raadsbesluit Centrumweg" ÓI-) Begroting 1978 wordt in tien uur spreektijd behandeld mi Geen „kneusjes" in het nieuwe winkelcentrum Winkelcentrum en bestuurlijk centrum niet bij elkaar UBF „Vernietig Gemeenteraad kiest voor noordelijk tracé Centrumweg Opcenten Korte Va B Olympia wandelde in Schoor! Wijziging parkeerhavens Soesterberg Agenda Soester gemeenschap ZELKLEMAT FOTOBLOKS Mr. H. H. Houtman adviseert Koningin: untweg SF Ossendamto FOTOLIJM/DIARAAMPJES Klaverjassen Hees FOTOALBUMS veel keus SUPER 8 FILMS K.B. FILMS etc. BAR 'T JUK FOTOLIJSTEN VEEL KEUS Automobilist reed door na aanrijding Hondelokkers gesignaleerd Soester Courant van donderdag 24 november 1977 t/m 4 december: Expositie in het Arti shockgebouw met de educatieve ten toonstelling „De Familie" voor VO en LO. Dagelijks van 14 tot 17 uur. Steen- hoffstraat 46. 23 november: Koffiemorgen K.V.G. in de zaal van hotel van de Brink, waar de heer van de Bijl een kreatieve mor gen zal verzorgen. Soesterbergse straat aanvang 9.30 uur. Bijeenkomst Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde met een lezing van de heer G. Bootsman over: „Heesters en. coniferen". In het medisch centrum, Nieuweweg 14aanvang 20 uur. 24 november: Maandelijkse bijeen komst van de gespreksgroep van het Humanistisch Verbond; aanvang 20 uur. Inlichtingen bij de heer J. de Leede. tel. 128 43. Repetitie mannenkoor Apollo in de Willem-Alexanderschool, Beetzlaan 48, van 20 tot 22 uur. Inlichtingen bij het secretariaat, tel. 19615 (na 19 uur! 25 november: Kafé Litterair-Chantant m.m.v. Jan Visser, Robert Dost, Ber- nard Daniëls en wellicht enkele ande ren. Muzikale omlijsting van Julian Coco. In het Artishockgebouw, Steen- hoffstraat 46aanvang 21.30 uur. Kontaktavond NIVON in De Rank, Soesterbergsestraat 18. Bespreking o-a. van reisplannen voor 1978. Inlich tingen over alle aktiviteiten van het NIVON bij de heer H. F. Rutgers, Lange Brinkweg 10, tel. 142 70. Sinterklaasmiddag Ned. Ver. van Huis vrouwen in De Rank, Soesterbergse straat 18; aanvang 14.15 uur. 26 november: Wandeltocht uit de serie Wintertochten wandelsportvereniging Olympia. Start tussen 10.30 en 14 uur vanaf De Rank, Soesterbergsestraat 18. Even tuele inlichtingen bij de heren D. W. Brood, Torenstraat 8, tel. 1 99 79 en W. A. Suman, van Goyenlaan 242, tel. 132 69. 30 november: „Muziek in uw straatje" in dienstencentrum Honsbergen, Wiar- di Beckmanstraat 475, m.m.v. de A.R.O.S.; aanvang 20 uur. 1 december: Vrouwencafé in de Mo- lensoos. Molenstraat 142; vanaf 20.30 uur. Veiling postzegelvereniging „De Ui- ver", in het dorpshuis te Soesterberg; aanvang 20 uur. Repetitie mannenkoor Apollo in de Prins Willem-Alexanderschool, Beetz laan 48, van 20 tot 22 uur. Inlichtingen bij het secretariaat: tel. 1 96 15 (na 19 uur! Het Nut-Soest organiseert een avond met Louis van Dijk. Voor de pauze spreekt hij over zijn muziek en stelt in overleg met het publiek een pro gramma samen in de Petrus- en Pau- luskerk. Kerkplein; aanvang20.30 uur. 20.30 uur. 2 december: St. Nicolaas-bingo m.m.v. St. Nicolaas en dhr. W. Copier in diens tencentrum Honsbergen, Wiardi Beck manstraat 475; aanvang 20 uur. 3 december: Sintekraam in het Arti shockgebouw. Een gezellige Sinter- kfaasmarkt voor iedereen» Steenhoff- 7 december: Openbare vergadering Soester Gemeenschap ten huize van Anke van Dusseldorp, Heideweg 10; aanvang 20.15 uur. Dia-middag Ned. Ver. van Huisvrou wen in 't Brandpunt te Baarn; aan vang 14-15 uur. 8 december: Bijeenkomst van de vrou wengespreksgroep van het Humanis tisch Verbond; aanvang 14 uur. Mevr. Rie Polet spreekt over: „Iedere tijd is leeftijd". Inlichtingen bij mevr. Lien Becker, tel. 148 89. Kindermusical uitgevoerd door „De Wiekslag" in dienstencentrum Hons bergen, Wiardi Beckmanstraat 475; aanvang 14 uur. Voor alle ouderen, wonend in en om Honsbergen. 12 december: Kontaktmiddag U.V.V. in het Oranje Hotel, Burg. Grothe- straat 70aanvang 14 uur. 13 december: Kerstzangavond in dienstencentrum Honsbergen met The Ambrosians uit Weesp, begeleid door combo. Voor alle oudere in- en om wonenden van Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475aanvang 20 uur. 14 december: Bijeenkomst Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde met ..Kerststukjes maken" o.l.v. mevr. G. J. Bax-Swart. Wandeling Ned. Ver. van Huisvrouwen door de bossen rond Zonnegloren. Ver zamelen om 9.30 uur bij parkeerplaats van Avia. 15 december: Schrijfavond Amnesty International in het Amnesty-centrum, Middelwijkstraat72 (zij-ingang); aan vang 20 uur. Vrouwencafé in de Molensoos. Molen straat 142; vanaf 20.30 uur. Kerstviering Ned. Ver. van Huisvrou wen in 't Brandpunt te Baarn met na de lunch declamatie van mevr. Diet Bouwknecht; aanvang 11.30 uur. 17 december: Weekend NIVON in „Morgenrood" te Oisterwijk. Inlich tingen bij de heer H. F. Rutgers, Lange Brinkweg 10. tel. 142 70. Wandeltocht in de serie wintertochten wandelsportvereniging Olympia. Start tussen 10.30 en 14 uur vanaf De Rank, Soesterbergsestraat 18. Eventuele inlichtingen bij de heren D. W. Brood. Torenstraat 8. tel. 1 99 79 en W. A. Suman, van Goyenlaan 242, tel. 132 69. 18 december: Bachconcert in De Oude Kerk m.m.v. de clavecinist-organist Jan Jansen, het koor van de Neder landse Cantorij en het orkest van de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy. Toe gangsprijs voor kinderen tot 12 jaar 1,- voor volwassenen 5,-, Toren straat; aanvang 15 uur. Kamerconcert in het) Artishockgebouw met het Utrechts Fluitkwartet en het Utrechts Klavecimbelensemble. Steen- hoffstraat46; aa.nvang 14 uur. 22 december: Maandelijkse bijeen komst van de gespreksgroep van het Humanistisch Verbond, aanvang, 20 uur. Inlichtingen bij de heer J. de Leede, tel. 1 28 43. 26 december: Kerstviering in diensten centrum Honsbergen, bestemd voor hen. die thuis blijven. Wiurdi Beck manstraat 475; aanvang 16 uur tot plm. 20 uur. 28 december: ..Muziek in uw straatje" in dienstencentrum Honsbergen. Wiar di Beckmanstraat 475; aanvang 16 uur. De gemeenteraad van Soest had donderdagavond bijna drie uur nodig om tot een beslissing te komen over de ligging, die het ge deelte van de Centrumweg tussen Nieuweweg en Kerkstraat zal krijgen. Op 23 juni vorig jaar was de meerderheid van dit col lege vóór een noordelijk tracé (tracé A) en op voorstel van de heer De Wilde (PvdA) werd besloten van dit traject een maquet te te laten maken. Op die maquette werd medio dit jaar op een primitieve wijze het alternatief tracé De Wilde (tracé B) aan gebracht. Tracé A is in verkeerstechnisch opzicht beter dan B. Het terrein van het internaat „Nieuweweg" zal bij de aanleg intact kunnen blijven. Ook behoeven slechts twee woningen bij de Kolonieweg voor dit tracé het veld te ruimen en tot slot is tracé A 150 meter korter dan B. Deze avond moest de Raad een keuze maken uit twee trajecten. Het voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor een beregeningsinstallatie in het tennispark aan de Schrikslaan, dat deze avond voor de vierde keer in de Raad dreigde te komen, werd van het programma geschrapt. Na lange discussie koos de Raad voor het noordelijk tracé. Ondanks het ver zoek van de heer P. C. Lange (VVD) om unanimiteit in de beslissing, stem den PvdA en Progressief Soest tegen. Eerstgenoemde liet haar keuze vallen op tracé B. Jan Visser (PS) is in élk geval niet voor een Centrumweg over de Eng. Tegen het advies van de Provinciale Planologische Dienst in, meende de VVD-fractie dat een Centrumweg de enige mogelijkheid is om de verkeers druk, het lawaai en de stank in de woonwijken op te lossen. De WD accepteert de gevolgen hiervan voor de natuur en meent dat bij aanleg van tracé A de schade minder groot zal zijn dan bij aanleg van B. Boven dien vond de fractie dat A een betere scheiding geeft met Soest-Zuid en dat door tracé B het kindertehuis „De Nieuweweg" in een isolement zal ko men te liggen. Daarom koos de VVD voor tracé A. - Dezelfde beslissing nam de CDA-frac- tie. Volgens fractievoorzitter J. R. van Poppelen zou dit traject minder schade aan de Eng berokkenen en ook de visuele aantasting van de Eng zou bij een goede aanleg minder zijn. Van Poppelen wilde eveneens de bewoners van de Kolonieweg niet afsnijden van hun wijk. Bij monde van de heer K. de Wilde verklaarde de PvdA-fractie tegen tracé A te zijn. De heer de Wilde noemde het project „Centrumweg" te groot voor Soest en ware het niet zo, dat de verkeersdruk op Ossendamweg/Von- dellaan verontrustend is, dan zou hij helemaal niet voor een Centrumweg zijn. Hij wilde de bewoners van deze straten echter niet in de kou laten staan en koos daarom uit de twee kwaden de minst kwade. De ge meenteraad gaf, volgens hem, teveel aandacht aan het verkeer over de Eng en te weinig aan de aantasting van dit natuurgebied. Hij meendë dat tracé B meer van de Eng over zou laten dan tracé A. Zijh fractie koos dan ook voor dit traject. Jan Visser ziet de Centrumweg als zo danig niet zitten. Voor hem ging het niet om een keuze tussen A óf B, maar om afwijzing van dit waanzin nige plan. „Daarbij", zei hij, „bevind ik mij in het gezelschap van een aan tal instanties, waaraan u het bestem mingsplan stiekempjes hebt toegezon den. Met stiekempjes bedoel ik zonder overleg met de bevolking, inspraak- groepen en de raad, die nog steeds het bestemmingsplan niet in haar be zit heeft. De instanties reageerden zeer afwijzend tot zeer kritisch. Eén wijst uw tracé A zonder meer af, nodigt u uit tot herbezinning als het Centrum niet doorgaat, en inmiddels weten we dat het Centrum definitief van de baan is gezien de negatieve reactie van de Provinciale Planologische Dienst en het vernietigende advies van de meer derheid van de Provinciale Planolo gische Commissie, en nodigt u dan ook uit beide plannen in te trekken". „De instanties zien de Centrumweg als verdere ontsluiting van het Centrum. Dat Centrum gaat dus ook niet door, al sloopt deze gemeente nog steeds huizen aan de Parklaan voor dit doel. Kortom, u ziet hoe slecht dit bestem mingsplan is en hoe het aan alle kan ten rammelt. Volgens Visser biedt de Centrumweg geen uitkomst voor de bewoners van de Ossendamweg-Vondellaan, want het verkeer van het zich ontwikkelende winkelcentrum Soest-Zuid naar het toekomstige Centrum, het openbaar vervoer en het langzame vervoer zal deze route blijven volgen. Nadat alle fracties het \yoord hadden gekregen, diende de heer K. de Wilde namens zijn partij een motie in, waar in hij een principe-uitspraak van de Raad wenste, dat de Centrumweg niet meer dan één rijbaan en dus twee rijstroken zal krijgen. Volgens hem lag de nadruk te veel op het verkeer en te weinig op de kostbare natuur. Dit mocht echter niet baten, VVD en CDA stemden tegen en alleen PvdA en P.S. "waren ervoor, Tpen .gestemd moest worden over de ligging van de Centrumweg, waren het dezelfde frac ties, die voor en tegen het tracé A waren. ALLE FOTOMATEN VOORRADIG VAN OOSTEN FOTOGRAFIE OUDE UTRECHTSEWEG 36 SOEST-ZUID TEL. 13109 Mr. H. H. Houtman te Soest, stuurde onderstaand schrijven aan H.M. de Koningin. Aan H.M. de Koningin wat is dit eigenlijk, wip kan het antwoord geven: vijf honderd opcenten die nu worden geheven van een belasting, die zo ieder jaar weer stijgt? „geef op je centen", is 't. en daarmee wordt gedreigd. het is een extra baat die gaat naar de reserve van de gemeente kas. zoals gemeld met verve, met geestdrift, zo het heet: een heffing voor gewenning; was Alva hier nog maar, die vroeg de tiende ponning. voor de begroting is 't een post die mee zal vallen, ze worden opgelegd deze vijf honderd tallen; straks worden het er zes, dan nog eens zeven honderd; één troost: ze gaan niet op, ze worden afgezonderd. De extra verhoging van de op centen op de personele belas ting (wordt) voorgesteld door de financiële commissie als gewen ning aan de toekomstige hoge lasten, met name voor het nieuwe gemeentehuis; deze ex tra bate van 100.000,- wordt ge reserveerd „Op 't hoogt"). Mr. H. H. Houtman, Parklaan 47, Soest geeft eerbiedig te kennen: Harke Henrik Houtman, wonende Park laan 47 te Soest; dat blijkens bijlage dé raad van de ge meente Soest op 17 november 1977 be sloten heeft een weg aan te leggen door de gemeente Soest, de zogenaam de Centrumweg; dat de bestemming van de gronden, waarover die weg zou moeten lopen tot op heden voornamelijk agrarisch is terwijl ook een gedeelte woonbe stemming heeft; dat dit besluit derhalve niet anders is dan een bestemmingsplan in de zin van de Wet op de ruimtelijke ordening; dat dit bestemmingsplan niet voldoet aan de voorschriften van de Wet op de ruimtelijke ordening en het Besluit op de ruimtelijke ordening: dat met name het plan niet ter visie heeft gelegen; dat bovendien de aan de bevolking toegezegde inspraakprocedure volgens de door de raad aangenomen inspraak- nota achterwege gelaten is; dat de raad van de gemeente Soest door te handelen zoals hij heeft ge handeld de wet heeft geschonden en velerlei belangen heeft geschaad redenen waarom ondergetekende U eerbiedig verzoekt tot vernietiging van bedoeld raadsbesluit over te gaan. 't Welk doende enz. was getekend Mr. H. H. Houtman. 5Tf N De begroting 1978 zal tien uur lang onderwerp van gesprek zijn in de openbare raadsvergadering. Woensdag 9 december wordt hiermee begonnen en vrijdag 9 december hopen de diverse spre kers het eens te zijn over het financiële wef en wee van onze ge meente. De VVD-, CDA- en PvdA-fracties krij gen elk in totaal anderhalf uur spreek tijd om hun opvattingen en bezwaren duidelijk te maken. Jan Visser van Progressief Soest zal met 60 minuten volstaan. Het college van B. en W. eist vier van de tien spreekuren op. Woensdag 7 december worden 's avonds om zeven uur de eerste algemene be schouwingen over de begrotingen geuit. De dag daarop krijgen de fracties gelegenheid om „van repliek te die nen", dat wil zeggen: antwoord te ge ven op vragen van andere fracties. De avond begint eveneens om 7 uur. Vrijdag 9 december vervolgt men de behandeling van de begrotingen. De vergadertijden zijn dan van 8.30 -12.30 uur en van 13.30 -17.30 uur. VAN OOSTEN FOTOGRAFIE OUDE UTRECHTSEWEG 36 SOEST-ZUID TEL. 13109 3 1 '1* Voor het seniörenlid Wim Maassen was er zaterdag een onderscheiding voor in totaal 1.000 afgelegde kilometers. De herinneringsspeld met één kroontje ontving hij uit handen van de algemeen leider van de christelijke wandelsport vereniging Olympia, de heer W. A. Suman. De Noord-Hollandse Wandelsport Bond (NHWB) organiseerde in samenwer king met de Stichts Gooise Wandel sport Bond (SGWB) de 33e Sint Nico- laaswandeltocht in Schoorl. Deze tocht wordt ieder jaar om en om in Drieber gen en Schoorl gehouden. Ondanks het gure weer, wind en regen, kwamen er toch nog 900 wandelaars, die zeer fraaie parkoersen in bos en duinen liepen. De dertien Olympia-adspiranten met mevr. W. Schut als leidster volgden evenals de twaalf junioren van de heer D. W. Brood de vijf kilometer. Tweemaal zoveel wandelden de vijf tien senioren onder leiding van de heer W. van Steendelaar. Aan deze wande ling waren geen prijzen verbonden. Na afloop van de tocht was er voor de deelnemers een speciaal programma waarin diverse artisten optraden, o.a. een buikspreker en een goochelaar. Het geheel werd ondersteund door een drummer en een hammondorganist. Ook bracht S^nt Nicolaas een bezoek en sprak enige wandelsporters verma nend maar anderen ook lovend toe. Zaterdag gaat de eerste in een serie van vier winterwandelingen, door Olympia georganiseerd, tussen 10.30 en 14.00 uur van start vanaf het wijk- gebouw De Rank aan de Soesterberg sestraat. Voor de uitgezette route's van 6 en 12 kilometer kan mpn zich aan de start opgeven. Het ligt in het voornemen van Sint Nicolaas de Olympianen op zaterdag 3 december te bezoeken. Voorafgaand hieraan zal de film welke tijdens de kampeerweek in Belfeld en de Jeugd- vierdaagse in Venlo begin augustus dit jaar werd opgenomen, worden ver toond. Het EHBO-gebouw aan de Parallelweg is de plaats van handeling waar om half twee 's middags begonnen wordt. DRiiiösRcppRtaqe filmRepoRtaqe kinöcRseRie stuöio-, peRS- en BGÖRIjfSfOtOGRAfie foto heRman van óam Morgen, vrijdag 25 november om 20.00 uur, is er wederom klaverjassen in de Heeskantine. Ook de „toepers" zullen hun strijd om de bovenste plaats voort zetten. Allen welkom. VAN OOSTEN FOTOGRAFIE OUDE UTRECHTSEWEG 36 SOEST-ZUID TEL. 13109 De directeur van gemeentewerken, de heer H. J. van der Dussen zal een onder zoek instellen naar de noodzaak van het wijzigen van de parkeerhavens aan de Anthonie van Leeuwenhoeklaan in insteekhavens. Dit gebeurt na een verzoek van de wijkraad tot deze wijziging. De wijkraad heeft eveneens gevraagd eem parkeerverbod in te stellen aan de huizenkant van de Anthonie van Leeuwenhoeklaan vanaf de Christiaan Huygens- laan tot de Simon Stevinglaan. Dit blijkt echter niet noodzakelijk, zo bleek maandagmiddag uit de woorden van de heer D. Hoekstra, wethouder van openbare werken, daar de reeds aanwezige borden, die deze wegen tot volledige èénrichtingswegen maken, het parkeren aan de linkerzijde reeds VEEL KEUS VAN OOSTEN FOTOGRAFIE OUDE UTRECHTSEWEG 36 SOEST-ZUID TEL. 13109 verbieden. Dit is eveneens het geval met de huizenkant van de Christiaan Huygenslaan. De heer G. van Aalst (VVD) zei best te begrijpen, dat de bewoners van de Anthonie van Leeuwenhoeklaan aan hun auto's parkeren aan de kant waar hun huls staat, daar de parkeerhavens dermate slecht verlicht zijn, dat dit gemakkelijk aanleiding geeft tot het aanrichten van vernielingen en bescha digingen aan auto's. De daders van de ze vernielingen worden volgens van Aalst gedekt door het duister. De mo gelijkheid deze parkeerhavens beter te verlichten, zal nader onderzocht worden. Wiardi Beckmanstraat 483 Winkelcentrum Honsbergen Organiseert zaterdag 26 nov. a.s. om 20.00 uur een PUZZELRIT met fraaie prijzen. Inschrijving t/m zaterdag 19.30 uur. Deelnamekosten f 10,- per auto U bent van harte welkom. VAN OOSTEN FOTOGRAFIE OUDE UTRECHTSEWEG 36 SOEST-ZUID TEL. 13109 De winkeliers die zich in het nieuwe winkelcentrum, als het gebouwd wordt, willen vestigen moeten tegen de tijd dat het klaar is op hun hoede zijn voor spiedende figuren in auto's. Dit kunnen mensen zijn van de selectiecommissie, die bepaalt welke winkelier zich in het centrum mag vestigen. Daar. zoals de heer Rijssen van de MBO dit zo typerend verwoordde, zich alleen goede zaken in het centrum mogen vestigen en er geen kneusjes gebruikt kunnen worden, kan een selectieprocedure deel uit maken van de sollicitatie van de winkelier naar een plaatsje in het nieuwe winkelcentrum. Op de vraag doe dit dan in zijn werk ging antwoordde de heer J.J. de Regt, dat het wel gebeurc^ is, dat de hele selectiecommissie in twee auto's is gestapt en is gaan kijken bij de be treffende winkelier, (in dat geval een supermarkt die zich elders wilde ves tigen). „We gaan dan voor de ramen staan en bekijken onder meer het ge drag van de ondernemer, of het druk is in de zaak en hoe deze er uit ziet". Vooral slagers schijnen in de toekomst op hun hoede te moeten zijn en kunnen hun etalages maar beter vol hangen met lekkere boutjes, daar de heer Rijssen, die ervaring in dat soort dingen schijnt te hebben, opmerkte dat „we aan de buitenkant vaak snel zien wat voor vlees we in de kuip hebben". Hilariteit, in de overigens tegen de verwachtingen in lang niet volle zaal, terwijl toch zo'n 380 uitnodigingen verstuurd waren, verwekte de vraag van een winkelier die zich afvroeg hoe de commissie bij zijn zaak, die slechts 24 vierkante meter groot is, te werk gaat. „Wat gaat U doen als U bij mij voor de ramen gaat staan, want zo groot is die zaak niet en U zult moeite hebben om die ene klant te ontdekken, want die gaat er bijna niet meer bij. Dat wil ik toch wel graag weten". Dat het niet zo erg is dat alle winke liers in één keer de zonwering neer zullen behpeven te laten bleek evenwel uit de woorden van de heer De Regt, die zei, dat er in ieder geval ook ge keken wordt naar de winst- en verlies rekening van betreffende winkeliers. De Provinciale Planologische Commissie zal er bij het gemeen tebestuur op aandringen het bestuurlijk centrum te scheiden van het winkelcentrum. Dit heeft dit college besloten tijdens zijn vergadering van 10 november over het ontwerp bestem mingsplan Centrum Soest. Dit deelde de heer J. J. de Regt, consulent voor handel en ambacht in de provincie Utrecht, woensdag 16 nov. mee tijdens een voorlichtingsbijeenkomst voor Soester ondernemers. Hij stelde tevens, dat het gemeente bestuur zich vervolgens diende te beraden over het vooroverleg over dit plan en dat het plan hierna ter visie gelegd moet worden. Wanneer dit eventueel zal gebeuren kon de heer- De Regt nog niet meedelen. De vierkante meterprijs van het nieuwe winkelcentrum, dat een wijk- verzorgend karakter draagt, wordt on geveer 180 gulden. Dit is evenwe} be rekend op het prijspeil van 1 januari 1977, aldus de heer Van Rijssen van het M.B.O. Zulks in tegenstelling tot andere winkelcentra, waar men voor de prijs uitgaat van het prijspeil per datum van oplevering. De prijs van 180 gulden is de prijs per vierkante meter indien de winkelier het pand betrekt op basis van leasing. Dit is iets an ders dan op basis van huur, zo legde Van Rijssen uit, daar de huurprijs jaarlijks verhoogd wordt en de lease prijs een vaste prijs is, berekend op grond van de stichtingskosten van het centrum. De koopprijs per vierkande meter be draagt tussen de 1450 en 1500 gulden. Door de inflatie zullen deze bedragen tegen de tijd dat het winkelcentrum op geleverd wordt echter hoger liggen. Hoeveel dit al zou zijn kon niet mee gedeeld worden. Op vragen over de brancheverdeling in het nieuwe centrum werd geant woord, dat er in het centrum ruimte is voor een supermarkt, winkels in niet dagelijkse goederen en winkels in da gelijkse goederen, terwijl er eveneens ruimte is voor textielhandel en handel in huishoudelijke artikelen. Bovendien kan er als kop op de 7500 vierkante meter een oppervlakte van 3000 a 4000 vierkante rpeter gereserveerd worden voor grotere bedrijven als bijvoorbeeld een warenhuis. Op vragen aan de heer Van Rijssen van de MBO of hij bereid was door te gaan met de ontwikkeling van het( centrum na een eventuele ontkoppeling van de twee centra was zijn antwoord in eerste instantie een volmondig ja. Later drukte hij zich wat voorzichtiger uit door te stellen, dat er natuurlijk wel voldoende belangstelling moet zijn. „Je moet altijd tussen twee klip pen door varen", zei hij: „het ver- plaatsingsanimo en het branchepa troon". PIEDRO - BUNNIES RENATA KORREKTIÉSCHOENEN SPECIAAL SCHOENHANDEL Winkelpromenade Laanstraat 96 BAARN-Tel. 02154-13387 Maandags gesloten Een automobilist die in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks tien voor half drie op de Burg. Grothestraat een aanrijding veroorzaakte, is daarna zonder te stoppen weggereden. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de Anna Paulownalaan. De 23-jarige L. H. uit Soest reed met zijn auto op de Burg. Grothestraat in de richting Amers foort. Plotseling zag hij de weg geblok keerd door een personenauto die uit de rechterberm kwam en in de richting Baarn keerde. H. reed deze auto in de linkerflank. Materiële schade was het gevolgd. Precies eenzelfde ongeluk deed zich zondagavond om kwart over zeven voorop de Van Weedestraat. Een uit de rechterberm komende auto. die zonder verlichting reed, wilde op de weg keren om richting Burg. Grothestraat te gaan. De bestuurder deed dat op het moment, dat de 41-jarige mevrouw F. S. M. uit Soest op de Van Weedestraat richting Amersfoort reed. Zij kon een aanrijding niet voorkomen. De be stuurder van de andere auto reed zonder te stoppen weg in de richting Baarn. De heer K. die aan de Ereprijsstraat woont, deelde de politie mee, dat hij had gezien dat twee mannen in een auto honden aanriepen, kennelijk met de bedoeling de dieren in de auto te lokken en mee te nemen. Zij zouden hiertoe pogingen heggen gedaan in het Soes- terveen. met name op de Ereprijs- straat en de Veenbesstraat. Omdat het de laatste tijd vaker voorkomt, dat honden door automobilisten worden gelokt en dan verdwijnen, vond hij het raadzaam de politie in te lichten.

Soester Courant | 1977 | | pagina 9