Maak van Uw vrije zaterdag een bijltjes- en zaagdag Huis aan Farklaan moet Soester Courant GRATIS plaats maken voor het nieuwe Centrum P.V.O. bezocht kinderen van Willem Arntszhoeve in Den Dolder Voor de 5e maal kerst-in in Soest Staatssecretaris voor de export noodzakelijk Al 520 weken „The Messengers*" Vuurwerk ontplofte in broekzak HEINEKEN NEC-direkteur L. Fokkema: Achterruit van auto vernield Spullen weg uit auto Hoofdletsel door val Kerkmuziek tot 1 januari 1978 GRATIS! De abonnementsprijs is zeer laag, slechts 10,- per halfjaar. Stuur of breng ons deze bon Donderdag 1 december 1977 56e jaargang no. 15 Foto Herman van Dam Enkele weken geleden is het I.V.N. Eemland begonnen met het schoonmaken van een heideveld in de driehoek Berkenlaantje, spoorlijn Soestduinen-Den Dolder en spoorlijn Soest-Den Dolder. Hoewel gebleken is, dat genoeg Soesters wat over hebben voor de natuur, is het werk eerder klaar, als nog méér mensen de handen uit de mouw steken. Kom daarom aanstaande zaterdag om negen uur naar de overgang Berkenlaantje-de Zoom en bewijs uw lief de voor de natuur. Zaterdag worden vliegdennen verwijderd. Gereedschap hiervoor is aanwezig. Mocht het vriezen, dan gaat het werk gewoon door. Wilt U meer weten over de bijltjesdag, bel dan Chris Uiterwijk, telefoon 02155-11381. Bij hem kunt U ook inlichtingen inwinnen over het brandhout, van het wilgenknotten, dat nog verkrijgbaar is. W. BECKMANSTRAAT (HONSBERGEN) Extra voordelig, 24 pijpjes iCOURANT Abonnement per kwartaal f 5,-. Hoofdredacteur: H E J SMIT Buiten Soest per kwartaal f 10,-. Verschijnt iedere donderdag „Soest zonder kerst-in kunnen we ons amper nog voorstellen" zei de voorzitter van de Baad van Kerken, ds. Kloek, kort geleden in een samenspraak met de werkgroep kerst-in. Gelukkig hoeft dat ook niet, want ook dit jaar komt er weer een kerst-in; op de beide kerstdagen en wederom in het vertrouwde Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat. Het programma is rond en wat er allemaal te gebeuren staat, daarover wordt U binnenkort uitgebreid ingelicht. Voorlopig wil len we volstaan met te vermelden, dat de kerst-in beide kerst dagen geopend xal zijn van 14.00-22.00 uur en dat al vele ouwe ge trouwe vrijwillige medewerkers zich hebben gemeld om weer te komen helpen. Begint de kerst-in dus al een traditie te worden in Soest, wat ook een traditie is, is dat de werkgroep Kerst-in - overigens in alle be scheidenheid - weer komt vragen om een beetje in de kosten bij te willen dragen. Een kerst-in organiseren kost geld, maar zolang vele kleintjes samen nog groot kunnen worden, willen en durven we gerust ons banknummer te noemen: Amrobank Soest, rekening nummer 4822.38.828 t.n.v. de penningmeester „Kerst-in Soest". Het kontaktadres voor de kerst-in is wederom: Acacialaan 7, tel. 15474 (in Soest natuurlijk) SOESTER Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 De heer J. G., die aan het Van Maaren plein woont, kwam maandag tot de ontdekking dat vermoedelijk in de nacht van zondag op maandag de achterruit van zijn auto was vernield. De wagen stond geparkeerd voor zijn huis. Mevrouw D. van E. (32) heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal uit haar auto van een portemonnee met 150 gulden en een girobetaalpas. Deze spullen verdwenen uit het dashboard kastje van haar auto, die zij vrijdag middag bij het bos aan de Schapendrift had geparkeerd. plaatsje in het koor en kunt U snel een beslissing nemen, U kunt nog terecht als sopraan, tenor of bas. Alten en mezzo-sopranen zijn er voldoende. Mocht U over het bovenstaande meer willen weten, neemt U dan contact op met T. Detollenaere, Soest, tel. 19017. Om het werk nog lang te kunnen voortzetten zouden „The Messengers" het zeer op prijs stellen indien U de groep, ook wel eens genoemd „Soester Trots" zoudt willen steunen door U op te geven als donateur. Ook de bejaar den, zieken en gehandicapten zouden U daarvoor dankbaar zijn en door uw steun nog veelvuldig kunnen genieten van de optredens. Indien U zich opgeeft als donateur, wordt U gratis een kaart toegezonden voor genoemd jubileumconcert. Infor matie hierover kunt U verkrijgen bij L. van Rijswijk, Soest, tel. 18874. De 76-jarige M. W. de V. kreeg dins- dagmiddag ernstig hoofdletsel door een val. Hij werd met de ambulance naar Zonnegloren gebracht. De V. was op het dak van de serre bij zijn woning aan de Jullanalaan op een huishoudtrapje geklommen. Hij ver loor het evenwicht, waardoor hij van de trap en het serredak viel en op de stenen terechtkwam. Zaterdagmiddag 3 december a.s. om 3.30 uur is er weer muziek in de Domkerk. Er zal dan worden uitge voerd: Psalm 98 van H. Schütz en Concerto grosso van Fr. Manfredini. De Domcantorij staat onder leiding van Maarten Kooy. De toegang is vrij. Ondanks de grote onzekerheid over het nieuwe Centrum en de negatieve adviezen van diverse planologische instanties, wordt het eerste huis aan de Parklaan al gesloopt. Op de foto ziet U gemeentewerkers bezig met het verwijderen van de dakpannen van het huis. De kreet „Soest blijf(t) Soest", die op de voorkant van de woning geschilderd is, wordt afgedekt met een gerafelde zonnewering. Een gehouden enquête onder een aantal personen in Soest en omstreken omtrent de bekendheid van de groep „The Messengers", viel zeer positief uit. Velen echter willen iets meer weten over de samenstelling, doelstelling etc, welnu: leest U verder. De Nederlandse Export Combinatie [NEC] te Soest teen bundeling van 450 middelgrote exporterende bedrijven] vindt het uitermate ongeloofwaardig dat Nederland geen staatssecretaris voor de export heeft. Niet minder dan 60% van het nationaal inkomen komt uit export. Davy R. uit Soesterberg is maandag aan twee vingers gewond geraakt, toen in zijn broekzak klappertjes ontploften op het moment dat hij deze wilde pak ken. Zijn moeder heeft hiervan aangifte gedaan bij de politie. Davy had de klappertjes van het merk „Sonne Mit W" gekocht bij een speelgoedzaak., aan de Radema- kerstraat. Hij stopte de klappertjes in zijn zak. waar ze even later ont ploften. Eerder al waren moeilijkheden ont staan met een ander merk klapper tjes, „Amorces Red Lantarn nr, 0226". De hoofdinspecteur voor de volksge zondheid, die onder meer belast is met de keuring van waren, heeft een waarschuwing laten uitgaan over deze klappertjes, waarmee enkele min of meer ernstige ongelukken zijn gebeurd. Dé klappertjes blijken on verwacht te ontbranden, onder meer wanneer ze in de broekzak worden meegedragen. Vuurwerk De Soester gemeentepolitie heeft met betrekking tot gebruik van vuur werk de volgende mededeling ver strekt: In de periode van 27 tot en met 31 december mag vuurwerk worden ver kocht aan personen van 18 jaar en ouder. Het afsteken van vuurwerk is alleen toegestaan op 31 december na 18 uur en op 1 januari tot 1 uur 's nachts. Het zogenaamde kleine vuurwerk (bijvoorbeeld kleine rotjes e.d.) mag ook niet worden verkocht aan personen beneden de 18 jaar. Hiervan zijn uitgezonderd de zoge naamde ammorcestroken (klap pertjes). Ook dit jaar zal er weer scherp toezicht worden gehouden op de ver koop en het afsteken van vuurwerk. Bij overtreding zal zonder pardon proces-verbaal worden opgemaakt. Handelaren lopen het risico dat hun voorraad vuurwerk in beslag zal wor den genomen. Deze week ontvangen niet alleen onze vele abonnees maar ook de weinigen die nog niet op ons blad ge abonneerd zijn, onze courant aan huis bezorgd in een gedeelte van Soest. Zij, die nog geen abonné zijn doch ons nu onderstaande bon ingevuld doen toekomen ontvangen ons blad ding, bestaat uit een electronische accordeon, welke instrument als orgel overkomt en vele andere mogelijkhe den biedt; verder een piano, gitaar, bas en slagwerk. De Soester dirigent, Peter Houtzagers, heeft een uitgebreid repertoire c.q. stijlenbestand samengesteld, hetgeen te omschrijven is als Gospel, Spiritual, Blues en Folkloristische liederen. Vele ervan heeft hij zelf gearrangeerd. Een gedeelte wordt in het Engels gezongen, hoewel het koor niet schroomt te zingen in het Nederlands, Duits, Frans, Nieuw-Hebreeuws of Russisch. Het koor mag veelzijdig genoemd wor den, daar zij concerten geeft, optreedt voor bejaarden, zieken, gehandicapten en zij die vroegtijdig verzoeken om een optreden. Dit geschiedt altijd in con certkleding, waardoor een uniformiteit ontstaat, zodat het koor als een eenheid overkomt bij de concertbezoekers. Te vens is het koor door de moderne zettingen en voordracht ook zeer ge schikt om jeugddiensten op te luiste ren. Resumerend kan men zeggen dat de doelstelling van de groep is geestelijke c.q. folkloristische liederen in de vorm van erediensten en concerten te bren gen. Diverse malen zijn door Radio en T.V. opnamen gemaakt. Een tweede L.P. welke een verzamel L.P. gewor den is, verscheen enkele weken gele den. Na het jubileumconcert, dat gegeven zal worden op 24 februari 1978 in de Petrus en Paulus kerk te Soest, zal wederom een L.P. van het koor ver schijnen. Hierover zal nog voldoende informatie gegeven worden. Mocht U ambitie hebben voor een De exporterende bedrijven bieden werk aan meer dan 700.000 mensen. Daarnaast danken vele honderddui zenden in de havens, het transportwe zen en de verpakkingsindustrie even eens hun bestaan aan de export. Een staatssecretaris voor de export is een bittere noodzaak vindt de NEC en daarom stuurde L. Fokkema namens het NEC-bestuur een telegram met de volgende inhoud naar de fraktievoor- zitters van CDA en WD: Bestuur Stichting Nederlandse Export Combinatie (NEC) te Soest, overtuigd van immens belang van export voor handhaving werkgelegenheid wel vaart; uit ervaring wetende dat ex- portgroei bij groot deel van middel grote industrie door juiste dynamische aanpak nog steeds gerealiseerd wordt; dringt aan op aparte staatssecretaris voor exportbevordering. Exportplannen in alle soorten liggen er al vele jaren in Den Haag, aldus NEC-direkteur Fokkema in een toe lichting, maar waar we nu meer dan ooit behoefte aan hebben, is een doe- Samen met Sinterklaas brachten 69 als zwarte Piet verklede leden van de Soester Muziekvereniging PVO een bezoek aan de zwakzinnige kinderen van de Willem Arntszhoeve te Den Dolder. Uiteraard werden deze musicerende weldoeners met open armen ontvangen. Maanden van voorbereiding zijn nodig geweest om de 70 PVO'ers in een zwarte Pietenuniform te steken. Be halve de leden zijn talrijke ouders, broers en zusters hiermee bezig ge weest, afgezien nog van alle organisa torische voorbereidingen voor het Sinterklaasfeest. De resultaten liegen er dan ook niet om. Zoals de oudere lezers wellicht al wisten, stappen de Sint en zijn Pieten eens per jaar in Den Dolder in de trein, om daarna de Soester bevolking te be zoeken. Organisatoren van de Willem Arntszhoeve in Den Dolder, die vorige week het spectakel op het station in Den Dolder meemaakten, verzochten de leiding van PVO me* St. Nicolaas en zijn 70 pieten een bezoek te brengen aan al deze minder begaafde kinderen, in de zwakzinnigeninrichting. Zo gaf PVO zaterdag eerst een concert voor de kinderen van personeelsleden van Chemco en Interlas in de Open Hof, waarna het musicerend gezelschap zich naar Den Dolder begaf. De Soester zwarte Pieten maakten daar eerst een mars over het uitgestrekte terrein van de Willem Arntszhoeve. waarna zij een optreden gaven in de concertzaal van deze inrichting. Het was dolle pret voor de hier ver blijvende kinderen, toen Sinterklaas zijn muzikale pieten meebracht. Zo werd het Sinterklaasfeest ook voor hen een onvergetelijke gebeurtenis. De Soester Courant brengt elke week zeer uitvoerig alle plaatselijk nieuws met vele foto's; de officiële bekendmakingen van de gemeente, uitvoerige raads- verslagen, interessante artikelen, kerkdiensten voor alle kerken, dokters- en apotheekdiensten, vragen- dienst (gratis voor abonnees), sportverslagen en sport programma's en alles wat U in een goede plaatse lijke courant niet mag missen. Ondergetekende: Adres: wenst zich te abonneren op de SOESTER COURANT en wenst de tot 1 januari 1978 verschijnende nummers gratis te ontvangen. Handtekening N.B. U kunt ook Uw abonnementsopgave telefonisch doorgeven aan onze administratie, tel. 14152. Het is een in Soest en wijde omtrek bekende Gospelgroup. Zij werd opge richt in 1968. Zij bestaat uit pl.m. 45 leden, waaronder sopranen, mezzo sopranen, alten, tenoren en bassen. Praktisch alle liederen worden 5- stemmig gezongen. Het Combo dat verantwoordelijk is voor de begelei-

Soester Courant | 1977 | | pagina 1