Wel of niet naar nieuwe winkelcentrum KON TAKT Supermarkt Gebroeders Van Dam presenteerde onvergetelijke Israëlweek Soester Courant GRATIS mné Gemeente springt niet bij in tekort van „De Borg Plotselinge gladheid oorzaak 17 verkeersongevallen VAN -ESSEN- W oonwagencentrum Soest situeren aan Grote Melmweg LENZEN BRILLEN Oefening vliegbasis Soesterberg mm. MEIKERS-SOEST SQESTEBBEBGSESTRflflT 12Z IN SOEST Kerkmuziek Utrechtse Domkerk Tijdelijke verkeersmaatregel Jongen door hond gebeten In paniek geraakt Verkeerszuil omvergereden boekhandel Enquête gemeente Soest v.a.14,95 2 Oversteekplaaten in Dalweg optiek tot 1 januari 1978 GRATIS! De abonnementsprijs is zeer laag, slechts 10,- per halfjaar. Stuur of breng ons deze bon Advies burgemeester en wethouders: Soester Courant van donderdag 24 november 1977 week er wel weer een dergelijk gebeu ren in het verschiet ligt. De gebroeders Van Dam hebben er zaal te klein, maar heel veel mensen voor gezorgd, dat het niet een louter waren zo inschikkelijk om hun plaat- i'oto Herman van Damj HUISWERKCENTRALE VOOR OPTIMALE STUDIEBEGELEIDING TELEFOON 02155-17089. Haat 5 december geen mijter maar een meter in huis Een waardevolle en waardevaste meter. Een meter boeken in de vorm van een encyclopedie. Boordevol letters geen chocoladeletters, maar letters waar U jarenlang wijzer van wordt. Graag maken wij U wegwijs in de verschillende uit voeringen en mogelijkheden. Vrijblijvend, krijgt U volledige en eerlijke voorlichting. Daarnaast zijn alle encyclo pedieën uit voorraad leverbaar. Dus wat let U, voor 5 de cember langs te gaan bij Uw encyclopedie-specialist: zie ook onze advertentie op pag. 4. Zaterdagmiddag 26 november a.s. om 3.30 uur is er weer muziek in de Domkerk te Utrecht. Er zal worden uitgevoerd: Psalm 1 van H. Schütz en het Althobo-concert van J. S. Bach (solist: Piet Dhont). De Domcantorij staat onder leiding van Maarten Kooy. De toegang is vrij. In verband met het aanbrengen van een nieuwe dakbedekking op een aan tal woningen aan de Talmalaan, zal het gedeelte van de Talmalaan dat Ügt tussen de Jan Steenlaan en de Frans Halslaan, op maandag 21 no vember of zoveel langer als voor de uitvoering van de werkzaamheden noodzakelijk is, voor alle verkeer in beide richtingen gesloten worden. De twaalfjarige Bert K. uit Soest is vrijdagmiddag, terwijl hij op de Van Weedestraat fietste, aangevallen door een loslopende herdershond. Het dier beet de jongen in het rechteronder- been. Hij moest zich door een dokter laten behandelen. De hond ging ervan door en kon niet worden opgespoord. Doordat hij pas op het laatste moment in de gaten had dat de automatische halve overwegbomen van de overweg in de Van Weedestraat gesloten waren en hij niet meer op tijd kon stoppen, gaf de 41-jarige H. van L. uit Amersfoort zaterdagmiddag om vijf over half vijf vol gas om aan de overkant van de overweg te komen voordat de trein zou passeren. Deze stond overigens nog stil op station Soestdijk. Van L. slaagde er niet in de overweg boom te ontwijken. Deze vernielde de voorruit en een portierraam van de auto. terwijl de boom zelf gedeeltelijk werd vernield. Van L. kwam er zonder verwondingen af. Vorige week is de verkeerszuil op de Ossendamweg bij de spoorwegover gang Soest-Zuid weer eens uit de grond gereden. Ditmaal door de 24-jarige M. W. van den B. uit Hoogland, die met zijn vierassige terreinkraan uit de koers raakte. Rijdend in de richting van de Nieuweweg werd hij verblind door een tegenligger, waardoor hij in botsing kwam met de zuil. Soesterbergsestraat 53 Telefoon 02155-12419 Soest. Donderdag hebben alle Soester ondernemers een enquête in de brievenbus ge kregen van de gemeente over het Centrum. Deze enquête bevat een zestal vragen, waarnaast de gelegenheid is opmerkingen te plaatsen onder aan het formulier. In de enquête wordt gevraagd naar het huidige adres van de ondernemer, zijn branche en de omvang van de zaak, gesplitst naar winkeivloeroppervlaktc en bruto bedrijïsoppervlakte. Hiernaast wordt gevraagd of de winke lier zeker, dan wel misschien of niet een vestiging wenst in het Centrum, waarin naast winkels ook centrale- en andere voorzieningen zijn gepland. De winkelier kan zich vervolgens uit spreken over het door hem gewenste aantal vierkante meters in het Cen trum en of hij bij verhuizing naar het geplande Centrum zijn bèstaande ves tiging al dan niet handhaaft. Opvallend in de enquête is, dat de gemeente er van uit gaat dat het Cen trum er inderdaad komt, en dan nog wel in de vorm zoals zij zich gewenst heeft, namelijk een combinatie van een winkelcentrum en centrale- en andere voorzieningen. Deze enquête gaf vorige week tij dens de voorlichtingsbijeenkomst aan de Soester ondernemer overigens wel aanleiding tot vragen en opmer kingen. Zo vroeg Otto Rijntalder waar om er geen nieuwe consumenten enquête gehouden wordt, temeer daar men stelt dat het Centrum er in de eerste plaats komt voor de konsument. Hij omschreef de reeds gehouden con sumenten-enquête als een vodje pa pier, waarmee het centraal instituut voor het midden- en kleinbedrijf alle kanten uit kon, ook de kant die het zo graag wil, de bouw van een Cen trum. Ook Chris Uiterwijk verzocht om een dergelijke enquête, daar volgens hem de gemeente doorgaans doet wat zij wil en niet kijkt of dat wat gepland wordt ook inderdaad de wil van de bevolking is. ,,De gemeente drukt toch wel door wat zij voor ogen heeft". De heer Van Peursen van het CIMK vond de enquête, die onder de consu menten gehouden was een goede en quête en stelde, het niet nodig te vin den, dat een dergelijke enquête door de gemeente nog eens dunnetjes wordt overgedaan. Otto Rijntalder kwalifi ceerde overigens de ondernemers- enquete, die nu gehouden wordt als een soort verkoopblaadje voor het Centrum. De vraag of het wel zinvol was met een bijeenkomst als die van vorige week door te gaan, daar geble ken zou zijn, dat de winkeliers geen zin hebben zich te vestigen in een nieuw centrum, indien ontkoppeling van het bestuurlijk Centrum en het winkelcentrum zou plaatsvinden, werd handig ontweken. Wel werd gesteld dat het kortzichtig zou zijn om zich niet in een nieuw centrum te willen vestigen als een dergelijke ontkoppe ling zou plaatsvinden. w winkelcentrum 'HARTJE-ZUID' een brok gezelligheid in Soest. De politici doen er 6 maanden over om een kabinet te formeren (misschien nog wel langer). De klant en René komen een koop in 5 min. overeen. En ze zijn nog tevreden ook. Tip v.d. week Ze zijn er weer!!! BEENWARMERS (de regering zal ze ook wel nodig hebben) so® 3m De commissie openbare werken is maandagmiddag accoord gegaan met het be schikbaar stellen van een krediet van 6500,- voor het aanleggen van twee voet gangersoversteekplaatsen. Deze worden aangelegd nabij de hoeken Veenbesstraat-Haverweerd en Weeg breestraat-de Akkeren. Naar aanleiding van opmerkingen van Jan Visser (PS) over het feit, dat het oversteken van de Dalweg bijzonder gevaarlijk is, heeft de directeur gemeentewerken onlangs een onderzoek ingesteld en een plan opge steld, waaruit het voorstel resulteerde tot de aanleg van de twee voetgangers oversteekplaatsen. De gemeente springt niet bij als er bij het wijkdienstencentrum Overhees „Dé Borg" een tekort ontstaat. Eveneens heeft de gemeenteraad besloten geen hoge re garantie te geven dan voor vier miljoen gulden. Zeventien aanrijdingen waren maandag het gevolg van de plotselinge gladheid. In elf gevallen werd de kwestie onderling geregeld, zes keer werd politie-assi- stentie gevraagd. Om half elf botste op de Amersfoortse- straat in Soesterberg een auto op een voorgesorteerde auto. Om half vier raakte een auto op de hoek Koningsweg Eigendomweg in een slip en botste tegen een tuinmuur. Vijf minuten later reed een slippende auto op de hoek Eigendomweg-Weegbreestraat een verkeersbord omver. Om vijf voor vier botste een op de Nieuweweg rijdende auto tegen een uit de Smitsweg komende auto, die geen voorrang verleende. Doordat hij te laat een geparkeerde auto opmerk te, botste een automobilist op de Eigen domweg ertegen toen hij remde en doorgleed. Om zeven uur tenslotte reed een auto tegen een geparkeerde aan hangwagen op de Beukenlaan toen hij bij het afremmen doorgleed. Verder botste ondermeer een auto op de Lange Brinkweg frontaal tegen een boom en reed een auto op de Wiek- sloterweg in een sloot. In alle geval len was alleen sprake van materiële schade. Als gevolg van de sneeuw brak ook een aantal takken af. Op de Den Bliek laan zo'n zware, dat personeel van de dienst gemeentewerken moest worden ingeschakeld om hem te verwijderen. Mevrouw mr. E. Korthuis-Elion (WD) stelde, dat haar fractie wel positief staat tegenover het wijkdienstencen trum, maar dat men de sterke in druk had, dat het geheel nogal royaal bemeten was. De VVD-fractie zal dan ook, volgens haar, niet meewerken aan het verlenen van een extra krediet voor het centrum als dit de 4,5 mil joen gulden te boven gaat. Ook mag de raad van de VVD-fractie niet bij springen in een tekort op het bedrag van .75.000 gulden, dat door. de^beyol- king bijeengebracht 'rfioefworden. Dit' waren ook min of meer de ge voelens van de andere fracties. De heer P. Storimans (CDA) dacht, even als de heer K. de Wilde (PvdA) dat het wijkdienstencentrum niet zo onder de bevolking zou leven, daar de vereis te 75000 gulden nog lang niet bij el kaar gebracht zijn. De heer De Wil de vermoedde, dat, gezien het bij el kaar gebrachte bédrag, er misschien andere methoden om het geld bijeen te krijgen moeten worden toegepast. ,,De bevolking staat kennelijk niet te springen om de eerste steen te leggen". Na een toelichting op de gang van za ken rond het wijkdienstencentrum van wethouder van maatschappelijke aan gelegenheden, mevrouw M. F. van Stiphout-Croonenberg besloot de raad geen garantie te verlenen hoger daïi een bedrag van vier miljoen gulden, gebaseerd op het prijspeil van 1 maart 1977 en niet bij te springen als het bedrag van 75.000 gulden niet bijeen gebracht wordt. De zaken rond het wijkdienstencentrum zullen verder door de raad afgewacht worden. OOGMETINGEN OP AFSPRAAK vw Birkstraat 2, ^SoesMe^^87^ Restaurant van den Brink Na St. Nicolaas komt weer het Kerstfeest. Na 8 jaren zijn wij op 25 en 26 december dit jaar weer GEOPEND. Bespreek vooral tijdig Uw tafel voor ons Kerstdiner. Wij vinden het jammer iemand te moeten teleurstellen. Dank U. Tel. 02155-12706. Deze week ontvangen niet alleen onze vele abonnees maar ook de weinigen die nog niet op ons blad ge abonneerd zijn, onze courant aan huis bezorgd in een gedeelte van Soest. Zij, die nog geen abonné zijn doch ons nu onderstaande bon ingevuld doen toekomen ontvangen ons blad De Soester Courant brengt elke week zeer uitvoerig alle plaatselijk nieuws met vele foto's; de officiële bekendmakingen van de gemeente, uitvoerige raads- verslagen, interessante artikelen, kerkdiensten voor alle kerken, dokters- en apotheekdiensten, vragen- dienst gratis voor abonnees), sportverslagen en sport programma's en alles wat U in een goede plaatse lijke courant niet mag missen. Ondergetekende: Adres: wenst zich te abonneren op de SOESTER COURANT en wenst de tot 1 januari 1978 verschijnende nummers gratis te ontvangen. Handtekening N.B. U kunt ook Uw abonnementsopgave telefonisch doorgeven aan onze administratie, tel. 14152. De extra stand tijdens de Israël-week in Supermarkt Gobr. van Dam onder Honsbergen F0t0 Herman van Dam Het optreden van de zanggroep Lechaim in de zaal van Honsbergen tijdens de Israëlweek van Supermarkt Gebr. van Dam In de week van 28 november tot 3 december zal op de vliegbasis Soesterberg een gekombineerde Nederlands-Amerikaanse grond- en luchtoefening worden gehouden. Gedurende deze periode kunnen vanaf 07.30 uur reeds vliegbewe gingen worden verwacht, terwijl een volledig vliegprogramma op sommige dagen tot laat in de avond [doch niet later dan 24.00 uur] kan duren. Ook bij deze basisoefening zijn een aantal extra bepalingen van kracht om geluidshinder zoveel mogelijk te be perken. Zo zullen bijvoorbeeld gesti muleerde luchtaanvallen niet plaats vinden door schijnaanvallen, doch door het op enige hoogte en met hoge snelheid overvliegen van vliegtuigen van andere bases. Dit laatste is echter noodzakelijk om de koórdinatie tussen de verkeersleiding en andere basisin stanties toch te kunnen testen. Gedu rende deze. basisoefening zal ook het luchthoorn-alarmeringssysteem wor den gebruikt. sen, na het zien van de wervelende show, gegeven voor de dansgroep Terpsichore en de zanggroep Lechaim, in te ruimen voor anderen, zodat een zeer groot aantal mensen toch van e.e.a. heeft kunnen genieten. Het was vanaf acht uur tot over tienen één hoogtepunt. Bijzonder erkentelijk zijn de gebroe ders Van Dam voor de medewerkers van Honsbergen, zowel in de zaal als in de keuken. Zij hebben onder de hoogste spanning gewerkt om een voor hen ongekend aantal bezoekers van een geurig kopje koffie te voorzien. Prima gewerkt Honsbergers! Wij kunnen U tot slot wel verklappen, dat na de Franse- en nu de Israëlische Bij het lezen van dit artikel loopt dit grootse gebeuren teneinde want vandaag is het de laatste dag. De gebroeders Van Dam willen nog wat nakaarten over wat zij deze afgelopen week zoal ervaren hebben. Iemand uit het publiek waardeerde het geheel als „geen flauwe dingetjes, maar echt iets actueels" waar ongewild nog bij kwam het bezoek van president Sadat aan Israël. commerciële affaire zou worden. Men heeft er kennis kunnen maken met de vruchten van Israëlische bodem, de kunstwerken uit de studio van Frank Meisier, met de muziekinstrumenten, gemaakt in kibboetsen, met sieraden van allerlei aard. En voor wie dat allemaal teveel w£is, was er de gezel lige drukte als b.v. voor de kerstdagen. Kortom het was een feest. Voor de avond in Honsbergen was de Op verzoek van het Regionaal Woonwagencentrum Amersfoort wordt er in Soest een woonwagencentrum voor 25 wagens geves tigd. Hiervoor moet nog een plaats bepaald worden. Volgens het college van b. en w. is de Grote Melmweg de meest geschikte plaats voor een dergelijk centrum. Reeds eerder is er in de commissie ruimtelijke ordening over de plaats bepaling gesproken. Vooropgesteld werd, dat het kamp ten eerste dicht bij bestaande woonkern (en) gevestigd moet worden, zodat de bewoners in onze gemeenschap kunnen integreren; ten tweede het centrum niet gesitueerd wordt bij een industrieterrein, opslag^ plaats of vuilnisbelt en dat ten derde voor de kinderen voldoende gelegen heid bestaat om onderwijs te volgen. In verband hiermede kwamen er een aantal mogelijke vestigingsplaatsen uit de bus. Genoemd werden: Amers- foortsestraat, Hees, Biltseweg, In dustrieterrein Soest, tussen spoorlijn Utrecht-Baarn en Stadhouderslaan, De Schans en de Grote Melmweg. Behalve de laatste voldoen de plaatsen niet aan de bovengenoemde eisen. Aan de Grote Melmweg is in het voorontwerp Soest-Midden een be drijfsterrein gedacht. Planologisch is de vestiging zowel in strijd met he' geldende bestemmingsplan „Land schappelijk Gebied" als met het nieuwe in voorbereiding zijn de be stemmingsplan. Beide plannen geven aan de grond een agrarische bestem ming. Voor de vestiging van het centrum za het dus noodzakelijk zijn, een deel vai het plan in te trekken, alsmede eet nieuw plan voor het woonwagencen trum te ontwikkelen. Dit alles is waar schijnlijk wel mogelijk, als de Raac besluit het centrum hier te vestigen Ook de commissie Maatschappelijk Werk sprak haar voorkeur uit voot deze plaats. Wat bijzonder opviel was dat de be langstelling voor het gebodene niet alleen kwam uit de directe omgeving van het bedrijf maar ook her en der uit Soest. Bijzonder druk was het bij de stand van de vereniging van Joodse vrouwen die de joodse cultuur in ons land willen handhaven en sociaal werk in Israël verrichten.

Soester Courant | 1977 | | pagina 3