Kinderzegels op Nieuwe Sporthal en overdekt zwembad onder één dak Meningen van Lezers Mini hockeywedstrijd start bouw hockeyvelden Koningsweg Uw Kerst- en Nieuwjaarspost Cécile Dreesmann „Nieuwe Fase" te is eei Éénmaal per maand ophalen grof huisvuil in Smitsveen „Inspraak in deze gemeente is een farce" bril centrum 7 Is even kijk-wennen met Variluxgla&n... Nabij station Soest-Zuid: Gelijke monnikengelijke kappen: Bach Cantorij Baarn Jeugddienst Weer CDA-soos Foutje gemaakt In Singer Museum Laren N. H. De Centrumweg Ook W. Pyrmontlaan racebaan Een veilig idee Diefstal uit auto V ergoedingsregelin g sportakkomodaties Deel Soester bevolking vindt: Vrouwencafé start kursus zelfverdediging Soest©r Courant van donderdag 10 november 1977 maar dan heeft U ook een prettige bril waardoor U op elke'kijkafstand scherp riet. dus met veel méér dan twee ki/kmogelijkheden.. Wethouder drs. G. Plomp (sportzaken) speelde met hockeyvoorzitter Stroband een mini-wedstrijd als symbolische start voor de aanleg van het nieuwe hockey- complex Zondag 13 november a.s., om 14.30 uur, wordt in de Nicolaaskerk te Baarn uitgevoerd de ,,Hohe Messe" van Joh. Seb. Bach door de Bach Cantorij Baarn. Solistische medewerking van: Elize de Broekert, sopraan: Madeion Michel, sopraan: Delia van Schaik, alt; Herman van Kerkhof, tenor; Frits van Erven Dorens, bas; Karei Brester, viool; Imre Keblucek, cello; Yolande Zuurendonk, fluit; Henk Knöps, hobo; Wim van der Vliet, trompet; Rien Voskuilen, orgel; koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn; dirigent Louis Mol. Programma tevens bewijs van toegang 8,50, CJP en 65 plus 6,- bij de boekhandel en aan de kerk. De kerk is verwarmd, gelegenheid tot koffiedrin ken in de pauze. Dit prachtige werk verdient een grote belangstelling en wordt door de opvatting van de dirigent soepel en levend" tot klank gebracht. Aanstaande zondag is er weer een jeugddienst in de Open Hof, aanvang 19.00 uur. In deze dienst zal de wijk- predikant ds. Jac. Smit spreken over het thema: „Vervreemding van God en van je zelf". Medewerking verleent in deze dienst het jeugdkoor ,Tabor" uit Ede, o.l.v. Simon de Jong. Iedereen is hartelijk welkom. Foto Herman van Dam In plaats van de traditionele eerste spade of eerste steen verrichtte de wethouder van sportzaken, drs. G. Plomp vrijdagmiddag op de plaats waar over een tijdje de hockeyvelden van de Mixed Hockeyclub Soest komen te liggen een alternatieve handeling. Hij speelde op een speciaal voor deze gelegenheid uitgezet miniveld een mini hockeywedstrijd voor twee personen met de heer Stroband, voorzitter van de Mixed Hockeyclub. Duidelijk werd direct, dat de heer Stroband, voorzitter van de hockeyervaring beschikt dan de heer Plomp, daar deze laatste voor het aanwezige publiek ongetwijfeld een grote nederlaag zou hebben geleden. Onder het publiek bevonden zich behalve bestuursleden van de MLxed Hockeyclub een aantal gemeen teraadsleden, alsmede een aantal ambtenaren van de dienst gemeentewerken. De heer J. van der Dussen van deze dienst gaf overigens het „eerste" fluitsignaal voor de tweekamp Plomp-Stroband. Na het sportieve treffen wilde de heer Stroband, zoals hij zei, toch nog enige serieuze woorden tot de aanwezigen richten. Hij dankte de gemeente voor de goede samenwerking en hoopte, dat die samenwerking voorlopig in ieder geval nog zo zou blijven. „Het grote moment, waarop we alle maal gehoopt hebben is nu daar, zo zei de heer Stroband. Tegelijkertijd moest hij toegeven, dat de ruimte van de nieuw aan te leggen hockeyvelden hem een beetje angstig maakte. „Dat we dat in de toekomst allemaal moeten lopen, ik moet er voorlopig nog maar niet aan denken. Ook wilde hij duidelijk stellen, dat, hoewel er wel eens beweerd was, dat de mixed hockeyclub ondank baar was, deze club wel degelijk erg dankbaar was voor hetgeen nu bereikt is. Ook wethouder Plomp wilde enige se- rieuze woorden spreken. Hij feliciteerde de mixed hockeyclub namens de ge meente met het bereiken van deze mijl paal. Ook hij wilde nog wel bevestigen, dat de club inderdaad dankbaar was, en niet zoals beweerd was ondankbaar zou zijn ten opzichte van de gemeente. Hierna overhandigde de heer Stroband aan de heer Plomp de bal, waarmee de eerste „wedstrijd" op het nu nog modderig aandoende complex was ge speeld. Een tekst op de bal moet wet houder Plomp, evenals de tekst op de hockeystick, die hij van Stroband over handigd kreeg, er later aan herinneren dat hij aan het totstandkomen van de hockeyvelden zijn medewerking heeft verleend. Het ligt in de bedoeling de velden over één a twee jaar zover gereed te hebben, dat de eerste wedstrijden gespeeld kunnen worden. Dan moet ook de acco- modatie op de velden gereed zijn, zo als een clubhuis en parkeergelegenheid. Ook kleedruimte moet dan aanwezig zijn. Nu echter, moesten de aanwezigen door voorzitter Stroband uitgenodigd worden naar het oude clubhuis van de mixed hockeyclub te gaan om daar op de gebeurtenissen van gistermiddag een dronk uit te brengen. De nieuwe kinderpostzegels lenen zich uitstekend voor de frankering van Kerst- en Nieuwjaarspost. Voor velen is dit een vanzelfsprekende zaak, die ditmaal echter meer voor de hand ligt dan ooit. Immers, de zegels hebben een dubbele betekenis; ze spreken wie de bescher ming van het kind ter harte gaat in tweeërlei opzicht aan. Kinderzegels kopen betekent vanouds steunverlening aan het werk van de Nederlandse jeugdwelzijnszorg in zeer breed verband, hulp voor het verwerke lijken van nieuwe mogelijkheden en voorzieningen. Daarnaast helpen de kinderzegels van 1977 de onveiligheid terug te dringen, die het kind bedreigt. Er zijn vier zegels, die elk voor een situatie waarschuwen, waarin kinderen risico's lopen. Zulke gevaren doen zich voor in het verkeer en bij het spelen aan de waterkant. De inhoud van medicijnkastjes en de om gang met vuur zijn voor kinderen even bedreigend. Wie tijdens de feestdagen en rondom de jaarwisseling deze waarschuwende ze gels op zijn post plakt, vestigt mede de aandacht op de onveiligheid in het leven van de jeugd en neemt bewust deel aan de bestrijding ervan- - Kerst- en Nieuwjaarspost met kinder zegels: een veilig idee! Deze zegels-met- een-boodschap zullen zeker ook belang-' stelling wekken bij Uw buitenlandse relaties. Ook voor de veiligheid, tenslotte, maar in heel ander verbandpost Uw Kerst- en Nieuwjaarspost op tijd! Dit geldt uiter aard ook voor de wenskaarten, die als gewoonlijk een attraktief onderdeel van het kinderpostzegel-assortiment uitma ken en die men zich op tal van plaatsen - onder meer in de hal van grote postkan toren, aan de kraampjes van plaatse lijke comité - kan aanschaffen. Maandag 14 november a.s., des avonds 8 uur wordt er weer een CDA-soos gehou den in hotel Van den Brink aan de Soesterbergsestraat. Zoveel mogelijk leden der CDA raads fractie zullen op deze soos aanwezig zijn om te praten over c.q antwoord te geven op vragen van bezoekers die betrekking hebben op gemeentelijk „reilen en zei len". In het vorige nummer van de Soester Courant noemden wij de 8 B.B. vrijwilli gers, die een jaarteken kregen voor 15 en 20 jaar trouwe dienst. Abusievelijk werden toen degenen die 15 jaar en die 20 jaar gediend hadden omgedraaid. De juiste berichtgeving is dus: 15 jaar dienst: de heren W. Houtman en G. J. M. Kok en 20 jaar de heren N.L. Pouw, C. H. Muller. J. F. K. van der Post, G. van Schaick, R. Zandstra en me vrouw P. A. J. Schmidt-van Meel. Hier mee hopen wij de jubilerende recht te hebben gedaan. De burgemeester Mevr. J. M. Corver- van Haaften zal dinsdag 15 november om 9 uur de eerste zegels kopen. Waarna de verkoop begint aan de stand, bezet door dames van het U.V.V. Soest, dagelijks van 9 - 4 uur. Er zullen ook ..Pro Juventute" kalenders te koop zijn. De situering van een zwembad bij een te bouwen sporthal nabij het NS-station Soest- Zuid verdient sterk de voorkeur. In elk geval dient dit bad niet te dicht bij het bestaande instruetiebad te lig gen. Dit staat in de pleitnota van burgemeester en wethouders aan de Provinciale Planologische Commissie over het ontwerp-bestemmingsplan Centrum. De te bouwen sporthal zal, zo stellen burgemeester en wethouders, wel enig soelaas kunnen bieden, doch in onvol doende mate. Op dit moment kan slechts zeer inciden teel een activiteit in het kader van zaal voetbal, zaalhockey, micro-korfbal en tennis plaatsvinden. Het is niet mogelijk deze takken van sport, welke sterk aan populariteit winnen, binnen de bestaan de voorzieningen onderdak te geven. Een tweede sporthal is hiervoor, nood zakelijk, zo stellen zij. Niet alleen voor de competitie, maar ook voor de training. Daarnaast is er een groei te verwachten van het huidige aantal zaalsportbeoefenaren als gevolg van de sportbeoefening op latere leeftijd de ontwikkeling van de sportieve recrea tie. de sportbeoefening op jeugdiger leeftijd. De nieuwe sporthal zou dan gebouwd moeten worden aan de westelijke kant van de Eng. daar op die plaats het grootste deel van de inwoners is gecon centreerd. In verband met de wenselijke spreiding van sportvoorzieningen, zo meent het college van b. en w. is een situering dicht bij de bestaande sport hal ongewenst. De bouwplaats van een sporthal zou voorts zodanig moeten wor den dat zij een directe relatie heeft met de stop- en halteplaatsen van het openbaar vervoer. De meest gewenste bouwplaats voor 'n sporthal is derhalve nabij het N.S. station Soest-Zuid. Zij stellen tevens, dat het huidige in struetiebad thans reeds ontoereikend is om aan de vraag te voldoen omdat: het schoolzwemmen beperkt moet blij ven tot één klas per school; de par ticuliere zweminstructie slechts gege ven kan worden aan kinderen van vijf jaar en ouder; bovendien is er een wachtlijst van circa één kalenderjaar. Feitelijk is men zes jaar of ouder eer men ingedeeld kan worden, terwijl het aanvangen van instructie op eerdere leeftijd echter wenselijk is. Ook het recreatief zwemmen, zo stellen b. en w. is slechts gedurende een be perkt aantal uren per week mogelijk. De afmetingen van het bad zijn boven dien dusdanig dat het recreatief zwem men niet wordt bevorderd. Het instrue tiebad is hiervoor eigenlijk ongeschikt. Ook voor het gebruik van de zwemver eniging heeft het bad onvoldoende capa citeit, waardoor de vereniging een leden stop heeft moeten invoeren. Bovenstaan de redenen geven b. en w. aanleiding tot plannen voor de bouw van een nieuw overdekt zembad, dat dan uit exploi tatie-overwegingen onder êen dak ge bracht zou moeten worden met een nieuw te bouwen sporthal. Hoewel de Soester bevolking blijkbaar een zwijgende houding aanneemt t.a.v. dit miljoenenproject, is deze weg onder deel van een plan dat de Soestenaar bij uitvoering ervan zeker in de hoogte van zijn gemeentelijke belastingaanslagen zal terugvinden. De Centrumweg is niet bepaald een plan waar iedereen volmondig ja tegen zegt; de meningen erover zijn verdeeld. Zo te horen zijn de man of vrouw in de straat of ertegen of het interesseert hen geen barst. Je hoort ook veel dat het toch tegen de bierkaai opwerken is om je er tegen te verzetten. Hoe dan ook is de Centrumweg een grotesk, zeer duur ding, dat in de kleinschaligheid van het mooie gebied waarin het moet komen te liggen niet past. De groep bewoners van Ossdendamweg en Vondellaan zijn vóór de aanleg van de Centrumweg. Logisch want ze zijn dan van veel verkeer in hun gebied af. Maar wat te denken van die andere groep als de weg er komt? Die worden door onteigening getroffen of zijn hun rust kwijt. Wat de verkeerssituatie betreft op de rit Soesterveen - Amersfoort: op geen enkel! tijdstip heb ik ooit enige stagnatie van betekenis in Soest meegemaakt. Daar Soest niet als groeikern voor de toekomst is aangewezen valt grote verkeers- aanwas niet te verwachten. Daarom lijkt me gezien de geringe uitbreiding in Soesterveen de verbinding. Koningsweg met Nieuweweg voldoende en veel min der ingrijpend. Varenstraat 52, Soest. P. SURINGA Naar aanleiding van Uw art.Bewoners comité Ossendamweg - Vondellaan enz. waarin U zich afvraagt of het aantal van 5.500 voertuigen zich per dag, week, maand of jaar over de Ossendamweg verplaatst, kan ik U vertellen dat dit wel per dag móet zijn, gezien het feit dat over de eveneens tot racebaan gepromo veerde Waldeck Pyrmontlaan (door steek Baarn - Soesterveen) zich per kwartier pl.m. 100 voertuigen voort bewegen. Ook bij het doortrekken van de DaJweg blijft het nog maar de vraag of men bereid is komende vanaf de Stadhou derslaan en gaande naar het Soester veen, bij de stoplichten linksaf te slaan om via deze omweg de Dalweg op te rijden om zo in het Soesterveen te komen. Waldeck Pyrmontlaan 6 M. W. DE GAUW-RIETVELD toiletten, uitbreiding parkeerplaatsen, uitbreiding fietsrekken Smitshof en pa pieren vuilniszakken. De buurtjeugd kan gebruik maken van het basketbalveld bij de IVO-MAVO aan de Valeriaanstraat, mits er geen schade aan gebouwen en terreinen wordt aange bracht. Door de commissie was aangedrongen verandering te brengen in het we kelijks ophalen van grof huisvuil. Nu komt de vuilniswagen wekelijks op vaste tijden en op vaste standplaatsen. Bij deze standplaatsen is het vaak een troep, omdat bewoners al dagen van te voren het grof vuil er neerzetten zodat ie dereen er in kan gaan zoeken. Het col lege heeft nu besloten het wekelijks ophalen van grof huisvuil in de wijk Smitsveen op te heffen. De wijk zal vanaf 1 januari 1978 net zo bediend worden als de andere wijken in de gemeente Soest. Dus het grof huis vuil wordt dan ééns per maand, op de 2e woensdag van de maand, opgehaald. Hondentoiletten zullen in de wijk Smits veen niet aangelegd worden. Door de commissies waren diverse mogelijkhe den aangedragen. Deze zijn allen door de gemeente onderzocht en niet goed bevonden. Zo is het terrein naast Van Oest voor dit doel ongeschikt. Het ligt te afgelegen. Bovendien wordt dit ter rein als vrije speelweide gebruikt. In het plantsoen naast de flat aan de Var.enstraat 212-400 kan het ook niet. Hier is een kinderspeelpaats en een zitgelegenheid aanwezig. Verder staan op de hoek van de Veenbesstraat een telefooncel en een brievenbus. Ook het aanleggen van een hondentoilet pad langs de flats Smitsweg 171-309 en Smitsweg 455-593 is niet wenselijk. Dit pad zou vlak onder de balkons van de onderste flatwoningen komen te liggen, waardoor deze woningen geconfron teerd zullen worden met stank- en in- sektenoverlast. Dit acht het college onaanvaardbaar. Ook het voorbeeld van de honden toiletten in Lelystad geeft duidelijk aan dat hondentoiletten van beperkte om vang niet voldoen. Tevens hebben erva ringen in andere gemeenten en in het buitenland aangetoond, dat hondentoilet ten uiteindelijk niet voldoen, omdat het een zeer ergernisopwekkende milieuver vuiling met zich brengt, die binnen een wijk sterk polariserend kan werken. In de raad van 18 augustus is een kre diet beschikbaar gesteld t.b.v. de uit breiding van de parkeervakken aan de Weegbreestraat en Smitsweg. Inmiddels zijn reeds 110 fietsrekken geplaatst bij het winkelcentrum Smitshof. Tenslotte heeft het college onderzocht of de verkoop van papieren vuilniszak ken gedecentraliseerd zou kunnen wor den. Het is echter gebleken dat verkoop door particulieren economisch niet haal baar Is tenzij de prijs van de papieren zakken verhoogd wordt. Overigens heeft altijd de bedoeling voorop gestaan dat gebruik gemaakt wordt van de vuilnis emmers. Deze zijn bij langer gebruik goedkoper en hebben een grotere in houd. Plastic vuilniszakken worden dooi de gemeentelijke reinigingsdienst niet meegenomen. Het huisvuil in Soest gaat naar het Kompostbedrijf, waarbij plastic zakken problemen met zich mee brengen. De tentoonstelling omvat meer dan 100 van de nieuwste creaties van deze unieke naaldkunstenares en is geopend van vrijdag 11 november t.e.m. zondag 11 december, dagelijks van 10 tot 17 uur, zondag van 13 tot 17 uur. Maandags gesloten. De opening van de tentoonstelling zal worden verricht door Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden. Hem zal bij die gelegenheid tevens het eerste exemplaar van Rob Kersten's Wijn-sprookjesboek „Onder de win gerd". dat door Cécile Dreesmann werd geïllustreerd, worden aangeboden. In het kader van de tentoonstelling worden twee bijzondere lezingen gehou den, woensdag 23 november „Het Sie raad Van Het Fin-de-Siècle". Een causerie met kleuren dia's over juweelkunst en kunstenaars van Ju gendstil en art Nouveau door de bekende Amsterdamse juwelier en kunstkenner K. A Citroen en op donderdag 1 decem ber „Diamant in kunst, industrie en wetenschap". De lezing is georganiseerd in samen werking met D. Drukker en Zn N.V., en wordt gehouden door de Heren M. Druk ker, Dr. M. Seal en M. Ludeke. Tevens zal een film worden vertoond uit de Beers collectie. Uit de auto van de heerC. A. R. uit Soest, die op het terrein achter VW kantoor geparkeerd stond, is een radiocassette recorder ter waarde van ruim 500 gulden gestolen. Geachte Mevrouw J. M. Loeven, In de Soester Courant van 27 october 1977 is afgedrukt uw brief aan de burgemees ter, waarin u met grote verontwaardi ging kennis geeft van het feit. dat de Raad van State u (als appellante) heeft opgeroepen op 29 december a.s. te ver- schijnen in verband met de Kroonproce- dure betreffende het bestemmingsplan Soestdijk. Op basis van deze oproep meende u te mogen concluderen, dat: - iemand uw naam wederrechtelijk heeft gebruikt; - het voor de hand ligt te veronderstellen dat er sprake is van „pertinente onbe trouwbaarheid". Tenslotte wekt u in uw brief de indruk dat een en ander te danken is aan „domme methoden van bekende op lou ter egoisme en dwarsdrijverij belusten". Deze aantijgingen en verdachtmakingen aan het adres van o.a. een Hoog College van Staat zijn niet gering te noemen. Uiteraard kunnen zij ook niet juist zijn. Aannemende dat u op uw brief nog geen antwoord hebt ontvangen, wil ik - als een dergenen, die zich door uw laatste op- merking aangesproken voelen trachten U weer in het rechte spoor te brengen. Zoals uit de oproep van de Raad van State blijkt, had u tot 3 november 1977 ter secretarie van de Raad kennis kunnen nemen van de stukken betreffende de beroepsprocedure. Indien u aan deze uitnodiging gehoor hebt gegeven, zult u tussen deze stukken uw eigen (onderge tekende) brief d.d. 22 october 1975 heb ben aangetroffen, waarin u adhesie be tuigt aan het gemeentebestuur van Soest en aan het bestemmingsplan Soestdijk. Een wat ongebruikelijk gebeuren in een beroepsprocedure, zoals ook kan worden afgeleid uit het (eveneens ter inzage gelegde) advies d.d. 25 mei 1977 van de Adviseur van het departement van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning. Daarin concludeert deze, dat uw brief niet als een beroepsschrift, doch als een adhesiebetuiging dient te worden aangemerkt. Evenwel de regels luiden nu eenmaal dat een ieder, die in het kader van een beroepsprocedure een brief aan de Kroon schrijft, een oproep ontvangt; zo ook in uw geval. Conclusie: De oproep is niet het gevolg van „perti nente onbetrouwbaarheid" dan wel van „domme methodenetc.". Ik zou het waarderen indien u uw paniekreactie c.a. op dezelfde wijze herroept als u haar hebt gepubliceerd. Hoogachtend, MEJ. C. BURGERMAN. De vele veldsportverenigingen in Soest voelen zich benadeeld bij de nieuwe ver goedingsregeling voor sportakkomoda ties. Volgens de S.O. Soest voorzitter Akoné klopt er van het principe „gelijke mon niken gelijke kappen" niets. Helaas heeft hij gelijk want; De veldsportverenigingen hebben een „eigen" akkomodatie, die te allen tijde tot hun beschikking staat. De zaalsporten kunnen slechts een luttel aantal uren over de ruimte beschikken en dit nu nog tegen een veel hogere (dus niet te hoge) vergoedingssom. De veldsporten krijgen de mogelijkheid te beschikken over een eigen klubge- bouw, waarvoor men bij de bouw een behoorlijke subsidie krijgt bij diverse instanties (sporttoto, provincie en ge meente). De zaalsporten worden voor hun vereni- gingsaktiviteiten verwezen naar horeca bedrijven omdat de kantines aan parti culieren verpacht worden. Gelukkig is het samenspel met de pach ters zeer goed. Derhalve is het juist te stellen dat de nieuwe vergoedingsregeling nog maar een eerste stap is op weg naar een recht vaardige en gelijke behandeling van alle Soester sportbeoefenaren. Dit vooruitstrevende beleid van het be stuur van de Soester Sportstichting ver dient dan ook alle steun van de ge meenteraad. W. J. M. BOLWERK. Celebesstraat 1, Baarn. Enige maanden geleden heeft een ge sprek plaatsgevonden tussen het college en vertegenwoordigers van de bewoners commissie Smitsveen. Diverse zaken werden aan de orde gesteld, waarin verschillende direkt beantwoord konden worden en andere eerst onderzocht moesten worden. Ondermeer werd gesproken over speel- gelegenheid jeugd, grof vuil, honden- „We zijn belazerd door de gemeente. De inspraak in deze gemeente is een farce". De gemeente heeft toegezegd alternatieve, die uit de inspraak naar voren zijn gekomen te laten doorrekenen, nou, ze heeft nog niet eens haar eigen alternatief laten doorrekenen. Het concept van de Centrumweg is toch al klaar, we worden als burgers belazerd en als bewoners van de Ossendamweg, die de gemeente een rustige woonstraat voorhoudt, wordt u dubbel belazerd". Dit zijn zo maar enkele citaten die in het uitpuilende politieke café van progressief Soest, Proest te horen waren. Eén en ander stond direct in verband met de Centrumweg, die ter discussie stond. Tekend was wel een uitspraak van een bezoeker, die na afloop zei: „Het is jammer, dat burgemeester en wethouders hier zelf niet waren, dan konden ze echt de stem van het volk horen en wisten ze direct hoe er over hen gedacht wordt." er over hun gedacht wordt." Als inleider trad op de.heer J. Uiten- boogaard, die nog eens ae hele geschie denis van de_Centrumweg uit de doeken deed. Hij zei een voorstander te zijn van het instellen van éénrichtingsverkeer aan weerszijden van de Eng, terwijl ook de dwarsverbindingen moeten gaan be staan uit wegen met éénrichtingsver keer. Tevens wilde hij pleiten voor het instellen van een groene golf bij te plaatsen verkeerslichten. Ook wist hij te vertellen, dat inspraak rond de Cen trumweg voorgoed van de baan is, daar onder meer het ontwerp het voorover leg al gepasseerd is. Hierna vertoonde de werkgroep Zuider- eng Nee een videofilm over de Centrum weg. Zij wilde hiermee aan de inwoners van Soest duidelijk maken welke ver schrikkingen haar zoal te wachten staan. Huizen moeten verdwijnen, schilderach tige weggetjes en bospaadjes ondergaan hetzelfde lot. De film toonde opnamen, die bij realisering van de Centrumweg voor de Soester bevolking nog slechts herinnering zijn aan betere tijden. De heer Van de Werf van de werkgroep Leefmilieu Soest zei ondermeer, dat de noodzaak van een Centrumweg niet ge zien werd, daar er teveel nadelen aan verbonden zijn, terwijl er te weinig voordelen tegenover staan. Verder re kende hij voor. dat de aanleg van de Centrumweg 1250 gulden per gezin gaat kosten. Bij de plannen van de gemeente Soest met betrekking tot het Centrum zette hij ook een vraagteken (de ge meente heeft in de afgelopen tijd al zo vaak een stap terug moeten doen. en misschien is dit ook nu wel weer het geval). De heer Eshuis vervolgens als bewoner van de Ossendamweg/Vondellaan vond de Centrumweg de best mogelijke oplos sing, daar er nu eenmaal een conflict situatie is tussen wonen en verkeer. Door het aanleggen van de Centrumweg wor den deze problemen op de minst schade lijke manier voor beide partijen op- De discussie, die op dit alles volgde spits- ste zich eigenlijk helemaal niet toe op het eigenlijke onderwerp van de avond, n.1. de Centrumweg, maar op het doen en laten, of het juist niet laten van de gemeente Soest. In dit verband vielen onder meer de eerder aangehaalde toch wel harde woorden aan het adres van de gemeente Soest. Een groot aantal men sen verweet de gemeente op zijn minst oneerlijkheid. Men vroeg zich zelfs af, of het toelaat baar was, dat de gemeentelijke overheid de ingezetenen om de tuin leidde en hier niets tegen te beginnen was. Een aantal vrouwen willen met een kursus zelfverdediging beginnen. 17 November a.s. is er een informatie- en inschrijvingsavond in het vrouwencafé. De kursus bestaat uit 12 lessen in verde digingstechnieken en zal hier in Soest door een leraar van sportschool Boers- ma gegeven worden. De kosten zullen op 45,- per persoon komen. Alle belangstellende vrouwen voor deze kursus zijn welkom. Ook voor de andere aktiviteiten is het vrouwencafé open vanaf 20.30 uur in de Molensoos, Molen straat 142, Soest. Inlichtingen: Joke Kruijtzer. tel. 19488. „Nieuwe fase" omdat Cécile Dreesmann's groeiende betrokkenheid bij de wereld van edelstenen en mineralen onder meer geleid heeft tot een verrassend nieuw gebruik hiervan in haar naaldskulpturen. van Weedestraat 17A Tel.17120 Leverancier alle ziekenfondsen

Soester Courant | 1977 | | pagina 15