HEEL SOEST LIEP UIT! Grandioze opening van winkelcentrum Hart je Zuid" Vlaggen, stickers en T-shirts Dick Passchier Kado voor Koloniehuis Vol verwachting Goed initiatief 'HARTJE-ZUID' Prijzen 'HARTJE-ZUID' Leuke avond Soestor Courant van donderdag 29 september 1977 Alle medewerkers aan de festiviteiten droegen T-shirts met daarop gedrukt „Bij ons thuis winkelen ze allemaal in „Hartje Zuid". Dezelfde tekst was ook op een groot aantal stickers gedrukt. Deze stickers vonden natuurlijk gretig aftrek bij de plaatselijke jeugd. Naast-al deze dingen hadden de orga nisatoren ook vlaggen en spandoeken op gehangen. waarmee zij de Soester bevol king „feestelijk welkom" wensten in ^Hartje Zuid. Omstreeks zeven uur begon het harten jagen. Iedereen, die één gulden uitgaf kreeg daarvoor twee bonnetjes. Deze bonnetjes gaven kans op èèn van de vijf enzestig waardebonnen van 25,-. op andere prijzen en op de grote hoofd prijs: een vakantiereis ter waarde van 999.99. Omstreeks zeven uur openden de beken de televisie-presentator Dick Passchier en de voorzitter van Hartje Zuid, de hder R. van Essen het winkelcentrum en het hartenjagen en gaven de spelregels van die avond. Daarna hield Dick een eenvoudig kwisje, waarbij hij iedereen, die een goed antwoord gaf een Hartje-Zuid T- shirt overhandigde. Door het grote enthousiasme van de jeugd werd hij daarbij haast onder de voet gelopen. Dick loste dit op door een „harf'-ig woordje met de jongelui te spreken. Na deze kwis moest deze presentator een groot aantal handtekeningen uitde len. Daarna ging' het hartenjagen weer verder. Het showorkest „Wilskracht" uit Amersfoort begeleidde het geheel met een formidabel optreden. Het „hart van avontuur" werd opgesteld. Dick l'asschier tijdens zijn feilloze presentatie. Door het enthousiasme van het publiek raakte hij de knopen van zijn colbert en overhemd kwijt. Half acht arriveerden wethouder me vrouw van Stiphout en de direktrice van het Koloniehuis, mevrouw De Haas. Tezamen met de heer Van Essen betra den zij het podium, waarop mevrouw Van Stiphout als eerste een woordje De jeugd bakte ze bruin, maar het werden wel lekkere pannekoeken ^^^^ÊiÊmmÊmKÊÊ^mÊÊÊm^ÊmmiÊatmmmÊÊmmmÊÊmÊiÊÊÊmÊÊÊÊiÊHmiÊÊtÊ^mÊÊÊmmiÊÊÊÊÊÊmtmmÊÊÊm waardoor nog meer mensen in de prij zen vielen. Alsof dat niet genoeg was, werd door het orkest „Jullana" uit Amersfoort ook nog een overweldigend optreden gegeven en stalen de majoret- tenafdeling en de dixielandband van „Wilskracht" de show. Vol verwachting stonden vele bezoekers naar het hart van avontuur te kijken toen Dick er een zwaai aan gaf. waar door de winnaar van de hoofdprijs be kend zou worden. Na dit onderdeel be sloot de heer Van Essen de avond met een dankwoordje aan de vele bezoekers en met de mededeling, dat er nog zoveel opgeruimd en gedaan moest worden, dat er nu toch mee gestopt moest wor den. Langzaam vloeide de mensenme nigte daarna weg en een groot feest was afgelopen. Er kan niet anders gezegd worden dan dat de winkeliers van Hartje Zuid een formidabel evenement hebben georgani seerd. Een evenement dat niet alleen goed verzorgd, maar ook bijzonder veel zijdig was. De duizenden bezoekers bewezen dat Soest-Zuid nu toch eenheid toonde en dat de winkeliersvereniging „Hartje Zuid" een bijzonder goed initiatief is geweest. Vrijdag 23 september zal voor velen een dag zijn, waaraan zij nog lang plezierige herinneringen zullen behouden. winkelcentrum een brok gezelligheid in Soest. Vrijdag openden 73 winkeliers, die aangesloten zijn bij „Hartje Zuid", op een succesvolle wijze hun „nieuvve" winkelcentrum. ,s Middags al stroomden zeer velen naar de Soesterbergsestraat om het geweldige programma, dat voor hen georganiseerd werd, mee te maken. De publieke opinie over de activiteiten van de winkeliers was in het algemeen bijzonder gunstig. Een leuke attractie was ook de duizenden bonnen, die uitgegeven werden bij besteding van een gulden en meer, met als hoofdprijs een luxueuze vakantiereis, ter waarde van duizend gulden min één cent. Donderdagmiddag- en avond werden ae eerste kraampjes al langs de weg gezet. Ook werc^ er een keten van gekleurde lampjes opgehangen en kreeg elke „Hartje Zuidwinkelier" feestverlichting in de vorm van een wit verlicht hart, met onderin èen subtiel groen lampje, aan de. buitenkant van zijn pand beves tigd. Die avond ontstond al de eerste gezelligheid in Soest-Zuid. Maar vrijdagmiddag begon het feest pas echt. Zeer vele auto's, die door de winke liers versierd waren met de produkten, die zij verkopen, vormden een fleurige sprak. Zij wenste de 73 winkeliers heel veel succes met hun poging om van Soest-Zuid een eenheid te maken. Zij feliciteerde hen met het grote succes van deze avond en hoopte dat die avond duidelijk mocht worden dat Soest-Zuid een volwaardig kooppakket kan bieden en dat daardoor een vaste band tussen kopers èn winkeliers mocht ontstaan. Daarna overhandigde zij een groot groen hart aan mevrouw De Haas. In dit pakket zaten grammofoonplaten en musicasse^tes, achteraf de grootste wens van h(et Koloniehuis. De heer Van Essen voegde hier nog aan toe, dat de winkeliers het kado rtièt zomaar aan het Koloniehuis hadden gegeven, maar dat zij beseften dat deze kinderen ook thuis horen in Soest Zuid. Na dit leukfï programma-onderdeel be gon Dick Passchier met de eerste uit reiking van de gewonnen prijzen. Hier- s voor gebruikte hij een zogenaamd „Hart van Avontuur", waardoor een bepaalde cijferkombinatie ontstond. Diegenen, die dit nummer op hun bonnetje hadden, kwamen in het bezit van een waardebon van 25,-. Na deze eerste prijsuitreiking gaf „Wilskracht" uit Amersfoort weer een show weg. winkelcentrum een brok gezelligheid in Soest. optocht duor Soest. Voorop reed een vrachtwagen met daarop een boerenka- pel en verder waren er vele aanhangers met daarop: fruit, boten, auto's, kleding etc. etc. te zien. Een van de pronkstuk ken was toch wel een geheel met groente en fruit opgemaakte vrachtwagen, die een lust voor het oog was. In de kraampjes voor hun winkel hadden de winkeliers uitgestald, wat zij normaal in hun zaak hebben> liggen. Tevens wa ren er vele verrassende aanbiedingen te vinden, zodat de bevolking duidelijk kon zien. dat het in Soest-Zuid toch echt wel goedkoop is. Door de grote belangstel ling hielden vele winkeliers hun zaak ook tussen zes en zeven open. De verdere avond bestond uit het heen en weer lopen van duizenden bezoekers door de Soesterbergsestraat. Ook gaven sommige zaken een demonstratie van een bepaald artikel en konden belang stellenden bijvoorbeeld pannekoeken bakken. Ook kon de jeugd kijken naar een film, die op een immens groot doek geprojecteerd werd. Daarnaast waren er nog vele andere attracties, zoals bij voorbeeld een schiettent, een kraampje, waar men Irish Coffee kon krijgen, een auto waarop men met een spuitbus verf mocht spuiten enzovoort. Daarbij werd om het kwartier weer een flinke zwier aan het „hart van avontuur" gegeven,

Soester Courant | 1977 | | pagina 7