Tachtig procent van Nederlandse bevolking is tegen milieubelasting V erwaarlozing Eem-beschoeiing ontoelaatbaar Vogelvreugde" toonde aantal exclusieve vogels Soester Vogelvrienden houden jubileum tentoonstelling J. LUSTENH0UWER Werkgroep vrijwillig natuurbeheer wist zaterdag „met het bijltje te hakken" MEINERS-SOEST Hondje weg? Hondje terug! R.K. Uitvaartverzorging „St. Barbara" voor Soest, Soestdijk en Soest-Zuid Begrafenissen - Crematies - Transporten Praatpaal start nieuwe jeugdgroepen School Overhees wordt gebouwd door Hibos Verkeerssituatie Soesterberg Milieu Actiecentrum Nederland: Vereniging vrienden van Eemland aan G. S. Tapwijnen uit het vat! hypotheken assurantiën Soester Courant van donderdag 24 november 1977 HUISWERKCENTRALE VOOR OPTIMALE STUDIEBEGELEIDING TELEFOON 02155-17089 Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155)- 10667. Men wordt verzocht om in voorkomen de gevallen van vermissing of vondst van huisdieren kontakt op te nemen met bovenstaand telefoonnummer. Tevens is het raadzaam het Dierente huis, Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte te stellen van vermissing of vondst van een huisdier. Houdt U een gevonden dier zelf in bewaring en meldt zich iemand als de eigenaar, vergewist U zich dan van de identiteit van die persoon, bijv. door inzage te vragen in rijbewijs of pas. Noteert U het adres! En meldt U dit bij het Dierentehuis en/of AMIVEDI. Dit in het belang van de dieren. Geeft U ook even bericht als Uw vermiste huisdier weer terecht is? VERMIST: 7-11. Poes, zilver cypers, enigszins lang harig. Wolfsen, Molenstraat 75, Soest. Tel. 02155-15705. 13-11. Zwarte poes, 3Vè jaar oud. Spie ker, Willaertstraat 33, Soest. Tel. 02155-13564. 15-11. Zwart/witte kater, heeft groene halsband om. Edelman, Choristenpad 5, Soest. Tel. 02155-18190. 14-11. Cyperse poes met witte bef en aan één oog blind. Friedhof, Schou tenkampweg 109, Soest. Tel. 02155-16623. 18-11. Kater, zwart/wit, gecastreerd. 1 Vi jaar oud. Cornelissen, Braam- weg 31, Soest. GEVONDEN: 15-11. Tekkel, teef, iets langharig, rood/ bruin, oranje halsband en vlooienband om. Gevonden op Smitsweg te Soest. Dierentehuis Soest, Tel. 02155-13583. 17-11. Bastaard hond, bruin/zwart, gladharig, flaporen, teef heeft pas ge jongd. Gevonden op de Lange Brink- weg te Soest. Dierentehuis Soest, Tel. 02155-13583. 17-11. Rode kater. Gevonden op de Sta tionsweg te Soest. Dierentehuis Soest, Tel. 02155-13583. 18-11. Cypers witte poes, plm. 4 maan den oud. Vinder: De Vries, Willem Speelmanhof 11, Soest. Dit is één van de opmerkingen in een open brief die het Milieu Actiecentrum Nederland gestuurd heeft aan Gedeputeerde Staten van de Provincie Utrecht. Deze brief is ook ondertekend door de Soester afdeling van de M.A.N. Geachte college, Het is nu ongeveer 4 jaar geleden dat u begonnen bent met het heffen van de milieubelasting. Iedereen weet dat deze belasting door een deel van de bevolking niet wordt betaald. De cij fers van de officiële rapporten liegen er niet om - over het jaar 1976 hebben 46.968 gezinnen uit de provincie Utrecht de belasting nog niet betaald - bijna 6 miljoen gulden heeft u nog nooit ontvangen: bovendien is er voor enkele miljoenen kwijtgescholden en oninbaar verklaard - van de aanslag over het eerste half jaar van 1977 was op de vervaldag 45% nog niet betaald. Hieruit blijkt dat de aktie van het MAN nog volop leeft onder de bevolking. In 1974 dacht u nog dat wij weigeraars alleen maar op de centen uit waren. Hoewel het leven al duur genoeg is, was dit niet de belangrijkste reden. Onze redenen om te weigeren kunnen u allang bekend zijn, maar we vatten ze nog maar eens samen: 1) Met ons geld worden installaties gebouwd die alleen het natuurlijk afval kunnen zuiveren. Maar het is vooral de chemiese vervuiling die ons water vergiftigt. Zonder deze industriële ver vuiling zou ons oppervlaktewater in staat zijn om natuurlijk afval voor een groot deel zelf te zuiveren. 2) De lozing van Industrieel afval gaat gewoon door, op grote schaal en dik wijls met vergunning van de overheid. De eisen die aan de vergunningen verbonden zijn en de controle daarop zijn belachelijk, zoals iedereen weet uit het aantal milieuschandalen. 3) De z.g. .afval" van de industrie bevat zeer bruikbare grondstoffen, die echter op dit moment voor de bedrij ven geen winst meer opleveren, daar om gooit men ze maar in het water. Dit betekent een enorme verspilling ten koste van de gemeenschap. 4De gewone mensen hebben helemaal niets te zeggen over wat en hoe er geproduceerd wordt. Daarom kunnen wij ook niet verantwoordelijk gesteld worden voor de vervuiling die door de produktie ontstaat. Onze voornaamste eis is daaromeen schone produktie Dat voorkomt vervuiling en verspilling en levert werkgelegenheid op. Wat was tot nog toe uw reaktie op onze argumenten? Vanaf het begin hebt u geprobeerd met behulp van grof optre dende deurwaarders en politie de wei geraars te intimideren, met boetes, dwangbevelen, bankbeslagen, girobe slagen, loonbeslagen, boedelbeslagen en zelfs met bedreigingen huizen te verkopen. Dat ondanks deze bang makerij het aantal weigeraars zo groot is, bewijst dat de bevolking overtuigd is van onze argumenten. Die overtui ging hebt u ook niet kunnen veranderen door uw geldverslindende propaganda. Het kenmerk van uw propaganda is het verzwijgen van vele pijnlijke feiten en het verkondigen van halve waarheden. Verder valt het op dat u misleidende uitspraken doet, zoals de opmerking dat de vervuiling in Utrecht niets te maken heeft met de vervuiling in Rotterdam of in de Waddenzee (dit zei uw vertegenwoordiger op het openbaar debat). Uit onze kontakten met de mensen blijkt dat nog steeds het overgrote deel van de bevolking (80%) tegen de milieubelasting is. Niet al deze mensen weigeren, maar ze zijn het wel eens met onze argumenten. Na 4 jaar van onrechtvaardige en ondoelmatige milieubelasting is er geen vooruitgang geboekt in de strijd tegen de vervuiling. Ons geduld is onderhand op en wij eisen daarom strengere maatregelen tegen de ware vervuilers. Bovendien protesteren wij krachtig tegen het onbeschofte optre den van de deurwaarders, die vaak alle perken te buiten gaan. Door uw han delwijze dwingt u ons tot maatregelen. Wij menen dat het niet meer dan uw plicht is om te luisteren naar de stem van degenen die u moet vertegenwoor digen en dat u daarom drastische veranderingen aan moetbrengen in uw milieubeleid. Wij blijven steeds bereid om hierover met u in het openbaar te praten. Jongstleden zaterdag maakte de werkgroep vrijwillig natuurbeheer van het IVN een start met het uiterst nuttige „bijltjes- dagwerk". Het gebied gelegen tussen de spoorlijn Amersfoort-Utrecht en de spoorlijn Baarn-Utrecht werd door Soester vrijwilligers onder handen genomen. De heidevelden in dit gebied werden zaterdag door onder andere een klas van de Ge reformeerde Scholengemeenschap uit Amersfoort in de natuurlijke staat gebracht. In het winterseizoen wordt elke zater dag om de veertien dagen een stukje van dit veld gedaan. De eerstvolgende gelegenheid is dus zaterdag 3 december. Ver zamelplaats is de spoorwegovergang aan het Berkenlaantje. Foto Herman Van Dam Kolonieweg 10 - Soest - Telefoon 02155 - 12327 b.g.g. UITVAARTVERZORGING F. BRANDSEN Langegracht 39 - Amersfoort - telefoon 03490 -17893 Een goede manier om de kamera te gebruiken is: er een fotoverhaal mee maken. Dat kun je doen op allerlei manieren en van vele onderwerpen. Vrienden van ons hebben het bijvoorbeeld vorig jaar gedaan van het Sint Nicolaasfeestje thuis. Ze hadden de Sint persoonlijk uitgenodigd en maakten van zijn bezoek een reportage. Helaas kan ik van dat fotoverhaal maar drie plaatjes afbeelden. Ik leende die foto's uit een album, waarin de hele serie in de goede volgorde was ingeplakt, 't Is ook leuk om bij zo'n serie hier en daar onderschriften te zetten. Om dat verhaal in plaatjes te kunnen vertellen, moet je natuurlijk wel proberen alle hoogtepunten in foto's te vangen. En dat is niet zo moeilijk. Een paar tips voor wie met de kamera een pakjes avond wil vastleggen. De eerste is: hou tijdens zo'n feestje de kamera steeds bij de hand. En haal vooral tijdig voldoende flitslampjes in huis of kontroleer de elektronenflitser, als u die hebt. En voor wie een filmkamera bezit: het meest komple- te beeldverhaal van een Sinterklaasviering kun je maken in de vorm van een filmverslag, waarin alle kleur en beweging en zelfs de geluiden worden weergegeven. Om het nog vóék te kunnen beleven. Zo'n avond begint natuurlijk met de plechtige binnenkomst van de Sint (foto 1). Daarna volgt de begroeting van volwassenen en kinderen. Het zingen, 't Strooien van de pepernoten. Vooral het vermanend woord van de goede man moet vereeuwigd worden (foto 2). En de kapriolen van Piet. Het uitdelen van de pakjes en het uitpakken (foto 3)... het hoort er allemaal bij. Tot het vertrek van de Sint-.... de afsluiting van een verhaal, dat nog zal worden bekeken als het kind op de foto volwassen zal zijn. Deze week is de „Praatpaal", een clubhuis aan de Molenstraat 142, tele foonnummer 19546, gestart met vier nieuwe groepen voor jongens en meis jes van zes tot en met twaalf jaar. De toegang is gratis en iedereen is van liarte welkom. Voor de meisjes van 6 t/m 9 jaar is er op dinsdagmiddag van vier tot kwart over vijf een meisjesgroep. Voor de jongens en meisjes van 9 en 10 jaar is op vrijdagmiddag van vier tot kwart over vijf club. Donderdagmiddag is er op dezelfde tijd een knutselgroep voor alle kinde ren tussen vier en zeven jaar en voor jongens en meisjes van 8 t/m 10. Tenslotte is voor 10- tot en met 12- jarigen op donderdagavond van half zeven tot half acht Tekengroep. Alle groepen komen samen in het clubgebouw de „Praatpaal" aan de Molenstraat. De andere groepen blij ven gewoon doorgaan. De bouw van de derde kleuter/lagere school in Overhees is gegund aan de firma HIBOS uit Soest. In een komende vergadering van de commissie openbare werken komen twee verkeerssituaties in Soesterberg ter sprake. In de Wijkraad zijn deze twee onderwerpen reeds aan de orde geweest. Het betreft allereerst de ver keerssituatie op de Ant. van Leeuwen hoeklaan. De wijkraad heeft een aantal ideeën over het instellen van parkeer verboden ingediend. Het tweede onderwerp betreft het in rijden van de Kerklaan vanaf de Rade- makerstraat. Hier zijn problemen ont staan door het parkeren in de Kerk laan. De ondervolgende brief werd door de vereniging „Vrienden van Eemland" gezonden aan het College van Gedepu teerde Staten van Utrecht, Achter St. Pieter 20 te Utrecht. Inderdaad verkeert de dijk in de Eem- bocht ter plaatse door jarenlange ver waarlozing in deplorabele toestand, en is verder instortingsgevaar niet denk beeldig. Wij hebben de Provincie van deze ontoelaatbare situatie op de hoog te gesteld: een afschrift van deze brief gaat hierbij. Afgezien van het nuttig effect van genoemde bomen als windkering voor Zuidereind 35, accentueren zij een karakteristiek element in het land schap: een oude terp aan de rivier bocht, vermoedelijk één van de eerste bewoonbare plaatsen in het lage Eem land. Wellicht worden enkele van deze bomen terecht verwijderd, doch om bovenstaande redenen zouden wij met klem willen verzoeken terughoudend heid te betrachten door niet meer te rooien dan strikt noodzakelijk is. In het afgelopen weekend stelde de vogelvereniging „Vogelvreugde" verschillende soorten vogels tentoon in de zaal van deze duivenvereniging aan de Schrikslaan. Nadat voorzitter Van Klooster donderdagavond de opening verrichtte, bezoch ten enkele honderden liefhebbers deze expositie. Vooral kanarie's, parkieten, tropische vogels en gekleurde parkieten, die allemaal gekeurd zijn door erkende keurmeesters van de Nederlandse Vogelbond, waren donderdag tot en met zondag te zien. Diegenen, die gecharmeerd waren van een bepaalde vogel, konden deze voor een uiterst redelijke prijs meenemen. „Vogelvreugde" beleefde erg veel vreugde aan deze geslaagde tentoonstelling. Foto Herman van Dam Geachte College, Gaarne vragen wij door deze nogmaals uw aandacht voor de rivier de Eem. Al eerder is er van verschillende zijden op gewezen, dat het onderhoud van de beschoeiingen de laatste jaren zeer te wensen overlaat. In afwachting van de - door ons overigens betreurde - kana lisatie was ter voorkoming van dubbele kosten een zekere temporisering van het onderhoud wel begrijpelijk. Ech ter, de mate van uitstal heeft in de Eembocht bij het gemaal Zeldert naar onze mening de grens van het toelaat bare ruimschoots overschreden. De dijk langs het Zuidereind ter plaatse is dermate sterk uitgesleten, dat instor tingsgevaar niet denkbeeldig is. Het Waterschap de Eem is momenteel doende de op het dijkrestant staande oude wilgen te rooien, daar deze de kans lopen in de Eem te vallen. Op deze manier wordt de verwaarlozing van de rivier tevens de oorzaak van een ver dergaande erosie van het landschap op een uitermate karakteristiek punt van Eemland. Wellicht zijn nu meer dras tische ingrepen dan oorspronkelijk be oogd noodzakelijk om de dijk te her stellen, hetgeen evenmin het land schap ten goede zal komen. Derhalve verzoeken wij u allereerst deze en soortgelijke dijkgedeelten op bescheiden wijze te herstellen (onder havig geval blijft buiten de uiteinde lijke Eem-loop, zodat bovenvermelde temporisering van onderhoud hier niet ter zake is); vervolgens dient de ge plande bochtafsnijding ter hoogte van het gemaal Zeldert met spoed ter hand genomen te worden. Voor het overige komen ons de huidige cq. geplande uitdiepings- en beschoeiingswerk zaamheden grotendeels als minder ur gent, zo niet betrekkelijk overbodig voor, daar de rivier ondanks alle ijver de neiging heeft banken en ondiepten te vormen: zij zal altijd een onaantrek kelijke vaarweg voor grotere schepen blijven. Naar aanleiding van het rooien van bovenstaande op de dijk langs de Eem, zond de Vereniging „Vrienden van Eemland" onderstaande brief aan Waterschap „De Eem". L.S. Met verontrusting hebben wij gecon stateerd dat op last van het Water schap een aantal oude bomen wordt verwijderd aan de dijk bij gemaal Zeldert, tegenover perceel Zuidereind 35. Ter ere van hun 25-jarig bestaan houden de Soester Vogelvrienden op vrijdag 25, zaterdag 26 en zondag 27 november een jubileumtentoonstelling in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg 7a te Soest. Nadat burgemeester mevrouw J. M. Corver-Van Haaften vrijdagavond om acht uur de tentoonstelling heeft geopend, kunnen de diverse exclusieve vogels bekeken worden. Zaterdag is dat mogelijk van 10 tot 22 uur en zondag van 10 17 uur. Op 15 november 1952 werd de vereni ging „De Soester Vogelvrienden" op gericht. Het aantal vogelliefhebbers dat zich hierbij aansloot, bedroeg meteen al 35. De heren T. van de Broek, J. Kaspers en J. Bosch vorm den toen het eerste bestuur. De heer Bosch was tevens afgevaardigde van de bond. Om dit zilveren-jubileum te vieren organiseren de Soester Vogelvrienden een tentoonstelling. Ook zijn van en kele lagere scholen de tweede en derde klassers uitgenodigd om een tekening over vogels te maken. De 250 inzen dingen, die het bestuur heeft ontvan gen worden ook tentoongesteld. De beste inzender of inzendster krijgt bij de opening vrijdagavond te horen dat hij of zij een prijs gewonnen heeft. Verder staat er een tombola op het programma en wordt zondagmiddag de uitslag van de verloting bekend gemaakt. Afgelopen zaterdag hebben enkele le den van deze vereniging de eerste steen gelegd van de volière in de tuin van het dienstencentrum Molenschot. Deze volière wordt, in verband met het jubileum, door de vereniging aangebo den. Zaterdag 17 december komen de vogels erin te wonen. Deze worden gratis beschikbaar gesteld door leden van de Soester Vogelvrienden. o.a. WITTE VERMOUTH perliter3,95 NOTEIMWIJN per liter5,95 RODE PORT per liter 8,95 SHERRY MEDIUM perliter4,75 Verhuur van glaswerk, stoelen enz., alsmede een Tafel Biertap. Steenhoffstraat 64 Tel. 12551 Soest.

Soester Courant | 1977 | | pagina 15