LEKKER WARM EN MODIEUS INGEPAKT ETIKETTERING VAN TEXTIEL TOVER KLEUR IN UW TUIN VROUWEN OP DE "SEKSTOER NIET GEK, ZO'N AFDRUIPREK! VLEES: EEN "IJZERSTERKE VOEDINGSBRON SCHIPHOL HEEFT VROUWELIJKE STATIONMANAGER m II OPMERKINGEN wr w\s< De Nederlandse Vereniging vanTextleletlketterlng voor Was- en Strijkbehandeling heeft ter gelegenheid van haartwtntlgjarigbestaan een Internationaal bruikbare wasgids samengesteld. Deze moet de konsument meer duidelijkheid verschaffen over de behandeling die een bepaald stuk textiel tijdens en na het wassen moet krijgen. Op de kaart staan de twee in Europa meest voor komende groepen symbolen naast elkaar vermeld. De bijbehorende tekst staat in viertalen. De V.T.W.S. zal de kaart aan de Inter nationale V ereniging voor Textieletikettering aan bieden om in de aangesloten landen te verspreiden. ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■Hl Kleur toveren in de tuin? Juist nu alles aan het af sterven is en de winter voor de deurstaat? Ja, juist nu, mag wel worden gezegd. Tulpen, hyacinthen en andere voorjaarsbollen zijn al languitgebloeid. Maar toch kunt u binnenkort de tuin wat opvrolijken met wintercrocussen,die in augustus, september en begin oktober (het kan dus nognet) moeten worden geplant en in de herfst en vroege winter gaan bloeien. Hetzijnzg. "droogbloeiers", een naam die ze te danken hebben aanhetfeit, datze eerst gaan bloeien en pas in het voorjaar blad krijgep. Herfstcrocussen kunnen we zowel in de tuin als binnen voor het raam planten. Binnenshuis kunnen de bol len droog in een bak worden gezetze hebben dan geen voedsel of water nodig. Als door een wonder gaan ze na een tijdje vanzelf bloeien. Na de bloei kunnen ze dan alsnog in de tuin worden ge plant. Erzijn veel prachtige kleuren crocussen voor in de tuin te koop. Ze vragen alleen een droge plaats in de zon of lichte schaduw waar ze vele jaren vast kunnen blijven staan. MM Een groot gedeelte van de vrouwen vindt dat "het tijd is om het initiatief te nemen in de seks"Er komt een "grote seksopstand" door vrouwen die niet willen wachten totdat ze "versierd" worden door mannen, maar er zelf op afgaan. Dat zijn in ieder geval de conclusies van professor James Elias van het Instituut voor Sexueel Onderzoek in Los Angeles.'Hij sprak op een internationale conferentie over "Liefde en aantrek kingskracht' die in Londen gehouden werd. Honderden sociologen, psy chologen en seksueel- deskundigen hebben een hele week gesproken over de mannelijke en vrouwelijke lief de. In het algemeen blijken vrouwen te vallen op mannen die gebruind zijn door de zon. De meeste van de 500 ondervraagde vrouwen voor een onderzoek in het verband met de con ferentie bleken seksueel door dergelijke mannen opgewonden te geraken. Aan hen werden foto's getoond van naakte mannen. Zij moesten zeggen wie ze de mooiste vonden. Vrijwel gelijkluidend waren ze van oordeel dat een man uit San Diego in de Amerikaanse staat California er het aan trekkelijkst uitzag. Vijf enzeventig procent van de vrouwen had een afkeer van fzogenaamde body-builders. 'Zij vonden de overdadige spierballen onnatuurlijk. Volgens hen waren dat zonderlingen met pro blemen. Erzijn mensendie moeilijk het onderscheid kunnen zien tussen kritisch zijn en eerlijkheid. Zenemengeen blad voorde mond wanneer ze iets opmerken, dat niet met hun opvattingen strookt. Ze kwetsen hiermee dikwijls anderen, maardoenten- slotte zichzelf het meeste schade, want van zo'n scherpe tong is niemand gediend. Als we werkelijk meteen probleem zitten en iemand omz'n mening vragen, is het heel wat anders. Danzijnweinder' daad het meest met een oprecht en eerlijk antwoord gediend. Zelfs alis dat niet direkt zo prettig om aan te horen ofte aanvaarden. Toch moeten we ons niet al te zeer en te snel ergeren aan mensen, die zo kritisch in de wereld staan. Want dat is dikwijls een gevolg van een innerlijke onvoldaan heid, een ontevredenheid over zichzelf of een over macht van omstandigheden, waar men niet goed tegenop kan. Natuurlijkkomtde neiging bij ons op een even scherp woord terug te geven. Vaak zal dat niet e ens zo moeilijk te vinden zijn, maar we bereiken er niets mee en maken de zaken en verhou dingen er alleen maar slechter door. Vanzelf sprekend hoeven we niet alles voor zoete koekaan te nemen. Maar dikwijls is het heel wat verstandiger een beteren kalmer ogenblik af te wachten om te zeggen wat wij te zeggen hebben. De aanwezigheid van anderen kan dat wel eens moeilijk maken. Maar als het bekenden zijn, weten ze ook wel met wie ze te maken hebben en of eventuele aan tijgingen op hun plaats waren. En als het om vreem den gaat, doet het immers niet zo veel terzake, zolang we niet werkelijk een reden hebben om ons te schamen. Het maakt ook veel verschil door wie, met welke be doeling en op welke toon een op- of aanmerking wordt gemaakt. Juist omdat we bijv. in een brief'de toon"er niet bijhoren, ontstaan er vaak misverstanden. Men kan precies dezelfde woor den cynisch, plagend of schertsend zeggen, maar we moeten er toch altijd reke ning mee houden of we een goed verstaander tegenover onshebben. Erzijnnu eenmaal mensen die geen gevoelhebben voor humor. Heel wat meer bereikt men met positieve, wat waar derende opmerkingen, een vriendelijk of bemoedigend woord. Niet dat we in suiker zoete vleierij zouden moeten vervallen bij een poging ''vrienden" te maken. Maar aangename opmerkingen kunnen even oprecht zijn als onaangename, en de keus is aan ons waar we onze voor naamste aandacht op willen richten. JETTY Modebewuste vrouwen - jong en oud - kijken lang voordat de herfst is aangebroken al weer voi verrangen üITnaar het nieuwe assortiment voor najaar en winter. De inte resse van de ouderen ghat meestal uit naar de klassieke kleding, die over het alge meen geen spektakulaire uitschieters te zien geeft. Wat ook weer niet wil zeggen, dat er voor die groep géén modetrends bestaan. Want óók in het standaard assortiment in klassieke modellen, die om te be ginnen altijd in de nieuwe modekleuren worden ge bracht, komt elk voor- en najaar toch wel weer iets nieuws uit de bus van de cou turiers, zodat het ook voor ouderen echt de moeite wel loont om geregeld te gaan kijken wat er alzo wordt aangeboden. Maar meedoen in de mode kan nog wel eens in de papieren lopen, speciaal Foto links boven: De jongemandraagt een geruite blouson die tegen een stootje kan. Het is een vlot, funktioneel èn be taalbaar kledingstuk voorde herfst en de komende winter (verkrijg baar) indematenU t/m5k). De pullover van zijn partner is ver krijgbaar in een zacht materiaal in tere kleuren en heeft een royaal vallendelosse rolkraag. Foto links onder: Strepeninde breedte zijnhet helemaal deze herfst. Hier ziet u zo-maar een keuze uit de nieuwe kollektie truien en pullovers. De royaal vallende acryljumper kost maar net 85 gulden en het stoere model van "Janmaat" (verkrijg- baar t/m maat 56) kost ca. 30 gul den. Geen prijzen om over te struikelen dus. Foto rechts: Ookvoorde kinderen zijn er Franse schipperstruien met bij passende muts en sjaal te koop. De trui heeft een knoopsluiting op de schouderenis gebreid vanJt bollen acrylgarens. Voorde sjaal en de muts zijn samen nog eens 2 bollen nodig. Hetbreipatroonvindtuin het breiboek, dat in alle filialen van het betreffende modehuis te koop is. (allefoto'szijnbeschikbaar gesteld door Hemab.v.) Een afdruiprek is een on misbaar attribuut in de keuken. Je kuntjemaar nauwelijks voorstellen dat onze grootmoeders tijdens het doen van'de afwas" het (Jruipende serviesgoed en het natte bestek zo-maar ergens op het aanrecht depo neerden, totdat de tijd was gekomen voor gebruik van de zogenaamde theedoek. Toen kwamen er eerst de onpraktische geëmailleerde afdruipbakken, aanvanke lijk nog zonder uitsparingen voor servies en bestek. Ze waren bi j uitstek geschikt om borden en schoteltjes te laten'sneuvelen'Boven dien verloor het email door stoten of onbekende oor- zakenschilfersenbegonde hele zaak te roesten. Het afdruiprek van kunststof maakte aan de laatst genoemde twee euvels een einde. Geen schilfers, geen roesten en geen geduikel van borden etc.die net jes in de op de bodem aange brachte ribbels pasten. Ook voor het bestek was een apart vak aangebracht. Dat aparte vak veranderde in een aantal kleine vakken, waarin lepels, vorken en messen apart of in ieder geval rechtstandig konden worden geparkeerd. Ook dat had zijn voordelen, want er bleef nu geen water meer achter in de holtes van lepels, waardoor hetaf- drogen van een handomdraai tot een'halve hand omdraai' werd terugge bracht. We zijn intussen wéér een stapje verder gekomen omdaternu (metingang van september jl.) een royaal afdruiprek van kunst stof met eenbijpassende lekbak in de handel is ge komen. De lekbak zorgt er voor dat het aanrecht schoon en droog blijft en betekent dusnógminderwerk. Het geheel is verkrijgbaar in twee kleurenoranje en bruin en werd voor het eerst getoond op de jongste Na- jaarsbeurs teUtrecht. Niet gek, zo'n afdruiprek! En dat voorongeveer vijftien gulden. Dit Li dan het komplete afdruiprek mét bijpassende lekbak met aparte vakken, waarinde bestek- onderdelen loodrecht tijdelijk kunnen worden geparkeerd. (Foto: Curver) "8 voor degenen, die graag vaak iets anders willen dragen. Daarom doen vooral ook de jongeren er goed aan hun licht op te steken in speciaal zaken, waarde keus groot en de prijs in verhouding laag is. Waar je veelal vrijwel iedere maand nieuwe arti kelen kunt vinden. Intussen is wel duidelijk geworden, dat de jonge mode jong is gebleven, datwil zeggen vlot, sportief, ruim vallend en apart, zoals bijgaande foto's duidelijk laten zienOok de kollektie herenkleding voor de nieuwe seizoenen is zeer aantrekkelijk voor de jonge sportieve man, die houdt van kleding die funktioneel en (natuurlijk) modieusisèn tegen een stootje kan. Wie er wat tijd aan spendeert en de juiste zaken weetop te zoeken,zal er zeker in slagen iets naar zijn gading te vinden: lekker warm en mo dieus ingepakt te voor schijn te komen. De voedingswaarde van vlees en vleeswaren wordt vaak onderschat. Maar ook de (hoge)prijsvandeze voedingsbron zal er wel toe bijdragen, datde gemid delde vleeswarencon- sumptie in ons land per per soon slechts 40 g bedraagt. In de eerste plaats is vlees een uitstekende eiwitbron, en eiwitten behoren tot de voornaamste bouwstoffen van ons lichaam. Ze zorgen ero.a. voor dat kinderen kunnen groeien. Maar ook volwassenen hebben eiwit nodig, eiwit dat het lichaam verwerkt gebruikt) opdat alle organen goed kunnen blijven funktioneren en onze algemene gezondheids toestand op peil blijft. Die verbruikte eiwitten moeten vanzelfsprekend steeds worden aangevuld. Niet alle vleessoorten be vatten evenveel eiwit. In vet vlees komt meestal minder eiwit voor dan in mager vlees. Twee uitersten zijn bijv. ontbijtspek en rook vlees. Eén plakje ontbijt spek (15 g) levert ca. g ei wit; 1 plakje rookvlees (15 g) levert 4% g eiwit, een groot verschil dus. Ook de samen stelling van eiwit kan varië ren. Zelfs de diverse eetbare delen van dezelfde koe kun nen uit een groot aantal ver schillende eiwitten bestaan, dus ook de vleeswaren die uit dit vlees zijn bereid. Naast eiwitten le veren vlees en vleeswaren ook ijzer, vitamineBlenB2.IJzeris een belangrijke bouwstof vanhetbloed. Dehoeveel- heid ijzer kan in verschil lende vleeswaren variëren. Is bij de bereiding lever ge bruikt, dan bevat deze vleessoortméérijzer. Var kensvlees levert méér vita mine BI dan rund- of kalfs vlees. Daar is uit af te leiden dat in vleeswaren die veel varkensvlees be vatten ook meer vitamine BI voorkomt. De zich in vlees en vleeswarenbevindende vitamine B2 bevordert de verschillende stofwisselings processen. Tot de magere vleeswaren behoreno.a.rookvlees, rosbief, ongelardeerde lever, magere ham, magere fricandeau en casselerrib. Op 1 oktober jl. heeft Schiphol zijn eerste vrouwe lijke stationmanager ge kregen. Het is de 28-jarige LennekeClaassen, die totnu toe voor de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas de leiding op Schiphol had van de passagiers afhandeling. Ze is nu be noemd als opvolgster van de stationmanager Gerard Bolle vanger van Qantas. Deze is overgeplaatst naar een hogere funktie in Sydney. Dit werd meegedeeld op een receptie, die Qantas in Am sterdam gaf ter gelegenheid van de tiende verjaardag van de Qantas-vestiging in Nederland. LennekeClaas sen is niet alleen de eerste vrouwelijke manager op Schiphol. Maar ook in de totale Qantas-organisatie.

Soester Courant | 1977 | | pagina 21