300 Judoka's streden in „Beukendal" I I m H I Weer Duinkikkers- successen René van Zee tweede in looptienkamp BDC rekent op handballiefhebbers in Soest en omgeving Jeugdwedstrijden en tijdrit van manege „Eldorado" Beide damesteams op winst Royale 8-2 overwinning van SHOT op NIKE Matig weekend voor Red Stars Klaverjassen Programma |j Sporthal Beukendal Programma Sportzaal de Bunt Drie wedstrijdendrie overwinningen Volleyhal SVV: Taekwondo Nachtwandeling Olympia Tafeltennis: Cor Koster wint marathon Einde viscompetitie H.S.V. de Snoekbaars Houdt de krant bij de hand Soester Courant van donderdag 20 oktober 1977 Het door Sportschool Pouw georganiseerde judotoernooi is een groot succes geworden. Bijna 300 judoka's hebben aan dit toernooi deelgenomen, hetgeen aanleiding gaf tot volle tribunes in sporthalBeukendal". Ruim 500 bezoekers hebben kunnen genieten van wat de judosport te bieden heeft. Ondanks het feit dat de eerste judoka's in de gewichtsklasse tot 24 kg. - 27 kg. - 30 kg. - 33 kg. en 36 kg. al om 9 uur moesten beginnen, waren de uitgenodigde sport scholen uit Amstelveen en Blaricum keurig op tijd, en de zaal was inmiddels al vol met enthousiaste ouders die hun kleine judoka's aanmoedigden, zodat er al snel een gezellige sfeer was. Door het grote aantal deelnemers werd er op 5 matten gewerkt, zodat het geplande tijdschema kon worden aan gehouden dat iedere judoka minstens 2 partijen moest maken, wat veel tijd in beslag nam, maar wel het eerlijkste systeem is. Na de finale van iedere gewichtsklasse werden de prijzen uitgereikt. De uitslag als volgt: Tot 24" kg: l. Rudy van Dalen, 2. Remco Boog, 3. Andreas van Es, 4. Jeroen Peters. Tot 27 kg: i. Pjotr Wuyckhuyse, 2. Ruben Zandstra, 3. Marco v/d Grift, 4. Martin Voorzanger. Tot 30 kg: 1. Peter de Brauwer, 2. Marco Pennings, 3. Raymond Jagtenberg, 4. Eduard v/d Hoef. Zondag 23 oktober begint voor het eerste dames- en herenteam van BDC weer de zaalkompetitie. Zowel de dames, uitkomend pal onder de eredivisie in de eerste divisie, alsook de heren, spelend in de 2e divisie, wacht een zware strijd. Een zware kompetitie, waarop de beide selekties zich vanaf half augustus in een gedegen oefenprogramma hebben voorbereid. Zo hebben de dames, onder leiding van trainer Jan Nagtegaal, gespeeld tegen de eredivisieteams van EMM, Sims/ HMS, Gewa/Ancora en tegen een zeer sterk Deens team. Bij de heren had trainer Wim Budding een zwaar oefen programma opgesteld dat 18 wedstrij den omvatte, o.a. tegen De Gazellen en Swift Arnhem uit de eredivisie. Een degelijke voorbereiding dus voor de beide eerste teams om het juiste wed strijdritme te krijgen. Als tegenstanders ontmoeten de dames een aantal oude bekenden. Entius/SEW, altijd een bijzonder moeilijke tegenstan der waaraan meestal de punten moesten worden gelaten; IJmond, een snelle ploeg, waartegen BDC met wisselend sukses speelde; Swift Arnhem, terugge keerd in de eerste divisie na een jaar eredivisie; S.V.B.O., een nieuwe tegen stander en nog onbekend; S.D.O.L., een oude bekende die, normaal gesproken, geen probleem mag opleveren; W.W.V., na een jaar 2e divisie weer terug in de eerste; geen duidelijk sterkere tegen stander; Volewijckers, een al jaren be kende en lastige tegenstander die aan de kop meedraait; ESCA, een tegenstander die vaak voor verrassende uitslagen zorgt; Rapid, het Delfzijlse team waar BDC vorig seizoen thuis gemakkelijk van won, maar uit een stevige nederlaag van kreeg te slikken. Ook bij de heren een negental tegenstan ders. waarvan de meesten al eens tegen BDC binnen de lijnen kwamen: Sloter- vaart, een jong sterk team dat vorig jaar op de 2e plaats eindigde; Aalsmeer, een snelle ploeg met de nodige ervaring; Niloc, wil de neergaande lijn, van ere- naar2e divisie, stoppen, dus een geduch te tegenstander; H.M.S., gepromoveerd, mag BDC geen problemen opleveren; U.D., terug uit le divisie, verjongd en versterkt, moeilijk; Zeeburg, een team waaraan BDC 4 punten moet kunnen verdienen; Idem Hellas en E.H.C., 2 onbekende tegenstanders en R.H.C., een oude bekende voor het Soester team. De vorige kompetitie iets minder sterk. Dit seizoen, onder leiding van een nieuwe trainer, waarschijnlijk weer een geduch te tegenstander. De openingsdag van de kompetitie spe len zowel dames als heren thuis. Beide teams hopen op grote belangstelling van het Soester publiek, dat gratis de ver richtingen van de beide teams en hun tegenstanders kan aanschouwen. De dames beginnen om 13.00 uur tegen het sterke Entius/SEW, de heren om 14.05 uur tegen R.H.C. Deze eerste krachtmetingen in de zaal beloven bij zonder spannend te worden, dus: 23 oktober welkom bij BDC in sporthal ..Beukendal". Maandagavond 24 oktober a.s. organi seert de SEC-evenementen-commissie een grote klaverjasavond in de SEC- kantine, aanvang 20.00 uur. Er zal ge tracht worden om een fraaie prijs be schikbaar te stellen. Zorg vooral dat U op tijd aanwezig bent. zodat deze avond precies op tijd kan beginnen. De uit de heren A. van 't Net, J. J. van Gijn en G. J. Groenendijk bestaande evene mentencommissie van de manege Eldorado had zaterdag een ponywedstrijd en een tijdrit voor paarden georganiseerd, 's Morgens was het bij de manege aan de Bosstraat een drukte van belang, want liefst veertig ruitertjes hadden voor de ponywedstrijd ingeschreven. Familieleden en kennissen van de deelnemertjes zorgden voor de morele steun en het resultaat was dan ook, dat er fel, maar erg sportief gestreden werd om de hoogste eer. De ponywedstrijden werden geleid door mevrouw Van Elk en de assistent- instructrice Thea Zeegers. De zeven jarige Remco van Waarden eindigde op de eerste plaats en nam, trots als een pauw. een bekertje in ontvangst. Inmiddels was buiten de manege de tijdrit voor paarden al in volle gang. De tijdrit was uitgezet over een lengte van 7800 meter in het landgoed Pijnenburg. Drie controleposten op de route zorgden voor de tijdregistratie en op het terrein van de manege was de laatste post voor hetafklokken van binnenkomst. Om kwart over drie was de laatste deelnemer binnen en kon de jury begin nen met het berekenen van de resul taten. Voordat de prijsuitreiking plaatsvond, sprak de voorzitter de heer J. Detmar een dankwoord tot al diegenen die mee gewerkt hadden deze dag tot een succes te maken. In het bijzonder bedankte hij de heer J. Kraaij voor zijn deskundige begeleiding, de heer Wilhelm, rentmees ter van Pijnenburg, en de heer Groenen- stein, boswachter van Pijnenburg voor hun medewerking. De heer Kraaij deelde vervolgens mee dat deze tijdrit zodanig uitgezet was dat naar aanleiding van de resultaten be keken kon worden in hoeverre een ruiter in staat was een paard te berijden. ..Dit was niet alleen een wedstrijd", zo zei de heer Kraaij, „maar tevens een test om te bekijken hoever je gevorderd bent om een paard goed in één en hetzelfde tempo te rijden". Daarna volgde de prijsuitreiking, waar bij nog te vermelden valt dat de heer Fugers. bekend bij de ruiters als zadel maker. enkele waardevolle prijzen be schikbaar had gesteld die in dank door de manege waren aanvaard. De eerste drie prijzen waren resp. voor Linda Eikelboom op Lorenze, Jolanda de Mar. op Miehelle en mevr. E. de Graaf op Fury. De evenementencommissie heeft twee nieuwe data bekend gemaakt voor dres- suurwedslrijden n.i. vrijdag 28 oktober en vrijdag 4 november. Foto Herman van Dam De „zwaargewichten" onder de judoka's op de mat in „Beukendal" Tot 33 kg: 1. Erik v/d Dijssel, 2. Paul van Vliet, 3. Bernard van Diermen, 4. Fred- dy v/d Bunt. Tot 36 kg: 1. André Bosboom, 2. Pieter van Essen, 3. Gert-Jan Pronk, 4. Richard Agterveld. Rond half twaalf kwamen de meisjes op de mat in drie gewichtsklassen. Het judo-peil van de meisjes is in de loop der jaren erg vooruit gegaan. Uitslag meisjes: Lichtgewicht: 1. Annet Pronk, 2. Ria v/d Hoef, 3. Marjan Brons, 4. Sandra Jagers. Middengewicht: 1. Debby Oosteweeg- hel, 2. Ydwine van Gorkum, 3. Ingrid Schouten, 4. Maica v/d Bergh. Zwaargewicht: 1. Marjan Schippers, 2. Sonja Bakker, 3. Nancy Vink, 4. Evelyne Verkruysse. Om 12.30 uur volgden de judoka's in de gewichtsklasse 39 - 49 kg. Uitslag: Tot 39 kg: 1. Frank de Werker, 2. Erik v/d Breul, 3. Martin Schalkwijk, 4. Gijs Haage. Tot 43 kg: 1. Bas Yland, 2. Geerhard de Groot. 3. Jeff Mertens, 4. Rik Hoks- bergen. Tot 46 kg: 1. Christiaan Steusel, 2. Erik van Asch, 3. Erik Allard, 4. Wouter van 't Klooster. Yot 49 kg: 1. Jaap Fecken, 2. Jan v/d Berg, 3. René Sukel, 4. Erik van Oostrom. Bij de junioren werd het een spannende strijd. Er waren veel ervaren wedstrijd jongens, die zorgden voor eerste klas judo. Uitslag: Tot 52 kg: 1. Paul van Manen, 2. Boy Koster, 3. Cees Paul, 4. Onno Jagers. Tot 56 kg: 1. Robin Renooy, 2. Inco Gijsing, 3. Sidney Oey, 4. Tonny Göbel. Tot 65 kg: 1. Bas de Haas, 2. Vincent Kruyt, 3. Bert Tijhuis, 4. Willem Meyer. Tot 70 kg: 1. Jan v/d Anker, 2. Dick Stoel, 3. Michel van Son, 4. Rudi Allard. Boven de 70 kg: 1. Dirk-Jan de Bree, 2. Frans Broekhof, 3. Willem Brugman, 4. Ruud Wittebol. 's-Middags om 4 uur kwamen de senio ren dames en heren op de mat. Bij de heren werd Hans Walet overtuigend kampioen met als 2e Hans Fugers. Francis Schouw werd 3e en een 4e plaats was voor Johan Kost. De finalepartij bij de dames ging tussen Nellie Dorresteyn en Wendy Kraan, Wendy toonde zich duidelijk de meer dere van Nellie zodat Wendy voor de 4e keer de titel „kampioen" in de wacht sleepte. Nellie Dorresteyn werd 2e met Roberta Snor op de 3e plaats, een 4e prijs was voor Karin de Bruin. Voor iedere deelnemer was er een .vaan tje als herinnering terwijl de kampioen van iedere gewichtsklasse een mooie standaard mee naar huis mocht nemen. De 2e, 3e en 4e prijs bestond uit een medaille. Van de 76 beschikbare prijzen bleven er 62 in handen van de Soester Judoka's. Voor de uitgenodigde sportscholen Sta lenhoef te Blaricum en Zijdeveld t( Amstelveen was er een leuke herinne ring, die na afloop van de wedstrijder werd uitgereikt aan de leiders. Donderdag 20 oktober 1977. 19.00 - 22.30 uur Kompetitiewedstrijden NeVoBo. 19.00 uur S.V.V. 9 - Devu 2 - D3 Olympia 9 - S.V.V. 7 D3 Olympia 9 - BG SV 6 - H3 Olympia 7 - Devu - H3 20.00 uur S.V.V. 3 - G.V.C.-l - D. Prom. S.V.V. 8-Olympia 7-D3 S.V.V. 1 - Surf-1 - H. Prom Olympia 5 - Olympia 4 - H2 21.00 uur Olympia 3 - Limvio 1 - D2 Devu-1 - Olympia 6 - D2 Olympia 3 - BG SV 1 - Hl Olympia 4 - BG SV 3 - D2 Zaterdag 22 oktober 1977. 8.45 12.00 uur Sportinstuif. 8.45 -10.15 uur voor de leeftijdscategorie 6 t/m 9 jaar. 10.30 12.00 uur voor de leeftijdscategorie 10 t/m 14 jaar. 13.00 - 23.00 uur Kompetitiewedstrijden Basketbal. 16.30 uur I Red Stars a - Crackerjacks a II Red Stars mb - Quidam ma 17.40 uur I Red Stars maa - Dunckers maa II Red Stars ma - Dunckers ma 18.50 uur I Red Stars Kma - Blaricum Kma II Red Stars b - Dunkcers b 20.00 uur I Red Stars kb - Blaricum ka II Red Stars MD - Dunkcers MB 21.10 uur I Red Stars B - OSG B II Red Stars II - Blue Drakes I Zondag 23 oktober 1977. 10.00 17.00 uur Kompetitiewedstrijden handbal. Meisjes aspiranten 3 -10.00 u. - BDC 3 - Amersfoort Meisjes aspiranten 1 -10.35 u. BDC l - HMS 2 Meisjes aspiranten 2 -11.10 u. - BDC 2 - DWSM Meisjes pupillen 4 -11.45 u. - BDC 4 - DWSM Jongens aspiranten 1 12.20 u. BDC 1 - HHC 1 Dames senioren 1 -13.00 u. BDC 1 - Entius/SEW Heren senioren 1 -14.05 u. - BDC 1 - RHC1 Meisjes aspiranten 4 -16.30 u. BDC 4 - LVV 4 20.00 23.00 uur Kompetitiewedstrijden Basketbal. 20.00 uur I Red Stars MC - BZ'72 MA II Red Stars C - ASV'68 A 21.10 uur I Red Stars 4 - Quidam 3 II Red Stars 2 - ASV'68 Zaterdag 22 oktober 1977. 10.00 -16.00 uur kompetitiewedstrijden badminton. 16.30 - 20.30 uur kompetitiewedstrijden volleybal. Zondag 23 oktober 1977. 13:00 -16.00 uur basketbalwedstrijden (Central Base Fond). i Het afgelopen weekend is het feest geweest bij De Duinkikkers, omdat er maar liefst drie poloteams het volle competitiepunt in de wacht sleepten. Eerst kwamen de adspiranten-jopgens in het water, onder leiding van Ronald Bast, die een goede opstelling wist te formeren. De eerste periode verliep zeer goed en de jonge Duinkikkertjes kwa men op voorsprong. Aangemoedigd door veel ouders en supporters verliep de tweede periode alsook de derde op rol letjes. De vierde en laatste periode ging minder- goed, maar door uitstekend keepwerk van Ruud Stalenhoef bleef men overeind. Het klapstuk van de wedstrijd kwam in de laatste minuut. De beide damesteams van de volleybalvereniging SVV/Stam-Renault speelden ieder resp. afgelopen zaterdag en donderdag een anderhalf uur durende wedstrijd. Het spelbeeld omvatte voor SVV 1 slechts 3 sets in deze periode, terwijl dames II er maar liefst 5 afwerkte. Beide kwamen tot winst op resp. Orion 2 en Doetinchem [0-3] en SSS in Barneveld (2-3). Het le herenteam verloor in een overigens op hoog niveau staande wedstrijd met 3-1 van SSS. Dames le divisie SVV 1 heeft ondanks de volle winst te gen Orion 2 toch een vrij matige partij volleybal laten zien. In de prachtige nieuwe sporthal te Doetinchem bouwden de Soester dames, grotendeels door ef- fektiet' spel. een 14-9 voorsprong op. Uiteindelijk werd dan toch bet beslissen de punt gescoord, al duurde dit wel 10 minuten (15-17). De tweede en derde set gaven hetzelfde spelbeeld. Een tame lijk moeizaam opererend SVV tegen een opponent die ondanks de vrij zwakke techniek, het Soester team toch pittig tegenstand bood (13-15,12-15). 3e Divisie. Het prestige-duel tussen SVV 2 en SSS vertoonde een grillig spelverloop. De Soester ploeg eiste middels een uit gebalanceerde aanval en dito serve dui delijk de le set (3-15) voor zich op. Een tragere verdediging en onvoldoende ge voede aanval hadden een krap verlies in de 2e set tot gevolg. Echter. SVV her- stelde zich knap in de volgende set (10-15). maar werd in de 4e set met de neus op de feiten gedrukt (15-2). De be slissende set moest toch recht brengen. Met veel inzet en een snelle aanval werd een grote voorsprong opgebouwd die niet meer uit handen werd gegeven (10-15). Resultaat: 2 verdiende punten voor de Stam-dames. Promotieklasse. Shok '68 kon in de partij tegen SVV 3 geen vuist maken. Dit blijkt wel uit de stand van de le set 0-151hetgeen voor namelijk door serveren werd bereikt. Dat het derde team tevens de resterende sets voor zich opeiste, behoeft geen be toog. Al met al was dit de derde over winning in successie. le klasse. Met goed en snel spel werd door SVV 4 tegenstandster SSS 2 gedeklasseerd. De SV V-dames wisten met name in de le en 3e set uitstekend gebruik te maken van de taktische aanval (15-7. 15-10). Echter, toen de opponent zich in de 2e set ging instellen op de gevarieerde aan- valsmethoden van de Soester ploeg, moest door SVV aan de Barneveldse dar .es een 10-15 winst w orden toege staan. 3e klasse. Aangezien SVV 7 aan het nel meer door zettingsvermogen bezat dan de dames van liet 9e team. werd deze „titanen strijd" in het voordeel van eerstgenoem de beslist. In de derde set kon SVV 9 tot 10-10 goeu DijDiijven. aaarna eenier moest net initiatief uit handen worden gegeven. Jeugd meisjes. In de eerste set van het duel tussen SVV b en Olympia a was de laatste de meest gelukkige partij, hoewel SVV b zich goed verweerde. De SVV-sters bouwden in de beslissende set een verrassende aanval op waarmee de opponent geen raad wist (15-7). Promotieklasse heren. De SV V-heren hebben de overwinnings reeks vanaf het begin van dit nog pril le seizoen niet kunnen kontinueren. Het versterkte SSS sloeg met een 3-1 over winning een bres in SVV's opmars. Na een spannende eerste set die krap door het Soester team werd verloren, sloeg de aanvalskracht van SVV in als een bom in SSS'gelederen. Met groot machtsvertoon werden de beslissende punten binnengehaald. Onbegrijpelijk was het dan ook, dat de derde set geen enkel rendement opleverde. In de 4e set ging de strijd met uitstekend spel van beide zijden gelijk op tot 14-14. SSS bleek in de slotfase iets gelukkiger te zijn en bracht de set met 16-14 en daarmede de wedstrijd op zijn naam. le Klasse. SSS 2 nam tegen SVV 2 al snel een 5-0 voorsprong. De SV V-heren gingen ech ter zuiverder spelen wat resulteerde in een le setoverwinning (15-12). Bij de stand 13-13 in de 2e set was het ten slotte het Soester team dat de laatste punten kon scoren. De 3e set leverde geen onoverkomelijke problemen. .Met 15-7 was de strijd al snel beslist. 3e Klasse. Opponent Olympia 7 trok in de eerste twee sets het initiatief volledig naar zich toe. waartegen SVV 7 niet veel kon uitrichten. In de laatste set was er aan SVV-zijde wel inzet te bespeuren, hetgeen uiteindelijk winst opleverde (15-10). Ondanks het goede spel van SVV 8 gingen de punten naar tegenstander BG SV 8. echter de Soester ploeg behaalde wel winst in de 2e set. De overige gingen met minimaal verschil verloren. Wedstrijdprogramma deze week: Vanavond ontvangt het le herenteam in sporthal Beukendal Surf 1. Aanvang van het duel 20.00 uur. A.s. zaterdag treedt de damesploeg van SVV aan te gen Sarlo in spelzaal de Bunt, 16.30 uur. Daarna. 18.30 uur vindt de streekderby in de 3e divisie plaats tussen SVV 2 en Olympia (dames). toen de- talentvolle Stan Uijland een afstandschot loste vanaf het midden veld. De keeper van IJsselduikers had er totaal geen kijk op en zodoende vloog de bal schitterend in de touwen. De eindstand was 8-6 in het voordeel van De Duinkikkers en de jongens waren verheugd met deze overwinning, want ze hebben de punten hard nodig na een niet al te goed begin van de competitie. Na de overwinning van voornoemde adspiranten stond De Duinkikkersaan- hang weer een aantrekkelijke wedstrijd te wachten, namelijk het eerste dames team van De Duinkikkers, onder leiding van Henk Wijnmalen en de heer Tim mer. De dames moesten laten zien dat ze tesamen tot grote daden in staat waren. De wedstrijd was eigenlijk al zeer spoe dig beslist, want in de tweede periode stonden de dames van Duinkikkers al met 9-2 voor. De grootste angst was natuurlijk, dat men nu nonchalant zou gaan spelen, met de gedachte, wij heb ben al gewonnen. Maar integendeel de dames bleven doorvechten voor elke meter zwemwa ter, hetgeen natuurlijk voor de talrijke aanwezigen een lust voor het oog was. Natuurlijk ging niet alles foutloos. Voor al toen de keepster een overtreding beging, om een tegenstandster het sco ren te beletten. De scheidsrechter stuur de haar dan ook 45 seconden uit het water. De tegenpartij speelde toen met één speelster meer en kon scoren. Maar over het algemeen kan toch gezegd worden, dat de dames een prima wed strijd gespeeld hebben, met als eind stand maar liefst 17-2. Daarna kwam misschien wel het klap stuk van de avond. Het eerste herenteam van Duinkikkers moest aantreden en zij hebben de punten ook hard nodig. Vanaf het begin zetten zij de tegenpartij onder zware druk, hetgeen ook de op dracht was van de heer Timmer. Aan het eind van de eerste periode hadden De Duinkikkers reeds een voorsprong ge nomen. De tweede periode liep niet zo gesmeerd en dat was te merken. Doordat de coach enige wissels had toegepast, speelde het team in de derde periode weer een stuk beter. Vooral de flitsende doelpunten van Robert van de Maas waren voortreffelijk en hij liet zien hoe men moest poloën. Er volgden nog een paar schitterende Duinkikkers- doelpunten, maar er werden ook doelrij- pe kansen om zeep gebracht. De heren wisten een mooie overwinning in de wacht te slepen, namelijk een eindstand van 12-4. Alle drie teams werden door de leiders hartelijk geluk gewenst met de overwinningen. Op zaterdag 22 oktober organiseert de B.B.N.-Midden Nederland het districts- toernooi voor 15-17-jarigen individueel Het toernooi wordt gehouden in de sport zaal „Smitsweg" te Soest. Aanvang 14.00 uur. ln de nacht van vrijdag op zaterdag 28/29 oktober organiseert de christelijke wandelingsportvereniging „Olympia" uit Soest een nachtwandeling. Met deze wandelingen werd in 1974 gestart en het ziet er naar uit dat dit een jaarlijkse gebeurtenis gaat worden. Iedereen, die zin heeft om aan deze wandeling mee te doen is van harte welkom zaterdagoch tend om 0.00 uur in het clubhuis aan de Beetzlaan. Aan het eind van de wande ling wordt nog wat nagepraat en is er een verrassing. Shot I heeft haar voorlaatste wedstrijd in de eerste competitiehelft winnend afge sloten. Het betekende de 4e overwinning in successie. Vrijdag a.s. staat Shot de be langrijke wedstrijd tegen Victoria I uit Hilversum te wachten. De overige Shotteams hebben zich ook kranig geweerd. Het 2e t/m het 5e team wis ten hun tegenstander steeds beide punten te ontfutselen. Het 7e en 9e team-spelend ten hun tegenstander steeds beide punten te ontfutselen. Het 7e en 9e team - spe lend met invallers presteerden dit ook. Dat het le seniorenteam van Nike zou winnen stond eigenlijk vóór de wedstrijd al vast. Nike wist nl. nog geen enkel punt te verzamelen en scheen donderdagavond - gezien de inzet die het toonde - zich al bij een degradatie neer te leggen. Na de gebruikelijke begin-nederlaag van Ger- rit Leeflang tegen P. v. Zomeren, waar door Shot met 0-1 achterkwam, werd door René Daselaar en Dirk Schuiling duidelijk uit een ander vaatje getapt. Door ieder hun le partij in winst om te zetten alsmede het dubbelspel op hun naam te zetten werd de 0-1 achterstand omgezet in een 3-1 voorsprong. René Daselaar en Gerrit Leeflang vergrootten daarna de voorsprong tot 5-1. Dirk Schui ling verloor toen totaal onverwacht van W. van Moorst. De resterende 3 par tijen werden door de Shotters echter weer in winst omgezet. Einduitslag 8-2. Shot 2 blijft door winst op het Hilversum- se Metac alle kans op de bovenste plaats behouden. Shot 4 vertrok met slechts 2 man naar UBTV, maar wist toch met een 4-6 overwinning in Soest terug te keren. Een knappe prestatie! Shot ver raste vriend en vijand door met niet minder dan 9-1 van Victoria 10 te win nen en zich zodoende wat uit de onder ste regionen te werken. Het ie juniorenteam vertrok zaterdag zonder veel verwachtingen naar Mar- kelo. Gastheer Markelo staat bekend als een op eigen tafel sterk spelende vere niging. Het pakte echter anders uit. Marcel Vrakking, Arno Appelhof en Ed win Luyben zorgden voor een niet ver wachte verrassing en wonnen met 3-7. Goed gedaan jongens Shot 4 won verdiend van Victoria 5 in Hilversum met 4-6, Wilfred Busch won al zijn partijen. Shot 6 kampt blijkbaar met een inzinking. Van Buna 2 werd met 7-3 verloren. Bert Bessels zorgde voor de 3 tegenpunten Uitslagen senioren: Shot 2-Metac 2 8-2, Nederhorst 2-Shot 3 2-8, UBTV 5-Shot 4 4-6, Shot 6-Bunschot 2 3-7, Sukses 6-Shot 7 1-9, Shot 9-Nike 7 6-4, Good Luck 6-Shot 10 9-1, Nike 12-Shot 119-1. Junioren: Victoria 2-Shot 2 3-7, Shot 9- Elan 6 0-10. Inge Maaskant is bereid U alle inlich tingen over Shot te verstrekken, haar telefoonnummer is: 18971. De Soester atleet René van Zee heeft het zwaarste van het zwaarste overleefd en zelfs succesvol beëindigd. Voor de eerste maal in de geschiedenis van de atletiek werd in het West-Duitse Hamm een looptienkamp georganiseerd naar een idee van de West-Duitse kampioen Manfred Steffney. Over drie dagen verdeeld werden alle Olympische loopnummers uitgezonderd de 110 m. horden afgewerkt. „Niet te Doen", „Gekkenwerk", Zelfmoord" waren enige kreten die de fysiothera peut Van Zee naar zijn hoofd kreeg toen hij zijn plan om in te schrijven openbaar maakte. Maar hij zette door en in West-Duitsland bleek zijn doorzetten al beloond door de grote bewondering die onder meer de Duitse pers toonde voor de deel nemers. Vrijdagavond werden de eerste drie nummers afgewerkt. Het openings nummer was de 100 m. Van Zee knalde over de baan en won in 12,2 sec. Na ieder nummer werd de leider in het algemeen klassement in een witte trui gehesen. René van Zee stond in het middelpunt van de belangstelling, terwijl hij zich opmaakte voor de 800 m. Na een eerste langzame ronde in 65 sec. nam Van Zee de leiding, direct gevolgd door een concurrent. Met een sterk eindschot wist hij te winnen in 2.05.6 min. Het laatste nummer vrijdagavond was de 10.000 m. Op de 25 ronden durende race ontpopten enige lopers hun uitge sproken ausdauerkwaliteiten, maar Van Zee volgde goed en wist als middenaf- stander als 4e te eindigen, waardoor hij in het algemeen klassement na de eerste dag aan de leiding ging. René van Zee De volgende dag begon opnieuw succes vol voor René, want op de 400 m. horden was hij opnieuw alle tegenstanders te vlug af. Hij won in 62,3 sec. Ook op de 1500 m. was hij voorin te vinden. Hij werd 2e in 4,10,0. De 400 m. was wederom een prooi voor de vechter uit het Soesterveen, die in 54,5 sec. won en nog steeds de le plaats bezette. Op de 5000 m. werd duidelijk, hoe zwaar het programma was. Met 16,43,8 werd Van Zee 4e. De winnaar van deze 5000 m., de bekende Duitser Pötzsch, nam nu met 8 punten voorsprong de leiding over. Niet voor lang want de volgende dag op de 200 m. noteerde Van Zee 24,8 sec. zelfs een nieuw persoonlijk recordOp de 3000 m. steeple chase moest Van Zee met 10,18,1 zijn meerdere erkennen in de Duitser, die conditioneel wel heel sterk was. Desalniettemin ging hij nog fier aan kop, waardoor hij zijn totaal aan witte truien op 8 bracht. De marathon, ja de marathon aan het einde van een dergelijk zwaar pro gramma, moest de beslissing brengen. Behalve René van Zee deed aan dit nummer nog een Soester mee n.1. Cor Koster, die Van Zee bijstond in zijn race tegen de klok. Al gauw bleek dat de Duitser Pötzsch te sterk was maar Van Zee ging goed door en finishte na 3 uur, 30 min., 30,1 sec. Zo eiste hij de tweede plaats voor zich op. Een grandioze prestatie van deze atleet, die hiermee aan zijn debuutjaar bij de S.O.Soest een niet te evenaren apotheose gaf. Ook Cor Koster leverde weer een gran dioze prestatie. Na de eerste 25 km. in het gezelschap van René van Zee te zijn gebleven om hem te steunen in de moeilijke race, ging de nestor van de Soester atletiek ervandoor om na 3 uur, 23 min. 22,8 sec. te finishen. Hij werd hierdoor afgetekend eerste in zijn klasse bij de veteranen, waarin hij een interna tionale reputatie opgebouwd heeft. Ook zijn tijd was fantastisch op het parcours dat vele hellingen kende. Na de „hel van Hamm" maakt René van Zee zich op voor het komende cross-seizoen. Gezien zijn uitstekende vorm moet hij daar weer tot enige successen weten te komen. Heren 1: Twee wedstrijden stonden er voor de Red Stars heren op het programma. Donderdagavond moest er voor de beker worden aangetreden tegen Hertog Ballers uit Den Bosch en op vrijdagavond was er het moeilijke duel tegen DAS-Delft, ook uit. Tegen het goede spel van de bovenaan in de eerste divisie spelende Hertog Ballers kon Red Stars weinig weerstand bieden. Gehandicaped door een gemis aan selek- tiespelers en een tekort aan lengte kon een verlies niet uitblijven. Bert Hilhorst, Jos en Ton v.d. Brink konden niet spelen, waardoor een kleine verzwakte ploeg het karwei moest kla ren. Zaterdag 15 oktober j.1. visten de deel nemers aan de zomercompetitie hun achtste en laatste viswedstrijd in het Hil- versumse kanaal. De resultaten waren voor J. van Nimwegen in de le divisie en J. Post in de 2e divisie zeer goed te noemen. Post nam zelf in de 2e divisie de leiding en moet zich samen met H. Schuur en J. A. v.d. Bliek het volgend jaar gaan waarmaken in de le divisie. Voor dit jaar was er nog geen degrada tie vastgesteld in de le divisie. De be haalde resultaten zijn als volgt: le divisie: 1. W. v.d. Kraats; 2. Th. Bos man; 3. J. v. Nimwegen; 4. M. Mosk; 5. E. Bijl; 6. G. v. Nimwegen; 7. H. J. v. 't Riet; 8. B. v. Keulen; 9. K. Veenkamp; 10. D. v.d. Broek. 2e Divisie: 1. J. Post; 2. H. Schuur; 3. J. A. v.d. Bliek; 4. A. J. Verhoef; 5. H. Lentelink; 6. E. v.d. Kraats; 7. G. J. Ver hoef; 8. T. Post; 9. H. H. Derksen; 10. F. Bosman; 11. H. Horst; 12. J. Belt; 13. A. Groenestein; 14. W. Meyers; 15. H. J. Bosman; 16. T. Groenestein. Aantal maatvisscn: le Divisie: Th. Bos man 81; W. v.d. Kraats 80; J. v. Nim wegen 68. 2e Divisie: J. Post 65; H. Schuur 62; J. A. v.d. Bliek 52. Grootste vis: G. J. Verhoef en E. Bijl meUeen vis van 50 cm. In de laatste minuten kon Hertog Ballers tegen vier Red Starsspelers de strijd in haar voordeel beslissen. Een tekort aan selektiespelers was ook de reden van de 133-80 nederlaag tegen DAS-Delft. Aanvankelijk werd goed par tij gegeven maar naarmate de wedstrijd en dus ook de persoonlijke fouten vorder de, werd de spoeling dunner. Het einde van de wedstrijd moesten welgeteld drie man de Red Stars eer verdedigen, waar door DAS-Delft de vrije hand werd gegeven om eerder genoemde eindstand te realiseren. A.s. zaterdag speelt heren uit tegen Luba. Dames 1: De dames speelden dit weekend niet en zullen a.s. zaterdag uit tegen Noordkop uit Den Helder twee winstpunten in de wacht trachten te slepen. Junioren Ma: Door enige misverstanden traden de meisjes A niet aan te Delft tegen DAD, maar op uitnodiging van de bond te Papendal tegen het Nederlands kadet- tenteam meisjes tot en met 16 jaar. De meisjes gaven redelijk partij, doch de over het gehele veld uitgevoerde man-to-man van de selektie plaatste de Red Stars meisjes voor onoverkomelijke problemen. Via de ruststand 37-26 werd een eervolle verliezende 72-56 eindstand bereikt. Topscoorster was de aan de hand gebles- ssede Annet van Schadewijk met 20 p. en Anneke Romer scoorde 19 p. Zaterdagavond spelen Ma. de belang rijke wedstrijd tegen de grote concur rent Muzette RZ om 17.30 uur in Rotter dam.

Soester Courant | 1977 | | pagina 17