PVO met nieuwe dirigent op weg naar het tachtig jarig .jubileum Geen boogschieten voor gehandicapten in ,,De Turf" 50 jaar geleden in Soest Meubelfabriek g Oisterwijk Behandeling plan Soest-Midden wordt vertraagd Soest verwaarloost Soesterberg" ■■■Hl tek irth 90-jarige blust brandje zelf 30 september 1927 Geloogd Massief Europees Eiken van de Meubelfabriek Oisterwijk op maar 10 plaatsen te koop: E. G. Kerkhof Vergadering stichting lichamelijke opvoeding en sport: Gemeente blijft zoeken naar mogelijkheden voor Bentinck Fonds >Omgeving 121< Samenstelling commissie sportuitwisseling Soest-Soest (Dld.) Volksdansen en groepsdansen voor senioren Dronken chauffeur reed met 140 km. snelheid foto heprrun van öam IJNJDUS A. van der Weerd E. G. Kerkhof In open huis VVD: E. G. Kerkhof Soester Courant van donderdag 29 september 1977 a i skibaan os een edingen Int. Int. Int. Int. Int. Int. Int. Int. Int. Int. 13-10653. Foto Herman van Dam PVO oefent met nieuwe dirigent. Vol elan en als herboren gaat de PVO-concertafdeling met haar nieuwe dirigent, Piet Daalhuizen, op weg naar haar tachtigjarig jubileum in 1978. Maar eerst oefent Piet het orkest voor de showconcoursen waaraan PVO gaat deelnemen. Op 12 november dit jaar gaat deze afdeling naar een concours in Leiden. Het tachtig-jarig bestaan wordt gevierd met een groot solistenconcours in het PVO-gebouw aan de Rembrandlaan 9 te Soest. Aan dit festijn nemen solisten van overal uit den lande deel. Op de foto ziet U de nieuwe dirigent van de concert-afdeling van PVO. Piet Daalhuizen. Deze dirigent is bekend van onder andere de radio, waar hij zelf ook slagwerk en trompet speelt. Het dirigeren van een orkest is echter een liefhebberij van hem. Het is de bedoeling dat er in het komende seizoen weer diverse koffie-concerten worden georganiseerd. Deze zullen plaats vinden in de plaatselijke bejaar dentehuizen. en wel op zaterdagmorgen. In het afgelopen jaar bestond hier zoveel animo voor. dat PVO besloot hier mee door te gaan. Verder gaat zij ook dit seizoen weer diverse activiteiten, zoals concertzang. kerstmis enzovoort, met haar orkest opluisteren. De 90-jarlge mevrouw C. S.-van B., die in een bejaardenwoning bij Braamhage woont, deed zondagmorgen per vergis sing de stekker van de waterkookspiraal in plaats van die van de boiler in de wandcontactdoos. De spiraal werd heet en doordat hij tegen de overgordijnen voor het keukenraam hing, ontstond een begin van brand. Met emmers water slaagde mevrouw S. erin het vuur zelf te doven voordat de brandweer arriveerde. Daardoor bleef de schade beperkt tot de overgordijnen en de vensterbank, ongeveer tweehon derd gulden. Zaterdagavond om kwart voor tien werd de brandweer gewaarschuwd door twee militairen, dat er op de grens van Amersfoort en Soest langs de spoorlijn i 'Soestduinen-Amersfoort een bosbrandje woedde. Eén straal was voldoende om .het vuur te doven.. BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332 -b.g.g. 10816 De openbare bestuursvergadering van de stichting lichamelijke opvoeding en sport heeft voor de Stichting Bentinck Fonds een voorlopig ,,nee" opgeleverd. Het voorstelvoorshands geen voorzieningen te treffen in de sportzaal De Bunt voor boogschieten" ten behoeve van gehandicapten werd aangenomen. Een voorlopig ..nee' omdat het stich tingsbestuur, c.q. de gemeente, op korte termijn toch wel maatregelen wil nemen teneinde de gehandicapten een goede gelegenheid te bieden om de boogschiet- sport te bedrijven. Punt is namelijk niet dat de gemeente geen medewerking zou willen verlenen, maar wel het gebrek aan een geschikte ruimte, die aan de eisen voldoet. Om de sportzaal De Bunt zodanig aan te passen dat er. zonder dat de vloer op grote schaal beschadigingen op zou lopen, aan boogschieten gedaan kan worden, zou een bedrag van ruim twaalfduizend gulden noodzakelijk zijn. De stichting vindt dat een te grote investering: „Wij achten deze investering niet verant woord omdat nog onvoldoende inzicht bestaat in de levensvatbaarheid van de ze sporttak in onze gemeente". Wel is er gezocht naar minder kostbare .investeringen, maar de gemeente blijft zo haar bezwaren houden tegen het beoefenen van boogschieten in sportza len. De Stichting Bentinck Fonds werd dan ook medegedeeld dat er in dit stadium uit sporttechnische en finan ciële overwegingen geen medewerking kan worden verleend. „Pijn" De heer Van de Brakel (PvdA): „Het voorstel doet me pijn, temeer daar we alle tijd en ruimte beschikbaar hebben gesteld om de gehandicapten te helpen. Ik schrok van het bedrag. Dat ligt aan de belachelijk hoge kant, als je een verge lijking met Amersfoort in ogenschouw neemt. Over de vloer, de eventuele afdekmogelijkheden, kan nog best ge sproken worden. Daarnaast moeten we ons ook richten op andere gebouwen. Ik heb overwogen om de gehandicapten de boogschietsport in het zwembad De Turf te laten uitoefenen. Qua lengte is dat in ieder geval geschikt en pijlen die het slaapkamer Burg. Grothestr. IA soest Arti home Tijdens de vergadering van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport is een algemene commissie in het leven geroe pen ter voorbereiding van de komende sportuitwisseling Soest-Soest (Dld). De commissie bestaat uit ing. P. J. van Doorn. C. Oskam en J. E. J. Hilhorst. Wij herinneren aan de start van de volksdansgroep voor ouderen in Soest- Zuid, op donderdag 6 oktober a.s. om 14.30 uur in gebouw Eitheto, Driftje 4. Het groepsdansen voor senioren (de zgn. cursus stijldansen) start op vrijdag 10 oktober a.s. om 11.00 uur in het diensten centrum Honsbergen. Wiardi Beekman- straat 475. Voor beide cursussen kunnen zich nog deelnemers opgeven. Wilt U eerst een keer vrijblijvend komen kijken? Ook dan bent L welkom, inlichtingen verstrekt de Stichting Fe- deratieve Raad voor het Bejaarden- werk, Middel wijkstraat 36, tel. 19289. In de nacht van zaterdag op zondag om kwart over twee, reed de 29-jarige J. G. M. uit Soest met een snelheid van 140 km. per uur over de Soesterbergse- straat. Hij werd door de politie aange houden. die constateerde dat M. gedron ken had Beide blaasproeven vielen in zijn nadeel uit, zodat een bloedproef volgde. BRUiOsncpontAqe filmöepopt.xqe kinóeRseme .stuöio-. pens- en BeooijfsfocoQRape De Middelwijkstraat 50 jaar geleden met rechts het café „De Gouden Ploeg" Al is de leugen nog zoo snel „Mij. Duinzicht" zou hier woningen bouwen, n.l. aan den Ossendamweg en den Braamweg. ,t Was in den tijd. dat het rijk premien verleende aan bouwers van woningen. De Mij. loog aan liet bouwen en verzocht daarvoor een premie van 600,- per woning, dus voor twee 1200,-. De schrijver, die aan dat „hellend vlak" werkt, zegt dan, dat die Mij. maar J 1136,- heeft ontvangen en vraagt dan: „Waar zijn die 64 Hollandsche gul dens gebleven?" De bedoeling is duidelijk. Hij mag niet zeggen, dat de ambtenaren hier in Soest, die centjes gestolen hebben. Neen. want dan zou de justitie hen wel eens bij z'n kraag kunnen nemen. Maar. - de lezer kan natuurlijk veronderstellen als hij dat wil. dat die centjes wat men noemt „achterovergedrukt zijn, Inplaats dat die geleerde rekenmeester de zaak ern stig onderzoekt, heeft hij schijnbaar genoeg aan een half recept. Want er moet een afrekening bestaan, die zoo luidt: „Uitbetaald bij beschikking van den Minister van 15 augustus 1923 No. C Vb. aïdeeling Staats blad No. 158, volgnummer 51. f 1136,-. Deze premie is toegekend bij mimslerieele beschik king XLlli volgnummer 21ö. De premie bedraagt 1136,-, verminderd met 1/8 pCt. voor administratiekosten. Wij raden den geleerden „schrijver op het hellend vlak aan. in deze zaak maar in beroep bij de Kroon te gaan. Maar de gemeente Soest en zeker geen enkele amb tenaar hier ter plaatse, heelt daar iets mee te ma ken. Weer een stommiteit dus. Maar er volgen er nog meer. Want al is de leugen nog zoosnel. FOTO-ONDERSCHRIFT: DegrooteHolland-J.ndie tocht zal hoogst waarschijnlijk a.s. Zaterdag ochtend aanvangen. Hier zien we het vliegtuig (H-NAEAu van Luitenant Koppen, waarmee hij den groolen tocht zal maken. Als inzet v.l.n.r. Ellerman (Mecanicien), Luit.Koppen (Comnian danten Frijns 2e piloot t LIEFHEBBERS GENOEG: Door het K.K. school bestuur te Soesterberg is eervol ontslag verleend aan den onderwijzeres Mej. V. M. Hjrzmg. Vooi de vacante betrekking hebben zich tot heden reeds 70 sollicitanten aangemeld. EINÜE ZOMERTIJD: Zondag a.s. eindigt de Zo mertijd. Denkt er dus aan hedenavond (Zaterdag) L w klok een uur terug te zetten, ONZE VLIEGENIERS: Met ingang van la Octobei a.s. zullen negen vliegeniers van Soesterberg gede lacheerd worden bij de K.L.M. Van deze negen vliegeniers zullen er Mei 1928 zes als bestuurder bij de K.L.M. in dienst treden. Een en ander houdt verband met de plannen voor een geregelde luchtverbinding met lndie en t te verwachten druk vervoer der Olympiade te Amsterdam. Tevens kan worden medegedeeld, dat verschillende militaire vliegeniers uit Soesterberg vermoedelijk reeds in het a.s. voorjaar naar lndie zullen vertrekken om bij de afdeling watervliegtuigen te Soerabaja inge deeld te worden. De marinevliegdienst heett voor de Archipel opdracht gegeven voor verscheidene nieuwe watertoestellen van de types Darnier-Waal met twee Kolls Royce motoren. 900 P K. en Fokker T4 met twee Lariane-Dietrich motoren eveneens 900 P.K. SOEST, 37 Sept. 1927 Mijnheer de Redacteur. Verzoeke vriendelijk opname van onderstaande regelen in Uw blad van Zaterdag a.s. In de on-christelijke „Soester wordt iedere week zozeer van leer getrokken tegen alles, wat niet met een clubje van slechts enkele personen mee wil doen. Die heeren stellen zich zelf als heiligen voor. Maar waarom de vuiltjes van deze menschen ook niet eens aan de kaak gesteld? Of wist L het nog niet, dat LANGE TARWE s nachts te 3 uur bij Okhuizen uit het cafe is gegooid. Over het procesverbaal, dat tegen hem is opge maakt. zullen we nog wel meer horen. Waarom dit niet duidelijk in vorig nummer vermeld. En hooren jullie ook niet van mond tot mond spre ken over LIEDERBURG uit het Braambosch, dat die zoo ongenadig op zijn kop heeft gehad van een hotelhouder, die hij ook al zoo smerig had beklad? Hij kon bijna niet meer loopen. toen hij uit dat cate rolde vanwege de opstoppers, die hij had ontvangen. En dat is nu geen smoes maar werkelijkheid. Indien dit in een volgend nummer van Uw blad mocht worden ontkent, mag ik misschien wel voor stellen. dat een commissie van onderzoek wordt be noemd. want dan komt er nog veel meer aan het IlclU. Hoogachtend, Uwabonne, KABELTJES. t IT DE ADV ERTENTIËN NETTE BAKER gevraagd, of iemand voor de huls houding. tegen half December. Br.tr.ond.no. 220. ENGELSC'H DE WERELDTAAL: Neemt privaat les van een ervaren onderwijzeres, die langer dan 30 jaar les heeft gegeven in Engelsche scholen. Prijs billijk. Adres: Sophlalaan 1. Soestdijk. TE KOOP: F.N.350 c.c.. grijs-. Kopkleppen. ballon- bunden. Heel weinig bereden. Te bevragen aan de Photax-fabrlek te Soeslduinen. NET MEISJE gevraagd, flink en netjes kunnende werken. Loon 5.- per week met volledige voeding. Aanbieding bij Mevr. Ran. Soesterbergschestraat 15a. doei niet halen zouden in het water vallen en zodoende niets kunnen bescha digen. Deze mensen beginnen pas en brengen ons in een tussenfase. Misschien kunnen zij mettertijd in de schietzaal van het politiebureau ondergebracht worden". Mevrouw Greefhorst voegde daar het volgende aan toe: „Mijn persoonlijke mening is dat de gehandicaptensport op dezelfde wijze benaderd moet worden als de niet-gehandicaptensport. Deze mensen willen geen medelijden en we moeten er dan ook geen emotionele toestanden van maken. De gehandicap tensport is de laatste jaren met sprongen vooruit gegaan. Wij hebben daar, met name bij de bouw van De Turf, geen rekening mee kunnen houden. Het ver wijt dat de Stichting Bentinck Fonds ons maakt, dat we niets voor de gehandicap- ten doen (ook de heer Van de Brakel raakte daardoor behoorlijk van de kookis niet terecht. Het is heus niet zo dat de gemeente niets zou doen. Integen deel, we blijven zoeken naar een ge schikte mogelijkheid. We zijn in Amers foort wezen kijken en daarbij zijn wij ervan overtuigd geraakt dat het alle maal niet zo veel hoeft te kosten. De Bunt is echter een moeilijk geval. Je kunt andere verenigingen niet duperen door de vloer kapot te schieten". Kelder Het commissielid Van Rijswijk vroeg zich af waarom het eventuele onder brengen van de boogschieters in de kelder van het gebouw Dienst Gemeen tewerken geen doorgang had gevonden. „Dat is afgeketst omdat de afstand niet toereikend genoeg zou zijn" antwoordde de heer Van de Brakel. De heer Van Rijswijk opperde om dan toch nog een opening te zoeken en de Stichting Ben tinck Fonds voor te stellen de kelder alsnog in gebruik te nemen". De voorzitter, wethouder Plomp (WD) van Sportzaken, kondigde daarna het agendapunt af met de volgende woor den: „Vanmiddag heb ik nog een onder houd gehad met de voorzitter van het Bentinck Fonds. Daarbij hebben we besloten m bestuurlijk overleg deze zaak af te ronden. We moeten elkaar niet de „Zwarte Piet" toespelen. Het is namelijk erg gemakkelijk om op het gebied van gehandicapten zelf sym pathiek te zijn en een ander, de onsym- patiiieke rol in de schoenen te schuiven".. A la mode-ditelegante dameshorloge met Romeinse wijzerplaat. UW 'HARTJE-ZUID' winkelier: HORLOGER JUWELIER SOESTERBERGSESTR AAT 26 Telefoon 12982 - Soest Rond het bestemmingsplan Soest-Midden, heerste tot donderdagavond een groot aan tal onduidelijkheden, zo bleek tijdens het open huis van de VVD, dat gehouden werd in het Dorpshuis te Soesterberg. Een aantal zaken echter kwam na lang aandringen door de deelnemers aan de in spraakprocedure Soest-Midden duidelijk op een rijtje te staan. De feiten logen er niet om. Op de vraag waarom een dergelijk bestemmings plan vastgesteld moest worden kreeg men na lang praten het antwoord, dat zoiets in verband stond met het nemen van een voorbereidingsbesluit. Dit veroorzaakt, dat je dingen niet te lang kan laten liggen. Ook zou een dergelijk bestemmingsplan er voor dienen, dat er geen ongewenste ontwikkelingen plaats zouden vinden. Volgens de bewoners van Soest-Midden vinden deze echter wel degelijk plaats. Voorbeelden die genoemd werden waren ondermeer het leggen van bestem mingen op een aantal winkels en agra rische bedrijven in het bestemmings plan en de verbreding van bepaalde we gen. Bij navraag met betrekking hierop heb ben wij echter steeds vergeefs bij de gemeente aangeklopt. Gegevens werden ons niet verstrekt. Met betrekking tot de verbreding van de Lange Brinkweg is ons zelfs te verstaan gegeven dat we hier niets meer mee te maken hadden en de ze plannen allang klaar waren. Voor al Uw LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 „Begrijpt U onze problemen nu?", aldus de heer A. de Jong van de inspraakgroep Soest-Midden. Ook werd er door de leden van de in spraakgroep op gezinspeeld dat de vast stelling van het bestemmingsplan Soest- Midden wel eens nauw kon samenhangen met de vaststelling van het centrumplan en de reactie van de provinciale plano logische commissie op 13 oktober. Deze commissie kan dan alsnog de plannen van de gemeente Soest voor zowel het bestuurlijk centrum als het winkelcen trum stopzetten. De heer W. Blaauw gaf toe, dat één en ander nog wel eens voor grote problemen zou kunnen zorgen. Als dit gebeurt, dan moet er nog een grote hoeveelheid werk verzet worden", zei hij. De eerder genoemde samenhang van Soest-Midden en het centrumplan werden door de leden van de inspraakgroep Söest-Mideen.Voornamelifr 'duidelijk^ maakt aan de hand van de bestemming die het plan toekent aan--verschillende winkels in dit gebied. „U. wilt eerst de ver spreide winkelvestiging tegengaan en ver volgens het risico lopen, dat het centrum niet doorgaat. Dit is toch eigenlijk he lemaal de verkeerde volgorde", zo stel de de heer Varenkamp van de inspraak groep Soest-Midden. Over één en ander hoopt men echter op 13 oktober uitlsuit- sel te krijgen. Er was echter nog meer aan de hand. De gemeente bleek zich duidelijk ver slikt te hebben in de hoeveelheid werk, die verschillende bestemmingsplannen en het ontwikkelingsplan met zich mee gebracht hebben. De afdeling ruimte lijke ordening kan het niet aan, wegens een aantal ziektegevallen, zo gaf men de insprekers te verstaan. Ook de commissie ruimtelijke ordening kan het vele werk niet aan. Dit is dan ook de reden, waarom het bestemmings plan Soest-Midden enige vertraging heeft opgelopen. De leden van de in spraakgroep stelden hier nuchtere feiten tegenover. De gemeente wist toch te voren dat dit alles veel werk met zich meebracht? Ook konden de leden van de inspraak groep maar niet begrijpen, dat de le den van de WD-fractie van de gemeen teraad, die zitting hebben in de com missie ruimtelijke ordening, het rapport van de inspraakwerkgroep Soest-Mid den, dat half april is uitgekomen, nog niet gelezen hadden. Discussiëren wordt op deze manier wel erg moeilijk, zo stelde de heer Varenkamp. „We hebben geen volwaardige gesprekspartner aan U". „We hebben hier nog alle tijd voor", zo wimpelde de heer J. Hilhorst de bezwaren af, "totdat de commissie ruimtelijke ordening Uw plan behan delt. Dan hebben ook wij het gelezen". De insprekers bleven het echter maar een vreemde zaak vinden, dat zij, als enige amateurs, zich aan de planning gehouden hadden, bestemmingsplan' "Soé&k-Midden heeft inmiddels een vertraging opgelo pen van vijf maanden. In de eerstko mende vergadering van de commissie ruimtelijke ordening zal de planning van Soest-Midden opnieuw aan de orde ko men. De tervisielegging van het bestem mingsplan geschiedt echter niet meer aan het eind van dit jaar, zoals de be doeling was, maar waarschijnlijk begin volgend jaar. „Er zou echter geen vertraging moeten plaatsvinden langer dan drie maanden" zo stelde de heer W. Blaauw. Hiernaast heeft de fractie van de VVD met de leden van de inspraakgroep afgesproken op 26 oktober een aparte vergadering te beleggen om de problematiek van Soest- Midden duidelijker voor ogen te krijgen. Soesterberg krijgt nog te weinig aandacht van de gemeente Soest, zo stelde de heer J. Wulfert tijdens het open huis van de VVD. „Kijk maar eens naar de afsluiting van de Leusderheide, de afsluiting van de Vlasakkers, het politietoezicht, de beperkte openingstijden van de hulpsecretarie, de beëindiging van het parachutespringen. En zo zou ik nog wel even door kunnen gaan". „Het lijkt er bij de behandeling van het actiegroep, die de afslag bij de Stichtse ontwikkelingsplan op, zo antwoordde mevr. E. Korthuis-Elion, dat er weinig weerklank is in de raad voor de pro blemen van Soesterberg". Zij voegde hieraan toe, dat het rapport van de in spraakwerkgroepen in de raad goed ont vangen is en men vond, dat de opmer kingen in het rapport getuigden van gro te terechtheid. „Er wordt", zo meende zij, „jammer ge noeg wel te aarzelend over Soesterberg gesproken. Vooral met de kosteneenheden, die een subjectieve norm geven, heeft men veel problemen. Dit ondanks het feit, dat de kosteneenheden nog niet in een wet vast gelegd zijn, maar wel als zodanig ge hanteerd worden. Hier moeten we wel steeds de aandacht voor vragen, mede in verband met een mogelijke uitbrei ding van Soesterberg". Minder enthousiast was men ook over de afslag van rijksweg 28 ter hoogte van Ons, Belang. „Ik heb het gevoel, dat de Rotonde heeft weten te voorkomen. Soesterberg met het ding heeft opge scheept", aldus de heer «Wulfert. „Ik DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 vermoed, dat het vrachtverkeer na ge reedkoming van rijksweg 28 gebruik zal gaan maken van de mogelijkheid via Soest in Amersfoort te komen". Wethouder M. J. J. Ebbers antwoordde hierop, dat dit zoveel mogelijk voorko men zal worden, maar één en ander nauw in verband staat met de aanleg van de Centrumweg. „De mogelijkheden de afslag niet bij Soesterberg te krijgen liggen nog vol komen open", aldus mevr. E. Kort- huis Elion „daar rijkswaterstaat een ge sprek heeft toegezegd met betrekking tot deze materie met de bevolking van Soes terberg". Wethouder G. Plomp gaf vervolgens het advies om tijdens dit gesprek met de afvaardiging van rijkswaterstaat even eens van gedachte te wisselen over het plaatsen van een baileybrug. „Een dergelijk gesprek kan goede resul taten opleveren" aldus mevr. Korthuis, „als U het succes in ogenschouw neemt dat een werkgroep uit Soesterberg ge had heeft bij rijkswaterstaat met betrek king tot het ingraven van de rijksweg 28. Indien U goede argumenten heeft, zullen deze door rijkswaterstaat absoluut geho noreerd worden", zo stelde zij. Amsterdam, Berkel (ZH), Beverwijk, Ede, Heerenveen, Hengelo (O), Oisterwijk, Utrecht, Valkenburg (L) en Zuidlaren. Amsterdam, Leidsekade 98-99. tel. 020-233917. Utrecht, Hollantlaan 26 (Kanaleneiland), tel. 030-883762. ma t/m za 9-18 uur. do tot 21 uur.

Soester Courant | 1977 | | pagina 9