VVV- nieuws Kleefpasta aanbrengen op muren en daken van scholen Solistenconcours P.V.O. op bijzonder hoog niveau FOTO STRIP VER- HAAL Flat niet in trek bij werving gemeentepersoneel „Centrumweg had er al vóór de uitbreiding van het Soesterveen moeten zijn" Geen uitbreiding afd. „Voorlichting" door ruimtegebrek l Suggestie van raadslid Menne: van de Gemeentehof. Openbare bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Werken als ambtenaar in Soest: Dit is maar één voorbeeld... Bewonerscomité Ossendamweg- Vondellaan in brief aan gemeente: Vragen over beveiliging politiebureau Rectificatie mmm Oosterse Tapijten uit de schenking Van Aardenne zijn nog tot 20 november té bewonderen in het Amsterdamse Rijks museum. In het Rijksprentenkabinet zijn t/m 4 december „Prenten en teke ningen van Theo van Hoytema. Het museum is dagelijks geopend van 10-17 uur en op zon- en feestdagen van 13-17 uur. Het museum ligt aan de Stadhou derskade 42. Het 3e concert uit de serie A van het U.S.O. in Tivoli te Utrecht, wordt gege ven op io november om 20.15 uur. De dirigent is Gustav König en de solist Malcolm Frager, piano. Er worden wer ken van Ligeti, Mozart en Bruckner uitgevoerd. Op 14 november met dezelfde dirigent het 3e concert uit serie B. De solist is dan Jan Derksen, bariton. Werk van Ligeti. Mahler en Bruckner. Op beide avonden wordt om 19.30 uur een toelichting gege ven op de zevende symfonie van Bruck ner door Axel Meijer in de kleine foyer van Tivoli. Van 29 oktober tot 20 november zal in de Hori-Zon aan de Sumatrastraat 5a te Baarn een herfsttentoonstelling zijn van schilderijen en tekeningen van Jaap de Ruig. Opening za. 29/10 om 15 uur. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Weer zo'n fijne I.V.N. wandeling op zondag 13 november. De vertrektijd van deze natuurwandeling is tussen 14 en 14.30 uur. Verzamelplaats Landhuis Pij nenburg, tegenover het Spiehuis aan de Biltseweg. Jules Croiset speelt Een zekere Vin cent, een toneelportret van Vincent van Gogh, samengesteld uit diens corres pondentie met zijn broer Theo, in Cul tureel Centrum De Speeldoos te Baarn, op 10 november om 20.30 uur. Toegangs prijs 5.-. C. J.P. en Pas 65 4,-. Kaarten dagelijks van 11-12 uur en van 14-15 uur aan de kassa. Telefonisch bestellen ook mogelijk. Hugo Metsers en Pleuni Touw kunt U zien in Gooiland te Hilversum op 4 en 5' november a.s. met De Stoeipoes, aan vang: 20 uur. Kaarten van 9,- t/m 16,50 C. J.P. en pas 65 geldig. Kaartver koop vanaf 1 week tevoren. In Zonnehof te Amersfoort is dagelijks van 10-17 uur, zon- en feestdagen van 13-17 uur van 29 oktober t/m 4 december een expositie van de glaskunstenares Benny Motzfeldt, aquarellen van Dick Cassée en Joost van Roojen, zeefdruk ken/tekeningen van Hans Coumans en etsen/tekeningen van Eduard Flor. De Provinciale V.V.V. in Limburg pre senteert met ingang van september een nieuw arrangement: het weekend Mid den-Limburg. Dat betekent een weekend een verblijf in een gebied, dat eigenlijk één immens parklandschap vormt met hier en daar knusse dorpjes en kleine steden. U kunt logeren-in Weert, Swal- men of Thorn en naast de diners, lunches en ontbijten heeft U nog een gratis entree in het Trammuseum te Weert, het Eerste Nederlandse Radio- en Grammo foonmuseum te Haelen en de stiftskerk in Thorn, waar tevens een diaprojectie over de historie van Thorn wordt ver toond. U ontvangt nog vele tips en een uitgebreide documentatie over het ge bied en dit alles voor 153,-. Bij deel name van 2 personen 285,-. Het wee kend geldt gedurende het hele jaar, met uitzondering van de feestweekends. Na dere inlichtingen kunt U krijgen en boeken ook bij V W Valkenburg, Kasteel Den Halder, tel. 04406-13993. „Buitengewone perfectie", technisch hoogwaardig gitaarspel", „beste gi taar-trio van Europa", dit zijn slechts enkele van de vele lovende kritieken die het Gitaar-trio Dick Visser betreffen. Dit trio bestaat uit Dick Visser. Theo Kru- meïch en Emile Hopman en U heeft de unieke kans het te beluisteren op zondag 6 november a.s. in het Artishockgebouw, waar dit Kamerconcert wordt gegeven. De aanvang is 14 uur. Heeft U toch nog zin in een cursus deze winter? Misschien wilt U leren schilde ren, tekenen, edelsmeden, fotograferen, ruimtelijk vormen of beeldend bezig zijn, of gaat Uw belangstelling uit naar binnenhuisarchitectuur, poppen maken of spelen met bloemen? Haalt U even het cursus-boekje 77/78 van Artishock af. Hierin kunt U alles lezen over de cursus sen, die Uw belangstelling hebben. Zondag 6 november kunt U tussen 10 en 13 uur een wandeltocht over 5. 10 en 15 km. starten vanaf sporthal Dijnselburg, Panweg. Inschrijving voor de start ter plaatse. Eveneens in Zeist wordt op die dag een trimloop gehouden in de omge ving van het Bisdnpark, Woudenbergse- weg. Voor 10-12 jarigen 2 a 3 km.; voor 13-15 jaar 3 a 5 km., 16 jaar en ouder 5 a8 km. Inschrijving hiervoor voor de start, aie om 12 uur is, in het gymnastieklokaal Bisonpark. Kosten; jeugd 1,50, volw. 2,50. Om 3 uur begint het kinderprogramma „Slik de slak" op 6 november in de Blauwe Zaal van de Stadsschouwburg te Utrecht. Het is bedoeld voor kinderen van 5-12 jaar. De voorstelling wordt gebracht door poppentheater Frank Koopman en de entreeprijs is 2,50. Dat het eind van het jaar al in zicht komt is o.a. te merken, doordat wij de collectie wenskaarten, en agenda van Unicef al hebben ontvangen. Komt U binnenkort eens kijken nu de serie kaarten nog helemaal volledig is. U steunt, door deze wenskaarten te kopen meteen een goed doel. In de gebouwen „De Eekhoorn" en „De Kwikstaart" van het Van Arkel Instituut is van 2 t/m 5 november een tentoonstel ling van werken van kinderen en perso neel. Er zijn wandkleden, fotocollages, schilderijen, tekeningen, batikwerk, keramiek, beelden, borduurwerk enz. op deze creativiteitstentoonstelling. Het I.V.N. De Bilt houdt haar maande lijkse wandeling op 6 november op landgoed „Sandwijck". Start 14.00 uur bij de ingang aan de Utrechtseweg 303 te De Bilt. Deze wandeling duurt ongeveer IVa uur. In het kader van de festiviteiten rond de opening van het Raadhuis is op zaterdag 5 november een rondrit van historische automobielen door Apeldoorn. Om 12 uur worden de automobielen van de Histo rische Automobielen Vereniging opge steld in het Beekpark en om 14 uur is de start van de rondrit door het centrum, eindigend op de Brinklaan nabij de kermis. Omdat de eerste A.N.W.B.-stadswande ling zo'n sukses was, heeft men weer een dergelijke wandeling uitgezet, in Am sterdam. Deze „Lief- en Leed-wandeling kan gelopen worden op 5 en 6 november. Op beide wandeldagen kunt U de be schrijving van de route halen bij de A.N.W.B. vertrekpost in Café Americain op het Leidseplein te Amsterdam tussen I Soester Courant van donderdag 3 november 1977 Als het aan de heer J. Menne (CDA) ligt, wordt het binnenkort een ware smeerboel in Soest als men zou ingaan op zijn suggestie om een soort kleefpasta aan te brengen op de muren en daken van scholen, teneinde vernielingen tegen te gaan. „In Dordrecht", zei hij, „is op het ogen blik een experiment met deze pasta gaande en dit werkt zeer goed. In dien kinderen met deze pasta in aanraking komen, dan blijven ze aan de muur of op het dak kleven en kan men op zijn gemak de politie bel len". Het moet volgens de heer Menne mogelijk zijn de pasta voor dé ver schillende scholen verschillende kleuren te geven, zodat ouders precies kunnen zien op welke school hun kinderen nu weer stre ken uit wilden halen. Op een op merking uit de zaal hoe het dan moest met Sint Nikolaas, die tij dens zijn nachtelijke tochten ook gebruik maakt van de daken, moest de heer Menne een reactie schuldig blijven. Desondanks bleef gisteren wel het feit staan, dat de vernielingen aan scholen en openbare gebouwen hand over hand toenemen en niet alleen in Soest, maar in het gehele land. Er wordt, zo zei de wethou der van onderwijs, drs. G. Plomp, wel zoveel mogelijk aan gedaan. Ondermeer noemde hij in dit ver band overleg met de ouders, ver hoogde surveillance, en publikaties in de verschillende schoolkranten. Hiernaast raadde hij aan de ge bouwen netjes te houden, omdat een slordig ogend gebouw eerder aanleiding geeft tot vernielingen dan een gebouw dat een verzorgd aanzien heeft. Over de school in Overhees merkte hij tenslotte op, dat hoeken van deze school aantrekkelijk zijn voor bepaalde groepen jongeren om er spelletjes te doen. Ook dit zou voorkomen moeten worden met eerder genoemde maatrege len. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens, maken bekend, dat hun college heeft besloten in te trekken hun besluit van 6 juni 1971, afdeling I, nummer 721, voor zover het betreft het parkeerverbod, vermeld onder III, voor de linkerzijde van de Vondellaan, gaan de in de richting van de Birkstraat, daar op 28 september 1976 is besloten voor beide zijden van de Vondellaan een par keerverbod In te stellen. Van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn vanf30 dagen ha heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan gedeputeerde staten van de provin cie Utrecht te Utrecht, de hoofdinge nieur-directeur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht te Utrecht, de Koninklijke Nederlandse Automobiel club K.N.A.C. te 's-Gravenhage, de Ko ninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B. te 's-Gravenhage, de Ko ninklijke Nederlandse Motorrijdersver eniging te Arnhem, de commissaris van politie te Soest en de directeur van gemeentewerken te Soest. Soest, 2 november 1977 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften. De secretaris, Mr. J. M. Kruitwagen. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek, op grond van artikel 10 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verle nen aan: B. Rademaker, Dr. Schoonenbeeklaan 13 te Soest, ten behoeve van het aanbrengen van een dakkapel op een woonhuis en het uitbreiden van een woonhuis op een ter rein, gelegen aan de Dr. Schoonenbeek laan 13, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 3872. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 4 november 1977, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te die nen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12-00 uur) ter gemeentesecretarie, afde ling I. ter inzage. Soest, 2 november 1977. De burgemeester voornoemd. Mr. J. M. Corver-van Haaften. De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 20 oktober 1977, afdeling I, nummer 11.225, een bestemmingsplan in voorbereiding is verklaard voor het gebied, omvattende het perceel Koninginnelaan 44, kada straal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 105, zoals op de bij dit be sluit behorende kaart met een grijze kleur is aangegeven. Het genoemde besluit met de daarbij behorende tekening ligt met'ingang van 4 november 1977 ter gemeentesecre tarie, afdeling algemene zaken en stads ontwikkeling (geopend op werkdagen van 09.00 - 12.00 uur) voor een ieder ter inzage. Soest, 2 november 1977 De burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver-van Haaften. 9 en 14.30 uur. Mocht U er een „dagje Amsterdam" van willen maken dan dient U erop attent te zijn. dat de meeste musea pas om 13 uur open gaan. Van 3 t/m 6 november wordt door de Ver. Aalsmeerse Veiling de Nationale bloemenvak-tentoonstelling gehouden. Van 4 t/m 6 november in Autotron Drunen, automarkt van oude auto's. De St. Hubertus slipjacht die op het land goed Den Treek te Leusden wordt ge houden. is op 5 november a.s. Maandag 7 november begint de voorver koop van de kaarten van Holiday on Ice. Deze adembenemende wereldshow zult U van 22 t/m 27 november, iedere avond, behalve zondags, kunnen zien in Utrecht op de kunstijsbaan. Zaterdag matinee om 16 uur, zondag 12.30 uur en 16 uur. 's Avonds aanvang: 20 uur. Vooreen passend geschenk moet U vaak urenlang zoeken. Veel makkelijker is de Soester kadobon, die U in bijna alle Soester- en Soesterbergse zaken kunt gebruiken. Thea Lip van PVO won een eerste prijs met haar spel op de lira. Zij oogstte met haar spel veel succes. Foto Herman van Dam Het solistenconcours van de Soester muziekvereniging P.V.O. had dit jaar een bij zonder hoog niveau. Op zaterdag 29 oktober waren er vele belangstellenden van tien uur 's ochtends tot tien uur 's avonds aanwezig bij een wedstrijd, waaraan ook door Soester muzikanten met succes werd deelgenomen. Joop Verstegen, lid van P.V.O., won met enkele anderen een eerste prijs, doordat hij in totaal 113 van de 120 te winnen punten toebedeeld kreeg. De hoofdprijs, de J. M. Küsters wis- 'Het 12-jarige in Soest wonende meisje Sftlhekfir Wftrri pewnnnp.n rinnr CÏArnrrl m;iu.i. selbeker werd gewonnen door Gerard Koning uit Zuilen, die de verplichte Ro mance van Saint Saëns speelde. De jury gaf 116 punten voor de uitvoering van dit' werk. De heer J. Nieuwenhuis uit Baarn behaalde eveneens 116 punten, daarmee won hij de Gregolaar-beker. Joop Ver stegen haalde met zijn klarinettencon- cert van J. van der Waardt eveneens, een eerste prijs met 'lof. Als een solist meer dan 108 punten scoort, heeft hij automatisch een dergelijke prijs. Wat niemand verwacht had was, dat Carola Cuypers van de muziekvereni ging „Wilskracht uit Amersfoort even eens een eerste prijs met lof zou krijgen. Bij de Soester politie bestaan momenteel drie vacatures, waarin tot nu toe niet kon worden voorzien vanwege gebrek aan woonruimte. Commissaris J. K. Adema zei dit maandag tijdens het eerste gedeelte van de begrotingsbehandeling in de raads- afdelingen. Ook bij het aantrekken Van ander ge meentepersoneel speelt dit probleem. Maar de heer H. J. Goote (PvdA) twijfelde eraan of woonruimtegebrek wel echt zo'n grote handicap is bij het benoemen van personeel als burgemees ter en wethouders in de aanbiedingsbrief bij de begroting hebben doen voorko men. Wethouders J. J. Ebbers en burgemees ter mevrouw Corver hielpen hem echter snel uit de de droomgebrek aan woon ruimte weegt wel degelijk heel zwaar bij het aantrekken van nieuw gemeente- personeel. Hoewel de heer Goote zei dat het hem allemaal nog zo gek niet leek, zei de burgemeester: „Het speelt onge twijfeld een rol dat wethouder Ebbers van huisvesting veel objectiever te werk gaat dan in andere gemeenten gebeurt. Nieuw gemeentepersoneel wordt hier zoveel mogelijk net zo behandeld als andere woningzoekenden". Wethouder D. Hoekstra (CDA) voegde hier nog aan toe: „De sollicitanten die van het platteland komen, zijn gewend luxueus, vrij en voor een lage prijs te wonen. Dat kunnen wij hen allemaal niet bieden. Degenen die uit het westen komen, willen van hun flat af. Dat betekent dat ze hier niet weer in een flat willen wonen. speelde de romance Mêlanchole van Pallas en kreeg daarvoor 112 punten toe gekend. De jury vond het gebouw van P.~V.O. aan de Rembrandtlaan 20 een goede wedstrijdgelegenheid. Door de dikke vloerbedekking die er ligt, is_ een goede akoestiek ontstaan. Daarom kwam het lira-.spel van_Tiiea Lip. lid_ van_ PVO, misschien nog wel beter uit. Zij speelde een Solo Lirone van J. Conjaerts. Zij verdiende hiermee 96 punten, wat een eerste prijs is haar genre betekende. De lira is een instrument dat door weinig Nederlanders wordt bespeeld, maar wat een heel mooi geluid voortbrengt. Het spel van Thea werd dan ook met een groot enthousiasme begroet. Samenvattend kan worden gezegd dat het districtskampioenschap, dat dit jaar, ter gelegenheid van hét komende 80-jarige jubileum van PVO, in Soest werd gehouden, een concours op hoog niveau is geweest. Ook de Soester muzi kanten hebben getoond van „toeten en blazen" te weten. UWIKIIIIIIMIIIMtlMWaMttlMII^^IIMIBIIMMWPB van de vele klasse-keukens, die U bij de meest vooraan staande keukenspecialisten van Midden-Nederland kunt komen uitkiezen 5 topmerken leverbaar in meer dan 50 modellen staan opgesteld in onze royale 500 m' showroom. Wat u ook zoekt een eenvoudige kunststof keuken of zo n massief eiken luxe uitvoering de Keukenbeurs heeft in iedere r»~ j* t« prijsklasse kwaliteit Bovendien Voor elke hele duizend gulden keuken-aanschaf ontvangt U voor f 200,- premie aan GRATIS inbouw-apparatuur. deK^ukenbeurs ^^öudenberg Laat U in ieder geval het rustig kijken en vergelijken, voordat U uw keus maakt, niet ontgaan' Wij zijn gemakkelijk bereikbaar en gastvrij voor U en uw kinderen (maar ook voor uw auto) en wij hebben de grootste keus in Midden-Nederland Voorstraat 39-41 Tel (03498) 28.24* Dinsdag t/m vrijdag 9-18 uur zaterdags van 10-17 uur maandags gesloten In een brief aan het gemeentebestuur vraagt het bewonerscomité Ossendamweg- Vondellaan (B.O.V.) de gemeente snel te komen met een beslissing over het wél of niet doorgaan van het Centrumplan. Volgens dit comité is de aanleg van de Centrum weg uiterste noodzaak, omdat zodoende de grote verkeersstroom in deze straten verminderd zal worden. Door de uitbreiding van het Soesterveen en het toegenomen verkeer tussen dit gebied en Amersfoort gaan de Ossendam en de Vondellaan steeds meer lijken op „racebanen". In haar schrijven stelt de BÓV dat het beleid van. de gemeente er steeds op gericht is geweest het verkeer uit de woonwijken te weren. Ondanks deze opvatting werd vijf jaar geleden toch de route Ossendam/Vondellaan als verbin ding tussen het Veen en Amersfoort vastgesteld. Nu, in 1977, is er nog steeds geen definitief plan, waarin de gemeente haar doelstelling^ het weren van verkeer in de woonwijken waarmaakt. „De ge meente lijkt meer oog te hebben voor de nieuwe uitbreidingsgebieden" stelt het comité. - Over de toenemende verkeersdruk in deze straten, geeft de BOV^zelf enige cijfers. In 1968 gingen er, volgens haar, 5000 voertuigen over de Ossendamweg en geen één over de Vondellaan. In 1977 blijken er 10.000 over de Ossendam en 5.500 over de Vondellaan te gaan. Per hoeveel tijd dit aantal voertuigen over deze straten gaat is helaas niet in deze vrij onduidelijk opgestelde brief te vin den: het kan dus per dag, week, maand of jaar zijn. „Waarom geeft een actiegroep als „Zui- der-Eng Nee" zich geen rekenschap van deze cijfers?", vraagt het bewoners comité zich af. „Zij wekken de indruk elk plan van de gemeente, zoals bijvoor beeld het Centrumplan, te willen torpede ren op grond van aantasting van het milieu, maar met de direkte leef- en woonomstandigheden van Soesters hou den ze zich niet bezig." De georganiseerde bewoners van de Ossendamweg en de Vondellaan pleiten vobr een snelle uitvoering van het Cen trumplan. Zij hoopt hiermee het verkeer te wex-en en het weer mogelijk te maken, dat „kinderen op straat spelen". Daarom zouden ook de fietspaden moe ten verdwijnen en zouden de parkeer verboden moeten worden opgeheven. Dit alles brengt volgens hen het woonkarak- ter van deze straten terug. Meer dan eens wordt het gemeentebestuur geconfronteerd met de te kleine behui zing in het gemeentehuis. Afgezien van het feit dat de gemeenteraad zelf zegt dat het ambtenarenkorps niet te groot moet worden, staat ruimtegebrek in het gemeen tehuis een eventuele uitbreiding van de gemeentelijke afdeling voorlichting in de weg. De burgemeester zei dit naar aanleiding van de vraag van de heer J.'R. ,van Pop- pelen (CDA) of burgemeester en wet houders denken aan uitbreiding van het voorlichtingsbureau. De PvdA is niet erg gelukkig met het be leid van het voorlichtingsbureau. Over de Centrumweg en de relatie met de pers maakt de PvdA zich zorgen, zo liet de heer H. J. Goote gisteren weten. Hij vroeg zich af hoe burgemeester en wethouders denken over het voorlich tingsbeleid in de toekomst. Burgemeester en mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaften wees erop, dat voor lichting in Soest maar een éénmanspost is. „In Amersfoort bestaat dé afdeling voorlichting wel uit zes of zeven man. Dan kun je ook veel meer doen", aldus de burgemeester. De heer G. van Aalst (VVD) vroeg tijdens de behandeling van de begroting naar de maatregelen, die genomen moe ten worden voor de beveiliging van het politiebureau. Burgemeester mevr. mr. J. M. Corver- van Haaften gaf hem ten antwoord, dat hier te zijner tijd voorstellen over zullen worden gedaan aan de gemeenteraad. De heer K. de Wilde (PvdA) was van mening, dat tegenwoordig een politie bureau alleen nog maar afdoende te beveiligen is, als men er een bunker van maakt. „We mopten echter wel alles doen wat in ons vermogen ligt", aldus De Wilde, die er nog aan toevoegde, „dat we te maken hebben met een verschrikke lijk probleem gezien de laatste maat schappelijke ontwikkelingen". In de Soester Courant van vorige week stond in het artikel „Begin bouw Da Costaschool nog dit jaar" dat de Christe lijke Mavo, die maandag 7 november naar de Noorderweg in Baarn verhuist, volgend jaar het gebouw aan de Prins Bernhardlaan opnieuw in gebruik zal gaan nemen. Dit blijkt niet in overeen stemming te zijn met de feiten. De Chr. Mavo en het Griftland College gaan volgend jaar dit gebouw als depandance gebruiken. Het is echter nog niet bekend of dan brugklassen van het Griftland of van de Mavo in deze school lessen zullen hebben. Van „opnieuw in gebruik ne ming door dé Mavo" is dus niet zonder meer sprake. praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Fotograferen is altijd boeiend. Dank zij onze buren heb ik echter ontdekt, dat ook filmen erg plezierig is. En dat kwam door hun vakan tiefilm, die we als goede buren op een avond gezellig gingen bekijken. Hier zit de familie, want natuurlijk kon ik het, als foto-fanaat, niet laten om een foto te maken. Je verwacht, dat zo'n amateur-filmvoorstelling een saaie boel zal worden. Allemaal van die losse stukjes vakantie-pret. Maar dat was een vergissing, want ze hadden er samen een erg boeiend filmpje van gemaakt. Met een titel er voor en met een verhaaltje er doorheen gevlochten. En - wat een openbaring voor me was - met de bijbehorende geluiden. 'tWas.net of je kleurenteevee zat te kijken. Neem nou zo'n scène als hierboven wordt weergege ven. Toevallig hadden ze daar ook een foto van. Op de film zie je de hond echt springen naar dat stukje worst. Hoor je hem blaffen. En hóór je de kinderen lachen. Van zo'n stukje film straalt gewoon het va- kantieplezier af. De foto is leuk op een andere ma nier: je kunt hem rustig bekijken, een hele tijd. Je ontdekt er details op, die je op de film niet zo gauw hebt gezien. Zo hebben ze allebei hun bekoring: de film en de foto. Je zou ze allebei willen hebben. Later op de avond zagen we nog een grappig filmpje over het bezoek aan een dierentuin. Omdat we nogal geïnteresseerd waren, vertelden de buren hoe ze aan al die geluiden waren gekomen. Neem nou zo'n leeuw. Zo'n beest brult nu eenmaal niet op komman- do. En hij is nogal bijterig. Geen probleem voor onze buren. Ze hadden éérst een grammofoonplaat ge kocht met dierengeluiden er op. Van die dieren had den ze zoveel mogelijk filmopnamen gemaakt en daar het geluid bij gezet. We hebben er èrg om gelachen!

Soester Courant | 1977 | | pagina 7