IM Receptie ter gelegenheid van het gouden jubileum van de Soester E.H.B.O. Wru Poortvliet kalender 1978 „Wie je droomt ben je zelf" I 0 FILMEN MET GELUID fi Grote verbouwing bij slijterij Ben van der Linden Supermarkt Gebr. van Dam organiseert voorlichtingsavond groenten en fruit VAN ESSEN De gelukkige Winkelkringklant van deze week FOTO-KOPIEËN Honderd gulden in de Van Weedestraat Inde Winkelkring Van Weedestraat: Ruimer assortiment door eigen import Met 13 schitterende kleuren- reprodukties f 21,50 De grootste kalender- koilektie van Soest vindt U bij: boekhandel kinderboeken week Thema kinderboekenweek 19 - 29 oktober Tip v/d week ffiöfiiS Uitmonding toegangswegen flats Niet voldoende op verkeer gelet filmfoto kinder boeken week Succesvol optreden van Soester Muziekgezelschap de boeken week voorde jeugd l9t/m29okt Soester Courant van donderdag 20 oktober 1977 Foto lierman van Dam «WO uil De exclusieve wijnafdeling in de nieuwe zaak van Ben v.d. Linden Op woensdag 26 oktober a.s. organiseert het Produktschap voor Groenten en Fruit in samenwerking met de bekende supermarkt van de Gebroeders Van Dam, onder Honsbergen een voorlichtingsavond voor de consument in Soest. De bijeenkomst wordt gehouden in „De Open Hof", Veenbesstraat 2. Iedereen is welkom, de toegang is gratis. Aanvang 20.00 uur. In een aantrekkelijk en afwisselend programma van ca. 2 uur wordt de voedingswaarde van groenten en fruit voor ons voedingspakket bena drukt. Een voedingsdeskundige geeft informa tie, er worden dia's en films vertoond en er is een gratisverloting van fruit. Voorts wordt er iets over exotisch fruit en bijzondere groenten verteld, krijgt u een groentensnack aangeboden en kunt u tegen een lage prijs receptenboekjes kopen. Een leerzame en gezellige bij eenkomst waar u zeker iets van mee neemt. Zoals iedereen al meerdere malen in de Soester Courant heeft kunnen lezen, bestaat de Soester afdeling van de Koninklijke Nederlandse Vereniging Eerste Hulp Bij Ongelukken" woensdag 26 oktober aanstaande precies 50 jaar. Dit gouden jubileum wordt gevierd met onder andere een jubileum-wedstrijd tegen zusterafdelingen, een feestavond, en een jubileum-receptie, die voor iedereen, die de EHBO een warm hart toedraagt, toegankelijk is. Deze receptie, die plaatsvindt op zater dagmiddag 29 oktober, van 15.00 tot 16.30 uur, is een goede gelegenheid om een toast op de jubilerende afdeling Soest uit te brengen Zaterdag 29 oktober is de grote feest dag van de EHBO Soest. Des morgens tien uur opent de voorzitter van deze wedstrijd aanvangt. Aan deze wedstrij den nemen deel de ploegen uit: Amers foort, De Bilt-Bilthoven, Soesterberg, Sóesterberg-Vliegbasis en Zeist en na tuurlijk de wedstrijdploeg van de afde ling Soest. Het ongeval, waar de strijd om draait, is ontworpen door de heer W. J. van Diermen, de heren Clobus en Fijn uit Utrecht spelen, onder leiding afdeling, dokter J. H. H. Overbeek, het van de ontwerper, als Lotus-slachtof- programma, waarna de grote jubileum- Nadat de verkoop van de diverse dranken ruim drie weken via de achterdeur was geschied, konden de cliënten vanaf vorige week woensdag de zaak weer via de gewone ingang binnentreden. In drie weken was het interieur van de slijterij namelijk grondig verbouwd en werd het vloeroppervlak van 25 naar 78 vierkante meter gebracht. In een ruime, sfeervolle omgeving breidde Ben van der Linden zijn assortiment sterk uit met diverse soorten whisky, cognac, wijn, jenever en bier. Mede door zijn eigen import is hij in »pn omta eoiootia nan <nn leveren tegen lage prijzen. De verbouwing werd uitgevoerd door Technisch Installatie Buro van Schalk wijk B.V., Sanitair Bert van de Dyssel, Verwarming Installatie Service, Schil derwerk Mulder, Aannemer J. Mets en Interieur Verzorging Hengelo. Bijna honderd bloemstukken getuigen ervan, dat de verbouwing van de slijterij succesvol is geweest. Maar ook na de officiële opening bevestigden de talrijke kopers dit. In de drie maal zo groot geworden zaak is elk drankje, uit bijna elk land te vinden. Houdt men van een lekkere cognac, dan heeft men bijvoorbeeld keuze uit drieëntwintig verschillende soorten, variërend van ongeveer 20 tot 50 gulden. Ook uit de 27 verschillende whisky's zal menigeen wel zijn keus kunnen maken. Niet alleen traditionele dranken, maar ook heel bijzondere zijn in deze slijterij te vinden. Uit Japan komt bijvoorbeeld de rijstwijn „Fukumusume", een niet allerdaagse drank. Uit Oostenrijk haalt Ben van der Linden een speciaal Hazel- nootcoctail Wat tegenwoordig erg in trek is, is de wijn uit het vat, die tegen aantrekkelijke prijzen verkrijgbaar is. Uit grote ronde vaten tapt de heer Van der Linden vier verschillende soorten sherry, een rode en witte wijn. een rosé en een uitsteken de port. Met een fles, die men zelf meebrengt, of die men in de winkel krijgt Eén van detoppers" uit ons kalenderassortiment! ALLES OVER DE zie pag. 4. t een grote selectie van top kwaliteit te kan men goedkoop een goede wijn uit zoeken. Groupe du vin Met veertien andere wijnhandelaren in Nederland heeft de heer Van der Linden zich gespecialiseerd in de verkoop van wijn uit eigen import. De handelaren, die zich georganiseerd hebben in de „groupe du vin", importeren diverse wijnen rechtstreeks uit het buitenland. Doordat zij op deze manier de tussenhandelaren overslaan kunnen zij voordelig wijnen leveren. Deze wijnen zijn ook nog van een uitstekende kwaliteit, omdat de „groupe du vin" elke twee maanden vinologen naar de chateau's in Frankrijk en naar Duitsland stuurt. Deze wijndes kundigen bezoeken de wijnstreken om er nieuwe wijnen te halen en gaan naar de chateau's, waar de wijn, die de groep verkoopt, vandaan komt, om het maken ervan te beoordelen. Uit wat zij vinden selecteren zij het beste van het beste. Drie jaar geleden bezocht de heer Van der Linden de Weinbauschule in Geisen- heim te Duitsland. Daar leerde hij onge veer 400 verschillende wijnen kennen, zodat zijn vermogen om deze op kwali teit en smaak te beoordelen goed ontwik keld is. Door het bezoeken van deze school werd de wijn één van zijn grootste liefhebberijen. Franse wijnen Een speciale Franse wijn is de „Chateau du Bousquet". Dit chateau is één van de belangrijkste van de Cötes de Bourg. Jaarlijks leveren zij 250.000 flessen wijn aan ons land en dit jaar is de „groupe du vin" erin geslaagd deze hele voorraad op te kopen. Een tweede bijzonderheid is dat deze wijn uit het jaar 1975 komt. een jaar dat in vakkringen wel het beste wijnjaar van deze eeuw wordt genoemd. Hugh Johnsen roemt het Chateau du Bousquet in zijn wijnatlas, waarin hij alle belangrijke chateau's in Frankrijk noemt. De wijn van dit chateau is in Soest uitsluitend bij Van der Linden verkrijgbaar. De bousquet-wijnen zijn in verschillende hoeveelheden te krijgen. De kleinste fles is de demi-bouteille, zij bevat een halve liter. Daarna komt de normale fles, vervolgens de „magnum", die liter bevat, en de „jeroboam". waar drie liter in gaat. De grootste fles is de „imperia le". die 6 liter wijn bevat. Duitse wijnen Ook Duitse wijnen zijn bij Van der Linden in een ruime sortering aanwezig. Circa twintig soorten, waarvan de mees ten behoren tot de Qualitat. Kabinett. Spatlese en Auslese soort, zijn in diverse prijsklassen aanwezig. De kwaliteit van deze wijn hangt af van de tijd dat de druiven hebben kunnen rijpen. Als extra service verzorgt de firma drankjes en hapjes op elke party of feestje. Voor feestelijkheden is het ook mogelijk een biertap te huren. De ver bouwde zaak biedt, mede door de eigen import, een groot assortiment dran ken. Door het sterk vergrote oppervlak kan iedereen in een gezellige sfeer zijn keuze maken uit de grote collectie. VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 U-ff-rö fers. De dames artsen, mevrouw Kui- pers, mevr. Overbeek en Mevr. Schutte jureren het geheel. Wedstrijdleider is het kaderlid de heer H. Buursma uit Breukelen. Bijzonder aantrekkelijke prijzen kunnen door de wedstrijdploegen gewonnen wor den. De eerste prijs is een beker-zuil met in scriptie en een zilveren ere-medaille met inscriptie, beschikbaar gesteld door H. M. de Koningin. De tweede prijs is een zilveren ere-penning, beschikbaar gesteld door de gemeente Soest, en een bekerzuil met inscriptie. Voor de derde prijswinnaars is er eveneens een beker zuil beschikbaar. De drie beste leid ist Iers ontvangen elk een EHBO-plas- tiek met inscriptie. De prijsuitreiking geschiedt door de voorzitter van de afde ling Soest, dokter J. H. H. Overbeek. De leden zijn hartelijk welkom bij deze spannende wedstrijd. 's Avonds is er voor leden die zich hier voor opgaven een besloten feestavond in het „Middelwijkgebouw" aan de Paral lelweg 7a te Soest. De Dixieland-band van Peter Verschoor verleent haar me dewerking aan de avond. Zaterdag 29 oktober wordt dé feestdag van de E.H.B.O.-afdeling Soest. winkelcentrum 'HARTJE-ZUID' een brok gezelligheid in Soest. Mistig? Weinig zicht? De etalages van ons hebben alleen maar groot licht om de kleding te laten zien. Blijf in stijl, grijze ribbroeken v.a. De uitmondingen van de toegangswegen nabij de flats op de Plesmanstraat en Simon Stevinlaan worden gerecon strueerd. Deze toegangswegen dienen voor de bereikbaarheid van de aldaar aanwezige flats. Ze moeten worden beschouwd als zijwegen, maar visueel wekken ze echter de indruk geen zijwe gen te zijn. Om duidelijkheid te scheppen zullen de uitmondingen zodanig gere construeerd worden, dat ze als uitritten beschouwd kunnen worden. Eén en an der is in de commissie openbare werken en in de wijkraad Soesterberg behan deld. De wegaansluitingen worden als zodanig herkenbaar gemaakt door verhoogde inritplaten. Tevens zullen enige aanpas singswerkzaamheden nodig zijn, o.a. het gedeeltelijk verhogen van de toegangs wegen tot de flats. Daarnaast is de directeur gemeentewerken verzocht een opgave te verstrekken van soortgelijke situaties in de gemeente. Op de kruising Koninginnelaan-Groen van Prinstererstraat is zaterdagmorgen de 71-jarige mevrouw T. B. uit Soest aangereden. Zij sloeg op haar fiets linksaf op het moment, dat zij werd ingehaald door de 23-jarige automobilist M. A. O. uit Soest. Mevrouw B. is per ambulance naar Zonnegloren gebracht, maar kon na behandeling naar huis. Paul Biegel en C'arl Hollander, auteur en illustrator van de Kinderboekenweekuitgave „Wie je droomt ben je zelf". In de boek handel verkrijgbaar voor 2,75 bij aankoop van een kinder- of jeugdboek. is niet moeilijk. En ook niet duur. Wij helpen u graag op weg met de juiste apparatuur. Birkstraat 2, Soest, tel. 12874. t het verhaal over: wie je droomt, ben „Dromen gebeuren in je binnenste. Dat is de plaats waar je iets voelt zonder te kunnen zeggen waar het zit: blijdschap, verdriet, zenuwachtigheid, angst. Maar het is ook de plaats waar ideeen vandaan komen, gekke plannetjes of fantasieën of dagdromen waarin je je vriendje redt uit een brandend huis of een beroemde tele visiester bent... Als je droomt, komt er iets van je binnenste naar boven. Soms juist de dingen die verstopt zitten. Maar ze komen niet openlijk; ze verkle den zich en voeren een verhaal op als een toneelstuk... Fantasieverhalen en sprook jes komen evenals dromen uit je binnenste... Het enige wat de verteller doet, is ze keurig op een rijtje zetten tot een begrijpelijk verhaal. Je zou kunnen pro beren sprookjes te begrijpen, zoals je kunt proberen een droom te begrijpen, om erachter te komen wat er werkelijk in het binnenste van mensen, dus jezelf, leeft... De wolf, waar je zo bang voor bent, waar je tegen vecht, een hoofdrolspeler in dit boekje, is iets uit je binnenste. Daar ga; je zelf". Het bovenstaande is het thema van de 24ste kinderboekenweek. Het is bekend dat heel jonge kinderen zich onmiddel lijk vereenzelvigen met de hoofdfiguur uit een boek, terwijl iets oudere kinde ren de neiging hebben de heldfiguur te kiezen. De uitwerking van het thema en de opzet van de kinderboekenweek-uit gave, geschreven en geïllustreerd door Paul Biegel en Carl Hollander, zijn erop gericht ook de kinderen uit de hogere leeftijden te stimuleren zich óok met al lerlei andere figuren uit hun boeken te identificeren. Hiervoor gebruiken ze het „Roodkapje-verhaal". Ter gelegenheid van deze speciale week schreef en regisseerde Herman Frank een theaterproduktie voor de jeugd ..De droomsoezer". Gisteren ging dit in het Hottheater in Den Haag: in première. Na afloop van de première werden de volgende prijzen uitgereikt: een Gouden Griffel aan Henk Barnard voor ..Kon He- si Baka/Kom gauw terug", een Gouden Penseel aan Max Velthuijs voor ..Het goedige monster en de rovers" en negen Zilveren Griffels voor de Nederlandse auteurs Wim Hofman („Wim" l en Guus Kuijper („Grote mensen daar kun je be ter soep van koken") en voor de bui tenlandse auteurs: Doris Buehanan Smith, James Cressey, Roald Dahl, Ro- bert Gernhardt. Jan Prochazka, Mari- lyn Sachs en Sven Wernström. Vorige week trad de pas 4 maanden bestaande vereniging Soester Muziekgezelschap voor het eerst in het openbaar op. Onder leiding van dirigent H. W ilderdijk werd een concertje gegeven in het dienstencentrum „Honsbergen". Dat de bewoners van dit centrum en enkele andere belangstellenden genoten, blijkt wel uit het verzoek om op korte termijn terug te komen. Het uit bijna 40. overwegend jeugdige, leden bestaande orkest bracht een pro gramma. variërend van koraalmuziek tot dixieland. De wijze, waarop de werk jes werden uitgevoerd toonde duidelijk aan. dat de vereniging in de paar maan den van haar bestaan enthousiast en on der zeer deskundige leiding heelt gestu deerd. Het bestuur van de jonge vereniging deelde mede. dat voor de komende maanden reeds 9 concertjes in bejaar dentehuizen. verpleeginrichtingen etc. zijn besproken. Het eerstvolgende optre den vindt plaats op maandag 7 november a.s., in het van Arkelinsliluut. Tijdens de kinderboekenweek worden 255.000 exemplaren van het gratis kin derboekenblad ..De Boekenmolen" vla de boekhandel verspreid. In dit blad is informatie opgenomen over de be kroonde boeken, een kinderboekenweek prijsvraag en uitgebreide gegevens over vrijwel alle nieuwe en actuele kinder en jeugdboeken. Morgen, 21 oktober, bezoekt het poppen theater Marion Wardenaar met „O, o, wat kan die Jan Klaassen toch dromen", geschreven voor kinderen van 4 tot 6 jaar. Soest. Ook vervaardigt de KRO- schoolradio een twintigtal leeskaarten, die samen met een brochure over de kinderboeken, gebruikt kan worden op onder andere de basisscholen. Je zou grote oren moeten opzetten om hem te horen", zei de grootmoeder. ..En een grote neus om hem te ruiken. En een grote mond om hem te proeven. En vier klauwen om hem te pakken". ..Hah. zei de jager, „dan was ik zelf een wolf". ..Dat ben je ook", zei ze. „De wolf. dat is je eigen angst". Ze reikte een glas aan de moeder die zweeg, aan het kind dat wist, aan de jager die beefde, en ze klonken en dron ken en aten de cake om de goede afloop te vieren. Toen werd de klink omhoog geduwd en de deur ging piepend open. „Dag wolf", zei de oude grootmoeder, en ze reikte hem ook een glas". oor de fotograaf \an Foto Swager gaf het natuurlijk geen hoofdbrekens om een dame te fotograferen als gelukkige winkel kringklant van deze week. 3 Suisses heeft voor deze gelukkige klant waardebonnen in petto t.w.v. 100,-. gelukkige k De besteding bij 3 Suisses zal o.i. geen problemen geven Foto Swager Indien U zichzelf herkent op deze foto, bent U de gelukkige winnaar van vier waardebonnen van 25,- elk. Kom met deze Soester Courant naar ons kantoor van de Soester Courant, Van Weedestraat 29. Indien er geen twijfel bestaat omtrent de overeenkomst tussen u en de foto, ontvangt u de foto als een waardevol document. De winkelier voor wiens winkel u werd gefotografeerd zal u direct bij het inleveren van de foto de vier waardebonnen ter hand stellen. U kunt ze direct of later besteden.

Soester Courant | 1977 | | pagina 3