In die wedstrijden kan dan de Soester jeugd hun talenten ten toonspreiden. Dit gebeurde zondag ook. 's Morgens kwa men de pupillen in actie. Bij de meisjes pupillen A ontspon zich een tweestrijd tussen Gisella van Kouwen en Janneke Leber, die Gisella won met o.a. een kogelstoot van 6,12 m. en een 1000 m, in 4.04.8. Bij de jongens pupillen A trad Vincent Klarenbeek in de voetsporen van zijn broer Marcel door duidelijk het klassement te beheersen.Hij won, ge volgd door Maarten Diks, die GuidoDoes achter zich liet. Richard Pennock volgde goed maar viel net buiten de prijzen. Bij de jongens pup. B. won Eelco Moree. Hij opende zijn rij sterke prestaties met 7,0 sec. op de 40 m. sprint, daarna een nieuw persoonlijk record bij het kogel stoten met 6,65 m. een een vertesprong van 3,75 m. Eelco Moree liep ook de4000 m. die hij na 3.51.4 beëindigde. Seymour Bos liep 7,1 sec. op de 40 m. en noteerde een sterke 3,46 m. bij het vèrspringen. De strijd om de derde plaats was erg spannend en werd pas op de 1000 m. in het voordeel van Arnold Vonk beslist. Dennis Esselman werd met 2 punten achterstand 4e, direct gevolgd door Ro nald Mol. Bij de jongens D zegevierde Wim van Poppelen met o.a. 11,0 sec. op de 80 m., 3.23.1 op de 1000 m. en 8,95 m. met de kogel. Góed belaagd werd hij door Huub Gerrits die met een constante reeks prestaties zilver veroverde. Paul Kneul- man werd 3e met o.a. een hoogtesprong van 1,25 m. Arjan Schuiling zat vlak achter hem. Hij kon op de 1000 m. net niet genoeg punten halen. Timo van Soest werd 5e. Bij de meisjes D stootte Christlne van de Brink de kogel naar 6,71 m. Dit bezorgde haar de overwinning. Nieuwlinge Josetce Alkema was op de overige nummers gelijkwaardig en zelfs "op de 60 m. een halve seconde sneller. Bij de meisjes C werd Ardl Brouwer eerste na spannende strijd met Wlnny Beers en Jacintha van Kouwen. Ardi Brouwers 80 m. sprint in 11,0 sec. was erg goed, maar JacintKa met 11,3 sec. en Winny met 11,4 sec. waren dicht in de buurt. u-* ipringen overbrugde Ardi een goede 1,50 m.. maar ook Winny Beers liet de lat op 1,45 m. liggen. Hun kogelstoten was eveneens van hoog gehalte. Ardi stootte 9,76 m. alweer direct gevolgd door Winny met 9,60 m. Het slotnummer won Jacintha van Kou wen, die als jongste de leiding nam op de 600 m. om die niet meer af te staan. Voor dit snelle loopstertje werd 1.54.2 opgete kend. De totaaluitslag was 1. Ardi Brou wer, 2. Winny Beers. 3. Jacintha van Kouwen. Bij de jongens C heerste Quin- ten van Stiphout van het begin tot het einde. Hij liep de 100 m. in 12,7 sec., sprong 1,55 m. hoog, stootte de kogel naar maar liefst 11,41 m. en won onbe dreigd de 800 m. in een sterke 2.19.9. De strijd om de plaatsen 2, 3 en 4 was erg spannend. Rolf van Kouwen besliste die in zijn voordeel door een kogelstoot van 10,02 m. en een hoogtesprong van 1,50 m. Michlel Cassuto werd derde met o.a. 1,50 m. hoog Arnoud Klarenbeek klasseerde zich 4e. Jan Willem Greefhorst werd 5e. Bij de meisjes B won Arja Greefhorst onbedreigd met o.a. een discusworp van 29,97 m. Brigitte van Kouwen werd 2e met o.a. 2.44.2 over de 800 m. Het brons was voor Hanneke Uyland. Bij de meis jes A ontspon zich een spannende twee strijd tussen Nelleke Uyland en Lenny Kievit. Lenny won door o.a. 4,53 m. vèr te springen. Ook op de 800 m. in 2.43.8 was zij te sterk. De strijd tussen Joost Kok en Dennis Peereboom bij de jongens B was erg spannend. Dennis besliste door een uit stekende discusworp van 30,33 m. in zijn voordeel. Bij de jongens A was Menno Lievers als enige deelnemer natuurlijk winnaar. Zijn puntentotaal was echter wel hoger dan dat van de clubkampioen bij de heren, Frans van der Eist. Maar Frans kon een opvallend goede prestatie laten noteren in zijn strijd met Renë van Zee. De 100 m. raasde hij n.1. in een zeer snelle 11.8 sec. af. Ook zijn hoogtesprong van 1,55 m. mocht er wezen. Steeple chase specialist Rene van Zee Volgde op de 100 m. goed met 12,1 sec. Op de technische nummers moest hij wat toe geven maar de 1500 m. had in hem een zeer sterke winnaar. Dames 1: B.D.C.-IJmond Iedereen die gedacht had dat dit een makkelijke wedstrijd voor de B.D.C. da mes zou worden kwam bedrogen uit. Door slecht aanvals- en verdedigings- spel werd van IJmond verloren. B.D.C. opende weliswaar via Tineke Simons de score, maar al gauw keek men tegen een achterstand van 2-1 aan. Uit. een goed genomen penalty van Diny v.d. Heiden werd het 2-2. De B.D.C. dames wisten zich wel kansen te scheppen maar de schoten waren slecht. De doelpunten vielen om en om. Door treffers van Ada Pronk en twee van Diny v.d. Heiden werd de rust bereikt met een 5-5 stand. Na rust eenzelfde spelbeeld, de doelpun ten vielen om en om. Bij de stand 6-7 miste Diny v.d. Heiden een penalty. Enkele minuten later kon zij zich revan cheren door uit een penalty de stand op 7-7 te brengen. Slecht afwerken in de Soester aanval gaf IJmond de gelegen heid om uit twee snelle tegenaanvallen de buit binnen te halen, waarmee de eindstand werd bereikt van 7-9. Ook de B.D.C. keepster ging deze middag niet geheel vrij-ult, zij liet nogal eens een steek vallen. Heren 1: BDC-Attila Na de geslaagde oefenwedstrijd op za terdagavond in Arnhem tegen Athomic. welke eindigde in een 16-16 stand, trad BDC zondag aan tegen het uit slechts 7 man bestaande team van Attila. Al snel stond het Soester team op 2-0, maar dat de teamgrootte van de L trech ters geen reden was om hen te onder schatten bleek keer op keer. Steeds kwam Attila weer naast BDC. Welis waar was de ruststand 6-5, maar direkt na de thee buitten de L trechters een numerieke meerderheid weer goed uit. Zelfs 8-6 door doelpunten van Sjaak Smeeing en Frank V erweyen betekende geen keerpunt. Dat kwam pas na 8-8. Toen wist BDC pas definitief afstand te nemen van de moegestreden Utrecht se formatie. Bij het eindsignaal was de stand 15-11, dus 2 zwaarbevochten, maar verdiende punten voor BDC. Volgende zondag spelen de dames uit in Nibbixwoud tegen het altijd lastige En- tius/SEW, dat dit seizoen iets beneden haar kunnen speelt. De heren §pelen na een week vol zware oefenwedstrijden -1 dinsdag ln Doetin- chem tegen eredivisieteam ..De Ga zelle" en zaterdag 2 wedstrijden in Rhe- neni in Haarlem tegen koploper ,,De Blinkert". De uitslag van deze wedstrijd is beslis send voor de eerste plaats. Wij brengen in uw VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 (H3HH&1 ?M>U. 6<i cf! fcpto MODEGROEP 1MODE SOESTERBERGSESTRAAT 5t SOEST Moesten de vorige week de meeste teams nog met een nederlaag genoegen nemen, deze week behaalden de meeste Olympiateams de zege. Dames Het hoogste damesteam, dat in aktie kwam was het vierde. Zij traden aan tegen Voleem 1. In de eerste set werd door goed aanvalsspel al snel een 6-0 voorsprong opgebouwd. Daafrna liep Vo leem in en na de stand 6-6 ging de strijd gelijk op. Olympia trok tenslotte met 15-12 aan het langste eind. In de 2e set ging het tot 7-7 gelijk op. Daarna liep Voleem uit en won deze set met 15-10. In de 3e set behaalde Olympia weer een voorsprong (8-2), maar kwam toch nog iets achter te staan (11-10), voor ze tenslotte met 15-12 won. Een spannende en leüke wedstrijd. Het vijfde team speelde in tegenstelling tot de vorige week nu een slechte wed strijd. Zowel in de opbouw als in de aanval en verdediging liep het deze keer niet. Toch werd een 2-1 zege behaald op Devu 1 (15-7/15-9/11-15). Het zevende team daarentegen speelde veel beter dan de week ervoor en won dan ook verdiend met 3-0 van Devu 2. Het negende team ontmoette SVV 9. In de eerste set werd een 8-0 voorsprong opgebouwd door goed aanvalsspel. Daarna liep SVV snel in en won met 15-10. In de tweede set ging het gelijk op, maar weer trok de tegenpartij aan het langste eind (15-11). In de laatste set bleek Olympia het beste uithoudings vermogen te hebben en door goed sa menspel en goede plaatsballen werd deze set met 15-6 gewonnen. Heren Het 2e herenteam (le klasse) moest met een onvolledig team aantreden tegen Avanti in Leusden. Vooral omdat Avanti enkele oud-Olympia spelers in het team heeft, waren beide partijen er erg op gebrand om te winnen. In de eerste set nam Avanti een voorsprong van 12-7. Daarna kwam Olympia beter in haar spel en kon langszij komen (12-12), Olympia zette door en won de eerste set met 15-13n. Ook in de 2e set speelde Olympia goed, pas aan het eind van de set kon Avanti iets inlopen: 15-11. In de derde set girig het geheel mis met de Soesters. De 15-6 overwinning van Avan ti zegt genoeg. Het derde team (eveneens le klasse) won met 3-0 van SSS 2. De eerste set werd nerveus begonnen. Al snel keek men tegen een achterstand aan, maar door-een goede wissel werd orde op zaken gesteld eh met 15-13 alsnog ge wonnen. In de 2e en 3e set viel er te genieten van snel, gevarieerd en enthou siast spel. De 3-0 overwinning was vol komen verdiend en een goede voorberei ding op de komende wedstrijd tegen plaatsgenoot SVV 2. Het achtste herenteam verloor onnodig met 2-1 van SVV 8. Het negende team toonde weer een geweldige inzet, maar kon niet tot winst komen. Langzamer hand wordt wat routine opgebouwd, wat nu al te merken is aan het rustiger spel van de heren. Nationale kompetitie Zaterdag 1 oktober begint zowel voor het eerste damesteam als voor de heren I de kompetitie. Beiden treden om 16.15 uur aan in Woerden tegen Thomax 2. Thor- nax is een vereniging, die ontstaan is uit een fusie van Argos Tournoysveld en Hercules. Over de sterkte yan deze teams is dus moeilijk een gissing te maken. Jeugd Donderdag 29 september begint in Soest de jeugdkompetitie. Dit m tegenstelling tot eerdere berichten, dat deze in Amers foort zou plaatsvinden. Er zijn genoeg teams uit Soest en Baarn om hier een eigen kompetitie te houden, wat het voordeel heeft, dat er niet steeds voor vervoer gezorgd behoeft te worden. Olympia doet aan deze jeugdkompetitie mee piet 4 meisjes- en 3 jongensteams. Deze week komen 3 meisjes- en 2 jon gensteams in aktie. (Aanvang: 18.15 uur) Mini's Zaterdag 8 oktober begint in Amersfoort de kompetitie voor de minispelers en -speelsters. Ook hieraan doet Olympia mee mét een flink aantal teams: 4 meisjes- en 4 jongensteams. Deze wed strijden worden gehouden op 8 en 29 oktober. 19 november en 10 december. Gespeeld wordt tussen 9.00 en 12.00 uur. Zaterdag is sporthal Pouw met 4 judo ka's naar het distriktstoernooi voor 10- en 11-jarigen geweest. Deze werden gehouden in „De Hommel" te Utrecht, georgani seerd door de Budo-Bond M.N. De ll-jarige Gerard de Groot werd hier bij kampioen in de gewlchtsklasse tot 39 kg. Alle 5 te maken partijen won Óerard met een ippon (10 punten), wat hem overtuigend winnaar maakte. Zijn clubgenoten Erik Mertens en Pietei van Essen wonnen 2 van de 4 partijen. Geen geluk was er voor Erik Hoonhorst, die het moeilijk had in het zwaar gewicht. Ook in de vierde wedstrijd in de nieuwe klasse bleven de Eemvogels ongeslagen. Aan de Staringlaan werd in gezelschap van een grote supportersschare en ónder voortreffelijke leiding van de scheidsrechter, met 8-2 gewonnen van Revival 2. Een vooral in de eerste helft subliem Soester team nam al snel grote afstand van de tegenstander. Na zeven minuten scoorde Wim van Rheenen 1-0 en zorgde Koos Sommer voor 2-0. Nog even kwam het overigens hardwer kende Revivalteam terug tot 2-1, waarna een fraaie doorloopbal van Kees Zeeman de stand op 3-1 bepaalde. Door twee mooie doelpunten van de da- nog iets terug doen 3-2. Revival liep nu met de regelmaat van de klok uit tót 6-2. In de slotfase was het Johan ter Rele die de eindstand op 6-3 bepaalde. De jeugd had het erg moeilijk. Alleen de A-aspiranten konden nog enigszins mee komen. Door doelpunten van Johan Nieswaag en Marco Wijnmaalen werd de eer ruim schoots gered. mes Gerda Huizinga en Tineke Zeeman De B-ploeg en pupillen moesten ook alle- werd het verschil gestaag groter tot 5-1. Het spelpeil was in deze fase erg hoog en door de beide ploegen werd een knap stukje korfbalpropaganda geleverd. Vlak voor rust zorgde Koos Sommer voor de zesde Eemvogelstreffer. In de tweede helft viel het hoge spelpeil iets weg; wel noteerde Wim van Rhee nen nog 7-1. Hierna bleven de doelpun ten even weg, vooral door slordigheden en onnodig balverlies. Zo liep de wedstrijd kalm en weinig op- bei een nederlaag incasseren. A.s. zaterdag spelen vier vart de vijf ploegen thuis op het veld aan de Staring laan, terwijl de A-aspiranten een uit wedstrijd spélen. Voor a.s. zaterdag is het programma op de Staringlaan. Pupillen: 11.00 uur Eemvogels 1 - Huizen 2 Aspiranten: 13.00 uur Eemvogels B - Ex celsior C. windend naar een eind en een eindstand Senioren: 14.15 uur Eemvogels 2 - Anti van 8-2 werd bereikt door een doelpunt iopen 3 van Leendert van den Berg en Revival. Het tweede twaalftal moest spelen tegen Revival 3 in Terschuur. Een 0-1 voor sprong door een doelpunt van Marina Verlinden werd door Revival weldra om gebogen naar drie doelpunten van Revi val. Dolf Voorn kon met een fraai doelpunt 16.00 uur Eemvogels 1 - D.S. V. 3. De A-aspiranten moeten naar Hilversum om te spelen tegen Excelsior-B. Voor korfbalenthousiastelingen in Soest is het zaterdag een unieke kans om met het korfbal in Soest nog eens kennis te maken! Hoewel men de eerste wedstrijd in een competitie nooit als duidelijke graadmeter mag beschouwen, zijn de eerste overwinningen van de Shotteams 1 en 2 toch wel een teken aan de wand. Shot 1 behaalde thuis tegen het eveneens pas gepromoveerde team van Huizen een gemakkelijke 8-2 overwinning. Shot 2 stuurde Good-Luck met een 3-7 nederlaag naar Bussum terug. Via een 0-10 overwinning op het Hilversurtise UBTV laat Shot 8 wel het duidelijkst haar kampioensbedoelingen blijken. Dat Shot 1 de wedstrijd tegen Huizen 1 met groot verschil zou winnen had nie mand durven te voorspellen, vooral om dat Huizen aantrad met sterke spelers als Tump en Wortel, van wie laatst genoemde vorig jaar nog in de lande- Volleybal De teams van de Volleybalvereniging SW/Stam-Renault hebben het ér afgelopen week vrij goed vanaf gebracht. Alleen het 2e herenteam moest de volle winst bij SVH achterlaten. Heren eerste klasse gesc00rd, een 2-0 voorsprong op. Veel De match van SW 2 tegen SVH was in eigen fouten in de 3e set veroorzaakten totaliteit enigszins tegenvallend van een n-3 achterstand tegen Voleem 1. SVV-zijde. In de opbouw viel weinig Door enorme inzet en enthousiasme zuiverheid te bespeuren, waardoor de werd punt voor punt ingelopen zodat aanval onvoldoende tot zijn recht kwam, hetgeen wellicht het beste geïllustreerd werd door de te trage verdediging, waar veel onzuivere passes uit voortkwamen. Een team met echt wel mogelijkheden, maar dan dient er veel meer verband in te komen. Tweede klasse In de eerste 2 sets bouwde SVV 6 door veel inzet, goede aanval en een uitste kend blok. waardoor menige punt werd Ze zijn er weer, bij De ruit springt er deze winter helemaal uit Vooral in flannel, zoals dit modieuze shirt gemaakt van katoen Kies uit: camel, bruin, rood en blauw En, doe het snel want deze SHOWSTELER is alleen deze week afgeprijsd van 32,- naar 25,90. <*s Ziezo, zegt Japieü! STEENHOFFSTRAAT 66 SOEST Alleen de seniorengroep van de christelijke wandelsportvereniging Olympia kwam zaterdag in Barneveld tijdens de Herfsttocht van do wandelvereniging Jan van Schaffelaar tot resultaat. Op de vijftien kilometer behaalde de groep de derde prijs. Groot was het aantal deelnemers aan deze 16e editie. Voorafgegaan door twee muziekkorpsen liepen de 1.343 lopers onder gunstige weersomstandigheden fraaie en afwisselende parkoersen in en rond Barneveld. o.a. door het Schaffe- laarse Bos en het landgoed de Buizerd. De vijftien kilometer werd door acht groepen gevolgd, waaronder de twaalf senioren onder leiding van de heer W. van Steendelaar. Zij verdedigden de verleden jaar gewonnen wisselbeker voor de 10 en 15 km., maar slaagden er helaas niet in het kleinood voor de tweede achtereenvolgende keer mee naar Soest te brengen. Toch verdienden ze meer dan de derde prijs welke zij nu met 402 punten, na een sportieve strijd, van de jury kregen toebedeeld. Met twee punten meer werd 't Meugien, Meppel tweede. De Rijnkanters, Wageningen ging niet alleen met de eerste prijs met de opvallend hoge score van 436 punten naar huis maar nam tevens de wissel beker voor het hoogste aantal punten op de 10 en 15 kilometer van de Olympia- senioren over. Onder het toeziend oog van de heer D. W. Brood liepen de twaalf junioren tien kilometer en kwamen met hun verkre gen 374 punten niet verder dan een achste plaats. Op de middenafstand waren twaalf wandelgroepen vertegen woordigd. Beter deden het de twaalf adspiranten van mevr. W. Schut. Zij eindigen op de vijf kilometer op een niet onverdienste lijke vierde plaats met 618 punten. Op deze afstand liepen elf groepen. Zaterdag 8 oktober wandelen de drie Olympia-groepen in de Frisoltocht in Dordrecht. Vertrek vanaf het clubge bouw aan de B^etzlaan om 11.00 uur precies. uiteindelijk de derde set met een winst van 15-13 werd beëindigd. Een verdiende 3-0 overwinning die bereikt werd door doeltreffend aanvallen en verdedigend volleybal. Derde klasse Door het hoofd koel te houden en rustig te blijven volleyballen verkreeg het 8e herenteam via nipte setstanden als 15-10, 17-19 en 13-15 een voordelige marge op opponent Olympia 8. Dames eerste klasse SVV 5 pakte 2 belangrijke eerste punten van een wat tegenvallend BG&SV 1. Ging de eerste set nog verloren door te onrustig spel. de beide andere sets bood de Baarnse ploeg te weinig tegenstand om de 2-1 zége in gevaar te brengen. Derde klasse In de le set van het duel tegen BG&SV 5 keek SW 7 al snel tegen een achterstand aan, die net niet kon worden omgebogen tot winst (13-15), SVV was echter op permachtig, getuige de tweede setstand van 15-4. Met veel doorzettingsvermogen en krachtsinspanning brachten de SW- dames tevens verdiend de derde set op hun naam het 15-12. Ba een gelijkopgaande, aantrekkelijke strijd behaalde SVV 8 door nipte winst in de beslissende derde set (14-16) verdiend twee belangrijke punten op Voleem 2. Evenals de vorige wedstrijd verliep ook het duel tegen Olympia 9 voor SW 9 nog wat stroef. Echter, dankzij een gewel dige vechtlust wisten de SVV-dames, mede door een goede opbouw en zeer constante serve het duel te winnen. De kleine misverstanden die hier en daar nog optraden zullen, naarmate de kom petitie vorderd, ongetwijfeld minder worden. Wedstrijdprogramma deze week Vanavond en a.s. zaterdag zullen de topteams van SW, uitkomend in de nationale divisie en promotieklasse, voor het eerst in actie komen. Heren SVV 1 spelen vanavond in Sporthal Beukendal (20.00 uur) tegen JS Jaski 1.1 Oktober zal SVV 1 (dames) VC Rooy ontvangen in de le divisie. Aanvang 16.30 uur in de Bunthal. lijke klasse uitkwam. Hoewel Shot, door een nederlaag van Gerrit Leeflang tegen routinier Tump. al meteen tegep een 0-1 achterstand aankeek, liep zij door over winningen van Rene Daselaar, Dirk Schuiling en Gerrit Leeflang alsmede door een overwinning in het dubbelspel, snel uit naar een 6-1 voorsprong. Een ne derlaag en 2 overwinningen voor de Shotters bepaalden de eindstand ténslot- te op 8-2. Shot 2 speelde erg goed tegen het minstens gelijkwaardig geachte Good-Luck 4 uit Bussum. Via overwinningen van Bert van Velzen 3x, Joop Kok 2x, Geert-Jan Oudenaller lx en het dubbel werd een regelmatige 7-3 zege behaald. Shot 3 veiioor met de kleinst mogelijke cijfers van het sterke VEV 3: 6-4. Wol- ter Prins boekte 2 overwinningen, Rem Mulders en Harry Wouters ieder 1. Shot 4 is ook van plan dit jaar flink aan de weg te gaan timmeren. Tovo werd met een fikse nederlaag in de televisie- stad achtergelaten. Uitslag 1-9. Shot 5 behaalde een verdienstelijk resul taat door 5-5 te spelen tegen Elan 5. Egon Meun, en Henk van Velzen wonnen ieder 2 partijen terwijl Kurt Schiesswald dit keer in al zijn tegenstanders een meerdere zag. Shot 6 zal dit seizoen merken, dat het, na gepromoveerd te zijn naar een hogere klas. niet opnieuw alles kan winnen. Het team werd door Buna uit Bussum ingemaakt met 1-9. Invaller van Lunte- ren zorgde nota bene voor het ene tegen- puntje. Shot 8 boekte van alle Shotteams de grootste overwinning: 0-10. Na, geduren de 2 seizoenen net naast de titel te heb ben gegrepen, moet het dit seizoen wel raak zijn. Het le jeugdteam, bestaande uit Marcel Vrakking, Arnoid Appelhof en Edwin Luyben, heeft zich na de teleurstellende nederlaag van vorige week goed her steld. Hetrhgzoekende Swift uit Deventer werd na een spannende wedstrijd met een 6-4 nederlaag naar de koekstad terug gestuurd. Overige uitslagen: herert Foxboro 2- Shot 7 5-5, Shot 9-Huizen 12 5-5, Hooger- heide 7-Shot 10 2-8, Vitus 7-Shot 116-4. Junioren: Shot 2-ZTTV 5-5, VEV l-Shot 3 8-2, Shot 4-Nikè 1 7-3, Shot 6-Nikè 2 4-6, Shot 8-Elan 3 3-7, Vitus 3-Shot 9 2-8. Informatie over Shot kunt U inwinnen bij haar secretaresse Inge Heezius, To renstraat 33 Soest, tel. 18971. Ongetwijfeld zal a.s. zondag de derby SEC-Baarn veel publiek trekken. Het vorig jaar gepromoveerde Baarn doet het uitstekend in de K.N.V.B. en behaal de tot nu toe uit 4 gespeelde wedstrijden 6 punten. SEC daarentegen verspeelde afgelopen zondag geheel onnodig beide punten bij L.V.V. en staat nu met 4 punten in de middenmoot. De ontmoeting voor a.s. zondag lijkt bijzonder spannend te worden daar SEC zich geen nederlaag meer kan permit teren. Als voorwedstrijd zullen de aller kleinste voetballers (vanaf 6) van SEC en Baarn om kwart voor twee elkaar ontmoeten en zal de coach van SEC, de heer Kei, de bal aanbieden die SEC vorige week won door de grootste score van het Gooi te behalen. De jaarlijkse massakamp tussen de schaakverenigingen van Soest en Baarn die dit jaar in de openbare leesbibliotheek aan de Albert Cuyplaan in SoeSt gehouden is, is met minimaal verschil gewonnen door Baarn: l(Hl. Van de 21 partijen won Baarn er negen, Soest won er zeven, terwijl de resterende vier ontmoetingen in remises eindigden. Lange tijd heeft het er naar uitgezien dat brai-uus. na u-I. Veyiui walsman 0-1 Soest definitief in het bezit zou komen Samsom-Hut jr. 1-0; Henze-Majoor 1-0; van de wisselbeker. De plaatsgenoten Goes-Hakvoort Vhsi Gerth-Van de Pol die deze ontmoeting van de zes keer 0-1: Van de Berg-Wieske VMx; Van al vier keer hadden gewonnen, hadden Vlierden-Verwey 0-1; Van Ee-Meijer 1-0; vlak voor de tijdcontrole nog een kleine Holleman-Hut Vh»; Balvers-Broers 1-0; voorsprong maar toen achtereenvolgens Muis-Schuier 1-0; Bervoets-Wustefeld achtste bordspeler Van Vlierden en 0-1. Sulenta-Bol 0-1Van Bakel-Pater voorzitter Vegter hun partijen verloren. As-4; Beernink-Hut 0-1; Kokman-Van sloeg de balans door naar Baarnse zijde. Hall 0-1, Fugers Kruithof 10; Zwiers- De persoonlijke resultaten; Soest-Baarn. Ephraim 1-0; Veldkamn n de Laan 0-1.

Soester Courant | 1977 | | pagina 19