Definitieve nota cultuurbeleid bekend? Openluchttheater bestaat 40 jaar Hans van Elk winnaar Zonnebloemwedstrijd Soester Courant GRATIS Woensdag 26 oktober Willibrordusschool uit Soest op T. V. Soester Weefkring toonde haar „kunnen" in kaasboerderij De Staelenhoef HEINEKEN BIER 56e jaargang no. 9 Bouvier bijt vrouw en hond Betaling abonnement Voor 1978 wordt jubileumviering voorbereid Buit antiek-inbraak 14 mille tot 1 januari 1978 GRATIS! De abonnementsprijs is zeer laag, slechts 10,- per halfjaar. Stuur of breng ons deze bon Actie ten eigen bate Autodieven aangehouden Vleesverkoop :v1 -.dfes Donderdag 20 oktober 1977 SOESTER COURANT Abonnement per kwartaal f 5,00. Buiten Soest per kwartaal f 10,-. Bureau voor redactie en administratieVan Weedestraat 29, Soest Tel. 14152 - Postgiro 126156 Verschijnt iedere donderdag Foto Herman van Dam Vanaf vorige week woensdag tot en met afgelopen zaterdag 15 oktober hield de in 1972 opgerichte Soester Weefkring open dagen in de kaasboerderij ,,De Staelen hoef". Vele geïnteresseerden maakten kennis met een opnieuw in de belangstelling zijnde bezigheid: het weven. Vijf dagen lang demonstreerden de le den van de weefkring diverse vormen van hun liefhebberij. Ook gaven zij antwoord op de vragen, die door de belangstellenden op hen afgevuurd wer den, De demonstratrices werkten met diverse toestellen: het eenvoudige tafel toestel, het bandweeftoestel, het staand weefgetouw met vier schachten en het gobelingetouw. Tijdens de open dagen werden niet alleen leuke, maar ook nuttige dingen gemaakt, zoals sierbanden, lappen stof voor kussens en jassen, gordijnstoffen, plaids, wandkleden, vloerkleden etc. Op die manier verenigden de weefsters het nuttige met het aangename.. Ook de kunst van het spinnen was te bekijken. Omdat veel weefliefhebbers zelf de wol spinnen en verven, stonden diverse spinnewielen opgesteld. Ieder een, met interesse voor het weven, kon van woensdag tot en met zaterdag zien hoe het gaat. De open dagen leverden de weefkring uiteraard veel nieuwe leden op. Nadat reeds eerder dit jaar de Nota Jeugdwelzijnsbeleid en de Nota „Laten we welzijn" uitkwamen, moet de raadsvergadering van hedenavond 19.30 uur de herziene Nota Cultuurbeleid vaststellen. In deze nieuwste nota zijn enige aanvullingen opge nomen, gedistilleerd uit opmerkingen over de concept-nota, dit is de voorgestelde nota, die binnenkwam bij het college van burgemeester en wethouders. Als heden avond dit geschrift „vastgesteld" wordt, zal er - hopelijk - duidelijkheid ontstaan over de verschillende beleidsvoornemens van de gemeente. Uit de nota: Voor de kunstzinnige vorming in het onderwijs werd voor 1977 een bedrag van 30.000,- uitgetrokken: voor het jaar 1978 zal dit een bedrag van 40.000,- zijn. Om een samenwerking tussen gemeente bestuur en kleuter- en lager onderwijs te doen ontstaan, werd enige jaren ge leden de Commissie Kunstzinnige Vor ming Kleuter- en Lager Onderwijs opge richt. De commissie bepaalt, samen met de gemeente, wat er in een bepaald jaar zal plaatsvinden, dus welke programma's en projecten gestart zullen worden. Na afloop van het schooljaar bespreekt zij de resultaten hiervan met de gemeente. Onder kunstzinnige vorming verstaat de gemeente vijf verschillende onderverde lingen. namelijk audio-visuele. beelden de, dans, dramatische en muzikale vor ming. Onder „audio-visuele vorming" verstaat zij het werken met fotografie, films, radio, televisie en video. Beeldende vorming houdt in dat de kleuters en lagere school-kinderen gaan werken met tekeningen, schilderijen en grafische vormen. De dramatische sector bete kent: toneel, mime, creatief spel en voordracht. Tenslotte houdt de muzikale vorming in het maken van muziek met behulp van stem, instrumenten en andere geluidsmiddelen. Het doel van deze vijf verschillende soorten vorming is de kinderen te leren hun ideeen en gevoelens op een kunst zinnige manier te uiten en hen tevens ontvankelijk te maken voor de diverse soorten kunst. Wat betreft het beleid ten opzichte van het creativiteitscentrum „Artishock" is de gemeente voorstander van een verdere uitbreiding van de dienstver lenende activiteiten van dit centrum. HONSBERGEN Extra voordelig. 1 KRAT Zie onze advertentie. Mevrouw D. uit Soest is, toen zij tijdens een wandeling met haar poedel op de Sparrenlaan door een bouvier werd aan gevallen. zodanig gewond geraakt, dat zij zich door een dokter moest laten behandelen. Haar poedel kreeg eveneens beten van de bouvier: ze moesten door een dierenarts worden gehecht De bouvier viel de poedel aan Bij haar pogingen de dieren te scheiden, werd mevrouw D. in de armen gebeten. De politie spoorde de eigenaar van de bou vier op. de familie S. in Overhees. Deze draait voor de kosten op. Overigens, wordt onderzocht wat er met de bouvier moet gebeuren. 1 oktober is de datum, waarop de betaling van 't abonnement voor het vierde kwartaal 1977 af 5,- moet plaats vinden. Prettig is, dat vele abonnees het gehele jaar voldeden, zodat deze lezers het ver zoek het vierde kwartaal zo spoe dig mogelijk te voldoen, naast zich neer kunnen leggen. Zij, die dat niet deden en de abonnees die door de één of an dere oorzaak tot op heden achterstand in de betaling hebben, gelieven deze achterstand tegelijk met de betaling van het vierde kwartaal te voldoen aan ons kantoor Van Weedestraat 29 of op onze postgirorekening 126156, of op onze rekening bi| de Ned. Midden standsbank N.V. te Soest rek.nr 68.43.10.805 of op onze rekening bij de Rabobank te Soest rek.nr. 3599.20.950. Zij, die gewend zijn automatisch te betalen behoeven geen enkele handeling te verrichten. Voor Uw medewerking zeggen wij U hartelijk dank. Adm. Soester Courant Een uitbreiding van de cursussen is, volgens de nota, slechte, beperkt moge lijk, door de hoge kosten, die hieraan verbonden zijn, met name de hoge per soneelslasten. Beleid ten opzichte van de muziek school: de gemeente wil: lagere les gelden. hetgeen met zich meebrengt hogere subsidies. Ook bepleit de nota een verbeterde kortingsregeling voor „minder draagkrachtigen" Beleid ten opzichte van de Openbare Bibliotheek: Het aantal boeken, dat medio 1977 75.000 bedroeg, moet uitge- breidt worden tot ongeveer 93.000, dit moet gebeuren op grond van de groei van het aantal leden en op grond van de landelijke normen. Dit zijn zo enkele punten uit de Nota. Dat de gemeente overtuigt is van de noodzaak van het toekomstige diensten centrum „De Borg". In dit dienstencen trum zal bijvoorbeeld een betere acco- modatie moeten zijn voor activiteiten van Artishock, de Openbare Bibliotheek en ook voor de amateur-kuntbeoefening. Het veertigjarig bestaan van het openluchttheater aan de Soester* bergsestraat zal waarschijnlijk gevierd worden met een groot aan- bergsestraat zal waarschijnlijk gevierd worden met een groot eve nement. Dit komt dan in de plaats van het Zomerfestival, dat jaar lijks gedurende enkele avonden in de zomermaanden in het theater wordt gehouden. Voor volgend jaar, het jubileumjaar, zullen deze activiteiten worden gebundeld, zo is het streven van de organi satoren van het Zomerfestival. De jubileumviering, die waarschijnlijk georganiseerd zal worden in een week end, kwam ter sprake tijdens een bij eenkomst van de vereniging De Soester Gemeenschap. Evenals vorig jaar brachten ook dit jaar minder belangstel lenden een bezoek aan het Zomerfesti val. Men wil daarom de organisatie een andere opzet geven. Het is de be doeling de organisatie te splitsen in het verzorgen van het programma en het bijeenbrengen van meer bezoekers. Vierhonderd mensen op een festival avond vindt men een geslaagd aantal. Dit betekent dat het theater dan voor de helft gevuld is. Tot nu toe waren er beduidend minder bezoekers te tellen. De heer J. Zappey, gemeente-ambte naar van culturele zaken, die de verga dering bijwoonde, deelde mee dat de ge meente geld heeft uitgetrokken voor de aanschaf van een plankier in het theater. Verder maakte hij bekend, dat de wet houder van culturele zaken, mevrouw M. van Stiphout, bereid is met de Soes ter Gemeenschap een gesprek te voeren over de organisatie van het Zomerfesti val. Foto Herman van Dam Vrijdagavond had tijdens een afdelingsavond van de Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt, die gehouden werd in De Rank, de prijsuitreiking plaats aan de winnaars van de jaarlijkse Zonnebloemwedstrijd. Wethouder Plomp was op deze avond aanwezig om o.a. de eerste prijs uit te reiken aan Hans van Elk, als leerling van de Kwik staart-school, behorende bij het Van Arkel-instituut, die een zonnebloem kweekte met een hoogte van 4.51 meter. De tweede prijs werd uitgereikt aan Wilfred de Jong, wiens bloem 4.33 meter hoog was. Verder ontvingen o.a. prijzen de heer J. v.d. Grift voor de breedste bloem, nl. 42,5 cm. en Wouter Swildens, die 41 bloemen aan een plant kweekte. Inbrekers hebben de in de nacht van za terdag op zondag een bezoek gebracht aan de woning van de familie R. aan dfe Soesterbergsestraat. Zij kwamen binnen dooreen gaatje in de spanjoletsluiting te boren. Verdwenen zijn enige uurwerken en een hoeveelheid antiek. De totale waarde beloopt ongeveer veertiendui zend gulden. Deze week ontvangen niet alleen onze vele abonnees maar ook de weinigen die nog niet op ons blad geabonneerd zijn. onze courant aan huis bezorgd in een gedeelte van Soest. Zij. die nog geen abonné zijn doch ons nu onderstaande bon ingevuld doen toekomen ontvangen ons blad De Soester Courant brengt elke week zeer uitvoerig alle plaatselijk nieuws met vele foto's: de officiële bekendmakingen van de gemeente, uitvoerige raadsverslagen. interessante artikelen, kerkdiensten voor alle kerken, dokters- en apotheekdiensten, vragendienst (gratis voor abonnees), sport verslagen en sportprogramma's en alles wat U in een goede plaatselijke courant niet mag missen. Ondergetekende: Adres: wenst zich te abonneren op de SOESTER COURANT en wenst de tot t januari 1978 verschijnende nummers gratis te ontvangen. Handtekening N.B. U kunt ook Uw abonnementsopgava telefonisch doorgeven aan onze administratie tel. 11152. Drie jongens uit Zeist, de veertienjarige Adrie F., de evenoude Martin R. en de 13-jarige Lambert van B., zijn door de politie aangehouden omdat zij zonder vergunning ansichtkaarten en kleurboe ken verkochten voor een stichting in Amsterdam. Zij vertelden dat de op brengst bestemd was voor een kinder boerderij voor de Jordaanse jeugd. Het onderzoek van de politie bracht echter aan het licht, dat van 't bedrag van 2.95 dat 'n set kostte, slechts een dubbeltje naar de stichting ging die de kinderboerderij exploiteert. Een bedrag van 35 cent was voor de verkopertjes, terwijl de organisator van de verkoop actie zelf ruim twee gulden in z'n zak stak. De jeugdige verkopertjes werden op de Haverweerd aangehouden nadat bewo ners de politie hadden ingelicht omdat zij argwaan hadden. Het drietal is door de politie ernstig onderhouden en daarna naar huis gestuurd. Twee bekenden van de politie, de negen tienjarige R. P. H. en de evenoude T. S. van T., beiden uit Soest, hebben bekend in de nacht van zaterdag op zondag de auto van de Soester C. M. van de B. te hebben gestolen. Ze reden de wagen op de Middenweg in Amsterdam total-loss. De auto van Van den B. stond gepar keerd voor zijn woning aan de Dr. Rupertlaan. H. en Van T. namen hem om er mee in Amsterdam te komen. Voordat ze in de binnenstad waren, reden ze de auto in de vernieling. Veel zin om de stad in te gaan hadden ze toen kennelijk niet meer. Ze braken althans in een kantoortje bij het Ajax-stadion in. Daar brachten ze de nacht door. Giste ren werden ze in Soest aangehouden. Zaterdagmorgen negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van de nummers 131 tot 353. v nn >- - tV iV ft' -fes Woensdag 26 oktober strijden in het populaire TROS-programma REN JE ROT de Willibrordusschool uit Soest en de Aloysiusschool uit Losser (bij Enschede) tegen elkaar om de schoolprijs van rond vijfhonderd gulden. Na de zeer geslaagde feestelijkheden op 21 september ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Willibrordus school, stond 's middags om half drie de door de Tros bestelde Tensen-bus voor de deur. Alle leerlingen van de 4e, 5e en 6e klas mochten naar de NOS-studio in Hilver sum om mee te doen aan de 51e afle vering van het zeer populaire televisie programma „Ren je Rot". Na te zijn ontvangen door de producer van het programma Tia van Damme, een verfrissing en een kleine rondleiding ging men de opnamestudio in. De door de 6e klas zelf aangewezen kan- didaatjes Helma Plekkepoel, Monique van den Hoed, Sabine Roelofsma, Peter - '_iO Foto Herman van Dam De vijf kandidaatjes met hun REN JE ROT-shirt aan! Keyzer en Charles Roest werden afge zonderd en kregen van kleedsters spe ciale shirts aan met de naam van het programma erop. Na nog enige instructies te hebben ont vangen kwam Martin Brozius de vloer op. Hoe de Willibrordusschool zich weerde en hoe spannend het was... woensdag middag 26 oktober om half vijf REN JE ROT!

Soester Courant | 1977 | | pagina 1