Wethouder Plomp op de lange latten Peter Lindecke groot ski-acrobaat Soester Courant GRATIS! V 9.95 HOFMAN TTssurantien Groep „Zuidereng-Nee" dient klacht in bij de Reclame Code Commissie Nog steeds verwijdering van tri uit waterwinplaatsen Tegen reklame van de gemeente: Bij opening kunstskibaan: week Winnares actie „Hartje Zuidbekend: Vakantiereis van bijna duizend gulden voor mevrouw Lazonder m Betaling abonnement Tasjesdieven weer actief Pf FONDUE SCHOTEL tot 1 januari 1978 GRATIS! De abonnementsprijs is zeer laag, slechts 10,- per halfjaar. Stuur of breng ons deze bon f Maandelijkse wandeling van I.V.N. „Eendand" J. D. van Roest met pensioen HYPOTHEEKINFORMATIE voor plan „OVERHEES" te Soest Westland/Utrecht hypotheekbank n.v. Verenigingsgebouw „CREDO", Donderdag 6 oktober 1977 56e jaargang no. 7 SOESTER COURANT Abonnement per kwartaal f 5,00. Buiten Soest per kwartaal f 10,-. Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29, Soest Tel. 14152 - Postgiro 126156 Verschijnt iedere donderdag Op 20 januari dit jaar adverteerde de gemeente in de plaatselijke kranten het cen trumplan. Deze, door een reclame-bureau opgestelde advertentie bevatte kreten als: „Mensen van Soest, we hebben een hart nodig" en „Soest krijgt een hart". Hier mee was de actiegroep „Zuidereng-Nee" het niet eens, zij vond deze uitlatingen niet op waarheid berusten en manipulerend. Daarom heeft zij een klacht ingediend bij de Reclame Code Commissie. Dit is een commissie, die gedragsregels voor de re clame heeft opgesteld en die tegen advertenties, die niet in overeenstemming met de waarheid zijn, maatregelen neemt. Over deze publicatie van de gemeente is reeds eerder wat te doen geweest. In haar nummer van 14 april 1977 be handelde het tijdschrift Ariadne, Revue der Reclame, in een coverstory deze ad vertentie. Nu dientZuidereng-Nee' een klacht in. Zij acht deze reclame-uiting in strijd met de gedragsregels van de Nederlandse Reclame Code Commissie. De actiegroep vindt het misleidend dat in deze advertentie werd gesteld „Men- van Soest, we hebben een hart nodig". Daar is nooit een diepgaand onderzoek onder de bevolking van Soest naar ge weest. Dat deze kreet op waarheid zou berusten is dan ook nooit aangetoond, zo vindt zij. De volgende vetgedrukte kreet „SOEST KRIJGT EEN HART" vindt de actie groep manipulerend, omdat door deze kreet de bevolking van Soest voor een voldongen feit wordt gesteld, terwijl dit geenszins zeker is. Een dergelijke kreet zou de bevolking afhouden van protest, omdat er dan immers geen protest meer mogelijk zou zijn. Als derde bezwaar stelt de groep, dat het onjuist is te zeggen dat Soest geen over dekt zwembad zou hebben. Ook is de me dedeling dat er geen enkel gebouw is, waar toneelstukken en uitvoeringen ge geven kunnen worden en waar tentoon stellingen en evenementen kunnen plaatsvinden, niet waar. Tevens doet de gemeente alsof de plaats van het cen trum door middel van inspraak zou zijn bepaald. Manipulatie, noemt de actie groep „Zuidereng-Nee" dit. De bevolking van Soesttwordt door deze uiting misleid, stelt zij. Door deze advertenties worden de Soes- ters ervan weerhouden dingen te doen of te laten, waarop zij volgens onze de mocratische beginselen recht heeft. De werkgroep betreurt het dat gemeente besturen gebruik maken van reclame- bureau's om zodoende omstreden plan nen aan haar onderdanen op te dringen. Peter Lindecke tijdens zijn acrobatiek Door het middenin een snelle afdaling onthullen van de naam heeft drs. G. Plomp zaterdagmiddag de kunstskibaan van Otto Zoetelief in het sportpark Kerklaan officieel geopend. In aanwezigheid van ongeveer 3000 toeschouwers, onder wie ver schillende gemeentelijke autoriteiten en de wethouder van sport zaken van de gemeente Zeist met zijn echtgenote, feliciteerde ver volgens de heer Plomp Otto Zoetelief met de nieuwe ski-accommo datie en stelde, dat „we er in Soesterberg en eigenlijk de gehele regio, dankzij het initiatief van Otto Zoetelief, een pracht accom modatie bij hebben". 1 oktober is de datum, waarop de betaling van 't abonnement voor het vierde kwartaal 1977 a f 5,- moet plaats vinden. Prettig is, dat vele abonnees het gehele jaar voldeden, zodat deze lezers het ver zoek het vierde kwartaal zo spoe dig mogelijk te voldoen, naast zich neer kunnen leggen. Zij, die dat niet deden en de abonnees die door de één of an dere oorzaak tot op heden achterstand in de betaling hebben, gelieven deze achterstand tegelijk met de betaling van het vierde .;wartaal te voldoen aan ons kantoor Van Weedestraat 29 of op onze postgirorekening 126156, of op onze rekening bij de Ned. Midden- standsbank N.V. te Soest rek.nr. 68.43.10.805 of op onze rekening bij de Rabobank te Soest rek.nr. 3599.20.950. Zij, die gewend zijn automatisch te betalen behoeven geen enkele handeling te verrichten. Voor Uw medewerking zeggen wij U hartelijk dank Adm. Soester Courant Op het Kerkpad achter het postkantoor is de 70-jarige mw. A. B. uit Soest haar handtas kwijtgeraakt toen twee knapen op een" brommer haar haar tas uit de handen rukten. Mw. B. kwam bij deze ac tie te vallen en liep schaafwonden op aan haar knie en hand. Zij werd overeind ge holpen door een man met een hond. De politie verzoekt deze man zich te willen melden op het bureau. De tas bevatte een portemonnee met enig kleingeld. Uiteraard was het Zoetelief zelf. die hierna als directeur van de skibaan, de eerste afdaling voor zijn rekening nam. Dit vormde de opening van een grandio ze skishow van internationale allure, be geleid door de muziek van een Beierse kapel, de Alpenjager uit Klaaswaal. Hartverwarmend was het optreden van Claus Grabler, de Oostenrijker die aan de skibaan in Soesterberg gedurende het gehele winterseizoen als leraar verbon den zal zijn. Gestoken in Hollandse boe- renkledij met twee klompen om zijn nek vermaakte hij de toeschouwers met een groot aantal grappen en grollen op de ski's. Groots was eveneens het optreden van de Italiaanse stuntman Peter Lindecke. die een demonstratie ski-acrobatiek ver zorgde en daarin alles liet zien, wat maar op een kunstskibaan, zoals deze in Soesterberg, mogelijk is. Peter Lindecke is ex-wereldkampioen en huidig kampioen van Europa in de ski- acrobatiek. Zijn komst naar Nederland voor de ope ning van deze skibaan werd mogelijk ge maakt door medewerking van de Sarner skifabriek in Italië en de importeur van Sarner ski's voor Nederland Jel Ski B.V. te Soest. Dat Nederland zich eigenlijk voor zijn skiërs helemaal niet hoeft te schamen bleek wel uit het optreden van het Ne derlandse jeugdskiteam onder leiding van Leo Lochtenberg. Na een anderhalf uur durende skishow bedankte Otto Zoetelief het in grote ge tale opgekomen publiek en werden de feestelijkheden in het clubgebouw van de skischool voortgezet met een gezel lige receptie. HONSBERGEINI Ter kennismaking 4 persoons van 14,95 voor Zie onze advertentie. Deze week ontvangen niet alleen onze vele abonnees maar ook de weinigen die nog niet op ons blad geabonneerd zijn. onze courant aan huis bezorgd in een gedeelte van Soest. Zij. die nog geen abonnè zijn doch ons nu onderstaande bon ingevuld doen toekomen ontvangen ons blad De Soester Courant brengt elke week zeer uitvoerig alle plaatselijk nieuws met vele foto's: de officiële bekendmakingen van de gemeente, uitvoerige raadsverslagen. interessante artikelen, kerkdiensten voor alle kerken, dokters- en apotheekdiensten, vragendienst (gratis voor abonnees), sportverslagen en sportprogramma's en alles wat U in een goede plaatselijke courant niet mag missen. Ondergetekende: Adres: wenst zich te abonneren op de SOESTER COURANT en wenst de tot 1 januari 1978 verschijnende nummers gratis te ontvangen. Handtekening N B. U kunt ook Uw abonnementsopgava telefonisch doorgeven aan onze administratie tel. 14152. De familie Lazonder neemt de prijs van bijna duizend gulden in ontvangst. Foto Herman van Dam Mevrouw G. Lazonder bleek de winnares te zijn van de door „Hartje Zuid" georganiseerde actie „hartenjagen". De heer R. G. van Essen jr„ voorzitter van deze winkeliersvereniging, bood haar deze prijs aan in het kantoor van de firma Tensen afgelopen maan dag. Uiteraard was mevrouw Lazonder, evenals haar man en kin deren, zeer ingenomen met deze fantastische prijs. „Toen ik bij een „Hartje Zuid"-winke- lier het gele formulier met het nummer van de hoofdprijs zag hangen, dacht ik plotseling weer aan de bonnetjes, die ik nog had. Thuis gekomen ontdekte ik, dat het win nende nummer op mijn papiertje stond. Ik was zo verrast, dat ik vergat wat ik eigenlijk gewonnen had. Toen ik de krant opsloeg, bleek dat ik en mijn man een vakantie van 999,99 had den gewonnen". De heer en mevrouw Lazonder, woon achtig in de Isaacstraat, weten nog niet wat de bestemming van de vakantie zal zijn. Waarschijnlijk wordt het een warm land, alhoewel de kinderen dolgraag „de sneeuw in wilden". Maar toen ze hoor den, dat ze met het vliegtuig zouden gaan, wilden de kinderen ook graag naar een warm land. In het voorjaar van 1978 zullen de winnaars waarschijnlijk ge bruik maken van hun prijs. Het uitreiken van de hoofdprijs was een leuke afsluiting van het „hartenjagen". Er zijn echter nog een goede twintig winnaars, die hun prijs - een waarde bon van vijfentwintig gulden - nog niet zijn komen ophalen. Diegenen, die net als bij mevrouw Lazonder gebeurde, nog bonnetjes hebben liggen, kunnen op de gele formulieren bij de „Hartje-Zuid"- zaken zien, of zij voor een waardebon in aanmerking komen. Nog steeds moet er trichloorethyleen uit de waterwinplaats Soestduinen worden verwijderd. Medio 1976 ontdekte men dat deze stof in het water zat en uit een onderzoek bleek dat dit gebeurd is door een bedrijf, dat enkele jaren geleden nog in de omgeving van de waterwinplaats was gevestigd, maar inmiddels niet meer bestaat. Om het trichloorethyleen uit de bodem te verwijderen, werd in Soestduinen een pompfilter geplaatst in een pakket, waarin een hoge concentratie werd aan getroffen. Via dit filter werd de kool waterstofverbinding opgepompt en ver volgens op het riool geloosd. Dit proces wordt nog steeds voortgezet. Dit is te lezen in het jaarverslag over 1976 van het Waterleidingsbedrijf Mid den-Nederland, waarbij ook Soest is aangesloten. Onder het hoofdstuk „Ver ontreiniging van waterwinplaatsen" staat onder meer, dat op het laborato rium van het bedrijf aangetoond werd, dat' tri uit het water verwijderd kan worden door filtratie over actieve kool. Op het pompstation in Soestduinen is toen een proeffilter met een koolvulling in gebruik genomen. Vorig jaar werd op het pompstation Soest aan de Den Blieklaan een nieuwe electrische installatie aangebracht. De filterbodemplaten van twee van de drie filters werden vernieuwd en het spoelen werd geautomatiseerd. Het pompstation nam drie nieuwe putten in bedrijf, voor zien van onderwaterpompen, zodat de oude lagedrukinstallaties konden worden afgebroken. Op de vliegbasis Soesterberg werden twee oude gietijzeren transportleidingen zodanig omgelegd en gewijzigd, dat er geen gevaar bestond voor stagnatie van het vliegbedrijf. In een gedeelte van Soest leveren de pompstations Heerschoten, Bilthoven en Groenekan water. De gezamenlijke jaarcapaciteit is twintig miljoen kubieke meter. Het in dit gebied gelegen pomp station Soestduinen fungeert als gene rale ondersteuning. Kwalitatief gezien laat de waterlevering van Soestduinen, die momenteel nog zonder enige zuive ring geschied, zeker in de nabije toe komst te wensen over. Daarom is een proeffilteronderzoek begonnen. In de periode '78-'81 zal een volledig pompsta tion, incl. zuiveringsinstallatie, worden gebouwd. Voor zondag 9 oktober heeft het insti tuut voor Natuurbeschermingseducatie, afd. „Eemland" weer een mooie wande ling op het programma staan, en wel in de bossen achter het Bosbad te Baarn (aan de weg Baarn-Hilversum). Onder leiding van Natuurgidsen wordt tussen 14.00 en 14.30 uur gestart vanaf het Bos bad. Veel valt er in het herfstbos te ge nieten. V De heer J. D. van Roest, die ruim 13 jaar als plantsoenarbeider op de Eng heeft gewerkt, is vorige week met pensioen gegaan. Tijdens een bijeenkomst met het personeel van de dienst gemeente werken is van hem afscheid genomen. Dit ging gepaard met het overhandigen van een aantal kado's waaronder een klokradio en een aansteker. Voordat de heer Van Roest in 1964 bij de gemeente Soest in dienst was gekomen, heeft hij gewerkt als grafdelver op de begraafplaats aan de Veldweg. In samenwerking met de te Amersfoort, kunnen wij U aan de hand van Uw persoonlijke omstandigheden bijstaan om een keuze te maken uit verschillende hypotheekmogelijkheden. INDIVIDUELE INFORMATIE maandag 10 oktober, dinsdag 11 oktober en woensdag 12 oktober van 19.00 - 22.30 uur in: Julianalaan 19, Soest. Hypotheken - Beleggingen - Financieringen - Verzekeringen NIEUWEWEG 27 SOEST TEL. 02155-15459

Soester Courant | 1977 | | pagina 1