50,- WUIUX Feestelijke heropening en 10-jarig jubileum van bloemen en tuin winkel Scholten VAN ESSEN Nieuwe vergoedingsregeling voor gebruik sportaccommodaties stuit Wicht, even nïnbril afzetten De gelukkige Winkelkringklant van deze week op tegenstand Maakditjaar uweigen wenskaart. Scholen naar nieuw onderkomen Honderd gulden in de Van Weedestraat REMBRANDT'S ETSEN boekhandel HUISWERKCENTRALE MEINERS SOEST Tambours, trompetten en vendeliers van het Soester Groot Gaesbeeker Gilde morgen op de televisie VAN OOSTEN Na ingrijpende verbouwing G. J. Jansen-Yerplanke met pensioen ALLE Spijkerbroeken Riolering Van Burenlaan Deelnemersvergadering sportstichting Esthetisch afzetten winkelcentrum 'HARTJE-ZUID' een brok gezelligheid in Soest Kodacolorl Bloemen en planten hebben altijd al de liefde van de heer Scholten gehad. Na dat hij de tuinbouwschool doorlopen had en in diverse kwekerijen werkzaam was geweest, trad hij in dienst bij de firma Heinz, veevoeder en bestrijdingsmid delen. Deze zaak was destijds gevestigd aan de Middelwijkstraat 28 en toen de activiteiten 10 jaar geleden werden ge stopt, begon de heer Scholten zijn bloe men- en plantenkas. Van lieverlee is dat steeds uitgebreid, zodat er al snel een aparte bloemen winkel bijkwam. Ook het „erf" ging dienst doen als verkooppunt van com post, potaarde, heide- en tuinplanten. Drie maanden heeft de ingrijpende ver bouwing, uitgevoerd door bouwbedrijf Van Doorn, geduurd. Vele muren moes ten weggebroken worden om een totale verkoopruimte van 350 vier kante meter te krijgen. Afgelopen vrij dag werd er een punt achter deze ver anderingen gezet en konden de belang stellenden in een sfeervolle omgeving de bloemen en planten bezichtigen. In de moderne bloemenwinkel treft U ve le soorten bloemen. Deze worden dage lijks „vers" van de bekende veilingen uit Aalsmeer en Vleuten gehaald. Ook een aardige collectie plantenbakken, rietmanden, sierpotten en droogbloemen kunt U hier vinden. Achter in de winkel is een doorgang naar de bloemen- en plantenkas, waar zich ook de roodstenen potten en schalen, de bloembollen en de tuingereedschappen bevinden. Tevens is hier de zogenaamde „binderij", waar bloemstukjes, variërend van 10 tot 150 gulden, worden gemaakt. Alle mogelijke plantenbakken kunnen hier bovendien van vrolijke bloemen en planten worden voorzien. De zaak van de heer Scholten heeft een gunstige ligging aan de Middelwijk straat. Het is er nog mogelijk de auto te par keren en bovendien biedt deze winkel de bewoners van Molenschot en Groot Engendaal een goede gelegenheid een bloemetje te halen. Het is immers tegen woordig bijna gewoonte geworden bij het koffiedrinken een bloemetje mee te nemen, ook voor deze mensen. Door de eigen inkoop van de heer Scholten is het mogelijk verse bloemen voor een leu ke prijs te halen. Een nieuwigheidje is de zogenaamde „Plantenhygro". Dit instrument maakt het mogelijk Uw planten ook bovenop de radiatoren van de centrale verwar- Alle etsen yartó, Rembrandt/afgëfieeld op ware grootte f24,50 na 1 januari 1378 f 29,50 REMBRANDT Alle etsen op ware grootte Enkele grote etsen zijn op bijgevoegde losse bladen weergegeven. Dit prachtige geschenk-boek halen bij: Soesterbergsestraat 53 Soest Telefoon 12419 Wiardi Beckmanstraat505-Tel. 17089. Weet U het nog?Wij zijn voor: huiswerkcursus bijlessen in alle vakken tentamenbegeleiding examenbegeleiding staatsexamenbegeleiding MAVO, HAVO, VWO begeleidingstesten beroepskeuzevoorlichting Wilt U informatie? Dat kan, bel dan even voor een afspraak met de Heer Meiners. Het populair-wetenschappelijk programma „Daar vraag je me wat" dat a.s. vrijdag 4 november wordt uitgezonden op de TV Nederland I, om kwart over zeven, zal worden geopend met het optreden van het tambour-, trompetter- en vendelierskorps van het Groot Gaesbeeker Gilde uit Soest. Het kleurrijke korps treed op naar aanleiding van een in dit program ma gestelde vraag: „Wat is kleurenblindheid". Deze vraag wordt beantwoord door dr. Liesbeth Sjirikes. Henk Hagen (vendelier) zwaait een speciaal voor dit programma gemaakt vendel met speciale kleuren. DeKodakWensprent. Heel origineel,veel persoonlijker. Soester Courant van donderdag 3 november 1977 f"T'; fotografie VW OUDE UTRECHTSEWpG 36 SOEST - TELEFOON 13109 Vun uw mooiste kleuren- negatief maken wij heel bijzondere Kerst-en Nieuwjaarskaarten. Hele maal anders, zeer persoonlijk, 'l Zijn prachtige Kodak Selekt Prifits op het formaat 9\I8 cm. die het predi kaat Kodak Wensprenl zonder meer vefidienen. Haarscherp. Briljante, levensechte kleuren. Voorzien van üw wensen. En beslist niet duurder dan een gewone Kerst- en Nieuwjaars kaart. Maak vóór I 5 november uw wensen kenbaar bij: Zonder flauwekul 52 sojS De Chr. Mavo-Soest en Chr. Coll. Griftlar nieuwe schoolgebouw aan de Noorderwi Mavo-Soest verlaat dan na meer dan Bernhardlaan. Na een afscheidsceremonieel op het kruispunt bij de school vertrekken de leerlingen in feestelijke optocht via Bea- trixlaan en Insp. Schreuderlaan naar de Noorderweg. Tegelijkertijd verlaten de leerlingen van het Griftland-college hun tijdelijk onderkomen aan de Parkstraat te Baarn om via Torenlaan en Stadhou- d zullen op maandag 7 november a.s. hun ?g te Soestdijk gaan betrekken. D', Chr. 50 jaar het schoolgebouw aan de Pr. derslaan feestelijk uitgedost op de Noor derweg te arriveren. Voor de leerlingen zal dan op het terrrein bij de nieuwe school een officieuze ope ning plaatsvinden door de beide school leiders, de heren Ten Broeke en Mulder. De officiële opening is medio februari 1978. ming helemaal goed te houden. De Plan tenhygro zorgt voor een prettig vocht gehalte, een leef/werkklimaat en ge zonde planten. Door middel van een „doseerstick", die in de bloempot gesto ken word, bereikt het water snel de wor tels van de plant. Deze „uitvinding" zal de plantenproble- men van heel wat mensen oplossen. Bij de bloemenwinkel en tuinhal Schol ten kunt U alles voor bloemen en tuin krijgen. Men kan kiezen uit bloemen en plan ten van gespecialiseerde kwekerijen en uit Frankrijk, Kenia, Taiwan en Israël, wan en Israël. Er wordt een riolering aangelegd van de Van Burenlj-tan-De Colignylaan naar de Waldeck Pyrmontlaan. Thans moet re gelmatig de riolering De Colignylaan leeggepompt worden, aangèzien daar water inloopt. Wanneer de woningen aangesloten worden is er geen mogelijk heid om te lozen; met alle problemen van dien. Foto Swager Indien U zichzelf herkent op deze foto, bent U de gelukkige winnaar van vier waardebonnen van 25,- elk. Kom met deze Soester Courant naar ons kantoor van de Soester Courant, Van Weedestraat 29. Indien er geen twijfel bestaat omtrent de overeenkomst tussen u en de foto, ontvangt u de foto als een waardevol document. De winkelier voor wiens winkel u werd gefotografeerd zal u direct bij het inleveren van de foto de vier waardebonnen ter hand stellen. U kunt ze direct of later besteden. Op 1 december zal de heer C. J. Jansen- Verplanke, leraar aan (le Scholenge meenschap „Kernland", officieel deze school gaan verlaten wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd. Hij heeft het onderwijs meer dan 44 jaar gediend, aanvankelijk als onderwijzer buiten onze regio. Zo hebben bijvoor» beeld scholen in Zaandam, Wormerveer, Oostzaan, Haarlem, Eindhoven en Am sterdam van zijn capaciteiten geprofi teerd. In 1947 werd de heer Jansen- Verplanke benoemd aan de hervormde lagere school de Dr. Astro school te Baarn. Vanaf 1 januari 1959 was de heer Jansen-Verplanke verbonden aan de Ko ningin Emma huishoudschool te Soest, welke school vanaf 1 januari 1971 deel is gaan uitmaken van de Scholenge meenschap „Eemland". Hij heeft trouwens het beroepsonderwijs niet alleen als leraar gediend, ook als be stuurslid van de toenmalige Koningin Emma huishoudschool heeft hij zich verdienstelijk gemaakt. In intieme kring zal er op woensdag middag 9 november afscheid genomen worden van de heer Jansen-Verplanke in het schoolgebouw, waar hij zovele les sen heeft gegeven: Talmalaan 42. Een ieder die dat wenst kan op deze dag tussen 16.30 en 17.00 uur afscheid van hem nemen. Afgelopen vrijdag heropende de heer M. Scholten zijn bloemenwinkel en tuinhal aan Scholten Bloemen en Planten" zoals de de Middelwijkstraat 28. Tevens vierde hij het 10-jarig bestaan van de bloemen- en plantenkas en de even lange verkoop van Wonda-zaden. In een sfeervol ingerichte bMoekers hct »u aantreffen omgeving bezichtigden vele geïnteresseerden het grote assortiment van deze zaak. Optiek Brillen Oogmeting op afspraak. Birkstraat 2, Soest, tel.: 12874 De besteding van de 100,- waardebonnen zal voor de gelukkige winkelkringklant van deze week in de Winkelkring Van Weede straat geen problemen geven. Zij niag voor deze waarde gaan uitzoeken bij Artihome, luxe interieurs. De heer G. J. Jansen-Verplanke kanalen de raad worden aangeboden. Alle andere agendapunten vormden nauwelijks een punt van bespreking. Ook agendapunt 8 waarin voorgesteld werd de hengelsportvereniging de Snoekbaars als deelnemers toe te laten tot de sport- -stichting niet. De heer Plomp zei dat het 'stichtingsbestuur niet met de gymna stiekvereniging de Springbokken kon -meegaan dat de Snoekbaars niet paste in de stichting. „Wij zijn van mening dat de statuten zich zeker niet verzetten tegen toelating van deze vereniging." Tijdens de rondvraag kwam op een vraag van een van de afgevaardigden nog even het 950-jarig bestaan van Soest in 1979 ter sprake. Aangedrongen werd daarbij op een coördinatie van de eve nementen bij de verenigingen via het bureau van de sportstichting. Voorzitter Plomp vertelde in dat verband dat binnen het college van B. en W. ook al in die richting was gedacht en dat ook initiatieven van B. en W. die de sport raken via het bureau van de sportstich ting naar de verenigingen zullen worden doorgespeeld. Tja, hoeveel mensen hebben dat niet? Dat het lezen een stuk moeilijker wordt maar 'n leesbril toch eigenlijk te lastig is vanwege 't steeds maar op- en afzetten. Kent u dat probleem? Gelukkig voor u bestaat er Varilux. Een glas waarmee u moeiteloos kunt zien op elke afstand, 'n Esthetisch glas. Jeugdig door 't ontbreken van halve maantjes Egaal glas dus, dat heel gelei delijk overgaat van lees sterkte naar verte- sterkte Natuurlijk hebben wij Varilux. En de apparatuur om 't perfekt voor u te plaat sen in uw favoriete montuur. Vraag naar dit meest doordach te korrektieglas. 't Begin van heel komfortabel brildragen zonder dat hinderlijke op- en 't meest HHW doordachte korrektieglas. Met 21 stemmen vóór, negen tegen en acht onthoudingen is de deelnemersvergade ring van de Soester sportstichting maandagavond op de openbare vergadering in het restaurant van het Soester natuurbad akkoord gegaan met de voorstellen van het stichtingsbestuur om met ingang van 1 januari 1979 een nieuwe vergoedingsregeling in te voeren voor het gebruik van sportaccommodaties. Die regeling houdt in dat de verenigingen niet meer een van tevoren vastgesteld bedrag zullen moeten afdragen aan de sportstichting maar dat een zogenaamd passepartout zal worden/ingevoerd waarvoor alle verenigingen een vast bedrag per lid zullen moeten afdragen. door de voorgestelde regeling gedupeerd Hoewel de stemming geheel volgens de regels plaats vond gaf h£t uiteindelijke resultaat toch niet de sfeer van de vergadering weer want met name de veldsportverenigingen (met het grootste aantal sportbeoefenaren) voelden zich omdat van het principe gelijke monniken gelijke kappen in de praktijk niets klop te. S.O.Soest voorzitter Ankoné - en velen met hem - voelden zich onrecht aange daan als veldsportverenigingen. Bovendien vond de heer Ankonë dat de commissie in het rapport niet duidelijk had kunnen maken waarom zo nodig een nieuwe regeling moest worden inge voerd. „Voor vele verenigingen zal die nieuwe regeling hard aankomen. Bij mijn eigen vereniging betekent dat een kosten verzwaring van 8.000,- naar 15.000,- huur op basis van ons ledenbe stand. „Wij zouden dan ook graag aan het voorstel willen zien toegevoegd dat iedere deelnemer ook gelijke rechten heeft. Als die woorden aan het rapport kunnen worden toegevoegd spreken wij ons zonder meer uit voor het principe van het passepartout systeem." Echter: die toezegging wilde voorzitter Plomp, de wethouder van sportzaken, niet doen. De wethouder was van me ning, dat de verenigingen de afgelopen twee jaar voldoende inspraak hadden gehad en dat uit de verschillende hoor zittingen die de commissie Tarifering sportaccommodaties had gehouden was gebleken dat slechts twee vereni gingen t.w. de gymnastiekvereniging Springbokken en de voetbalvereniging S.O.Soest zich niet konden vinden in de voorgestelde regeling. De vergadering bracht echter andere cijfers aan het licht en wel dat niet alleen de S.O.Soest en de Springbokken afwij zend stonden tegenover de nieuwe rege ling maar ook de twee andere gymnas tiekverenigingen Laetitia en AGAVS en de andere Soester voetbalverenigingen. De afgevaardigde van de voetbalvereni ging Soesterberg, de heer Koster, ver tolkte wel zo'n beetje de mening die bij alle andere voetbalverenigingen, die zich aanvankelijk achter de invoering van het passepartout systeem hadden opgesteld heerste: „Wij hebben ons op de hoorzittingen dan weliswaar niet negatief opgesteld achter de plannen maar in het rapport vinden wij niets van onze kritiek terug. Als wij nu dan ook voor zouden stemmen betekent dat in feite dat we voor iets stemmen waarvan we de gevolgen in de toekomst niet kunnen overzien." Desalniettemin vond de heer Plomp dat er staande de vergadering wel degelijk over het rapport gestemd diende te worden, temeer omdat er geen tijd meer verloren mocht gaan. De stemming gaf uiteindelijk een enigszins vertekend beeld weer, omdat ook de leden van het stichtingsbestuur hun stem mochten uit brengen. Zonder dit college zou er slechts een krappe meerderheid van 12 voor en 8 tegen uit de bus zijn gekomen. „Vertaald in leden" zo had de verte genwoordiger van de voetbalvereniging SEC uitgerekend „zou dat betekenen dat 3200 sportbeoefenaren vbbr en 3800 tegen het voorstel waren geweest. En dat zijn toch wel reëelere cijfers.,, Verschillende afgevaardigden vonden het uiteindelijke resultaat dan ook on bevredigend tegen de achtergrond van deze cijfers en drongen bij het stich tingsbestuur aan op een spoedige wijzi ging van de statuten. Waarop de voorzit ter de vergadering mededeelde dat daar al op gestudeerd wordt binnen het ge meentelijk apparaat. Meer waardering konden de afgevaar digden opbrengen voor het werk van de commissie Basisvoorzieningen sport accommodaties. Nagenoeg unaniem sprak de vergadering daar haar waar dering over uit. Als uiteindelijk ook het stichtingsbestuur daar zijn goedkeuring aan geeft zal het rapport voorzien van een prioriteitenlijstje via de gangbare

Soester Courant | 1977 | | pagina 3