f Soest pakt in slotfase de punten in streekderby Strafschop bezorgt Hees overwinning op Rood Wit SEC-zaterdag in opmars y SEC verliest aansluiting 3 jaaps .JÉ VYZ door woest spel overspeeld door De Merino's Winst voor Dames en Heren Olympia in enerverende strijd tegen Spirit Beide Eemvogelsteams behalen volle winst Sportprogramma zaterdag 22 okt. Zondag 23 okt. bij de Schouwbwg LODEN MANTEL foto heRimn van öam Winterserie Olympia-wandelingen VOOR AL UW SPORTEN Uit honderden uw bril kiezen bril - centrum Weer auto opengebroken m I IM&» Minerva - SEC 4-1 SEC en Hilversum deelden de punten Soester Courant van donderdag 20 oktober 1977 VOETBAL INHAALWEDSTRIJDEN 14.30 uur bekerwedstrijd SOESTERBERG 15.00 uur Hierden 3 - Soesterberg 3 VOETBAL INHAALWEDSTRIJDEN S.O. Soest 14.30 uur Soest 4 - Utrechtse Boys 11.30 uur 't Gooi 6 - Soest 5 14.30 uur S.D.O. 7 - Soest 6 11.30 uur Soest 9 - Zwaluwen 14 SEC Bekerprogramma SOESTERBERG 11.30 uur Soesterberg 7 - Quick 12 Hockey M.H.C. Soest Dames Asvion - Soest veterinnen (25/10) Schiedam Kameleon - Soest B veterinnen (25/10) Hilversum Heren Soest - Amersfoort Nu komt de tijd vooreen Originele Beierse en Tiroler loden. Absoluut waterdicht en heerlijk warm. De beste mantel in het regenseizoen. Wij hebben een grote keuze, ook in loden capes, rokken en pantalons. Komt U eens kijken bij Uw modehuis. Nachtegaalstraat 16-18- Utrecht Teletoon (030) 332242* «t De echte Streekderby, die Soest-HVC is en die altijd een ietwat grimmige sfeer heeft, voldeed ook nu weer aan die eisen. Vooral voor de rust was het matig voetbal. Naast het fraaie herfstweer moest het publiek het verder doen met een droomkans voor HVC om te scoren en ook voor Soest een unieke kans om op voorsprong te komen, toen Koppel ten val werd gebracht in het beruchte ge bied. Zelfs de penalty werd niet benut.' Beide ploegen waren derhalve tevreden met een 0-0 ruststand. Na rust dreigde even hetzelfde spel- beeld te ontstaan. Maar toch was de werklust en inzet van de Soest-spelers wat hoger. Dit resulteerde in enkele goede aanvallen. In de 8e minuut beland de de bal bij Koppel, die met fel en goed doorzetten onhoudbaar 1-0 scoorde. Dat deed het Soest-elftal goed. Hoewel men in eerste instantie nog in de verdediging gedrongen werd en HVC enkele goede kansen kreeg, waaruit 5 minuten later zelfs de op dat moment verdiende gelijkmaker gescoord werd, ging de formatie van Soest steeds beter draaien. Enkele goede uitvallen noopten de HVC- verdediging zelfs tot steeds forser ingrij pen. Het duurde echter tot 12 minuten voor tijd voordat Hagelen na een vrije trap kon scoren. Toen was het hek van de dam en ging de Soest-aanval, gesteund door de invallers Van Klooster en Van Asch, zich steeds meer kansen schep pen. Paal en lat en vermeend buiten spel hielden de HVC-ers nog even staan de. Drie minuten voor tijd haalde Van Asch genadeloos uit na een vrije trap en tekende de op dat moment welverdiend 3-1 eindstand aan. Gezien de kansen die Soest in de laatste i minuut nog kreeg mocht HVC blij zijn daf de nederlaag tenslotte nog draaglijk bleef. Soest speelt a.s. zondag de vierde beker wedstrijd thuis tegen Utrechtse Boys. Naast een goede klassering in de kompe titie streeft Soest ook naar een zo goed mogelijk resultaat in de bekerronde. Utrechtse Boys heeft in deze ronde nog geen punten behaald, maar toch zal Soest wat sneller op toeren moeten ko men om de Utrechters terug te kunnen wijzen. Dat het een nuttige wedstrijd wordt is een feit. Wie weet, ook de moeite om te komen kijken waard. In een door beide teams met veel inzet gespeelde wedstrijd was het Hees, dat di- rekt met snelle aanvallen over de vleu gels de Rood Wit defensie ging bestoken. Na een kwartier spelen kreeg Hees een penalty toegewezen, die door Cees van Essen met een gericht schot werd benut. 0-1. Twee minuten later, nadat de snelle Jan van 't Net van Hees was doorge broken, zag deze speler z'n schot met de hand uit het doel geslagen door een Rood Wit verdediger. Nu werd de toe gewezen strafschop echter op de paal geschoten, zodat de voorsprong niet ver groot werd. Rood Wit wist zich wat meer uit de ver dediging los te maken en de Hees de fensie werd onder druk gezet. Onder lei ding van de goed spelende doelman Kops, werd scoringskansen voorkomen. zodat de rust aanbrak met 1-0 voor sprong voor Hees. Na de thee ging Rood Wit er feller tegenaan en trachtte met veel inzet de achterstand weg te werken. Daar alles echter te doorzichtig geschiedde, had de Hees-defensie niet al te veel problemen. Met snelle counters had Hees nog kan sen om te doelpunten, maar het was de lat die de bal het veld weer in stuitte. Onder spanning kwam het einde met een 1-0 overwinning voor Hees, dat er ge zien het vertoonde spel, zeker het meeste recht op had. BRuiösRepoRtaqe plmR£pORCAQ6 kinöcRseRie stuöio-, pers- en BeöRIjfsfOCOQRAfie' Olympia organiseert weer een viertal wandeltochten onder de noemer „Win terserie". De wandelingen vinden plaats op de za terdagen 26 november, 17 december. 21 januari en 25 februari. De start voor de 6 of 12 kilometer is in De Rank. Soesterbergsestraat 18, tussen 10.30 en 14.00 uur. De parkoersen zijn steeds verschillend en voeren U door de natuur gebieden in Soest-Zuid, Soestduinen en het landgoed Pijnenburg. Het inschrijfgeld per tocht bedraagt 1,25. Bij betaling gelijk voor 3 of 4 tochten 3.25 per persoon. De medaille, die de „lopers" krijgen bij volbrenging van minstens, drie tochten wordt op de laatste seriewandeling uitgereikt. Wenst men deze herinnering niet dan is de deel name per tocht één gulden. De christelijke wandelvereniging nodigt iedereen uit om met zijn familie mee te doen aan tochten. Ook honden 'mogen, mits aangelijnd, mee. Informatie: club gebouw Olympia, Beetzlaan of redactie ..de Knollenstapper" Lange Brinkweg 50. tel. 16414. SPORTHUIS I. D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 -12490 Grootste sportzaak van 't Gooi Zowel de dames als de heren van de eerste Olympiateams zijn er in geslaagd in de beslissende vijfde set de zege te behalen en daarmee de wedstrijd tegen het Amers- foortse Spirit te winnen. Heren Olympia 1-Spirit 13-2 (15-6/16-14/14-16/15-17/15-8) Voor het eerst dit seizoen hebben de he ren van Olympia veel moeite moeten doen om de punten te veroveren. Hierin zijn ze in zoverre geslaagd, dat twee punten bij hun totaal van zes punten (uit twee wedstrijden) konden worden bijgeschreven en één punt mee naar Amersfoort ging. In de eerste set zag het er naar uit, dat het een klein kunstje zou zijn voor de Olympia heren, daar ze in deze set door de zeer gevarieerde en goed luk kende aanval oppermachtig waren. Spi rit vocht als een leeuw om zoveel mo gelijk aanvallen op te vangen maar was daar zo druk mee, dat het aan een eigen aanval niet toe kwam. In de twee de set gaf Olympia aanvankelijk nog de toon aan, maar aan het eind van deze set waren de kansen wisselend en kon Spirit toch veel scoren. Dit zette zich voort in de derde set. waarin Spirit na aanvankelijk gelijk opgegaan te zijn met Olympia kon uitlopen naar 4-10. Olympia vocht zich, vooral dankzij Ad van Brummelen, die in deze fase van de strijd veel punten scoorde, goed terug (9-10). Na nog eens te zijn uitgelopen (10-13) en weer gelijk gestaan te hebben was Spirit tenslotte degene die deze set op zijn naam schreef. Olympia was erg dicht bij een 3-0 zege. maar probeerde in deze beslissende fase van de strijd nog eens zijn volleybaltechnische hoog standjes, die nu echter (door de span nende stand?) niet lukten. Beter was hier waarschijnlijk een eenvoudig aan- valsspel geweest. In het begin van de vierde set werd Olympia totaal wegge speeld, maar ook nu werd een grote achterstand goedgemaakt en tenslotte na een zeer spannend eindspel verloren (Via 13-13/14-14 en 15-15). De beslissende vijfde set ging tot 4-4 gelijk op. maar daarna nam Olympia een voorsprong en bouwde deze steeds verder uit. Al met al een zeer boeiende wedstrijd. De bovengenoemde setstanden spreken wat dat betreft voor zich Dames Olympia 1-Spirit I 3-2 9-15/8-15/15-11/15-4/15-12 In de eerste twee sets werd Olympia totaal weggespeeld, na eerst met 6-1 voor gestaan te hebben in de eerste set. Spirit was zowel aanvallend als ver dedigend veel sterker en bepaalde zoda nig het spelbeeld, dat Olympia niets in te brengen had. In de derde set werd duidelijk dat Spirit al veen van zich zelf gevraagd had. want er werd veel minder goed bewogen door de Amersi'oortse dames en Olympia kon steeds beter haar eigen spel gaan spelen. In de vierde set was de kracht er hele maal uit bij de gasten, terwijl er bij Olympia juist steeds meer spirit in de ploeg kwam. Desetstand 15-4 spreekt voor zich. In de laatste set ging het weer beter bij de Amersfoortse dames en ze wisten dan ook steeds Olympia iets voor te blijven (6-11). Maar door een laatste eindsprint kwam Olympia weer bij en voorbij, hetgeen de zege in deze wed strijd betekende. Een wedstrijd die vaak goed volleybal te zien gaf, maar toch ook zeer zwakke momenten had. Dames Olympia 2-NVC10-3 (13-15/11-15/9-15) In de eerste set nam Olympia, voorna melijk door de goede serves van Willy van der Wal een 6-1 voorsprong. NVC had daar zoveel moeite mee, dat geen eigen aanval kon worden" opgebouwd, terwijl Olympia zelf goed afmaakte. NVC kwam weer gelijk, maar door plaatsballen liep de thuisclub weer uit 12-19maar faalde in het einde van de set. zodat NVC alsnog het eerste punt veroverde. De tweede set ging tot 7-7 gelijk op, waarna Olympia drie punten uitliep. Nu ging NVC over tot plaatsballen en had daarmee veel succes. Liefst 5 pun ten scoorden ze daarmee achter elkaar op steeds dezelfde plaats. Ook deze set was voor de Nijkerkérs. In de derde set lukte vanaf de stand 6-6 niets meer aan Olymplazijde en ook deze set ging ver loren. Het tweede damesteam is tot nu toe erg weinig succesvol geweest. Ho- penlijk worden er zaterdag tegen WA in Amersfoort wat punten behaald. Heren Olympia 2-Olympia 3 2-1 De eerste set was een zege voor het ..oydste" en laagst genummerde team, maar in de tweede set vocht het jonge derde team zich op een geweldige ma nier naar de overwinning toe. Aan de zijde van heren 2 draaide het niet zo lekker, wat voornamelijk kwam, doordat er erg slecht gestopt werd. In de derde set behaalden de teams om beurten een punt tot aan de stand 5-5. Daarna slaagde het 2e team erin om deze gang te doorbreken en vanaf dal momen» was het gedaan met het derde team. Programma eersteteams komende week Het eerste damesteam speelt ditmaal haar uitwedstrijd thuis, daar ze de gas ten zijn van SVV 2 (zaterdag 19.30 uur in de Buntl. De heren gaan op bezoek bij Thor in Berg Ambacht (bij Schoonhoven). Za terdag 16.30 uur. Foto Herman van Dam Leo Hagelen, tweede van rechts, scoort het tweede doelpunt voor SEC en dan ziet U bij ons brilmode van klasse, in de meest markante variaties tot U die éne ontdekt, die'l bé/émaal 's voor U. 'Kies zó uw bril. van Weedestraat 17A Tel.17120 Leverancier alle ziekenfondsen Mevrouw H. A.-A. uit Soest heeft bij de politie aangifte gedaan van een diefstal uit haar auto, die zij geparkeerd had op de parkeerplaats aan de Sparrenlaan. Toen zij na een boswandeling terug kwam, bleek dat de auto was opengebro ken. De dader haalde haar tas eruit, inhoudende autopapieren, drie betaal cheques, betaalpas en een bedrag van 25 gulden. Het afgelopen weekend wonnen zowel het eerste als tweede twaalftal van de Soester korfballers. Het eerste won met 4-11 in Veenendaal tegen S.K.F. en het tweede met 2-1 in Soest tegen Dalto 4. In Veenendaal speelde het eerste een (2 x Dit alles was het enige lichtpunt in slechte partij. Zeer moeizaam spelend werd er toch met 4-11 gewonnen. In de eerste helft was het spelpeil helemaal droevig laag. Doelpunten van Linda van Zwicht, Wim van Rheenen en Corry van Herwaarden leverden een 0-3 voorsprong op. Nadat S.K.F. 1-3 scoorde, maakte Jan v.d. Kuil een schitterend afstandschot en bepaalde de ruststand op 1-4. In de tweede helft kwam de Soester doelpuntenmachine pas goed los, nadat eerst S.K.F. 2-4 had gescoord. Dit lever de zeven doelpunten op: Wim van Rhee nen (2x Corry van Herwaarden, Agnes InniA «ino Vmrmon ÏZV.r,c de uiterst matige wedstrijd. Voor de statistieken zijn nog vermeld dat SKF tweemaal scoorde en de eindstand dus 4-11 was. Het tweede twaalftal behaalde de tweede overwinning in een bijzonder spannende wedstrijd tegen Dalto 4. Er werd zeer verdiend met 2-1 gewonnen, Eddy Ver- rips zorgde voor de doelpunten. Een groot pluspunt was de grote inzet en de wil tot werken. A.s. zaterdag moet alleen het tweede twaalftal spelen. Ze moeten naar Ame- rongen om daar aan te treden tegen Hemur Enge. WZ moest zaterdagmiddag in Veenendaal spelen tegen een oude rivaal De Merino's, waartegen voorheen altijd prettig werd gespeeld. Deze middag, en vooral de tweede helft, was het niet het oude Merino's. Onder leiding van scheidsrechter R. J. Versteeg uit Amsterdam werd afgetrapt. Zonder Peter Brouwer, die één wedstrijd als toeschouwer de wedstrijd zag, bleek VVZ sterker te zijn dan de gastheren. Rob Duit gaf vanaf rechts in de achtste minuut een pracht voorzet, die Martin Kievits in een doelpunt omzette 0-1. Keeper J. v.d. Bovenkamp van De Me rino's kreeg daarna nog een paar zeker schijnende treffers te verwerken, het geen hem goed afging. Maar De Meri- i -*■- ij,,1 t Zn. Onder gunstige weersomstandigheden startte SEC-zaterdag tegen De Posthoorn. Al snel bleek dat de thuisploeg deze wedstrijd beslist niet behoefde te verliezen, want vanaf het beginsignaal overheerste de SEC-ploeg met zeer gevarieerd aanvals- spel. Foto Herman van Dam Een Aanval van SEC-zaterdag op het Posthoorn-doel Nadat Dirk Pur.eveen halverwege de eerste helft de bal goed voortrok scoor de Robbie Embrings zeer beheerst, maar om onbegrijpelijke redenen keur de de scheidsrechter dit doelpunt af we gens buitenspel. SEC bleek na dit inci dent niet aangeslagen en bleef aan dringen. Na een goede combinatie tussen Willem Holleman en Jan Kuyvenhoven passeer de laatstgenoemde de keeper met een fraai afstandsschot in de benedenhoek. Kort na deze openingstreffer brak de rust aan. Ook in de tweede helft hadden de grogn- witten het beste van het spel. De SEC- verdediging met Henk van Essen aan het hoofd, had het dan ook niet moei lijk met de spaarzame aanvalsacties van de tegenstander. De zege werd tenslotte veiliggesteld door „good old" Jan van de Burg, die met een hard schot de keeper kansloos maakte en 2-0 liet aantekenen. Na-dit doelpunt werd de geblesseerde Willem Holleman vervangen door Willem van Slooten. De formatie van Wout van de Wiel, die uitblonk door een grote dosis inzet en spelvreugde, bereikte zo het einde van deze sportieve wedstrijd. Door deze overwinning is SEC opgeklommen naar de vierde plaats van de ranglijst, met twee punten achterstand op de koploper. A.s. zaterdag is de SEC-ploeg vrij. SEC heeft de aansluiting mei de kop groep verloren en is teruggezakt naar de middenmoot. SEC, dat deze middag een andere taktiek toepaste is uit Utrecht van een koude kermis teruggekeerd. Het was de derde nederlaag in dit sei zoen voor SEC dat tot nu toe thuis alle wedstrijden won maar uit evep zo vaak verloor. SEC was gehandicapt door het niet meespelen van Jos van Rouwen daal. Deze speler werd twee weken gele den geblesseerd toen hij bij Ajax een oefenparlij speelde. In zijn plaats speel de nu mee Biet van Hunen. SEC ging uitstekend van start en kreeg in de eerste tien minuten twee reële kansen. Eerst kwam Jan van Rees in een goede seoringspositie, maar zijn schot ging nel voor het doel langs, meteen hierna was het Ruud van Rouwendaal die de kans kreeg SEC naar èen 1-0 voorsprong te schieten, hetgeen jammer genoeg niet lukte. Een voorsprong had SEC wat meer zelfvertrouwen gegeven, dat ze hard nodig hadden. Na twintig minuten scoorde Minerva door linksback Karei Maekauy. Al vrij spoedig na dit doelpunt was hel weer raak. maar 'SEC kwam terug. Piet van Hunen nam de bal vanuit de lucht in eens op de schoen. De Utrechtse doelman kon slechts de bal uit het doel halen. Even voor rust veroorzaakte Kees van Dorrestein een strafschop door Minerva speler van Gent onderuit te halen. Mid- delweerd benutte de strafschop feilloos. In de tweede helft werd de geblesseerde Kees van Dorrestein vervangen door Willem Altenaar, die als rechterspits ging opereren. SEC kreeg enkele goede kansen maar de Groen-Wilten hadden deze middag weinig geluk. SEC tracht te met lange trappen de voorhoede te bereiken. Na ruim twintig minuten werd de wedstrijd definitief in het voordeel van Minerva beslist toen van Klooster nummer vier liet aantekenen. Junioren Al SEC junioren Al moest afgelopen zater dag op eigen veld tegen Hilversum aantreden. Hilversum scoorde al na 10 minuten door een vrije trap hard in te schieten. SEC ging hierna in de aanval en dat resulteerde in een doelpunt, gescoord door Wim v.d. Deyssel: 1-1. Nog dezelfde minuut kwam SEC op voorsprong toen alweer v.d. Deyssel attent reageerde op een verdedigings- fout van Hilversum, die hij met een kopbal afronde: 2-1. Het aangeslagen Hilversum kon daar de rest van de eerste helft niets meer tegenover stellen. In de tweede helft kwam Hilversum sterk terug maar enkele inzetten werden niet in doelpunten omgezet mede door goed werk van SEC-doelman Koelewijn. SEC kreeg ook nog kansen om de voor sprong te vergroten maar schoten van Lucien Meerding en Frank Margmeyer gingen net naast. In plaats daarvan zag Hilversum kans te scoren. Een hoge voorzet werd ingekopt: 2-2. In de laatste minuten slaagden SEC er niet meer in tegen te scoren. Eindstand dus 2-2. no's bleven niet bij de pakken neerzitten en het was de snelle en bewegelijke A. Aartsen, die op rechts opereerde en het Henk Post een paar keer moeilijk maak te. Eenmaal moest Post een bal van Aartsen overstompen. Halfspeler H. Bos trok dikwijls mee naar voren en geluk kig. Het spel werd enigszins harder en vooral van De Merino's Achterberg, die na een schorsing voor de eerste keer weer meedeed, bezondigde zich aan ruw spel. Hij kreeg dan ook prompt een boeking van scheidsrechter Versteeg. De aan voerder van De Merino's liet hem toen maar vervangen door Van Beek. Het viel op, dat VVZ de bal weer te lang in bezit houdt. De tegenpartij was er steeds bij en dan was de kans verkeken. Ook werd de bal steeds door een Veenen- daler opgevangen en direkt doorge speeld. Tot de rust bleef het kalm in het veld. Toen in de tweede helft na vier minuten spelen Bas Paauwe en een pracht bal doorgaf aan Martin Kievits, tipte deze met een boog over keeper v.d. Boven kamp heen de bal in het net. WZ leidde met 0-2. Toen begon het legioen zich te weren. De spelers werden aangevuurd en de aan moedigingen tot spelers en scheidsrech ter waren niet van de lucht. Nadat Hejik Post een paar zeker schijnende doelpun ten wist te voorkomen, moest hij tenslot te zwichten voor twee treffers achter elkaar, nadat hij even tevoren door vier spelers was gemangeld en door de ver zorger moest worden opgelapt. De Meri no's had gelijk gemaakt. De scheidsrechter trad niet daadwerke lijk op tegen het ruwe spel en VVZ mocht blij zijn toen het eindsignaal weerklonk en in ieder geval één punt mee naar huis mocht nemen. WZ speelt a.s. zaterdag om half drie tegen RUST-ROEST uit Eindhoven. NSC 2 - WZ 2 2-0 De reserves van WZ doen het dit seizoen niet zo goed als voorheen. Ver moedelijk wachten ze op betere resulta ten van het eerste elftal, dat ook slechter speelt dan voorheen. Zaterdagmiddag moesten de reserves van WZ aantreden tegen het tweede elftal van NSC in Nijkerk. Deze toonden zich sterker dan WZ en in de eerste helft wist NSC eenmaal het doel van Smink te doorbo ren, hetgeen in de tweede helft nogmaals plaats vond, zodat VVZ tegen een 2-0 achterstand aankeek. Alles werd gepro beerd, maar het mocht niet baten, het bleef een 2-0 nederlaag. Sportief AaBe-jack. Dit topmerk garan deert topkwaliteit en heerlijke dracht. In diverse kleuren. Maten y~ kleding- centrum AMERSFOORT HILVERSUM ZEIST

Soester Courant | 1977 | | pagina 19