Winst voor heren, verlies voor dames BDC van DAM pumnN Heren Duinkikkers verloren van Z.A.R. Scholierenbasketbal Kersttoernooi Red Stars Eemvogels openen nieuwe kantine BDC-handbal: Tapwijnen uit het vat! Dames en heren Olympia zetten hun overwinningsreeks voort Programma Sporthal Beukendal Programma Sportzaal de Bunt SVV Volleybal: Schitterende overwinning 2e damesteam op Vierhout. Achteloosheid kost dames I zege VOOR AL UW SPORTEN Beginnerskursus Yoga Feestavond SVV Basketbal Red Stars heren I in spannend duel langs Anguilla Johan Cruijff: SPORT Soester Courant van donderdag 10 november 1977 Een schot van mevrouw Van Dijk, dat een doelpunt opleverde Het lijkt een traditie te worden dat slechte een van de beide eerste seniorenteams per zondag tot winst komt Evenals de vorige week waren het nu de heren die een suksesvolle wedstrijd speelden, terwijl de dames, ondanks grote inzet een redelijk spel, de winst moesten laten aan hun Arnhemse tegenstandsters. Naast deze tegenvaller moesten de toeschouwers ook de aangekondigde dames junioren-wedstrijd missen, omdat de tegenpartij slechte met 4 speelsters aanwezig was; de rest zat ergens vast in het verkeer. Ondanks deze beide tegenvallers heef' het publiek volop kunnen genieten van mooie akties en zeer spannende momenten. Dames verliezen van koploopster Swift Dat de dames van BDC een zware middag tegemoet gingen was te voor spellen. Swift Arnhem speelde vorig seizoen nog eredivisie en de resultaten uit de eerste wedstrijden waren over tuigend. Bij de Soester formatie wordt nog steeds met blessures gekampt, zodat voor Diny v.d. Heiden ditmaal Ineke Meerhoff meedeed. Na een voorzichtige start van beide teams was het Swift dat al vrij snel de BDC-verdediging uitspeelde en de score opende met een fraai doelpunt vanuit de hoek. Bij het Soester team wilde het nog niet lukken, 2 doelpunten moesten worden afgekeurd wegens cirkel. Zo konden de Arnhemse dames uitlopen tot 3-0, voor dat Ciet Smeeing en Henny v.d. Heuvel voor BDC konden ophalen tot 2-3. On danks hevig aandringen bleef de gelijk maker achterwege. Wel vergrootte Swift weer de marge, die door Ria v. Dijk weer werd teruggebracht tot 3-4. De kans op de gelijkmaker zat er voor rust nog wel in, maar hij werd niet benut. Pas 10 minuten na de hervatting was het Ineke Meerhof die eindelijk 4-5 liet aantekenen en BDC loon naar werken gaf. Het betekende echter nog niet het einde van de wedstrijd. Een oude bles sure werd weer hinderlijk voor Ria Pronk en Paula Smeeing was al eerder met een onwillige enkel uitgevallen. BDC boette weer aan kracht in en de gasten konden weer uitlopen naar 4-6, een stand waarin, ondatücs verwoede pogingen van Soester zijde, geen ver andering meer kwam. Tenslotte dient nog vermeld te worden dat Marry Steen bakkers in het BDC-doel weer een uit muntende partij keepte en enige zeker lijkend doelpunten voorkwam. Heren in spannende slotfase op winst Nadat het elektronische scorebord in werking was gesteld duurde het liefst 6 minuten voordat de bal voor het eerst de doellijn passeerde. Na deze openings treffer van AMC/Niloc wist Koos v.d. Deijssel BDC weer langszij te brengen, maar steeds meer werd duidelijk dat de Amsterdammers het beste van het spel hadden, n.1. de doelpunten. Tot 5-2 liepen ze uit voordat BDC orde op zaken kon stellen. De laatste 5 minuten voor rust werd de stand met een hard afstandsschot van Bert Smeeing, een sprongschot van Paul v.d. Deijssel en een break-out van Cleem Diemers weer gelijkgetrokken. Na de rust ging het weer gelijk op tot 7-7, waarna BDC door Frank Verweijen, Ries Smeeing en Paul v.d. Deijssel naar 10-7 uitliep. De strijd was echter nog lang niet gestreden, want Niloc kon weer ophalen tot 10-10. In een soips chaotische slotfase, waarin BDC zelfs nog met 4 man kwam te staan, kon door Dick Veenman, na een snelle aanval met Cleem Diemer, toch het winnende doelpunt worden gescoord. De eindstand werd dus 11-10, zodat de twee punten, vooral dankzij sterk kee perswerk van Jan Smeeing, in Soest bleven. Volgende week Volgende week spelen de dames tegen SVBO, de heren tegen EHC en de dames junioren tegen Geel Zwart (uitwedstrij den) in resp. Emmen, Den Haag en Anna Paulowna. 0.3. VIN ROUGE perliter3,45 VIN BLANC per liter3,45 VIN ROSÉ per liter3,45 SHERRY MED. per liter4,75 Verhuur van glaswerk, stoelen enz., alsmede een Tafel Biertap. Steenhoffstraat 64 Tel. 12551 Soest. Ook het afgelopen weekeinde zijn de beide topteams van Olympia erin geslaagd om hun tegenstanders zonder punten naar huis te sturen. De heren hebben hiervoor meer moeite moeten doen dan verwacht was, terwijl de dames gemakkelijker tot winst kwamen, dan was verwacht. Heren Olympia 1 - Thornax 2 3-1 Voor de tweede maal dit seizoen stonden de ploegen uit Soest en Woerden tegen over elkaar. De eerste ontmoeting was een 3-0 zege voor de Soesters geworden en in de eerste set zag het ernaar uit, dat dat ook dit maal het geval zou zijn. Ondanks slor dig spel in het begin van de set, waar door Thornax tot 6-6 bij kon blijven, werd gemakkelijk deze set op naam van Olympia geschreven. Vooral technisch draaide de ploeg uit Woerden erg slecht. De tweede set werd de set van de truc jes: verrassingsaanvallen, waar soms de eigen partij ook door verrast werd en onverwachte plaatsballen waren veel vuldig te zien in deze set. Hoewel er aan beide kanten nauwelijks sprake was van goed volleybal was Olympia toch nog steeds duidelijk de sterkere, wat zich openbaarde in een 10-1 voorsprong. Thor nax kwam goed terug, deels door zelf beter te gaan spelen, deels door de vele fouten en misverstanden bij de thuis club. Toch nog op tijd kon de setwinst worden behaald. In de derde set zette het slechte spel van Olympia zich voort. Na 2-0 vóór gestaan te hebben, is daar na steeds een achterstand behouden. Wel werd nog teruggekomen van een 9-14 achterstand, maar de winst was voor de Woerdenaren. In de vierde set was nog steeds geen sprake van het normale spel van Olympia, maar wel duidelijk beter gespeeld dan in de voorgaande set. Dit matige spel bleek toch voldoende voor set- en wedstrijdwinst. Zaterdag a.s. zijn de heren te gast bij Nivoc in Nieuwegein. een ploeg, die in de onderste gelederen van de derde divisie meespeelt. Als Olympia weer goed draait, moet hier zeker gewonnen kunnen worden. Dames Olympia 1 Thornax 2 3-0 In tegenstelling tot de eerste ontmoeting, toen de Olympia dames 5 sets nodig hadden om tot winst te komen, waren nu 3 sets voldoende. Van begin af aan werd de tegenpartij onder druk gezet, waardoor de Thornax dames, die toch over een goede aanval beschikken, niet in hun spel konden komen. Een 5-0 voorsprong werd snel behaald, groten deels door de moeilijke serves, die vaak direkte punten opleverde. Maar doordat ook Thornax moeilijk serveerde kon ze goed terugkomen. Olympia zag een 10-4 voorsprong insLinken tot 10-9, maar door zelf goed te blijven aanvallen werd toch nog vrij gemakkelijk gewonnen. In de tweede set is de thuisclub geen moment in gevaar geweest. Een 3-0 achterstand werd goed weggewerkt en steeds verder uitgebouwd. Ook in de derde set zag het er aanvankelijk naar uit, dat gemakke lijk gewonnen werd, daar de thuisclub steeds verder van Thornax weg kon lo pen. (9-4/13-9). Thornax zag echter kans een laatste slotoffensief op Olympia af te vuren, waardoor ze weer gelijk kwam. Ze verspeelden echter hun kans op winst door op de stand 13-12 3 keer achter el kaar fout te serveren, waardoor Olym pia steeds weer de kans kreeg om punten te maken en dit ook deed. Zaterdag zijn de dames te gast bij Deltalloyd AMVJ 2. Een laag geplaatste ploeg, zodat winstkansen aanwezig zijn. Overige teams: Het tweede dames en het tweede heren team kwamen beiden in Barneveld in aktie tegen SSS 2. Voor beiden was het de eerste maal dit seizoen, dat het team kompleet was. En voor beiden was er ook nu geen winst weggelegd. De dames behaalden on danks een zeer slechte wedstrijd nog wel één punt, doordat één set werd gewon nen, maar de heren konden geen enkel punt mee naar Soest nemen. De heren hebben deze wedstrijd het systeem met drie spelverdelers uitgeprobeerd, maar dat bleek geen succes te zijn. In het be gin van elke set werd te veel achterstand opgelopen om dit later weer te kunnen inhalen. In de tweede set was men SOESTERBERGSESTRAAT 2 dicht bij een setwinst, maar op het laatste moment bleek toch de thuisclub de sterkste te zijn. Ook het in de eerste klasse spelende derde herenteam werd ditmaal met een 3-0 verlies van het veld gestuurd. Wel werd goed tegenspel geboden aan de sterke formatie uit Woudenberg. De eerste set ging op het nippertje verloren met 16-14. In de tweede set kwam Olympia zelfs met 7-2 voor, maar daarna kwam de tegenpartij erg sterk terug en kon Olympia weinig meer sco ren (9-15). In de derde set werd een 5-0 voorsprong weer weggegeven. Lange tijd bleef de stand 7-8, daarna ging het tot 10-10 gelijk op. Olympia had toen al zijn kracht verschoten en kwam niet meer tot scoren. Al met al wel een goede wedstrijd van deze Olympiaheren. Het derde damesteam, dat tot nu toe de hoogste plaats in de tweede klasse bezette, verloor door slordig spel met 2-1 van BG&SV 2. Het vierde dames team behaalde haar tweede winst van dit seizoen, wat ten koste ging van het zesde team van de eigen vereniging. In de eerste set bleef dames 6. voor namelijk door slordig spel van het 4e team goed bij (15-12), in de tweede set werd door het vierde team goed aan gevallen. waardoor het zesde veel min der kans tot scoren had (15-6). In de der de set werden de punten voornamelijk gemaakt door de serves van dames 4 (15-6). Ook het vierde herenteam behaal de in een wat moeizame wedstrijd een 3-0 zege. Gebrek aan concentratie en het spelen in een andere zaal (Baarn) waren er debet aan dat het niet allemaal zo vlek keloos liep. Toch wel een verdiende over winning op Limvio 1. Het 4e team bezet nu met 12 punten uit 5 wedstrijden de 2e plaats in de tweede klasse. Ook het 5e herenteam kwam tot winst. Onnodig was wel het verlies van de 2e set tegen Voleem 1, die na een 14-11 voorsprong toch nog verloren ging. De derde set dreigde op dezelfde manier verloren te gaan. maar net op tijd wer den de laatste punten gescoord. Ook dames 5 won met 2-1. Ook bij hen ging dat ten koste van Vo leem 1. In de eerste twee sets werd zeer overtuigend gewonnen, maar de laatste set ging door concentratiegebrek ver loren. Heren 7 en dames 8 wonnen reglementair van resp. BG&SV 5 en SVV 7. De Baarnse Gymnastiek en Sportvereniging kwam met het 5e da mesteam i.p.v. met het gelijknamige herenteam naar Soest. Omdat dit toch geen partij was voor de heren en ze toch wel wilden spelen, is er maar vriendschappelijk gemixed gespeeld. Het 9e dames en hel 9e herenteam behaalden tenslotte elk een punt. welke beiden goed kunnen gebruiken. De da mes verloren met 2-1 van Devu 2, de heren deden dit van Olympia 8. i i Donderdag 10 november 1977. 19.00 - 22.30 uur kompetitiewedstrijden NeVoBo. 19.00 uur S.V.V. 8-S.V.V. 9-D3 Olympia 8 - Devu 2 - D3 Devu - Olympia 9 - H3 S.V.V. 7-S.V.V. 8-H3 20.00 uur S.V.V. 3 - KGU/V&S - D.Prom BG SV1 - S.S.S. 2 - Dl S.V.V. l - KGU/V&S - H.Prom BG SV 1 - S.S.S. 2 - Hl 21.00uur S.V.V.4-Olympia2-Dl S.V.V. 5 - V.V.A. 1 - Dl S.V.V. 2 - Olympia 2 - Hl S.V.V. 3-Limvio 1-H2 Zaterdag 12 november 1977. 8.45 -12.00 uur Sportlnstuif. 8,45 10.15 uur voor de leeftijdscategorie 6 t/m 9 jaar. 10.30 -12,00 uur voor de leeftijdscategorie 10 t/m 14 jaar. 13.00 - 23.00 uur kompetitiewedstrijden korfbal. Zondag 13 november 1977. 10.00 17.00 uur kompetitiewedstrijden handbal. 20.00 23.00 uur kompetitie wedstrijden basketbal. 20.00 uur I Red Stars MD - B.V.H. MA II Red Stars C - Cangeroes A 21.15 uur I Red Stars II Cangeroes II II Red Stars 2 - Cangeroes 2 Zaterdag 12 november 1977. 10.00 -16.00 uur kompetitiewedstrijden badminton. 16.30 20.30 uur kompetitiewedstrijden volleybal. Zondag 13 november 1977. 10.00 14.00 uur kompetitiewedstrijden badminton. 14.00 23.00 uur kompetitiewedstrijden basketbal. 14.00 uur Red Stars a - Scandecor a 15.10 uur Red Stars mb - Scandecor ma 16.20 uur Red Stars Kb - Dunckers Kb 17.30 uur Red Stars Kmb - Crackerjacks Kmb 18.40 uur Red Stars MC - BZ'72 MA 19.50 uur Red Stars B - ASV '68 A 21.00 uur Red Stars 3 - Crackerjacks 3 Van de topteams van de volleybalvereniging SW/Stam-Renault hebben slechte het tweede en derde damesteam resp. in de 3e divisie en promotieklasse optimale resul taten behaald. Vooral de winst van SVV 2 op Vierhout/Valbovol 3 was bijzonder be langrijk, daar de punten goed gebruikt konden worden. SVV I (dames) liet 2 belangrijke punten liggen in Venray, terwijl het le herenteam ondanks uitstekend spel aan Jaski de eer moest gunnen. Dames le divisie. SVV startte in het duel tegen VC Rooy uitstekend. In de eerste twee sets werd gevarieerd spel tentoongespreid, het geen resulteerde in een 0-2 voorsprong, (9-15, 13-15). Echter, in de resterende 3 sets leek het Soester team het wel te geloven; de verdediging vertoonde diverse gaten en aanvallend werd niet voldoende gescoord. Dit brak hen der mate op, dat opponent VC Rooy het ini tiatief overnam en zelfs met de 3-2 winst ging strijken, zodat SVV uiteinde lijk slechts 1 punt restte. 3e divisie. Bij vlagen liet het tweede damesteam tegen Vierhout/Valbovol 3 zien, onte recht bij de laagstgeplaatste moot in deze divisie te behoren. Deze perioden bleken voldoende te zijn om de tegenstander de volle winst af handig te maken. Ondanks het florisan- te resultaat, vertoonde het spel toch nog SPORTHUIS I. D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39- BAARN TELEFOON 02154-12490 Grootste sportzaak van 't Gooi door toedoen van Bert Hilhorst. Door een goed uitgevoerde floating man to man-verdediging kon Red Stars het spel controleren. De ploegen bleken toch volledig aan elkaar gewaagd. Na tien minuten stond het vooral door de uitstekend op schot zijnde Anton Zaterdagmiddag hebben de heren I van De Duinldkkers geprobeerd om van het door de scheidsrechter gesteunde Z.A.R. I uit Amsterdam te winnen. De wedstrijd werd in Amsterdam gespeeld. Twee perioden hebben de Soestenaren het vol kunnen houden, maar daarna moesten zij het onderspit delven. In de eerste periode namen de Duinkik kers de leiding, doordat het door ZAR met twee man bewaken van midvoor Henk Wijnmalen hen noodlottig werd, wat door Robert van der Maas uitgebuit werd, en hij kon scoren: 0-1. Toen de Duinkikkers in diezelfde periode met één man minder moesten spelen, konden de Amsterdammers gelijk maken 1-1. In de tweede periode kwam ZAR op 2-1 door een misverstand in de Duinkik- kersverdediging. De Duinkikkers kwa men bij een doorbraak door Paul Klein weer op gelijke voet: 2-2. Toen even later Han Vreeken z'n kans schoon zag, knal de hij, hard op doel. De bal werd door ZAR-keeper met z'n vuisten terugge stompt, juist voor Henk Wijnmaken, die er als de kippen naar toe zwom en Robert v.d. Maai in de gelegenheid stelde er 2-3 van te maken. Een handicap voor de Duinkikkers was de afwezigheid van coach Timmer en de snelle voorhoe despeler Jean Thie, maar zij wisten het hoofd koel te houden. De ZAR-coach, de bekende nationale waterpolo-scheidsrechter J. Veldman, begon zich met de leiding te bemoeien en praatte te veel met de scheidsrechter. Toen genoemde coach zich in de derde periode nog meer met de leiding begon te bemoeien, was er geen houden meer aan. ZAR liep uit tot 5-3, doordat de scheidsrechter om de geringste overtre ding een Duinkikker uit het water stuur de. In de vierde en laatste periode probeer den de Soesters een alles of niets offen sief. om nog te redden wat te redden was. De scheidsrechter verhinderde dat, door uiterst merkwaardige beslissingen en ZAR liep uit tot 7-3. Deze nederlaag betekende de eerste nederlaag van de Duinkikkers in de competitie. Het team kwam in de vol gende opstelling te water: doel Ronald Bast; achter: Robert v.d. Maas, Jan Vrakking en Han Vreeken: voor: Paul Klein, Henk Wijnmalen en Gerard Vet. Reserve: Huib Klein. Het eerste damesteam van de Duinkik kers ontvangt a.s. zondagavond in Baarn het eerste damesteam van de Meeuwen uit Amsterdam. Aanvang 20.00 uur. Het ongeslagen damesteam zal met de volgende opstelling uitkomen, doel: El- vira Wiersema; achter: Andrea Koehof, Jolanda van Doorn en Ans Egbers; voor: Karin van Breukelen, Els Wijnmalen en Karin Koehof. Reserves zijn Jetty Spet- ter en Meta Vreeken. Coach is Henk Wijnmalen. Heren n van Duinkikkers ontvangt om 21.30 uur, LAGA 3 uit Zeist. In december 1977 zal in Soest een begin- nerskursus Yoga van start gaan. De kursus zal gedurende de periode decem- ber 1977 tot en met juni 1978 elke vrijdagavond van 20.00 - 22.00 uur gege ven worden. Plaats van de kursus: gymzaal van de Scholengemeenschap Eemland, Soes- terengweg 15. Soest. Kosten: 30,- per maand. Er zijn nog enige plaatsen open. Inlichtingen en aanmeldingen: M. Ga- zendam. tel. na 19.00 uur 02155 - 21028. Zaterdag a.s. (12 november) zal de Soester Volleybal Vereniging de jaar- lijkse feestavond houden voor de leden en hun introducé's in het Clubgebouw van de IJsvereniging Peters Baan aan de Eemweg. De avond wordt voor een groot deel door leden van S.V.V. zelf verzorgd en hoewel er weinig naar buiten is uitgelekt, is het wel zeker dat het een grandioze avond zal worden waar de aanwezigen geen spijt van zullen krijgen. Tussendoor zal er gelegenheid zijn om een dansje te maken en ook aan het einde van de avond kunnen de benen van de vloer. Tijdens deze feestavond zal zoals ge bruikelijk de Kolthof-trofee worden uit gereikt aan een verdienstelijk lid van de vereniging alsmede de speldjes aan hen, die I2ta jaar lid van S.V.V. zijn. Kortom het wordt weer een echte S.V.V.-avond, die men zich lang zal heugen. In het verleden waren de wedstrijden tegen het Spakenburgse SVS altijd een span nende en druk bezochte aangelegenheid. Daar heeft de naamsverandering van SVS in Anguilla geen wijziging in gebracht. Zaterdagavond werd in deze streekderby in een sfeérvol Benkendal gespeeld, met als gevolg een aantrekkelijk en zeer temporijke wedstrijd. Na 5 minuten prijkte de stand 11-9 op Daarna zakte Red Stars weer terug en het scorebord. Red Stars had de 2.10 m. werd er ongeconcentreerd gespeeld, lange Anguilla Pivot goed afgeschermd veel balverlies geleden en veel kansen on benut gelaten. Volledig onnodig werd met 31-51 ver loren. Zaterdag 12 november om 19.30 uur spe len de Red Stars UIT tegen SOVB1. Jongens junioren A/ - Frisol A van der Neut 18-15. Daarna volgde een Dat de Red Stars junioren A op lande- slechte periode met veel balverlies over lijk niveau tot de besten behoren, werd en weer. Een paar goede wissels voor zaterdagavond tegen het hogergeplaats- rust zorgde voor een 43-38 ruststand. te FRISOL nog eens onderstreept. In een De tweede helft begon nerveus en na aantrekkelijk duel met spelverdeler Rob 5 min. was wel de stand gewijzigd, maar Kaatee weer in de hoofdrol, werd bij de 5 punten marge bleef gehandhaafd, 48-43. Toen begon het Red Stars-kanon weer op schot te raken en kon door enkele sublieme aanvallen de voorsprong wor den uitgebouwd tot 67-50. In dit grote geweld vielen vooral Bert Hilhorst. Wal- ter Russak en Ton van der Mars op. Weer viel daarna evenals in de eerste helft, het spelpeil terug. Er werd 4 minuten lang niet gescoord, de Anguilla-spelers raakten geïrriteerd met als gevolg een stortvloed van per soonlijke fouten. In de laatste 6 minuten probeerde An guilla in een alles of niets poging door middel van een press terug te komen, hetgeen bijna lukte. Echter bij de stand 75-70 vond Red Stars het wel mooi ge weest en kwam de rust in de ploeg terug door toedoen van Ton van der Mars. De eindstand 80-70 was verdiend voor Red Stars. In dit spannende duel was wederom Jos van de Brink topscorer met 19 pun ten, en viel Hans Prinsen op door goed spel. Heren speelt op zaterdag 12 november, om 18.00 uur UIT tegen SOVB I. Dames I - Olympia I Na een weekend te hebben gerust, moch ten de Red Stars dames zaterdag hun geluk beproeven tegen Olympia I. De Red Stars deden zeker niet onder voor het op de tweede plaats staande Olympia. Na tien minuten was de score 14-20 en geloofden de Red Stars dames het ver der wel. Er werd aanvallend ongeorga niseerd gespeeld en de vele gecreëerde kansen bleven onbenut. Al bij het opbrengen van de bal werd balverlies geleden en konden de Olym pia dames door een fast break scoren. De ruststand was 18-32. Het lage spelpeil werd nog eens onder streept door het feit dat de stand 18-32 tien minuten lang op het scorebord bleef staan. De Olympia dames gingen toen over op man-to-man, hetgeen de Red Stars dames de nodige ruimte gaf om iets terug te komen. In deze opleving lieten de Red Stars dames zien waartoe ze in staat zijn en kwamen ze terug op 30-39. rust al 53-27 aangetekend. De tweede helft werd door fantasierijk aanvalsspel en sublieme acties van de goed scorende Mars-brothers en Rob Kaatee volledig beheerst door Red Stars. Bij een 90-51 stand viel Red Stars iets terug en kon Frisol tot op 90-62 nade ren. Daarna gaf Red Stars weer de toon aan en kon het duel volledig naar hun hand zetten en uitspelen op een 100-66 eindstand. Met deze verdiende overwinning maken de jongens A nog steeds kans op het kampioenschap in deze landelijke divisie, waarin zij op vier punten af stand van de koploper staan. Topscorers in deze wedstrijd waren Rob Katee 24 en de Mars-brothers niet 26 punten. Komend weekend spelen de junioren-A op zaterdag 12 nov. om 19.00 uur UIT tegen PARKER-A. wat onzuiverheid qua opbouw, wat nog al wat misverstanden opleverde. Met wat meer zelfvertrouwen zal dit soort wedstrijden nog eenvoudiger kun nen worden omgezet in een positieve score. In vergelijking met de vorige wedstrijden bezat SW 2 nu wel het af makersinstinct dat ten volle werd uit gebuit. (10-15, 7-15,15-7, 9-15). Promotieklasse. SVV 3 verkreeg de volle winst op JS Jaski niet zonder meer. Vooral anpassing aan de grote hal was vereist. Via een 8-0 achterstand in de le set kwam SVV punt voo punt nader bij en scoorde uiteindelijk de beslis sende punten (15-9). Jaski eiste de 2e set voor zich op. hetgeen mede werd bewerk stelligd door veel netfouten en slechte passes aan SVV-zijde. Met een soepel lopende aanval werden tenslotte de 3e en 4e set eenvoudig uit gemaakt (6-15, 4-15). Eerste klasse. Uit het duel tussen SW 4 en Set Up had door eerstgenoemde meer dan 1 punt behaald kunnen worden. Met name in de 2e set werd een te scherpe pass ge hanteerd, zodat de aanval onder de maat bleef. Een spannende 3e set eindigde wat gelukkig in het voordeel van de opponent (12-15). Tweede klasse. SVV 6 moest de eerste set tegen Voleem weliswaar uit handen geven met 8-15, in de volgende sets echter bewezen zij overduidelijk, welke ploeg het meeste recht had op een overwinning, al ging de laatste set via een nipte stand (17-15) naar het 6e team. - SW 7 verloor reglementair met 3-0 van Olympia 8 door het ontbreken van een 6e speelster. In een eenzijdige wedstrijd heeft SVV 8 BG&SV 4 met de neus op de feiten gedrukt. Met name in de 3e set legde het 8e team zo'n soepelheid aan de dag, dat de opponent niet in haar spel kon komen (4-15). Ondanks het feit, dat dames 9 steeds beter spel laten zien, werd toch nog met 0-3 van BG&SV 6 verloren. In de eerste twee sets was BG&SV duidelijk de betere ploeg en maakte middels ser veren veel punten. SW bood meer te genstand in de 3e set, maar kon niet voorkomen dat de Baarnse ploeg met de 16-18 winst ging strijken. Heren. Promotieklasse. Het duel JS Jaski - SVV I bood het talrijke publiek volledig „waar voor zijn geld". Vrouwe Fortuna bleek in de slot fase van elke set Jaski nog het meest gunstig gezind te zijn, daar deze ploeg via nipte setstanden steeds aan het lang ste eind trok. De teams konden qua 'aanvat gelijkwaardig genoemd worden, terwijl ook de inzet aan beide zijde op timaal was. Dat desondanks SW I niet verder kwam dan 1 setwinst, mag dan ook niet worden geweten aan het ver toonde spel, doch aan het vriendelijke (voor Jaski tenminste) gezicht van voor noemde Vrouwe. Eerste klasse. Alleen in de tweede set wisten de SVV- reserves behoorlijk tegenstand te bieden tegen de zeer snelle aanvallen van Set Up uit Scherpenzeel, dat nu al als titel kandidaat beschouwd mag worden. Voor al in de verdediging konden de rood- witten niet voldoende rust vinden om de aanval voldoende te voeden (4-15, 12-15, 3-15). Tweede klasse. Een onnauwkeurige opbouw en romme lig spel lieten niet na een stempel te drukken op de wedstrijd SW 6 - Lim vio 2. In de 3e set moest door SVV zelfs een 8-0 achterstand weggewerkt worden, waarna via een lichte opleving toch nog 3 punten aan het totaal konden worden toegevoegd. Wedstrijdprogramma deze week SVV I (dames) treedt a.s. zaterdag in de Bunthal, 16.30 uur aan tegen Chi- copee/Energo 2. Om 18.30 uur wordt het duel dames 3e divisie tussen SVV 2 en Boemerang gespeeld. De heren ontmoeten vanavond, 20.00 uur in Sporthal Beukendal ICGV/VCS; ter wijl ook SVV 3 (dames) vanavond tegen het le team van diezelfde vereniging een thuiswedstrijd speelt. De voorbereidingen voor het traditionele kersttoernooi van Red Stars zijn al weer volop aan.de gang. Een toernooicommissie onder leiding van Willem Bolwerk heeft een aantal Soester en Baarnse scholen aangeschreven teneinde een snelle opgave van teams te krijgen. Het grootste aantal teams zal naar alle waarschijnlijkheid weer worden geleverd door de R.K. Mavo Soest. De gehele opzet verschilt toch in enkele opzichten met die van vorige jaren. De gemeente toonde zich voor het eerst bereid een subsidie te verlenen, met echter één restriktie, die inhield, dat alléén Soester en Baarnse scholen zullen mogen deelnemen. Dit betekent dat het totaal aantal mede- spelende teams van 255 (1976) zal te rugvallen op 150 (1977), hetgeen de plan ning van de wedstrijden aanmerkelijk eenvoudiger zal maken. Het financiële en het planningsvoordeel garanderen een vlot verlopend toernooi en zullen de naam die Red Stars in voorgaande jaren met dit toernooi heeft opgebouwd, zeker hoog weten te houden. Daar de toernooicommissie er niet zeker van is dat alle Soester en Baarnse scho len zijn aangeschreven, volgt hier het adres waarop nog inlichtingen over een eventuele inschrijving kunnen worden verkregen. Dit adres is: Heuvelweg 27, tel. 18884. Zaterdag 12 november wordt de nieuwe kantine van de Soester korfbalvereniging Eemvogels geopend. In de afgelopen maanden zijn twee kleedkamers omgebouwd tot een prachtige kan tine, waarmee een hartewens, in vervulling is gegaan. Eén en ander zal op feestelijke wijze plaatsvinden met o.a. een jeugdfestijn. optreden van P.V.O. en een veteranen- wedstrijd. Om 14.00 uur zal de officiële opening plaatsvinden en alle belangstellenden zijn van harte welkom op de Staringiaan. Zaterdagavond moeten de meeste teams aantreden in Beukendal. het program ma is: 18.00 uur. Eemvogels 1 - Houten 1 19.00 uur: Eemvogels A - Kameo B 21.30 uur: Eemvogels 2 - Huizen 4 22.15 uur: Eemvogels 3 - Doorn 5 mijnl PUMA-schoenen zijn zó uit de winkel goed voor el kg voet Van Weedestraat 46 - Tel. 02155 -13473 naast Albert Heyn

Soester Courant | 1977 | | pagina 21