Uitbreidingsverbouwing bij Delicatessenzaak Joh. Mets 1 Plan „Weg over de Eng" van de baan boekhandel Kledingbeurs voor Haïti brengt dit jaar 3500 gulden op MikimGr De gelukkige Winkelkringklant van deze week Bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker 'wie je droomt ben je zelf' Zonnebloemtentoonstelling mét verkoop inHonsbergen Kamer van Koophandel spreekt zich uit voor centrumplan Soest. Honderd aulden in de Van Weedestraat Talenpraktikum Amersfoort IDEEEN WINKEL? TUINTOKO Het is nog volop KINDERBOEKENWEEK 2,75 JAAR Helemaal te gek die meisjeskleren in Mikimo's nieuwe mode yy^waar kleren kiezen kinderwerk is jj Jongetje tot in huis achtervolgd Bach Cantorij Baarn Vechtpartij na aanrijding originele shetland truien In acht dagen tijd is de Delicatessenzaak van Johan Mets, lid van de Winkelkring Van Weedestraat, grondig verbouwd. Deze verbou wing was nodig, omdat het assortiment aangevuld is met nóg meer delicatessen. Vanaf afgelopen dinsdag is elk hapje, toastje of drankje voor alle feesten of avonden verkrijgbaar in deze aan de Van Weedestraat nummer 90, gelegen zaak. De verbouwing houdt vooral in de ver koop van meer versgroenten. Diverse paté's, luxe vleeswaren, sauzen, salades, kikkerbilletjes, forelsoorten, kant-en klaar eetbare slakken en garnalen zijn in het assortiment gekomen. Ook Hol landse kaassoorten en een zeer uitge breide collectie buitenlandse kazen heb ben een eigen afdeling gevonden. Wat voor vele Soesters een groot gemak zal zijn, is de verkoop van brood van bak kerij Kuyper uit Baarn. Deze bakker is één van de besten in deze omgeving. Daarom gaan talrijke Soestenaren re gelmatig naar Baarn om daar brood te kopen. In het vervolg kunnen zij dit echter ook bij Johan Mets doen. „In deze tijd vindt de gastvrouw het prettig om de feestavond niet meer te hoeven voorbereiden. Zij wil liever kant en klare delicatessen in huis halen, zodat zij 's avonds alles direct op tafel kan zetten en de rest van de tijd er gewoon bij kan blijven. Daarom wordt er tegen woordig zoveel gebarbecued en gefon dued, omdat iedereen dan zelf voor zijn hapjes zorgt en de gastvrouw de keuken niet in hoeft. Hier haken wij op in. Wij löveren alles zó, dat het direct gebruikt kan worden en dat er niet meer naar omgekeken hoeft te worden", vindt de heer J. Mets. Om het service-pakket compleet te maken verkoopt hij wijnen, die bij het totaal goed passen. „Je moet het direct goed aanpakken", is zijn de vies. Naast de genoemde lekkernijen levert deze zaak noten, Indische produkten, sauzen, toastjes, luxe dozen bonbons en VERSTAAT U UW EUROPESE COLLEGA? EFFEKTIEVE TALENSTUDIE Eng, Du, Fr, Sp, Ital, Ned. Intensieve kursus: 20 weken. Inlichtingen 033 - 2 90 97 Van dinsdag 25 oktober tot en met vrijdag 4 november wordt in de gemeente Soest weer een bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker gehouden. Evenals voorgaande jaren vindt dit onderzoek plaats in het Medisch Centrum. Nieuweweg hoek Smitsweg. De tijden zijn: maandag, dinsdag, woensdag en donder dag van 13.30 tot 16.45 uur en van 18.30 tot 20.30 uur en vrijdag van 9.30 tot 11.45 èn van 13.30 tot 16.45 uur. Opgeroepen voor het onderzoek zijn dit jaar de vrouwen die geboren zijn in de jaren 1951 -1948 1945 1942 -1939 -1936 -1933 -1930 1927 - 1924 - 1921 en 1918. 'maar zal ook een stimulans zijn om van overheidswege zo'n bevolkingsonder zoek naar kanker aan de baarmoeder- hals te blijven subsidiëren en wellicht uit te breiden. Indien men om welke reden dan ook niet wenst deel te nemen aan het onder zoek. wordt men verzocht dit óf tele fonisch (16744, tst. 411) óf schriftelijk (d.m.v. het strookje dat onder aan de uitnodigingsbrief zit) kenbaar te maken. Op de oproepingskaart staat duidelijk waar en wanneer men verwacht wordt alsmede enkele aanwijzingen ten behoe ve van het onderzoek. Tenslotte, als iemand geboren in ge noemde jaren, geen oproepingskaart heeft ontvangen, kan zij zich alsnog op geven via telefoon 16744, toestel 411. Voor het onderzoek dient men de oproe pingskaart mee te nemen. Door het Rijk wordt het onderzoek ge subsidieerd dat verricht wordt bij de dames van 35 tot 55 jaar met een her halingsonderzoek om de drie jaar. In Soest vindt ook (en tegelijkertijd) een aanvullend onderzoëk plaats. De reden hiervan is dat in deze gemeente het onderzoek naar baarmoederhalskanker reeds een aantal heeft plaatsgevonden bij vrouwen van 25 tot 60 jaar. Op grond hiervan wil het gemeentebestuur dat de dames van 25 tot 35 jaar en van 55 tot 60 jaar ook in de gelegenheid worden ge steld aan het onderzoek te blijven mee doen. Wel zullen deze beide groepen een eigen bijdrage van 15.- moeten betalen. Uit statistische gegevens blijkt, dat in ons land ongeveer 400 vrouwen per jaar overlijden aan deze vorm van kanker. Deze aandoening kan in het allereerste begin, wanneer de vrouw nog geen klach ten heeft, ontdekt worden door middel van het maken van een strijkje. In het geval dat er bij het onderzoek een af wijking wordt gevonden, kan een behan deling volledige genezing brengen. Voor die vrouwen, die aan de baarmoeder zijn geopereerd is het toch raadzaam aan de oproep gehoor te geven. De uitstrijkjes zullen worden afgenomen door een daartoe speciaal opgeleid team van het Centraal Bureau voor Keuringen te Den Haag. Het afnemen van het strijkje duurt slechts enkele minuten. Het uitstrijkje gaat voor celonderzoek naar het universitaire laboratorium Cyt- U-Universitair te Utrecht. Dit onderzoek neemt enige tijd in be slag. De uitslag van elk onderzoek wordt aan de huisarts meegedeeld. Aan elke onderzochte vrouw wordt een brief uit gereikt waarop vermeld staat op welke wijze het bekend worden van de uitslag zal plaatsvinden. Een grote opkomst is niet alleen van belang voor de opgeroepen vrouwen zelf. Ja, ja, 'n winkel waar U gratis inspiratie of ideeën op kunt doen. Folders, kijkboeken, prijslijsten, noem maar op. Gezellig rondsnuffelen zo lang U wilt, onder 't genot van 'n kopje koffie (35 cent). trefpunt voor plantenvrienden Amsterdamseweg 139 Amersfoort. Tel. 033 17031. De opnieuw vergrootte zaak van de firma Joh. Mets in de Winkelkring Van Weedestraat. Een prachtige aanwinst is de vers-afdeling met allerhande heerlijkheden voor elk feestje. Foto Herma" van Dam alle andere dingen, die onder de noemer „delicatessen" kunnen worden samen gepakt. Frankrijk. De heer J. Mets is frankofiel, oftewel Frankrijk-liefhebber. „Als je éénmaal in dit land bent geweest en de keuken daar geproefd hebt, wil je als je in Ne derland terugkomt, direct hetzelfde eten en ga je in het vervolg ieder jaar naar dit schitterende land". Omdat meer mensen dit denken importeert deze deli catessenzaak zelf vleessoorten uit Frank rijk en andere buitenlandse produkten. „Als je één keer kikkerbilletjes, lichlge- bakken in een knoflooksaus hebt gege ten, wil je nooit meer anders", vindt de heer Mets. „De mensen leren tegen woordig door vakanties naar het buiten land de verschillende keukens te waar deren en bovendien gebruiken alle da mesbladen in hun recepten bijzondere ingrediënten. Daarvoor kunnen de men sen dan bij ons terecht". Confrérie Pays Bas. De heer Joh. Mets is lid van de „Con frérie des Vinophiles Pays Bas", ofte wel de Nederlands Broederschap van Wijnvrienden. Met dit gezelschap gaat hij regelmatig naar het buitenland om diverse wijnsoorten te proeven en te be oordelen. Drie weken geleden is hij naar Portugal geweest om de port te bestu deren en om een nieuwe Portugeese groe ne wijn te importeren. Over enkele we ken is deze bijzondere wijn voor 6,45 per fles in zijn zaak verkrijgbaar. De studiereizen worden erg serieus aan gepakt en de wijnbroeders worden overal dan dok gastvrij onthaald. Regelmatig worden zij lid gemaakt van één of an dere plaatselijke confrérie, hetgeen een feestelijke gebeurtenis is. Gekleed in speciale „ambtskleding" worden de broeders tot ridder van een bepaald wijngenootschap verheven. Om deze functie te krijgen moeten de aspirant ridders eerst een tamelijk zwaar exa men doorstaan. Zij moeten bijvoorbeeld twee nauw verwante wijnen weten te onderscheiden. Doorstaan de broeders deze test, dan mogen zij zich confrere in een bepaalde order noemen. Naast deze leuke aspecten, zijn er ook hele nuttige. De wijnhandelaren krijgen een unieke kans om te zien hoe de wij nen, die zij verkopen, gemaakt worden. Zij kunnen letten op de kwaliteit en de omstandigheden waaronder zij gemaak: worden. Ook nieuwe wijnen kunnen op deze manier „ontdekt" worden. Het is niet voor niets, dat diverse wijnautori- teiten zich aansloten bij de „Confrérie des Vinophiles Pays-Bas". Wijnen en delicatessen zijn de specia liteiten van Joh. Mets. Voor elk ieeslje of avondje kunt U bij deze zaak lerecht. Nu de verbouwing plaats gevonden heeft, kan de geïnteresseerde kiezen uit nóg meer heerlijkheden. met nieuwe vrolijke prachtige ongewone spannende ontroerende KINDERBOEKEN EN STRIPS en natuurlijk de bekroonde boeken (gouden en zilveren griffels) *Bovendien een droom van een boekje, tien dagen lang voor maar (bij aankoop van een ander kinder-of jeugdboek) *GRATIS balonnen of T-shirt sticker *GRATIS de extra dikke KINDERBOEKENMOLEN *GRATIS sprookjes prentenboek „REPELSTEELTJE" HET IS NOG VOLOP KINDERBOEKENWEEK VOOR IEDEREEN BIJ: Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 12419 De kledingbeurs, die de gereformeerde diakonie van Soest elk jaar in de Open Hpf organiseert, leverde vorige week woensdag 3500 gulden op. Dit bedrag komt ten goede aan het niet gesubsidieerde Albert Schweizer Ziekenhuis op Haïti. Dit jaar bracht de beurs ruim 700 gulden meer op dan vorig jaar. Hoewel de voorraad kledingstukken ongeveer ge lijk was aan die van 1976, werd er veel meer geld opgehaald. Misschien kwam dat omdat dit keer de héle Open Hof ter herschikking stond en omdat de kwali teit van de kleren bijzonder goed was. Dit jaar was er ook meer belangstelling van Nederlandse zijde; in de afgelopen jaren waren het vooral buitenlandse werknemers die de beurs bezochten. Lampen, spreien en kralen gordijnen waren bijzonder geliefd bij Turkse ar beiders 1 >e goederen waren in een mum van tijd verkocht. Natuurlijk bleven er wel veel kledingstukken over, maar de Stichting Mensen in Nood te Breda verzendt deze weer naar de arme lan den. Ook de Soester Spullenhulp krijgt een deel van de niet verkochte kleren. De katoenen kleding gaat naar India. Met deze kledingsbeurs is een goede start gemaakt voor het Dankdag weekend van de gereformeerde kerken te Soest op zaterdag 5 en zondag 6 november. Op deze dagen moet ieder een. die de feestelijkheden bezoekt, bloemen meebrengen, die geschikt wor den en naar de zieken in Zonnegloren gaan. Verder moet er zoveel mogelijk geld in het laadje komen voor het Albert Schweizer Ziekenhuis op Haxti. Vorig jaar kon Susan van Wijngaarden, één van de verpleegsters, die op Haïti heeft gewerkt. 2XIH) gulden laten zien. Dit jaar is ruim 700 gulden méér opgehaald. Vergeet U vooral niet de mooie tentoonstelling met aansluitend de verkoop van al het tentoongestelde te bezoeken in „Honsbergen" aan de Wiardi Beckmanstraat op a.s. zaterdagmiddag, 29 oktober 1977. Tentoonstelling van 2 tot half 3, ver koop van half 3 tot ca. 5 uur. Tentoongesteld en verkocht wordt uit sluitend de door bewoonsters/naald kunstenaressen van „Honsbergen" ver vaardigde handwerken, zoals prachtig macraméwerk, vele kussens, wandkle den. baby-kleertjes, bijzonder mooie poppen, schortjes, dekservetten, sjaals, mutsen enz. en dan nog vele kleine grap pige hebbedingetjes. Er is beslist iets voor U bij. Denk maar aan St. Nicolaas- of kerstpresentjes, een verjaarscadeautje of iets voor Uzelf. De prijzen zijn ..billijke .terwijl' het vervaardigde op een opvallend hoog érèa'tiefpeil staat. -- m Gcuvon lekker rondneuzen voor toffe kleren en het zit je altijd als gegoten. Rokken en jurkjes, precies de laatste mode in sportieve en folklore trends. Of een superecht bontjack of bijvoorbeeld jeans met strakke pijpen. En kijk. met felle kousen erover en nog eens ruige laarzen is het gewoon te maf. Ongelooflijk, dat heeft Mikimo allemaal voor jou. En daarnaast ook nog eens alles wat je erbij wenst, zoals riemen, kniekousen, sjaals, mutsen en ga maar door. Kiezen bij Mikimo is hailstikke fijn. Tot ziens dus. BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 SOEST. TEL 02155-16206 De politie heeft een heetgebakerde bouwvakker, die aan het werk was in de nieuwe wijk Apollo, gewezen op de aanwezigheid van een bel en een voor deur in een woning aan de Aviatik. De man had tot in het huis van de fami lie K. een zoontje van de familie achter volgd, omdat de jongen een tas van de bouwvakker had omgetrapt. De familie K. was van het opdringerige bezoek niet gediend en schakelde de politie in, die de bouwvakker terechtwees. Zondag 30 oktober a.s. om 19.30 uur wordt in de Pauluskerk te Baarn de maandelijkse cantate-uitvoering gege ven. Uitgevoerd wordt de prachtige cantate no. 80 van Joh. Seb. Bach „Ein feste Burg ist unser Gott" door koor en or kest van de Baarnse Bach Cantorij. Het geheel onder leiding van Louis Mol. De liturgie wordt verzorgd door Dr. J. C. Gilhuis uit Soest. Na een aanrijding zonder schade tussen twee auto's op de kruising van de Nieuweweg en de Molenstraat, gaf de bestuurder van de aangereden auto gis teren de tegenpartij een klap. Deze werd ook nog eens bedreigd door een inzitten de uit de andere auto, die meteen mes op hem af kwam. De aanrijding werd veroorzaakt door A. C. W. G. uit Soest; het was zo'n geringe aanraking, dat er niet eens schade ontstond. Niettemin stapte de bestuur der van de aangereden auto uit en gaf G. een klap. Een ander bedreigde hem met een mes. G. sloeg dit uit de handen van de man. vermoedelijk een buitenlander. Waarschijnlijk heeft het mes. dat uit handen van de onbekende werd gesla gen, diens gezicht geraakt. Voordat G. het kenteken van hun auto had kunnen opnemen, waren beide mannen ver dwenen. winkelcentrum 'HARTJE-ZUID' een brok gezelligheid in Soest. Als er één schaap over de Ossendam is Als er één schaapje over de korte Ossendam is U ziet, wij blijven bescheiden. Behalve onze aanbieding van deze week. Tip v.d. week aleen vrijdag en zaterdag geen 49,-, doch De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Eemland spreekt zich in een „Aanbiedingsbrief" bij de begroting 1978 uit vóór het Soester centrumplan. Uit de brief: „In Soest blijft de tegenstelling tussen de er gevestigde ondernemers met betrekking tot de eventuele stichting van een tweede winkelcentrum op wijkverzorgd niveau voortduren. De Kamer blijft zich - onder voorwaarden - van een tweepolig winkelgebeuren voorstandster be tonen, aangezien aldus een zodanige kwalitatieve verbetering van de totale winkelsituatie kan worden bereikt, dat een aanzienlijke terug dringing van de koopkrachtafvloeiing reeël lijkt. Ook in dit kader acht de Kamer de door het gemeentebestuur voor gestelde aanleg van de zogenaamde „Centrum-weg" van belang, niet in de laatste plaats om aldus de winkelconcentratie rond de Van Weedestraat als gevolg van een verminderde verkeersdruk aantrekke lijker voor de consument te doen zijn". Verder noemt de Kamer het contact tussen middenstandsorganisaties en gemeente in Soest „bevredigend". Het omstreden bestemmingsplan Soestereng-Weg over de Eng zal worden ingetrokken. Burgemeester en wethouders hebben hiertoe besloten. Zij schrijven dit in de nota van aanbieding bij de begro ting 1978. Destijds kreeg het plan veel kritiek uit de bevolking. Zelfs bij de Kroon werden talloze bezwaren ingediend. Het plan ligt daar nog steeds ter goedkeuring! Het wachten op de beslissing van de Kroon is door de intrekking van het plan niet meer nodig. Burgemeester en wethouders schrijven verder te hopen, dat zij de gemeente raad in februari volgend jaar het globa le plan „Centrum" ter vaststelling kun nen aanbieden. Het bestemmingsplan „Centrumweg" zal ook in 1978 door de gemeenteraad kunnen worden behan deld, nadat deze over het definitieve tra cé een uitspraak heeft gedaan. Burgemeester en wethouders zeggen, dat het van belang is dat over beide plannen op korte termijn duideliikheid ontstaat, niet in de laatste plaats voor degenen die binnen deze plangebieden wonen en/of eigendommen hebben. Ten aanzien van de planologie zeggen b. en w. ondermeer, dat dit jaar nog weer eens duidelijk is gebleken (met de plaatsbepaling van het centrumhoe de hogere overheden het gemeentelijk pla nologisch beleid (trachten te) bepalen. „Het is zaak om niet zonder meer te aanvaarden wat hogere instanties wen sen". aldus b. en w. Heel vaak naar de Wasserette zonder van deze week. Voor haar heeft de heer het gevolg van het maken van deze foto van de gelukkige Winkelkringklant in de Wasserette waardebonnen ter waarde van 100.- in petto. Foto Swager Indien U zichzelf herkent op deze foto, bent U de gelukkige winnaar van vier waardebonnen van 25,- elk. Kom met deze Soester Courant naar ons kantoor van de Soester Courant, Van Weedestraat 29. Indien er geen twijfel bestaat omtrent de overeenkomst tussen u en de foto, ontvangt u de foto als een waardevol document. De winkelier voor wiens winkel u werd gefotografeerd zal u direct bij het inleveren van de foto de vier waardebonnen ter hand stellen. U kunt ze direct of later besteden.

Soester Courant | 1977 | | pagina 3