Karnaval 1978 150.000 inbraken per jaar. bri l-centrum )tn 1 „CHARLES JOURDAN" luk: 5 EXCLUSIEF VOOR SOEST EN BAARN tie Wie wordt de nieuwe prins? Autorijschool M. LOS HARMONIE VAN KRUIN TOT KIN Burgerlijke Stand KLEUR PASFOTO TIPS VOOR DECEMBER Méér dan Andriessen Alarmerings Apparatuur! ii Andriessen Dealarmeringsmensen. Agenda gemeenteraadsvergadering 17 november Uw succes is onze o> Uw succes is onze Concert in Johanneskerk te Amersfoort Sloopboerderij in de brand SPECIAAL OPTIEK NATUURLIJK GEZICHT '78 bij de Schouwburg PvdA Soest staat achter drs. Den Uyl wü© mWö Welfare-tentoonstelling en verkoopmiddag in het „Groot Engendaal" Geen mogelijkheid inschrijven Steenberghe Soester Courant van donderdag 10 november 1911 llete JF BV T3-5 De aktiviteiten van de Soester Karnavalsvereniging ..Oe Narre Knollen" voor de komende karnavalsevenementen zijn reeds in voile gang. Het bestuur onder leiding van voorzitter Frans Bosman heeft voor haar leden voor a.s. zaterdag weer het Prinsenbal georganiseerd. Dit feest dat altijd sa menvalt met de 11e van de lie (twee gekke getallen voor de 11e dag van de 11e maand) is uitsluitend toegankelijk voor leden van de vereniging en begint zaterdag a.s. om 8.30 uur in het restau rant van het „Soester Natuurbad". Op dit Prinsenbal wordt dan de nieuwe Prins voor het komende Karnaval be kend gemaakt, waarna hij met zijn Raad van Elf en zijn dansmariekes op het feest zijn intrede zal doen. Het bestuur heeft tot nu toe de naam van de nieuwe prins goed geheim kunnen houden, terwijl ook niemand buiten de Raad van Elf weet op wat voor originele manier (ieder jaar weer een speciale attractie) de Prins zijn intrede zal doen. De toegang voor de leden is op vertoon van de lidmaatschapskaart gratis. Niet leden, die toch graag deze en volgende avonden van „De Narre Knollen" willen bijwonen, kunnen zich zaterdagavond bij de ingang van het Restaurant als lid opgeven. Evenals voorgaande jaren zul len de Soester Narre Knollen er wel weer een gezellig feest van maken. tja, wie kan er nou overal tegelijk zijn Vraag eens dokumentatie aan. Voor dc veiligheid. f V Geregistreerd bij het TBBS. C.H.J. ANDRIESSEN ZN. B.V. EMMASTRAAT 47, HILVERSUM, TEL. 035-13822. De Soester gemeenteraad behandelt op 17 november de navolgende agenda. De openbare vergadering wordt gehouden in de zaal van de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg en begint om 19.30 uur. 1. Notulen vergadering d.d. 21 septem ber 1977. 2. Ingekomen stukken. (2) a. Brief d.d. 13 oktober 1977 van de voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Soest, waarin wordt medegedeeld dat de heer E. A. Banki benoemd is verklaard tot lid van de raad der gemeente Soest, zulks ter vervulling van de plaats, ontstaan door-het ontslag van mevrouw G. G. A. Alting-Ambro- sius, met voorstel de brief voor kennis geving aan te nemen, b. Aanbieding van de gemeente rekening 1975 met voorstel deze in behandeling te nemen en in een volgende vergadering - nadat de rapporten van het Verificatie bureau van de Vereniging van Neder landse Gemeenten zijn ontvangen - voor lopig vast te stellen. 3. Vragenhalfuurtje. 4. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de uitgaven van: a. het openbaar kleuteronderwijs over 1976: b. het openbaar gewoon lager onderwijs over 1976 c. het openbaar Mavo over 1976. 5. Voorstel tot het vaststellen van: a. de vergoeding ex artikel 103, 2e lid van deLager-onderwijswet 1920 (exploitatie vergoeding): b. de vergoeding ex artikel 191 van het Besluit Buitengewoon Onderwijs 1967 (exploitatievergoeding) c. de vergoeding ex artikel I03bis van de Lager-onderwijswet 1920 (vakonder wijs): d. de vergoeding op grond van artikel 75 van de Kleuterondewijswet, alle over het jaar 1976. 6. Voorstel tot wijziging van de begroting voor 1975 en 1976. 7. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de reconstructie van een gedeelte van de Van Weerden Poelmanweg. 8. Voorstel tot vaststelling van het tracé van de „Centrumweg". 9. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van door de Stichting Fran ciscaanse Bejaardenzorg, Verpleging, Verzorging en Opleiding ten behoeve van het project Mariënburg te sluiten geld leningen. 10. Voorstel tot vaststelling van een „Subsidieverordening amateur-kunst- beoefening". 11. Voorstel tot het garanderen van een door de Stichting Wijkdienstencentrum Soesterveen aan te gane geldlening. 12. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan mevrouw A. J. Duit-Ver- haert als hoofdleidster van de openbare kleuterschool aan de Nachtegaalweg, alhier. 13. Beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het aanleggen van een beregeningsinstallatie in het tennispark Schrikslaan. 14. Voorstel tot het verdagen van de beslissing op een beroepschrift tegen het weigeren van een bouwvergunning. 15. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de bouw van een kleed-clubgebouw aan de Ko ningsweg. 16. Voorstel tot het verlenen van onthef fing als bedoeld in artikel 1 van de ..Zoneverordening Hinderwet" ten be hoeve van a. het uitbreiden en wijzigen van een fotografische industrie op/in het perceel De Beaufortlaan 28 te Soest; b. het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een inrichting, bestemd tot het opslaan en mengen van lakken en pvc-compounds, op/in het perceel Dorresteinweg 71 te Soest. Sh Van Lenneplaan 47 Telefoon 1 66 21 Op dinsdag 15 november a.s., aanvang 20.15 uur geeft de Orkestvereniging Amersfoort een Concert in de Johannes kerk aan de Westsingel nr. 30 in Amers foort. Het orkest staat onder leiding van de dirigent Jan Felderhof. Als soliste treedt op Martine Visser in het Con cert voor Clavecimbel en Strijk orkest in d-klein van Joh. Seb. Bach. Uitgevoerd worden werken van Carl Ph. Em. Bach, George Ph. Teleman, Mozart en Haydn. Jongelui hebben het afgelopen week einde brand gesticht op het dak van de boerderij van Van der Heuvel aan de Koningsweg. De boerderij wordt niet meer bewoond en is voor de sloop bestemd in verband met de bouw van Overhees ii. Het college van b. en w. heeft zich akkoord verklaard met het verplaatsen van de voetgangersoversteekplaats op de Klaarwaterweg en het aanleggen van een voetgangersoversteekplaats op de Obrechtstraat hoek Willaertstraat. Bij wijze van proef wordt éénrichtings verkeer op de Julianalaan en de Wilhel- mina ingesteld. B. en W. besloot geen woonerf voor het complex Apollo in Soesterberg in te stellen. Charles Jourdan, één der grootsten op het gebied van mode-accesoires, wereldberoemd als ontwer per en maker van modieuze schoenen creëerde een nieuwe expressieve lijn in de brillenmode, onder de naam „Expression". Het geheel geeft een ruimtelijk, speels en fascinerend effect, dat in de natuurlijke harmonie van het gezicht altijd het verleidelijkste is. Het hele kleurenscala is gekozen in transparante en uni-kleuren om het gezicht expressiever te doen spreken. Charles Jourdan weerspiegelt met zijn unieke collectie brillen de perfecte eenvoud om de volle glorie van het „vrouw-zijn" te laten uitkomen. WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT17A - Telefoon 17120 Het is zover. De bril is getemd. De tijd van de wilde uitspattingen is voor bij. De bril is rustig geworden, bescheiden van formaat, bedeesd van kleur. Zo past hij goed in het gezicht anno 1978. Dat is een natuurlijk gezicht. Dat is ieder een eigen gezicht. Dat is harmonie tussen persoonlijk karakter, make-up, haar en bril-montuur Harmonie van kruin tot kin. De nederlandse opticiens lieten onlangs zien, hoe die harmonie eruit kan zien. Samen met de wereldberoemde kapper Christiaan en General Cos- metics. i W-iWOMM In het beeld van natuurlijkheid past een natuurlijke make-up. Bruinen en grijstinten voor de ogen en de wenkbrauwen, variaties van rood en bruin voor de lippen. En tenslotte het haar. Voor kapper Christiaan het toppunt van natuur lijkheid. Gezond, levendig haar ver dient het niet, tot een onbewege lijk kapsel veroordeeld te worden. Haar mag ieder moment anders zijn. Krullend of golvend. Samen gevlochten of loshangend. Gezicht '78 vormt een natuurlijke harmonie tussen monturen, haar- verzorging en make-up. Twee kunststof monturen harmoniërend met wenkbrauwlijn, in transparante bloemen- en vruchtentinten; vrij hoog ingezette neus, hoog aangezette veer. Natuurlijkheid, daar gaat het om. Ook bij de brillen. De kleuren van de monturen spelen dan ook in op de natuurlijke tinten, die in het hele modebeeld van dit seizoen een rol spelen. De neons, de bruinen, de groenen, de neutralen, de pastel en de bloemen- en vruchtènkleuren. De ronde vormen en het niet al te grote formaat van de brillen har moniëren met de gezichtsvormen, waarbij wordt uitgegaan van de neus en de wenkbrauwlijn. De po ten van de bril (of lievergezegd de veren) zijn hoog aangezet, de bril zit diep en gemakkelijk. Kunststof is een favoriet materiaal, zowel voor de glazen als voor de monturen. Het is sterk en licht in gewicht, het biedt eindeloze mogelijkheden voor vormgeving en kleur. Enkelvoudige kleuren, gekombineerde kleuren, transparant of half-doorzichtig. De vormen zijn rond, hoekig of afge plat. Kunststof kent geen grenzen. Maar ook de metalen monturen lo pen mee in het nieuwe kleuren- Kunststof monturen voor dames en heren met harmoniërende brauwlijn. Heren bril khaki naar zwart; Damesbril rechts transparant met neonkleuren; Damesbril links transparant in pasteltinten. GEBOREN: Nathalie, d.v. G. R. van Gerven en M. van Dijk. - Jans Nicolette, d.v. J. Mus- tamu en F. Latupeirissa. - Vanessa Christina, d.v. J. P. van der Linden en C. J. van den Broek. - Lisette Maria, d.v. F. V. Klip enC. M. Bruseker. - Serfinaz, d.v. I. Gümüs en A. Höker. - Judith Petronella Gerarda Maria, d.v. J. T. Thijssen en J. M. van der Wal. - Ferry, z.v. N. van Es en J. P. J. Tiggelaven. - Bas, z.v. C. van den Broek en A. M. de Groot. - Jeroen Leonard, z.v. C. M. Manders en B. L. G. Zwartkruis. - Patricia Geertruida Maria, d.v. M. Ade- ma en G. A. M. Koppers. - Steven, z:v. W. Roest en A. van der Rijt. - Annemieke, d.v. G. A. Boeren en M. G. Hartogh. ONDERTROUWD: W. van Maanen en M. D. C. Feij. - H. Brons en E. M. van Bolderick. - A. T. M. Hanssen en WJL. Verlaak. - A. M. EJ Brom en H. M. Helmerhorst. - A. J. Mooibroek en C. S. ten Caat. - W. van den Hoek en T. Groenewoud. - J. J. Veldhui zen en G. Brand. - R. Varon en E. A. C. Deurloo. OVERLEDEN: Jacoba Huisman, wed. v. G. J. van Leeuwen. - Harmen Colvoort, echtg. v. D. Koopman. - Jan Victor Bosch, echtg. v. J. M. Dijkman. Burberry De originele Engelse regenmantel Onmisbaar in Uw garderobe. Nu een grote keuze in vele modellen in de nieuwe kleuren vanaf f 298,- Komt U eens kijken bij Uw modehuis. (Eigen parkeerterrein, ingang Mulderstraat, bereikbaar met buslijn 3, 4, 9 en 16). mr Nachteg cLl J3cx4Au£vuv HT Nachtegaalstraat 16-18 - Utrecht Telefoon (030) 332242' De afdeling Soest van de Partij van de Arbeid heeft zich donderdagavond uit gesproken voor het steunen van forma teur drs. J. den Uyl in zijn werkzaam heden inzake de kabinetsformatie. Zij deed dit door het na lange discussie aannemen van een motie van de heer Van den Bos. Deze motie luidt alsvolgt: „De Partij van de Arbeid, afdeling Soest, in verga dering bijeen op 3 november 1877, over wegende dat het van groot nationaal belang is dat het zo moeizaam bereikte regeerakkoord thans ten spoedigste wordt uitgevoerd: betreurt de halsstar rige houding van het CDA in de onder handelingen; spreekt haar vertrouwen uit in de zittende tweede kamerfractie van de Partij van de Arbeid en in de door de formateur aanbevolen kandidaat bewindslieden uit eigen kring; draagt de afgevaardigde voor het buitengewone congres op in bovengenoemde geest zijn stem uit te brengen". Een en ander werd besproken tijdens een buitengewone ledenvergadering van de afdeling Soest van de Partij van de Arbeid, waar de stemverhouding met betrekking tot deze motie 30 vóór en 7 tegen was. Wij brengen in uw VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 Op woensdagmiddag 16 november a.s. organiseert „Groot Engendaal" Dal- weg 42 een tentoonstelling van welfare artikelen, die in de loop van dit jaar door de bewoners zijn gemaakt. Verkoop van deze artikelen zal geschie den van twee tot zes uur. Om deze mid dag tevens een bazar-tintje te geven, zijn er aan de verkoop enkele atrakties verbonden, zoals: een loterij, grabbel ton voor de kinderen, enz. Verder zal er een demonstratie worden gegeven van het branden van letters in hout. Consumpties zullen U tegen een rede lijke vergoeding worden aangeboden. De opbrengst van deze middag zal wor den besteed tot het aanschaffen van nieuw materiaal voor ons welfare werk. Regelmatig komen er bij de gemeente verzoeken binnen om ingeschreven te worden voor een premie-koopwoning in het bestemmingsplan „Steenberghe 2". Inschrijving hiervoor is echter nog niet mogelijk. Het heeft dus geen zin zich nu hiervoor al op te geven. T.z.l. ver schijnt er in de plaatselijke pers een ad vertentie, waarin zal worden aangekon digd dat inschrijving mogelijk is. ledereen die een briefje schrijft krijgt als antwoord „nog geen mogelijkheid tot inschrijving Gaat u een pakje per post verzen den, zorg dan voor een stevige ver pakking met een adres op, maar ook in het pakje. Bezorg het niet te laat op het postkantoor want de P.T.T. heeft het druk. Een klein cadeautje, verpakt in alu miniumfolie, kan in een taart worden meegebakken. Denk er om, dat bepaalde plastics en andere kunst stoffen niet tegen warmte bestand zijn! U schrijft gemakkelijker een ge dichtje als u begint met de eerste re gels van een bestaand sinterklaas versje. Voor dieetpatiënten is bij de chocolaterieën en delicatessenzaken (zeker in de buurt van een ziekenhuis) chocolade, biscuit, drop, appelmoes, vruchten in blik, limonade en jam zonder suiker en leverpastei en bis cuit zonder zout verkrijgbaar. Chocoladelettervlekken kunt u ver wijderen met zeepspiritus of een boraxoplossing. Het vet van de melk verdwijnt met een beetje tetra. Betrek vooral alle zieken in het feest. Zo'n gezellige dag zal bijdragen tot hun genezing

Soester Courant | 1977 | | pagina 7