BLOEMKOOL- CASSEROLE NACHTKLEDING OM IN TE DROMEN "GEURIG NIEUWS" "BESCHERMING" VAN VROUW VAAK DISCRIMINATIE? VERTROUWEN GEVEN Soester Courant van donderdag 1 december 1977 Ook deze gedistingeerde kleding voor de nacht en gezellige uurtjes bij de haard behoren tot de "Elegance"-kollektie. Het zijn ensembles bestaande uit een empire nachthemd met negligé in puur batist, bedrukt met beeldige bloemboekettenop zwart of zachterème fond. Speciaal geschikt voor de party enfeestelijke gelegenhedenzijnde modellen uit de "Sacha"-serie bestaande uit een japon, mantel, kazak, pantalon. Het materiaal is zwart velours met goud-flonkerende boorden, .voorzien van oudrussische impressies. Hier een pikante detailopnapie vande met goudbeleg afgezette roksplit. Naehtlingerie en huiskleding staan meer dan ooit in het middelpunt van belang stelling. Het zijn twee begrippen voor hetzelfde kledingstuk, dat in een onvoor stelbaar grote variatie wordt gebracht. Het is charmante, zeer modieuze en bijzonder funktionele kleding. Kleding om letterlijk en figuurlijk in te dromen. Behalve om als nachtkleding gebruikt te worden, is de nieuwe kollektie speciaal afgestemd op de lange, gezellige winter avonden met spelletjes, een goed glas wijn en feestelijke onderonsjes in huiselijke kring. Men kan deze nacht lingerie en huiskleding in vier groepen onderbrengen: klassieke modellen, elegante modellen, jeugdige en sportieve modellen (overgaand in homewear)en modellen voor huiselijke uurtjes. Niet al deze groepen zijn geschikt om zonder reserve tijdens gezellige uurtjes bij de haard dienst te doen. Erzijn modelletjes bij welke voor buitenstaanders, dus voor mensen die niet uitsluitend tot de intieme huiselijke kring behoren tè sexy zouden werken zodat het. hoe charmant en exquis ze ook mogen zijn niet van goede smaak zou getuigen ze in gezelschap van kennissen of oppervlakkige vrienden tijdens een houseparty te dragen. Maar elke vrouw met gevoel voor decorum en goede smaak weetzelf wel hoeverze in dit opzicht kan gaan. Een dosis zelfkritiek, de leeftijd en het figuur spelen daarbij een grote rol. Kijkt u eens naar de foto's bij dit artikeltje. We konden u in verband met de beperkte plaatsruimte helaas niet uit alle vier de groepen "nachtkleding met een dubbele funktie'tonen, en maakten dus maar een eerste keuze voor u. Andere modelletjes tonen we dan bij gelegenheid wel wder. U kunt ze natuurlijk ook gaan zienbij uw mode magazijn, waar men u graag zonder enige verplichting uwerzijds de volledige herfst-winter kollektie zal laten zien. De serie "Elegance" munt uit door haar bijzonder romantische accenten en is alleen in wit verkrijgbaar. Opengewerkte volants en taillebanden; soms schoudervrij met fijne spaghettibandjes of diepe V-halzen m et korte mouwtjes. Het is allemaal even speels en jong, niet in het minst de grappige shortié met piepklein broekje, opzij gesloten met smalle bandjes. Het broekje is net zichtbaar door de diepe splitten van hethesje. (Alle hier getoonde modellen behoren tot de nieuwe kollektie van Triumph International) Voor dit gerecht hebt u voor 4 personen de volgende ingrediënten nodig: 1 bloemkool, zout naar smaak, 30 g (2 eetl.boter of margarine, 1 fijngesneden ui (ca. 50 g), 30 g (ca. 4 eetl.tarwebloem, 3 dl melk, kerriepoeder en event. peperkorrels naar smaak, 2 koppen Corn Flakes, 30 g (2 eetl.gesmolten boter of margarine Kook de bloemkool met zout gaar en laat ze daarna uitlekken. Smelt de boter of margarine en fruit hierin de uisnippers lichtbruin. Roer er de bloem doorheen en voeg al roerend de melk geleidelijk toe. Blijf roeren totdat de saus begint dik te worden. Maak deze op smaak af met kerrie en event. peperkorrels. Beboter een vuurvaste schaal middellijn ca. 20 cmSchep er één-derde van de bloemkool in en giet één-derde van de saus er overheen. Herhaal dit nog tweemaal. Maak de Corn Flakes fijn, roer er de gesmolten boter of margarine doorheen en bestrooi het gerecht met dit mengsel. Zet de schaal ca. 10 min. op het rooster bovenin een warme oven 440°F cijfer 4 of 5 200°C). Serveer de casserole met bijv. saucijsjes of braadworst en gebakken aardappelen. De ene mens is in z'n optre den heel wat achterdochtiger dan de ander. Het kan natuurlijk enerzijds een gevolg zijn van hijzonder onaangename ervaringen, maar nog méér dan dat is het vaak een kwestie van karakter en gewoonte. Reeds bij de opvoeding maakt het verschil hoe we het kind de wereld tegenover hem leren zien. We horen soms opmerkingen als: pas op je beurt, de wereld is slecht enzovoorts. Dat ook vader en moeder op welk terrein dan ook wel eens te kort schieten, dat ook het kind niet enkel maar als engeltje geboren is en zal opgroeien wordt zelden of nooit ter sprake gebracht. Veel harte lijkheid en goede diensten van anderen worden zonder veel omslag als vanzelf sprekend aanvaard. Er wordt alleen met veel duidelijkheid en omslag over geklaagd als ze ontbreken, geen wonder dat het kind zo met een reeds vertekend beeld z'n levensloop begint en z'n goede vertrouwen reeds een deuk heeft voor er nog enige werkelijke teleurstelling heeft plaatsgevonden. Na tuurlijk zal het leven die teleurstellingen ook voor dat kind brengen omdat we nu eenmaal mensen onder men sen zijn. Wachten we echter rustig af tot het kind zelf met z'n klachten aan komt dra gen, dan zullen we inde eerste plaats-merken, hoe dikwijls de kinderen onder ling tot dan toe de zaken nog hebben kunnen regelen. Dan hebben we ook gelegen heid het kind te leren hoe een ,,'réchtvaardïge oplos sing tot stand kan worden gebracht zonder het de in druk te geven dat z'n kame raadjes mindqr goed of be trouwbaar zijn dan hij of zij. Moeders die door hun zg. „liefde"alles voor hun eigen kind in een bijzonder rozig licht zien, beioijzen hun kind integendeel een zeer slechte dienst. Ze schokken het in z'n vertrouwen vóór dat het de wijsheid heeft op eigen gebied een oordeel te vellen. Het zal óf schuw óf brutaal worden maar op beide manieren zal de ongedwon gen omgang met de kame raadjes bedorven worden. Het kind komt in een span ning te leven die anderen afstoot. Ook de volwassen mens die zo kritisch en wan trouwend in de wereld staat zal zich moeilijk vrienden maken. Niemand wordt graag op die manier tege moet getreden als er geen bepaalde aanleiding voor is. Het wekt wrevel en verweer, degesprekken verliezen hun gemoedelijke toon. Als we onze mensenkennis paren aan wat echte zelfkennis zal alles beter gaan. Jetty Een groot deel van de wetten die bescherming van vrouwelijke werknemers bec-gen tegen de risico's van ongezond, gevaarlijk of immoreel werk is verouderd en wordt gebruikt als voor wendsel voor discriminatie. Aldus een rapport van de Internationale Arbeids organisatie (ILO), samengesteld na een onderzoek van wetten die de werkende vrouw (zoge naamd?) beschermen. Het gaat er nu om, aldus het rapport, vast te stellen waar de beschermingeindigt en de discriminatie begint. De huidige wetten, hoewel gericht op de bescherming van de vrouw, ontnemen haar vaak de kans om op gelijke voet met de man een baan te vinden en te behouden. Volgens het verslag is vast komen te staan dat vrouwen niet gevoeliger dan mannen zijn voor de stof, gassen of giftige substanties die ontstaan bij het smelten van bepaalde metalen zoals lood, koper en zink. In vele landen zou vrouwen voorts het recht op overwerk worden ontzegd en dat betekent dat zij "geen extra geld kunnen verdienen"en "dat hun kans om een baan te krijgen of promotie te maken' verkleind wordt. Het goed vervullen van een functie, aldus het rapport, of het nu gaat om het besturen van een tractor of het leiden van een zaak, heeft meer te maken met'opleiding en gestel'dan met seks. In verschillende landen is de houding tegenover de wer kende vrouw echter veranderd en de wetgeving dienovereenkomstig aange past. Zo kunnen vrouwen nu bij de Canadese strijd krachten diverse technische funkties krijgen en zijn er in de V.S. steeds meer vrouwen die technische en medische opleidingen volgen. De Franse regering heeft discriminatie op grond van seks bij aanstelling en ontslag yerboden. Het gaat er nu in hoofdzaak omzo besluit het verslag, dat er gepaste wettelijke maatregelen komen voor zwangere vrouwen en dat men waar borgen vindt opdat de verantwoordelijkheid in en voor het gezin gelijkelijk verdeeld wordt tussen man en vrouw. Geurig nieuws willen wij u nooit onthouden. Schoonheid en charme "zie" je niet alleen, maar kun je accen tueren met een geurtje. Een parfum dat echt bij u past verraadt uw aanwezigheid zelfs voordat men u heeft gezien. Een speciale geur wekt associaties op bij of aan degene, die waar en bij welke gelegenheid dan ook uw interesse heeft wakker- gemaakt of gestimuleerd. Een geparfumeerd geur- accent is onafscheidelijk verbonden met elke goed verzorgde vrouw. We hebben daarvan een frappant voorbeeld uit onze vrienden kring. Een van onze jonge vrienden ontmoette op een feestje bij ons thuis een jonge vrouw. En we zouden wel oogkleppen voor gehad moeten hebben om niet terstond te zien dat de be-^ treffende jongeman vanaf dat eerste moment niets en niemand anders meer zag dan die stralende, charmante vrouw. Zonder ook maar de minste aarze ling zocht hij terstond kontakt met haar. Aanvan kelijk leek het voor honderd procent te klikken tussen die twee, maar naarmate de avond verstreek verflauwde de interesse van zijn kant. Pas veel later kregen we een verklaring voor dit vreemde verschijnsel. Onze jonge vriend was zelf tot de kon- klusie gekomen, dat de aantrekkingskracht van die beeldschone charmante vrouw waarschijnlijk niet tot een blijvend kontakt had geleid omdat de jonge vrouw zo'n "steriel geurtje uitstraalde'zoals hij dat uitdrukte, zelfs de frisse geur van een goede zeep ontbrak, meteen drong tot Deze (gekleurde) fotozalnietalte goed overkomen in de krant en geeft dan ook een niet al te beste indruk van de aantrekkelijke verpakking van het nieuwe geurtje". Maar het gaat ten slotte dan toch ook wel uitsluitend om de geur zelf, terwijl de verpakking bovendien in werkelijkheid zeer decent is. We hadden trouwens niets anders verwacht. ons door wat de kortsluiting tussen die twee had veroor zaakt: de bewuste jonge vrouw had door een ziekte ,haar reukvermogen verloren en gebruikte vanaf dat moment alleen nog maar medicinale zeepjes en geur loze make-up-preparaten, 'omdat ze er zelf toch niets van rook"Na deze ver handeling, hetverhaaldat op een persoonlijke ervaring berust, zult u nog beter begrijpen hoeveel waarde wij aan het gebruik van parfums en lotions hechten. Hetgpurtje datu kiest mag niet indringend zijn, moet nieuwsgierig maken en noden dichterbij te komen. Zo'n geurtje kwamen wij als "geurig nieuws" deze week tegen. Het trof ons als modernfris jong en gedistingeerd. Het is verkrijgbaar als cologne concentrate in een smaak volle flacon èn als spray. De spray bevat 14 cc en wordt tot 31 december met vier gulden reductie gebracht voor een tientje deze spray kunt u ook kopen met een 50 cc vulling, in ver houding veel goedkoper)De flacons worden gebracht in 59 cc en 118 cc, terwijïer ook nog een talcum is van het zelfde geurtje, het is een nieuwe serie de Smitty- serie) van Coty, die bij een in dit voorjaar door het Instituut voor Psycholo gisch Marktonderzoek gedaan onderzoek naar een aantal merken in de kosme- tische/parfumerie branche uit de bus kwam met de ver- melding: "het staat bekend als een goed, oud en ver trouwd merk". Ook om te onthouden voor het verlang lijstje van het a.s. Sinter klaasfeest.

Soester Courant | 1977 | | pagina 21