«HOF 'n Keuken koopje niet zomaar. Wijkraad Soesterberg wil rechtstreekse verkiezing Goed Nieuws JOH. METS JOH. METS Herfstwandelingen in Gouden Utrechts Landschap Antiekshow van Co en Trix van Rossum opnieuw een succes Verkeersveiligheid belangrijker dan nieuw benzinepomstation Voorbereiding: Sportnota Sportstichting Meningen van lezers autoverzekering van der lans Gestolen auto terecht doch vernield WD-perikelen (1) WD-perikelen (2) Over de opzet was PvdA het niet eens Bakkerij KUIPER uit Baarn BAKKERIJ KUIPER Meerderheid wijkraad tegen ontheffing zönev er ordening Soester Courant van donderdag 20 oktober 1917 Delicatessen Wijnkoperij Van Weedestraat 90. Om een sportnota in waarde te doen toenemen is het wenselijk een inzicht te krijgen in de visie van dé georganiseerde sport in de gemeente op het sportgebeu ren. Daarom wil de sportstichting van de deelnemers aan de stichting een beleids nota ontvangen waaruit deze visie blijkt en waarin de volgende drie hoofdele menten tot uiting gebracht moeten wor den. Akkommodatiebehoefte op korte en middenlange termijn (tot 1980 en van 1980-1985). Deze prognose moet gemoti veerd worden, bijvoorbeeld op grond van de groei van het ledental en op grond van de intensivering van de sportbeoefening. Kaderbehoefte op korte en middenlange termijn. Ook hier dient men mede op grond van groei en inventarisering èn op grond van de kaderfuncties binnen de vereniging aan te geven aan welke kwaliteit en kwantiteit van kader behoef te bestaat. Gedacht wordt hierbij aan zowel sporttechnisch- als bestuurskader. Financiële aspecten voor het realiseren van de doelstelling. Bij dit onderdeel zal tot uiting moeten komen op welke wijze men de doelstellingen in financieel op zicht denkt te realiseren. De Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport heeft de deelnemers ook een aantal enquêteformulieren over soort akkom- modaties, kaderbehoefte e.d. toegezon den. Uiterlijk 30 november wil de sportstich ting de beleidsnota's van de verenigin gen alsmede de enquêteformulieren ont vangen, zodat nog vóór 31 december de eerste fase van het samenstellen van de sportnota, te weten de inventarisatie van wensen en de financiële mogelijkheden van de sportorganisaties, kan worden gerealiseerd. PIEDRO - BUNNIES RENATA KORREKTIESCHOENEN SPECIAAL SCHOENHANDEL Winkelpromenade Laanstraat 95 BAARN Tel. 02154 -13387 Maandags gesloten De auto van C. M. van de B. uit Soest, die dit weekeinde was gestolen, is terecht. De politie van Amsterdam heeft de wagen zwaar beschadigd teruggevonden tegen een lichtmast in het centrum van de hoofdstad. Van de daders ontbreekt elk spoor. De antiekshow van Co en Trix van Rossum, die zij elk jaar met Pasen en in oktober houden, was opnieuw een groot succes. Veel belangstellenden kwamen naar cafê-restaurant Soestdijk om daar de restauraties en stofferingen te bekijken. Het prachtig antiek toonde het vakmanschap van dit echtpaar. In de bovenzaal van het café stonden van maandag 10 oktober tot zondag 16 okto ber ongeveer vijftig verschillende „stel letjes". De gerestaureerde collectie be vatte eiken kasten, tafels en stoelen, Bent U beginnend „zelfdoener"? Bij ons bent U veilig. w Wij adviseren U en met een verzaagde plank weten wij ook wel raad. Veldweg 4, Soest Telefoon 02155-148 78 bankstellen, uurwerken en koperstuk ken. Dit alles was in de staat gebracht, waarin men het, bij wijze van spreken, honderd jaar geleden kon aantreffen. Over dit alles, en over de grote moeite die Co en Trix er voor over hebben om de originele materialen te vinden, vertelde het echtpaar, onder het genot van een kopje koffie, graag. Pronkstuk was toch wel een Franse bank, uit de verzameling van Van Rossum, die zij geheel in onderdelen gekregen hadden en die er nu, gerestaureerd en gestoffeerd, in de oorspronkelijke staat bij stond. Co en Trix reizen stad en land af om aan hun materialen te komen. De stoffen, die van een bijzonder goede kwaliteit zijn, worden door de industrie haast niet meer gebruikt, zodoende moet het echtpaar tegenwoordig zelfs naar Frankrijk om de materialen te vinden. De resultaten van de restauraties zijn er dan ook naar: door de show kreeg het echtpaar weer veel nieuwe orders. In de vergadering van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport is besloten een behoefteonderzoek sportakkommodaties te verrichten. Daarnaast is van gemeente zijde verzocht een sportnota samen te stellen. Aangezien beide onderwerpen een nauwe binding met elkaar hebben, zullen deze rapporten gelijktijdig worden samengesteld. „Een politieke partij - zonder discipline, zoals de VVD - een lachertje". Geachte heer Houtman, mijn bewonde ring voor het feit, dat U met derge lijke uitspraken 3 kolommen ter beschik king weet te krijgen in o.a. de Soester Courant, is groot, maar de strekking van Uw beweringen is onjuist, in ieder geval als konklusie van de strubbelingen ontstaan door het verschil van mening tussen fraktie en bestuur medio 1977, n.a.v. het „Ontwikkelingsplan Soest". De fraktie van de VVD te Soest is in derdaad gekozen door de kiezers voor 4 jaar, zonder last en ruggespraak. Edoch, deze kiezers kunnen door lid te worden van de door hen verkozen par tij ledenvergaderingen bezoeken. Zij worden daar regelmatig in de gele genheid gesteld met leden van de frak tie van gedachten te wisselen en hun eventuele afwijkende meningen kenbaar te maken. Gedurende vele jaren heeft de fraktie van de WD te Soest deze mogelijkheid, de mening van haar kiezers te peilen, benut. Tegelijkertijd was er regelmatig kontakt met het bestuur, door deze zelf de leden gekozen om namens hen op te treden. Naar eigen inzicht, doch gevoed door deze kontakten, neemt de fraktie een standpunt in t.o.v. de verschillende problemen en plannen die zich in een ge meente voordoen. Op een bepaald moment wordt er een aantal nieuwe bestuursleden gekozen, waaronder U, geachte heer Houtman, en zoals duidelijk blijkt, verschilt U wat betreft het gevoerde beleid, met name t.a.v. het zgn. ontwikkelingsplan, van mening met de fraktie. Dat is Uw goed recht, U overlegt dit met Uw medebestuursleden, weet hen - gezien het gezamenlijk aftreden - kenne lijk te overtuigen van Uw standpunt, ge staafd door een niet in het artikel ge noemde specialist, en tenslotte roept het bestuur op een avond om 11.00 uur de fraktie ter verantwoording. Met grote moeite verschijnen 2 van de 3 leden die zitting hebben in de kommissie ruimte lijke ordening - voldoende lijkt me - af gezien van het fèit of zij aan de voor avond van de behandeling van het be treffende onderwerp aan een dergelijk verzoek al dan niet gehoor hadden moe ten geven. Nu blijkt dat deze fraktie een jarenlang opgebouwd beleid niet direkt op kom- mando wenst te wijzigen, temeer daar zij - terecht - op geen enkele wijze on der het gezag van het bestuur geplaatst meent te zijn. Aan de inhoudelijkheid van plannen en opdrachten ga ik hier expres voorbij, want daar gaat het niet om. Het gaat er om, dat het bestuur, zoals die avond in vergadering bijeen, niet kan verkroppen dat de fraktie haar standpunt niet deelt, dat het bestuur dreigementen gaat uiten en dat onze fraktie, ondanks deze drei gementen, toch haar eigen beleid wenst te bepalen. Hierna wordt het hoofdbestuur verzocht een uitspraak te doen. Er komt een uit gebreid schriftelijk antwoord, onderte kend door de voorzitter, waaruit blijkt, dat het bestuur te ver gegaan is, dat royementsdreiging bij niet Opvolging van aanwijzingen van het bestuur, waar bij de motivering van deze adviezen zelfs als onjuist gesteld werd, niet moge lijk is en dat er geen sprake is van de door U genoemde „scheve schaats", kortom, het bestuur is te ver gegaan. De leden vaij het bestuur - genoemd in Uw artikel - nemen de konsekwentie van hun aktie en treden af. Nu komt het puntje discipline, geachte heer Houtman, nietU, Uw mede-afgetre den bestuursleden of de door U ingeroe pen pers, doch de leden - de kiezers in de gelegenheid gesteld hierop hun me ning te geven, zullen bepalen of er maat regelen genomen moeten worden en zo ja, welke? Zij zijn het immers in wiens naam fraktie en bestuur handelen. Zij komen in vergadering bijeen op 5 oktober j.1. Zij horen het standpunt van het bestuur, verwoord door de drie res terende leden en dat der fraktie en luis teren naar het voorlezen van de over dit onderwerp geschreven brieven en naar de meningen uit de vergadering zelf - de meningen van de kiezers - en zij beslissen-hierna als vergadering, dat het bestuur op dit punt onjuist ge handeld heeft. Zij signaleren, dat enkele leden van dit bestuur, inplaats van op demokratische wijze hun uitspraken en meningen deze avond te toetsen aan die van de aanwezige achterban, reeds af getreden zijn en zij steunen de fraktie in het tot nu toe gevoerde beleid. Zij spreken hun ongenoegen uit, dat iemand uit het bestuur of fraktie nog vóór de le denvergadering zijn standpunt bepaald had, één en ander uitgebreid naar de pers meende te moeten ventileren. Het bestuur blijkt te goeder trouw, doch ten onrechte namens de leden gesproken te hebben. Dit kan. iedereen vergist zich wel eens, zeker in dit soort zaken. Dit was de konklusie van de vergade ring, waar U helaas ontbrak. Het staat iedereen vrij in dit land om voor een partij te bedanken omdat men bij nader inzien er toch andere politieke denkbeelden op nahoudt, met name over gezag, kontrole, discipline, bestem mingsplannen etc. Voor mij blijft de Vrijheid in de letters VVD echter tevens de vrijheid anders over iets te mogen denken. Ik laat U die vrijheid ook, als lid van de VVD. maar als fraktie en ledenver gadering een andere mening zijn toe gedaan, zie ik niet in dat dat meteen aan leiding moet zijn om nog enkele trappen na te geven, die bovendien een onjuist beeld van de situatie weergeven. Hiermee toont U zich een slecht ver liezer en het tekent voor weinig disci pline... zelfdiscipline bedoel ik. IR. A. R. VAN DORSEN. SOEST (een kiezer) Het kwam mij aanvankelijk „onvoor stelbaar" voor dat een bestuurslid ener politieke partij, Mr. H. Houtman, aftrad omdat de fraktieleden van zijn partij, zelfs met de dreiging van royemerft. in het vooruitzicht, niet schroomden om naar eigen inzicht en verantwoording in de raad te handelen. Ik begreep daarom ook niet. waarom Mr. Houtman de gelegenheid niet te baat nam. om zijn achterban, in een leden vergadering op democratische wijze, van zijn gelijk te overtuigen; doch... schitterde door afwezigheid. Noch minder begreep ik waarom Mr. Houtman in een artikel in Uw courant van 11 oktober j.1. meende met modder te moeten gooien, tot ik het adres van Mr. Houtman vond. Parklaan 47, Toen... begreep ik meer! S.G. M. DE KONING Birkstraat 136, Soest. Zo'n beslissing wil je weloverwogen nemen. Daarom praat Forma Concepta uitgebreid met u. Noteert uw wensen. Vraagt naar werkgewoontes, gezinsgrootte, beschikbare ruimte. Aan de hand daarvan maken we een tekening. Daarna beslist u pas. Forma Concepta heeft het meest uitgebreide keukenprogramma: Poggenpohl. In mahonie, eiken en kunststof, In talloze uitvoeringen en kleuren. Maar één en dezelfde kwaliteit. Poggenpohl dus. En met al dat komfort en die praktische details zal de prijs u meevallen. Komt u eens kijken? Keukenstudio „Forma-Concepta" B.V. Amsterdam: Chr. Huvgensplein 34-36 (bij de Middenweg) telefoon (020)9318 59. Hilversum: Groest 36. telefoon (035)1 10 76 (donderdagavond open). Erg gelukkig Mej. R. Lensink (CDA) stelde met be trekking tot de rechtstreekse verkiezin gen, dat het antwoord van de raad duidelijk is en aanvaardbaar. „We zijn erg gelukkig met het begrip dat we bij het college en de raad gevonden hebben ten aanzien van onze wens om te komen tot rechtstreekse verkiezingen van de wijkraad". Wel wilde zij enkele kantte keningen plaatsen. Met betrekking tot de bevoegdheden zei ze, dat zij, die zich straks kandidaat stellen voor een gekozen wijkraad, nog sterker gemotiveerd moeten zijn en bereid hieromtrent verantwoording te aanvaarden. „Over de aard van deze beslissingsbevoegdheid willen we graag meepraten en meedenken". Met betrek king tot de opkomstnorm van vijftig procent merkte zij op, dat veertig pro cent in haar ogen meer gerechtvaardigd zou zijn. "Deze wijkraad, zo „merkte zij nog op, heeft het komende jaar de taak om nog duidelijker aan te tonen dat de wijkraad voor Soesterberg een zeer belangrijke zaak is. Wie straks „Neen" zou zeggen tegen een wijkraad moet daarbij dan wel bedenken hoe dan de Soesterbergse be langen behartigd dienen te worden, want dit is typisch een zaak voör de wijkraad. Wij vertrouwen erop dat het merendeel van Soesterberg de belangen van een wijkraad wel ziet, zeer zeker als het zelf mag bepalen wie daarin dan zitting nemen." Over de conceptverordening vroeg zij of de wijkraadsleden deze op redelijke termijn tegemoet kenden zien en of het mogelijk was na bestudering van het concept een bijeenkomst te hebben, bij voorbeeld met het seniorenconvent om tot een afrondend gesprek te komen. Tenslotte wilde zij namens het CDA de waardering uitspreken aan ieder die heeft meegeholpen om deze kwestie zo vlot en zo positief te behandelen. De bijeenkomst waar mej. Lensink om gevraagd had komt er. Voor 7 november is er een speciale aan dit onderwerp gewijde wijkraadsvergadering uitge schreven. De reactie van de fractie van de WD was kort en duidelijk. „Het feit ligt er", zo stelde de heer B. Wester. „eind volgend jaar komen er rechtstreekse verkiezingen. Wij zien het als een daad, die voortkomt uit goed gevoel voor bestuur ons voorlopig bij de gang van zaken neer te leggen en de conceptver ordening af te wachten. Natuurlijk is het een goede zaak. dat de gemeenteraad van Soest voorstelt, dat indien minder dan vijftig procent van de Soesterber- gers gaat stemmen de wijkraad afge schaft dient te worden. De bevolking heeft zich dan immers duidelijk uitge sproken." Over de vijftig procent-norm legde voor zitter Pieren uit, dat het toch weinig democratisch is als er bijvoorbeeld maar tien mensen naar de stembus „We kunnen niets anders doen dan de ontwikkelingen afwachten", aldus voorzitter van de wijkraad de heer P. C. Pieren, tijdens de wijkraadsvergadering over het agendapunt „rechtstreekse verkiezingen van de wijkraad". Deze mening werd beslist niet gedeeld door mevr. J. van Dijk-van Staveren [PvdA]. Zij stelde onder meer, dat men in het antwoord van de raad volstaat de vijftig procent norm te hanteren, (de helft van het aantal stemgerechtigden moet dus opkomen] gebonden aan een al dan niet voortzetting van de wijkraad. De mogelijkheid van de haalbaarheid wordt daardoor volgens de fractie van de PvdA nog eens met vijftig procent verminderd. Hierna stelde zij vóór de verkiezingen voor de wijkraad gelijktijdig niet of vóór de gemeenteraadsverkiezingen te houden, daar dan het propaganda-apparaat efficiënter werkt en men toch al in verkiezingssfeer is. Ook financieel zou dit aantrekkelijker zijn. Verder meende zij, dat de huidige wijk raad in het kader van de voorlichting veel werk kan verzetten door de bevol king te motiveren en te laten zien wat het belang van een wijkraad met beslis singsbevoegdheden is. „Wij kunnen ons niet vinden, aldus mevr. van Dijk, in de combinatie die door de raad gemaakt is, dat de inwoners van Soesterberg zich uit moeten spreken over al dan niet voort bestaan van een wijkraad, gekoppeld aan het uitbrengen van een stem op een kandidaat hunner keuze. Deze combina tie heeft een nogal negatief karakter. Men vraagt de bevolking toch ook niet of ze zich wil uitspreken over het al dan niet voortbestaan van de gemeenteraad". Ook kon zij uit het antwoord van de raad niet opmaken of de vijftig procent norm een eenmalige zaak was of dat dit zich iedere vier jaar gaat herhalen. Het voorstel van de wijkraad tot het samenstellen van een groslijst zag zij niet terug in het antwoord van de raad. De raad zou zich hierover duidelijk moeten uitspreken. Boven allés staat het dorpsbelang en niet de partijpolitiek, 3 concludeerde zij. Met betrekking tot de eventuele bevoegdheden stelde zij, dat er nu reeds wensen aan het college van burgemeester en wethouders ken baar gemaakt moeten worden. Hier naast stelde zij vragen over de positie van de secretarie van de wijkraad. „Hoe is dit geregeld en aan wie is hij verant woording schuldig. Is dit aan de burge meester dan wel aan de gemeente secretaris? DitTs voor ons nu nog niet duidelijk". Terugkomend op de be voegdheden vond zij, dat de wijkraad, daar bevoegdheden nu eenmaal geld kosten, het college een mandaat zou moeten vragen voor het uitvoeren van bevoegdheden met een repressief karak ter. Voor dit alles wilde zij een studie commissie samenstellen. zouden komen,deze mensen zouden be slissen voor alie andere Soesterbergers over de samenstelling van de wijkraad. „Ook over bevoegdheden kunnen we momenteel nog niet zeggen", .aldus de heer Pieren, „daar er dan wel eens ernstige juridische conflichten kunnen rijzen bij het tot standkomen van de uiteindelijke verordening". De verkie zingen kunnen ook niet vóór de gemeen teraadsverkiezingen plaatsvinden zo legde hij uit, daar behalve de gemeente raad ook gedeputeerde staten een derge lijke verordening moeten goedkeuren en hier nogal wat tijd mee gemoeid is. In de daaropvolgende discussie gaf mevr. J. van Dijk-van Staveren te ken nen, dat ze toch moeite bleef hebben met de gang van zaken en dan ook tegen het voorstel zou stemmen de brief van het college, over de rechtstreekse verkie zingen voor kennisgeving aan te nemen. Nadat de heer Pieren had opgemerkt dat de taak van de wijkraad in het komende jaar er een van voorlichting is en dat de wijkraad aan de Soesterbergse bevol king moet laten zien dat het van wezen lijk belang is voor Soesterberg, dat de wijkraad gehandhaafd blijft, volgde een stemming over het voorstel. Behalve de PvdA fractie stemde iedereen voor. De heer B. Wester had de discussie kennelijk lang genoeg geduurd, reden waarom hij verzuchtend opmerkte: „Je zult als wijkraad maar beslissingsbe voegdheid krijgen." Wij stellen het zeer op prijs dat ons het vertrouwen heeft gegeven om zijn kwaliteitsbrood bij ons in verkoop te geven. Laanstraat, Baarn. iedere morgen om 9.00 uur al onze broodsoorten Uniek doorkijkje met vijverpartij zoals U dat op de wandeling tegenkomt Het dit jaar 50-jarig Utrechts Landschap, met 22 natuurgebieden de grootste par ticuliere natuurbehoudorganisatie in de Provincie Utrecht, heeft in 5 van haar be zittingen herfstwandelingen uitgezet. Vanaf de ingang van elk gebied zijn met speciaal aangebrachte routepaaltjes wan delingen van ruim een uur uitgezet, die voeren langs de fraaiste herfsttooi en de wandelaar tevens een indruk geven van de wijze waarop het Utrechts Landschap haar taak verricht. Boswachters fungeren als gastheren en zullen de bezoekers graag alle bijzonde re informatie geven over historie en be tekenis van elk natuurgebied. De herfst wandelingen zijn uitgezet in de volgende gebieden: Vijverbos te Harmeien, ingang Tiend- weg, Harmeien; Over-Holland tussen Breukelen en Nieuwersluis, ingang Rijksstraatweg tegenover Buitenplaats Over-Holland; Beerschoten/Houdringe te De Bilt. ingang 50 meter van pakeer- plaats Biltse Hoek; Moersbergen te Doorn, ingang achter cafe Flora tussen Doorn en Driebergen; De Grebbeberg te Rhenen. ingang links naast ere-begraaf plaats. De herfstwandelingen duren tot eind ok tober. er is gratis toegang en men kan zich in ruil voor een leuke linnen land schapstas bij de boswachter opgeven als begunstiger van het 50-jarig Utrechts Landschap. Van Weedestraat 90 veenbesstraat462, soest, tel.02155-16267 Het-ziet er naar uit. als men naar de stemverhouding binnen de wijkraad kijkt, dat de heer J. Plekkepoel de plaat sing van zijn benzinepompen en daar mee de uitbreiding van zijn garage voor lopig kan vergeten. „Slechts als er dus danig maatregelen getroffen worden, dat er op de ventweg van de rijksweg 223 een verkeersveilige situatie ontstaat, stemmen wij voor", aldus de fracties van het CDA en de PvdA in de wijk raadsvergadering. Dit hield een stemverhouding in van zes stemmen tegen en vier voor (de VVD fractie stemde vóór) het verlenen van een ontheffing van de zóneverordening aan de heer Plekkepoel. De fractie van de VVD voerde bij monde van de héér F. J. Hagmeijer aan. dat het de heer Plekkepoel gelukt is om van een ruïne (de bouwval van de voor malige fabriek Keilen een mooie show room te maken en hiermee een brok ergernis weg te nemen uit de ogen van zeer veel Soesterbergers. Hij stelde te vens. dat het niet verlenen van de ont heffing de )ieer Plekkepoel ieder dag geld kost, daar hij een geweldige inves tering heeft gedaan in de restauratie van de bouwval. Merkwaardig vond hij ook. dat in het raadsvoorstel aan de ge meenteraad niet gesproken werd over het vragen van een vergunning tot het in werking brengen en in werking hou den van een inrichting voor de afle vering van motorbrandstoffen, terwijl in een brief, die de gemeente geschre ven had aan de omwonenden van het garagebedrijf van de heer Plekke poel wél gesproken is over het op richten en in werking houden van een dergelijke installatie. „Een ambtelijke vergissing waarschijn lijk". zo concludeerde de heer Hag meijer. Hij stelde tevens, dat de heer Plekkepoel zijn bedrijf inmiddels had weten uit te breiden tot een personeels bestand van zeven man, hetgeen iets be tekent voor de werkgelegenheid in Soes terberg. Ook andere benzineverkoop punten in de gemeente Soest zijn zeer gevaarlijk, zo concludeerde hij. Daar moet men zelfs fietspaden en wandel paden oversteken om bij de benzine pomp te komen. Hij meende dan ook aan het slot van zijn betoog, dat de gevraagde ontheffing aan de heer Plekkepoel verleend diende te worden, daar het onder meer op zijn minst prijzenswaardig was, dat de heer Plekkepoel door hard werken zijn be drijf zo had weten uit te bouwen, zoals het er nu voorstaat. Verkeersgevaarlijk Als tegenargument werd door de frac ties van het CDA en de PvdA (die ove rigens in het geheel niet tegen de plaat sing van benzinepompen op het terrein van de heer Plekkepoel waren) aange voerd, dat de verkeersveiligheid door de huidige situatie in gevaar gebracht wordt. „Wij zijn behalve voor het bedrijf van de heer Plekkepoel eveneens verant woordelijk voor de veiligheid van de mensen", zo stelden zij. Teneinde ver- keersgevaarlijke situaties in de toe komst te voorkomen stelde de heer H. van de Wal voor de kruising rijksweg- Veldmaarschalk Montgomeryweg te re construeren naar het voorbeeld van de kruising rijksweg Mesdaglaan in Bos en Duin, waar de verkeersafwikkeling ten behoeve van ondermeer het recreatie gebied Panbos veilig gesteld is door het in werking stellen van dubbele stoplich ten. De heer J. Strengers (VVD) haalde uit de uitvoerige birefwisseling die er over de zaak Plekkepoel inmiddels ontstaan is, een brief naar voren van de hand van de directeur gemeentewerken de heer H. J. van der Dussen. „Niemand weet het eigenlijk goed. maar de heer Van der Dussen heeft alles scherp voor ogen staan", zo valt uit de brief te con cluderen", merkte hij op. Hij (de heer Van der Dussen) durft zo maar te con cluderen, dat er op het betreffende punt helemaal geen behoefte is aan een ben zinepomp. Dat is onzin zo stelt hij vast, maar een dergelijke redenering, van „ik vind dat" voor een ambtenaar verbaast me in hoge mate", aldus de heer Strengers. Na enige discussie waarover nu precies iets besloten moest worden, (was dit slechts de ontheffing van de zónever ordening of moest men hierbij ook de gehele verkeerssituatie betrekken) en na een opmerking van de heer J. Veenendaal (VVD) min of meer ge rug- gesteund door de heer H. van de Wal (PvdA), dat het op zijn minst vreemd was, dat er in het raadsvoorstel niet is gesproken over de aanvraag voor een vergunning voor a^leveringspunten voor motorbrandstoffen, terwijl dit in een brief aan de omwonenden wél het geval is geweest, stemde de wijkraad met het 4-6 resultaat. Zowel de fractie van het CDA als die van de PvdA stelde daarna nog eens uit drukkelijk dat zij zich niet uitsprak ten nadele van de heer Plekkepoel, maar slechts met het oog op de verkeers veiligheid, waarin zij het advies van de verkeerscommissie van de wijkraad volgde. De heren J. Veenendaal (VVD) en J. Koch (CDA) zullen hun standpunten in de raadscommissies uiteenzetten. dat vanaf die datum in voorraad heeft. Met ingang van 25 oktober is ons brood in Soest verkrijgbaar en wel bij het Delicatessenhuis en Wijnkoperij

Soester Courant | 1977 | | pagina 9