Centrale jeugdbibliotheek kon 3000ste lid noteren Vijftig kilo tulpenbollen naar Soest Duitsland Nieuwe enquête over belangstelling voor eentrumpl is „grote kolder". an Frank Zaterdagavond slachtbingo bij B.D.C. Frank Tandheelkundige hulp voor jeugd in ziektekostenverzekering Frank Frank Werkgroep Leefmilieu Soest: Bekendmaking Bekendmaking HOUTSNIJ- gereedschap Automobilist krijgt rijverbod Vriendschap Soest-Soest nog intensiver: Inbraken en diefstallen Het gasbedrijf in de maand september Jongelui bekennen diefstallen Biologieles op de Engh Slagersmes onder zitting autostoel Dan-graad examens Lamp gestolen Overleden aan gevolgen van aanrijding Soester Muziekgezelschap trad op in Van Arkel Instituut Intrekking besluit parkeerverbod Vondellaan Bejaarde ernstig gewond Meisje bij oversteken aangereden Kunstschilders OLIEVERVEN VERNISSEN en DOEKEN Agenda Soester gemeenschap Soester Courant van donderdag 10 november 1977 De werkgroep Leefmilieu Soest heeft een afschrift van haar brief aan de Provinciale Planologische Dienst betreffende het Centrumplan, gestuurd aan de gemeenteraad van Soest. Tevens wijst zij dit college erop dat een nieuwe enquête naar de belangstelling van de winkeliers voor het nieuwe centrum, absoluut overbodig is, aangezien een recent gemeentelijk onderzoek al uitwees dat 90% van de middenstanders tegen de bouw hiervan is. Bovendien vindt de werkgroep dat de nieuwe gemeentelijke enquête dreigt uit te gaan van een fundamenteel onjuiste vraagstelling. De gemeente vraagt of een nieuw centrum gewenst is, maar verzuimt daarbij een alternatief te noemen als keuzemogelijkheid. De werkgroep noemt dit „fundamenteel onjuist" omdat dit het punt is waar de hele discussie om draait. Sporthal en zwembad De werkgroep Leefmilieu Soest vindt het merkwaardig dat de gemeente in haar ..Ontwerp-Bestemmingsplan Centrum te Soest" nog geen 5 regels wijdt aan deze beide projecten. Zij wekt eerder de indruk dat de sporthal geheel achteraan op haar verlanglijstje prijkt en dat hierover nimmer serieus en uitvoerig wordt gesproken. Nu het centrum gered moet worden, vindt de groep, wordt dit project „aangedikt", hoewel er nooit gebleken is dat er behoefte is aan een sporthal naast de reeds bestaande. Ook op grond van de landelijke normen komt Soest, dat volgens het streekplan in 1990 35.000 inwoners zal tellen, niet in aan merking voor een tweede sporthal. De werkgroep noemt het overdekte zwembad een „peperduur projekt". Zij betwijfelt of Soest hier wel zo reikhal zend naar uitziet. Gegeven dat een nieuw gemeentehuis, politiebureau, postkan toor, culturele accomodaties, winkel centrum en centrumweg op zich reeds handenvol geld gaan kosten, betekent een nieuw zwembad een nog sterkere verhoging van de gemeentelijke belas tingen. Ontkoppeling winkel- en bestuurlijk centrum Het nieuwe centrum zal niet het hoofd centrum worden, zeggen B. en W. van Soest. „Maar", vraagt de werkgroep leefmilieu Soest zich af, „een centrum dat voorziet in gemeentehuis, politie bureau en dergelijke wordt toch vanzelf sprekend het hoofdcentrum van onze gemeente?" De zogenaamde „verplaat- singsanimo" van de winkeliers wordt door de gemeente bewust aangekweekt en afgedwongen, terwijl het helemaal niet bij de betrokkenen zelf leeft. Door ontkoppeling van winkel- en bestuurlijk centrum zal het project evenvoudig eco nomisch onuitvoerbaar worden. Dit zijn niet de enige argumenten die de werkgroep voor de gemeente en de Provinciale Planologische Dienst in pet to heeft wat betreft de scheiding be- stuurs- en winkelfunctie van het nieuwe centrum. De groep vindt de lintbebou wing van de Eng een karakteristiek element van Soest, dat door velen hoog gewaardeerd wordt. Vernietigt men dat element dan lijkt Soest niet alleen qua nieuwbouwstructuur op talloze andere plaatsen, maar ook qua totaalstructuur. Tenslotte vindt de werkgroep dat de gemeente het standpunt van de-OOD verwerpt, waarin men stelt dat schei ding bestuurs- en winkelfunctie een gro tere verkeersproblematiek oproept, onbegrijpelijk. De gemeente wil door middel van de Nieuweweg de Ossendam ontlasten, dit betekent niet dat het PPD- voorstel afgewezen zou moeten worden. van de Gemeentehof j De burgemeester van Soest maakt be kend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te ver lenen aan: W. Hulsbergen, Colenso 82 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan Colenso 82, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie A, nummer 3969. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 11 november 1977 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te die nen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecretarie afde ling I, ter inzage. Soest, 9 november 1977 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaf ten Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat voor een ieder met ingang van 14 november 1977gedurende drie maanden, ter gemeentesecretarie, afdeling I. ter lezing is neergelegd hun besluit van 25 oktober 1977. afdeling I. nummer 11.349, tot vaststelling van de nadere regelen G, behorende bij de bouwverordening. Soest, 9 november 1977 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. JM. Corver-van Haatten. De secretaris, Mr. J. M. Kruitwagen. HOBBY-CENTRUM Koninginnelaan 22 - Te!12963 's Maandags gesloten „Het gemeentelijk argument staat ge heel los van de zaak waar het om gaat", menen de opstellers van deze brief. Rijp maken De gemeente wil door middel van uit breidingsverboden de winkeliers „rijp maken" voor het nieuwe centrum, an ders gezegd: het verplaatsingsanimo afdwingen. Immers als middenstanders niet mogen uitbreiden op plaatsen waar genoeg ruimte is, dan moeten ze wel een andere plaats opzoeken. Tevens wil de gemeente tweederde van alle winkels opheffen, te weten alle gespreide vesti gingen. Deze winkeliers worden „weg- bestemd". Hebben zij genoeg geld dan mogen zij zich vestigen in het nieuwe centrum. In „objectieve" enquêtes wordt uitgegaan van dit plan als een vaststaand iets. Daarom zal elke mid denstander voor het centrumplan in tekenen, want doet hij het niet dan doet zijn concurrent het wel. Enquête Als gezegd: de door de gemeente opge stelde enquête biedt geen redelijke al ternatieven. De uitkomsten geven dus niet de opinie van de bevolking weer. Te stellen dat er een duidelijke roep is om een winkelcentrum, is een volstrekt onjuiste uitleg. Er is juist in het geheel géén roep om een centrum. De argumen ten van de gemeente tegen de idee van de provinciale Planologische Dienst om het centrum te vestigen aan de Dalweg, verwerpt de werkgroep leefmilieu Soest. De helling van de Dalweg zou te stijl zijn voor fietsers, alhoewel het oorspronke lijke Zuiderengplan op een twee maal zo steile helling was gepland, etc. etc. Conclusie: het Centrumplan is niet aan vaardbaar. De werkgroep verzoekt de raad haar argumenten in overweging te nemen bij de bepaling van haar stand punt. A.s. zaterdagavond organiseert de Soester handbalvereniging BDC een wel zeer speciale bingo-avond onder het motto „Bingo rond het varken". Voor deze bingo-avond is de BDC kantine aan de H. Blaeckweg in de „slagerij-sfeer" gebracht, en slagerij Van Asch uit Soest zorg deze avond voor de rest. Deze slagerij „sponsort" in feite deze avond door een half varken gratis ter beschikking te stellen, en de slacht" op de avond te verzorgen tijdens de bingo. Alle „onderdelen" gaan in de prijzenpot. Gaan de hammen aan de neus voorbij, dan rest er zeker nog een heerlijke carbonade, een lekkere „haas", een mals oortje of een smaakvol soepbeen. Het hele halve varken gaat er deze avond uit. Hoewel het de verwachting is, dat de slachtbingo wel een paar uur in beslag zal nemen, is er toch na afloop muziek georganiseerd, wat tot een sfeervol dansje zal noden. Deze avond is de gezellige BDC-kantine, vanaf half acht geopend van iedereen, die BDC een warm hart toedraagt Niet alleen leden zijn welkom, maar ook zij, die deze avond eens willen benutten om kennis te maken met de handbalvereni ging BDC. Het adres voor: OMLIJSTEN van SCHILDERSTUKKEN BORDUURWERK en PLATEN OOK OPPLAKKEN VAN POSTERS HOBBY-CENTRUM Koninginnelaan22-Tel. 12963 's Maandags gesloten Foto Herman van Dam Yuri, 2Va jaar oud, ontvangt een boek, bloemen en een gratis abonnement Je hoeft nog niet eens te kunnen lezen om lid te worden van de centrale jeugdbiblio theek aan de Albert Cuyplaan. 2y2 Jaar oud en dan al lid: dat is Yuri Wasman uit de Haverweerd nummer 17. Afgelopen dinsdag werd zij als 3000ste lid van de jeugdbi bliotheek begroet. Op de foto ziet u dat ze daarom een boek, een bos bloemen en een gratis abonnement krijgt. Dat laatste is niet zó spectaculair, want iedereen tot 18 jaar kan gratis lid worden van de jeugd- en gewone bibliotheek. Maar evengoed een leuk bloemen aangeboden door bibliotheek medewerkster Maartje Padt. Op het moment dat Yuri zich aanmeldde, schreef Brigitte Wijnen, dertien jaar oud en wonend aan de Koninginnelaan 25, zich eveneens in. Hoewel zij nummer 3001 was, kreeg 2ij een boek en een bos Vanaf 1 januari 1977 hebben zich onge veer 1000 jongelui aangemeld Vooral kinderen in de leeftijd van 2-4 jaar konden ingeschreven worden. Vol vreugde deelde Maartje Padt mee, dat momenteel één derde van de Soester jeugd lid is van de centrale bibliotheek. Daarnaast staan er nog enkele honder den ingeschreven bij de bibliotheken in Soest-Zuid en in Soesterberg. Dit is een leuk resultaat, maar jammer is het dat tweederde nog niet schijnt te weten dat zij gratis boeken kunnen lenen bij de bibliotheken in Soest en Soesterberg. De 41-jarige P. W. uit Hoogland kreeg door de politie een rijverbod opgelegd, omdat hij had gedronken. Hij werd op de Amersfoortsestraat aangehouden omdat hij in een beschadigde auto reed. De schade bleek te zijn ontstaan toen hij in Utrecht een betonnen paaltje had om vergereden. W. had niet zoveel gedron ken dat een bloedproef noodzakelijk was, maar hij kreeg wel een rijverbod. Vijftig kilogram tulpenbollen, dat was het geschenk dat het ge meentebestuur van Soest aanbood aan het gemeentebestuur van de gelijknamige gemeente in Westfalen (Duitsland). JNamens de gemeente bood burgemeester mevrouw mr. J. M. Cor ver-Van Haaften de bollen haar Duitse collega, mevrouw Ingrid Kipper aan, tijdens het driedaagse bezoek dat een delegatie van het gemeentebestuur aan de Stadt Soest bracht. Volgend voorjaar zal dit bezoek herleven als in maart de gepote bollen op het fraaie Marktplein uitkomen. Burgemeester mevrouw Kipper was blij met dit typisch Neder landse cadeau van haar collega. „Eigenlijk zouden we het Markt plein nu al wandelgebied moeten maken", zei ze. Het Soester gezelschap bestond uit bur gemeester mevrouw mr. Corver en haar echtgenoot en de wethouders J. J. Eb- bers, D. Hoekstra en G. Plomp met hun echtgenotes. Hun visite was een tegen bezoek voor het bezoek dat een Duitse delegatie in mei van dit jaar aan Soest bracht. Sportverenigingen in beide ge meenten met dezelfde naam legden ja ren geleden de eerste contacten en deze werden in de loop der jaren zodanig uitgebreid, dat inmiddels ook vertegen woordigers van het gemeentebestuur vriendschappelijke contacten hebben gelegd. Het was dus een hartelijk weerzien, toen de Nederlandse delegatie in de Ridder zaal van het statige stadhuis in Soest door burgemeester mevrouw Ingrid Kip per en vertegenwoordigers van gemeen teraad en sport officieel werden begroet. Men had de gasten uitgenodigd met het oog op de jaarlijkse Alerheiligenkermis, die ieder jaar op de eerste vijf dagen in november in Soest wordt gehouden. Maar er bleef ook nog tijd over om be zoeken af te leggen. Zo werd een bezoek gebracht aan het pronkstuk van de stad, het nieuwe zie kenhuis, waarvan de gasten erg onder de indruk waren. Verder bezochten ze de paardemarkt, de Blauwe Zaal in het stadhuis en het stadsarchief. Steeds in gezelschap van „de jager van Soest", (Manfred Pech), het symbool van de stad. Het bezoek kende veel hoogtepunten. Eén daarvan was de Prominentenboe- mel, te vergelijken met het frühschop- pen tijdens ons carnaval. Burgemeester mevrouw Kipper was daar in gezelschap van twee vrouwelijke collega's uit Soest en het bij het Duitse Soest gelegen dorp Werl. Het was een gezellig kermisbezoek, waarbij de burgemeester zelfs een le vensgrote beer won. Daarnaast mocht zij als beloning voor het feit dat ze tul- pebollen had meegebracht, de Beierse kapel dirigeren, die in de Blauwe Zaal optrad en waar Jupp Koch als vanouds de scepter zwaaide. En natuurlijk ontbrak daar het „Tulpen uit Amsterdam" niet op het repertoire van de kapel. De heer S. de K. uit de Birkstraat deed aangifte van diefstal van zijn aanhang wagen. De wagen stond achter zijn woning geparkeerd. Uit de auto van mevrouw K, op de Schapendrift is een bruine tas gestolen. In de tas zaten een rijbewijs, een betaal- pas met vijf cheques, een portemonnee met vijftig gulden en een zilveren tien tje. De auto was afgesloten. Uit gebouw de Vangrail aan de Beetz- Jaan is uit een geldkistje driehonderd gulden gestolen. Men is vermoedelijk met een valse sleutel binnengekomen. Het gasafgifte in de maand september was 2.805.100 m3. Ten opzichte van 1976 is dat een stijging van 3,68 procent (99.449 m3). In september 1976 was de gasafgifte 2.705.651 en in september 1975 1.989.044 m3. Het totaal aantal verbruikers steeg, vergeleken bij vorige maand, van 12.988 naar 13.002. De verhuur van warmwaterinstallaties is gestegen van 6521 naar 6528. De particuliere ziektekostenverzekeraars zullen per 1 januari 1978 de standaard- dekking van hun ziektekostenverzekering uitbreiden met een voorziening voor de kosten van tandheelkundige hulp aan kinderen, die geboren zijn na 31 december 1968. dus in aanvang voor kinderen van 0 t/m 9 jaar. De verzekering dekt vanaf 1 januari a.s. die behandelingen door een tandarts, welke voor de jeugd noodzakelijk zijn. De vergoeding voor de behandelingskosten is gebonden aan een vastgestelde maximum uitkering per vérrichting. Indien de kinderen deelnemen aan een schooltandverzorgingsdienst of kleutertand verzorgingsdienst wordt het bedrag vergoed dat de ouders aan deze diensten verschuldigd zijn, eveneens tot een bepaald maximum per kind. Met deze regeling menen verzekeraars de volksgezondheid te dienen. Immers, volgens deskundigen van de Centrale Raad voor de Volksgezondheid is een goede begeleiding van de jeugd een vereiste om uiteindelijk tot een goede gebitsgezondheid van de Nederlandse bevolking te komen. De rem daarbij is tot nu toe dat kontrole en behandeling door de tandarts directe financiële offers vragen. Door deze uit breidingvan de ziektekostenverzekering worden deze offers nu gespreid. Boven dien komen verzekeraars tegemoet aan een behoefte van hun verzekerden. In nauw overleg met de Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Tand heelkunde. de Nederlandse Vereniging voor Sociale Tandheelkunde en met in stemming van het ministerie van Volks gezondheid en Milieuhygiëne zijn de particuliere ziektekostenverzekeraars tot deze verzekeringsuitbreiding ge komen. Bij de invopring in 1978 zal de verzeke ring gelden voor kinderen van 0 t/m 9 jaar. Vandaar dat de dekking vooralsnog gebaseerd is op de verrichtingen door de tandarts, welke voor de jeugd van die leeftijd noodzakelijk zijn. Daarom zullen worden vergoed de kos ten van de halfjaarlijkse kontrole. maxi maal tweemaal per jaar een fluoride- behandeling. het vullen van ..gaatjes" (een. twee- en drievlaksvullingen i. „trekken" (extracties» en wortelka naalbehandelingen. De kosten van twee maal per jaar instructie over mondhy giëne door de tandarts worden eveneens vergoed. De uit te keren bedragen ko men neer op 80'/ van de door de meeste tandartsen gehanteerde tarieven. Een andere regeling geldt voor de kinde ren bij wie de verzorging van het gebit plaatsvindt door een schooltandverzor- gingsdienst of een kleutertandverzor- gingsdienst. De verzekeraar vergoedt dan het bedrag dat de ouders verschul digd zijn aan de genoemde diensten tot een maximum van 100.- per kind per schooljaar. Voor de gevallen waarin een tandarts spoedhulp aan een kind, dat deelneemt aan een van de genoemde diensten, moet verlenen bijvoorbeeld in een weekeinde of in de vakanties, wordt met deze diensten een regeling getroffen. Met het verstrijken van de jaren zal de groep van verzekerde kinderen steeds groter worden, immers de verzekering geldt voor iedereen, die geboren is na 31 december 1968. Dit houdt tevens in dat het pakket van verzekerde behande lingen in de toekomst zal moeten wor den uitgebreid met datgene wat voor het ouder wordende kind nodig kan zijn. De politie heeft dinsdag dé 21-jarige J. G. van den B. en de 15-jarige R. van der H„ beiden uit Soest, aangehouden op ver denking van het plegen van fietsdief stallen. Beiden hebben bekend. De aanhouding volgde, nadat de 44- jarige D. E. uit Soest gisteren aan het politiebureau kwam met bij zich de 14-jarige E. G. uit Soest. E. had de jongen zien rijden op zijn fiets, die op 18 september was gestolen. Tegen de poli tie verklaarde de jongen de fiets voor vijftig gulden te hebben gekocht van Van den B. Deze werd door de politie aangehouden in de caravan, waarin hij clandestien woonde op een parkeerterrein. Hij be kende, in de afgelopen tijd ongeveer tien fietsen te hebben gestolen. De fiets van E. behoorde overigens niet bij zijn buit. Deze fiets was ontvreemd door Van der H., die ook werd aangehouden. Na ver hoor zijn beide verdachten naar huis gestuurd. Op donderdag 1 nov. en op dinsdag 8 nov. werd door de Minister de Visserschool en de kleuterschool „Het Klim rek" een wandeling gehouden op de Soester Engh. Deze wandeling was een onderdeel van een door een CRM-werkgroep ontwik keld project over de landschappen. In samenwerking met het plaatselijke IVN, vertegenwoordigd door een vijftal dames, werd op dinsdag van half 9 tot 12 uur gewandeld door de klassen 3 t/m 6. De klassen 1 en 2 en de kin deren van de kleuterschool hadden op 1 nov. aan de hand van een stencil de nog aanwezige planten bekeken, de ho gere klassen bestudeerden dinsdag de grassen. Het ontstaan van de Engh (een stuwwal, overgebleven uit één van de ijstijden en tot landbouwgebied gemaakt in de be gintijd van het dorp Soest) was al eerder op school behandeld. Helaas werkt het weer niet erg mee, de meeste groepen kwamen verregend op het eindpunt, de gemeentekwekerij, aan. Desondanks kwamen de kinderen met de begeleidende ouders, leerkrachten en de natuurgidsen tot de conclusie dat deze buitenlessen, die voor de Min. de Visserschool een kleine traditie gewor den zijn, zeker voor herhaling vatbaar zijn. Drie Amsterdammers werden dinsdag avond door de politie aangehouden om dat zij zich verdacht ophielden bij het winkelcentrum Smitshof. De mannen bleken een groot slagersmes bij zich te hebben, dat on der de zitting van een stoel was verstopt. In verband hiermee werd proces-verbaal opgemaakt. De mannen, H. B. (32), R. van K. (24) en O. F. (25) zaten in een auto die de aandacht van buurtbewoners had ge trokken. Zij waarschuwden de politie, die het drietal meenam naar het bureau. Ze verklaarden daar, dat ze net wilden beginnen met de verkoop van kerstkaar ten voor een stichting uit Amsterdam. Zaterdag j.1. zijn in „Den Hommel" te Utrecht dan-graad examens voor judo afgenomen. De Soester judoka, de heer R. W. Hoks- bergen (44), heeft kans gezien dit moei lijke examen met goed gevolg te halen. Hij is de vijfde leerling van sportschool Pouw die het afgelopen jaar de zwarte band haalde. Namens de dienst gemeentewerken is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een zogenaamde vuurtorenlamp. Deze was bij een werk aan de Buys Ballotlaan in Soesterberg aan een ket ting bevestigd. De ketting was doorge- Als vrouw gereedschap kopen? Wij weten hoe moeilijk dit vaak is. Maar met een persoonlijk en eerlijk advies van ons zult U zeker slagen. GEREEDSCHAP en TUINARTIKELEN HOBBY-CENTRUM Koninginnelaan 22-Tel. 12963 's Maandags gesloten In het ziekenhuis Zonnegloren is dinsdag de 85-jarige mevrouw H. C. van Wulften Palthe-Moiman uit Soest overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk, waarbij zij maandagmorgen betrokken was. Zij is het negende dodelijke ver keersslachtoffer van dit jaar in Soest. De vrouw stak maandagmorgen ter hoogte van de P. C. Hooftlaan lopend de Vondellaan over. Zij werd daarbij aan gereden door een bestelauto, bestuurd door de 39-jarige H. A. van I. uit Nieuwegein en ernstig gewond. De muziekvereniging S.M.G. gaf op maandagavond een concert in het van Arkel Instituut te Soest. De recreatiezaal van het Instituut was tot de laatste plaats bezet en de toehouders genoten zichtbaar van het geboden programma. Aandachtig werd er voor de pauze ge luisterd naar de klassieke muziek. Daar na werd er een lichter programma gebracht en dirigent Herman Wilderdijk slaagde er in de jonge luisteraars om te vormen tot medewerkers. Met lichaams bewegingen en rhytmisch handgeklap begeleidden zij het orkest. Al met al werd dit optreden een volledig succes. Het eerstvolgende concert van het Soes ter Muziekgezelschap vindt plaats op zaterdag 19 nov. a.s. in het Diensten centrum „De Drie Eiken", aan het Dorpsplein te Soesterberg. Het college van burgemeester en wet houders heeft besloten het besluit van 6 juni 1971. waarbij voorde linkerzijde van de Vondellaan, gaande in de richting van de Birkstraat, een parkeerverbod werd ingesteld, in te trekken. De reden van deze intrekking is, dat door het college op 28 september 1976 is besloten voor beide zijden van de Vondellaan een parkeerverbod in te stellen, zodat het besluit van 6 juni 1971 niet meer van toepassing Is. Bij een aanrijding, die dinsdagmorgen omstreeks half elf op de Soesterbergse- straat ter hoogte van de Hildebrandtlaan gebeurde, is de 86-jarige C. J. uit Soest ernstig gewond. Hij werd met hoofdwon den, een hersenschudding, twee gebro ken benen en een gebroken linker arm met de ambulance naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. De bejaarde man was zonder uit te kijken de straat opgelopen om over te steken. Daarbij werd hij aangereden door een uit de richting Soesterberg komende personenauto bestuurd door de 38-jarige mevrouw A. A. V.-N. uit Soest. Woensdagmorgen omstreeks acht uur is de dertienjarige Jolanda V. uit Soest bij het oversteken van de Vredehofstraat aangereden door een personenauto. Zij liep een gebroken linkerarm en linker been op en werd met de ambulance naar Zonnegloren gebracht. Het meisje, dat op weg was naar het maandag in gebruikgenomen Griftland College aan de Noorderweg, was uit de Regentesselaan gekomen en aan de lin kerkant van de Vredehofstraat blijven fietsen. Bij Colenso wilde zij oversteken, maar lette daarbij niet op. Zij werd aangereden door een uit de richting Baarn komende auto, bestuurd door de 22-jarige militair C. M. K. uit Heems kerk. HOBBY-CENTRUM Koninginnelaan 22 - Tel. 12963 's Maandags gesloten t/m 4 december: Expositie in het Arti- shockgebouw met de educatieve tentoon stelling „De Familie" voor VO en LO. Dagelijks van 14 tot 17 uur. Steenhoff- straat 46. 9 november: Koffieochtend Ned. Ver. van Huisvrouwen in 't Hoogje. Kerk straat 10; aanvang 10.30 uur. Mevr. Smits-de Waard uit Hilversum zal een praatje houden over de stichting „Slim- ming International". Bijeenkomst K.V.G. met een lezing van mevr. E. Hooymans-Janssen uit Arn hem over het jaarthema: „Gerechtig heid", werken aan een rechtvaardiger wereld". In de Openbare Bibliotheek, Alb. Cuyplaan; aanvatjg20uur. 10 november: Bijeenkomst van dé vrou wengespreksgroep van het Humanis tisch Verbond; aanvang 14 uur. Mevr. Engel spreekt over: „Van beroep huis vrouw". Inlichtingen bij Mevr. Lien Becker, tel. 148 89. 11 november: Bingo-avond dienstencen trum Honsbergen, Wiardi Beekman- straat 475; aanvang 20 uur. Zonnebloem-welfare-verkoop in Molen schot, Alb. Cuyplaan 101; vrijdagavond van 19 tot 21 uur en zaterdag 12 novem ber van 10 tot 16 uur. Wandeling Ned. Ver. van Huisvrouwen ö.l.v. mevr. Sanders-Fikke in de bossen van Soestduinen. Start om 10.15 uur vanaf station Soestduinen. Eventuele in lichtingen bij mevr. Sanders, tel. 17418. 13 november: Wandeling NIVON, onder leiding, in de vesting Naarden. Vertrek om 13.30 uur t/o paleis Soestdijk. In lichtingen over alle aktiviteiten van het NIVON bij de heer H. F. Rutgers, Lange Brinkweg 10, tel, 142 70. 14 november: Kontaktmiddag U.V.V. in het Oranje Hotel, Burg. Grothestraat 70; aanvang 14 uur. Tentoonstelling „stenen slijpen", tevens welfare-verkoop Rode Kruis en demon stratie bloemstukken in dienstencen trum De Drie Eiken, Dorpsplein, Soester berg, van 10 tot 17 uur. 16 november: Schrijfavond door de schrijfgroep van Amnesty International, in het Amnesty-centrum, Middelwijk straat 72 (zij-ingang); aanvang20uur. Dia-avond in dienstencentrum Honsber gen, Wiardi Beckmanstraat 475; aan vang 20 uur. 17 november: Vrouwencafé in de Molen- soos, Molenstraat 142; vanaf 20.30 uur. Thema-avond over: „Wantoestanden in de Bio-industrie", toegelicht met film. Spreekster is Dina Bank van de aktie- groep „Lekker dier". In het Artishock- gebouw, Steenhoffstraat 46; aanvang 20 uur. 18 november: Filmklub in het Artishock- gebouw, Steenhoffstraat 46; aanvang 21 uur. Toegang 4,50. 19 november: Koffieconcert met het Soester Muziekgezelschap in diensten centrum De Drie Eiken, Dorpsplein, Soesterberg; aanvang 10 uur. Gratis koffie. 20 november: Poppentheater Artishock, in het Artishockgebouw, Steenhoff straat 46; aanvang 14 uur. Toegang 2,50. 23 november: Koffiemorgen K.V.G. in de zaal van Hotel van den Brink, waar de heer van de Bijl een kreatieve morgen zal verzorgen. Soesterbergsestraat aanvang 9.30 uur. 23 november: Bijeenkomst Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde met een lezing van de heer G. Bootsman over: „Heesters en coniferen". 24 november: Maandelijkse bijeenkomst van de gespreksgroep van het Humanis tisch Verbond; aanvang 20 uur. Inlich tingen bij de heer J. de Leede, tel. 12843. 25 november: Café Litterair-Chantant m.m.v. Jan Visser, Robert Dost, Ber- nard Daniëls en wellicht enkele ande ren. Muzikale omlijsting van Julien Coco. in het Artishockgebouw, Steenhoff straat 46; aanvang 21.30 uur. Kontaktavond NIVON in De Rank, Soes terbergsestraat 18. Bespreking o.a. van reisplannen voor 1978. Inlichtingen over alle aktiviteiten van het NIVON bij de heer H. F. Rutgers, La.ige Brinkweg 10, tel. 142 70. Sinterklaasmiddag Ned. Ver. van Huis vrouwen in De Rank, Soesterbergse straat 18; 14.15 uur. 26 november: Wandeltocht uit de serie Wintertochten wandelsportvereniging Olyrnpia. Start tussen 10.30 en 14 uur vanaf De Rank, Soesterbergsestraat 18. Eventuele inlichtingen bij de heren D. W. Brood, Torenstraat 8, tel. 1 99 79 en W. A. Suman, van Goyenlaan 242, tel. 132 69. 30 november: „Muziek in uw straatje" in dienstencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475, m.m.v. de A.R.O.S. aanvang 20 uur. 1

Soester Courant | 1977 | | pagina 9