Raad van Elf op de skibaan Koop uw Sint Nicolaas cadeau's in Soest en win een prijs!, Prins Teun I Hinderwetvergunning voor Lindner moreel nog juridisch aanvaardbaar" Soester Courant GRATIS Prinsenbal 1977 een dolle avond NICOLAAS AKTIE 1977 SOESTER PRIJZEN SERVICE (Toon van der Linden) Aankomst Sinterklaas Milieugroep Soestdijk geen Stankwijkschrijft B. en W. tot 1 januari 1978 GRATIS! De abonnementsprijs is zeer laag, slechts 10,- per halfjaar. Stuur of breng ons deze bon Met een kans-envelopje weet u direct of u winnaar bent 1400 prijzen direct afhalen bij de vier Rabobanken f Donderdag 17 november 1977 56e jaargang no. 13 Foto Herman van Dam De Raad van Elf en de bestuursleden van de Narre Knollen gingen zondag j.1. wel bijzonder op de sportieve toer. Voor het maken van de jaarlijkse officiële foto maakten zij gebruik van ski-materiaal en de ski-baan van Otto Zoetelief in Soesterberg. Otto Zoetelief eigenaar van deze ski-baan treedt dit jaar voor het eerst op in de Soester Raad van Elf. Winkeliers Vele honderden O^dDtUunJ K. v. K. .B/1977 A fles wijn B plant C - badset D kaarsenset Uw Soester winkelier wenst u prettige feestdagen meer dan 200 winkeliers staan in Soest dagelijks voor u klaar met hun bekende Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per kwartaal f 5,-. Buiten Soest per kwartaal f 10,-. Verschijnt iedere donderdag SOESTER COURANT dan misschien geen hart - een sfeer vol winkelgebied. Zij hebben van het jaar 1977 een springplank gemaakt tot verdere samenwerking, die een gezonde concurrentie mogelijk maakt en waarin de gezamenlijke activiteiten zullen toenemen. Daarom wensen wij iedereen nu alvast een prettige de cembermaand, en wat meer is: een Soest waarin het winkelen echt moge lijk is. Zoals dat nu eenmaal traditie is, wordt als hoogtepunt van de avond bekend gemaakt wie voor de komende karna val als prins zal optreden. Voorzitter Frans Bosman deed dit danook graas en deelde mee, dat Prins Teun I, Toon van den Linden, slijterij-eigenaar te Soest-Zuid, dit jaar weer als Prins wilde optreden. Zijn twee adjudanten van vorig jaar Piet Beijer en Bert Verweij zegden eveneens toe dit jaar weer als de naaste medewerkers van de prins te willen fungeren. De andere leden van de Raad van Elf zijn Henk van Bekkum3en Batenburg, Hans van Eindthoven, Kees de Heere, Jan Hilhorst, Jan Hartog, Wim Rade maker, Theo Rademaker, Theo van Steen en Otto Zoetelief. Het is ook gebruikelijk, dat de Prins met Zijn Raad van Elf ieder jaar iets origineels bedenken voor hun binnen komst op het Prinsenbal. Ook dit jaar was dit weer het geval. Zaterdagavond kwam hij binnen, gezeten op een groot biervat, dat door de Raad van Elf werd gedragen. De dansmariekes, waarin dit jaar weer enkele nieuwe meisjes waren opgeno men, begeleidden de Prins bij zijn binnenkomst en zorgden voor een leuke dansshow, begeleid door de Boerenka- pel uit Zeist. De gehele muziek tijdens het Prinsenbal, een gezellig feest, dat door meer dan 250 personen werd bezocht en dat tot in de kleine uurtjes voort ging, werd verzorgd door de Hilversumse formatie ,,De Blue Cats". Toon van der Linden (Teun de I) heeft dus weer voor een jaar het karnavals- heft in handen. Bijgestaan door zijn adjudanten Beijer en Verweij en zijn Raad van Elf begint hij dit weekend aan een onvoorstelbare hoeveelheid werk. Dit werk, niet te verstaan als zwaar lichamelijk werk, bestaat vanaf nu tot aan het karnaval, begin februa ri, uit een zeer overladen agenda van evenementen, die Prins Teun I met zijn voltallige Raad van Elf moet afwer ken. Deze evenementen zijn van zeer uiteenlopende aard, van bezoek aan scholen en bejaarden- bijeenkomsten tot een officieel bezoek aan het ge meentebestuur tijdens de ook nu weer geplande optocht. Een groep mensen in de Narre Knollen, die ook een enorme berg werk te wachten staat is het bestuur. Deze groep, zeven leden in getal beginnen vanaf nu onder voorzit ter Frans Bosman aan de organisatie van een gehele reeks van festiviteiten, die daarom zo'n omvangrijke organi satie vragen, omdat er feestavonden en middagen in deze reeks voorkomen, waarop men meer dan 1000 bezoekers verwacht. Op zaterdag 14 januari 1978 staat als eerste op het programma het Kielen- bal, dat ook dit jaar weer wordt gehouden in de Natuurbad-Restaurant. Dit feest heeft eenzelfde karakter als het Prinsenbal van zaterdag j.1. Alle feestneuzen zoals Prins met Raad van Elf, dansmariekes en Boerenkapel zijn aanwezig om het weer uitbundig te vieren. Op zaterdag 4 februari begint om 2 uur een mooie optocht, waaraan door di verse Soester bedrijven zal worden deelgenomen. De te volgen route door Soest staat nog niet geheel vast. Deze wordt momenteel in samenwerking met de Soester politie nog verder uitgewerkt. Op zaterdag 4 februari is dan de eerste grote kamavalsavond, in het Restau rant „Soester Natuurbad", waarach ter door de „Narre Knollen een grote tent zal worden geplaatst, zodat de totale accommodatie geschikt zal zijn voor de ontvangst van zeker 1000 personen. Op zondagmiddag vindt vervolgens het traditionele kinderkarnaval plaats. Ook een zeer gezellige kindermiddag waarbij een bijzonder leuk filmpro gramma wordt vertoond, terwijl ook een clown-goochelaar zijn medewer king zal verlenen. Dit kinderkarnaval, waarop het bestuur zo'n 600 a 700 kinderen verwacht, kent dit jaar geen aanrij- en parkeerproblemen, want de inrij- en parkeerruimte bij het Natuur bad is meer dan voldoende. Zondagavond is dan weer de beurt aan de ouderen, want dan begint 's avonds om 8 uur de tweede grote kamavals avond. De ervaring van de laatste jaren heeft het bestuur wel geleerd, dat op deze zondag verreweg de meeste bezoekers te verwachten zijn. Vorig jaar trok het feest op zondagavond meer dan 1000 personen. Na alle aktiviteiten van dit weekend komen dan op maandagavond nog de jongeren in de leeftijd van 14 tot 18 jaar op hun eigen kamavalsavond. Deze jeugdige bezoekers, uiteraard niet zo veel in aantal, weten er, dat heeft de ervaring van voorgaande jaren wel geleerd, op hun eigen manier wel een bijzonder feest van te maken. Met dit jeugd-karnaval wordt dan een hele reeks aktiviteiten afgesloten. Voor de optocht, die dit jaar ook meerdere deelnemers uit het Soester bedrijfsleven heeft, kunnen verdere gegadigden voor deelname zich alsnog aanmelden. Hiervoor is het adres J. de man die voor het 2e jaar Prins zal zijn van het Soester Karnaval. Vis, Da Costalaan 3, telefoon 18565. Toegang tot het Kielenbal op zaterdag 14 januari is alleen mogelijk' voor leden van de vereniging. Dit en nog enkele evenementen in het loop van het jaar is voor de leden geheel gratis. Wilt U ook deze evenementen bezoeken, meld U dan aan als lid. Aanmelding kan ge schieden bij A. Snijders, Birkslraat 43, telefoon 14375. Vanaf afgelopen maandag hebt u ontvangen of ontvangt u nog, een kans-envelopje bij besteding van vijf gulden bij één van de vele Soester winkeliers, die aan de grootse Sint Nicolaas-actie meedoen. De buitenkant van de kans-envelop ziet u hierboven afgedrukt, maar de binnenkant daarnaast is veel belangrijker: aan de bin nenkant leest u onmiddellijk of u winnaar geworden bent van één van de 1400 prijzen. Bij besteding van slechts vijf gulden hebt u kans op een plant, een fles wijn, een badset of een kaar senset, en aangezien er zo veel prijzen beschikbaar zijn gesteld, is de kans dat u wat wint helemaal niet zo klein. Het spreekt van zelf dat, hoe meer u in Soest aan Sinterklaaskadootjes besteedt, hoe groter de kans wordt dat u één of meer van de 1400 waarde volle prijzen wint. Indien u winnaar bent kunt u uw prijs direct afhalen bij één van de vier Rabobanken in Soest. Voor diegenen die na zoveel publicaties nog niet weten waar zij de kanskaarten kunnen krijgen, volgt hier nog even een opsomming. Vier winkelcentra: De Winkelkring Van Weedestraat, het „Hartje Zuid", de „Niekon" en de „Smitshof" staan achter deze actie, doch nagenoeg alle Soester winkeliers doen mee. U maakt bij hen onder het motto „Koop uw Sinterklaaskadootjes in Soest en win een prijs" kans tot de 1400 gelukkigen te behoren. Doet u dit, dan bewijst u uzelf nog een dienst, want de aanbiedingen van de Soester winkeliers zijn zeer scherp en het mes snijdt dan aan twee kanten. Het wordt gezellig in Soest. Met de feestverlichting, die nu overal brandt, en met bijzondere koopjes, scheppen de winkeliers - al heeft onze plaats Zaterdag 19 november, dat is dus al aanstaande zaterdag, komt de goedhei lig man weer speciaal uit Spanje over gevaren om ons in Soest een bezoek te brengen. Door waterkundige redenen neemt de grote kindervriend het laat ste stukje per trein, zodat wij hem exact 12.57 uur bij het station Soest- Zuid kunnen verwachten. Na hartelijk welkom te zijn geheten maakt de Sint een rit door Soest en wordt hij door onze burgemeester, me vrouw Corver-Van Haaften, namens alle Soesters hartelijk welkom gehe ten. Daarvoor wordt de Steenhoff- straat, in verband met de verwelko ming bij het gemeentehuis, die mid dag afgesloten. De route die de Sint door ons dorp volgt is: Eikenlaan, Soesterbergsestraat, Korte Ossendam, Ossendamweg, Nieuwe- weg, Eigendomweg, Weegbreestraat, Dalweg, Beukenlaan, Laanstraat, Nieuwstraat, Koninginnelaan, Burg. Grothestraat, Van Weedestraat, Steen- hoffstraat, gemeentehuis. De navolgende Open Brief werd door de milieugroep „Soestdijk, geen Stank- wijk" gezonden aan het College van B. en W. en aan alle raadsfrakties in Soest: Verontrust door het voornemen van B. en W. de ontheffing Zóneverordening Hinderwet aan de Fa. Lindner te ver lenen brengen wij het volgende onder uw aandacht. In november '76 vraagt de Fa. Lindner een hinderwetvergunning aan. Deze aanvraag omvat het totale bedrijf. In de hinderwetzitting wordt gesproken over het persen van platen en inbran den van lakken. Bij dit laatste pro cédé werden en worden acrylaatlakken en zgn. verdunners gebruikt waarbij hinderlijke stank vrijkomt. resteinweg. Op deze zitting verschij nen wederom een groot aantal be- Op bovengenoemde zitting klagen een zwaarden en zijn er 175 machtigingen. Deze week ontvangen niet alleen onze vele abonnees maar ook de weinigen die nog niet op ons blad ge abonneerd zijn, onze courant aan huis bezorgd in een gedeelte van Soest. Zij, die nog geen abonné zijn doch ons nu onderstaande bon ingevuld doen toekomen ontvangep ons blad De Soester Courant brengt elke week zeer uitvoerig alle plaatselijk nieuws met vele foto's; de officiële bekendmakingen van de gemeente, uitvoerige raads- verslagen, interessante artikelen, kerkdiensten voor alle kerken, dokters- en apotheekdiensten, vragen- dienst (gratis voor abonnees)sportverslagen en sport programma's en alles wat U in een goede plaatse lijke courant niet mag missen. Ondergetekende Adres: wenst zich te abonneren op de SOESTER COURANT en wenst de tot 1 januari 1978 verschijnende nummers gratis te ontvangen. Handtekening N.B. U kunt ook Uw abonnementsopgave telefonisch doorgeven aan onze administratie, tel. 14152. groot aantal mensen over deze hinder lijke al jaren durende overlast. Bo vendien zijn er een 80-tal schriftelijke bezwaren. Deze overlast wordt door bedrijf en gemeente bevestigd. Er wordt een verbrandingsoven geplaatst en de acrylaatlakken worden niet meer gebruikt. De stank moet verdwenen zijn. Bij voortduring van de stank en klach ten over hoofdpijn, misselijkheid en geïrriteerde slijmvliezen geeft het be drijf toe dat dit komt van de week makers in het PVC. PVC, is een vloei baar gemaakte (weekmaker) sub stantie, welke zich in dit proces moet hechten aan de binnenkant van dek sels een waarvoor deze deksels met hechtlaag verhit moeten worden in moffelovens onder hoge temperatuur, waarbinnen deze hechting geschiedt. De stank komt uit deze moffelovens, samenvattend 2 soorten stank: lakken en PVC. Het PVC-procédé is niet in de aan vraag voor de hinderwet het totale bedrijf omvattende opgenomen en der halve konden wij daarover geen be zwaren indienen. Dit procédé werd en wordt al jaren toegepast. Niet netjes van de Fa. Lind ner en de Gemeente om daarover niets te zeggen. In juni vraagt het bedrijf een ont heffing Zóneverordening Hinderwet voor het opslaan en mengen van lak ken op een perceel aan de Dorrestein- weg. Door akties van de milieugroep „Soestdijk geen Stankwijk" moet het bedrijf deze aanvraag herzien en ver anderen in een verzoek om ontheffing voor het opslaan en mengen van lak ken en PVC compounds. Dit verzoek van ontheffing, wordt op aandringen van de milieugroep, in de raad aan gehouden. 30 Augustus komt er een hinderwet zitting na aanvraag om een hinderwet vergunning van de Fa. Lindner voor het oude pand van De Gruyter, Dor- Als de milieugroep de verbinding legt Dorresteinweg-Koningsweg, wordt er gezegd: „Het ené bedrijf heeft niets met het andere te maken". Wij konden geen bezwaar maken in '76 omdat ons informatie werd ont houden of bewust verzwegen en wij konden op de zitting 1.1. augustus geen bezwaar maken, omdat deze aanvraag niets met de Koningsweg te maken zou hebben. Naar onze mening is het bovenstaande moreel noch juridisch aanvaardbaar. Functioneel, organisatorisch, tech nisch, economisch is de mengerij een wezenlijk onderdeel van het totale be drijf onder één direktie nl. de Fa. Lind ner. De huidige opslagplaats en menge rij bevinden zich op het terrein aan de Koningsweg. Uit het oogpunt van brandgevaarlijkheid en hoge verzeke ringspremies is het economisch beter een ander onderkomen te zoeken. Nog maals ten overvloede gezegd: dit pro- ces in zijn geheel wordt nu toegepast op de Koningsweg. Een onlosmakelijk deel ervan eruit te halen, dat deel waarvoor in '76 geen aanvraag is ge daan en waartegen geen bezwaren kon den worden ingediend, is onaanvaard baar en juridisch onjuist. De jurisprudentie wijst uit dat voor dergelijke gespreide vestigingen één integrale hinderwetvergunning ver plicht is. Moreel zullen de Gemeente en de raad moeten nagaan of het na al die jaren van stank en overlast, toezeggingen en beloften niet tijd wordt dit ver zoek om ontheffing aan te houden tot de beloften zijn nagekomen en waargemaakt en de stank en hinder verdwenen zijn. Uit bovenstaande zult u de conclusie moeten trekken het verzoek om ont heffing af te wijzen. Namens „Soestdijk geen Stankwijk" C. M. RADEMAKER-BEUKEN. Zaterdagavond was het dan weer zo ver. Het bestuur van Soester Karnavalsver- eniging „De Narre Knollen" had op die avond, eigenlijk had het feest een dag eerder moeten plaatsvinden op de He van de 11e, weer het jaarlijkse Prinsenbal georganiseerd. Ook nu weer vond dit plaats evenals vorig jaar in het Restaurant van het Soester Natuurbad te Soestduinen. V l

Soester Courant | 1977 | | pagina 1