r Ware Siiiterklaashappeiiing ondanks slecht weer Bazar „Groot Engendaal" werd groot succes Sint Nicolaas aktie Soest '77 prijswinnaars stromen binnen Auto Vandermeer DEALER-OCCASIONS Auto Vandermeer BEAUJOLAIS PRIMEUR 1977 Per fles Van der Linden OPENINGS AANBIEDINGEN EbksrElsEiibv. NICOLAAS AKTIE 1977 SOESTER PRIJZEN SERVICE Kleuterschool heet voortaan „De Nachtegaal" MEINERS soest OPTIMALE STUDIE BEGELEIDING Soester Muziekgezelschap blijft aktief Bekendmaking Donderdag 24 november 1977 56e jaargang no. 14 Foto Herman van Dam A. een plant B. eanTle» wijn C. epgJfcadset D. 'fjti kaarsenset Deze prijzen kun! Voor geselecteerde IN ALLE MERKEN garantie Gedurende 3 maanden B.W.-laan 196, Amersfoort Telefoon 033-15548 DOOS a6 FLESSEN PER FLES SLIJTERIJ-WIJNHANDEL Soesterbergsestraat 49 Burg. Grothestraat 6. Zie onze advertentie op pagina 16 sparthuis EUE5C Soesterbergsestraat 3 Koninginnelaan 32 Winkeliers Vele honderden Goedgekeurd IC v. IC 48/1977 A fles wijn B plant C badset D kaarsenset Uw Soester winkelier wenst u prettige feestdagen meer dan 200 winkeliers staan in Soest dagelijks voor u klaar met hun bekende SOESTER COURANT Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Hoofdredacteur: H. E.J.SMIT Abonnement per kwartaal f 5,-. Buiten Soest per kwartaal f 10,-. Verschijnt iedere donderdag De drukte op en rond het bordes van het gemeentehuis tijdens de intocht van St. Nicolaas De commissie onderwijs heeft zich maandagavond accoord verklaard met het voorstel de al jaren bestaande openbare kleuterschool aan de Nachte- gaalweg in het vervolg „De Nachte gaal" te laten heten, dit op voorstel van de oudercommissie en het school team. De commissie stemde eveneens in met het beschikbaar stellen van een aan vullend krediet van 210.000 gulden ten behoeve van de verbouw en uitbreiding van de Ludgerusschool aan de Vosse- veldlaan. In het voorstel wprdt tevens vermeld, dat de gemeente door de aanbouw van twee lokalen een hogere lokaal vergoeding krijgt. Aan het ministerie van onderwijs en wetenschappen zal gevraagd worden een geheel nieuw stichtingsjaar voor de gehele school vast te stellen (dit biedt financiële voordelen). Het is echter nog niet ge heel zeker of de minister dit verzoek inwilligt, reden waarom er in de begro ting nog geen rekening met dit bedrag gehouden is. Het schoolbestuur zal op korte termijn een verzoek indienen om nieuw meubi lair. HUISWERKCENTRALE VOOR TELEFOON 02155-17089 Hoewel het ernaar uitziet, dat Sint Nicolaas het dit jaar waarschijnlijk niet zal beleven de maan door de bomen te zien schijnen, zulk slecht weer is het, is hij toch weer aan het bezoeken van ons land begonnen. Daarbij heeft hij op de dag van zijn aankomst een druk programma afgewerkt, waarin Soest en Soesterberg niet ontbraken. In Soest werd hij verwelkomd door burgemeester mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaften, in Soesterberg stond locoburgemeester J. J. Ebbers hem namens het gemeentebestuur op te wachten. In Soest arriveerde Sinterklaas even voor één uur met de trein op station Soest-Zuid. Een grote menigte stond het Spaanse gezelschap daar op te wachten; daaronder de muziekvereni ging PVO die de kinderzang muzikaal begeleidde. Op het station werd de Sint verwelkomd door de heer J. J. Brouwer, waarna het in een grote op tocht door Soest ging. Daarbij deed de Sint alle vier winkelkringen aan. Op het bordes van het gemeentehuis stonden burgemeester en wethouders al klaar. In afwachting van de komst van de Sint hadden de Springbokken de tijd muzikaal gedood. De burge meester heette Sinterklaas welkom in de gemeente en vertelde iets over de problemen. Niet teveel, want het ging tenslotte om de kinderen en die hebben daar toch niet zo'n weet van. Na de hartelijke ontvangst in Soest bezocht de Sint enkele instellingen. Soesterberg Na, voorafgegaan door de drumband van AGAVS, bij het Dorpshuis in Soes terberg te zijn gearriveerd, vond in de hal van het Dorpshuis een „intiem" treffen plaats tussen Sint Nicolaas en loco-burgemeester J. J. Ebbers, waar in deze belangstellend informeerde naar de reis van Sint Nicolaas. Vervolgens vond onder grote belang stelling vóór het Dorpshuis de offi ciële ontvangst van Sint Nicolaas plaats. De heer Ebbers zei. dat de kin deren in Soesterberg al lang naar zijn komst hadden uitgekeken. Volgens hem hoefden de kinderen hele maal niet bang te zijn, omdat zij ook dit jaar weer bijzonder zoet geweest waren, (op een enkele uitzondering na dan). Sint Nicolaas bedankte de heer Ebbers voor het hartelijke wel kom en zei altijd bijzonder snel, na dat hij in Nederland was aangekomen naar Soesterberg te gaan, omdat hij hier altijd graag was. Als het aan hem ligt, dan neemt hij het niet zo nauw met de waarschuwing van de heer Eb bers toch maar vooral voorzichtig te zijn op de daken, daar hij zijn werk, hoewel hij al weer een jaar ouder wordt, altijd met plezier blijft doen. Hierna volgde, begeleid door muziek van Odeon en AGVS een rondrit te paard door het dorp om, zoals Sint Nicolaas zei, alle nieuwe dingen te be kijken die er in het laatste jaar bij gekomen waren. Hierbij werd ook de Amerikaanse wijk Apollo niet verge ten. Terwijl de stoet erdoor trok, kon zij rekenen op een bijzonder enthousiast onthaal van de Amerikanen, die in groten getale met foto- en filmcamera's gewapend op de komst van de Sint stonden te wachten. Ook de bewoners van het Beukbergenplein, werden niet vergeten. De burgemeester van Soest mevrouw mr. J. M. Corver-van Haaften tijdens haar toespraak tot St. Nicolaas Het Soester Muziekgezelschap, nog geen half jaar bestaande, trad ook de afgelopen week weer voor het voet licht. Nu werd op zaterdag 19 novem ber een koffieconcert verzorgd in het bejaardencentrum „De drie Eiken" te Soesterberg. De recreatiezaal van hét dienstencentrum was vrijwel tot de laatste plaats bezet. Met enthousiasme werd er gemusi ceerd en de reactie van het publiek was daarmede in overeenstemming. Bij een oude melodie, de Valeta, konden enige bejaarden de verleiding tot het maken van een dansje niet weerstaan. In haar dankwoord sprak de directrice van het tehuis haar bewondering uit voor het feit, dat de overwegend jeug dige musici oude, vertrouwde liedjes durven te brengen en daarmee zoveel bejaarden een groot plezier doen. Zij wilde het orkest wel als huisorkest beschouwen en rekende erop, dat bij het 5-jarig bestaan van het bejaarden centrum in april 1978 het Soester Mu ziekgezelschap een feestconcert zal geven. van de Gemeentehof De burgemeester van Soest maakt bekend dat burgemeester en wethou ders van de gemeente Soest voorne mens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan J. Ver- nède, Julianalaan 31 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis met tochtsluis op een terrein, gelegen aan de Julianalaan 31, kada straal bekend gemeente Soest, sectie K, nummer 1322. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 25 november 1977, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens de kantoor uren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeente secretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 23 november 1977 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften Gezien de grote vraag naar kanskaarten, de drukker kon het nauwelijks bijbenen, kunnen de Soester winkeliers meer dan te vreden zijn met de start van deze unieke Sint Nicolaasaktie Soest '77. Niet minder tevreden zijn de prijswinnaars, die zich tot nu toe hebben gemeld. Reeds vele planten, flessen wijn enz. zijn van eigenaar gewisseld. Foto Herman van Dam Reacties van enkele prijswinnaars: Hardstikke leuk. Geweldig. En van een bejaard echtpaar, dat één van de mooie planten mocht uitzoeken: Meneer, nog nooit hebben we wat ge wonnen en nu krijgen we zomaar een prijs. Een grandioze gedachte van de Soester winkeliers om gezamenlijk één grote actie te voeren, een actie die vele prij zen heeft en die u uitnodigt uw in kopen in Soest te doen. Voor degenen, die het nog niet weten: bij elke 5,- die u besteedt bij de Soes ter winkeliers, herkenbaar aan de gele aanplakbiljetten, ontvangt u een kans- kaart. Als u deze kaart openmaakt staat aan de binnenzijde de eventuele prijs vermeld. U weet dus meteen of u iets gewonnen heeft. Misschien heeft u daarmee meteen een kado voor Sin terklaasavond. Wat waren de prijzen ook alweer? prijzen kunt u tegen inlevering van de kanskaart afhalen bij één van de vier Rabobanken. Zo'n 150 winkeliers doen aan deze aktie mee, dus in praktisch elke winkel zult u kanskaarten ontvangen. Des te gro ter de kans, dat u een prijs wint. Want in totaal zijn er maar liefst 1400 prijzen. U ziet het maar weer: het winkelen in Soest heeft duidelijk voordelen. Zorg dat u erbij bent. Motto: „Koop uw Sint Nicolaas ge schenken in Soest en win een prijs". Woensdag 16 november j.1. werd om twee uur de tentoonstelling-bazar in de rekreatiezaal geopend, 's Morgens konden de bewoners reeds een kijkje nemen en er werd door hen reeds het één en ander gekocht, 's Middags brachten velen uit Soest een bezoek, en zorgden voor een gezellige drukte tot het eind toe. De dames van de handwerkklub deden hun uiterste best zoveel mogelijk van hun eigengemaakte artikelen te verkopen. Veel loten werden er verkocht, dankzij de stimulans van twee heren. Gezellige zitjes nodigden velen uit tot het nuttigen van enkele konsumpties. De dank van de organisatoren gaat in 't bijzonder uit naar Mevouw Hornsveld, die met haar demonstratie van in branden van hout veel succes had. Om zes uur werd de bazar gesloten, en het resultaat opgemaakt. De totale opbrengst van verkoop en loterij was 2973,73. De naam van de hond was Tanja, en het nummer van de aap was 83. Het inleveren van de volgende nummers geven recht op een prijs: loten met gele kleur: 213-211-351-278-220-221-222-248-263; loten met oranje kleur: 64-224-286. Langs deze weg wil men iedereen hartelijk danken voor de wijze waarop men heeft meegewerkt om deze middag tot een groot succes te maken. Een overzicht van de recreatiezaal van „Groot Engendaal" tijdens de bazar Foto Herman van Dam

Soester Courant | 1977 | | pagina 1