MODE IS WAT MEN ZELF LEUK VINDT DIEPVRIESKIST WERKT NIET VOOR NIETS mniniiiininiiniiiHiiiMiiiiifi - 1 EET SMAKELIJK! HET HUIDIGE MODEBEELD VRAAGT OM KORTE LAARSJES Soester Courant van donderdag 10 november 1977 We mogen gerust zeggen dat de diepvrieskist in op mars is. Velen vinden zelfs dat zo'n toestel tot de normale" keukeninven taris moet worden gere kend. Wij zijn echter van mening, dat een dergelijke gedachtengang meer op een overtrokken voorstel ling van zaken berust. Die en die hebben er óók een, dus waarom ik niet, vraagt men zich af, zon der erbij na te denken dat dit geen steekhoudend argument is. Het gaat er nog niet eens in de eerste plaats om of u het geld „toch hebt liggen" om zo'n attribuut aan te schaffen; het gaat er in de eerste plaats om of u iets aan zo'n obstakel hebt. U kunt zelf beoordelen of u gemak hebt van een diepvrieskist. Bent u met z'n tweeën of hebt u een klein gezinnetje, dan zult u aan de gewone ijskast voldoende hebben. Hebt u een groot gezin of krijgt u geregeld eters (en vaak ook onverwacht)dan is het natuurlijk prettig te weten, dat er in de diep vriezer altijd een voor raadje ligt opgeslagen om op terug te vallen. Verdere voordelen van een diepvriezer zijn, dat u in de goedkope tijd aan bederf onderhevige etens waren inslaat, ze in de vriezer als het ware .in blikt' en ervan profiteert wanneer bedoelde zaken duur zijn geworden. Ook van andere aan bederf onderhevige artikelen kunt u wat inslaan en deze lange tijd bewaren. KEERZIJDE VAN DE MEDAILLE Maar elke medaille heeft een keerzijde. Wat vaak wordt vergeten is, datje er met een voorraadje achter de hand ook gauw toe komt (dure) gerech ten op tafel te zetten, die je voor een doordeweek- sedag niet gauw gekocht zou hebben. Wat in de vriezer zit is kort of lang geleden betaald, met het gevolg dat je het gevoel krijgt, dat wat je er uit haalt niets kost. Erger is dat je, zodra de diepvriezer is betaald on gemerkt in de veronder stelling verkeert, dat de praktische kist verder voor niets werkt. Maar voor niets gaat alleen de zon op (en onder)verder moet je voor alle pretti ge dingen betalen, óók voor het diepvriezen van etenswaren. Ga je finan cieel alles heel objectief bekijken, dan kom je vol gens de Stichting Verge lijkend Warenonderzoek tot de konklusie, dat het gebruik van een diepvries kist 19 a 24 gulden per maand kost aan stroom verbruik en afschrijving. De Stichting heeft 14 veel verkochte merken met een inhoud van 300 liter met elkaar vergeleken. Bij dit onderzoek kwam ook naar voren, dat de kisten sterk in stroom verbruik en bedienings gemak verschillen. Ook maakt de ene kist meer Maaltijden verstrekt in ge bruikte conservenblikken; bier dat naar petroleum ruikt; wormen in chocolade; maden, insekten of een pluk haar in een groentepot; een stukje koehuid in een kroket; muizen in melkflessen; schimmel in koek, jam en melk; bedorven vlees, wild en gevogelte; worpjes in vis; een naald in de fritessaus, en donsbedden zonder dons, ziehier een bloemlezing van de klachten waarmee de Keuringsdienst van Waren voor het gebied 's Hertogen bosch torig jaar te maken kreeg. Deze keuringsdienst bestrijkt een gebied van 76 gemeentes in Midden- en Oost-Brabant en zeven ge meentes in Gelderland. Tot grote opluchting van de Keuringsdienst besloot een banketbakker, die al regelmatig „gepakt" was wegens overtredingen, zijn zaak definitief te slui ten. In een supermarkt vonden keurmeesters van de dienst kakkerlakken in de boodschappen, de vlees vitrines en in de gebak- kasten. De dienst ontdekte voorts, dat banketbakkers hoe langer hoe meer gebruik maken van imitatie-slag room, niet van echte te onderscheiden. De konsu- ment blijft evenwel in de waan dat hij echte slag room krijgt. Slimme aan duidingen zijn vaak zo mistig, dat duidelijke voorschriften hiervoor no dig zijn, aldus het verslag van de betreffende keu ringsdienst. De „Shorties", korte moderne laarsjes die helemaal in het nieuwe modebeeld passen. De hakhoogte is 55 mm; de laars jes zijn verkrijgbaar in naturel, beige, bruin, grijs en zwart in de maten S-8'/tDe prijs draait om de 150 gulden. (Foto: Helio- form, Drunen). van Schiesser; foto's Walter Lautenbacher) lawaai dan de andere. Wel behaalden alle onder zochte kisten de vereiste temperatuur van 19 gra den onder nul. Conclusie: In deze ver handeling zijn we er be slist niet van uitgegaan anti-propaganda met be trekking tot de diepvries kist te makenevenmin hebben we zo'n attribuut extra aangeprezen. We blijven erbij dat grote ge zinnen en (vooral op het platteland) mensen die gezamenlijk met een familielid of een goede buur een half varken kopen heel veel plezier van zo'n kist kunnen heb ben. Bij een oordeelkun dig gebruik heeft de diep vriezer dan ook in der gelijke gevallen veel voor delen, die wel tegen de kosten opwegen. Maar wie zo'n keuken-attribuut aanschaft „omdat ande ren het ook hebben", moe ten er wèl rekening mee houden Lan zo'n kist een „duur paardje op stal" te hebben. Een diepvrieskist kost aan afschrijvingskosten en stroom meer dan u denkt maar zal i» vele gevallen zijn geld toch wel waard zijn. (Foto: Philips). beslist nog wel dat de jeugdige modebewuste jongeren dit voorjaar al een stormloop hielden op korte laarsjes. Het gevolg daarvan was, dat er ook uit kringen van niet zo piepjonge vrouwen stem- De mode begint op de huid. Vandaar dan ook dat het voor de onder mode, de nachtkleding en de housedresses de modetendensen van de bovenkleding worden overgenomen. Het fijne van de nieuwe herfst-wintermode is, dat je nog steeds alles kunt dragen wat je zelf leuk vindt. Geen streng dirigismegeen dwin gende voorschriften geen slaafs volgen van Pari j se, Italiaanse, Weense en andere (soms verknipte of eigenwijze) couturiers. Naast de normale leng te, die kniebedekkend en kuitlang is, domi neert de vrouwelijke maxilengte. Maar hier en daar, in het bijzon der voor de zuidelijke vrijetijdsmode, heeft het opwindende mini de kop weer danig op gestoken. Een wat vreemde vergelijking, maar u begrijpt wel wat we bedoelen. Smal le, zeer slanke elegan- ce, nostalgische roman tiek, vlotte nonchalance en klassieke eenvoud, al deze stromingen zijn en vogue, terwijl ook sportieve rustieke mode steeds meer ter rein wint. De modieuze nachtkleding-kollektie ligt helemaal in de trend van de veelzijdige moderichtingen, maar gaat duidelijk uit naar ;de zachtvloeiende, de [huidvriendelijke ma terialen. Veel nacht hemden zijn niet te on derscheiden van house dresses en vervullen dan ook een dubbele funktieom heerlijk zacht en probleemloos in te slapen èn om als een fee mee door het huis te dwalen of heer lijk naast de haard te relaxen. Foto boven: Het zou in een zeker o-pzicht verkwistend en onver standig zijn dit char mante nachthemd al leen maar in de slaap kamer te dragenZo wel de stof als het mo del maken het dan ook geschikt om tevens te dienen als housedress. Materiaal: lichte flanel uit 35 procent katoen en 65 procent kunstvezel stof. Het nachthemd be hoort tot de serie „Punkt-Bordüre Foto onder: Ook deze frivole nachthemdjes voor oudere meisjes en jonge vrouwen zijn uit stekend geschikt om buiten de slaapkamer gedragen te worden. Verkrijgbaar in lang en drie-kwart. Materi aal: 100 procent katoe nencretonne. Uit de Country-Serie (De modellen behoren tot de nieuwe kollektie „Shorties", de naam zegt het alkorte laarsjes pas sen helemaal ln het nieu we modebeeld. U zult ze deze winter dan ook heel veel zien dragen en zult ongetwijfeld zelf ook aan deze charmante en vooral ook funktionele „basis mode" willen meedoen. Bij de presentatie van de Parijse kollekties enige maanden geleden bleek al duidelijk, dat de trend óók wat schoeisel betreft helemaal een terugvallen is op de zorgeloze, elegan te mode van de twintiger en dertiger Jaren. Schoei sel behoort zeer duidelijk tot het modebeeld en ac centueert de kleding zelfs. De jeugd is ln vele uitingen tegenwoordig progressief, wat in het extreme wel ontaardt in excessen, maar ontdaan van over bodige franje, protest- en provocerende tendensen toch wel een grondvorm van de toekomstige mode lijnen en -uitingen laat zien. Zo herinnert u zich men opgingen met korte laarsjes op de markt te komen. Welnu, ze zijn er gekomen, de „Shorties". In een ruime sortering waaruit ook u ongetwij feld een keuze kunt maken.

Soester Courant | 1977 | | pagina 29