Herman Groep geeft college B. en W. 20.000 voor sociaal doel Bevorderingen bij Soester brandweer werden bekendgemaakt door burgemeester Rabobank Soest heeft balanstotaal van 100 miljoen gulden! Soester Courant GRATIS! Twee verkeersongelukken eisten drie doden Mijlpaalactie ten behoeve van de padvinderij in Soest tot 1 januari 1978 GRATIS! De abonnementsprijs is zeer laag, slechts 10,- per halfjaar. Stuur of breng ons deze bon Betaling abonnement HONSBERGEN: Extra voordelig Zie onze advertentie. Het college van burgemeester en wethouders van Soest met derde van links burgemeester mevr. mr. J. M. Corver-Van Haaften, temidden van de Raad van Bestuur van de Hermans Groep. Burgemeester mr. J. M. Corver-Van Haaften ontving woensdag morgen 5 oktober uit handen van de heer Jac. Hermans een cheque ter waarde van 20.000,* als sociaal geschenk voor de gemeente Soest. Het college van burgemeester en wethouders was woensdag ochtend te gast in het nieuwe kantoorgebouw van de Hermans Groep B. V. aan de Laanstraat 2. Ter gelegenheid van de ingebruikname van dit nieuwe kantoor ontving de bur gemeester de gift van 20.000,-. Deze werd door de burgemeester ter beschik king gesteld voor de Stichting Peuter speelzalen. De te Soest gevestigde Hermans Groep B.V. is houdstermaatschappij van de supermarkt-filiaalbedrijven Jac. Her mans Prijs-slag B.V. en Profimarkt B.V. en van Jac. Hermans Wijnpakhuis B.V., welke laatste slijterijen exploiteert. De voorzitter van de Stichting Peuter speelzalen, mevrouw Goote, die ook aan wezig was, deelde mee zeer verrast te zijn met het geschenk en in overleg met haar bestuur wilde zij dit aanwen den voor de aankleding van de nieuwe zesde peuterspeelzaal. Tijdens het bezoek van het college waren ook aanwezig de vier leden van de Raad van Bestuur van de Hermans Groep, te weten de heren Jac. Hermans, drs. E. Hofland, mr. A. Muurling en P. J. Hofland. Tijdens de jaarlijkse oktober-bijcenkomst van de vrijwillige brandweer ter gelegen heid van de verjaardag van commandant J. F. Groart, heeft burgemeester me vrouw mr. J. M. Corver-Van Haaften vrijdagavond de bevordering en aanstelling van een aantal leden bekendgemaakt. In haar toespraak vooraf zei de burge meester, dat de brandweer de laatste jaren niet alleen voor soms spectacu laire branden uitrukt, maar steeds vaker ook voor hulpverlening. Bewondering had ze voor het feit, dat de korpsleiding er telkens weer in slaagt jonge mensen enthousiast en actief te maken voor de vrijwillige brandweer. Zij prees de stu diezin van de vrijwilligers, waaraan zij hun bevorderingen te danken hebben. Aan het begin van de bijeenkomst in de ontspanningszaal van de brandweer kazerne had commandant Groart de leden met hun dames welkom geheten. Met name de ereleden en mevrouw Luyben, echtgenote van de enkele jaren geleden overleden brandweerman Jelle Luyben. Zij reikte later op de avond de Jelle Luyben-wisselbeker uit, verbonden aan de jaarlijkse brandkranenrlt. Voor het diploma persluchtmasker- drager slaagde A. M. P. Scholtmeijer, voor hoofdbrandwacht C. J. Olieman. Tot adspirant brandwacht in tijdelijke dienst werd benoemd J. W. Dogterom, tot adspirant brandwacht in vaste dienst J. P. van Ede en L. W. Pureveen. Tot brandwacht tweede klasse werden bevorderd A. v.d. Baan, C. T. J. de Bruin, F. J. Groart en R. v.d. Kolk. Een bevordering tot onderbrandmeester kregen B. Fabriek, C. A. de Raadt, H. N. P. van Rensen en J. Starink. Tenslotte maa kte de burgemeester de bevordering bekend van H. J. van Assen en C. van Essen tot brandmeester. Na deze uitreiking hield de heer R. E. H. Buss, voorzitter van de brandweer, een toespraak, waarin hij zei trots te zijn op de bevorderingen, die immers de conti nuïteit van het korps betekenen. Want er kunnen wel steeds jonge mensen bij komen, maar als zij niet bereid zijn hun kennis uit te breiden, zou het korps gedoemd zijn te verdwijnen. Samenwerkingsplan De heer Buss deélde met een enkel woord mee, dat in regioneel verband nu een samenwerkingsplan is opgesteld, dat, zij het met geven en nemen, de instemming heeft van de regionale brandweerkorpsen in Eemland. Over het ambulancevervoer, dat in Soest bij de brandweer is ondergebracht, zei de heer Buss. dat de voorschriften zoals de inspectie die nageleefd wilde zien, niet aan de praktijk getoetst waren en dat daarin het aspect van de kostenbe waking niet voorkwam. Hij heeft dit meegedeeld tijdens een in Soest gehou den inspectie. Overigens, zo zei hij. begint de inspectie de laatste tijd wat meer oog te krijgen voor het functione ren van de ambulancedienst in de prak tijk. Hij was graag bereid de Inspectie nogmaals te ontvangen om te tonen hoe goed in de huidige opzet het ambulance vervoer in Soest functioneert, met in achtneming van de bepalingen en voor schriften. Tenslotte feliciteerde hij commandant Groart namens het korps met zijn ver jaardag en bood hem een presentje aan. De heer Buss noemde de commandant de grote animator, de man voor en achter het korps. Daarna barstte het feestgewoel los, onder aanvoering Van het HilverSumse cabaretgezelschap Lucky Boys en Girls. Onder leiding van de heer H. Pierlot bracht dit gezelschap en afwisselende show met als hoogtepunten gedeelten uit de rockopera Jesus Christ Superstar, een Zuid-Amerikaanse en een Holland show. Het feest werd alleen onderbroken voor de uitreiking door mevrouw Luyben van de Jelle Luyben-wisselbeker, verbonden aan de jaarlijkse brandkranenrit. De beker werd gewonnen door D. Overeem. Tweede werd F. van Leek en derde J Kole. Tijdens de Spaarweekdie van 17 tot en met 21 oktober a.s. wordt gehouden en waarin aandacht wordt gevraagd voor de zin van het sparen, viert de Coöperatieve Raiffeisenbank Soest w.a., kortweg Rabobank genaamd, het heuglijke feit, dat een balanstotaal van 100 miljoen gulden is bereikt! Naast een spaaractie, met voor iedereen die spaart leuke, gezellige attenties en waarbij iedere nieuwe spaarder, die minimaal f 25,00 inlegt, een premie van 7\50 ontvangt, wordt een mijlpaalactie georganiseerd, waarvan de opbrengst bestemd is voorde padvinde- rij in Soest. Voor aanschaf en onderhoud van materialen De padvinderij bloeit in Soest. Niet min der dan 5 groepen bieden honderden jon gens en meisjes elke week weer enkele aangename uren. Naast het spelelement, dat altijd weer aantrekkelijk is voor de jeugd, staat ook de educatieve ontwik keling van het kind centraal. Padvinde rij is niet alleen ontspannend, maar ook leerzaam. Om echter optimaal te kun nen functioneren heeft de padvinderij geld nodig. Voor bijvoorbeeld de bouw van hutten, voor gereedschap en andere materialen. De Rabobank Soest wil nu in het kader van de Spaarweek en vanwege het be reiken van die belangrijke mijlpaal, de helpende hand bieden door een finan ciële bijdrage te leveren voor de aan schaf en onderhoud van die materialen. De opbrengst van de mijlpaalactie is daarom bestemd voor „De Fakkel draagsters", St. Agnes", „Don Bosco groep". „Hopman Masselmangroep" en „De Pailtz- en Eemgeuzen". Ook een mijlpaal voor U De Rabobank Soest heeft een belang rijke mijlpaal bereikt, maar ook U kunt een mijlpaal bemachtigen. Iedereen, die tijdens de Spaarweek een bedrag op zijn of haar spaarrekening stort, ontvangt van de Rabobank een mijlpaal. Voor el ke mijlpaal die Je b; hk uitgeeft, stort zij 1 gulden in de „pot voor de pad vinderij". Op die manier betekent sparen in de Spaarweek tevens meewerken aan de fi- nanciële steun voor de 5 padvinders- groepen in Soest. Bovendien kunt U met Uw mijlpaal nog een prijs winnen. U moet dan echter op de aan U uitgereikte mijlpaal met kaart de totale spaargelden raden, wel ke de bank heeft per 21 oktober, de laat ste dag van de Spaarweek. De stand op 30 juni was 67.854.895,18. Op woensdag 26 oktober a.s. zal de voorzitter van het Bestuur, de heer J. R. van Poppelen, de prijzen uitreiken t.w. Ie prijs van 300,00; 2e prijs van 250,00; 3e prijs van 200,00; 4e prijs van 150,00 en 5e prijs van 100,00 Kantorennet In 1905 werd de bank opgericht en had haar kantoor aan de Steenhoffstraat naast bakkerij Van Senten; in 1951 werd de bank aan het Kerkplein gevestigd. Het gebouw werd in 1969 uitgebreid en zoals bekend, werd dit jaé.r na een be langrijke uitbreiding een heropening ge realiseerd. In 1962 werd het eerste bij kantoor aan de Soesterbergsestraat ge opend, daarna volgde in 1968 het kantoor aan de Koninginnelaan en twee jaar later vond de opening van het kantoor Smitsweg plaats. Thans heeft de Rabo bank 4 kantoren in Soest, die onder het zelfde telefoonnummer 12568 bereikbaar zijn. Enorme ontwikkeling Welk een enorme ontwikkeling van de Deze week ontvangen niet alleen onze vele abonnees maar ook de weinigen die nog niet op ons blad geabonneerd zijn. onze courant aan huis bezorgd in een gedeelte van Soest. Zij. die nog geen abonné zijn doch ons nu onderstaande bon ingevuld doen toekomen ontvangen ons blad De Soester Courant brengt elke week zeer uitvoerig alle plaatselijk nieuws met vele foto's; de officiële bekendmakingen van de gemeente, uitvoerige raadsverslagen. interessante artikelen, kerkdiensten voor alle kerken, dokters- en apotheekdiensten, vragendienst (gratis voor abonnees), sportverslagen en sportprogramma's en alles wat U in een goede plaatselijke courant niet mag missen. Ondergetekende; Adres: wenst zich te abonneren op de SOESTER COURANT en wenst de tot 1 januari 1978 verschijnende nummers gratis te ontvangen. Handtekening N B. U-kunt ook Uw abonnementsopgava telefonisch doorgeven aan onze administratie tel. 14152. bank in de loop der jaren heeft onder gaan, blijkt ondermeer duidelijk uit het balanstotaal. Gaat het thans om miljoenen, in de be ginjaren kon daarvan natuurlijk nog geen sprake zijn. In 1906 werd 18.000,00 bereikt, in 1926 slechts een duizend gul den meer, maar in 1936 kon reeds 1,7 miljoen gulden worden genoteerd. Nadat in 1946 3,5 miljoen en in 1956 5.1 miljoen was bereikt, bedroeg het balanstotaal in 1966 20,5 miljoen en eind vorig jaar niet minder dan 96 mil joen! Hieruit blijkt, dat vooral de laatste tien jaar de groei spectaculair is gewèest. Doch niet alleen het balanstotaal groeide in de afgelopen jaren enorm, ook het dienstenpakket werd aanmerkelijk uit gebreid. Dit had weer tot gevolg, dat tevens de werkzaamheden steeds meer toenamen en om de kliënten toch de meest optimale service te kunnen verle nen, werd het personeelsbestand in de afgelopen tien jaar van 7 op 42 ge bracht. 1 oktober is de datum, waarop de betaling van 't abonnement voor het vierde kwartaal 1977 a f 5,- moet plaats vinden. Prettig is, dat vele abonnees het gehele jaar voldeden, zodat deze lezers het ver zoek het vierde kwartaal zo spoe dig mogelijk te voldoen, naast zich neer kunnen leggen. Zij, die dat niet deden en de abonnees die door de één of an dere oorzaak tot op heden achterstand in de betaling hebben, gelieven deze achterstand tegelijk met de betaling van het vierde kwartaal te voldoen aan ons kantoor Van Weedestraat 29 of op onze postgirorekening 126156, of op onze rekening bij de Ned. M'fdden- standsbank N.V. te Soest rek.nr. 68.43.10.805 of op onze rekening bij de Rabobank te Soest rek.nr. 3599.20.950. Zij, die gewend zijn automatisch te betalen behoeven geen enkele handeling te verrichten. Voor Uw medewerking zeggen wij U hartelijk dank. Adm. Soester Courant Bij twee verkeersongelukken die kort na elkaar onder Soesterberg gebeurden, zijn In de nacht van vrijdag op zaterdag drie inwoners van Soest om het leven gekomen. De 21-jarige H. A. Harkema was op slag dood, toen hij met zijn personenauto op de Amersfoortsestraat frontaal tegen een boom botste. De 19 jarige Jan Havik en de 23-jarige Amerikaanse militair James Michael Landwehr overleden aan de gevol gen van een autobotsing op het kruispunt Amersfoortseweg-Dolderseweg in Huis ter Heide. De heer Harkema reed met zijn auto op de Amersfoortsestraat in de richting Utrecht, toen hij door onbekende oor zaak op het gladde wegdek de macht De aanrijding werd veroorzaakt door de bestuurder van een personenauto, ver moedelijk de zwaargewonde Thomas R. B., een 22-jarige Amerikaanse mili- over het stuur kwijtraakte. Hij raakte tair, die zonder te stoppen vanaf de van de weg af. reed veertig meter door Dolderseweg de rijksweg opreed. Op dat de berm, en kwam tegen een boom tot moment naderde een trekker met op- stilstand. Bij de nagenoeg frontale bot- legger, die werd bestuurd door de 31- sing werd de besiuurder, die alleen in jarige G. Z. uit Alphen aan de Rijn. de auto zat, op slag gedood. De auto Deze kon een aanrijding niet meer voor- was total-loss. komen. Even tevoren, om half drie, was een De zware vrachtwagen boorde zich in ernstige aanrijding gebeurd in Huis ter volle vaart in de linkerflank van de Heide. De ravage was zo groot, dat de personenauto. Alle drie inzittenden Soester politie de Zeister collega's moest daarvan werden er door de klap uitge- assisteren bij de verkeersregeling. slingerd. Twee van hen. Havik en Land wehr, overleden ter plaatse aan de ge volgen van het ongeluk. De bestuurder B. kreeg inwendig letsel en verwon dingen in het gezicht. Hij werd naar het ziekenhuis in 2eist gebracht. Van de personenauto was niet meer dan een wrak over. De Zeister brandweer was ter plaatse om eventueel in te grijpen bij brandgevaar. De trekker met oplegger schoot na de botsing nog tientallen meters door en kwam geschaard in de middenberm tot stilstand. Een deel van de oplegger stond dwars op de weg, waardoor het verkeèr richting Amersfoort vertraging opliep. Dat was ook het geval met het verkeer in de richting Utrecht, door dat de personenauto op z'n linkerkant in de middenberm tegen een lichtmast lag. De trekker van de vrachtwagen combinatie werd zo zwaar beschadigd, dat hij moest worden weggesleept. Op do bovenste foto staat het autowrak van de heer Harkema tegen de boom langs i de Amersfoortsestraat te Soesterberg. Op de onderste foto het wrak dat overbleef van de auto die geen voorrang gaf aan een zware vrachtwagen. In de eerste (bovenste) auto vond 1 Soester de dood, in de onderste kwamen 2 in woners uit Soest om het leven Foto Fred van Dijk Donderdag 13 oktober 1977 56e jaargang no. 8 SOESTER i COURANT Abonnement per kwartaal f s,oo. Buiten soest per kwartaal 10,, Bureau voor redactie en administratieVan Weedestraat 29, Soest Tel. 14152 - Postgiro 126156Verschijnt iedere donderdag ÉM

Soester Courant | 1977 | | pagina 1