Voorlopig nog geen reinigingspolitie In Ontwikkelingsplan inbreng bevolking niet aangegeven Sport en lichamelijke opvoeding kostbare zaak „Aantrekken nog meer buitenlanders lijkt niet erg verstandig" Navordering voor belastingontduikers Gemeentelijk slachthuis blijft voorlopig in bedrijf Gemeente wil gymzaal van R.K. Mavo kopen Verbetering woningen Klaarwaterweg nog niet in zicht Nog steeds geen plaats voor woonwagens in Soest Filmagenda Veilige oversteek ontbreekt te Soesterberg Toch chemische middelen bij onkruidbestrijding Auto Vandermeer DEALER-OCCASIONS Auto Vandermeer Klaverjassen Rooster van schoolsporten opgesteld Ouderwetse schoolbanken zijn toch beter Wethouder Van Stiphout: Controle zwaar vervoer: Voor nooden rituele slachtingen: „Homee", de Spiekersjop heeft Leren jacks Soester ambulance in regio-verband I itreiking medailles B.B. N.C.V.B.-Soest-Zuid Onvoorzichtig jongetje aangereden Jaarvergadering P.v.d.A.- afdeling Soest Kinderboerderij vraagt hulp PTT-bus in de fik Gymnastieklokaal R.K. Mavo-school Met auto door hekwerk van vliegbasis Tunnel Soesterberg Vechtersbaas verloor tanden Portemonnee ontvreemd Trilplaat weg ter waarde van 12.000 gulden Soester Courant van donderdag 3 november 1917 Voor geselecteerde IN ALLE MERKEN met 100% garantie Gedurende 3 maanden B.W.-laan 196, Amersfoort Telefoon 033-15548 Van donderdag 3 november t/m woens dag 9 november. Voor Amersfoort. GRAND 1 2: tel. 033-14632. Deze the aters gaan begin 1978 open. GRAND 3: Dit grandioze theater gaat 15 december open met de nieuwste James Bond film: „THE SPY WHO LOVED ME". GRAND 4: De formidabele filmhit met 7 oscars: „THE STING", met o.a. Paul Newman. Robert Redford en Robert Shaw. 12 jr. Dagelijks 1.45 - 6.45 - 9.15 uur Zondag 1.45 - 4.15 - 6.45 - 9.15 uur GRAND 5: Een schitterende lachfilm met Barbra Strèisand en Ryan O'Neal: ..WHAT'S UP DOC". Alle leeftijden. Dagelijks 2.00 - 7.00 - 9.30 en zondag 2.00 - 4.30-7.00-9.30 uur. CINEMA 1: tel. 033-18900. Een film van Rob Houwer naar de bestseller van Erik Hazelhof Roelfzema: „SOLDAAT VAN ORANJE", met o.a. Rutger Hauer en Jeroen Krabbé. 16 jr. Dagelijks ook op zondag 1.30 - 6.30 - 9.30 uur. Hoofd film begint 5 minuten na aanvang. CINEMA 2: Een dodelijke race door de bloedhete woestijn: „BITE THE BULLET", met Gene Hackman als Sam Clayton. 12 jr. Dagelijks ook op zondag 1.45 - 6.45 - 9.45 uur. EURO: tel. 033-33655. Jack Lemmon, Lee Grand, James Stewart, e.v.a. in: „VERDWENEN IN DE BERMUDA DRIEHOEK (AIRPORT 77)". 12 jr. Da gelijks 1.45 - 6.45 - 9.15 uur. Zaterdag 4.15 - 6.45 - 9.15 uur. Zondag 1.45 - 4.15 - 6.45 - 9.15 uur. Woensdag 6.45 - 9.15 uur. DUO 1: tel. 033-16572. De veren springen uit het matras in: „SUPERPRET IN HET LIEFDESBED". 16 jr. Dagelijks 2.15 - 7.15 - 9.30 uur. Zondag 2.15 - 4.30 - 7.15-9.30 uur. DUO 2: Als het op de misdaad aankomt weet zij er wel raad mee: BIG BAD MAMA, met o.a. Angie Dickinson (Pep per). 12 jr. Dagelijks 2.00:- 7-.0O - 9.15 uur Zondag 2.00 - 4.15 - 7.00 - 9.15 uur. NACHTVOORSTELLINGEN DUO 1: In de late night sex-show: „POESJES IN HET MANNENHUIS". 16 jr. Vrijdag en zaterdagavond 24.00 uur. DUO 2: In de late night action-show: „LADY KARATE SLAAT TOE. 16 jr. Vrijdag en zaterdagavond 23.45 uur. KINDERVOORSTELLINGEN EURO: Een boeiende avonturenfilm die jong en oud in spanning houdt: „DE ZOON VAN DE PIRATENKONING. Ad viesleeftijd 7 jaar. Zaterdag 12.30 -14.30 uur. Woensdag 1.45 uur. Vooral als men bedeiikt hoe moeizaam de tervisielegging achteraf tot stand Zuidereng Nee behoudt zich het recht is gekomen, is misschien wel het grootste gebrek van het Ontwikkelingsplan 1977 voov om op ieder d?or de groep gun- hetfeit.dat op geen enkele wijze de inbreng van de bevolking is aangegeven. stiS bevonden tijdstip te reageren op Dit schrijft de groep Zuidereng Nee in haar reaktie op het in juni - onder voorbehoud - door de gemeenteraad aan genomen plan, waarvan Zuidereng Nee de Kroon heeft gevraagd de door de raad genomen beslissing te vernietigen om dat het plan geen wettelijke grondslag heeft. „Volgens de wet op de ruimte lijke ordening praten wij hier over een structuurplan", aldus de groep. ,,Ter- visieleggen achteraf bestaat niet. De' beslissing is - zij het voorwaardelijk - al genomen. Maar B. en W. noch de raad hebben voorwaarden te stellen voor bepaalde gedeelten van het plan: de bevolking moet in de gelegenheid Donderdag 3 november organiseert de duivenvereniging „De Vriendschap" 'n klaverjasavond in het clubgebouw aan de Nachtegaalweg. Iedereen is van harte welkom. Zorg dat U op tijd aanwezig bent, zodat deze avond op tijd kan beginnen. De Schoolsportcommissie heeft een rooster opgesteld voor de sport-activitei- ten in het schooljaar 1977-1978, Dit roos ter wordt ook door het convent van schoolhoofden wenselijk geacht. Onder wijzend personeel kan dan beter op de komende gebeurtenissen inspelen. Door alleen een keuze te maken uit het rooster van de SSC bevordert het een grotere uniformiteit in het sportgebeuren van de schooljeugd. In het rooster ontbreekt het schoolvoet- bal van de Soester Politie Sport Vereni ging SPSVDe SSC is nog met de SPSV in bespreking over een nieuwe opzet van dit toernooi. De traditionele dag zal niet gekozen kunnen worden, omdat deze uiterst ongunstig valt. Ook wacht de SSC nog op de zwemver eniging De Duinkikkers In verband met de zwemwedstrijden. Het bestuur van De Duinkikkers zal, op initiatief van de SSC, met een nieuw voorstel komen, omdat veel scholen kritiek op de orga nisatie hadden. In de week van 7 tot 11 november wordt het proefzwemmen gehouden voor het A- of B-diploma. Het sportrooster 1977-'78 ziet er als volgt uit: Iedere zaterdagochtend in de perio de oktober '77-maart '78 sportinstuif in de sporthal Beukendal van 8.45 tot 12 uur. Van 21-25 november afzwemmen; op 26 november wandeltocht Olympia; 27 tot en met 31 december scholieren- toernooi basketbal van Red Stars. Op 21 januari 1978 is er'een wandeltocht van Olympia; van 20-24 februari af zwemmen; van 28 tot en met 30 maart handbal-, voetbal- en korfbaltoernooi; op dinsdag 23 mei algemene vaardigheids dag; op dinsdag 30 mei handbaldag; op 7 juni eindtoernooi handbal (organisatie BDC) en van 12-16 juni tenslotte de avondvie rdaagse De kans is groot, dat de scholen in de gemeente Soest weer uitgerust worden met het oude schoolmeubilair, bestaan de uit een schuin aflopende lessenaar en een verstelbare stoel. Dit bleek uit het antwoord, dat wethouder van volksge zondheid, mevr. M. F. van Stiphout- Croonenberg gaf op de vraag van de heer J. Menne (CDA) of de fysiotherapeuten in Soest ingeschakeld konden worden op de lagere scholen, omdat er zoveel leerlingen rondlopen met een zeer slech te houding. Wethouder mevr. Van Stiphout zei hier over onder meer. dat de commissie gezondheidszorg, waarin de fysiothera peuten en de schoolartsendienst zitting hebben, een eerste advies aan het col lege van burgemeester en wethouders heeft uitgebracht over nieuw aan te schaffen schoolmeubilair. De conclusie van de commissie in haar rapport is, dat het oude schoolmeubilair weer inge voerd moet worden, terwijl ook de oude opstelling in de klas weer ingenomen moet worden. Door de nieuwe opstelling in de klas (in carrêvorm) krijgen veel kinderen nekklachten. Een voorstel hier over zal de raad omstreeks februari bereiken. Tijdens de begrotingsbehandeling in de afdelingen van de gemeenteraad, heeft de heer G. van Aalst (VVD) zich afgevraagd hoe het straks moet als de sportvelden aan de Sterrenbergweg in gebruik genomen kunnen worden en er nog geen veilige over- steekmogelijkheid over de rijksweg is. De heer Van Aalst herinnerde eraan, dat de voetbalvereniging Soesterberg de velden niet wil gebruiken zolang een veilige over steek ontbreekt. Wethouder van sportzaken drs. G. Plomp daarover: „Het moet natuurlijk geen kwestie worden van alles of niets. Men moet niet gaan overdrijven. Je kunt de kinderen toch leren dat ze bij rood licht nipt mogen oversteken". Zijn collega van 'openbare werken D. Hoekstra herinnerde eraan, dat het gemeentebestuur met rijkswaterstaat in overleg is over het aanbrengen van een veilige oversteek. De heer Hoekstra deelde mee, dat het indienen van enkele plannetjes vóór half november is toege zegd. Deze kunnen dan tegen elkaar worden afgewogen, hoewel de voorkeur uitgaat naar een tunnel. Wat dit laatste betreft zei wethouder Plomp, dat het nog maar de vraag is of iedereen ook inderdaad gebruik zal maken van de tunnel als die er is. Hij vreesde vooral „haastige overste kers''. Sporten lichamelijke opvoeding koston de gemeente het meest per inwoner: veertig gulden. De heer P. Storimans (CDA) had dat uitgerekend nadat zijn fractiegenoot drs. J. Menne had aangedrongen op een meer overzichtelijke presentatie van het ge meentelijke financiële beleid. De manier waarop de heer Storimans dit deed. zou hiervoor een eerste aanzet kunnen zijn. HetCDA-lid had tijdens de middagpauze op de tweede dag van het begrotings- onderzoek in de afdelingen van de raad naar aanleiding van de "s morgens ge voerde discussie uitgerekend, dat alleen al cultuur en recreatie de Soester bevol king in 1978 honderd gulden per inwoner gaan kosten. Sport en lichamelijke op voeding staan wat dat betreft eenzaam bovenaan het lijstje: veertig gulden per inwoner# Dan volgen zwemmen met vijftien gul den. de bibliotheek, tien gulden; muziek 7,50; jeugdzorg en jongerenwerk 6,50; Artishock 3,50; de kinderboerderij 3,-. De rij wordt gesloten met volksfeesten, ƒ1,50. Naar aanleiding hiervan zei de heer Storimans. dat hij zo vaak kritiek hoor de op Artishock. De kunstenaars zouden de gemeenschap teveel geld kosten. „Als je echter bekijkt hoeveel wij er volgend jaar per inwoner vóór gaan uittrekken, krijg je een heel andere kijk op het geheel. Artishock koint er dan met 3.50 per inwoner zelfs heel bescheiden uit", aldus de heer Storimans. worden gesteld tegen het totale plan en alle gedeelten afzonderlijk bezwaar te maken. Er wordt momenteel gehan deld tegen de wettelijke voorschriften in", aldus de groep. het plan. Ze zou verder graag een uit spraak aan de raad ontlokken over de sluiting van de hiervoor gestelde termijn (tot en met 31 oktober), door haar reac tie één dag na de sluitingstermijn aan de raad te doen toekomen. Wethouder mevrouw M. E. van Stiphout-Croonenberg [PvdA] is niet erg gelukkig met de aankondiging van de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Amersfoort, nog meer buitenlandse werknemers te willen gaan werven. De reden hiervoor zou zijn het tekort aan arbeidskrachten onder de eigen bevolking. Mevrouw Van Stiphout hierover in de informele begrotingsbehandeling door de eerste afdeling uit de raad: „Het aantrekken van nog meer buitenlanders lijkt me niet erg verstandig. Het ziet er immers naar uit dat binnenkort enkele bedrijven met veel buitenlandse werknemers zullen sluiten". Verder wilde zij hierover in het openbaar niets bekendmaken. Wethouder J. J. Ebbers (VVD) deelde mee, dat er gezocht wordt naar nog meer woningen dan de twee panden aan de Nieuweweg waarover de Stichting Huis vesting Buitenlandse Werknemers be schikt, die eveneens kunnen worden gebruikt voor de huisvesting van met name Turken en Marokkanen. Jan Vis ser (Progr. Soest) reageerde hierop met de opmerking: „Dat is al zo vaak gezegd zonder dat er iets uit de bus is geko men." Naar aanleiding van vragen hierover zei wethouder mevrouw Van Stiphout, dat het buitenlandse werknemersbeleid hier en daar nog wel wat haken en ogen kent, maar dat dit er in het algemeen toch minder zijn dan voorheen. „De Stichting Huisvesting Buitenlandse Werknemers en de Werkgroep Buitenlandse Werk nemers werken hard aan de huisvesting van buitenlandse arbeidskrachten. De laatste tijd verklaren ook de werkgevers zich bereid iets aan de huisvesting van het buitenlandse personeel te doen", aldus de wethouder. Mevrouw A. van Gelder-Cornelissen (PvdA) bracht de aankondiging van de directeur van het GAB ter sprake om nog meer buitenlandse werknemers te willen gaan werven. Wethouder me vrouw Van Stiphout deelde mee, dat de wethouders van sociale zaken in de regio Eemland naar aanleiding van deze de directeur van het GAB zullen hebben. Meer dan de helft van de 38 vrachtwagens die de politie 'maandag heeft gecontroleerd, bleek technische gebreken te vertonen. Zeventien wagens waren in órde, bij 21 wagens werden mankementen geconstateerd. De politie maakte 27 keer proces-verbaal op. De controle zwaar vervoer werd uitgevoerd samen met belastingambtenaren. Zij constateerden in vier gevallen belastingontduiking. Twee vrachtwagens bleken namelijk zijn voorzien van hydraulische laad kleppen. Die waren pas aangebracht nadat de vrachtwagen was gewogen. Op het kentekenbewijs stond daarom een géwicht dat lager was dan de wagen met laadklep in werkelijkheid woog. Hetzelf de gold voor twee wagens waarop eert bouwkraan was gemonteerd. Ook dit was pas gebeurd nadat de auto op de ze had een gescheurd verbindingsstuk met de vrachtwagen. De meeste tech nische gebreken werden ter plaatse ge repareerd. In een paar gevallen moeten eerst de reparaties worden uitgevoerd voordat de eigenaars het kenteken- of registratiebewijs terugkrijgen. Negen chauffeurs overtraden de wet autovervoer goederen en zes de rijtij- denwet. Zij kregen hiervoor een proces. weegbrug was geweest. Het gewicht verbaal. Aan technische gebreken con- scheelde ruim een ton. In alle vier stateerde de politie onder meer een gevallen krijgen de eigenaars een na vordering van de belasting en een nieuwe aanslag. gebroken veerstrop: ondeugdelijke handrem; twee gebroken hoofdveer- bladen; een gescheurd chassis; lekke uitlaat; een losliggend reservewiel; De politie nam drie registratiebewijzen een ondeugdelijke band en enkele ge in beslag en twee kentekenbewijzen. Een vallen van overbelading. De politie nam aanhanger moest op het terrein achter een band en een meertonige hoorn in de brandweerkazerne blijven staan. De- beslag. Het ziet er voorlopig niet naar uit dat het gemeentelijk slachthuis aan de Lange Brinkweg dicht gaat. Directeur N. H. Breedeveld zei dit maandag op de eerste dag van de informele begrotingsbehandeling. Uit de aanbiedingsnota bij de begroting Momenteel vervult het, aldus de heer blijkt, dat de exploitatie van het slacht- Breedeveld. nog een belangrijke rol als huis voor 1978 een tekort vertoont van ruim elfduizend gulden. Burgemeester en wethouders verwachten dat in de loop van volgend jaar een beslissing geno men zal moeten worden over het al dan niet voortbestaan van het gemeentelijk slachthuis. het gaat om noodslachtingen en ook ri tuele slachtingen. Afgezien daarvan is er uiteraard perso neel werkzaam. Het zal dan ook pas wor den gesloten als er grote investeringen moeten worden gedaan. Maar zover is het nog niet, kreeg CDA-raadslid J. R. van Poppelen desgevraagd te horen. Mevrouw A. van Gelder-Cornelissen (PvdA) zou graag willen dat de gemeente bij Baarn informeert naar de ervaringen met de proef van een jaar om bij de bestrij ding van onkruid geen gebruik te maken van chemische middelen. dienst gemeentewerken, die zich met de onkuidbestrijding bezighoudende af deling wegen en de afdeling plantsoenen. Volgons de direkteur van gemeentewer ken. de heer H. J. van der Dussen, De heer J. R. van Poppelen (CDA) vopd dat overbodig. „Dat is in Soest ook ge beurd", herinnerde hij zich. „Het werd een grote troep. Bespaar ons dat alsje blieft". De onkruidbestrijding kwam ter sprake tijdens de informele begrotingsbehande ling. toen mevrouw Van Gelder infor meerde of er wel voldoende contact bestaat tussen de twee afdelingen van de is 'er genoeg contact tussen beide afde lingen. Verder zei hij, „dat er nauwelijks op kwetsbare plaatsen gebruik gemaakt wordt van chemische middelen bij de be strijding van onkruid". Het plan tot het instellen van een reinigingspolitie moet nog helemaal worden op gezet. Wethouder D. Hoekstra (CDA) deelde dit mee tijdens de eerste dag van de informele begrotingsbehandeling. Hij zij verder dat burgemeester en wethouders hopen dat er volgend jaar meer over bekend zal zijn. Nu weet men echter nog niet precies wat de reinigingspolitie gaat inhouden, waar deze instantie moet worden onder gebracht en wanneer men er eventueel mee zal starten, zo bleek gisteren. In de aanbiedingsbrief bij de begroting heb ben b. en w. meegedeeld te denken aan de instelling van een reinigingspolitie om aan straatverontreiniging en ver nielingen het hoofd te kunnen bieden. De raadsleden die wilden weten wat b. en w. zich precies van de reinigings politie voorstellen, moeten nog even ge duld hebben. voor jou in vier kleuren en 'n leuk prijsje Steenhoffstraat 66 Japie heeft 'n nieuw hemd Nu de rooms-katholieke Mavo aan de Dalweg over enige tijd gaat verhuizen naar het nieuwe complex dat momenteel in Overhees in aanbouw is, komt niet alleen de school, maar ook het gymnastieklokaal aan de Dalweg leeg te staan. Het gemeentebestuur heeft nu de minister van onderwijs verzocht, het gymlokaal aan de gemeente te verkopen. Indien het ministerie hiertoe inderdaad overgaat, betekent dit, dat er een eind is gekomen aan de accommodatieproble men voor schoolgymnastiekbeoefening in Soest-midden. Het is de bedoeling van het gemeentebestuur, aldus gemeente lijk voorlichter B. J. van Os, dat de Sint Bonifaciusschool en de Ingenhofschool van het gymlokaal bij de Mavo gebruik gaan maken. Momenteel gebruiken deze scholen samen met de Da Costa- en de Van der Huchtschool het gymnastiek lokaal van-de Van der Huchtschool aan de Paulus Potterlaan. Als het gymlokaal gemeentelijk eigen dom wordt, heeft dat tot gevolg dat dan de gymnastiekaccommodatie in Soest- midden voldoende wordt geacht. Het is nog niet bekend wat er met de inventaris gaat gebeuren. Het gemeentebestuur wil eerst het antwoord van de minister afwachten voordat het een beslissing neemt over de overname van de inven taris. Schoolgebouw Wat betreft het leegkomende schoolge bouw van de R.K. Mavo: daarover zal het gemeentebestuur contact opnemen met het R.K. schoolbestuur. Het ge meentebestuur wil proberen ook de school in eigendom te krijgen om het dan te bestemmen voor sociaalculturele doeleinden, aldus de heer Van Os. Of het inderdaad zover komt, hangt mede af van het overleg tussen het gemeentebe stuur en het schoolbestuur. De heer Van Os hoopt wel. dat de onderhandelingen hierover vlotter ver lopen dan over de afbraak van de openbare Mavo aan de Middelwijk straat. De voormalige school in de Ker- kebuurt staat nu al jaren leeg. De gemeente wacht nog steeds op de sloop vergunning van het ministerie, maar die wil maar niet afkomen. In een deel van het gebouw is de muziekschool geves tigd. Deze gaat binnenkort verhuizen naar de R.K. pastorie aan het Kerkplein. De gemèente Soest wordt in de naaste toekomst voor wat betreft het ambu lancevervoer opgenomen in een ge meenschappelijke poule binnen de regio. Dit antwoordde wethouder van sociale zaken, mevr. M. F. van Stip hout-Croonenberg op vragen van de heer Van Aalst (VVD) tijdens de begrotings behandeling, waarom de ambulance van Soest nooit hulp biedt in Soesterberg en dit dorp voor het ziekenvervoer aange wezen is op Amersfoort. „Er hebben ons uit Soesterberg nooit klachten bereikt dat de ambulance uit Amersfoort niet snel genoeg ter plekke was", aldus wethouder Van Stiphout. Burgemeester mr. J. M. Corver-van Haatten heeft woensdag 26 oktober in het bijzijn van de heer A. C. Spee, hoofd van de A-kring Utrecht e. van de B.B.. in het gebuuvi U» 'zijn aan de Lange Brinkweg h vrijwilugeiMiiedailles uitgereikt voor 15 en 20 jaar vrijwillige dienst bij de B.B. Zij sprak haai' waardering uit voor de bereidheid van hen. een deel van hun kostbare vrije tijd ter beschikking te strlini om paraat te kunnen zijn wan neer zn h rampen voordoen. De jaartekens voor 15 jaar trouwe dienst ontvingen de heren N. L. Pouw, C. H. Muller. J F. K. van der Post, G. van Sehaii k. K. Zandstra en mevrouw P. A. J. Sehnndt-van Meel. De heren W. Hout man en G. J. M. Kok kregen het jaarte ken voor 20 jaar. De afdeling Soest-Zuid van de Neder landse Christen Vrouwen Bond houdt woensdagavond 9 november haar leden vergadering. De avond wordt verzord door de heer H. D. van Asch uit Nieuwe- gein, die zal vertellen over de „Natuur geneeswijze". Aanvang 20 uur, in de Rank, Soester- bergsestraat 18. Gasten altijd hartelijk welkom. De zesjarige Richard R. uit Soester berg is gistermiddag om vijf over half vier aangereden door een bestelauto, toen hij zonder uit te kijken plotseling de Plesmanstraat overstak. Bestuurster mevrouw P. K. uit Amers foort kon een aanrijding niet voorkomen. Het jongetje werd met een ambulance van de GG en GD uit Amersfoort naar De Lichtenberg gebracht. Daar bleek, dat hij twee gekneusde knieën had op gelopen. Na behandeling kon hij naar huis. Dinsdag 15 november aanstaande begint om 20.00 uur de jaarvergadering van de Pv.d.A., afdeling Soest. De vergadering wordt gehouden in restaurant van den Brink, Soesterbergsestraat 122 te Soest. Op het programma staat de begroting '77-'78, verkiezing bestuur en kascon trole-commissie, kandidaatstelling ge westelijk bestuur, gewestelijke afge vaardigden en partijraad. Verder wordt de vraag gesteld wat de P.v.d.A.-fractie van de gemeentebegroting 1977/1978 moet vinden en welke lijn de fraktie in de Raad moet volgen. Daarnaast worden de activiteiten van '77-'78 besproken en worden congresafgevaardigden voor het Staten- en Raadscongres in februari 1978 gekozen. Kinderboerderij Sociaal Kultureel Cen trum „De Vrije Teugel" zoekt uitbrei ding van de groep vrijwillig mede werkt st)ers. Ze beschikken over maar 2 vaste krach ten en verder een aantal stagiaires van opleidingen maar dat is niet genoeg om alle aktiviteiten goed te begeleiden. De vrijwillig medewerk(st)ers uit de wijk (en omgeving) nemen een belangrijke plaats in. ze zouden ze niet graag willen missen. Het werk steunt voor een groot deel op hun. Men roept alle belangstellenden op, om eens een praatje te komen maken, als ze belangstelling hebben om mee te wer ken. Vooral op de woensdag en zaterdag komt men mensen tekort. Het is beslist niet noodzakelijk om ervaring te hebben in het werken met groepen kinderen. Er wordt vanuit de kinderboerderij gezorgd voor begeleiding van de nieuwelingen. Kinderboerderij Sociaal Kultureel Cen trum „De Vrije Teugel", Vedelaarpad 53, Soest, tel. 18136. Hij vroeg onder meer, wanneer het college van burgemeester en wethouders een plaats zal aanwijzen voor de vesti ging van een woonwagencentrum en of het op waarheid berust, dat het minis terie van CRM niet de totale kosten zou dekken van de zes maatschappelijk wer kers, die op het centrum in Amersfoort, nodig zijn. Wethouder mevr. Van Stiphout zei hier over onder meer, dat over de plaats van een woonwagencentrum binnen de ge meente Soest zowel in de raad als in het college verdeeldheid heerst. Het college moet binnenkort wel kiezen voor een bepaalde plaats, zo zéi ze, daar het bestuur van het woonwagenschap én gedeputeerde staten van Utrecht met ingang van 6 januari 1978 de mogelijk heid krijgen zelf een plaats aan te wijzen en waarschijnlijk van dit recht gebruik gaan maken. Het enige, dat de gemeente Soest dan nog zou resten is een beroep bij De Kroon, maar dit zou wel een bijzon der vervelende situatie opleveren. Met betrekking tot de verdeeldheid bin nen de raad werd nog opgemerkt, dat deze het duidelijkst naar'voren gekomen Gedeputeerde staten hebben nog steeds niet het krediet goedgekeurd, dat de ge meenteraad voor het verbeteren van de woningen aan de Klaarwaterweg be schikbaar heeft gesteld. Daarom is men nog steeds niet met de renovatiewerk zaamheden begonnen. De heer H. J. van der Dussen, direc- Vermoedelijk baldadige jeugd is er ver antwoordelijk voor geweest, dat de bui tenbrievenbus van de familie De W. aan de Heideweg zaterdagavond omstreeks half twaalf geheel in vlammen is opge gaan. De brand woedde op het moment dat de familie De W. thuiskwam. Men kon niet verhinderen dat de buitenbus uitbrandde. Nu de R.K. Mavo-school aan de Dalweg over enige tijd gaat verhuizen naar het nieuwe schoolcomplex in Overhees zal het huidige gymnastieklokaal leeg ko men. Het gemeentebestuur gaat nu de rtiinister verzoeken het gymnastieklo kaal aan de gemeente te verkopen. De 48-jarige A. M. uit Soesterberg is maandagavond met zijn bestelauto op de Batenburgweg uit de bocht gereden, dwars door een hek van de vliegbasis Soesterberg heen. Na de aanrijding reed hij door. Het hek werd voor een deel vernield. Ook de auto werd beschadigd. Aan de hand van sporen slaagde de politie erin de auto op te sporen. Hij stond bij de woning van M„ die zelf niet thuis was. Daarom werd de auto naar het bureau gesleept. Later verhoorde de politie M. Hij heeft bekend. Hel gemeentebestuur gaal de minister van verkeer en waterstaat rappelleren over het lange uitblijven van het ant woord op het verzoek een tunnel aan te leggen in Soesterberg ten behoeve van de bereikbaarheid van de sportvelden aan de Slerrenbergweg. De kans zit er in, dat aan de raad van Soest het verzoek zal worden gedaan bii te dragen in de kosten van drie maatschappelijk werkers, die hun werkterrein hebben op het regionale woonwagencentrum Amersfoort. Dit bleek uit de antwoorden, die de wethouder van maatschappelijke aangelegenheden mevr. M. F. van Stiphout- Croonenberg [PvdA] gaf op vragen van de heer K. de Wilde [PvdA] met betrekking tot dit regionale woonwagencentrum. was tijdens een gezamelijke vergade ring van de commissie ruimtelijke orde ning en de commissie maatschappelijk werk, die lijnrecht tegenover elkaar blijken te staan. Ten aanzien van het welzijn binnen het woonwagencentrum merkte zij onder meer op, dat er een welzijnsplan is opgesteld, hetgeen tevens inhoudt, dat er zes welzijnswerkers nodig zijn voor het uit 138 wagens bestaande centrum om goed te kunnen functioneren. Een voor stel wan deze strekking aan de colleges van burgemeester en wethouders van de regio-gemeenten is hier goed ontvangen en doorgezonden naar het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, dat tot op heden, ondanks her haaldelijk vragen, niets van zich heeft laten horen. Voor drie welzijnswerkers is in het verleden wél toestemming gegeven, zodat dit geen problemen op kan leveren. Indien de overige drie welzijnswerkers niet door het ministerie betaald worden, dan zal, zo deelde mevr. Van Stiphout mee, de raad een verzoek bereiken mee te betalen in de kosten van deze functionarissen. teur van gemeentewerken, zei dit in ant woord op vragen van Jan Visser (Pro gressief Soest). Wethouder J. J. Ebbers (WD) zei bo vendien, dat ged. staten de tekeningen van de plannen nog niet onder ogen hebben gehad. Overigens kon niemand meedelen, wanneer het werk kan begin- Een paar op straat achtergebleven tan den waren de herinnering aan een vechtpartij, waarbij in de nacht van vrijdag op zaterdag de 37-jarige J. A. uit Soest gewond raakte. Hij weigerde ech ter zich aan het hoofdletsel te laten behandelen, zodat de ambulance onver- richlerzake kon teruggaan. De vechtpartij speelde zich af op de Waldeck Pyrmontlaan. A. wandelde met zijn vrouw, een zwager en z'n schoonzus ter terug naar huis na bruiloftsbezoek. Up weg naar huis kregen A. en zijn zwager ruzie. De woordenwisseling ein digde in een vechtpartij, als gevolg waarvan A. met het hoofd op straat terechtkwam. Hij kreeg hierdoor een hoofdwond en verloor enkele tanden, maar hij weigerde medische hulp. Mevrouw E. R. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van haar portemonnee met daarin een bedrag van zeventig gulden. De diefstal is dinsdag morgen gepleegd uit de bar in het clubhuis van de hockeyclub aan de Schrikslaan. Een trilplaat die gebruikt wordt voor het aanstampen van klinkerbestrating, is dinsdagmorgen tussen negen en tien uur gestolen op het Zeister Spoor. De tril plaat ter waarde van 12.000 gulden stond op een aanhanger. Tijdens de schaft van personeel van aannemer D. B. uit We- zep, dat wegwerkzaamheden uitvoert, hebben onbekenden de trilplaat ont vreemd. B. deed woensdag van de dief stal aangifte bij de politie.

Soester Courant | 1977 | | pagina 23