Oudere sportcomplexen worden aangepast Moet regeling inspraakprocedure FOTO STRIP. VER HAAL gewijzigd? Meningen van Lezers Auto door schrikreactie over de kop Hondje weg? Hondje terug! Politiebureau is onvoldoende beveiligd „Reinigingspolitie" in Soest noodzakelijk Amerikaanse wijk Apollo wordt geen woonerf Geen bouwvergunning voor clubgebouw dat er al een jaar staat Zaterdag solistenconcours bij P.V.O. in Soest Soester VVD - perikelen Geachte Lezers Julianalaan en Wilhelminalaan eenrichtingverkeer Twee portofoons in beslag genomen Boormachine verdween uit kelderbox i» Bekendmaking 4 ^gken verlovingen weerbelemaal"in"? Drukkerij Smit Van Weedestraat 29 Telefoon 14152 Hedenavond vergadering financiële commissie Spreekuur burgemeester in Soesterberg Vleesverkoop Soester Courant van donderdag 27 oktober 1977 Soest is een jungle, niet alleen op het gebied van de ruimtelijke ordening, maar ook op juridisch-politiek terrein. Het is goed dat daar eens wat licht in komt". Zo is in het algemeen ongeveer de teneur van de enkele schriftelijke en de vele telefonische reacties die ik ont ving naar aanleiding van het in dit blad geplaatste interview. Boze reacties wa ren er eigenlijk niet bij; wel bedroefde. Tot deze reken ik het uitvoerig epistel van de heer Ir. A. R. van Dorssen, een mij totaal onbekende WD-stemmer (lid?), die de gang van zaken zó be treurt, dat hij er een geheel andere lezing van geeft. Dit verwondert mij te meer, omdat ik genoemde heer nimmer op een vergadering of bespreking heb ontmoet, en ik vraag mij daarom af waar hij de wetenschap vandaan heeft voor zijn verre van geslaagde poging mij publiekelijk voor leugenaar te zetten.. Geachte heer Van Dorssen, ongewenste gebeurtenissen worden niet anders door ze op Russische wijze achteraf te her schrijven. Het is gegaan zoals de inter viewer het weergeeftlees het alstublieft nog eens na. U zult zien, er staan twee vragen centraal: Eén. Mag een afde lingsbestuur een fractie op de vingers tikken? Twee. Is het Ontwikkelingsplan Soest 1977 een structuurplan in de zin van de Wet op de ruimtelijke ordening? De VVD-deskundige Willems twijfelt omtrent deze tweede vraag; de Kroon zal hierover uitspraak doen. Vraag één wordt door het hoofdbestuur van de VW ontkennend beantwoord. Voor mij en anderen een reden om op te stappen. Dat is het - Niet meer, niet minder. Maar jammer blijft het natuurlijk wel. MR. H. H. HOUTMAN Hieronder moge ik, als mede-ingezetene van Soest, U een afschrift voorleggen van een door mij aan de Burgemeester gericht adres. Aan Mevrouw de Burgemeester van Soest. Met grote verontwaardiging moet ik tot mijn spijt het volgende tot. Uw kennis brengen. Van den Raad van State, Den Haag, Afd. voor de geschillen van Bestuur, ontving ik een missive d.d. 17-l0-"77 No. 215/1, Onderwerp Bestemmingsplan „Soest- dijk." Uit deze blijkt o.m., dat de Raad beroepen ontvangen heeft tegen het be sluit van Ged. St. van Utrecht van l0-9'75 Afd. 5 no. 1929'74RO/1597, waarbij o.m. gedeeltelijk goedkeuring is verleend (met voorschriften) aan het bestem mingsplan ..Soestdijk" - beroepen, inge steld door o.m. „C. Burgerman c.s. en E. D. Consenheim c.s. en H. M. Loeven",- dat is resp. 1 bewoonster Menkolaan en 2 bewoners Braamhage. Ik wil hier nadrukkelijk vastleggen, dat ik géén beroepschrift heb ingediend, noch op wat voor lijst ook mijn handte kening heb geplaatst. Dat de R. v. St mij toch hun brief heeft kunnen' sturen, bewijst m.i. duidelijk, dat: 1. iemand mijn naam wederrechtelijk gebruikt heeft: 2. het c.s. bij de beide andere namen wel wat te denken geeft "omtrent de wezen lijkheid van alzulken; 3. het voor de hand ligt, te veronderstel len dat dergelijke pertinente onbetrouw- baarheid zich niet alleen kan beperken tot dit mijn geval in het kleine Menko- Schreuderlaanstukje Soest, maar dus ook een gevaar betekent voor de gehele Soester-actie; dat hebben de goed bedoe- lenden dan te „danken" aan domme methoden van bekende op louter egoïs me en dwarsdrijverij belusten. Wél herinner ik mij, dat er ooit een lijst ter zake voor alle bewoners in Braam hage aan de balie ter tekening lag. en dat mijn vraag, de aan de handtekeningen voorafgaande brief eerst te mogen lezen, beantwoord werd met: Neen. Onwetend als ik ben op het gebied van planologie, bouwkunde e.d., onthoud ik mij van oordelen erover en acties erte gen. Hoogachtend, J.M. LOEVEN Bij wijze van proef zal er op de Juliana laan en de Wilhelminalaan éénrichting- verkeer ingesteld worden. Dit teneinde het Nieuwerhoekplein met name in de spitsuren te ontlasten. Hoewel de heer G. Stam (CDA) zich gisteren in de commissie openbare wer ken nogal sceptisch uitliet over dit voor stel ..volgens mij ontlast je het Nieuwer hoekplein er helemaal niet mee") heeft men toch besloten éénrichtingverkeer in te stellen op de Julianalaan en de Wil helminalaan in de richting van het Nieuwerhoekplein. „Bij wijze van proef kan dit altijd", aldus één van de com missieleden. Een dergelijke proefneming kost ook niet veel, aldus wethouder D. Hoekstra, daar je kunt volstaan met het plaatsen van wat borden". Om te kijken of de maatregelen inder daad effectief zijn kan bijvoorbeeld een verkeerstelling op dit punt gehouden worden, aldus een aantal leden van de commissie. De politie heeft twee portofoons in be slag genomen. De dertienjarige Evert van der K. liep met een portofoon op straat en werd daarmee door de politie betrapt. De andere portofoon lag bij hem thuis in de tuin. De politie pakte ze af, omdat het bezit van deze zendappara tuur verboden is. De diefstallen uit kelderboxen in Soest vormen een regelmatig terugkerende mutatie in de politierapporten. Nu weer deed de Soester T. K aangifte van diefstal van een boormachine uit de kelderbox bij zijn flat aan De Akkeren. De dader heeft, zoals in de meeste gevallen, vermoedelijk gebruikgemaakt van een valse sleutel. De 37-jarige H. N. de B. uit Soest stapte woensdagmorgen ongedeerd uit zijn personenauto, waarmee hij bij het Nassauplantsoen over de kop was geslagen. De B. reed in de richting van de Van Weedestraat. Hij schrok van een uit de Beatrixlaan komende auto. remde, ver loor de macht over het stuur en sloeg over de kop. De auto moest ernstig beschadigd worden weggesleept. De auto waarvan De B. was geschrok ken, werd bestuurd door de 47-jarige C. K. uit Soest. Deze wilde vanaf de Bea trixlaan linksaf het Nassauplantsoen op rijden. Volgens zijn verklaring aan de politie stopte hij voor de stopstreep, waarna hij iets optrok en weer stopte. Van die manoeuvre schrok De B. van de Gemeentehof j Gemeente Soest Behandeling gemeentebegroting 1978 Burgemeester en wethouders van de gemeente Soest: brengen ter openbare kennis dat de ontwerp-begrotingen voor het dienstjaar 1978: a. van de plaatselijke inkomsten en uitgaven b. voor het openbaar slachthuis; c. voor het woningbedrijf; d. voor het bedrijf gemeentewerken; e. voor het grondbedrijf; f. voor het gemeentelijke sociale dienst en g. voor het gasbedrijf en de centrale antenne-inrichtingen aan de gemeenteraad zijn aangeboden en vanaf heden voor een ieder'ter secretarie dezer gemeente ter lezing zijn neergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Voorafgaande aan de openbare behande ling op 7, 8 en 9 december 1977 zullen deze begroting door de twee afdelingen van de raad worden onderzocht in open bare vergaderingen. Deze vergaderingen vinden plaats op 31 oktober en 1 november a.s. om 08.45 uur in de kantine van het bedrijf gemeente werken, Lange Brinkweg 77, alhier. Soest, 26 oktober 1977 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester. Mr. J. M. Corver-Van Haaften. De secretaris, Mr. J. M. Kruitwagen. Stichting AMIVED1 Soest is te bereiken onder telefoonnummer (02155)-10667. Men wordt verzocht om in voorkomende gevallen van vermissing of vondst van huisdieren kontakt op te nemen met bovenstaand telefoonnummer. Tevens is het raadzaam het Dierentehuis, Klein Engendaalweg, telefoonnummer 13583, en de plaatselijke politie (Politie Soest telefoon: 19444) op de hoogte te stellen van vermissing of vondst van een huis dier. Houdt U een gevonden dier zelf in bewaring en meldt zich iemand als de eigenaar, vergewist U zich dan van de identiteit van die persoon, bijv. door inzage te vragen in rijbewijs of pas. Noteert U het adres! En meldt U dit bij het Dierentehuis en/of AMIVEDI. Dit in het belang van de dieren. Geeft U ook even bericht als Uw vermiste huisdier weer terecht is? VERMIST: 16-10. Labrador, reu, 1 jaar oud. Gua- riento. Brunesserweg 110, Terschuur, tel. 03420-789. 10-10. Kater, zwart, gecastreerd, 1 jaar oud. Kalis. Ereprijsstr. 175, Soest, tel. 02155-11316. 20-10. Cyperse kater met veel wit. ge castreerd. 2 jaar „Loekie". Holdijk, Wieksloterweg Westzijde 17. Soest. tel. 02155-15997. 21-10. Een rood cyperse poes met witte bef en witte poten. Paans, Oranjelaan 32, Soest. tel. 02155-14596 of 15245. GEVONDEN: 17-10. Rood/witte kater, vooral veel wit. Gevonden op Aagje Dekenlaan. Naar Dierentehuis Soest. 20-10. Tekkel, teef. 4 maanden oud. Gevonden op de Dal weg Dierentehuis Soest, lel. 02155-13583. 22-10. Bastaard Foxterrier. bruin/wit, reu. Gevonden op de Wieksloterweg. Dierentehuis Soest, tel. 02155-13583. De beveiliging van het hoofdbureau van politie aan de Van Weedestraat is mede gezien de hardere criminaliteit van de laatste jaren - ver beneden het nog aanvaard bare. Daarom kan de gemeenteraad volgend jaar voorstellen tegemoet zien om minimaal noodzakelijke voorzieningen te treffen. Dit schrijven burgemeester en wethou ders in de nota van aanbieding bij de begroting 1978. Daarin zeggen ze ver der onder meer, dat overigens de huis vesting van de politie zorgelijk blijft, zodat spoedige bouw van het nieuwe bureau zeer noodzakelijk is. Vervulling van vacatures in het politiekorps geeft problemen, vooral omdat het niet mogelijk is sollicitanten binnen een redelijke termijn woonruimte aan te bieden, aldus burgemeester en wet houders. Het beleid blijft allereerst gericht op een doelmatige surveillance en hulp verlening, zowel in Soest als in Soester- berg. Het streven is, de politieman zo veel mogelijk in contact te brengen met de bevolking om de mogelijkhe den tot preventief optreden te vergro ten. Daarom wordt surveillance per fiets (en soms te voet) gestimuleerd en het onnodig gebruik van technische hulpmiddelen die dit contact in de weg staan, vermeden. Het gemeentebestuur overweegt maatregelen te treffen om aan straatverontreiniging en vernielingen van wegverhardingen, straat verlichting, schoolgebouwen, speelwerktuigen e.d. het hoofd te kun nen bieden. De gedachten van burgemeester en wethouders gaan hierbij mede uit naar het instellen van een afzonderlijke „reini- gingspolitie". B. en W. schrijven dit in de nota van aan bieding bij de begroting 1978. Daarin staat verder ondermeer, dat de onkosten Een verzoek van de commandant vliegbasis om de wijkApollo tot woonerf te maken heeft de ambtelijke verkeerscommissie afgewezen, zo werd gistermiddag in de com missie openbare werken bekendgemaakt. De verkeerscommissie is van mening, dat de huidige constructie van het complex niet voldoet aan de éisen om te komen tot het instellen van een woonerf. Er zijn verhoogde trottoirs aanwezig en er zijn te lange stukken rechte weg, zo stelt deze commissie. Een woonerf kan wel worden ingesteld op de binnenerven of plein tjes van de wijk. Ook stelt de commissie, dat een woonerf geen invloed zou hebben op het rijgedrag, daar er nu al zeer voorzichtig gereden wordt. De ambtelijke verkeerscorrtmissie ziet dan ook geen noodzaak de wijk Apollo de status woonerf te verlenen. De com missie openbare werken kan zich mét dit standpunt verenigen. De heer C. van Rijthoven, wijkraads lid, vroeg nog in hoeverre er al gedacht is aan speelgeiegenheden in de nieuwe wijk. Er werd hem te verstaan gegeven, dat hierover momenteel contact is tus sen de welzijnsofficier van de Amerika nen en de gemeentelijke plantsoenen dienst. De vestiging van speelgeiegen heden zou echter door de Amerikanen in eigen beheer dienen te worden uit gevoerd. Ook de verkeerssituatie Tempellaan hoek Banningstraat is ter sprake gekomen in de commissie openbare werken. De heer G. van Aalst (VVD) stelde voor hier over nog maar eens een rappel weg te sturen aan rijkswaterstaat, dat de Ban ningstraat nu nog in beheer heeft. Het is toch te zot om los te lopen, aldus de heer Van Aa«.-a. Die hele geschiedenis van die overdracht duurt nu al vijf jaar. Als wij ook maar een paaltje in de grond slaan dan krijg je iemand van rijkswa terstaat op je dak, maar er verandert aan de verkeerssituatie helemaal niets. Hij sprak hier over het weghalen van een aantal struiken op de hoek Banning- straat-Oude Tempellaan teneinde de verkeersveiligheid te verbeteren. Eigen lijk had de gemeente deze struiken niet mogen weghalen, omdat de weg geen ge meenteeigendom is, maar nog valt on der het beheer van rijkswaterstaat. Over rijkswaterstaat zei wethouder D. Hoekstra nog: „Ze beloven maar raak, een tunnel en de hele boel. maar doen De beroepschriftencommissie zal burgemeester en wethouder advies geven over het beroep, dat het Utrechtse advocatenkantoor Westerman en Van Odijk heeft ingesterd tegen de weigering van een bouwvergunning aan de Bouvier Dressuur- groep Soest voor het bouwen van een clubgebouw aan de Birkstraat. Het gebouwtje staat er overigens al bijna een jaar. „Dressuur op zich hoeft natuurlijk niet in een dierenasiel plaats te vinden. Daarbij komt dat er geen planologische rechten kunnen worden ontleend aan een vergunning voor het africhten van huis dieren. Bovendien is deze vergunning in 1967 al verleend. Daarna is een nieuw bestemmingsplan gemaakt". Burge meester mevrouw) Oorver bracht dit gistermiddag naar voren tijdens de ver gadering van de beroepschriftencom missie. B. en W. hebben de gevraagde vergun- nng geweigerd omdat de aanvraag in strijd is met het geldende bestemmings plan Landelijk Gebied. Volgens dit plan is het betreffende terrein bestemd voor bosbouw. Volgens het nieuwe bestem mingsplan Landelijk Gebied, dat nog geen rechtskracht heeft, omdat er bij de Kroon een beroep tegen is ingesteld, heeft de grond de bestemming dieren asiel. Een clubgebouw voor een honden- dressuurvereniging valt volgens B. en W. buiten deze bestemming. De eigena resse van het asiel, mevrouw Vermeu len. heeft tien jaar geleden een vergun ning gekregen van B. en W. voor het africhten van honden. Naar aanleiding daarvan bracht me vrouw Corver naar voren, dat hieraan geen planologische rechten mogen wor den ontleend. Verder constateerde zij, dat niet mevrouw Vermeulen, maar de vereniging de dressuur verricht. De advocaat van de dressuurgroep. de heer Van Odijk merkte op: „Het ge bouwtje staat er prima in het kader van de instructie aan hondeneigenaars. Het moet in te passen zijn in de bestem ming". Mevrouw Vermeulen stelde nog, dat opvoeding van dieren tegenwoordig een belangrijke zaak is. De voorzitter van de commissie, de heer J. Festen. zei dat dit juist was. maar dat dal niets te maken had met de bouwver gunning voor het clubgebouw. De beroepschriftencommissie zal over deze zaak advies uitbrengen aan B. en W. die gemaakt moeten worden voor her stel van moedwillig aangerichte vernie lingen volgend jaar nauwkeurig apart bijgehouden zullen worden. In het ko mende jaar zal ook een begin worden ge maakt met de uitwerking van bepaalde beleidsbeslissingen op grond van het Ontwikkelingsplan teneinde oplossingen te bereiken voor onhoudbare verkeers situaties. Over het personeelsbestand bij de dienst gemeentewerken zeggen burgemeester en wethouders dat de afdeling bouw- en woningtoezicht zal worden uitgebreid met twee man. Eén man is bestemd voor controle op de naleving van de hinderwet, omdat een meer frequente controle noodzakelijk blijkt te zijn. Bo vendien moeten er meer adviëzen gege ven worden. Momenteel zijn voor de hinderwet twee man ingeschakeld, ter wijl er drie nodig zijn. De tweede man op de afdeling is nodig voor bouw- en wo ningtoezicht. Het aantal bouwaanvragen stijgt jaarlijks; de controle op de uit voering daarvan vergt nogal wat tijd. Alsu 'töns vraagt, ja! Wantonzezaakwordtdelaatstetijd overstroomd door verliefde paren, die hun verlovingskaart komen uitkiezen uit onze kersverse Kennemer Kaarten Kollektie. Trouwens, óók voorhuwelijks-, dankbetuigings- en geboorte kaarten komen ze y in 99% van de gevallen bij ons terug. Logisch, want voor zo' n even uitgebreide als smaakvolle kollektie ben je i automatisch i 'getrouwd' aan: Zaterdag 29 oktober, *s morgens tien uur, start het gewestelijk solistenconcours, dat dit jaar gehouden wordt in het PVO-gebouw aan de Rembrandtlaan 9 in Soest. Dit instrumentaal evenement wordt georganiseerd door het gewest midden-Neder- land van de A.N.U.M. met medewerking van de Soester Muziekvereniging P.V.O. De reden waarom het concours dit jaar in Soest plaats vindt is dat PVO nu al vast wil beginnen met het vieren van haar 80-jarig jubileum volgend jaar. 63 Deelnemers uit midden-Nederland be spelen afzonderlijk, in duo's en in kwar tetten büchelhoorns, althoorns, trom bones, klarinetten, trommels, bassen ep saxofoons-. De solisten worden beoordeeld op zuiver heid van toon, klankgehalte, ritme, dyna miek en frasering, techniek en opvatting over wat zij spelen. Een deskundige jury, bestaande uit de heren H. J. Bou- Voor het aanpassen van oudere sportaccommodaties in het kader van het rapport basisvoorzieningen sportaccommodaties zal een prioriteitenlijst worden opgesteld. Burgemeester en wethouders kondigen dit aan in de nota van aanbieding bij, de be groting Ï978. De voorbereiding van de afronding Bos straat-oost (uitbreiding voetbalvelden SO Soest en aanleg atletiekaccommodaties) verkeert in de laatste fase: De raad kan volgend jaar een voorstel tegemoet zien betreffende de realiseringsmoge lijkheid van het plan. Ditzelfde geldt voor de aanleg van een honkbalaccom modatie, die aan de Ferd. Huycklaan is geprojecteerd, op het oude VVZ-complex. De raad kan verder voorstellen ver wachten inzake het aanbrengen van een beregeningsinstallaties op de sportpar ken aan de Bosstraat; uitbreiding van het handbalterrein aan de Henr. Blaek- weg met verhard(e) veld(en); uitbrei ding van de parkeerplaats bij de sport hal Beukendal en vervanging van de sportvloer in het gymnastieklokaal aan de Heideweg. De voorbereiding van de in de investe ringsnota c.q. het ontwikkelingsplan Soest 1977 voorziene uitbreiding van het tennispark aan de Schrikslaan zal ter hand worden genomen en verder zal een meerjarenonderhoudsplan van te voor ziene onderhoudswerken worden opge steld om daardoor een duidelijk over zicht te krijgen van de onderhoudslasten. De realisering van de sportzaal De Borg in Overhees zal enige ruimte geven in het zalentekort in Soest als gevolg van de explosieve groei van de zaalsport sinds 1969. De ervaringen met de tot nu toe gevoerde inspraakprocedures voor het Ontwikke lingsplan en de bestemmingsplannen tonen aan, dat naarmate meer concrete zaken in de inspraak komen, de reacties van de insprekers ook direkter op de aan de orde zijnde materie zijn toegespitst. Wanneer de inspraakmogelijkheden worden gebruikt om ideeën aan te dra gen en mee te denken met de ontwikke ling van bepaalde plannen, ontstaan er dit in de nota van aanbieding bij de begroting 1978. Zij zeggen daarin verder, te zullen bekijken of de destijds door de raad vastgestelde regels voor de in- positieve bijdragen voor de besluitvor- spraakprocedüres aanpassing behoeven, ming. teneinde mogelijk van grotere groepen Burgemeester en wethouders schrijven respons te krijgen. guenon uit Venlo en H. van Loo uit Elburg en mevrouw J. Runia-Van Nauta- Kreulen, pianiste uit Rotterdam, bepalen of de kandidaten in aanmerking komen voor een prijs. Een goede kanshebber is de heer G. van Schijndel uit Geldermalsen, die op zijn tuba het vierde hoornconcert van Mozart speelt. Voor vele muziekliefhebbers zal het een waar genot zijn hem te horen spelen. De hoofdprijs is de J. M. Küsters wissel beker. De solist, die minstens 96 punten van de jury krijgt toebedeeld mag zich winnaar noemen. Voor de tweede en der de prijs zijn respectievelijk 84 en 72 punten nodig. Heeft iemand meer dan 108 punten dan wordt hij „winnaar met lof". Het maximaal te scoren aantal punten is 120. Ook extra prijzen zijn dit jaar beschik baar gesteld. Het Jan Fregoorfonds, het ge meentebestuur van Soest en de muziek vereniging PVO zelf boden leuke prijzen aan. Drieënzestig verschillende solisten gaan zaterdag strijden om de titel „geweste lijk kampioen". Voor een entrée-prijs van 2,50 kan iedereen uit Soest en om geving luisteren naar het kunnen van de diverse muzikanten. Hedenavond half acht is er een openbare vergadering van de financiële commis sie in het gebouw van de afdeling wel zijn, Lange Brinkweg 79. Op het pro gramma staan de subsidie-verordening voor de amateur-kunstbeoefening, het voorstel tot het garanderen van een door de Stichting Wijkdienstencentrum Soes- terveen aan te gane lening, het krediet voor de bouw van een kleedclubgebouw aan de Koningsweg, het aanbieden van de gemeenterekening 1975, een krediet ten bate van de reconstructie van een gedeelte van de Van Weerden Poelman- weg, het garanderen van rente en aflos sing van een door de Stichting Francis caanse Bejaardenzorg aan te gane le ning ten bate van het project Mariën- burg en een brief van b. en w. inzake de aanschaf van scheidingswanden en verrijdbare bordstelling voor de Bonifa- ciusschool. Het spreekuur van de burgemeester op woensdag 2 november wordt verplaatst naar woensdag 9 december. Zaterdagmorgen negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van de nummers 1 tot 130. praktische tips voor fotografen in de vorm van eenfoto-drieluik Spelen met de kamera en een bereklauw. Dat is de titel van deze kleine foto-reportage. Die bereklauw is een grote schermbloem die wel twee meter hoog kan worden. Hij staat in onze tuin en ik had al lang gewacht op een kans om hem eens van verschillende kahten met de kamera te bekijken. En als je zoiets van plan bent, dan moetje 't gewoon doen. Zo stond ik die zomermiddag met de kamera in de aanslag. Eerst - dacht ik - een foto van de bloem van de zijkant. Van tamelijk dichtbij geno men en scherpgesteld op de verste bloemschermen. Gelukkig was de achtergrond donker genoeg waardoor de witte bloemen duidelijk uit komen. Maar ik had het gevoel dat er nog meer in zou kunnen zitten. Foto in tegenlicht. Die ontstond omdat ik onder de bloem ging liggen en de kamera naar boven richtte. Die eigenlijk witte bloemtros leek, tegefi de lichte lucht, bijna eén pentekening in zwart en wit. Vooral de donkere stengels vanuit het middelpunt zouden er - dacht ik - een mooie plaat van maken. Nu ik de afdruk bekijk, ben ik er best tevreden mee. 'k Geloof, dat ik er een vergroting van laat maken, die op spaan plaat geplakt, een mooie, zelfgemaakte wandversie- Toen had ik een plotselinge meevaller, want op het moment, dat de zon bijna onderging bij een donkere lucht zag ik ineens nog een fotokans. Óp goed geluk nam ik deze foto en ziedaar! weer een heel ander effekt. Die zon van opzij maakt van de bloemen net kleine lampjes, die lijken te branden. De zwarte bloemstengels zorgen vooreen goed kontrast. Zo kun je - door gewoon wat te spelen met je kamera en een bereklauw - soms boeiende foto's maken. Met een resultaat waar je een beetje trots op mag zijn.

Soester Courant | 1977 | | pagina 23