tegen boom twee doden Soester Courant GRATIS! Geen centrum aan de Parklaan QS KON TAKT Kampeerbus Een boek, een boek, jawel maar welk boek? Maakditjaar uw eigen wenskaart. De gelukkige Winkelkringklant van deze week Israëlische week bij Gebr. Van Dam Honsbergen VAN r-ESSEN-i LENZEN BRILLEN Honderd aulden in de Van Weedestraat JAAR Conimex bij NCVB Soestdijk Getipt voor echte knullen, toffe kleren van Mikimo om zo mee weg te lopen waar kleren kiezen kinderwerk is Bejaarde vrouw ernstig gewond bij aanrijding Automobilist rijdt hek plat Besteed één avond in de week nuttig VAIM OOSTEN Studentengroep Centrum voor Soest": De oplossing vindt U bij: boekhandel tot 1 januari 1978 GRATIS! De abonnementsprijs is zeer laag, slechts 10,- per halfjaar. optiek Stuur of breng ons deze bon Van der Huchtschool won t.v. kwis „Tweekamp" Schrijfavond Amnesty International Stunt va week! Soester Courant van donderdag 10 november 1977 winkelcentrum 'HARTJE-ZUID' Kodacolorl Twee inwoners van Soest, de 25-jarige Ronny van Dijk en de 21-jarige Jan Admiraal, hebben in de nacht van woensdag op donderdag het leven verloren bij een verkeers ongeval op de Biltseweg ter hoogte van het Spiehuis. De auto waarin zij meereden, botste door onbekende oorzaak tegen een boom. Het ongeluk gebeurde 's avonds om kwart over twee. De auto, een kampeer- bus, bestuurd door de 26-jarige Ameri kaanse militair D. L. D. uit Soest, reed in de richting Soest. Op onverklaarbare wijze is de bestuurder van de weg ge raakt. De auto botste in volle vaart tegen een boom en was total-loss. Alle drie inzittenden werden uit de wa gen geslingerd. Voor twee van hen mocht hulp niet meer baten. Bestuurder D. werd ernstig gewond naar het Baarn- se ziekenhuis Maarschalkerbos gebracht en van daaruit naar het Matthijsenzie- kenhuis in Utrecht. Haal om de keuze makkelijk te ma ken de boeken molen. U vindt er ruim 600 kado-ideeën in. Dus óók dat heel persoonlijke, goed gevonden Boek. De NCVB afd. Soestdijk houdt haar ledenvergadering hedenavond in het wijkgebouw van de Emmakerk, Regen- tesselaan 2. De avond wordt verzorgd door Conimex B.V. te Baarn. Aanvang 8 uur. Hoe oud je ook bent, één, zes, tien of dertien jaar, het geeft niet. Mikimo heeft voor jou altijd oer fijne kleren. En 't zit hoe dan ook als gegoten. Normaal toch Broeken horen nu met strakke pijpen. In stoere rib of stevige jeans. En wat dacht je bijvoorbeeld van zo 'n echte n knicker-bocker. Dfig er dan een leuke trui en sportkousen 'bij. en je blaak t' 't. Mikimxr heeft keuze te ovèrr Zo ook joppers in te gekke kleurige houthakkersruiten. Ja daar raak je beslist weg van. Leren jacks en super snelle ski-pakken. Ga maar eens kijken, het hangt er pasklaar voor jou. En vergeet niet de sokken, riemen, mutsen enzovoorts, want het past er allemaal bij. Tot ziens dus. BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 SOEST. TEL 02155-16286 De 85-jarige mevrouw H. C. W: P.-M. is maandagmorgen ernstig gewond ge raakt toen zij werd aangereden door een bestelauto. Zij stak te voet de Vondel laan ter hoogte van de splitsing met de P. C. Hooftlaan over. Zij lette daarbij niet op het verkeer. De 39-jarige be stuurder H. A. van I. uit Nieuwegein die over de Vondellaan in de richting Amersfoort reed kon haar niet meer ontwijken. Mevrouw W. P. is overge bracht naar ziekenhuis Zonnegloren. Haar toestand was vanmorgen kritiek. Een onbekend gebleven automobilist heeft op de Birkstraat een houten hek kapot gereden. Het hek staat voor de woningen van de families S. en De J. Het was vernield over een afstand van zeven meter. De politie trof ter plaatse diverse auto-onderdelen aan. Onderzocht wordt nog wie de dader is. De omroep AROS doet een beroep op mensen die bereid zijn één vrije avond aan de omroep te besteden. Binnen niet al te lange tijd zullen er weef énkele nieuwe medewerkersisters aangesteld kunnen worden. Vanzelfsprekend moeten de personen die graag bij de AROS willen werken, voldoen aan o.a. het volgende: - minimum leeftijd 21 jaar - redelijke taalkennis - op de hoogte zijn van muziek - voor publiek durven presenteren - gemiddeld één avond in de studio te werken. Bent u geïnteresseerd in deze leuke - omroep - hobby en wilt u er meer van weten, schrijf dan een briefje naar de secretaris van de AROS, Postbus 193, Soest. Na een stemtest kunnen wij u misschien ook als medewerker(ster) van de AROS begroeten. De KodakWensprent, Heel origineel,veel persoonlijker. fotografie WW OUDEUTRECHTSEWEG36 SOEST-TELEFOON 13109 In het derde en laatste hoofdstuk van hun bezwaar tegen hej ontwikkelingsplan soest 1977, maken de drie studenten aan de Technische Hogeschool Delft, die tesamen de afstudeergroep „een centrum voor Soest" vormen, hun bezwaren kenbaar tegen het hoofdstuk „verkeer" in het ontwikkelingsplan Soest. Hun bezwaren richten zich voornamelijk tegen een drietal punten, te weten: de voorgestelde situering van het Centrum aan de Parklaan, het opheffen van de funktie van lokale verkeersweg van de verbinding Ossendamweg-Nieuweweg-Beukenfaan en het aanleggen van het gedeelte van de Centrumweg vanaf Nieuweweg, over de Eng, tot de Birkstraat. Hiernaast hebben zij nog een aantal argumenten dat één en ander moet onderstrepen. Zo stellen zij, dat de verkeerstoename met 30% zeer twijfel achtig wordt, zeker nu de groei van Soest aanzienlijk minder zdl zijn dan in vorige plannen werd voorzien. Ook verdient het volgens hen de voorkeur om eerst te bekijken of het doorgaand verkeer in derdaad de nieuwe verbinding over de Koningsweg gaat gebruiken. Dit temeer daar de kosten voor deze verkeersoplos- sing zó hoog zijn dat in geval van mislukking de financiële middelen om Uctii aiouug paosende maatregelen te treffen vrijwel uitgeput zijn. Ook de verkeersdrukte, die nu de Ossendamweg en de Vondellaan kennen, zal volgens hen verschoven worden naar andere buurten en het winkelcentrum bij het busstation. Het landschappelijk waar devolle van de Eng zal, ook bij ingra ving, ernstig aangetast worden doordat een uniek agrarisch natuurgebied wordt veranderd in een kunstmatig ver keersgebied. Door het verkeerslawaai zal ook de rust in het gebied verdwijnen wat een negatieve invloed heeft op het milieu. Soesterbergsestraat 53 Telefoon 02155-12419 Soest. Deze week ontvangen niet alleen onze vele abonnees maar ook de weinigen die nog niet op ons blad geabonneerd zijn. onze courant aan huis bezorgd in een gedeelte van Soest. Zij. die nog geen abonné zijn doch ons nu onderstaande bon ingevuld doen toekomen ontvangen ons blad De Soester Courant brengt elke week zeer uitvoerig alle plaatselijk nieuws met vele foto's: de officiële bekendmakingen van de gemeente, uitvoerige raadsverslagen. interessante artikelen, kerkdiensten voor alle kerken, dokters- en apotheekdiensten, vragendienst (gratis voor abonnees), sportverslagen en sportprogramma's en alles wat U in een goede plaatselijke courant niet mag missen. Van uw mooiste kleuren- negatief maken wij heel bijzondere Kerst-en Nieuwjaarskaarten. Hele maal anders, zeer persoonlijk, 't Zijn prachtige Kodak Selekt Prints op het formaat 1K18 cm. die het predi kaat Kodjk Wensprent zonder meer verdienen. Haarscherp. Briljante, levensechte kleuren. Voorzien van uw wensen. En beslist niet duurder dan een gewone Kerst-en Nieuwjaars kaart. Maak vóór 15 november uw wensen kenbaar bij: Steken wij U even een hart onder de riem! OOGMETINGEN OP AFSPRAAK Birkstraat 2, Soest, tel. 12874. Ondergetekende Adres: wenst zich te abonneren op de SOESTER COURANT en wenst de tot 1 januari 1978 verschijnende nummers gratis te ontvangen. Handtekening N.B. U kunt ook Uw abonnementsopgava telefonisch doorgeven aan onze administratie tel. 14152. De firma Cornelissen in de Winkelkring Van Weedestraat heeft deze week de taak om aan de gelukkige winkelkringklant de bonnen met een gezamenlijke waarde van 100,- te overhandigen. Hot besteden van dit bedrag in deze winkelkringzaak zal ook nu beslist geen problemen opleveren. Foto Swager Indien U zichzelf herkent op deze foto, bent U de gelukkige winnaar van vier waardebonnen van 25,- elk. Kom met deze Soester Courant naar ons kantoor van de Soester Courant, Van Weedestraat 29. Indien er geen twijfel bestaat omtrent de overeenkomst tussen u en de foto, ontvangt u de foto als een waardevol document. De winkelier voor wiens winkel u werd gefotografeerd zal u direct bij het inleveren van de foto de vier waardebonnen ter hand stellen. U kunt ze direct of later besteden. De totaal verwoeste auto, zoals deze zich om de boom heenwrong. Foto „De Nachtwacht" Op vrijdag 18 november a.s. start in deze supermarkt een actie om de staat Israël nog beter bij ons bekend te maken. Op politiek gebied krijgen wij daarover genoeg te horen maar nu is er voor ons de gelegenheid nader kennis te maken met de producten van allerlei aard uit dat land. In 1976 bezochten alleen uit Nederland ruim 30.000 mensen als toerist dit mooie land met zijn 3Vi miljoen inwoners en een oppervlakte van ruim tweemaal die van Ne derland. De zaak van Gebr. Van Dam zal vanaf 18 november gedurende éèn week omge toverd zijn in één grote show van Is raël, iets waarvoor vanuit de Israëlische Ambassade grote belangstelling bestaat. Wat wordt u daar door een zestal hos- tësses op die vrijdag e"h de zaterdag zoal gepresenteerd Israël is voor deel industrieel en deel agrarisch. Uit de industriële sector zult u daar dan ook zien aller lei sieraden van goud. zilver, koper etc., met de hand vervaardigd en be schilderd aardewerkhoutwerkartike len uit de beroemde studio Frank Meis ier, met de mond geblazen en hand beschilderd glaswerk. Aafab B.V. te Amersfoort toont u een collectie blokfluiten en grotendeels met de hand gemaakte gitaren, welke op vijdag en zaterdag in de zaak ook voor u bespeeld zullen worden. Textiel uit Israël als overhemden, T- shirts e.d., teveel om op te sommen. Daarvoor kunt u beter zelf gaan kijken. Uit de agrarische hoek komen recht streeks geïmporteerde kalkoenen uit Is raël iets voor de Kerstdagen? Lamsvlees, lamsbout en lamskotelet, lamsrug en een overvloed aan vruchten. We doen maar een greep: grape-fruits en avocado's met een demonstratie erbij dus PROEVEN. Verse dadels, artisjoks citsli, woestijnvijgen. Doordat u kunt proeven zal het u gemakkelijk zijn om na deze persoonlijke kennismaking veel te gaan waarderen. U kunt daar ook een stand vinden van NEAR EAST MINISTRY uit Voorthui zen met souvenirs uit Israël welke u kunt kopen en waarvan de opbrengst ten goede komt aan dat land En of dit alles nog niet genoeg zou zijn: loop op die vrijdagavond 18 november om plm. 8 uur ook eens binnen in de grote zaal van Honsbergen. De entree en het kopje koffie zijn gratis en u kunt daar zien optreden de Volks dansgroep „Terpsichore" uit Amers foort met Israëlische dansen en de tie nergroep „Lechaim" uit Huizen, die Israëlische liederen brengt met gitaar begeleiding van Jan van den Heuvel. Houdt die week goed in de gaten. Wel licht kunt u dan al een keus maken, niet alleen direct voor uw keuken maar ook voor naderende feestdagen als St. Nicolaas en Kerstmis, waarvoor velen iets aparts willen brengen - ook aan ca deautjes - ter verhoging van de huise lijke gezelligheid. De leerlingen van de Van der Hucht mavo voor JTVO-onderwijs hebben zater dagavond in Tweekamp, een kwis voor middelbare scholieren, de kleuren van Soest succesvol verdedigd. Na de land- en tuinbouwschool uit Hoorn wist de school als tweede de halve finale te bereiken. Het team bestond uit: Frèuiklin Anken, Marieke van Vlierden, René Vellinga, Pieter Post en Patricia Mul. Zij slaagden erin om de in de vijf ronden door Judith Bos en Dick Passchier gestelde vragen zó te beantwoorden, dat zij de teams van Aerdenhout, Amsterdam en Oosterbeek ver achter zich lieten. Als eerste trad voor Soest Franklin Anken in het strijdperk, die voor de Van der Huchtschool drie punten in de wacht wist te slepen. Marieke en René, die door het inzetten van de joker dubbele punten voor Soest binnenhaalden, en Pieter en Patricia zorgden voor de rest van de in totaal 15 behaalden punten. De werkgroep Soest en omstreken van Amnesty International houdt woensdag avond 16 november weer haar maande lijkse schrijfavond in het Amnesty:Cen- trum. Middelwijkstraat 72 (zjj-ingang). Er wordt om 20.00 uur begonnen. Deze avond zullen er weer brieven en kaarten geschreven worden voor men sen die gevangen zijn gezet om hun mening, geloof, huidskleur, ras of sexe. Zij die willen meehelpen iets voor deze mensen te doen zijn hartelijk welkom op deze avond. Er wordt gezorgd voor schrijfmateriaal als briefpapier en enveloppen, postze gels en dergelijke. Ook een kopje koffie ontbreekt niet. Zij die voor de eerste keer komen worden graag, als zij dat wensen, wat op weg geholpen. Verdere informatie over deze schrijf avond verstrekt Mevr. T. van Rijn, Haverweerd 80. Soest, tel. 11054. Kijk maar naar onze hartje-zuid aanbieding op pagina 18

Soester Courant | 1977 | | pagina 3