Weekendprijs! Geerlof Stam tweede in Benelux Kampioenschap m Antiekstoffeerderij Van Rossum viert eerste lustrum met show Soesterbergse middenstanders beducht voor Amerikaanse winkel in „Apollo" „Zo snel mogelijk aan de slag voor een nieuwe muziekschool" Vernielers liepen in de val door telefonische vervolging Financiële commissie niet accoord met beregeningsinstallatie Algemene Vergadering van de Coöperatieve Raiffeisenbank Soest Garage Houdijk van 750,- beroofd Vergadering vrouwen advies commissie in Soesterberg Eerste uitvoering Soester Muziekgezelschap bril centrum Vj 4» bij de Spiekersjop ZWARTE JEANS Neem vaker een andere bril... Vleesverkoop Bekendmaking Eénrichtingverkeer opgeheven Vrouwencafé start seizoen met film Woman to woman Nederlands Motet en Madrigaalkoor Zonnebloem - wedstrijd Pot vol bloemen gestolen Ouders renoveren schooltuin en speelplaats Spreekuur wethouder Ebbers Soester Courant van donderdag 6 oktober 1977 <h GOEDE PASVORM MET WITTE STIKSELS VOOR- EN ACHTER RITSJES RECHTE PIJPEN STEENHOFFSTRAAT 66 SOEST Japie...is guldens goedkoper. Om uw gericht met achter de mode aan te laten komen, bij uw overigens steeds zo verzorgde verschi ning. Welkom bij ons. Vrijdag 14 oktober 1977 wordt de 71e Algemene Vergadering van de Coöperatieve Raiffeisenbank Soest W.A. gehouden in de zaal van het gebouw „De Rank" aan de Soesterbergsestraat 18 te Soest. Die avond zal de balans en de winst- en verliesrekening 1976 vastgesteld worden, waarna er over de winstbestemming gepraat zal worden. De betrekkende stukken liggen ter in- zeven dagen voor de vergadering voor te zage op het kantoor van deze bank. dragen. Eveneens zal er een lid van bestuur P®wi^sh" e" verliesrekening over 1976 verkozen worden. Aftredend lid is de behandelt de rente, provisie, bedrijfs- heer J. Kok, die door het bestuur weer kosten', afdrijvingen, voorzieningen, ais kandidaat wordt gesteld. De heer M. vennootschapsbelastingenwinstsaldi en H.A. van Veeren treedt at als lid van de de °ve"Ee bJtea van dlt P Raad van Toezicht. Hij wordt door deze verhand met de bepalingen in de statu- Raad opnieuw kandidaat gesteld. De ten stelt het bestuur voor het winstsaldo leden hebben het recht om andere kan- van 1976 toe te voeEen aan de al6emen0 didaten voor deze functies tenminste reserve- Zaterdagmorgen negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvin den aan de houders van alle nummers. De burgemeester van Soest maakt be kend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verle nen aan: 1. A. Hartman, Dr. Schoonenbeeklaan 3 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Dr. Schoonenbeeklaan 3, kada straal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 3877; 2. J. H. de Vries, Dennenweg 11 te Soest, ten behoeve van het aanbouwen van een praktijkruimte op een terrein, gelegen aan de Dennenweg 11, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie D nummer 2878. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 7 oktober 1977, eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00 -12.00 uur» ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 5 oktober 1977 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften Het besluit van 23 november 1971 wat be treft het éénrichtingsverkeer op de Bel- vèdèreweg tussen de Koningsweg en de Industrieweg en op de Industrieweg tus sen het Weteringpad en de Belvédère- weg is met ingang van heden ingetrok ken. De reden van dit besluit tot intrekking is, dat het gedeelte van de Belvédère- weg, tussen de Industrieweg en de Beckeringhstraat, aan het openbaar ver keer is onttrokken. Hierdoor is het ge wenst, dat in verband met de vrijheid en veiligheid van het verkeer het op beide genoemde gedeelten van de Bel- vèdèreweg en Industrieweg ingestelde éénrichtingsverkeer wordt opgeheven. Jammer genoeg was het vrouwencafé op de derde donderdag van september ge sloten door een misverstand over de sleutel. A.s. donderdag 6 oktober is het vrouwencafé weer open vanaf half negen. De film „Woman to woman" wordt dan vertoond. Het is een documen taire waarin de vrouwenrol in de afgelo pen 75 jaar wordt belicht door interviews met vrouwen uit alle lagen der bevolking. De film is een krachtig persoonlijk portret van de vrouw. Alle vroud'en zijn welkom iedere le en 3e donderdag van de maand vanaf 20.30 uur in de Molensoos. Molenstraat 142, In lichtingen Joke Kruytzer. tel. 10488 en Leidje Tomassen, tel. 13452. Zondag a.s. 9 oktober zal het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor o.l.v. haar dirigent Carel Laöut zijn medewerking verlenen aan de viering van het 400-jarig bestaan van het St. Elisabeth-Ziekenhuis te Amersfoort. Zij zal haar muzikale medewerking ver lenen in een plechtige eucharistie-vie- ring. die om 9.45 uur plaats vindt in de hal van het ziekenhuis en die zal worden geleld door mgr. Alfrink. Het Motet- en Madrigaalkoor heeft voor het komende seizoen een veelomvattend programma. Samen met het orkest van Bart van Beinum wordt het Requiem van Mozart in studie genomen, waarvan eind november een openbare repetitie wordt gegeven. Begin volgend jaar staat een koffie-concert in Soest op het pro gramma, terwijl het seizoen wordt be sloten met een muzikale reis naar Enge land. Het Motet- en Madrigaalkoor repeteert op dinsdagavond van 8-10 uur in het Wijkgebouw van de Emmakerk aan de Regentesselaan te Soest. Belangstellenden zijn van harte welkom. U ontvangt dan nadere informatie over de basiskennis, die noodzakelijk is voor ons ensemble en de manier waarop U Uw eventuele tekorten kunt bijwerken. Tijdens de repetities wordt er aandacht besteed aan stemvorming in kleine groepen. Inlichtingen: Mevr. I. Jonker, telefoon 02155-13261. De regionale Muziekschool Amersfoort heeft momenteel 450 leden in Soest. Dit aantal kan in de toekomst uitge breid worden tot 700, aldus de heer J. J. Zappeij, secretaris van de commis sie. Op het gebied van orkestmuziek zal dan ook meer mogelijk zijn. Misschien kunnen uitvoeringen gegeven worden in de Petrus en Pauluskerk. De hoogste zonnebloem is nog steeds die van de leerlingen van de Kwikstaart. Denkt iemand een hogere, bredere of een groter aantal te hebben, dan kan hij zich tot 10 oktober opgeven bij Chris Uiterwijk. Vrijdag 14-10 geschiedt de prijsuitreiking door wethouder Plomp in De Rank. Mevrouw T. V. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een met bloemen gevulde gietijzeren pot uit de tuin achter het huis aan de kolonie- weg. De pot heeft een waarde van driehonderd gulden. Hij is vermoedelijk in het weekeinde gestolen. Vermoedelijk door gebruik te maken van een valse sleutel, is een onbekende man de garage van Houdijk aan de Birkstraat binnengekomen. Hij deed een greep in de kassa, waaruit hij een bedrag van 750 gulden haalde. Daarna verdween hij in een auto. De man kwam om kwart over één de onbekende erin, binnen te komen. Op het garage binnen. Het personeel was toen moment dat een personeelslid dat ont- aan de middagpauze. De garagedeur dekte, verdween de man. In een auto was afgesloten. Desondanks slaagde een ging hij er vandoor. Op dinsdag 25 oktober vindt een provinciale vergadering van de vrouwen advies commissie plaats in een van de zalen van de Nederlands Hervormde kerk „De Hoeksteen" aan de Plesmanstraat te Soesterberg. De vergadering bezoekt tevens de wijk Egghermonde, waarna da heren Schepel en Van der Born spreken over de woonerven. Mevrouw Van der Molen treedt hierbij op als gespreksleidster. Half tien begint de vergadering met een woordje van de voorzitster van de VAC- Soest, mevrouw Van Stekelenburg. Daarna houdt de burgemeester van Soest, mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaften, een toespraak. Half twaalf wordt er een bezoek gebracht aan de wijk Egghermonde te Soesterberg. Kwart over twaalf luncht de vergade ring, waarna de heer Schepel om onge veer één uur spreekt over woonerven. Trix en Co van Rossum in hun restauratie-werkplaats Het vijfjarig jubileum van de antiekstoffeerderij Van Rossum wordt gevierd met een show in café-restaurant Soestdijk. Op deze show, die van 10 tot 16 oktober gehou den wordt, dagelijks van 10.00 tot 22.00 uur, kan iedereen de antiekreparaties- en stofferingen, uitgevoerd door Co van Rossum en zijn vrouw, bezichtigen. In 1962 begonnen deze twee in een Deze grotere schuur dreigt echter ook al schuurtje aan de Noorderweg hun stof- te klein te worden voor het uitvoeren feerderij. Al snel werd deze ruimte te van reparaties en stofferingen. Het hele klein en daarom verhuisden de heer Van pand staat van de vloer tot de zoldering Rossum en zijn vrouw naar de Nieuwe- vol met antiek, dat nog behandeld moet weg nummer 37. worden of al behandeld is. De heer Van Rossum heeft voldoende werk, vooral omdat hij één van de weinigen is, die het antiek nog op de originele wijze repa reert. „Tegenwoordig gebruikt men veel te veel polyether en andere kunststoffen", vindt hij. „Dit doet men omdat het goed koper is en het sneller gaat' Bij deze antiekstoffeerderij staat de kwaliteit echter nog voorop.De heer Van Rossum gebruikt echte veren, paar- dehaar, verenlinnen en alle andere au thentieke materialen, om zodoende de meubelen weer in de originele staat te brengen. Hij probeert het antiek zo lang mogelijk in stand te houden, daarom worden echte materialen gebruikt, alhoewel de ze vaak moeilijk te krijgen zijn. Zowel particulieren als bedrijven kun nen hun meubelen brengen. „Co maakt van antiek dat er slecht uitziet, weer iets heel moois". En gerekend naar de vele uren, die hij eraan besteedt, zijn de be werkingen nog niet eens zo duur, mede omdat het antiek na de behandeling waardevoller wordt. De heer Van Rossum en zijn vrouw zijn het stofferen en restaureren begonnen als hobby. Omdat dit hen enorm boeide, besloten zij hier tevens hun be roep van te maken. Elke dag van onge veer acht uur 's ochtends tot tien uur 's avonds zijn ze in de schuur aan de Nieuweweg 37 te vinden. Van 10 tot 16 oktober echter exposeren ze hun werk in café-restaurant Soestdijk. Van tien tot tien is iedereen welkom om de geres taureerde én gestoffeerde antieke meu belen te bekijken. Bij zijn inleiding maakt hij gebruik van dia's. De heer Van der Born. voorlichtings ambtenaar van de politie, geeft daarna zijn visie op de woonerven, eveneens met behulp van dia's. Bij de discussie, die ongetwijfeld ontstaat, treedt mevrouw Van der Molen op als gesprekleidster. Om vier uur wordt de vergadering afgesloten. „We moesten maar zo snel mogelijk aan de slag", zo reageerde maandagavond mevrouw mr. Korthuis-Elion, voorzitster van de culturele commissie, op het voor stel een krediet van 650.000 gulden beschikbaar te stellen. De Soester gemeente zal dit bedrag, samen met Amersfoort, moeten garanderen, zodat de regionale muziekschool een pand kan aankopen en inrichten in Soest. Dit pand is dan de pastorie van de R.K. Petrus en Pauluskerk aan het Kerk plein. „Tot nu toe", zo zei mevrouw Korthuis, „werd het muziekonderwijs gegeven in de Mavo aan de Middelwijk straat. Deze school laat echter zóveel te wensen over, dat een ander pand noodzakelijk is". Het zal nog een tijd du ren voor er eventueel een ruimte van de gemeente vrij komt. Hier kan de mu ziekschool niet op wachten. Dus pleeg den gemeentebestuur en muziekschool overleg, wat resulteerde in de eventuele aankoop van de Rooms Katholieke pas torie. Dit pand moet echter geïsoleerd worden, wat nogal veel kosten met zich mee brengt. Het is namelijk niet de bedoeling dat de muziekschool gestoord wordt door bijvoorbeeld het kerkorgel van de Pe trus en Pauluskerk en anderzijds moe ten de kerkdiensten niet verstoord wor den door geluid van de school. Door de politie telefonisch aanwijzingen te geven waar de jongens op hun fiets reden, konden alle drie daders worden aangehouden van vernielingen, die zij op de Wiardi Beckmanstraat en de Joh. Poststraat hadden aangericht aan daar geparkeerde auto's. Het drietal, de 19-jarige bijrijder R. T., de evenoude metaalbewerker F. K. en de 16-jarige bijrijder E. van V., allen uit Soest, werd opgesloten en later verhoord. Zij kregen een proces-verbaal. Omstreeks kwart voor één hoorde een bewoner van een flat aan de Joh. Post straat, dat er tegen daar geparkeerde auto's werd geschopt. Hij zag drie jon gens fietsen, die in het voorbijgaan enkele auto's „onder handen namen". Hij waarschuwde de politie, die de daders gemakkelijk kon opsporen, door dat degenen die hen had betrapt vanuit zijn flat de daders bleef volgen en hun bewegingen rechtstreeks per telefoon doorgaf aan de man, die op het politie bureau achter de meldtafel zat. Deze hield op zijn beurt de bemanning van de surveillance-auto op de hoogte. De daders konden op de Joh. Poststraat worden aangehouden. Uit het voorlopige onderzoek van de politie bleek, dat zij acht auto's hadden beschadigd. Behalve dat zij er deuken ingetrapt hadden, werden buitenspiegels afgerukt of be schadigd. De politie deed een briefje onder de ruitwissers van de beschadigde auto's met het verzoek aan de eigenaars zich te melden. De Soesterbergse middenstandsvereniging zal in een brief aan de gemeenteraad haar grote gerustheid uitspreken over de haar ter ore gekomen plannen om in de nabijheid van de Amerikaanse wijk Apollo een Amerikaanse winkel, een zogenaamde commisary te bouwen. De middenstandsvereniging zal de gemeente VTagen hiernaar een onderzoek in te stellen. Geplaagd door de eerste herfststormen van dit jaar is zaterdag een twaalftal ouders van de kleuters van de Sint Gabriëlkleutersehool begonnen met het restaureren van de tuinen en de speel plaats rond het schooltje aan de Gen. Winkelmanstraat. Aan de voorkant van de school zal op den duur een speelgras- veld aangelegd worden, waarvoor zater dag de eerste voorbereidingen getroffen werden. Struiken die stonden op de plaats waar het grasveld moet komen, werden weg gehaald en verplaatst, want het is de grootste zorg van de werkers, dat geen enkele plant verloren gaat. Ook is een begin gemaakt met de afrastering rond de school, zodat de kinderen niet tijdens hun spel de straat op kunnen rennen. Voor de ingang van de kleuterschool, zo ligt in de bedoeling, komt een groot hek, terwijl het pad naar de ingang verlengd zal worden tot een pad, dat rond de school gaat lopen. Het initiatief voor deze renovatie van de tuin en de speel plaats, die ongeveer drie zaterdagen in beslag zal nemen, is afkomstig van de oudercommissie en de leidsters. Het ontwerp voor de tuin is gemaakt door de heer F. van Wankum. Het geheel zal ongeveer 1800,- aan materiaal gaan kosten, daar de ouders, op het plaatsen van het hek na, alles zelf doen. Het is niet gepast de raad een standje te geven. Burgemeester en wethouders hadden moeten zeggen: het spijt ons". Dit zei de heer K. de Wilde (PvdA) donderdagavond in de openbare vergadering van de financiële commissie bij de behandeling van het voorstel, een krediet van 32.000 gulden beschikbaar te stellen voor de aanleg van een beregeningsinstallatie op het tennispark aan de Schriks- laan. In een soms verwarrende discussie in een raadsvergadering was in eerste in stantie dit krediet geweigerd, omdat vol gens geruchten de buizen van de instal latie al ondergronds waren aangebracht zonder dat hiervoor een krediet beschik baar was gesteld. De raad nam dit niet. Omdat in de raadsvergadering het colle ge niet op alle vragen antwoord kon geven, schreven burgemeester en wet houders de raad later een brief hierover. De inhoud hiervan stond naar het oor deel van de heer De Wilde gelijk aan een standje aan de raad, en dat vond hij ongepast. Overigens vond hij, dat „dit toch een on volwassen voorstel blijft". Tijdens de vakantie werd een nieuwe muziekvereniging opgericht, namelijk het Soester Muziekgezelschap. Dit harmonie-orkest, dat meer dan veertig leden telt, start aanstaande maandag met een serie concerten in de plaatselijke bejaarden tehuizen. Deze concerten zijn niet alleen voor de bewoners bedoeld, maar ook voor diegenen, die in de buurt wonen of die geïnteresseerd zijn. Maandag 10 oktober geeft de vereniging haar eerste uitvoering in het diensten centrum „Honsbergen". Onder leiding van haar dirigent, Herman Wilderdijk, brengt zij een afwisselend programma. Eerst speelt zij koraalmuziek "en klas sieke liederen van onder andere Beetho ven en Mendelssohn, evenals enige ouvertures van deze componisten. Daar na speelt de harmonie-orkest een wat lichter genre, zoals walsen, marsen en polka's, waarna door middel van een potpourri van vaderlandse liederen overgeschakeld wordt op moderne mu ziek. Het gloednieuwe Soester Muziekgezel schap hoopt dat er velen aanwezig zullen zijn bij haar eerste optreden in het dienstencentrum Honsbergen. Burgemeester mevrouw mr. J. M. Cor ver-van Haaften. die wethouder J. J. Eb- bers als commissievoorzitter verving, deelde de leden mee dat het buizen stelsel al direct bij de aanleg van de ba nen is aangebracht omdat dit kosten besparend werkte indien men later even tueel zou besluiten tot aanleg van de be regeningsinstallatie De heer De Wilde vond dat dit al eerder in het voorstel over de installatie had moeten staan. „Dan was er niets aan de hand geweest", zei hij. Hij vond het on gepast, dat in de brief ondermeer stond dat de raadsleden zich beter hadden moeten informeren. De heer De Wilde zei niet bereid te zijn zijn stem aan het voorstel tot beschik baarstelling van het krediet te geven, omdat hij vindt dat de gemeente dan teveel betaalt voor de tennisvereniging. Jan Visser (Progressief Soest) zei, het een zeer overdreven aangelegenheid te vinden. „Zo'n kleine baan heeft deze installatie echt niet nodig. Ik vraag me af of deze een besparend effect zal heb ben". VVD-er Ir. M. A. van Ee voegde er aan toe: „Degene die luxe wil hebben moet er ook voor betalen. De gebrui ker betaalt. Van gemeenschapsgelden kun je zo makkelijk mooi weer spelen' Besloten werd, dat eerst zal worden on derzocht in hoeverre de tennisvereni ging aan de kosten zal bijdragen, alvo rens het voorstel in de raad zal worden behandeld. Tevens zal worden bekeken hoe groot het kostenbesparend effect van de beregeningsinstallatie zal zijn en waarop die besparingen betrekking hebben. Wethouder J. J. Ebbers is verhinderd maandag 10 oktober spreekuur te hou den. Dit werd dinsdagavond besloten tijdens de bestuursvergadering van de Soester bergse Middenstandsvereniging. „Aan het antwoord van wethouder J. J. Ebbers tijdens het open huis van de VVD hebben we niets", aldus de heer J. W. Leenaerts, voorzitter van de Soester bergse middenstandsvereniging, „want het kan heel best zijn, dat hij inderdaad van niets weet, terwijl volgens onze bronnen de tekeningen van het gebouw allang klaar zijn. We willen de gemeente in deze zaak van niets beschuldigen, maar we willen alleen een nauwgezet onderzoek, want als het inderdaad zo is, dat er een winkel in de wijk Apollo komt, dan kunnen wij dit als middenstanders van Soesterberg uiteraard niet tolere ren." De ongerustheid van de Soesterbergse middenstanders geldt met name het in de toekomst wegblijven van de Ameri kaanse klanten, die de winkels in Soes terberg bezoeken. „In 1957, dat is twintig jaar geleden", zo van Weedestraat 17A Tel.17120 Leverancier alle ziekenfondsen zei een van de middenstanders gisteren avond. „had de gemeente plannen Soes terberg uit te breiden tot 12000 inwoners. Deze plannen zijn op een jammerlijk fiasco uitgelopen. We hebben nu een dorp met slechts 5500 inwoners of daar omtrent en teveel middenstanders en juist op het moment, dat we er een paar klanten bij krijgen willen ze voor de 192 gezinnen, die in Apollo komen te wonen nog niet alle huizen staan er) een eigen winkel bouwen. Bovendien mag er in Soesterberg niet meer of nauwelijks gebouwd worden in verband met de geluidshinder, hetgeen de positie voor de middenstanders er niet rooskleuriger op maakt". Hierna benadrukte voorzitter Leenaerts nogmaals, dat de Soesterbergse midden standers de gemeente nergens van wilde beschuldigen, maar dat zij door middel van de brief slechts willen bereiken, dat de zaak in de openbaarheid en in goed overleg wordt uitgezocht. J.l. zondag bij de eindstrijd om het Bencluxkainpioenschap in de Renault 5 klasse, was de strijd nog geheel open. John Bolten stond als eerste bovenaan, maar werd ge diskwalificeerd omdat hij in Zolder zijn sproeiers verw isseld bad, hetgeen tot gevolg had dat zijn wagen een stuk sneller reed. Hierdoor verloor John Bolten, terecht, al zijn punten. Competitieleider Han Akersloot betreurde dit ten zeerste en noemde dit diefstal tegenover de andere coureurs. Renault kreeg nog een tegenvaller te Incasseren. Zaterdag werd tijdens de training de wagen van John Vos niet conform de reglementen bevonden. John Vos was dit jaar al eerder gediskwalifi ceerd. al met al een trieste ontwikkeling voor Renault, die zich erg heeft ingezet om het publiek een aantrekkelijke en sportieve merkenstrijd voor te schote len. Geerlof Stam en Hans Deen verzachtten het leed enigszins door in een zeer span nende race het Beneluxkampioenschap te beslissen. Geerlof startte op pole posltion, maar tijdens de race kwam de slimme tactiek van Hans Deen naar voren, die op dit zelfde circuit slipinstructeur is, en zich op het natte wegdek heer en meester voelde. Hans Deen ging als eerste over de eind streep en Geerlof werd tweede. Doof'dat Deen ook de snelste ronde reed, hetgeen hem een extra punt opleverde, kan hij op 15 oktober in de finale race op „Paul Ricard" (Zuid-Frankrijk) niet meer worden ingehaald door Geerlof Stam, daardoor zijn de eerste en de tweede' plaats dan nu ook al bekend: 1. Hans Deen en 2. Geerlof Stam. Voor de derde en vierde plaats valt de beslissing op „Paul Ricard". Hier wordt tevens de finale van het Europese Kampioenschap verreden. Geerlof Stam is hier als de beste Neder lander geplaatst en kan nog bij de eerste vijf van Europa eindigen.

Soester Courant | 1977 | | pagina 17