Othello is een nieuw spel Maatschappelijk Werk Aanwinstenlijst van de openbare leeszaal en bibliotheek TJUa&eceik Geen winkel in Soesterbergse wijk Apollo Lezing Transcendente Meditatie In oktober komen de eerste wijkagenten in Soesterberg Baileybrug in Soesterberg Experiment te Soest, Amersfoort, Leusden e.o. Een opwindende tragedie om zelf te spelen Vleesverkoop Nederland - Israël Algemene ledenvergadering van De Soester Gemeenschap op 13 oktober Aanvraag voor de bestemming tot „buitengewoon dienstplichtige Soester Courant van donderdag 39 september 1977 Het is aardig te zien dat Shakespeares' onsterfelijke tragedie Othello zich weerspiegelt in dit nieuwe opwindende Othello spel. Gedurende de eerste bedrijven van dit spel voor twee personen, voltrekken zich de meest interessante verwikkelingen en situaties. Pas in het laatste bedrijf valt de ontknoping. Othello is niet te vergelijken met andere spellen. Bijzonder boeiend door simpele spelregels. Dus zeer geschikt voor jong en oud. De spelvariaties zijn ontelbaar. Othello is geheel nieuw in Nederland. Voor dit zeer exclusief uitgevoerde spel ging op de voorjaarsbeurs van maart j.1. voor de eerste keer het doek open en ontving daar de Jaarbeurspersprijs in de groep speelgoed. De introductie van dit prachtige en vermakelijke spel is het logische gevolg van het enorme succes dat Othello heeft in Japan en in de Verenigde Staten. In deze landen is het spel hard op weg een rage te worden Of Othello dezelfde invloed zal hebben op de Nederlandse nuchterheid zal moeten blijken. Vanaf mei is het spel verkrijg baar in de meeste speelgoedwinkels en warenhuizen, voor 29,95. Of Othello is brilliant uitgevoerd; het spel bestaat uit een spelbord met inge legd vilt, 64 Othello stenen, aan de ene kant zwart en aan de andere kant wit. Tevens zitten er overzichtelijke spelre gels en tactische voorbeelden bij. Othello is verrassend leuk om te spelen door jong en oud. Makkelijk te leren, maar moeilijk te winnen. Dit spel ver dient alle aandacht! Probeert u het maar eens zelf! Dit spel voor 2 personen is met zijn simpele spelregels boeiend om te spelen voor jong en oud. Het spelverloop van elk spelletje is onvoorspelbaar en eist een grote concentratie. Eén speler speelt met wit, de ander met zwart. De spelers zetten om beurten een nieuwe steen op het speelveld en probe ren de tegenstander in te sluiten. Eén of meer ingesloten stenen mogen dan wor den omgekeerd, waardoor deze aan zijn kleur worden toegevoegd. Met een zet mogen alle horizontaal, vertikaal en diagonaal ingesloten stenen worden om gekeerd. Nu verkrijgbaar in de meeste speelgoed winkels en warenhuizen voor 29,95. Romans: Ambler, Dodelijk gevaar - d'Annunzio, Het kind van de lust - Bellow, Humboldt's nalatenschap - Benchley, De diepte - Benzoni di Conza, Marianne; als een sneeuwvlok in de storm - Berg man, De seizoenen van het leven - Blake, Nicholas, Het web van verraad - Cahn, Rood signaal - Carlier, Tussen wal en schip - Dhondt, De vruchten van het veld Ferguson, Zeven straten en een park - Ferrars, Alleen maar dood Fischer, De tragiek van een liefde Gage, Het Bourlotas fortuin - Garcia Marquez, Verhaal van een schipbreu keling die tien dagen zonder eten of drinken op een vlot ronddobberde, tot held van de natie werd uitgeroepen enz. - Gasaway, Grijze wolven op de grauwe zee - Hall, Het Kobra manifest - Hein- rich. Een handvol hemel Hogstrand, Uit doorgaans betrouwbare bron - Hof- fenberg. Het ratten-imperium - Innes, Hammond, Sporen m het zand - Knox, De nacht van de rode Indiaan - Kom brink, Een turfschipper vaart thuis - Komorowski. Nachtmerrie zonder einde Konsalik, Liefde in Siberie - Koolhaas, De laatste goendroen Kraft, Omgeving - Kray-Sijsma, Dit is het verlangen - Lange-Praamsma, Geluk komt niet al leen - Lockley, Het robbenmeisje - Mc Donaid, Flech - MacDonald, Kermis- goud - Maclnnes. Het aas van de jager Marchant, Kirsten - May, Vader en dochter - Neels, Toevallige Cassandra? - Oosterbroek-Dutsehun, De hemel is niet altijd blauw - Osmond. Saladin - Piai- dy, Victoria, koningin en vrouw - Öey- mour, Engelen van de hel - Sluparich, Chileense lente - Sturgeon, Meer dan menselijk Vargas Llosa. Pantaleon - Korte verhalen. Beckett. Verhalen en teksten zomaar - Cortazar, Octaëder - Guimaraes Rosa, De derde oever van de rivier - Meinkema. De groene weduwe - Melviile, Benito Cereno - Mok. Het feest van Hercules - Rottensteiner, Andere werelden, andere kunsten - Snijders, Een god 37° Celcius - üijtsma, In Am sterdam zijn uitgestrekte parken - Tre- visan. De vijfvleugelige vogel - Updike, De muziekschool - Vance. Sulwens pla neet - De Winter, Over de leegte in de wereld. Studieboeken: McWhirter. Hel groot Guiness record boek - Kende., Over Chakra's Monnich en v.d. Plas. Het woord in beeld Van Overeem, Zeg Ma- rie, 't haakje zit aan de binnenkant - Var, ll'.jsdijk, T'w moeder wns wcor ore in de war vandaag - SpreiigeiDe uige mene bijslandwet Dunk. Conservatis me - Wegwijs in politiek Nederland Lipschits, Verkiezingsprogramma's 1977 Estaing, Naar een ware democra tie; Bouwstenen voor een Europees be leid - Kamer. Alles over geld - Boei-sniu en Malers, Kluwers bclustinggids 1977 - 'andeijer. Prisma belaslinggids 1977 - Zakenman en politicus. De Nederlandse belangen ui Zuidelijk Afrika; Jutler- mans, Zeclenberg en Nijssen. ANWB hotelgids Nederland 1977; ANWB kam peerplaatsen in Nederland 1977, Vakan tieverblijven in Nederland 1977 - Ange- nent en Steensma, Onveilig Nederland? Tussen vrede en oorlog Laufer, Psy chische problemen bij jongeren - Liedtke, Pestalozzi - Peine en Howart, Kinderen en ouders Murdock en Phelps, Jeugd en massamedia - Kindercentra, Theorie en praktijk - Pomeranz en Schulz, De eerste vijf jaar - Tolstoj, Jasnaja Pol- jana - Hannam, Ouders en hun geeste lijk gehandicapt kind; Gezond gedrag; gezondheidsvoorlichting en- opvoeding voor kleuter- en basis onderwijs - Heer- kens.MuziekprojectenSensitivity-Trai- ning en hoe verder? Calder, Sleu tel tot het heelal - Allan, Vliegende schotels doorklieven de tijd Bakker en Edelman-Vlam, De Nederlandse bodem in kleur - Stonehouse, Noordpool - Stone- house. Zuidpool - Van Gelder. De dieren van ons land en West-Europa - Pflet- schinger. Spinnen - Heifetz en Mangel. Het recht om te sterven - Ladeo. En cyclopedie van de psychiatrie en psy chologie - Van de Lande, Naar aanlei ding van de Nederlandse speelfilm ..Kind van de zon" van Rene van Nie - Pesso, Psychotherapie en beweging - Medicijnen; tijdnood of noodzaak - Pro- vence. Kleine kinderen in groepen - Rozdilsky en Banet. Als jouw kind er eenmaal is Damiany. Fit blijven dooi de jaren heen - Mitchell, De volmaakte lichaamsbeweging - Muller. Sport en on gevallen Ruytenschildt, Motorbootva ren Jurgens, Trainingsadviezon Hof- mann. Judo; Mini-Hockey; stap voor stap - Muller-Stein. Kinderspelletjes Kisling, Scheepsmodellen zelf maken - Harvey, Mandewerk - Lokrantz, Een voudige kledingstukken zelf maken Buurke en Lim. Smakelijke dielen voor de slanke lijn - Ellis. Een gezond kind is niet dik - Nimbark Sacharoff, Indiase kookkunst - Grounds, Snoeien Autotest .77; Kies uw auto; KNAC autojaarboek 1976; Maritieme geschiedenis der Ne derlanden Martin. Het lortuin van de Armada - Westra, Tegelzeltcn - Locher, Anlon Heyboer Schollen, Prisma foto boek voor beginners - Spitzing, Foto grammen in zwartwit en kleur - Klok ken. zilver, sieraden uit de Nederland se Art Nouveau en Art Deco - Peeters. Het avontuurlijk uitzicht - Kersten en Weck. Hugo Kaes - Van het Reve, Brie ven aan kandidaat-katholiek A Fer- guut, uitg. met uil. en aanln. dooi E. Rombauts enz. Meijer, Wrakken, ankers en amloren - Van Sluijvenberg. Wereldoorlog en crisistijd - Het Midden oosten, door K. van Dijk. A. J. Pias enz. - Lehning en Bakker Schut. Duits land. voorbeeld of waarschuwing.' Rusland hoe het was, een merkwaar dige verzameling lotos van XD jaai Rusland Solzjonitsyn, Lonin in Zui u h Lammers. Amerika 1990-1975 Tas. Zuid-Amenka - Huisman. Cuppei tace met ,,The Grea' Escape Broeder, Toerist op Malta - Venetie, door A. Menen en de red. - Canarische euanden, documentatie. Een uitkomst Vanaf heden kunt U de was ook .alleen drogen" in de Wasserette, tel. 15229 en 16220 Zaterdagmorgen negen uur. zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvin den aan de houders van kaarten, ge nummerd van 261 tot en met 361. De naam van het genootschap geeft aan, dat er een band bestaat tussen beide lan den. Een band, die meer dan ooit nodig is, omdat Israël onder grote politieke druk leeft om oplossingen voor het Midden- Oosten probleem" te aanvaarden, die in feite het voortbestaan van Israël ernstig bedreigen. Het centrale thema van het winterpro- gramma is dan ook het verstevigen van de band met Israël. In een zestal lezingen zullen thema's uit de Joodse godsdienst, het Joodse leven en de betekenis van Israël als natie aan de orde gesteld worden. Alle lezingen zullen worden gehouden op de tweede dinsdag van de maand, behal ve de lezing in januari, die op de derde dinsdag valt. 11 november 1977: J. J. Ribbens (Soest) en Prof. Dr. P. G. W. J. van Oordt. Onderwerp: Tempelliederen in het ou de Israël." 8 november 1977: A. F. Kuiper (Amster dam; hoofdredakteur van „De Tijd" On derwerp: „Waarom is Israël zo belang rijk?" 13 december 1977: Mevr. M. B. Gerzon (Amstelveen).en mevr. G. Schmidt, Am sterdam. Onderwerp: „De verhouding: God en de mens in de Joodse Bijbel en in Israël". 17 januari 1978: H. Knoop, Naarden. On derwerp: „Wat doen we met Israël?" 14 februari 1978: C. C. van den Heuvel, Den Haag. Onderwerp: „Ootst en West; Israël en Amerika". 14 maart 1978: Drs. R. Strijker, Naarden. Onderwerp: „Lessen uit het Joodse le ven". De plaats is steeds het Doopsgezind- Remonstrants Centrum, Stadsring 137, Amersfoort; de aanvang om acht uur 's avonds. Het bestuur hoopt op alle avonden vele leden en andere belangstellenden te mo gen verwelkomen. Stichting Maatschappelijke Dienst- verlening-Soest. Afdeling gezinsverzorging en bejaarden hulp. Burg. Grothestraat 51, Soest, tel. 19004, Spreekuur: maandag t/m vrijdag 9-10 u. Aldcling algemeen maatschappelijk Gemeentelijke Sociale Dienst: aldeling Spreekuur: maandag t/m vrijdag 9-10 Kantoor^Lfng^Brinktveg 79, tel. 16744. Afdeling Gezinsverzorging en bejaardenhulp: Kantoor: Braamweg 34, tel. 02155-18140. Spreekuur van mej. A. Braggaar: iedere dinsdagmiddag van 14.00-14.30 uur. Spreekuur te Soesterberg in het Dorps huis aan het Dorpsplein: iedere donder- toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werkenden, maandag t/m vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. dagmorgen 9-10 uur, afd. geztnsverzor. Soesterberg, dinsdag 14.00-15.00 uur ging en bejaardenhulp 10.30-11.30 uur afd. algemeen maatschap pelijk werk. Maatschappelijk werk Protestants Sociaal Centrum. Maatschappelijk werk, gezinsverzor ging en bejaardenhulp voor Amersfoort en omgeving. Telefoon 033-10441. Kantoor Braamweg 34, tel. 18140. Spreekuur mej. J. Poortman: iedere donderdagmiddag van 14.00 tot 14.30 uur. ADRESSEN TE SOEST: Afdeling maatschappelijk werk: Kantoor Braamweg 34, tel. 02155-18140. Spreekuur van mevr. E. Kamper: dins dag t/m vrijdag van 9-10 uur en volgens afspraak. hulpsecretarie Dorpsplein. Moeders voor moeders: Mevr. G. van Benthem-Aartsen, Spoor straat 9, Baarn, tel. 02154-15802. WELZIJNSWERK OUDEREN Uitgaande van de Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk, Middel wijkstraat 36, Soest. Spreekuur: dinsdag t/m vrijdag 9-10.00 uur. Projektleidster: mevr. J. I. Huke- ma, telefoon 19289. „De Drie Eiken", Dienstencentrum: Dorpsplein, Soesterberg, tel. 03463-1402. Spreekuur maandag t/m vrijdag 10.00- 12.00 uur. Leidster mej. A. H. Frankena. Over de vestiging van een winkel in de wijk Apollo hoeven de Soesterbergse midden standers niet ongerust te zijn, zo stelde wethouder J. J. Ebbers in antwoord op vragen van de heer J. Veenendaal over deze kwestie. Formeel gesproken kan het zelfs niet. Bij de vaststelling van het bestemmingsplan is niet in de vestiging van een winkel voorzien, aldus wethouder Ebbers. Bovendien is er in Soesterberg al een overbewinkeling. Tevens stelde hij, dat de winkel op het vliegveld blijft staan. Dit is echter, zo is door de kapitein F. van Luyck eerder deze week medegedeeld, niet het geval. Op verdere vragen van de heer Veenen daal bleef de heer Ebbers ontkennend De vereniging De Soester Gemeenschap houdt donderdagavond 13 oktober een al gemene ledenvergadering in restaurant Van den Brink, Soesterbergsestraat te Soest. De aanvang van de vergadering is 20.15 uur. zal 13 oktober een coördinatiegroep sa menstellen, die de werkzaamheden van een aantal werkgroepen over het ontwik kelingsplan, gaat coördineren. Besloten wordt met een bespreking van de overi ge activiteiten van de Soester Gemeen schap. Die avond zullen behandeld worden de Nota Kultuurbeleid van de Gemeente Soest en de brief van de Soester Gemeen schap aan B. en W. van Soest (Zie el ders in dit blad. Red.). Ook komt het ontwikkelingsplan Soest, deel 3 Welzijn, aan de orde. De Soester Gemeenschap V) Aangezien voor de lichting 1978 het aantal voor oproeping beschikbare dienstplich tigen groter is dan het aantal benodigde dienstplichtigen, heeft de Minister van Defensie besloten tot een aantal maatregelen waarbij ingeschrevenen van deze lichting kunnen worden bestemd tot buitengewoon dienstplichtige.- De oudste zoon uit een gezin van tenminste vijf kinderen, die voor de lichting 1978 is ingeschreven kan op zijn verzoek worden bestemd tot buitengewoon dienstplichtige. Hierbij gelden als voorwaarden dat de oudste zoon tevens het oudste in leven zijnde kind uit het gezin Is en dat onder de vier of meer andere kinderen tenmin ste nog twee zonen moeten zijn. De aanvraag hiertoe moet worden inge diend door tussenkomst van de burge meester van de woonplaats en wel zo spoedig mogelijk. Daarmede behoeft dus niet te worden gewacht totdat men voor de militaire dienst is goedgekeurd. Met Transcendente Meditatie [kortwegTM] is een eenvoudige, natuurlijke techniek om heel snel hele diepe rust te ervaren. De TM-techniek is voor iedereen, gemakkelijk, natuurlijk, prettig en snel te leren. De TM-techniek is niet een religie, een levensbeschouwing, concentratie of een dieet. De TM-techniek wordt tweemaal per dag effecten. Uitvoerig wetenschappelijk 15 a 20 minuten beoefend. Deze door onderzoek heeft o.a. het volgende aan- iedereen te leren techniek geeft onmid- getoond: ordelijker funktioneren van de dellijk diepe ontspanning aan lichaam en hersenen; betere coördinatie van geest, waardoor spanningen en ver- lichaam en geest (bijv. een snellere moeldheden worden geneutraliseerd. Tegelijkertijd met het ervaren van deze weldadige rust wordt geestelijk een toe nemende helderheid ervaren. Het be wustzijn verruimt zich. TM is daardoor meer dan zomaar een rust-techniek. Naast het neutraliseren van de negatie ve effekten van overbelastingen van ons zenuwstelsel, doet TM de mens groeien in het vermogen stabiel en tegelijkertijd uiterst flexibel ln het leven te staan. Regelmatige beoefening van de TM- techniek heeft dan ook tal van postieve reaktietijd); betere relaties, gemakke lijker leggen van kontakten; toege nomen zelfverwerkelijking. De effekten van de TM-techniek ont staan op een natuurlijke, argeloze wijze op basis van een geleidelijk meer sa menhangend funktioneren van het ze nuwstelsel. Vanavond is er een introduktielezing over de Transcendente Meditatie te Soest, in gebouw „Eltheto", Driftje 4a, aanvang 20.00 uur. het indienen van de aanvraag moet zeker niet worden gewacht totdat men voor de militaire dienst wordt opgeroe pen. In dat geval is men nl. reeds bestemd tot gewoon dienstplichtige en dan zal slechts bij wijze van uitzonde ring, bijv. als het aantoonbaar niet mogelijk was de aanvraag eerder in te dienen, het verzoek alsnog in overwe ging kunnen worden genomen. Wellicht ten overvloede zij er op gewe zen dat, wanneer van deze mogelijkheid gebruikt wordt gemaakt, voor jongere broers de voorwaarde om voor vrijstel ling wegens broederdienst in aanmer king te komen, nl. dat tenminste twee broers moeten hebben gediend (zie arti kel 19 van de Dienstplichtwet) ook in deze gevallen onverminderd blijft gel den. Tenslotte wordt er nog de aandacht op gevestigd, dat de sedert 1956 bestaande regeling inzake vrijstelling voor de oud ste zoon van een weduwe onverkort gehandhaafd blijft. Voor die vrijstelling komt ln aanmerking de dienstplichtige, die het oudste in leven zijnde kind is uit een gezin met tenminste vier kinderen (voor de lichting 1969 en oudere lich tingen: vijf kinderen), indien het hoofd van het gezin weduwe is en de dienst plichtige voor haar een onontbeerlijke steun is bij de opvoeding van de andere kinderen. Deze vrijstelling moet worden aangevraagd door tussenkomst van de burgemeester van de woonplaats, nadat de dienstplichtige de oproeping voor opkomst is werkelijke dienst voor eerste oefening of de eventueel daaraan voor afgaande waarschuwingsoproeping heeft ontvangen. antwoorden. Hij voegde er echter wel aan toe, dat de gemeente Soest niets kan beginnen als er een dergelijke winkel gebouwd gaat worden op het grondge bied van de gemeente Zeist. „Slechts over het grondgebied van Soest kunnen we beslissen". Een van de aanwezigen maakte hem er attent op. dat men op het Kamp van Zeist, dat binnen een paar jaar verdwe nen zal zijn. reeds loodsen gereserveerd zouden zijn voor een dergelijke winkel. Wethouder Ebbers kon op deze opmer kingen geen weerwoord geven. „Honsbergen", Dienstencentrum: Wiardi Beckmanstraat 475, Soest, tel. 10607. Spreekuur maandag t/m vrijdag 9.00-10.30 uur leider A. F. v. d. Genugten. Warme maaltijdenvoorziening: Informaties bij de navolgende contact adressen: Centrale administratie: Mevrouw A. M. Mulders-de Klerk, Kerkpad NZ. 54, tel. 13662. „Honsbergen": A. F. v. d. Genugten, leider dienstencentrum, W. Beckman straat 475, tel. 10607. Soestdijk: Mevrouw G. Mick-Luypen, Nassaulaan4, tel. 15592. Soest-Midden: Mevrouw M. A. Jansen- Moesenbroek, Kerkpad n.z. 57, telef. 15588. Soest-Zuid: Mevrouw S. Steendijk-Geer- lings, Bartolottilaan 16, tel. 16389. Soesterveen: A. van Scherpenzeel, Veen besstraat 430, telefoon 14782. Soesterberg: Mevrouw N. van Dijk-De Waal, Moerbessenberg 7, tel. 03463-2322, b.g.g. 03463-1710. WIJKHOOFDEN BEJAARDENWACHT Soestdijk: vacature. Soest-mldden: mw. J. W. M. Gemen- Kalkman, Kerkpad ZZ 84. tel. 12947. Soest-zuid: mw. A. A. Nagtegaal-Bijls- ma, Plasweg 52, tel. 13202. Soesterveen: hr. A. v. Scherpenzeel, Veenbesstraat 430, tel. 14782. Honsbergen: hr. A. F. v. d. Genugten. leider d.c. Wiardi Beckmanstraat 475, tel. 10607. Hulpdienst Soesterberg: Telefoon 1789 - 1768 1777 - 1636 - 1280 op werkdagen van 8.00 tot 10,00 uur. Bejaardenwacht Soest: Bereikbaar via de telefoonnummers: 15127 -12947 -13202 -14782. Ook voor informatie betreffende pedi- curedienst, koffie-ochtenden, zangkoor, zwemuur, gymnastiekcursussen, socië teiten, kaartmiddagen, kegelen. Telefonische hulpdienst 't Gooi: telefoon 02150-45555.24 uur per dag. Hulpcentrale Soest: Tel. 19999 's morgens tussen 9 en 12 uur. Stichting rechtswinkel, Amersfoort, Bergstraat 25, Amersfoort. Geopend: maandagavond 19.00-21.00 uur, donderdag 15.00-21.00 uur. „Van de wijkagent moet U zich nu ook weer niet teveel voorstellen", aldus mevr. mr. E. Korthuis-Elion op vragen van de heer J. Wulfert hierover, in het open huis van de V.V.D. „We beginnen wel met twee wijkagenten in oktober, maar om het werk goed te doen hebben we er eigenlijk een stuk of vijf nodig". Dat men voorlopig nog niet op een vijf man sterke brigade wijkagenten hoeft te rekenen kon men opmaken uit de woorden van de heer G. van Aalst, lid van de politiecommissie, die verklapte, dat men bij de gemeentepolitie in Soest momenteel te kampen heeft met een enstig personeelstekort, maar door het aanstellen van twee wijkagenten in Soesterberg met ingang van oktober, de reeds gedane belofte wil inlossen. Naast het instituut wijkagent blijt de normale surveilance eveneens bestaan, aldus de heer van Aalst. Mevr. Korthuis tenslotte concludeerde, dat het de taak van de gemeenteraad is in deze de vinger aan de pols te houden en erop toe te zien. dat de wijk agenten inderdaad met ingang van ok tober hun werkzaamheden in Soester berg beginnen. In Soest functioneren op dit moment reeds twee wijkagenten. De kwestie rond de bailey burg blijkt nog steeds een heet hangijzer te zijn in Soester berg. Op vragen van de heer B. Wester hierover aan wethouder drs. G. Plomp tijdens het open huis van de WD, antwoordde deze, dat er onlangs een telefoontje is binnengekomen van rijkswaterstaat, waarin meegedeeld werd, dat het plaatsen van een baileybrug 100.000,- zou gaan kosten, terwijl per jaar een bedrag van 12.000,- huur verschuldigd is. „Momenteel wordt bekeken", aldus wet houder Plomp, „of dit een acceptabel bedrag is". Op de vraag uit de aanwezigen of het dan niet goedkoper zou zijn bij een particulier zo'n baileybrug te huren, antwoordde hij, niet te weten of dit goedkoper is en dat het plaatsen van een dergelijke brug afhankelijk is van de toestemming van rijkswaterstaat. Hij zegde toe één en ander te onderzoeken. Op de vraag van een van de aanwezigen of het bouwen van een tunnel of het plaatsen van een brug gevolgen had voor de verkeerscirculatie ln de wijk Steen- berghe, bleef men het antwoord schul dig. Er was nog niet over gedacht, maar dat zal zeker gebeuren, aldus wethouder J. J. Ebbers. Op initiatief en onder begeleiding van een aantal plaatselijke abonnees van de Stichting Maatschappij en Onderneming [SMO] wordt in Soest, Amersfoort, Leusden e.o. een boeiend experiment ondernomen. Het gaat om de vorming van zogenaam de „beraadsgroepen", waarin gedu rende het komende winterseizoen drie of vier keer beraad plaatsvindt over een belangrijk onderwerp van maatschappe lijke aard. De deelnemers kunnen kiezen uit een drietal onderwerpen, waarover SMO globale informatie ter beschikking stelt. Dit experiment speelt een belangrijke rol ln het streven van SMO om in de Nederlandse bevolking een dialoog op gang te brengen, over alle beroeps- en levensbeschouwelijke en politieke scheidslijnen heen. SMO is bekend door haar publikaties, waarop in korte tijd zeer velen zich geabonneerd hebben: SMO heeft bijna 8.000 abonnees, verspreid over het hele land en de groei gaat voort. Belangstellenden voor het bovenge noemde experiment kunnen nadere ge gevens vragen bij SMO, tel. 070 - 501005, postbus 87859, 2508 DG 's Gravenhage. De kosten voor deelneming aan de gehele cyclus bedragen maximaal 20,- p.p. (houders CJP 10,-). Het visseizoen is weer begonnen. Dat betekent, dat heel wat Neder landse gezinnen in beroering zijn. Op zaterdagmorgen trekt de mandie we vroeger schertsend "de heer des huizes" noemden, er al vroeg op uit. Op weg naar z'n stekkie. Omdat ik er wel een mooi fotoverhaal in zag zitten, ben ik een keer meegegaan. En eerlijk gezegd, vond ik het toch wel een leuke ervaring: samen met je man ergens in een stille polder heel vroeg de auto aan de kant te zetten en de weilanden inlopen. Er vliegen allerlei weide- en watervogels om je heen. die hevig protes teren tegen de verstoring van hun rust. Achter het riet ligt de waai, waar de dobber zal worden uitgegooid. Die eerste foto was wel een wat angstig avontuur, 't Plekje was erg mooi. zo met die donkere jopper- man tegen de lichte lucht en het riet. Maar als je, om hem vrijstaand tegen de lichte lucht te krijgen, door je knieën gaat met de kamera, dan blijkt het wel een drassig stukje grond te zijn. M'n visserman heeft er op gerekend, want die heeft laarzen aan. Maar ik houd er natte voeten van over. Even later bereiken we een stuk droge grond. Dit is nou dat beroemde stek kie, waar zoveel te vangen is. Dat blijkt waar te zijn, want binnen een kwartier roept-ie, dat hij beet heeft. Ik ben zo geboeid door het feit, dat er iets aan de haak zit, dat ik vergeet de foto te maken. Bereidwillig haalt de visser de vis nog eens uit het water (foto 2) en Iaat zich dan van dichtbij vereeuwigen (foto 3). Het resultaat: een leuke foto reportage, die me de kans heeft gegeven een hobby van mijn man van dichterbij te bekijken. Ook al blijf ik dat hakengedoe voor de vissen een pijnlijke zaak vinden.

Soester Courant | 1977 | | pagina 23