Sint Nicolaas komt zaterdag 19 nov. naar Soest De Soester winkeliers komen met een grootse Sint Nicolaasaktie Van Arkel Instituut wil de maatschappij binnenhalen Luidruchtige verhuizing van Christelijke Mavo naar nieuw schoolgebouw r Gééf om de natuur Waarom? -QJ. SASSOON 'HARTJE-ZUID' Doel creativiteitstentoonstelling Rien Poortvliet opende tentoonstelling Vleesverkoop «.C0U.KEÖM ietiamPENCHR. M.A.V.0- Gééf om de Natuur Auto Vandermeer DEALER-OCCASIONS Auto Vandermeer Gemeentelijke informatie-avond over bestemmingsplan Centrum HALVE PRIJZEN VOOR GOUD EN ZILVER Donderdag 10 november 1977 56e jaargang no. 12 SOESTER COURANT Abonnement per kwartaal f 5,00. Buiten Soest per kwartaal f 10,-. Bureau voor redactie en administratieVan Weedestraat 29, Soest Tel. 14152 - Postgiro 126156 Verschijnt iedere donderdag Onder het motto: „Koop uw Sint-Nicolaas geschenken in Soest en win een prijs", starten de Soester winkeliers maandag 14 november een fantastische winkeliersaktie met maar liefst 1400 prijzen. Met opzet geen grote, maar wel erg veel prijzen, dus veel ge lukkigen onder de kopers in Soest. Wat gaat er gebeuren? Bij elke besteding van 5,- ontvangt u een kanskaart. Deze kanskaarten zijn dubbelgevouwen en aan de bin nenzijde bedrukt met de eventuele prijs. Na opening ziet u dus di- rekt of u iets, en zo ja, wat u heeft gewonnen. Dit zijn de prijzen, die beschikbaar zijn gesteld: 450 planten; 450 flessen wijn; 250 badsets en 250 kaarsensets. Van Weedestraat, alwaar in de Steenhoff- straat Sint Nicolaas voor het gemeente huis waarschijnlijk door de burgemees ter mevr. mr. J. M. Corver-Van Haaften zal worden ontvangen en namens de Soester inwoners welkom zal worden geheten. Hiervoor wordt de Steenhoff- straat natuurlijk volkomen verkeervrij gemaakt. Al heeft Sint Nicolaas veel kado's mee genomen uit Spanje, zó groot is zijn schip toch niet, of hij zal toch de no dige geschenken nog in Soest moeten kopen. Vandaar, dat de Sint zo blij is, dat door de Soester winkeliers deze aktie is georganiseerd en vandaar, dat de Sint door heel Soest rijdt, om al die winkels te bekijken en, op de aller eerste plaats natuurlijk, om ai die „lieve" kinderen, die in Soest wonen, te zien. In Soest is er bij de middenstand de laatste jaren heel wat gaande. Duidelijk is gebleken, dat men zich, door samen te werken, veel beter kan presenteren aan de gemeenschap. En de Soester bevolking heeft dat dan ook goed kunnen merken. In samenwerking met de gemeente zijn er bloembakken geplaatst, men ziet winkelcentrum een brok gezelligheid in Soest. Grote organisatoren achter deze aktie zijn de vier winkelcentra in Soest, n.1. het Winkelcentrum „De Smitshof", de Winkelkring Van Weedestraat, het Winkel centrum Nieuwerhoekplein-Ko- ninginnelaan „Niekon" en het winkelcentrum „Hartje-Zuid". Eén en ander gebeurde natuurlijk in overleg met Sint Nicolaas, die het zo'n fantastisch plan vond, dat hij niet de kWinkeliersgroepKoninginnelaan- a Niewerhoekplein. steeds meer vlaggen uithangen. En on getwijfeld bent u ook wel op één van de braderies geweest, die er dit jaar zijn gehouden, die stuk voor stuk duizenden mensen op de been brachten. Het wordt steeds gezelliger en attractiever om in Soest te gaan winkelen. Begon oorspronkelijk de Smitshof zich te organiseren, later werd dit voorbeeld gevolgd door de Winkelkring Van Wee destraat, die thans een succesvol eerste jaar achter de rug heeft, en dit jaar kwamen de „Niekon" en „Hartje-Zuid" erbij. Het jaar 1977 is een springplank voor verdere samenwerking, waarbij de on derlinge concurrentie alleen maar ge zond kan werken en waardoor er in de toekomst ongetwijfeld nóg meer te be reiken valt. Vandaar misschien ook, dat de winke liers, die niet georganiseerd zijn en die toch zo belangrijk zijn, praktisch alle maal meedoen aan de grote St.Nicolaas- aktie, om er één groot feest van te maken. Het motto voor dit jaar, wij hebben het reeds in de aanhef geschreven, is: „Koop uw Sint Nicolaas geschenken in Soest en win een prijs". En als u dat doet, en daar twijfelt niemand aan, dan be wijst U uzelf een grote dienst, want dan zullen de aanbiedingen van de Soester winkeliers nog scherper worden en snijdt het mes aan twee kanten. Met de feestverlichtingen, die overal al branden, zal het in Soest „met of zonder hart'gezellig winkelen worden. Vanaf deze plaats bij voorbaat hartelijk dank aan de Soester winkeliers en met name aan de vier winkelcentra, die er gezamenlijk voor zullen zorgen, dat er genoeg „koopjes" te halen zijn. Wij wensen iedereen een prettige de cembermaand toe. De winkeliers, die aan deze aktie deel nemen vindt u elders in dit blad vermeld. jaarlijks gebruikelijke route van station tion Soest-Zuid rechtstreeks naar het ge meentehuis gaat maken, maar zijn route aanpast aan deze geweldige aktie. De Sint komt op 19 november om 12.57 uur aan op het station Soest-Zuid. Na hartelijk welkom te zijn geheten, rijdt de Sint via de Eikenlaan naar de Soes- terbergsestraat, waarna hij de Korte Ossendam inslaat, de Ossendamweg, Nieuweweg, Eigendomweg en de Weeg breestraat volgt, om vervolgens via de Dalweg, Beukenlaan en Laanstraat naar Soestdijk te gaan via de Nieuwstraat, Koninginnelaan, Burg. Grothestraat, Zie onze advertentie Foto Herman van Dam Door het wegnemen van een groot wit laken onthulde de Soester auteur/tekenaar Rien Poortvliet de dierplastiek, met welke handeling ook de tentoonstelling werd geopend Door het wegtrekken van een laken dat over een door de kinderen van het Van Arkel Instituut gemaakt kunstwerk was gehangen, heeft de illustrator Rien Poortvliet uit Soest in gebouw De Eekhoorn van het Van Arkel Instituut de creativiteitsten toonstelling geopend. Het rijk van kleuren voorziene kunstwerk is een veelpotig en ook overigens opvallend „gebouwd" dier, dat nog geen naam heeft. Wie er de origi neelste benaming voor vindt, krijgt een bos bloemen. „Met dit simpele gebaar is de tentoon stelling geopend", zei Poortvliet, waar na hij van Eddie van Heyningen een boekwerkje met tekeningen van de kin deren kreeg aangeboden. Groepsleidster Ria Broekgaarde gaf hem bloemen. De opening van de expositie werd behalve door veel kinderen en personeelsleden ook bijgewoond door dr. J. Aalders voor zitter van de Vereniging 's-Heerenloo waarvan het Van Arkel Instituut een on derdeel is. en dokter J. C. Rip. huisarts van het instituut; hij had als persoon lijke vriend van Rien Poortvliet de illu strator .gestrikt'voor deze opening. Mr. J. H. Mulder, directeur van het instituut, zei in zijn openingswoord, dat deze expositie een logisch vervolg was op de eerste die vorig jaar is gehouden en die een enorm succes was. Vorig jaar werd alleen werk van personeel getoond, deze keer ligt het accent op de crea tieve uitingen van de werkende jongens en meisjes en de scholieren van het Van Arkel Instituut. In gebouw De Eek hoorn kan men het werk van de mede werkers bekijken, in de school De Kwik staart is het werk van de kinderen te zien. De heer Mulder zei. dat het begeleiden van de jeugd in het instituut belangrijk, maar moeilijk is en alleen gemotiveerd gedaan kan worden. Veel mensen zetten zich ervoor in. Naast de inspanning vin den zij ontspanning in creativiteit. Door de exposities is en wordt bevorderd, dat de Soester bevolking weet wat er binnen het instituut gebeurt. „Dat is het belangrijkste van de resociallserlng van degenen die bij ons wonen. Het doel van het Van Arkel Instituut is, zijn bewoners te helpen op de weg terug naar de maat schappij. Door deze manifestatie kunnen we die maatschappij binnenhalen en wordt de integratie bevorderd", aldus dr. Mulder. Na de openingshandeling door Rien Porrtvliet kregen de bezoekers de gele genheid de tentoonstelling te bezoeken. De werkstukken waarmee de kinderen in de afgelopen weken erg druk zijn ge weest, variëren van tekeningen tot foto's, van klei tot kaaslinnen, van een totem paal tot een vliegtuig en van een ge dicht tot de bizarre tekst op een met pistolen afgezet kunstwerk dat ontstaan is omdat er iemand tegen hoge belo ning wordt gezocht wegens dierenmis handeling. Zaterdagmorgen negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van de nummers J tot 200. Foto Herman van Dam De heren Ten Broeke (r.) en Mulder spijkeren met vereende kracht het naambord van de nieuwe school tegen de muur Het vuur in de Christelijke Mavo aan de Prins Bernhardlaan is sinds vanmorgen voorgoed gedoofd. Begeleid door het knallen van vuurwerk en onder luid applaus van de op straat verzamelde, in kleurige pakken gestoken leerlingen stak directeur J. W. ten Broeke de brand in de maquette van de school, die voor deze gelegenheid op een grote prullebak midden op straat was neergezet. Hoewel het vuur eerst niet wilde trekken en de oude school van geen wijken wist, had den de „brandweerlui" (in uniform ge stoken leerkrachten) later toch nog moeite om het vuur te doven. De blus werkzaamheden leverden voor één leer ling straf op, toen deze assistentie wilde verlenen. Hij gaf een ruk aan de brand slang en richtte deze op het hoofd van de heer Ten Broeke, die dit met een nat hoofd eri een boos gezicht moest bekopen. De knaap werd kort daarop verteld, dat hij zich vanmiddag om 14 uur moest mel den. Nadat het vuur met behulp van één straal gedoofd was, trokken de leerlin gen in optocht naar de nieuwe school, het Griftlandcollege aan de Noorderweg, dat met enig plechtig vertoon in gebruik genomen werd. Onder toezicht van de leerkrachten, deels in rok-kostuum, en deels nog in brandweerplunje gekleed werd op het terrein van de school, met assisten tie van rector drs. J. J. W. Mulder de vlag in top gehesen. In zijn toespraak, die de heer J. W. ten Broeke directeur van de chr. Mavo hierop liet volgen sprak deze onder meer zijn hoop uit, dat het Griftlandcollege iets van de christe lijke mentaliteit zou uitdragen. Terwijl de werkers nog bezig waren de laatste hand te leggen aan het schoolterrein, spijkerden vervolgens de heren Ten Broeken Mulder met vereende kracht de naam van de nieuwe school tegen de muur. Een applaus was het resultaat toen het bord met het opschrift: Christe lijk College Griftland en Christelijke Mavo eenmaal aan de muur bevestigd was. Hierna dankte de heer Mulder, die even tevoren, voor de vele werkzaamheden die hij op zich genomen had bij de totstandkoming van het nieuwe gebouw een driewerf „Hoera" in ontvangst had mogen nemen, de heer Engelen en zijn collega's voor het feit, dat zij het grote gebouw in zo'n betrekkelijke korte tijd hadden neergezet. De feestelijkheden werden hierna binnen voortgezet. Eeuwenlang heeft de mensheid zich nauwelijks bekommerd om het lot van de na tuur. De natuur was er om gebruikt en verbruikt te worden. Haar eigen waarde, haar recht op eigen bestaan werden door de steeds machtiger en talrijker wordende mens niét erkend. In deze twintigste eeuw gaan we, eindelijk, onze verhouding tot de natuur wat ge nuanceerder bekijken, wat minder egocentrisch èn met meer aandacht voor het feit dat we ten zeerste afhankelijk zijn van die natuur. Wij zijn gaan beseffen dat de natuur niet alleen maar iets is om te gebruiken en niet slechts een fleurige achter grond voor ons leven. Wij ervaren steeds meer en steeds indringender dat ons voort bestaan direkt afhankelijk is van het voortbestaan van de natuur. Ernstige aantasting van de natuur blijkt aantasting van ons eigen leven te zijn. Want die natuur is de basis van het leven, alle leven. Ook ons mensenleven. Als de natuur verdwijnt, verdwijnt de mens. Nog net op het nippertje kunnen we die les leren. Nog net voor het te laat is. Maar het is wel laat, erg laat. Vandaar de oproep: Het is een oproep tot een veranderde houding ten opzichte van die natuur. Tot verantwoordelijkheid voor alle aspekten van die natuur. Het is een oproep tot aktiviteit. Tot me dewerking aan een aktie. De aktie Gééf om de Natuur! Een nationale aktie van het Wereld Na tuur Fonds Nederland. Op maandagavond 21 november wordt aan alle Soester gezinnen een informa tie-envelop aangeboden. Dat gebeurt door een leger vrijwilligers, die deze envelop persoonlijk zullen over handigen. In die envelop: een folder, een gift envelop. een toezeggingskaart. Op vrijdagavond 25 november komt (meestal) dezelfde vrijwilliger weer bij u langs. Nu om de gift-envelop op te ha len. Die nu - naar wij hopen - een en velop met inhoud is geworden. Die inhoud kan zijn: een bedrag in kon- tant geld; een ingevulde girokaart van elke soort en/of een bankdokument van elke soort bank, of een ingevulde toe zeggingskaart (voor het geval u „in ter mijnen" wilt geven). De inhoud van al die enveloppen wordt nog dezelfde avond van de 25e november in Soest geteld en via regionale centra doorgegeven aan het landelijk telcen- trum. In een direkte uitzending via AVRO-tv wordt de totaal-uitslag als on derdeel van een tegelijkertijd informa tief én feestelijk programma bekend ge maakt. En als alle Nederlanders er dan aan gedacht hebben dat het niet om een paar kollekte-guldens gaat maar om een werkelijke gift, dan zal die uitslag zeker niet teleurstellen. Gééf om de Natuur is een aktie van het Wereld Natuur Fonds - Nederland. Het aktiebureau is gevestigd in Heerhugo- waard, postbus 210, telefoon 02207-18277. Wie mee wil doen als vrijwillige „brenger en haler" kan schrijven of bellen naar één van de onderstaande Soester adres sen: N. W. Anspach, Soesterbergsestraat 88, tel. 1.65.54; Renè Kwant, Da Costa- laan 13, tel. 1.32.52; Mw. J. C. Spruit- Mertens, Valeriaanstraat 68, tel. 1.88.73; Mej. M. Siebols, Birkstraat 157, tel. 033- 1.15.12; Mw. E. Lavezzari, Nachtegaal- weg 32, tel. 1.46.96 en W. P. Roelofs, Vosseveldlaan 16, tel. 1.54.73. Voor geselecteerde IN ALLE MERKEN met 100% garantie Gedurende 3 maanden B.W.-laan 196, Amersfoort Telefoon 033-15548 De voorbereiding van het bestemmingsplan „Centrum" is inmiddels zo ver gevor derd, dat een bredere oriëntatie en informatie noodzakelijk worden. Om bovengenoemde reden is een bijeenkomst belegd op woensdag 16 november a.s. om 20.00 uur in de Open Hof aan de Dalweg. Op deze bijeenkomst, waarvan de orga nisatie berust bij de Soester Onderne mer en het gemeentebestuur, zal een toelichting worden gegeven op de plan- nejn en mogelijkheden, voor zover die op dit moment bekend zijn. De heer J. J. de Regt, rijksconsulent voor Handel, Ambacht en Diensten in Utrecht, zal deze avond leiden. M.B.O. (Nederlandsche Middenstands Finaqcierings Maatschappij voor Be- drijfs Objecten N.V. Amsterdam) zal hieraan een bijdrage leveren. Ook bestaat de mogelijkheid vragen te stellen, welke aan een forum, bestaande uit leden van de winkelcommissie, M.B.O. en het gemeentebestuur, ter be antwoording worden voorgelegd. Belangstellenden zonder uitnodi ging kunnen de bijeenkomst bijwonen wanneer om 20.00 uur nog plaatsen be schikbaar zijn. Feest omdat SASSOON nu al 10 JAAR bestaat. Paar voorbeelden geen maar 14 krts. gouden damesring, granaat 270,- 115,- Solitair, volgeslepen briljant ring 520,- 245,- Ring, bloemrand mosagaat 190,- 89,- Gouden slavenarmband 380,- 198,- Zilveren Chanelketting 200,- 115,- Gouden HDZ trouwringen 25% korting Herenhorloge, autom., dag, datum 225,- 125,- Nog honderden aanbiedingen meer. I (achter gemeentehuis, gewoon huis). Rembrandtlaan 13 Soest.

Soester Courant | 1977 | | pagina 1