Welzijnswerk Ouderen Pijnenburgloop werd groot succes Sporthuis Eb Kareisen snel en ingrijpend verbouwd Frank Frank Frank Frank Hondje weg? Hondje terug! Hardrijders op de bon Bontjas gestolen Reclamebak ontvreemd Kunstschilders OLIEVERVEN VERNISSEN en DOEKEN Sluiting Luphtmachtmuseum Glascontainers voor kinderen niet meer bereikbaar „Hartje-Zuid" plaatst kerstbomen HOUTSNIJ- gereedschap Examens hondenafrichten in Pekingtuin te Baarn Dit is maar één voorbeeld... de l^eukenbeurs j^|^©udenberg MiirriFfflMiimiiiinHitimmmiiiNiiiiiiiHiiiMiiiMiiivBiu Soester Courant - Reclame krant Bestemmingsplan Albert Cuyplaan bevat bejaardenwoningen Verbetering 56 woningen Klaarwaterweg Onttrekking boswegen openbaar verkeer Soester enquête Oppervlakte vergroting Soes ter Courant van donderdag l december 1977 Foto Herman van Dam Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155)- 10667. Men wordt verzocht om in voorkomen de gevallen van vermissing of vondst van huisdieren kontakt op te nemen met bovenstaand telefoonnummer. Tevens is het raadzaam het Dierente huis. Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op de hoogte te stellen van vermissing of vondst van een huisdier. Houdt U een gevonden dier zelf in bewaring en meldt zich iemand als de eigenaar, vergêwistlTzich dan van de identiteit van die persoon, bijv. door inzage te vragen ia rijbewijs of pas. Noteert U het adresEn meldt U dit bij het Dierentehuis en/of AMIVEDI. Dit in het belang van de dieren. Geeft U ook even bericht als Uw vermiste huisdier weer terecht is? VERMIST: Bouvier, teef, 3 jaar oud. Weggelo pen op Peynenburgl. Floor, Laan van Vollenhoven 14, Zeist, tel. 03404-30635. 20-11. Kater, zwart, witte poten, bef en buik. 10 maanden oud V.d. Erven, Wald. Pyrmontl. 42, Soest, tel. 02155- 11597. 23-11. Cyperse poes, 8 jaar oud, heeft zwak achterlichaam. Wildschut, Veen besstraat 410, Soest, tel. 02155-13484. 23-11. Zwarte poes met witte bef, 7 maanden oud. Sriebel, Bilderdijklaan 40, Soest, tel. 02155-18257. GEVONDEN: 24-11. Rood cyperse poes. met wit. Gevonden bij Paleis Soestdijk. Dieren tehuis Soest, tel. 02155-13583. 24-11. Poes, rood cypers 3 maanden oud. Gevonden op de Vondellaan. Die rentehuis Soest. tel. 02155-13583. De politie heeft dinsdag gedurende twee uur snelheidscontrole gehouden op de Burg. Grothestraat. De radar- apparatuur registreerde 990 voertui gen, waarvan er 53 harder reden dan de toegestane 50 km. per uur. De bestuurders staat een proces-verbaal te wachten. Een bontjas ter waarde van 2.500 gulden is ten nadele van de heer W. S. ontvreemd uit een berging bij een flat aan de Veenbesstraat. S. had de jas daar in april opgehangen. Toen hij hem gisteren in verband met de kou wilde aantrekken, bleek de jas te zijn ver dwenen. Hij deed hiervan aangifte bij de politie. Een reclamebak ter waarde van 550 gulden is gestolen vanaf de voorgevel van de kapperszaak van H. T. T. aan de Oude Utrechtseweg. De diefstal werd maandag ontdekt en is vermoedelijk in de nacht van zondag op maandag gepleegd. T. heeft van de diefstal van de blauw-rode kegel aangifte gedaan bij de politie. HOBBY-CENTRUM Koninginnelaan22-Tel. 12963 's Maandags gesloten Foto Herman van Dam Het adres voor: OMLIJSTEN van SCHILDERSTUKKEN BORDUURWERK en PLATEN OOK OPPLAKKEN VAN POSTERS HOBBY-CENTRUM Koninginnelaan22-Tel. 12963 's Maandags gesloten Ook dit jaar sluit het Luchtmacht museum op de 'vliegbasis Soèster"- berg haar poorten weer gedurende de winterperiode. Deze sluiting met ingang van 3 december 1977 betreft alleen de publieke openstelling op de zaterdagen. Groepsbezoeken kunnen op de werkdagen gewoon doorgang vinden. Een telefonische of schriftelijke afspraak tevoren met de Conservator van het museum is wel noodzakelijk (tel. 03404-34222, toestel 2270). Het college heeft vanuit de gemeente een verzoek gekregen om iets te doen aan de in de gemeente geplaatste glascontainers, welke vaak een gevaar zijn voor de kinderen die flessen en potten uit de containers halen om te kijken of ze nog statiegeld opleveren. De openingen in de glascontainers zijn inmiddels zodanig gewijzigd dat thans geen flessen meer uit de containers kunnen worden gehaald. Aan de winkeliersvereniging Hartje- Zuid" is toestemming verleend om in de periode van 12 december t.m. 7 januari vier kerstbomen te plaatsen op de volgende punten: in het plantsoen bij het Koningin Emmamonument aan de Torenstraat, bij garage Kooy tussen het fietspad en de inrit van de garage, bij het busstation hoek Verlengde Ko- lonieweg en op de Birkstraat tussen de firma's Kortekaas en Faas. In korte tijd Is het winkelpand van Sporthuis Eb Kareisen aan de Soesterberg- sestraat 3, zonder dat de klant daar veel van hoefde te merken, grondig verbouwd. De zaak, die vroeger tot de nok volgestouwd was, is nu overzich telijk en goed gesorteerd geworden. Een opluchting voor de klant én de familie Kareisen. Bijna 50 jaar geleden begon de heer Eb Kareisen een handel in schaatsen en het slijpen daarvan. Hiermee had hij zoveel succes, dat hij in '56 een winkel tje in de voorkamer van het huis van zijn zusters aan de Kostveriorenweg kon openen. Naast schaatsen werden ook andere sportartikelen verkocht. De eerste „echte" zaak, aan de Ko- ninginnelaan 32, ging in 1963 open. Uniek voor Soest was de verkoop van de zogenaamde vrije-tijdskleding. Op 28 november 1968 ging een filiaal aan de Soesterbergsestraat nummer 3 open. Die dag, precies negen jaar later, was de verbouwing van het pand aan de Soesterbergsestraat klaar. Dit is al een reden om feest te vieren, maar wat veel belangrijker is: de vroeger zo volgepropte zaak werd een overzichte lijk winkelbedrijf. Muren werden weg gebroken, de gevel werd veranderd, een oud magazijn moest plaats maken voor een twee keer groter magazijn en een nieuwe kelder ging als opslag plaats fungeren. Allemaal Ingrijpende' wijzigingen, die het klant en winkelier mogelijk maken, in een prettige omge ving te kopen en te verkopen. De verbouwing is in twee fasen uitge voerd. Op 12 september werd het oude magazijn met de grond gelijk ge maakt, vier weken geleden werd een nieuwe opslagplaats in gebruik geno men. Dit weekend moest de zaak even dicht, om de winkel te verbouwen. Dinsdag konden geïnteresseerden win kelen in een 270 mz groot pand. „Alles kwam hier nooit zo goed uit de verf", meent Jaap Kareisen, „daarom stonden we al jaren op het punt over te gaan tot een grondige verbouwing". Zestig sportverenigingen en bedrijven uit Soest en tot in de verre omgeving kopen alle benodigdheden bij Karei sen. „Hoe ze de sportkleding ook ver langen en in welke kleur(en) dan ook, wij kunnen het leveren", meent de heer Kareisen. „Daarom is het be langrijk, dat we de ruimte hebben om onze activiteiten te bedrijven". „Door dat het er op leek, dat het nieuwe centrum vrij snel zou gaan komen, hebben we de verbouwing uitgesteld. Omdat we er nu niet meer zo in geloven, hebben we gedacht: nu of nooit. Komt het Centrum er, dan zien we wel verder". De heren Eb, Jaap en Elbert-Jan Kareisen hebben, ook na deze ver bouwing, nog behoefte aan uitbreiding. „We zouden minstens de dubbele ruim te kunnen gebruiken", vinden ze. Vooral doordat het assortiment de komende maanden uitgebreid wordt met ruitersportartikelen, tafeltennis tafels en hometrainers zou meer ruim te goed gebruikt kunnen worden. Omdat er op de Soesterbergsestraat niet uitgebreid mag worden, roeien de heren Kareisen met de riemen, die ze hebben. Vier jaar geleden startten ze de verkoop van een groot assortiment wintersportartikelen, zoals ski's, ski kleding, sneeuwkettingen etc. en sinds enkele jaren zijn zij de enigen in Soest, die alle merken jeans en jackets ver kopen. Weer blijkt hier, dat de Soesters echt niet naar de stad behoeven te gaan, om een veelzijdig assortiment aan te treffen. De verbouwing is uitgevoerd door ar chitect Dick Renooy; hoofdaannemer W. van Doorn; metselwerk Kees van der Broek; loodgieter Van de Dijs- sel; centrale verwarming Suik; elec- triciteit Van Spengen uit Hilverjum; schilder Voortjes; interieur Wijriarids en het interieur is ontwórpen door de heer Jaap Kareisen !h samenwerking met aannemer Van Doorn. Ook voor de bezoekers van Sporthuis Kareisen, die natuurlijk minder fijn konden winkelen tijdens de verbou wing, zal het een opluchting zijn, dat dit Sporthuis nu zo overzichtelijk is geworden. Een groot aantal bloem stukken en een druk bezochte receptie getuigden hier dan ook van. HOBBY-CENTRUM Koninginnelaan 22 - Tel. 12963 's Maandags gesloten Zondag vinden de examens hondenafrichten A. en B„ georganiseerd door de Baarnse Hondenvereniging, plaats in de Pekingtuin te Baarn. Van tien uur 's ochtends tot ongeveer drie uur 's middags moeten hondenbezitters bewij zen dat zij hun dier helemaal onder contröle hebben. van de vele klasse-keukens die U bij de meest vooraan staande keukenspecialisten van Midden-Nederland kunt komen uitkiezen 5 topmerken leverbaar in meer dan 50 modellen staan opgesteld in onze royale 500 m' showroom. Wat u ook zoekt een eenvoudige kunststof keuken of zon massief eiken luxe uitvoering de Keukenbeurs heeft in iedere prijsklasse kwaliteit Bovendien: Voor elke hele duizend gulden keuken-aanschaf ontvangt U voor f 200,- premie aan GRATIS inbouw-apparatuur. Laat U in ieder geval het rustig ki|ken en vergeleken voordat U uw keus maakt, niet ontgaan' Wi| zijn gemakkeli|k bereikbaar en gastvri| voor U en uw kinderen (maar ook voor u\ auto) en wij hebben de grootste keus in Midden-Nederland Voorstraat 39-41 Tel (03498) 28 24* Dinsdag t/m vrijdag 9-18 uur zaterda"gs van 10-17 uur maandags gesloten De Baarnse Hondenvereniging, waarvan de helft van de leden uit Soest komt, organiseert regelmatig cursussen voor diegenen, die moeite hebben hun hond in bedwang te hou den. 20 Zondagen lang wordt deze men sen geleerd hoe zij hun dier moeten opvoeden. Na vier maanden moet een examen afgelegd worden, waarin hondeneigenaars moeten bewijzen dat zij de baas over hun beest zijn. Zondag 4 december worden die exa mens afgenomen in de Pekingtuin. De beginners, catagorie A, moeten hun hond kunnen laten liggen, staan, links en rechts kunnen laten gaan. Verder moet de hond vrijwillig zijn gebit kunnen tonen - dit is vooral makkelijk als het dier naar de die renarts moet - en moet de hond op bevel naar de baas terugkeren. Kor tom: de hond moet een gehoorzaam dier zijn. Elke zondag vinden van 10-11 uur en van 11-12 uur cursussen plaats tegenover het nieuwe zwem bad aan de Ringweg te Baarn. Op 15 januari wordt gestart met een nieuwe cursus, waarvoor zich nog enkelen kunnen opgeven. De kosten bedragen totaal 35 gulden voor 20 lessen. Opgave bij de heer J. H. van der Brugge, Smitsweg 373 te Soest, tel. 10738 of het secretariaat (over dag), Nieuw - Baarnstraat 37, telefoon 02154-17406. Als vrouw gereedschap kopen? Wij weten hoe moeilijk dit vaak is. Maar met een persoonlijk en eerlijk advies van ons zult U zeker slagen. GEREEDSCHAP en TUINARTIKELEN HOBBY-CENTRUM Koninginnelaan 22 - Tel. 12963 's Maandags gesloten Het bestemmingsplan Albert Cuyplaan bevindt zich nog in de vooroverlegfase bij de Provinciale Planologische Commissie. Over de realisatie van de in dit plan te bouwen woningen kan pas worden gesproken, wanneer het plan de fase van de vaststelling door de gemeenteraad bereikt heeft. Wel is zeker dat het merendeel van de woningen in het plan zal bestaan uit bejaardenwoningen en waarvan een groot deel bestemd zal zijn voor Groot Engendaal. Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben de begroting goedgekeurd van de verbetering van de 56 woningen aan de Klaarwaterweg c.a.. Met de werk zaamheden kan pas begonnen worden zodra ook het ministerie van volks huisvesting akkoord is gegaan met het verbeteringsplan. Het ministerie heeft inmiddels enige aanvullende gegevens opgevraagd, zodat het plan in behan deling is. Het voorstel tot onttrekking van een aantal boswegen aan het openbaar verkeer zal behandeld worden in de commissies openbare werken en ruim telijke ordening en in de boscommis- Uitgaande van de Stichting Federatieve Raad voor het Bejaar- denwerk Soest. BureauMiddelwijkstraat 36, tel. 02155-19289. Projektleidster: J. I. Hukema. Spreekuur: dinsdag t.m. vrijdag van 9-10 uur. Dienstencentrum, „De Drie Eiken", Dorpsplein 18, Soesterberg, te. 03483-1402. Leidster: A. H. Frankena. Spreekuur: maandag t.m. vrijdag van 9-10.30 uur. Dienstencentrum „Honsbergen", Wiardi Beckmanstraat 475, Soest, tel. 02155-10607. Leiders: A. F. van de Genugten en J. C. van Bochove. Spreekuur: maandag t/m vrijdag van 910.30 uur. Op bovengenoemde adressen kunt U alle inlichtingen krijgen betreffende de dienstverlening aan ouderen, enkele voorbeelden: Warme-maaltijdvoorziening Ontspanningsmogelijkheden Cursussen Bejaardenwacht bezoekdienst Pedicuredienst enz. enz. Voor een warme maaltijd kunt U zich ook rechtstreeks wenden tot de volgende adressen: Soestdijk Mw. G. Mirck-Luypen, Nassaulaan 4, tel. 15592 Soest-Midden Mw. M.A. Jansen-Moesenbroek, Kerkpad NZ57, tel.: 15588. Soest-Zuid Mw. S. Steendijk-Geerlings, Bartolottilaan 16, tel.: 16389. Soesterveen Hr. A. van Scherpenzeel, Veenbesstraat 430, tel.14782. Honsbergen Hr. A.F. van de Genugten (leider diensten centrum) Wiardi Beckmanstraat 475, 10607. Soesterberg Mw. N. van Dijk-de Waal, Moerbessenweg 7, tel.:03463-2322 Centrale admini- Mw. A.M. Mulders-de Klerk, Kerkpad NZ 54, stratie warme- tel.13662. maaltijden ook indien geen gehoor bij wijk adressen Wijkhoofden bejaardenwacht: Soestdijk Mw. H. deBeer-Kerkhof (waarnemend). Kerkpad ZZ 57, tel.14448. Soest-Midden Mw. J.W.M. Gemen-Kalkman, Kerkpad ZZ 84, tel.12947. Soest-Zuid Mw. E.H. Out, Jac. Catslaan 13, tel.14512. Soesterveen Mw. J. Dansen van Rossum (waarnemend) Veenbesstraat524, tel.: 10849. Honsbergen Hr. J.C. van Bochove, Dienstencentrum „Honsbergen", Wiardi Beckmanstraat 475, tel.10607. Soesterberg Mw. A.H. Frankena, Dienstencentrum „De Drie Eiken", Dorpsplein 18, tel. 03463-1402. Soest, Parklaan 47. MR. H. H. HOUTMAN Afgelopen zondag werd de eerste editie van de „Pijnenburgloop" verwerkt. Deze cross, die zijn naam ontleent aan het schitterende landgoed „Pijnenburg", waarin de afstanden grotendeels uitgezet waren, was vooral bedoeld voor de recreatiesporters, de trimmers. Daarom had deze loop geen wedstrijd karakter in de zin van tegen elkaar lopen, maar was veel meer gericht op de wedstrijd tegen jezelf. Die wedstrijd kon zo lang gemaakt worden als de deelnemer wenste, want men had de keuze uit een afstand van 2,5 km., 5 km. of 10 km. Inlichting hierover zijn verkrijgbaar bij de heer J. de Wit, tel. 02155-17546 of tijdens de trainingen. De organisatoren hopen eenzelfde gro te schare te mogen verwelkomen als op 18 maart 1978 de volgende „Pijnen- brugcross" georganiseerd wordt. Ofschoon de organisatoren zich bewust waren van het groeiende aantal trim mers in en rond Soest hadden zij toch niet op zó'n grote toeloop gerekend. Om één uur loste de rentmeester van het landgoed Pijnenburg, de heer Wil helm, het startschot waarna de al dan niet stramme leden gestrekt werden. Tevens de beste manier om van de kou af te komen. Het gemeentebestuur van Soest en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Eemland hebben een enquête uitgeschreven over de animo die er zou kunnen zijn onder de Soester onderne mers om zich te vestigen in het nieuwe Soester centrum. Nu dachten u en ik maar steeds, dat dat nieuwe centrum zou komen aan de Nieuweweg/Park- laan. In het voorlichtingsblad van de Kamer van Koophandel voor Eemland lees ik echter tot mijn stomme verba zing het volgende: „De eventuele re alisatie van een winkelcentrum op wijk- en buurtverzorgend niveau in het Soesterveen is in een beslissend sta dium gekomen". Nooit over één nacht ijs gaand, sla ik het nummer van 23 november van de Koerie r voor Soest Huis aan huis op „Onder de Soester ondernemers wordt op dit ogenblik een enquête gehouden betreffende de belangstelling voor een vestiging in het geprojecteerde Cen trum in het Soesterveen". Ik heb nu voor de Kamer van Koop handel èn het Soester gemeentebestuur de volgende vragen: 1. Houden Kamer van Koophandel en gemeentebestuur wel dezelfde en quête? 2. Zo neen, mag ik als ondernemer dan kiezen tussen Parklaan en Soester veen? 3. Zo ja, wie belazert wie? 4. Komen er nog meer centra? En aan de leden van de gemeenteraad zou ik willen vragen: waar zijn juliie nou eigenlijk al die jaren mee bezig? Die werd overigens probleemloos ver werkt, zoals ook de hele organisatie verder goed was. Die deelnemersaan tallen waren voor de 2,5 km. 60 perso nen en voor de 5 en 10 km. maar liefst 275 personen, terwijl de meest optimis tische schatting van de organisatoren 200 in totaal was. Om die reden waren er enige medailles tekort, maar die zullen vanzelfsprekend nagezonden worden. Onder de deelnemers bevond zich ook de wereldkampioen 1500 meter, vete ranen, plaatsgenoot Piet Majoor, die aan zijn stand min of meer verplicht was om als eerste de finish te passeren. Hij deed dit ook na de 10 km. afgelegd te hebben in ruim 31 minuten. Belang rijker was in deze loop echter het uitlopen, of om in de Olympische termen van Baron Plerre de Coubertln te blijven „deelnemen is belangrijker dan winnen" wat hier strikt gold. Gezien het enthousiasme van de deel nemers mag de S.O. Soest, afdeling trimmen, de komende weken een groot aantal nieuwe leden begroeten, die dan elke woensdagavond om 19.00 uur en zondagmorgen om 9.00 uur van het lopen kunnen genieten en passant hun conditie belangrijk gaan opvijzelen. Foto lierman van Dam

Soester Courant | 1977 | | pagina 15