I Heren Olympia verslaan koploper San Rival li J.TOST Mixed Hockey Club viert 5de lustrum op spectaculaire wijze Misstapje Shot 4 net niet fataal m 02155-15145 Eemland blijft succesvol ,,G'oed idee van de Sint" Dijkal Plantenhygro Eemvogels behalen gelijkspel Dames behalen ook de winst tegen San Rival Tafeltennis Schaatsen: SNDUS A. van der Weerd Programma Sporthal Beukendal Programma Sportzaal de Bunt Langere levensduur voor uw planten; Het einde van de droge-lucht-periode in woningen, tehuizen en kantoren met de x 1 Dijkal T Plantenhygro) Enerverende handbalzondag in „BeukendaP' VOOR AL UW SPORTEN Nieuwe Wegwijskrant voor het Utrechtse bedrijfsleven Uw succes is onze Autorijschool M. LOS Xiel 1 - Eemvogels 1 7-7 Soester Courant van donderdag 24 november 1977 Beide eerste teams van Olympia zijn er in geslaagd hun achtste achtereenvol gende winst te behalen. De heren deden dit tegen het tweede team van San Rival, dat tot nu tot geen enkel punt verloren had. De dames speelden een vrij zwakke wedstrijd, maar slaagden er toch in door een goede eindsprint tot nu toe het enige ongeslagen team van de derde divisie te blijven. Ook voor de overige teams van Olympia was het een goede week, daar bijna alle teams er in slaagden hun wedstrijd te winnen. Heren Olympia 1 - San Rival 2 3-2 Iri een goedbezette Bunthal is het publiek het afgelopen weekeinde getui ge geweest van een ware volleybal happening. De in alle sets vrijwel inspanning met succes beloond (11- 15/15-13/15-10). Het achtste damesteam toonde zich het sterkst in de strijd tegen dames 9. In de eerste set kon dames 9 aardig bij gelijk opgaande strijd deed de zenuwen blijven (ze verloren met 15-13), maar door de zaal gieren. Tot aan het ejnde van de laatste set is de spanning, wie de uiteindelijke winnaar zou worden, in dit zeer belangrijke duel niet voorspel baar geweest. Olympia trok tenslotte met 3-2 aan het langste eind, waarbij dient opgemerkt, dat ze een zeer kost baar punt toch wel door eigen schuld hebben laten liggen. De vele servefou- in de overige sets was dames 8 duide lijk de betere ploeg. Mini-volleybal Olympia Alle vijf teams van Olympia kwamen vorige week zaterdag weer tweemaal in het veld in de sporthal Schuilenburg te Amersfoort voor wedstrijden in de Nevobo-competitie mini-volleybal. ten hebben de volle winst in de weg Jongens 1 was in de eerste wedstrijd gestaan. Maar liefst 22 foute opslagen tegen Surf heel erg dicht bij de over- zijn er door Olympia in deze 5 sets winning, want de eerste set werd gemaakt. Met beter serveren waren de verloren met 22-20. De tweede set werd heren nu gelijk gekomen met San Rival, nu blijven ze nog twee punten achter op nummer één. In de eerste set werd een voorsprong van 8-4 langzaamaan weer weggege ven. Door enkele technische fouten kon San Rival gelijk komen (12-12), maar Olympia won met 15-13. In de tweede set werd Olympia erg onder druk gezet, waardoor de eigen aanval niet uit de verf kwam. Na een time-out kwamen de Soesters goed terug, maar verspeelden hun kansen weer door enkele foute serves achter elkaar. San Rival won deze set met 15-12. In de derde set beging Olympia de fout om een 9-2 voorsprong door slordig spel weer weg te geven, waardoor de gasten alsnog kans zagen deze set te winnen (15-11). In de vierde set heeft Olympia San Rival volledig over speeld. Na een 3-0 achterstand werd gemakkelijk met 15-6 gewonnen. De vijfde set moest de beslissing brengen. San Rival liep uit naar 4-0, maar Olympia kwam weer bij (4-4). Op de stand 8-7 voor Olympia werd van veld gewisseld. Lang bleef toen de stand 9-7 gehandhaafd. Door een terugval van San Rival kon Olympia uitlopen naar 12-7. Olympia stopte toen 4 maal erg slecht af en de strijd was weer open. Via 14-12 en 14-15 werd het toen tenslot te 17-15 voor de thuisclub. ruim gewonnen, dus einduitslag 1-1. De tweede wedstrijd tegen Spirit werd verloren met 2-0. Jongens 2 won de eerste wedstrijd tegen Vios reglementair met 2-0 we gens niet opkomen van de tegenstan der, maar verloor met klein verschil de 2 sets van Impala 2. Meisjes 1 verloor onverwachts van een verrassend sterk Vios en verspeelde hiermede de kans op een kampioen schap. De Soester meisjes konden niet in hun spel komen en daarvan maakte Vios dankbaar gebruik. De tweede wedstrijd tegen Spirit leverde voor Olympia niet veel moeilijkheden op en er werd nu vlot gewonnen met 2-0. Meisjes 2 had déze keer geen succes en verloor tweemaal met 2-0 van NVC1 en Surf 1. Het derde meisjesteam verloor van het zeer sterke Avanti 1 met groot verschil, maar wist tegen Limvio 1 een verdienstelijk gelijkspel te, behalen. Ondanks de wat minder gunstige uit slagen is, met name bij de lagere teams, een goede vooruitgang te be speuren, die in de toekomst zijn uit werking zeker niet zal missen. Zaterdag 10 december worden de wed strijden voortgezet. Dames Olympia 1 San Rival 2 3-2 Een enigszins gehavend team (Carla Wongontbrak) heeft aanvankelijk veel moeite gehad om goed volleybalspel te vertonen. In de eerste set werd met 15-11 gewonnen. In deze set was door het te strak fluiten van de scheidsrech ter nauwelijks spel mogelijk. De helft van de ballen werd technisch afgeflo ten, waarbij de meeste beslissingen zowel voor speelsters als publiek on begrijpelijk waren. Olympia werd iets minder vaak af gefloten én won deze set dan ook. De tweede set ging met groot verschil (15-5) verloren door voornamelijk de foute serves en de gaten, die in het hart van zes vielen. In de derde set wilde het ook nog niet erg lukken. Via 1-8 en 5-12 werd tenslotte met 15-10 verloren. In de vierde set en later ook in de vijfde was duidelijk sprake van een veel beter spel aan de zijde van Olympia. Alles lukte veel beter, er werd weer goed aangevallen en verdedigd en verdiend werd dan ook met 15-9 en 15-10 gewon nen. De heren gaan zaterdag op bezoek bij het Utrechtse USS (aanvang 14.00 uur). De dames gaan proberen het op de derde plaats staande ASVU (Am sterdam) de baas te blijven (17.30 uur). Overige teams Het tweede damesteam lijkt op de goede weg te zijn. Ook deze week werd gewonnen en wel met 2-1 van Surf. Vooral Martha Verstoep speelde een voortreffelijke wedstrijd. Hopenlijk zijn de dames op weg naar een betere klassering in de eerste klasse. Het tweede herenteam, dat steeds beter gaat spelen, begon vol goede moed aan zijn strijd tegen het eerste team van Surf. dat tot nu toe nog geen set verloren had. Winst zat er nog niet in voorde Soesters, maar weLslaagden ze er als eersten in om Surf een punt af te pakken door de eerste set te winnen. Dit resultaat was vooral het gevolg van een erg sterk blok en moeilijke serve. De 2e en 3e set verliepen minder en gingen dan ook verloren. Het derde herenteam kwam in Baarn in aktie tegen BG&SV 2. Ook dit team beschikte over een gevaarlijke opslag, die de tegenpartij voor de nodige problemen stelde. Vooral Bert van Schaffelaar blonk hier in uit. In de eerste set werd een 12-0 voorsprong behaald. Beide teams schrokken hier blijkbaar van. BG&SV zette alles op alles en Ölympia was zo overdonderd door de eigen prestatie, dat ze begon te klungelen. BG&SV kon 10 punten inlo pen voor Olympia de strijd besliste. In de 2e en 3e set werd door geconcen treerd spel gewonnen met 15-11 en 15-18. Het derde damesteam (2e klasse) had weinig moeite met Devu 1. Door dege lijk spel werd tweemaal met 15-7 en met 15-2 gewonnen. Dit team blijft met het vijfde team de kop in de tweede klasse aanvoeren. Het vierde dames team, dat ook in de tweede klasse uitkomt, was tot nu toe niet zo succes vol, maar woensdag werd in Baarn met 2-1 gewonnen van Limvio 1. De eerste set was leuk om te zien, daar beide ploegen uitstekend speelden, zo dat er steeds lange rally's waren. Olympia won deze met 15-11. In de tweede set werd Limvio totaal weg gespeeld (15-1). Ook hier speelden de goede serves weer een belangrijke rol. In de derde set was de concentratie door de gemakkelijke winst in de tweede set enigszins verslapt en Lim vio won deze met 15-10. Het vierde herenteam voegde drie punten aan zijn totaal toe door winst op Voleem 1 en staat nu nog slechts één punt achter koplopel" SVV 6. Ook heren 5 won met 3-0 en wel van Limvio 2. Ook het zesde herenteam behaalde winst de afgelopen week. Met 2-1 werd van SVV 5 gewonnen. In alle drie de sets moest een vrij grote achterstand weer worden weggewerkt. In de eerste set lukte dit door de vele foute opslagen niet, in de 2e en 3e set werd de Shot 4 is vorige week bij haar streven naar het kampioenschap in de 4e klas door het oog van de naald gegaan. De 4-6 overwinning van Victoria deze week in Soest was net niet genoeg om de 7-3 nederlaag van enige tijd geleden ongedaan te maken. Met nog twee wedstrijden voor de boeg kan Shot 4 zich echter geen puntenverlies meer veroorloven. Shot 8 is, na 2x op een haar na het kampioenschap te hebben gemist, dan toch eindelijk kampioen geworden. Shot 2 blijft ook nog kanshebber in haar klasse. Shot 1 speelde vorige week tegen nummer 3 op de ranglijst VEV 3. Winst betekende een blijvend kansje op de Gooise afdelingstitel. Dit kansje is met veel elan benut. VEV werd verrassend met maar liefst 2-8 verslagen. René Daselaar en Gerrit Leeflang moesten ieder éénmaal voor hun tegenstander buigen. Dirk Schuiling bleef ongesla gen. Shot 2 won met 10-0 van Elan 3 en behield zodoende alle kans om te promoveren. Shot. 3 won verrassend van Buna 3 met 2-8. Wolter Prins bleef ditmaal ongeslagen. De wedstrijd Shot 4-Victoria 5 was misschien wel de spannendste die ooit in de zaal van Shot is gespeeld. Victo ria dat, gezien de eerste wedstrijd, minimaal een 7-3 overwinning moest behalen, kwam na een 4-1 voorsprong tenslotte uit op een 6-4 winst. Net niet genoeg dus. Shot 5 verloor, zonder dat dit veel verschuiving op de ranglijst teweeg bracht. Shot 6 won weliswaar met 8-2 van VEV 5, maar zal vermoedelijk de degrada tie niet kunnen ontlopen. Shot 8 heeft tegen Elan duidelijk ge maakt, dat zij in de 4e klasse thuis hoort. Jan Opmeer, Henk v.d. Brink en Barend van Lunteren bleven ongesla gen. In deze 4e klasse zullen zij volgend jaar ongetwijfeld wat meer moeite met de tegenstander krijgen. Bij de jeugd verloor Shot 1 enigszins teleurstellend van Huizen 1. Shot 2 deed datgene waartoe zij ook in staat werd geacht, n.1. lijstaanvoerder Iduna uit Utrecht een puntje afsnoepen. Uit slag 5-5. Uitslagen andere wedstrijden: Elan 10-Shot 7 3-7, TOVO 6-Shot 10 10-0, VEV 8-Shot 9 3-7. Jeugd: Huizen 5-Shot 3 2-8, Shot 4- Buna 1 3-7, De Furs 1-Shot 5 10-0, Shot 6-Metac 3 2-8, Huizen 14-Shot 9 1-9. Inlichtingen over t.t.v. Shot kunt u inwinnen bij Inge Maaskant, Toren- straat 33, Soest, tel. 18971. Makelaar in onroerende goederen Steenhof f straat 63 Soest Met windkracht 9 en veel regen moest zondagmorgen Jaap Berghuis aan de start verschijnen. Op de 500 nieter, noteerde hij 47.- sec. en op de 1500 meter een pers. ree. van 2.34.9. Zondagavond moesten de C-D junioren ook weer onder barre weersomstan digheden rijden. Toch werden er ver schillende pers. ree. verbroken: C-juniore Yvonne Dijs had voor de 500 51.5 en voor de 1000 1.46.7 (pers. ree.) nodig, wat haar tweemaal een tweede plaats opleverde. D-juniore Corine van der Meijden reed over de 500 56,8 (pers. ree.) en over de 1000 1.56.- (pers, ree.). Hierdoor eiste zij tweemaal een eerste plaats voor zich op. C-junior Han Dekker reed op de 500 63 5 (pers. ree.) en reed voor de eerste maal een 1000 meter in de tijd van 2.15.1. D-junior Martin de Putter had voor de 500 57.4 (pers. ree.) nodig en voor de 1000 2.10.8. Eemland hoopt nu dat er eens goed schaatsweer komt, zodat iedereen eens onder ideale weersomstandigheden kan laten zien. wat hij of zij werkelijk kan. Horloger Juwelier Optiek Soesterbergsestraat26 Tel. 12982-Soest. Donderdag 24 november 1977. 19.00 22.30 uur kompetitiewedstrijden NeVoBo. 19.00 uur Olympia 7 - BG SV 4 - D3 S.V.V. 9-Voleem2-D3 Olympia 5 - Olympia 6 - D2 Olympia 5 - Limvio 1 - H2 20.00 uur S.V.V. 3 - Vios 2 - D. Prom. S.V.V. 7-S.V.V. 8-D3 S.V.V. 1 - V.V.A. 1 - H. Prom. S.V.V. 4-BG&SV 4-H2 21.00uur Olympia 4 - S.V.V. 6 - D2 Devu 1 - BG SV 2 - D2 Olympia 6 -S.V.V. 6- H2 Olympia 4 - BG SV 3 - H2 Zaterdag 26 november 1977. 8.45 -12.00 uur Sportinstuif. 8.45 10.15 uur voor de leeftijdscategorie 6 t/m 9 jaar. 10.30 12.00 uur voor de leeftijdscategorie 10 t/m 14 jaar. 13.00 - 23.00 uur kompetitiewedstrijden korfbal. Zondag 27 november 1977. 10.00 -17.00 uur kompetitie'wedstrijden handbal. 20.00 23.00 uur kompetitiewedstrijden basketbal. 20.00 uur I Red Stars Kmc - Red Stars Kmb II Red Stars MC - Dunckers MB 21.15 uur I Red Stars B - Red Stars C II Red Stars 3 - Dunckers 5 Zaterdag 26 november 1977. 10.00 16.00 uur kompetitiewedstrijden badminton. 16.30 20.30 uur kompetitiewedstrijden volleybal. 20.30 - 23.30 uur basketbalwedstrijden Central Base Fond. Zondag 27 november 1977. 10.00 14.00 uur kompetitiewedstrijden badminton. 14.00 23,00 uur kompetitiewedstrijden basketbal. 14.00 uur Red Stars aa - Scandecor aa 15.10 uur Red Stars b - Scandecor b 16.20 uur Red Stars mb-Dunckers ma 17.30 uur Red Stars kb - Blaricum Ka 18.40 uur Red Stars MB - Irene MB 19.50 uur Red Stars 2 - Blue Drakes 21.00 uur Red Stars II - BC. Markt I I Het zal niet zo lang meer duren, of de Mixed Hockey Club Soest viert haar 25-jarlg jubileum. Dat is een gebeurtenis,' die deze sportvereniging niet ongemerkt voorbij wil laten gaan. Daarom zet men van 1 april tot 2 mei volgend jaar een grote manifestatietent op haar [oude] oefenterrein aan de Schriklaan. Afgezien van hockeywedstrijden tegen bekende Nederlanders en opnamenjvoor een radioprogramma van de TROS vindt een sportevenement plaats, dat voor Soest uniek te noemen is. De lustrumcommissie organiseert namenlijk een „Super club trofee 1978", waaraan alle verenigingen uit Soest kunnen deelnemen. Zij moeten in diverse originele wedstrijden bewijzen, dat zij de superclubtrofee waardig zijn. Op dit moment hebben zich al negen sportclubs aangemeld. Dit vijfde jubileum begint met een speciale receptie op l april. De dag daarop wordt al begonnen met een „finale rode draad", waaraan de jeugd kan deelnemen. Zaterdag 8 april vin den de spectaculaire superclubtrofee- wedstrijden plaats. Die middag speelt een M.H.C.-selectie een wedstrijd te gen bekende Nederlanders. en 's avonds komt de Tros-radio, die het programma volledig verzorgt en op namen maakt. De presentatie van deze avond is in handen van Pierre van Ostaden, het fenomeen uit de Berend Boudewijnkwis. De muziek wordt ver zorgd door een Tros-huisorkest, uiter aard met diverse bekende artiesten. Zondag 9 april gaat het programma verder met een juniorentournooi C.D.E. Die middag houdt de entertai ner Henk Out de jeugd bezig. Zater dag 15 en 16 april vindt het junioren tournooi A en B plaats. Maar er is nog veel meer: zaterdag 22 april is er het Cor Smittoernooi met een optreden 's avonds van de Philips Big Sound Drive-In-Show gepresenteerd door Ferry Maat, John Mc Clusky of Edward Niesing. 29 April Reunledag met een tophockeywedstrijd een groot feest met de Down Town Jazzband. Zondag 30 april Dr. Brouwer Tournooi en een feest met medewerking van Piet Daalhuizen. Kortom, een .bijzonder veelzijdig programma, dat van het zilveren jubileum een ware „happe ning" maakt. Superclubtrofee 1978 Superclubtrofee 1978 bestaat uit zeven onderdelen, namelijk een pick-up race, een steepleehase, rollermat, dobbel stee nschleten, hockeydoelschieten met handicap, kruhvagenestafette en handicaprace. De pick-up race houdt in. dat twee dragers één deelnemer op een ambu lancebrancard overeen traject moeten sjouwen. Degene op de baar moet blokken oprapen en even later op piketpaaltjes zetten. Het team dat dit het snelste doet, mag zich winnaar noemen. De steeple-chase houdt in, dat van elk team één deelnemer in een schuim- plastic paardenkostuum een 300-meter lang parcours vol hindernissen aflegt. Daarna volgt de rollermat, wat inhoudt dat 6 deelnemers door allerlei moei lijke bewegingen een mat zo snel mogelijk vooruit moeten verplaatsen. Zij ze met de mat over de finish, dan is het traject afgelegd. Lachwekkende wordt het dobbelsteenschieten: van elke ploeg moet één afgevaardigde een Eén op dit moment nog ontspannen lustrumcomité. De dames W. van de Klink, E. Beek en de heren B. Smit, VV. van Veen, J. Koppe. R. de Cneudt en A. Pont zullen het straks drukker krijgen met de voorbereiding van de superclubtrofee. schuimrubber dobbelsteen in een rug- bydoel schieten. Bij een raak schot, tellen de punten, die de dobbelsteen aangeeft. Het hockeydoelschieten wordt even eens spectaculair. In een hockeydoel staat een houten doelverdediger, die door tegenstanders door middel van een lat bewogen kan worden. Elk team moet nu proberen een doelpunt te maken, wat niet makkelijk zal zijn. Dit keer zit er geen persoon, maar water in de kruiwagen bij de zoge naamde kruiwagen-estafette. Zes deel nemers per team moeten dit gevaarte een eind voortbewegen, en de laatste kiept het water, wat nog in de wagen zit, in een bak, waarna de jury het overgebleven water meet. De wedstrijden eindigen met een han dicaprace. Dit betekent: hardlopen naar een klaarliggende fiets, fietsen over een evenwichtsbalk, op houten- blokken met touwen een eind lopen, terugfietsen en kijken of je gewonnen hebt. Een niet eenvoudige opgave. Elk team kan bij een onderdeel, waar van het denkt dat het zal winnen, een joker inzetten. Die vereniging krijgt dan extra-punten. Het lustrumcomité heeft voor ogen er een sportief festijn van te maken. Het gaat niet zö zeer om wie er wint, dan wel om wie de sportiefste prestatie verricht. Reeds negen clubs hebben zich aan gemeld, namelijk Hees, SEC, Soest, WZ, Olympia. Soest atletiek. Selby. Ontspanning na inspanning en BDC. Maar nog veel meer clubs kunnen zich opgeven. Bentinckfonds Alle wedstrijden staan in het teken van het Bentinck-Fonds. Dit ls een stich-. ting, die zich bezighoud met de sport mogelijkheden voor gehandicapten. Zij brengt deze mensen naar zwembaden, geeft ze zwemlessen etc. De Mixed Hockey Club Soest wil dit werk onder- steunerf door de verkoop van: Lus trumshirts, verkrijgbaar bij „het win keltje" onder Honsbergen, lustrum wijn, lustrumbierglazen, en -stickers. De glazen en de stickers zijn verkrijg baar in het clubhuis aan de Schriks- laan. De Plantenhygro kunt u plaatsen op verwarmings radiatoren, in vensterbanken, op de vloer of aan de wand. De Plantenhygro zorgt voor gezonde planten èn voor een prettig leef/werkklimaat. Verkrijgbaar in 9 lengte maten (van 75 tot 395 cm.) en 5 kleuren. Van f 57,35 tot f281,35. Er is nog veel meer over te vertellen. Vraag uw tuin centrum of plantenspeciaalzaak. Plantenhygro, nuttig voor alles wat leeft en groeit! Een produktvan Dijkal-Harmelen. Inlichtingen: Tel. 03483-1654. De 3 topwedstrijden van BDC hebben weer voor de nodige spanning gezorgd, terwijl ook van goed handbal genoten kon worden. De in grote getale opgeko men toeschouwers zagen in de openingswedstrijd het eerste damesteam jam merlijk ten onder gaan tegen SDOL. De daaropvolgende herenwedstrijd was zo mogelijk nog spannender; BDC wist hier in de slotfase de winst te pakken. Ook de dames junioren die de rij sloten, wisten tot winst te komen in een zeer aan trekkelijke en snelle wedstrijd tegen Desiré/Odin. (10-8). en Cleem Diemers wisten de Soester heren een beslissende voorsprong van 2 punten te nemen, die in de slotfase door Slotervaart nog tot 1 werd terug gebracht. Verder kwamen de gasten niet zodat de 2 punten als verjaarskado voor trai ner YVim Budding in Soest bleven. Eindstand 16-15. SPORTHUIS D. VANVUGT NW. BAARNSTRAAT39 - BAARN TELEFOON 02154 -12490 Grootste sportzaak van 't Gooi Weer kleine Nederlaag voor BDC-dames Het zit de Soester dames niet mee, ze missen nog steeds 2 basisspeelsters, waarvoor ook ditmaal Barry Peters en reserve-keepster Lia v.d. Berg mee speelden. Toch was het begin zeker hoopgevend want, BDC wist al snel door Ria v. Dijk de leiding te nemen. Pas'na 10 minuten was het weer Ria v. Dijk die 2-0 liet aantekenen. Er werd aan beide zijden bijzonder sterk verde digd, zodat maar moeilijk tot scoren kon worden gekomen. Toch wist SDGL direkt de aansluitings treffer te maken. De gasten kregen zelfs de kans uit een strafworp gelijk te komen, maar het schot werd door Mary Steenbakkers onschadelijk ge maakt. Van de 2 minuten straf voor de Soester dames wist SDOL echter wel gebruik te maken, 2-2. BDC bleef goed aanvallen, maar wist geen afstand te nemen, integendeel, het was SDC)L dat met voorsprong ging rusten. Na de hervatting begon het Soester team weer met 5 speelsters en hoe wel de Twentse dames nog een straf worp misten, konden ze toch uitlopen naar 4-2. BDC bleef echter goed vech ten voor een beter resultaat en kreeg loon naar werken door doelpunten van Ciet Smeeing en Ria Pronk, die met een prachtig afstandsschot doel trof. Na een gemiste penalty aan Soester zijde was het Tineke Simons, die hoog opspringend BDC weer aan de leiding bracht, maar ditmaal faalde SDOL niet bij het nemen van een strafworp, zodat het 5-5 werd. Dankzij een 2-minuten-straf voor het Soester team konden de gasten weer een voorsprong nemen, die ondanks fel aanvallen van BDC niet meer teniet gedaan kon worden, integendeel, in de slotfase kon SDOL de wedstrijd defini tief beslissen door 5-7 te scoren. Verlies dus voor de Soester dames na een wedstrijd die beheerst werd door 2-minuten-straffen, welke uitsluitend aan BDC-zijde vielen. Deze soms twijfelachtige beslissingen van het scheidsrechterlijke duo Cor- nelissen-v.d. Lingen, wekten in de Soes ter gelederen de nodige irritatie en on zekerheid, hetgeen beslist zijn weer slag op het wedstrijd verloop had. Jam mer. Heren grijpen winst in spannende slotfase In punten stonden BDC en Slotervaart gelijk, zodat de start aan beide zij den voorzichtig was. Koos v.d. Deijs- sel opende de score, maar al snel was het weer gelijk. Dit bleef het beeld in de eerste helft. Telkens als BDC scoorde, kwamen de Amsterdammers weer gelijk. Dat ze niet uitliepen was enerzijds te wijten aan hun slordige spel. anderzijds aan de geweldig keepende Jan Smeeing. Vlak voor rust wist Slotervaart echter toch een 8-7 voorsprong te nemen. De tweede helft zetten de gasten in met een sterk offensief dat resulteerde in 3 doelpunten. Pas bij 11-7 kon BDC het initiatief weer overnemen, 2 doel punten van Ries Smeeing, een break out van Cleem Diemers en een doel punt van debutant Henk Veenendaal brachten de partijen weer op gelijke i hoogte. Gesteund door het sterk meelevende publiek ontketende BDC een slotoffen- sief. Vooral in de laatste fase was de strijd bijzonder spannend met een ge- TT.-, c,5C nnrra, lijk opgaande score. Via Ries Smeeing UW SULLca UII//U Voor het bedrijfsleven in de provincie Utrecht is een tweede uitgave versche nen van de Wegwijskrant, waarin een overzicht is gegeven van de bestaande en op handen zijnde overheidsstimu- leringsmaatregelen. De Wegwijskrant is een gezamenlijke uitgave van de Sa menwerkende Kamers van Koophan del en Fabrieken in de provincie Utrecht en het provinciaal béstuur van Utrecht. De krant geeft de stimuleringsmaatre gelen in hoofdlijnen weer en vermeldt daarbij de namen en adressen van de instanties, waar men voor aanvragen en nadere informatie terecht kan. Om het bedrijfsleven in de gelegenheid te stellen de gewenste informatie „zo dicht mogelijk bij huis" te verkrijgen, zijn voor zover mogelijk alleen infor matie-adressen in de provincie Utrecht bij de regelingen vermeld. De Wegwijskrant heeft als bijlage bij het mededelingenblad „De Kamer van Koophandel" alle bij de Kamers inge schreven ondernemingen in de provin cie Utrecht (ca. 27.000) inmiddels be reikt. ö3 o ai tH Van Lenneplaan 47 Telefoon 1 66 21 CD O p CD Afgelopen zaterdag speelde het eerste team van de Soester Korfballers in Tiel. In een gloednieuwe zaal werd één punt binnengehaald. Het tweede speelde In de Expohal te Hilversum en kwam net iets tekort tegen Tiel 2: 3-4. Het tweede speelde in Hilversum een In Tiel kwamen de Eemvogels al vrij snel met 3-0 achter en Tiel leek op een regelrechte grote overwinning af te gaan. Jan de Haard wees de vogels echter de weg door zijn eerste compe- titiedoelpunt te scoren: 3-1. Aanvoer der Wim van Rheenen volgde het voorbeeld en bracht de stand op 3-2. Tiel liep echter toch weer uit door een terecht toegekende strafworp. Via weer een doelpunt van Jan de Haard en een benutte strafworp van Wim van Rheenen werd het 5-4 voor Tiel. Corrie van Herwaarden bracht de Eemvogels toch weer op gelijke hoogte en via 6-5 w^rd het door Hans Moer man 6-6. Het bleef echter spannend en de Soester Korfballers namen zelfs een voorsprong door een fraaie doorloop bal van Corrie van Herwaarden. Tiel maakte echter gelijk: 7-7. In de allerlaatste minuut kreeg Tiel nog een strafworp, deze werd echter gemist en zo bleef de juiste uitslag op het scorebord. door een arbitrale vergissing vreemde wedstrijd: een eerste helft van 30 minuten en een tweede van 10 minu ten; al met al toch de reglementaire 40 minuten. Het was een gelijk opgaande strijd, waarin de Eemvogels steeds een achterstand moesten wegwerken. Dit lukte driemaal door doelpunten van Leendert v.d. Berg, Toos 't Hart en Corrie van Herwaarden. Tiel 2 scoorde echter viermaal, zodat er met 4-3 enigszins onverdiend werd verloren. A.s. zaterdag spelen de ploegen thuis in Beukendal: 13.00 uur Eemvogels 1 - Telstar 2 14.30 uur Eemvogels A - Jomas E 16.00 uur Eemvogels 1 - Hèmur Enge 1 17.30 uur Eemvogels B - Antilopen D 21.30 uur Eemvogels 2 - DSV 6 22.15 uur Eemvogels 3 - KVO 4 De B-adspiranten moeten een uitwed strijd spelen in Barneveld tegen ODIK c.

Soester Courant | 1977 | | pagina 22