Aktie zon in de schoorsteen Beslotenheid van raadsbijeenkomst gerechtvaardigd Met Raad en Daad F0T0- STRIP- VER- HflflL 69,90 Bel 15677 Van Logtenstein in CDA-soos: Radio dicteert bijbel in het Chinees Aanwinstenlijst van de openbare leeszaal en bibliotheek Maak 'n pakje voor een zieke Zijn schoonmoeders jaloers? Mini-volleybal Olympia ,,de Spiekersjop" (HOMEE) Kom even praten met ons. ,,de Spiekersjop" Deze week alle cord-jeans 7 kleuren Verkoop boeken O.B. RADIO TELEVISIE STEREO /frUDIO R.WESTRA Courantenreklame is niet te vervangen PENNING'S GORDIJNENATELIER Brandsma Glas Verf B.V. A) All-round Glassnijder B) All-round Glaszetters C) Leerling Glassnijders/ Glaszetters D) Bijrijders Soes ter Courant van donderdag 20 oktober 19TJ h;'o ^,15a15'deU,'ketP°ei verzor&e»i de laatste jaren zo rond 65.000 Nederlanders. ïïioo-Sl eenrS!n ,1a.as'pakketje v<>or zieken, gehandicapten en hulpbehoe- vende bejaarden. Dit gescluedt dan onder het toepasselijke motto: ..Zon in de IflL0««r^n^" «^"isatie is go'esen bij De Zonnebloem [welzijnsbevordering zieken I. die daarbij enthousiast geholpen wordt met reclame spotjes van KRO-radio De aktie draagt een nationaal karakter en is bestemd, zoals men dat pleegt te noemen, voor mensen van alle gezind- ten. Initiatief-nemer van dit massale geet'-feest was in 1949 de man die in latere jaren zo bekend werd: Alex van Wayenburg. van het radio-zie kenbezoek. waaruit uiteindelijk onze vereniging De Zonnebloem voortkwam. Bij de aktie ..Zon in de schoorsteen" gaat het niet om dure kado's. Integen deel Het draait om het maken van een gezellig pakje, compleet met rijmelarij- tjes of briefjes. Hoe u aan het adres van iemand kunt komen? U schrijft een kort briefje waar in staat: ,.Wil een pakje maken. Graag adres". Daaronder schrijft u in bloklet- ters uw naam en volledig adres. Het briefje kan men vervolgens zenden aan I>e Zonnebloem te Utrecht. Kr dient een ongefrankeerde postzegel van 55 et. bijgesloten te worden. Na 15 november ontvangt men een adres formulier. waarop de nam van een zieke, gehandicapte of hulpbehoevende bejaar de staat ingevuld. Tevens krijgt men bijzonderheden omtrent leeftijd, ge slacht enz., zodat*bij de samenstelling van het pakketje hiermee rekening kan worden gehouden. De heer R. Logtenstein, gemeenteraadslid voor het CDA, heeft in de CDA-soos in hotel Van den Brink, gezegd dat er naar zijn mening niets geheimzinnigs is aan da besloten vergadering op 8 november over het Centrumplan. Volgens hem is de beslotenheid van die bijeenkomst volkomen gerechtvaardigd omdat er gesproken wordt over mensen en persoonlijke zaken. De heer Van Logtenstein bestreed ver der het vermoeden als zou er tijdens de informele vergadering al enig „voorbe- sluit" worden genomen, waarover dan in een later stadium in het openbaar pro- forma even de degens gekruist worden. Hij verklaarde nadrukkelijk, dat dit be slist niet het geval zal-zijn. Overigens is het gemeentebestuur van plan om op 16 november tijdens een openbare bijeenkomst in de brandweer kazerne de inspraakwerkgroepen die zich met het centrumplan bezighouden alsmede instellingen als de belangen vereniging De Soester Ondernemer, te informeren over hoe het nu verder moet met het centrumplan. De bijeenkomst zal het karakter hebben van een evalua tiegesprek. Dit is trouwens ook de opzet van de besloten gemeenteraadsvergadering op 8 november. In die bijeenkomst zal de raad met financieringsinstanties en ont wikkelingsbureaus als bijvoorbeeld MBO van gedachten wisselen over het centrumplan. De verwachting is, dat de belangrijkste resultaten daarvan op 16 november tijdens de openbare bijeen komst in de brandweerkazerne naar voren zullen komen. De Wereldbond van Bijbelgenootschappen blijft radioprogramma's maken, waarin de bijbel in het Chinees wordt gedicteerd. Wel is besloten om meer afwisseling te brengen in de gedeelten die worden gelezen. Afwisselend zullen oud- en nieuwtesta mentische boeken worden gedicteerd. De programma's worden door sterke zenders in Zuidoost-en Noord-Azië uitgestraald naar China en bereiken dat gehele land nu. Ook het Nederlands Bijbelgenootschap heeft in de afgelopen jaren bijgedragen aan de kosten en wil dit ook dit jaar weer doen. In totaal is 90.500,'- nodig. In het septembernummer van zijn kwartaal blad ..Met de Bijbel de wereld in", vraagt het bijbelgenootschap leden en vrienden om voor dit doel een extra gift ter beschikking te stellen. De Wereldbond begon een vijftal jaren geleden met deze uitzendingen, omdat het niet mogelijk was om de bijbel in China te laten drukken of te importeren. Ook langs smokkelwegen bereikten slechts weinig exemplaren hun doel omdat de Kerk van China in de ver strooiing leeft. Tot nu toe werd de bijbel van het begin af aan gedicteerd. Eerst het boek Genesis, toen Exodus. Toen Leviticus aan de beurt kwam, vroegen de programma makers zich af of het wel juist was zo door te gaan. Zouden de Chinese christe nen niet veel meer hebben aan de evangeliën of andere bijbelboeken! Er is nu een geheel nieuw leesprogramma opgesteld, aldus het kwartaalblad van het Nederlands Bijbelgenootschap, waarin meer afwisseling js aangebracht. Het ligt in de^ bedoeling om de gehele bijbel te dicteren, zolanger geen andere mogelijkheden ontstaan om de'"bijbel in China te verspreiden. Uit brieven is bekend dat honderden, zoniet duizenden, in China de bijbel met de hand opschrijven. Anderson, De lange thuisreis. -Baantjer, De Cock en de zorgvuldige moordenaar..- Baantjer, De Cock en het lijk aan de kerkmuur. - Cordell, De droom en de vervulling. - de Felitta, Audrey ïtose. - Hampson, De willige prooi. - Har^ison, De stalen rat redt de wereld. - Heiririch, Simone. - Higgins, Alleen de kogels zingen. - van Hoorn. Jonge liefde. - Jansson, Het zomerboek. - Jones. De vrouwen van Corregidora. - Kilpi. Tama ra. - Kloek. Dorp in opschudding. - Konsalik, Kozakkenliefde. - Leasor, Chi nees goud. - Ludlum, De Fontinistrij- ders. - Lurie, Erica's hete oorlog. - Mac- Donald, Een wereld van steen. - Mar- chant. Aan de oever van de rivier. - Matheson. De gekrompene. v.d. Meer- Prins, Dokter Duynstee's moeilijke be slissing. - Murdoch. Een kind van veel woorden. - Nabokov. Harlekinade. - Ni- ven. Ringwereld. - Peake. Onverwacht onthaal. - Peake. De zon in het water. - Peskens, Mijn tante Coleta. - Rendall, De bezeten minnaar. - Rossner. Op zoek naar meneer Goodbar. - Rostand. De killer elite. - Sheldon. Wie de goden wil len. - Updike, Een maandlang zondag. - v.d. Wetering, De gelaarsde kater. - Wi- seman. Het „Sunrise" akkoord. - Woolf, Orlando. Korte verhalen: Asimov. Een mooie dag voor een wandeling. - Blijstra, De nut- telozen. - Chambers, De koning in 't geel. - Highsmith, Beestachtige moor den. - den Hollander-Bronder. Een veld- boeket. - Lessing. Een man en twee vrouwen. - Oomkens. Dat. wat niet is. - Oosterbroek-Dutschun, Als de midwin terhoorn klinkt. - Science fiction verha len 7. - Thijssen. „Nieuwe kleine ver halen". Studieboeken: Wunderli. Yoga en ge neeskunde. - Nairobi, Wat moet ik er mee?. - Het gezin, door Wernick en de red. - Hóvels en Nas. Ondernemings raad en medezeggenschap. - Stil ma. Lichamelijk gehandicapt! Wat nu!. - van Ginkel. Antwoord van twee kanten. - Ruytenberg, Kunt U ons zeggen - Imperialisme en onderontwikkeling. - Fröhlich, Multinationale onderne mingen, ontstaan, organisatie en mana gement. - Heertje. Terugblikken en voor uitzien. - Consumenten ABC 1977. - Drent, Lasschuit's officieel adresboek hotels, motetsen restaurants. - Vakantieverblij ven in Nederland 1976. - Tien jaar ver keersveiligheid in Nederland. - Schott, De FBI; Of Nooit linksaf!. - Aage. Mees- terkraker Aage M. - Nobel. De opkomst van de koude oorlog (1945-1949). - v.d. Voorde, Internationale bewapening en ontwapening. - Lievegoed, De levens loop van de mens. - Snelders. Dagboek van een transseksueel. - Koesen, Mys terieuze krachten van de geest. - van Praag, Een nieuwe hemel en een nieuwe aarde. - Gorter, De techniek der astro logie. - Wederkerend onderwijs, een strategie voor permanente educatie. - Santema, Commentaren rond de con tourennota. - Brouwers-Kleywegt. Vier jaar werken met video. - Doornbos, On derwijsleerplan en schoolwerkplan. - Merrit, Opvoeding voor het leven. - To- mas, Op zoek naar het leven in de kos mos. - Bedreigde dieren, door d'Ami. - De twaalf maanden van het jaar. - Hillenius,/ Dieren en dierentuinen. - van Katwijk, Spinnen van Nederland. - Emmel, Spectrum vlinderboek. - Lyne- borg, Nachtvlinders in kleur.,- Cousteau en Diolé, Duikers van de zee. - Neu- mann en Simmons, Het witte boekje voor de liefde. - Kübler-Ross, Dood; het laatste stadium van innerlijke groei. - Berkel, Tabak taboe. - Leach, Baby; het nieuwe handboek voor jonge ouders. - van Kammen, Oefenstof voor voetbal trainers. - Hack, Werken met metaal. - Hsiao, Lorimer en Williams. Spelen met zelfgemaakte spelletjes. - Wagenaar- Blokker, Voeding en gezondheid. - Born, Groot Internationaal kruiden kookboek. - Meyer-Berkhout, Het complete kook boek voor de goede keuken. - Uhle en Brakemeier. Broodbakboek. - Starke en Samsin-Hewitt, Groot Surinaams kook boek. - Strandberg, De gezonde moes tuin. - Kramer, Zee op! Uit het leven van een Urker Visser. - van Heuvel, Experimentele woningbouw. - Hijmans. Kuiper en Veis Heijn. Rembrandts Nachtwacht. - Niemeijer. De wereld van Cornelis Jetses. - Farmer, Ensor. - Löb, Wijvenboek. - Hedgecoe, Het fo- tografieboek. - Voogel en Keyzer, 200 flitstips. - Rese, Foto's in het album. - Vertalen vertolkt, verhalen over ver talen. - Aldiss, Het lichtjarenfeest. - Hermans, De raadselachtige Multatuji. Brouwers, Harry Mulisch. - Kummer en Verhaar. Over „De avonden" van Ge- rard Komelis van het Reve. - Oost hoek. Over „Terug naar Oegstgeest" van Jan Wolkers. - Literair akkoord 19. Hensen, Tussen wanhoop en vemikking. Vandenberg. Neferte; een archeologische biografie. - Higham, De eerste boeren en de oudste steden. - Lehmann. De Hethieten; volk van duizend goden. - Vaughan. De Bourgondiërs. - Goedhart. Het Midden-Oosten. - van Mierlo, Macht en manipulatie in het Midden-Oosten. Drees. sr„ Drees 90. - Visser. De scha kel; een documentatie uit de Tweede oorlog. Van onder het puin; een bundel artikelen. - Neuman, Angola. - O'Toole. Bandopnamen onthullen een moord. Galeano. De aderlating van een conti nent. - van Amerongen. De samenzwe ring tegen Simon Wiesenthal. - Huggell. Netherlands; the land and ils people. - Bestuur en beheer van het Waddenge bied. - de Boer en Bos. Frankrijk. - Hulscher. Aardappels en nsluma. - Mi- chaux. Barbaar in Azie. - Laffin, De Arabische mentaliteit. Romans in vreemde talen: Backhaus. Liebe ja - Ehe nein. - Hortin. Feuer lm •Gras. - Lenz, Das Feuerschiff. - Mar tin Hunsjorg. Wotun weint und weiss von nichts. - Schurung. Der Solin eines Landarbeiters. - Werremeier, Trimmol halt ein Pladoyer. - Asimov. Murder at the A13A. - Bentloy. Puy bed. - Ca- dell. Game in diamonds. - Christie. Slee ping murder. - Cleury, High roud to China.- - Fleming Volgens ons niet altijd. Maar als üwa.s. schoonmoeder straks uw trouwkaart uit onze Kennemer Kaarten Kollektie ontvangt, dan zal zij zeker zeggen tegen uw a. s. schoonvader: 'Toch hebben wij iets gemist bij 't begin van ons huwelijk'. Dus. mensen-met trouwplannen. kom snel eens bij ons naar die uitgebreide en smaakvolle kollektie huwelijks-en dankbetuigings kaarten kijken! Drukkerij Smit Van Weedestraat 29 Telefoon 14152 Voor het 4e districts-minivolleybal- tournooi ging Olympia afgelopen zater dag met 7 teams naar de Expohal in Hilversum om bestuur en technische commissie nog eens te laten zien dat ook deze nieuwe mini-groepen van Olympia kunnen volleyballen. Gezien de prestatie in vorige jaren; werden de meeste Olym- piateams door de wedstrijdleiding in de sterkste poules ondergebracht. Mis schien niet zo leuk voor de teams nu de oudste (en beste) mini's overgegaan zijn naar de adspiranten, maar een extra stimulans om toch zo hoog mogelijk te eindigen. De beide jongensteams in de groep van 11 en 12 jarigen deden zelfs meer dan van hen verwacht werd en werden beiden nr. 2 m hun poule van 5 ploegen. Die resultaten werden bereikt door veel inzet en samenspel. De foutjes van de één werden steeds zo veel mogelijk en zonder protest door een ander opgevangen en deze successen zijn dan ook daadwerkelijk door alle spelers bereikt. Meisjes 1 kon het tegen de twee teams van Set Up niet redden, maar won de overige twee wedstrijden en werd Se in de poule. Opmerkelijk is het, dat dit gehele team bestaat uit niet erg uit de kluiten gewassen speelsters, die het dan ook prompt altijd moeten opnemen tegen grotere tegenstandsters. Wat betreft techniek en inzet zijn ze echter nooit de mindere. Meisjes 2 en 3 spelen in geheel nieuwe samenstellingen en eindigden als 5e. Ervaring en wennen aan elkaar is hier een eerste vereiste. De kleintjes van 8 tot 10 jaar werden 4e en deden het al veel beter dan in de eerste competitiewedstrijden. Opvallend was, dat alle teams goed luisterden naar hun coach en ook pro beerden de aanwijzingen op te volgen. Na afloop kreeg iedere speelster, speler en coach een herinneringsvaantje, dat ongetwijfeld wel een ereplaatsje zal krijgen. Al met al een prettige en vooral leerzame dag voor spelenden en begelei ders. waarbij niet onvermeld mag blij ven. dat de tournooileiding voor een perfecte organisatie had gezorgd. Er is een job voor jou bij (ook voor part-timers) Steenhoffstraat 66 Tel. 10880 Japie kijkt uit Je lekker voelen in een cord-jeans van Steenhoffstraat 66 Japie nodigt je uit vooreen biertje. PRINSELIJK ZAKGELD - Er zijn nu heel wat prinsjes geboren. Kunt U mij eens uit de doeken doen wat die alle maal uit de schatkist aan zakgeld ont vangen? Antwoord: U behoeft zich niet ongerust te maken, want de kleinkinderen van Ko ningin Juliana krijgen geen cent uit de schatkist. De meeste prinsjes zijn nog niet eens aan echt zakgeld toe. En van de moe ders ontvangt uitsluitend onze kroon prinses een toelage uit de staatskas, te weten 1.021.000,- voor 1977 en vol gens de 'nieuwe begroting 1.079.000,- in 1978. Haar echtgenoot prins Claus krijgt 911.000,- over 1977 en als de begroting goedgekeurd wordt, 963.000,- in 1978. Prins Bernhard was voor 1977 een bedrag toegezegd van 872.000,- en dat kan in 1978 919.000,- worden. Alle andere leden van het Koninklijk gezin zijn aangewezen op het bedrag dat voor de koningin is uigetrokken en waaruit ook de kosten van het ko ninklijk huis moeten worden betaald. OUDE DRUGS Wanneer heeft iemand die verfoeide „drugs" uitgevonden en waarom geven ze die de doodstraf niet? Antwoord: De uitvinders van de bekende verdovende middelen zijn al dood en be graven, want het gebruik van die door U bedoelde roesmiddelen stamt uit de tijd van duizenden jaren vóór Christus, precies als de alcohol. Reeds zo'n vijf tig eeuwen geleden schoven de Chine zen al opium en kauwden er andere volkeren op cannabisblaadjes. Arabie ren, Indianen en oude Grieken gebruik ten en verhandelden kruidenextracten die bedwelmend werkten en ook cocaïne. Volgens overleveringen moet ook de wijn al meer dan een miljoen jaar be kend zijn. De toepassing is nog toege nomen door de verwerking van verdo vende en pijnstillende middelen In de geneeskunde. Anders ligt het met de che mische verbindingen als lyserginezuur- diëthylamide (LSD), dat in 1938 voor heel andere doeleinden werd samenge steld door Stoll en Hofmann en waar van de hallucinogene werking pas in 1943 bij toeval werd waargenomen. En zo zijn er meer preparaten die tegen woordig veelvuldig worden misbruikt. De ontdekkers van dgl. stoffen kan men echter niet verantwoordelijk stellen voor later misbruik. U weet hoe het met de tabak gegaan is: de indianen kenden het genotmiddel al, de Spanjaarden brachten tabak naar Europa en hier werd ze wijd en zijd verbreid omdat men er een heilzame werking aan toe schreef... ZESLINGEN - Bij de geboorte van Ne derlandse zesling werd me verteld, dat er elders al zo vaak zeslingen geboren zijn. Daar heb ik nog nooit van gehoord. Wanneer was dat dan? Antwoord: Zo vaak gebeurt het niet, maar wij noteerden op 17 september 1973 een zesling in Colorado V.S.), op 12 januari 1974 in Kaapstad (Zuid-Afrika), op 9 december 1974 in San José (V.S.), op 14 april 1976 in Newcastle upon Tyne (Engeland) en op 16 september van dat jaar in Japan. Op 10 juni 1977 werd er te Athene zelfs een achtling geboren, maar deze baby's stierven binnen 48 uur. ISOLATIE Bij de aanleg van een centrale verwarming op aardgas wil de firma de buizen onder de vloer niet isoleren. Ik meen dat dit er bijhoort gezien de prijs voor isolatie in de kosten opgave. Of is het ter verwarming van de vloer? AntwoordOnder vloer moet buitenlucht circuleren. Door de warmte-afgifte van de bulzen zal uw vloer dus niet erg warm worden. Als de aannemer de buizen niet isoleert, maar dit wel berekent, kunt u terecht protesteren, want u betaalt dan teveel aan deze firma en bovendien stookt u straks veel onvoordeliger. HUIS GEËRFD - Wij erfden met twee kinderen een huis. Wie mag het nu gaan bewonen? Samen kunnen en willen wij er niet in. Antwoord: Als u er strijd om krijgt, is het maar het beste als medegerechtigde de openbare verkoop van dit huis te eisen. KISTJESHOUT - Van welk hout maken ze de sigarenkistjes? Antwoord: De mooiste sigarenkistjes worden gemaakt van okoemehout. Dat is afkomstig van de Aucoumea, een woud reus uit het tropische gedeelte van West- Afrika, met name Gaboen, Guinea en het gebied jen noordwesten van de rivier de Kongo. Dit hout is ook zeer geschikt voor de triplexfabricage. Verder worden er fineerlagen voor deuren en meubels van vervaardigd. Er bestaat weer de mogelijkheid oude boeken van de Openbare Bibliotheek te kopen. De volwassenen kunnen dit doen van woensdag 26 tot en met vrijdag 28 oktober, de jeugd van maandag 24 tot vrijdag 28 oktober. De verkoop vindt plaats tijdens de openingsuren van de bibliotheek. SNOUCKAERTl A AN14-16 voor reparatie van uw ALLEMERKEN KERKSTRAAT 3 - Soest Radio - T.V.-specialist Boekenkasten, Engelse kabinetten, Henry deux kasten, bordenkasten, 18e eeuws Hollandse hoekkast, 18e eeuws Hollandse kist, laden kasten, schrijftafels mahonie ronde eet kamertafel met 4 stoelen wandtafels, toilettafels etc.etc. Nu de hele week open, behalve 's maandags. Kees co. van Woerkom. Antiquiteiten en curiosa. Laanstraat 10, Soest. Tel. 12406-11727. Opslagruimte te huur aan de Burg. Grothestraat. Te bevragen: Irenelaan 21, Soest. Tel. 12002. Nieuweweg 59 - Soest Telefoon 13288 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER «n METALEN: Zaterdags na 12 uur GESLOTEN. SCHOEMAKER OCCASIONS Zwart-Wit en kleurentelevisie met garantie v. Weedestraat 78 Tel. 10344. HYPOTHEEK TOT 140%. GRATIS advies. Kostel. off. Geen afsl. prov. GELDLE NINGEN! Bemidd. onr. goed. HUIZEN te koop gevraagd en aangeboden, Alle verzekeringen. Drs. UDING PARTNERS Amersfoort 033 - 17647. SOEST B.V. Korte Bririkweg 6 -8 vraagt met spoed enkele NAAISTERS eventrpart-time. Aanmelden óf bellen na 6 uur Aanmelden of bellen na 6 uur TEL. 02155-12483. SOEST TEL 02155 -18104 INDUSTRIEWEG 34 Wegens uitbreiding van onze aktiviteiten vragen wij in ons modern, goed geoutilleerd bedrijf, op korte termijn: (Welkg in staat is zelfstandig de geautomatiseerde snijtafel te bedienen). (Zij zullen in eigen bedrijf tot all-round vakman opgeleid worden). Naast een goed loon bieden wij uitstekende sociale voorzieningen. Sollicitaties te richten aan bovenstaand adres (eventueel 's avonds telefoon 02155 -19599 Hr. Hagenaars). praktische tips voor fotografen in de vorm van y een foto-drieluik Een boom is maar een boom. Je kunt er achteloos aan voorbijlopen. Hem in het najaar zelfs een beetje verfoeien, omdat-ie in je tuin zoveel blad laat vallen. Maar je kunt hem ook beschouwen als een stukje van de natuur, dat van groot belang is. Bomen zorgen er voor samen met de andere planten, dat de lucht om ons heen zo gezond mogelijk blijft. En daarnaast is een boom op zichzelf iets moois, vooral als je hem met aandacht bekijkt. Dat heb ik onlangs gedaan bij een wandeling over de hei. Zomaar eens om een vliegden heenlopen - natuurlijk wel met de kamera in de hand. Zo'n grote, grove den, verweerd en levend op een armetierig stuk grond, waar niet veel voeding uit te halen is. Op de eerste foto is de Pinus Silvestris, zoals hij officieel heet, als totaal opgenomen. Daardoor komt de grillige vorm, die alleenstaande dennen vaak heb ben, goed uit. Gelukkig scheen de zon op dat moment niet, waardoor felle schaduwen voorkomen werden. Vaak denk je, dat je bij felle zonneschijn de beste foto's kunt maken, maar een zonnetje achter de wol ken geeft voor fotografen meestal een beter gespreid licht. De kontrasten zijn dan minder sterk zoals ook op deze foto te zien is. De tweede foto Iaat een detail zien van de boom. Die dikke stam met de diepe groeven in de schors is best een aparte foto waard. Omdat het nu wat zonnig is, komt de struktuur van de schors door de schaduwwer king goed uit .Omdat ik ook de naalden van die den wilde laten zien, heb ik nog een foto gemaakt. De naalden vormen nu een dekoratief element, waardoor de foto een goede dieptewerking krijgt. Waaruit' blijkt, dat je ook van een grove den fijne, bijna tere foto's kunt maken.

Soester Courant | 1977 | | pagina 23