g voor van mal «HOF Soester lijst van woningzoekenden steeds langer „Jantje Beton" vraagt meer leef- en speelruimte Diverse rechten voor „verleende diensten" met vijf procent omhoog Meubelfabriek M Oisterwijk Geen uitbreiding van welzijns voorzieningenpakket Beregeningsinstallatie voor tennisbaan moet voorlopig nog wachten Populieren Lange Brinkweg worden gekapt t Onjuiste feiten in brief van S.S.W. aan bewoners Geloogd Massief Eiken van de Meubelfabriek Oisterwijk: op maar ÏO plaatsen te koop. VVV Nieuws Dronken automobilist achtervolgd tot bij Utrecht CASPAR? TUINTOKO Opbrengst collecte Nier-Stichting Eerste spade in grond voor nieuwe hockeyvelden Receptie van de heer J. C. Paans Nationale collecte voor het jeugd- en jongerenwerk: Sóester Courant van donderdag 27 oktober 1977 Binnenkort zal de nationale aktie van het Wereldnatuurfonds Nederland van start gaan: Geef om de natuur. Voor wie daar eens meer over zou willen weten, hebben wij een aantal gratis brochures ontvan gen. In de bijbehorende projectenlijst kunt U zien waar het eventueel door U gegeven bedrag aanbesteed wordt. Deze keer gaat n.1. de helft van de opbrengst naar projecten in ons eigen land. In de Oude Kerk te Soest wordt op zondag 30 oktober a.s. om 15 uur een concert gegeven door de Nederlandse Cantory o.l.v. Maarten Kooy met mede werking van Ans v. Dam. alt. Jan Jansen, orgel. Programma: Cantate 169. Motet: Jesu meine Freude en Clave- cimbelconcert in d moll van Joh. Seb. Bach. Toegangsprijs 5,-. Kinderen onder geleide 1,-. Dichters van de werkgroep Metafoor lezen uit hun poezie op vrijdag, li november, om 20.30 uur in Theater Miniatuur aan de Appelmarkt te Amers foort. Er is ook gelegenheid voor dich ters onder het publiek om mee te doen. Kaarten 3.25. C.J.P. 1,75 vanaf 19.15 uur aan de^aal. In Sportpaleis ..Ahoy" wordt op 24 en 25 november a.s. een popconcert gegeven door „YES"; op 4 november een Rus sisch turngala en op 31 oktober een boksgala. De voorverkoop voor deze evenementen is inmiddels begonnen en U kunt kaarten via ons kantoor bestel len. Een Muzikale avond met Thérèse Stein- metz en het trio Nico van der Linden „Opus een plus drie" wordt gebracht in het cultureel Centrum De Speeldoos te Baarn op 27 oktober om 20.30 uur. Zaterdags van 9-17 uur is in De Ossekop aan de Voorstraat te Utrecht de An tiekmarkt voor U open terwijl in Haar- zuilens van 10-12 uur aan de Eikstraat de Bric-a-Brac rommelmarkt wordt gehou den. Het Lappenpaardje heet de kindervoor stelling. die op 29/10 om 11 en 3 uur wordt gegeven door Poppentheater Toermalijn in Amersfoort voor kindertjes vanaf 6 jaar. Toegangsprijs is 3,50 incl. limo nade of koffie. Om 13 uur start in De Bilt vanaf de voormalige huishoudschool aan de Jas mijnstraat de Snertwandeling. De af standen. die gelopen worden zijn 5,10 en 15 km. Eventuele inlichtingen kunt U krijgen bij 030-762253. Deze wandeltocht wordt ook op zondag 30 oktober gehou den. Postzegelruildag is het zaterdag 5 november in het Restaurant Veemarkt aan de Sartreweg 1-3 te Utrecht van 10-17 uur. Deze dag wordt georganiseerd door de Utrechtse Philatelisten Vereniging. Eveneens op 5 november kunt U zich vanaf 11 uur verzamelen bij het VVV- kantoor te Zeist aan de Slotlaan, waar ook de ruiters bijeenkomen voor de St. Hubertusjacht (jacht achter de meute). Om U.50 uur vertrek naar het Zeister Slot. 12 uur ontvangst door VW, 12.30 uur start St. Hubertusjacht en van 15-15.30 uur „kill" bij de afgraving aan de Krakelingweg. De traditionele dwerghoendershow in Singer te Laren zal veel meer te zien geven dan uitsluitend de honderden kip pen en haantjes. Singer zou Singer niet zijn als er geen kunst aan te pas zou komen. Het getok en gekukeleku over heerst van 4 t/m 6 november in de Singer-zalen. Tot en met 30 oktober, op ma. t/m vr. van 9-18 en za. van 10-14 uur een expositie in het Informatiecentrum. Wil- helminaplantsoen 6. Bussum van „papier", „zwerfvuil" en landschap- project". Als U 65 bent en in het bezit van een Pas 65-opgelet! Zorgt U er vooral voor dat U met Uw Pas 65 geen pas op de plaats maakt. Waar is een pas anders voor dan om mee te reizen? Ga bijvoorbeeld eens naar Amsterdam. Financieel hoeft zo'n uitje geen probleem te zijn dank zij het voordelige 65+ arrangement 65 gul den arrangement. Het omvat: 2 over nachtingen. 2 ontbijten, 2 diners of lunches. Dit geldt van 16/10 '77 tot 15/3 '78. Informeert U eens. De dienstregelingen voor Midden Neder land, de bekende gele boekjes, waren even uitverkocht. Nu zijn de handige gidsjes weer voorradig en a 1,60 verkrijgbaar aan ons kantoor. Het programma voor de Stadsschouw burg te Utrecht in de maanden oktober, november en december hebben wij gra tis voor U klaar liggen. U kunt dan op lange termijn uitzoeken, welke lichtpun tjes; U de donkere dagen zullen brengen in de vorm van een gezellig uitje. De tentoonstelling .„.Carboon" in het geologisch museum Hofland te Laren, Zevenend 8a, kunt U nog tot en met 31 oktober bezoeken op dinsdag t/m zater dag van 10-16 uur. In het Raadhuis in Laren, Eemnesserweg 19 is t/m 31/10 van ma. t/m vr. 8-12.30 een tentoonstel ling van gobelinweefsels van Ans Zuy- derhoudt. De kindertjes kunnen intussen fijn naar Poppentheater Piccola, 't Paadje 18, Laren waar op woensdag en zaterdag om 14.30 uur een voorstelling is van „Waar is het buideltje snuifkruid?". Tel. reser veren. 02153-86731. Heeft U uit bovenstaande binnen-eve- nementen geen keus kunnen maken, dan raden wij U aan eens- even langs te komen. Er is een reuze-aanbod van koffie-jeugd- en andere concerten, ter wijl er veel toneelvoorstellingen en ten toonstellingen zijn. U kunt natuurlijk ook van de mooie herfstbossen genieten nu het nog zo zacht is. Zelfs op de fiets. Wij hebben diverse fiets- en wandelroutes beschik baar. Voor een klein prijsje. Voor de leden van het VW zijn de gestencilde routes gratis. Daarin staat verder ondermeer, dat naar het zich laat aanzien de derde en vierde fase van het plan Overhees toch gerea liseerd kunnen worden. Aanvankelijk zag het hier niet naar uit. De provincie had er ernstige bezwaren tegen, omdat uit voering van deze twee fasen van Over hees een conflictsituatie zouden opleve ren met de streekplangrens. In de aan biedingsbrief uiten b. en w. nu hun opti misme over de kansen, dat Overhees 3 en 4 toch uitgevoerd kunnen worden. Hun optimisme is zo groot, dat ze schrij ven, „dat daar voorbereidingen voor bouwplannen kunnen worden getroffen om na de bouw in Overhees 2 verdere stagnatie in de opheffing van het wo ningtekort te voorkomen." Sinds het eerste kwartaal van 1976 heeft geen nieuwbouw van enige omvang plaatsgevonden, zodat het aanbod van leegkomende woningen in hoofdzaak be staat uit huizen die leegkomen wanneer Soesters zich elders vestigen. Burge meester en wethouders verwachten, dat de nieuwbouw in Overhees fase twee enig soelaas zal bieden. Hoewel de verkoop van de 253 koop woningen nog niet heeft plaatsgevonden, kunnen zij uit de lijsten van kandidaat kopers en reserve-kopers concluderen dat ruim tweehonderd huurwoningen be schikbaar zullen komen, onderverdeeld in ongeveer 90 ééngezinswoningen en 115 flatwoningen. De negentig ééngezins huizen zullen voornamelijk worden toe gewezen aan flatbewoners; de flatwo ningen aan woningzoekenden die niet' of onvoldoende over woonruimte beschik ken. Tot vlakbij Utrecht heeft de Soester politie omstreeks middernacht een auto achtervolgd, die met grote snelheid reed. Bij staandehouding van de be stuurder, de 22-jarige M. C. van E. uit Nijkerk, bleek dat deze onder invloed was. De bemanning van een surveillance-auto van de politie zag Van E. om kwart voor twaalf met grote snelheid rijden op de Amersfoortsestraat, richting Utrecht, De politie zette de achtervolging in, maar slaagde er niet in van E. voorbij te komen. Samen met de inmiddels via het regionaal mobilofoonnet gewaarschuw de politie van Utrecht lukte het uiteinde lijk, Van E. vlakbij Utrecht aan te houden. Hij werd naar Soest overge bracht, nadat de blaasproeven in zijn nadeel waren uitgevallen. Een dokter nam een bloedproef van de Nijkerker. Om kwart voor drie 's nachts werd de 30-jarige F. V. uit Soest op de Banning- straat aangehouden tijdens een routine controle. Ook hij had gedronken, zoals de blaasproef uitwees. Echter niet zoveel, dat van hem een bloedproef moest wor den genomen. De politie kon volstaan met het opleggen van een rijverbod. De selctie van kandidaten voor de in Overhees 2 te bouwen 47 huurwoningen moet nog geschieden. Deze zullen bij voorkeur worden verhuurd aan degenen die een goedkopere huurwoning vrij maken, aldus burgemeester en wethou ders in de aanbiedingsbrief. Daarom moeten veel personeelsleden aanwezig zijn, zodat zij in geval van nood op kunnen treden. De heer Menne vond dat antwoord af doende, maar wilde toch de kosten laag 'houden. Hierop antwoorde dé'heer Plomp dat het tekort, dat het zwembad al heeft, niet nóg groter mag worden en dat daar om de tarieven iets omhoog moeten". De heren Visser en Menne stemden te gen het vóorstel, de rest van de raads leden stemden voor. Met het voorstel om grond te ruilen met de T.B.S. Soest BV gingen de raads leden ook akkoord. De heer J. C. Menne (CDA) vond alleen, dat de grondprijs van 35,- die TBS berekend wordt, te De opbrengst van deze landelijke in zamelingsactie is voor de helft bestemd voor de plaatselijke jeugd- en jongeren groepen die meedoen. De andere helft wordt landelijk gebruikt voor financiële ondersteuning van tientallen concrete projecten voor gewone, gezonde kinde ren. die echter wat hun ontplooiings mogelijkheden betreft in de verdrukking dreigen te komen. Voorbeelden zijn: speelplaatsen clubhuizen, kinderboer derijen en nieuw- en verbouwprojecten van allerlei jeugd- en speeltuinvereni gingen. Daarnaast zal dit jaar een deel van de opbrengst worden gebruikt voor de realisering van een aantal zgn. water speelplaatsen. De jeugd komt speelruimte tekort, in oude en in nieuwe woonwijken, in de stad en op het platteland. Overal verrijzen immers nieuwe huizen en neemt het verkeer hand over hand toe. Ten koste van vele noodzakelijke voorzieningen voor de jeugd en met alle gevolgen vandien! Het Nationaal Jeugd Fonds doet er wat Haka Prins, Kali de Boer en Jacky Cardol in hun expositie ruimte laag is. De grond valt onder de noemer „restantgrond". Wordt dit bij het be staande perceel van TBS gevoegd, dan stijgt de waarde van 35 naar 70 gulden per vierkante meter. Andere raadsleden vonden dat het be leid ten opzichte van restant grond ge volgd moest worden en dus voor 35,- per m2 verkocht moest worden. De heer K. de Wilde (PvdA) kon het niet laten zoete wraak te nemen door op te merken: „Heren, is dit niet eerder in de commissies besproken?" Hier liet men het bij. De heren J. C. Menne, G. H. Oldenboom en R. A. van.Logte- stein (allen CDA) stemden tegen. aan. Door oplossingen te zoeken voor financiële noodsituaties, experimenten mogelijk te maken en een nieuwe aan pak te stimuleren. Niet als een superorganisatie die nu eens zal laten zien hoe het moet. maar als een stimulerende organisatie op de achter grond die financieel daar helpt waar zinvolle initiatieven steun verdienen. Soms gaat het daarbij om een geringe startbijdrage voor een veelbelovend plan van een groepje ouders, soms ook om een fors bedrag voor een jeugdver eniging in nood. Twee miljoen aan uitkeringen Uit het zojuist verschenen verslag van het Nationaal Jeugd Fonds blijkt dat in het afgelopen seizoen 2 miljoen gulden beschikbaar Is gesteld aan bijdragen, renteloze leningen en hypotheekgaran ties ten behoeve van allerlei soorten jeugdwerk en jeugdactiviteiten in ons land. Sinds de start van het fonds van Jantje Beton, nu enkele jaren geleden, is hier mee het totaal aan uitkeringen op ruim 5V& miljoen gulden gekomen. De expositie, die zaterdag 15 oktober van start ging, is nu al een groot suc ces geblfeken. Vele Soesters hebben kun nen zien dat er regimes zijn, waar on schuldige burgers opgepakt worden, om dat zij een andere mening hebben dan de regeringen. Deze burgers worden ge marteld, opgesloten en vervolgd. Er speelden tijdens de langdradige dis cussie over dit onderwerp vier elemen ten een hoofdrol. Ten eerste lag er de overigens onbeantwoord gebleven vraag van Jan Visser (PS) waarom de raad niet van het aanleggen van het buizen stelsel op de hoogte was gesteld. Verder werd diep ingegaan op de mening van de heer De Wilde met betrekking tot de afvaardiging van vertegenwoordigers Alleen al in de periode 1976/1977 werd steun gegeven aan o.m.: 39. speelvoorzieningen en speeltuinen ƒ280.200,- 38. div. jeugdorganisaties, zoals Scou ting. Jong Nederland e.d. 430.700,- 31. stichtingen voor gezamenlijke voor zieningen en accommodaties 191.010,- 39. div. jeugd- en jongerengroepen zo als sociëteiten, sportorg. e.d. 471.425,- - div. groeperingen die meededen aan de nationale jeugdcollecte 1975 632.980,- ƒ2.006.315,- In alle gevallen is daarvoor geld nodig. Geld dat met bussen en lijsten bijeen moet komen via de nationale actie van Jantje Beton. Maar wanneer men geen collectant tegenkomt zijn giften ook welkom op giro 1247 t.n.v. Nationaal Jeugd Fonds te Utrecht. Een collecte die van harte wordt aanbevolen door het Comité van Aanbeveling, bestaande uit: Prof. dr. N. Beets, hoogleraar in de Psychologie te Leiden. Prof. dr. H. Berkhof, voorzitter van de Raad van Kerken in Nederland. Monseigneur drs. J. W. M. Bluyssen, bisschop van 's-Hertogenbosch. Mevrouw dr. M. A. M. Klompé, oud minister van CRM. Prof. dr. J. A: Stalpers, hoogleraar der Sociale Wetenschappen te Tilburg. Mevrouw Mies Timp-Bouwman. Foto Herman van Dam Amnesty probeert op alle mogelijke ma nieren deze onschuldige gevangenen vrij te krijgen door middel van brieven en handtekeningen aan de verschillende overheden. Zij ziet het als haar taak de burgers bewust te maken van het on recht dat er in de wer.eld geschiedt. van de gemeente in organen als bijvoor beeld een sportstichting. Hij vroeg zich af welk orgaan er nu het meeste voordeel bij had, dat er een afgevaardigde van dë gemeente in zitting in heeft. Was dit nu de gemeente of de betreffende organi satie? De wethouder van sportzaken de heer G. Plomp kon de mening van de heer De Wilde, die één en ander een volkomen verkeerde zaak vond, delen. Hij stelde, dat hij zich in de sportstichting als neutraal voorzitter opstelde en niet meer dan dat. Ook zei hij, dat hij aan de Sportstichting altijd verkondigde, dat het uiteindelijk de gemeenteraad was, die besliste en dat hij er ooit maar één enkele toezegging gedaan had. Wel bleef Dit schrijven burgemeester en wet houders in de nota van aanbieding bij de begroting 1978. Daarin staat verder onder meer, dat als gevolg var de toe nemende vraag het aantal cursussen en de dienstverlenende activiteiten van Artishöck enigzins moeten worden uit gebreid. Verder, dat de verdeelsleutel van de kosten van het muziekonderwijs waarschijnlijk zo zal worden gewijzigd, dat ieder gemeentebestuur die kosten subsidieert, die in de eigen gemeente voor de muziekschool worden gemaakt. De toename van het aantal leden maakt het noodzakelijk het boeken en grammo- foonplatenbezit van de bibiotheek uit te breiden. Tévens zal volgend jaar een begin worden gemaakt met het opnemen van kunstwerken, die in het kader van de contraprestatieregeling door de gemeente zijn aangekocht, in de kunst uitleen van de bibliotheek. Met deze maatregelen kan men tegemoetkomen aan de toegenomen vraag. Verder hopen burgemeester en wethouders in de loop van 1978 te komen met een oplossing van het problem van de slechte huisvesting van het filiaal Soest-Zuid. PIEDRO - BUNNIES RENATA KORREKTIESCHOENEN SPECIAAL SCHOENHANDEL Winkelpromenade Laanstraat 95 BAARN - Tel. 02154 -13387 Maandags gesloten Een nieuw praktisch potje in verschillende maten en leuke frisse kleuren. Met een schoteltje wat er 'klik' aan vast kan en net zo makkelijk weer 'klik' eraf. Eén van de duizenden potten en potjes uit onze bloemenkas. trefpunt voor plantenvrienden Amsterdamseweg 139 Amersfoort. Tel. 033-17031. De totale opbrengst van de gehouden inzameling ten bate van de Nier-Stich ting Nederland, heeft, inclusief giro opdrachten, een bedrag opgeleverd van 9.896,00 (negen duizend acht honderd en zes en negentig gulden), d.i. meer dan een derde hoger dan in 1976, toen 7.420.00 werd ontvangen. Een woord van dank voor de offervaar digheid van de inwoners, maar daar naast ook een woord van hartelijke dank aan de vele medewerkers, die dit bedrag inzamelden. Dat de inwoners van ons land tegenwoordig veel in het buitenland komen in hun vacantie, blijkt wel uit het grote aantal buitenlandse munten in deze collecte. Er was zelfs één bus bij (met een overigens zeer goede inhoud), waarin zich liefst één en twintig buiten landse munten bevonden! In een van de bussen werd zelfs een stuk zwarte drop gevonden, waarop een stempel 2^-Gulden. Dit „stuk" mag geruild worden voor een „echte" rijks daalder! voor hem het feit staan, dat hij een situatie, zoals deze geschetst werd, vol komen onjuist vond. „Je kunt nu eenmaal niet met twee petten op ergens zitten", aldus wet houder Plomp. Het derde onderwerp van gesprek was het uitstellen van de behandeling van het onderwerp tot de behandeling van de begroting. Hoewel het volgens wethou der Plomp wel vaker was voorgekomen, dat spontaan opgekomen ideeën buiten de begrotingsbehandeling om behandeld waren, kon dit argument in de ogen van enkele raadsleden geen genade vinden. Tenslotte was er dat de suggestie van de heer P. Lange (WD) om het voorstel toch maar aan te nemen, daar hij de lasten van 6000 gulden per jaar eigenlijk een koopje voor de gemeenschap vond. Met de uitwerking van het geheel moest dan volgens hem wel gewacht worden tot de behandeling van de nota tarifering. Door dit alles heen speelde dan nog het feit een rol of de tennisvereniging zelf een bijdrage zou moeten leveren in de kosten van de beregeningsinstallatie. Over het algemeen vonden de raads leden wel, dat de vereniging in de kosten moest bijdragen, daar het aanleggen van een dergelijke installatie toch een zekere mate van luxe is, die, zoals één van hen het karakteriseerde, zelfs op het Melkhuisje nog niet aanwezig is. B. en w. verwachten, dat in de loop van volgend jaar de gemeenteraad ook een beslissing zal moeten nemen over het voortbestaan van het openbaar slacht huis aan de Lange Brinkweg. Ten aan zien van de centrale antenne-inrichting zeggen b. en w. te verwachten, dat nog dit jaar het ontvangstation gereed zal zijn en dat de aanleg van de kabels spoedig kan beginnen. Een werkgroep zal nagaan in hoeverre energiebesparing in de zwembaden kan worden bereikt. Officieel gaat vrijdag 4 november 's middags om 4 uur de eerste spade in de grond voor de aanleg van de hockey velden aan de Dorresteinweg/Konings- weg. Dit zal geschieden door de wet houder van sportzaken, de heer Plomp. De Heide Mij. is inmiddels met de voor bereidingen gestart. Het nieuwe hockey- complex zal bestaan uit één hoofdveld, vijf bijvelden en één halïverhard oefen- veld. Wanneer de winter niet al te veel on gerief veroorzaakt, zodat de werkzaam heden stagneren, zal het complex met ingang van het speelseizoen 1978/1979 bespeelbaar zijn. De heer J. C. Paans, referendaris bij de Rijksbelastingen Inspectie Baarn gaat 1 november aanstaande met pensioen. Zij afscheidsreceptie vindt plaats op 27 oktober van 17.00 tot 18.00 uur in het Brandpunt, Oude Utrechtseweg te Baarn. Volgende week wordt een begin gemaakt met het kappen van de popu- lieren aan de Lange Brinkweg. Begonnen zal worden bij de Korte Brink weg. Gedurende ongeveer vier weken zullen de ongeveer 160 grote en kleine bomen door de firma Driessen uit Vreeland gerooid worden. Er zal naar worden gestreefd het verkeer zoveel mogelijk doorgang te geven, door één helft van de weg open te houden. Ook zal het kunnen voorkomen dat een bepaald gedeelte tussen twee wegen tijdelijk aan het verkeer zal worden onttrokken. Na de rekonstruktie van de Lange Brinkweg zal met de aanplant van nieuwe bomen begonnen worden. Het aantal woningzoekenden in Soest blijft onverminderd hoog. In september 1976 stonden bij het bureau huisvesting 1.826 woning zoekenden ingeschreven. In september dit jaar was dit aantal gestegen tot 2.062. Dit staat in de nota van aanbieding bij de begro ting 1978. Aanstaande zaterdag is de laatste dag, dat U de fototentoonstelling van Amnesty International in haar centrum aan de Middelwijkstraat 72 kunt gaan bekijken. Van tien tot twaalf krijgt U de gelegenheid werk te zien van de groep Amerongen/Leer- sum, Haka Prins, Kati de Boer en Jacky Cardol. Met het voorstel diverse rechten voor verleende diensten, zoals leges voor bouw vergunningen en ziekenvervoer, met maximaal vijf procent te verhogen, konden al le raadsleden zich verenigen. De heer J. C. Menne (CDA) was het samen met Jan Visser van Progressief Soest niet eens met de verhoging van de tarieven zwembaden. Hij wilde meer letten op efficiënter werken, hierover zou volgens hem een stu die moeten komen. Wethouder Ebbers (VVD) antwoordde dat de tarieven nog meer verhoogd zouden moeten worden om zo'n studie te bekostigen en wethouder G. A. W. G. A. Plomp (VVD) stelde dat er al geprobeerd wordt doelmatiger te werken, maar dat anderzijds de veiligheid hoog gehouden moet worden. In het vragenhalfuurtje diende de heer J. J. van den Brakel [PvdA] namens zijn fractie een vraag in over een brief, die de Stichting Samenwerking Woningbouw tot haar bewoners heeft gericht. De bewoners van deze huurwoningen, welke voorzien zijn van een centrale verwarmingsinstallatie, zouden te maken krijgen met een verhoging van de stookkosten. In dit schrijven wordt gesteld dat de oorzaak van de ze verhoging de sterk gestegen gasprijzen zijn en de verhoging van BTW van 4 naar 18% per 1 november aanstaande. Volgens de PvdA-fractie Is deze brief volkomen in strijd met de werkelijkheid en hun vraag was of het college bereid was dit schrijven te laten annuleren en zo nodig te vervangen door een brief, die op juiste argumenten berust. Deze brief zal moeten verschijnen op het mo ment dat de BTW inderdaad van 4 naar 18% wordt verhoogd, dus niet per 1 no vember. De heer J. J. van den Brakel zei hier-/ over dat de brief een schrikreactie had opgeroepen bij de bewoners en met na me bij de bejaarden. Sommigen van hen hadden in de afgelopen tijd zelfs geld terug gehad van de door hun betaalde kosten. Wethouder J. J. Ebbers (VVD) ant woordde hierop, dat het college het be zwaar van de PvdA-fractie kan beves tigen en dat. hoewei de gasprijzen per 1 juli zijn verhoogd, de BTW verhoging inderdaad nog maar een voorstel is. Zijn mening was dat de administrateur van de S.S.W. dit schrijven nu al aan de bewoners heeft gericht om een schok- reactie te voorkomen. De totale vei'ho- ging zou zodoende gespreid worden. De heer Van den Brakel vond dit ant woord echter niet bevredigend, hij pleit te voor het stellen van de leiten zoals ze zijn en de mensen niet voorbarig onge rust te maken. In de week van 31 oktober tot 6 november a.s. wordt in ruim 700 plaatsen van ons land de nationale jeugdcollecte gehouden, meer en meer bekend als de actie van Jantje Beton. Gedurende deze week wordt huis-aan-huis gecollecteerd, voorna melijk door de jeugd zelf. Op zaterdag 5 november wordt bovendien een staatscollecte gehouden. eersteklas eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen gemaakt in eigen werk plaatsen 12 jaar garantie op de houtkonstruktie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland verkoop uitsluitend in onze eigen tien toonzalen. Amsterdam. Leidsekade 98-99. tel. 020-233917. ütreeht, Hollantlaan 26 (Kanaleneiland), tel. 030-883762. ma t/m za 9-18 uur. do tot 21 uur. klop. klop. klop dat klinkt goed geloogd massief eiken. De gelden die het rijk voor welzijnsvoorzieningen beschikbaar heeft, zijn beperkt in die zin, dat er nauwelijks mogelijkheden zijn voor verdere groei. Voor de Soester situatie betekent dit dat de bijdragen van het rijk, naar verwachting, niet verder zullen reiken dan een handhaving van het bestaande voorzieningenpakket. Noodzakelijke uitbreiding daarvan indien aangetoond zal zeer waarschijnlijk dan ook voor rekening van de gemeente komen. De raadsleden moesten er donderdagavond zelf om lachen toen het voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van een beregeningsinstallatie in het tennispark Schrikslaan voor de tweede keer verwezen werd naar een volgende raadsvergade ring. Directe aanleiding hiertoe was het staken der stemmen naar aanleiding van een motie van orde, ingediend door de heer K. de Wilde en mevr. A. van Gelder (PvdA), om met de behandeling van dit agendapunt te wachten tot de sportstichting het rapport tarife ring, waarin de bedragen worden aangegeven die de gemeente uittrekt voor de velschillende sportverenigingen in Soest, heeft besproken en er rond deze materie meer duidelijkheid bestaat. De stemmenverhouding was tien vóór en tien tegen.

Soester Courant | 1977 | | pagina 9