f De Mastreechter Staar in Amersfoort 2 Soester judoka's naar Nederlandse kampioenschappen Buitengewone ledenvergadering PvdA Soest Joop van de Pouw Kraan redde in Italië Amersfoortse Judoploeg van ondergang 15.00 Korting Willem Kroon motorcrosskampioen le Damesteam SVV/ Stam in kwartfinale beker Dijkal Plantenhygro PVO en Odeon behouden zelfde subsidie Geen winst weggelegd voor heren 1 en dames II 2' twinkelen waard Geen ieges Zetelverdeling nieuwe regering: 1 plantenhygro 1 Ook deze week weer winst voor dames en heren Olympia Trouwen in stadhuis wordt duurder Zonne-energie JEANS SHOP Shetland pullovers Soester Courant van donderdag 3 november 1977 Zaterdag zijn in Woudenberg de judo kampioenschappen van Midden-Neder land voor 14- en 15-jarigen gehouden. Sportschool Pouw was vertegenwoor digd met 9 judoka's, waarvan er 2 kans zagen de finale te bereiken. Robin Re- nooy werd kampioen in de gewichtsklas se tot 56 kg., en Paul van Manen in de ge wichtsklasse tot 51 kg. Paul en Robin zul len door deze overwinning uitkomen op de Nederlandse judo-kampioenschap pen, die op 13 november in Huizen zul len plaatsvinden. Paul van Manen is voor de 2e maal kampioen van Midden-Nederland en werd vorig jaar 6e op de Nederlandse kampioenschappen. Robin Renooy en Paul van Manen samen in actie tijdens de training. Foto Herman van Dam Afgelopen zaterdag werd, dit keer in sporthal Beukendal, de eerste ronde gespeeld van de nationale bekerkompetitie .waar dit seizoen geselecteerde teams aan meedoen. Tegen een matig opererend VC Maastricht wist SW 1 [dames] de kwartfinale te bereiken. In de kompetitie verloren zowel heren 1 als dames n en Hl van hun respectieve opponenten- Nationale Beker dames In een goedgevulde sporthal hoefde SW 1 niet al haar registers open te trekken om de tegenstander met een forse 3-0 nederlaag de lange reis naar Maastricht te laten aanvaarden. De jonge VC- Maastricht-ploeg bleek reeds bij het inslaan van de Soester dames dermate overdonderd te zijn, dat men met de ..angst in de benen" aan de wedstrijd begon. SVV kon zichzelfs enige persoon lijke fouten veroorloven, al kwam dit natuurlijk niet het spelbeeld ten goede. Echter, het Maastrichtse team bleek over een te zwakke techniek en aanvals- kracht te beschikken om SW voor onoverkomelijke problemen te stellen. Er werd dan ook driftig geëxperimen- t^rd door de Stam-girls alhoewel de akties niet altijd als geslaagd beschouwd mochten worden. VC Maastricht gaf in de laatste set nog het meeste tegenstand, echter SW maakte deaét koelbloedig uit (15-10, 15-5 en 15-12). Kompetitie Promotieklasse heren Een konstant aanvallend Impala dat vergeleken met vorig seizoen aanmerke lijk versterkt is, heeft SW een duidelij ke 3-0 nederlaag toegebracht. Duidelijk, aangezien het blok van de Soestenaren geen vat kon krijgen op de hoofdaanval ler van Impala, waardoor de verdedi ging te veel werk moest verzetten. Dit bemoeilijkte dan weer het geven van een gerichte pass aan SW-zijde. De aan- valsslagen sloegen nu en dan wel een bres in de meestal hechte verdediging van Impala, maar waren te gering in aantal om de benodigde punten in de wacht te slepen. Impala kreeg dan ook verdiend 2 punten toebedeeld. Tweede klasse SVV 3 heeft in het duel tegen Olympia 5 op haar vertrouwde manier gevolley bald. Binnen 5 minuten stonden de rood- witten in de le set met 10-3 achter. Even later was het echter 14-11 voor SW, waarna door slordig spel alsnog de setwinst naar Olympia ging. In de 2e set hetzelfde spelbeeld, waarbij SW echter hoofd nu wel koel hield. Wederom had den de SW'ers in de 3e set een achter stand opgelopen, nu van 11-3, kwamen terug tot 12-12, maar dit had zoveel kracht gekost, dat SVV door eigen fouten de winst aan de tegenstander moest afstaan. - SVV 6 behaalde een ruime overwinning op een tegenstander die niet aan de verwachtingen beantwoordde. bij de Schouwburg De grote kombinatiemode. Veelzijdige mogelijkheden len ongekende keuze in rokken, pantalons, blouses, pullovers en spencers in prachtige herfstmodetinten. De betere merken vindt U bij Uw modehuis. (bereikbaar met bus 3,4,9 en 16) Nachtegaalstraat 16-18 - Utrecht Telefoon (030) 332242* Jtrecht Een zeer goed draaiende aanval en korrigerend blok gaven Limvio 1 han denvol werk, zodat aan de opbouw aan Baarnse zijde ternauwernood gedacht kon worden (15-7,15-3, 15-7). Jongensjeugd Doordat BG&SV A te weinig tegenstand bood, werd binnen de Baarnse gelederen zelf voor een handicap gezorgd. SW a opereerde met 2 vaste spelverdelers die zich goed van hun taak kweten (15-3, 15-3). Derde divisie dames Het 2e damesteam draait nog steeds niet zoals vorig seizoen. Veelal wordt node loos tegen een opponent opgekeken en schakelt men te laat over op het ver trouwde, gedurfde en opportunistische spel. Tegen Bruinsma 2 was er sprake van te veel misverstanden en enige problemen met het stoppen van de serve, waardoor weinig zuiverheid qua opbouw ingebracht kon worden. De aanvalsters werden niet of niet voldoende in stelling gebracht. De 3e set leverde een kleine opleving op (9-3 voorsprong). Vanaf dat moment lukte niets meer en wist Bruins ma de winst in eigen huis te houden. P romotieklasse In een bijzonder sfeervolle en op hoog peil staande wedstrijd heeft SW 3 maar ternauwernood verloren van een fana tiek Impala. SVV knokte voor wat zij waard was in alle 3 sets, maar de ploeg uit Leusden bleek over net iets meer geluk in de eindfase te beschikken. De SVV-verdediging pakte veel „onmoge- lijke"ballen en de spelverdeelsters voed den de aanval dermate goed, dat vaak direkte punten werden gescoord. Des ondanks ging Impala met de volle winst strijken, alhoewel een of meer punten voor SW 3 wel gerechtvaardigd was. Tweede klasse Na een koude start kon SVV 6 tegen DeVu 1 niet in haar normale spel komen, waardoor de le set met 11-15 werd verloren, In de 2e set kwamen de SW- dames wat meer op dreef hetgeen enkele leuke aanvallen opleverde (15-7). Non chalant spel bleek nqodlottig in de 3e set. Een voorsprong van 5 punten werd uit handen gegeven. Derde klasse In het duel tegen De Vu 2 was SW 7 weer eens oppermachtig. De tegenstander kon in de le set nog tot 10 minuten komen; de twee laatste sets verliepen echter glad jes, waarbij vooral de goede serve van SVV opviel. - Door gebrek aan wedstrijdervaring ging het duel van SVV 9 tegen Olympia 8 teloor. Mede door een te scherpe pass kon er vaak van een zuivere opbouw geen sprake zijn. In de 3e set was de concentratie van SVV niet optimaal, hetgeen veel misverstanden met de op vang van de serve opleverde (15-10, 15-9, 15-4). Meisjes jeugd Het duel tussen SW C en Olympia E was niet bepaald boeiend, daar het C-team niets anders deed dan serveren, waar de opponent geen afdoende antwoord op wist. Met ruim verschil werd gewonnen. Het D-team van SW verloor met 2-0 van Olympia C, mede door een ietwat onzui vere opvang van de serve. Enige mis verstanden aan SW-zijde tenslotte be zorgde Olympia de voile winst. VVedstrijdprogranima deze week Dames 1 gaan op bezoek in Vemay, waar gespeeld wordt tegen VC Rooy. Het damesteam maakt a.s. zaterdag de reis naar Vierhout/Valbovol in Woerden. Tenslotte treedt SVV 1 iheren) a.s. vrijdagavond aan tegen J.S. Jasski. In de kwartfinale van de Nationale Beker zal SVV 1 nu aantreden tegen de nr. 2 uit de eredivisie, RossweII. Voor de invaliden-parkeerkaart worden geen leges meer geheven. Zij die reeds een bedrag hebben betaald krijgen bin nenkort een berichtje dat het bedrag terugbetaald wordt In verband met de politieke ontwikkelingen zal er op zaterdag 5 november a.s. een buitengewoon congres van de partij van de arbeid, afdeling Soest, gehouden worden. De vergadering zal zich uitspreken over de zetelverdeling voor de nieuwe regering, zoals die overeengekomen is tussen de fraktieleiders van PvdA, D'66 en het CDA. Het afdelingsbestuur heeft tevens een over de zetelverdeling en zullen de afge- buitengewone ledenvergadering uitge- vaardigden voor het buitengewone con- schreven voor hedenavond 8 uur, In res- gres worden gekozen taurant Van den Brink wordt gepraat Als kandidaat heeft zich reeds Raymond van Gelder gemeld. Onze plaatsgenoot Joop v.d. Pouw Kraan, judoka van de Amersfoortse sportschool Boersma, heeft in het Italiaanse Brescia in het Europacup judotoernooi, samen met .zijn mede-zwaargewichten Jan Jansen en Rob Geurtsen, de Boersma judoka's van de ondergang gered. Nadat aanvankelijk 4 van de 7 partijen gespeeld waren keek de Amersfoortse ploeg tegen een 3-0 achterstand aan door nederlagen van Rob Huffenreuter, Her man van de Bor en Herman Boersma en een onbesliste partij van Kobus van Dijker). Door de drie overwinningen met ippon van Janssen, Geurtsen en Joop v.d. Pouw Kraan werd het tenslotte toch nog een Nederlandse zege. Door dit resultaat heeft het Amersfoort se team zich geplaatst voor de volgende ronde, die op 12 november a.s. wordt ge speeld tegen de Oostduitse kampioens- ploeg Dynamo Berlijn. Langere levensduur voor uw planten; Het einde van de droge-lucht-periode in woningen, tehuizen en kantoren met de De Plantenhygro kunt u plaatsen op verwarmings radiatoren, in vensterbanken, op de vloer of aan de wand. De Plantenhygro zorgt voor gezonde planten èn voor een prettig leef/werkklimaat. Verkrijgbaar in 9 lengte maten (van 75 tot 395 cm.) en 5 kleuren. Van f57,35 tot f281,35. Er is nog veel meer over te vertellen. Vraag uw tuin centrum of platenspeciaalzaak. Plantenhygro, nuttig voor alles wat leeft en groeit! Een produkt van Dijkal-Harmelen. Inlichtingen: Tel. 03483-1654. Beide topteams van Olympia zijn erin geslaagd om voor de vijfde achtereenvolgende week als sterkste uit de strijd te komen. Ditmaal werd door beiden 3 punten aan het totaal toegevoegd. Dames Olympia-SSS 3-1 Zoals verwacht werd zijn de Soester dames sterker gebleken dan de dames uit Barneveld. In de eerste set nam Olympia een 6-0 voorsprong maar ver speelde deze ook weer. De tegenpartij kwam zelfs met 7-6 voor, voordat Olym pia duidelijk maakte dat zij de winst opeiste. In één beurt liep ze uit naar 14-7, waarna de laatste punt ook snel gemaakt kon worden. In de tweede set nam Olympia weer zo'n sprint (ineens van 2-2 naar 9-2). Ze kwam zelfs met 12-2 voor, maar toen kon SSS langzaam inlopen, terwijl Olympia bijna niet scoorde. Vooral de serve van één van de SSS da mes stelde de thuisclub voor de nodige problemen. Toch was SSS niet meer in staat de grote achterstand totaal weg te werken. In de derde set gingen de eerste punten gelijk op. Toen liep SSS uit naar 11-4. Olympia kon ineens nog van 5 naar 12 komen, maar verloor deze set. In de vierde set is Olympia van meet af aan de sterkste gebleken. Een verdiende overwinning voor de thuisclub, waaraan vooral Ineke Men- sink veel heeft bijgedragen door,haar prima aanval. Heren: Olympia-Wim van Zwol JC 3-0 Wat een van de toppers uit de derde divisie moest worden, is niet als zodanig door het publiek ervaren. Olympia (num mer 2 op de ranglijst) heeft in drie sets nummer drie van het veld gestuurd. Alleen de eerste set beantwoordde ge heel aan de verwachtingen. Aanvanke lijk ging de strijd gelijk op. maar Van1 Zwol kon toch niet verhinderen dat de Soesters met 12-8 voorkwamen. Deze achterstand werd weggewerkt en de ploeg uit Oudewater kwam zelfs met 12-14 voor. Olympia wist onder luide aanmoedi gingen van het publiek toch weer terug te komen en deze set te winnen. In de tweede set kwam Olympia aanvankelijk achter te staan. (2-7). Door goed aan- valsspel, waardoor het blok van Van Zwol steeds weer verrast werd, kon toch deze set gewonnen worden. Type rend voor deze wedstrijd was het ver schil in aanvalsspel van Olympia en Van Zwol. Olympia varieerde steeds, terwijl bij Van Zwol wel een goede aanval aanwezig was, maar weinig variatie, zodat verrassing achterwege bleef. In de derde set werd Van Zwol in de tweede helft geheel weggespeeld. Zaterdag a.s. spelen zowel de dames als de heren thuis tegen Thornax 2. Door verschuiving van één van de wed strijden door de Nevobo is het mogelijk dat deze ploegen elkaar nu al voor de tweede maal in dit seizoen ontmoeten. De uitwedstrijd werd door de heren met 3-0 erl door de dames met 3-2 gewon nen. (Bunthal 16.30 uur heren en 18.30 uur dames). Overige teams: Rust was er deze week voor de eerste klassers. Deze week spelen dames en he ren 2 in Barneveld tegen SSS. Heren 3 speelt thuis tegen Woudenberg. Goede resultaten waren er voor heide vijfde teams. Het 5e dames team ver sloeg in een leuke wedstrijd Olympia 4. Olympia 5 draaide opmerkelijk goed. Er werd erg goed aangevallen en ook in het achterveld lukte alles. Het vierde team draaide zeker niet slecht, maar kon tegen het geweld en de routine van dames vijf toch niet genoeg weerstand bieden (setstanden drie maal 15-17). Het 5e herenteam leverde een prima pres tatie door met 2-1 te winnen van SVV 3. In de eerste set werd een aanvankelijke achterstand omgebogen in setwinst (16- 14), de tweede set was met 15-11 voor SVV. In de derde set kon Olympia uit lopen naar 11-3. Toen lukte het opeens niet meer en SW kon steeds dichterbij komen. Via 11-11 en 12-12 werd het tenslotte 15-12 voor Olympia. Een glans rol werd vervuld door Kohrad van Hat- tem, die zowel aanvallend als verdedi gend excelleerde. Het vierde herenteam won met groot ge mak van Limvio 2. De eerste twee sets ging dat wel wat al te gemakkelijk (15-0 en 15-5). De derde set verslapte de concentratie zodanig, dat Limvio kans kreeg om punten te scoren. Het vierde herenteam neemt met 9 punten uit 4 wedstrijden één van de hoogste plaatsen in de tweede klasse in. Het 7e damesteam verloor deze week met 2-1 van Voleem 2. De eerste set werd wat ongelukkig met 17-15 verlo ren. Dit had zijn weerslag in de tweede set, die-ook door Voleem werd gewon nen. In de derde set draaide Olympia weer goed en won deze dan ook. Het meisjes C team, onder leiding van Corrie Wekhoven moest deze week aan treden tegen SVV D. De Olympia meisjes waren-een stuk sterker, maar ook ouder. Bovendien was de serve, die bij deze wedstrijden een belangrijke rol speelt, bij Olympia be ter. Er werd dan ook met 15-4 en 15-8 ge wonnen. Minivolleybal Olympia De minlvolleyballers van Olympia doen tot nu toe met wisselend succes mee aan de Nevobocompetitie. Meisjes A speel den afgelopen zaterdag eerst tegen SSS A uit Barneveld. Deze wedstrijd bleek veel moeilijker te zijn voor de Olympiaantjes dan was verwacht. Was de bal na goed samenspel in het veld van de tegenpartij gebracht, dan werd hij meteen weer teruggeslagen. Dat eiste extra veel bewegen en con centratie, wat gelukkig de hele wedstrijd kon worden opgebracht. Resultaat na 35 minuten volleybal: 2-0 voor Olym pia. De tweede wedstrijd tegen Spirit leverde veel minder moeilijkheden op en werd dan ook heel wat sneller gewonnen. Door deze resultaten blijft meisjes A volop meedraaien voor één van de hoog ste plaatsen. Meisjes B verloor van resp. Impala 2 en Surf 1, maar was in de eerste wedstrijd wel dicht bij een gelijk spel. De meis jes van 8-10 jaar hebben wat verster king gekregen en dat was al direkt goed te merken. Wel werd er nog ver loren, maar de eerste puntjes zullen niet lang meer op zich laten wachten. Degenen die in Soest de huwelijken sluiten, krijgen waarschijnlijk een hoge re vergoeding. In ieder geval zal er over dit onderwerp in de nabije toekomst nog gesproken worden. Dit kwam naar voren tijdens de begrotingsbehandeling. De heerP. Storimans (CDA) stelde, dat de 30 gulden, die momenteel per gesloten huwelijk wordt uitgekeerd, toch wel erg weinig is in verhouding tot het werk wat er voor verricht moet worden. Iedere keer komen ze toch maar met een andere toespraak". Burgemeester mevr. mr. J. M. Corver- van Haaften kon de woorden van de heer Storimans volledig onderschrijven. ,,Als je het werk goed wilt doen, dan kost dit inderdaag erg veel tijd". Gemeente secretaris mr. Kruitwagen echter zei, dat de verhoging van de bezoldiging niet zo maar te regelen is, maar dat hiervoor de bezoldigingsverordening gewijzigd moet worden. De mijnen zijn dicht en de kolen zijn op, dat is. naar het lijkt een lelijke strop, maar w'halen gelukkig weer gas uit de grond en olie, zo blijven we warm en gezond. En steeds wordt er weel een vindplaats ontdekt, zodat er geen angst en geen vrees wordt gewekt voor de brandstof, die halen we lékker uit zee, van onder de golven, daar zit het ons mee. En ook onder 't land hier vast aan de wal zit olie, al is het dan niet overal, ér komt dan de NAM, en die zou wel het plat in exploitatie willen hebben gehad. Maar voor het milieu en 't landschap'lijk schoon, blijft d'olie maar zitten waar 't zit, héél gewoon, er is in de toekomst 'n geweldige bron energie van de warmte die komt van de zon. Nu is het hopen dat die nog eens schijnt, want als die voortaan uit 't milieu hier verdwijnt, rest ons dan nog olie en gas? zo ik 't zie gebruiken we 't op, en de zon-energie? Het buitengewone congres en de verga dering zijn nodig omdat volgens de PvdA door de toenemende bevoegdheden van de politie, inzake bijvoorbeeld het ter rorisme, de democratische vrijheid in gevaar komen. De regeling abortus en de zedelijkheidswetgeving in het regeer akkoord zijn zo vaag, dat de vrees bij de partij van de arbeid bestaat dat ei- geen wettelijke regeling komt. Ook wijkt de voorgestelde zetelverdeling af van de door het landelijk congres uitgestippelde meerderheidsstrategie. Er mag pas van deze strategie afgeweken worden als de PvdA naast het Ministerie van Finan ciën ook Economische of Sociale Zaken krijgt toegewezen en het CDA niet de beide Ministeries Binnenlandse Zaken en Justitie krijgt. Als dit niet verandert mogen geen PvdA'ers deelnemen aan het te vormen kabinet. Aldus luidt de mening van de door drie socialisten ingediende motie. Wegens enorm succes deze week nog voor dames 24.95 Op alle corduroy pantalons Merken; LANDLUBBER TRIPPER JACKJONES in alle modekleuren. GALLENKAMPPELSWEG HOEK SOESTERBEBGSESTBAAT ■SOEST- Foto Herman van Dam Willem Kroon op zijn 250 cc KTM crossmotor Onze 23-jarige plaatsgenoot Willem Kroon werd j.1. zondag op zijn 250 cc KTM cross motor Nederlands kampioen en won hiermede een fraaie beker. Daar in Soest deze sport niet beoefend kan worden is hij al 6 jaar actief lid van de Nijkerkse Cross Club. Hij traint daar tweemaal per week en krijgt elke week ook twee conditietrainingen. Willem Kroon, die gesponsord wordt door zijn werkgever Tegelzettersbedrijf Van de Riet, de (cross) schokbrekerleverancier White Power en door de importeur van zijn Oostenrijkse KTM crossmotor, gaat door deze prestatie volgend jaar deelnemen aan wedstrijden in geheel West-Europa via de Internationale Motorsport Bond Amsterdam. Kroon rijdt a.s. zondag in Lieshout bij Veghel in Noord-Brabant. Hij zal dan zeker weer vergezeld zijn van zijn bijzondere circuitassistent de 16-jarige Chiel Bos. Uitgenodigd door de Cellar Gospel Seventy trad de Mastreechter Staar op in de Bii alle perfectie viel het op dat het koor t~l nntn nf C? nn nninnJ»» llfi n|r,nl Grote of St. Joriskerk op zaterdag 29 oktober. Het programma begon met enkele geestelijke liederen, gezongen door de Cellar Gospel Seventy. Het hele optreden van deze groep werd gekenmerkt door goede, moderne samenzang en veel enthousiasme, maar met enkele schoonheidsfouten, wat dé solozang betreft; dit bleek o.a bij de jonge soliste in het eerste lied, die we wel zagen staan, maar niet konden horen. De Mastreechter Staar begon met het Hennie Ramaekers om dit werk als Magnificat van Nieland. Hoe vaak zal in dezè ruimte voor de hervorming dit soort zang geklonken hebben, waar schijnlijk wel niet zo perfect als nu. Het Credo van Gretchaninoff werd dooi de bariton Jan Mulder gezongen. Hij was slechts invaller, maar wat een pracht- stem, die precies paste bij het geluid van de Mastreechter Staar. Jammer, dat we hem die avond" maar één keer konden beluisteren. Daarna zong Sophia Hoogland-Ridder hof het Agnus Dei. Deze jonge, veelbe lovende, sopraan heeft een lieve, zeer zuivere stem, die wonderlijk genoeg de kerk vulde en prachtig samenklonk met de bronsgroen eikenhouten stemmen van de Mastreechter Staar. Het eerste optreden van het koor werd besloten met Les Martyrs van Gounod in uitstekende uitvoering, zoals te ver wachten viel. Soepel en bewust van eigen kunnen zong Sophia Hoogland-Ridderhof het Care Selve ui Atlanta van Handel, Peter Snelleman, piano. Na het tweede optreden van de Cellar Gospel Seventy besloot de Mastreechter Staar het programma voor de pauze met Serenade d'hiver van Saint Saens, Le rossignol van Grëty, Cent mille chansons van Magne en Yeroeshalaim in de be werking van Mulder, met Sophia Hoog land-Ridderhof als soliste, en tot slot het geestige Reiterlied van Klefisch. Na de pauze moet vooral vermeld wor den het moderne werk van Keuning: Man is a tooi using animal. samen met het slagwerkersensemble St. Michael uit Thorn. Wat een perfectie en discipline is nodig om dit werk ln te studeren en uit te voeren en wat een moed heeft de jonge dirigent te brengen. Hij heeft wél een prachtig instrument tot zijn beschikking, maar haal het er maar eens uit. Alle lof. Dit nummer was het hoogtepunt van de avond. Als contrast, iets waarin de Mastreech ter Staar sterk is, klonk de ballade van de dronken zeeman. Sophia Hoogland-Ridderhof zong Warum bast du mich wach geküsst? een lied, dat het in deze voor operette vreemde om geving prachtig deed. Samen met de Mastreechter Staar zong ze nog: I could have danced all night uit My fair Lady. enkele typisch Amerikaanse klanken liet horen bij deze toch wel erg Engelse musical. Bij het laatste optreden van de Cellar Gospel Seventy was Yesterday van de Beatles hun glansnummer. In deze tijd, waarin vooral de negatieve jeugd te veel aandacht krijgt, is het verheugend te constateren dat een groep jongeren met geestdrift een voor amateurs grote pres tatie leveren. De leider Bert Gebben verdient dan ook hiervoor geprezen te worden. Het op één na laatste nummer van de Mastreechter Staar was typerend voor de hele avond: Some enchanted evening, van Rodgers. Het was een prachtig concert, dat met een grootse bloemenhulde besloten werd. In «Ir donderdag gehouden vergadering van de financiële commissie hebben de heren h.de Wilde l'vd\]endrs. J. L. Menne [CDA] aangedrongen op het opstellen van een totaal-overzicht van alle subsidies in de welzijnssector. Subsidieverlening aan verenigingen en instellingen zou dan gemakkelijker te overzien en te beoordelen zijn. Beide commissieleden vroegen dit naar aanleiding van het feit. dat Jan Visser i Progressief Soest i vroeg om een onder houd tussen cultuur-wethouder mevrouw M. F. van Stiphout-Croonenberg (PvdA) en vertegenwoordigers van de muziek vereniging P\ O en Odeon. Onderwerp van gesprek zal de subsidieverordening amatcur-kunstbeoefening zijn. Heide verenigingen hebben in brieven aan hel gemeentebestuur hun verontrus ting uitgesproken over de gevolgen van deze verordening op het financiële be- h"i>i \ul.*ens isser /iji. de twee mu ziekverenigingen bang dal ze door de nieuwe regeling minder subsidie zullen ontvangen. Commissie-voorzitter J. J. Ebbers i\'VD) stelde echter, dat geen enkele vereniging er financieel op ach teruit zal gaan. Om dit aan beide verenigingen duidelijk te maken, vroeg Visser om een onder houd tussen hen en de cultuur-wethou der. Dit onderhoud komt er nog vóór de raadsvergadering van november. Of dit ook het geval is met het door de heren De \V4ldo en Menne gevraagde totaalover zicht van alle subsidies, staat daaren tegen nog niet vast.

Soester Courant | 1977 | | pagina 19