71 1/^fC Zoeken naar oplossing voor parkeerprobleem 'n Keuken? Eerst in tekening. Gratis. Kerstversieringen maken tl Auto door brand verwoest v*>x poggenpohl Sinterklaasactiviteiten in Artishock-gebouw Insprekers zijn tegen een woonwagenkamp aan de Grote Melmweg r Kritiek in Zakenkring op bewegwijzering industrieterrein Politie-auto krijgt lekke band tijdens achtervolging Met Baad en Daad aV,A «V* V.V.V. Nieuws Voorzitter Soester Zakenkring Met de Kon. Mij. Tuinbouw Plantkunde U kunt elke bril-mode-kunt uit bril centrum financieringen hypotheken assurantiën van der lans helpt vérder dan u denkt Soester Courant Reclame krant Gestolen auto ,Doen voor Sint 4 Langere levensduur voor uw planten; Het einde van de droge-Iucht-periode in woningen, tehuizen en kantoren met de Dijkal Plantenhygro Soester Courant van donderdag 1 december 1977 6«^° 6® Het versneden verleden is de titel van een tentoonstelling in het Historisch Kostuum Centrum, Loeff Berchmaker- straat 50. Utrecht. Men toont U hoe er in het verleden tot heden om allerlei redenen in textiel, deskundig of ondes kundig, geknipt en gesneden is. Snijden is ook het vak van de snijder of kleer maker. Dit uitstervend ambacht wordt ook onder de aandacht van het publiek gebracht. De tentoonstelling is vanaf 25 november 1977 t/m april 1978. Ope ningstijden zijn: do.vr. en za. van 13- 17 uur. Toegangsprijzen 2,50 per persoon. Groepen, meer dan 10 pers. en kind. tot 12 jaar 2,-. Ook worden rondleidingen verzorgd. Inf01720-21436. Koekvergulden en het versieren van marsepein zijn aktuele zaken. Vanaf half november zijn in het Centraal Museum. Agnietenstraat 1 te Utrecht, traditiegetrouw weer een aantal ver guldmiddagen- en avonden. De kosten bedragen 6,50 per persoon voor vol wassenen en kinderen t/m 12 jaar 4,-. Verdere informatie en opgave: Centraal Museum 030-315541, toestel 006. In cultureel Centrum De Speeldoos te Baarn speelt Harlekijn Toneel „De Kamerrevue" meto.a. Marlous Fluits- ma, Michiel Kerbosch, Fransje Gelder- blom, Anita Riezouw (piano). Idee en samenstelling Herman van Veen. Aanvang 20.30 uur. Dconen uit het Museum van Genève kunt U bezichtigen in kasteel De Wijenburgh te Echteld in de Betuwe van 22 november - 14 januari 1978. Toeganstijden 11-17 uur. Zondag, maandag en feestdagen gesloten, 'n Meeuw van Anton Tsjechow wordt woensdag 14 december gespeeld in Schouwburg Gooiland te Hilversum, aanvang: 20 uur. Met o.a. Ann Hase- kamp, Petra Laseur, Josée Ruiten, Ellen Vogel, Hans Boswinkel, Hans Croiset, Wim van der Grijn, Jan Retèl, Eric Schneider enz. Deze voor stelling wordt gebracht door Publieks- theater. Toegangsprijzen 10,- t/m 16,50, C.J.P. en pas 65 geldig. Kaart verkoop (telkens) een week voor de voorstelling. Zoals U uit ervaring al wel zult weten is het noodzakelijk Uw vakantie voor het volgend jaar vaak maanden tevoren te bespreken. Wij zijn in het bezit van gidsen van veel provincies en streken in Nederland, waarin U een opgaaf kunt vinden van hotels, pen sions, bungalows, huisjes enz. en de rekreatiemogelijkheden in dat gebied. Mocht U al bepaalde plannen hebben, haalt U dan even een gids, zodat U in ieder geval tijd heeft rustig de mo gelijkheden te bekijken. Het Sint Nikolaasfeest nadert met rasse schreden. Mensen die van wan delen of fietsen houden kunnen vast blij gemaakt worden met bijv. de door de Stichting Fiets uitgegeven gidsjes „Fietsen in Gooi- en Vechtstreek" of „Fietsen in omgeving Utrecht en Amersfoort." De prijs van deze uitga ven is 6,60. Daarvoor heeft U dan 11 fietstochten met kaartje, routebe schrijving en de belangrijkste beziens waardigheden op de tocht. Verder zijn de A.N.W.B.uitgaven „Toeren langs binnenwegen" 6,35), ,,16 fietsroutes op en om de Veluwe" 4,20) en „Waar naar toe vandaag?" (Utrecht en 't Gooi) a 5,95 aardige boekjes. Het mapje „Ontdek Neder land op de fiets" dat wij voorradig hebben 4,50) heeft 8 fietsrondritten met routekaartjes. Elke route is ca. 30 km. lang en toeristisch beschreven - U komt steeds in de plaats van uit gang terug. Dit mapje beschrijft fiets tochten op de Veluwe en in Oost-Flevo land. Twee wandelkaarten van het Gooi, kan Sint bemachtigen voor 3,50 samen. Ze zijn uitgegeven door de Stichting Góoisch Natuurreservaat en het boekje „Meer wandelingen door het GoOisch Natuurreservaat" is ^er voor 2,-. De uitgave „Toer in eigen land", staat bol van informatie over alle plaatsen in Nederland die het bekijken waard zijn. Keurig per pro vincie gerangschikt. Prijs 6,15. Over een paar maanden brengt de V.V.V. Soest een 4-kleurendruk „Falk- plan"-kaart van de gemeente Soest uit. De voorbereidingen hiervoor zijn in volle gang. Een advertentie-acquisitie wordt echter nog niet gevoerd. Zij, die hiervoor belangstelling hebben, kun nen toch hun wensen betreffende een advertentie bij de V.V.V. kenbaar maken. (tel. 12886). Het blijkt ook dat er in Soest advertenties opgehaald worden voor een plattegrond met aan de ene kaVit de gemeente Baarn en aan de andere kant de gemeente Soest. Deze plattegrond zou bij de V.V.V. worden verkocht. Deze kaart wordt echter niet bij de V.V.V. verkocht en heeft dan ook niets te maken met de door de V.V.V. uit te geven Falkplan- kaart. Voor de Dichterskring Amersfoort, leest Maurits Mok vrijdag 9 december, om 20.30 uur in Theater Miniatuur aan de Appelmarkt te Amersfoort voor uit zijn Poëzie. Dit wordt om 19.30 uur ingeleid door Jan Visser. Kaarten a 4,25, C.J.P. 2,25 aan de kassa vanaf 19.15 uur. Vrijdag, 2 december om 20.15 uur wordt het 3e concert uit de serie „Uit en thuis" gegeven door het U.S.O. in Tivoli te Utrecht. De dirigent is ditmaal Kees Bakels, de solist is Ruggiero Ricci, viool. Er worden wer ken van Rossinl, Resplghl en Strawin- sky ten gehore gebracht. Van 26 november t/m 18 december ex poseert Truus Lanson haar etsen, teke ningen en wandkleden in de „Raad huiszolder te Weesp. Dagelijks van 14-17 uur. Toneelgroep Theater bréngt zondag 11 december a.s. in de Stadsschouwburg, om 20 uur het toneelspel van Edward Bond: „De Gek", met in de hoofdrol Carol Linssen. Kaarten vanaf 2 dagen tevoren 5,-: 8,-: 12,- en 15,-. Dagelijks van 11-14 uur. Voor de parkeerproblemen, die zich momenteel voordoen bij de winkelcentra in Soest moet een oplossing gezocht worden. Dit concludeerde dinsdagavond de voorzitter van de Soester Zakenkring, de heer A. H. Hoegen Dijkhof, tijdens de jaarvergadering van de Kring in 't Zwaantje' „We zijn in Soest in een situatie terechtgekomen, waarin een aantal problemen moeilijk op te lossen is. De hoofdweg door Soest is duidelijk overbelast. Voor de winkels aan bijvoorbeeld de van Weedestraat staan regelmatig te veel auto's geparkeerd. Er moet voor'dit probleem een oplossing gezocht worden, omdat we de periode achter de rug hebben, waarin geen aandacht is besteed aan de groei van het verkeer. We moeten ons er op instellen, dat de auto niet meer weg te denken is uit onze samenleving". Hij ging vervolgens bi op de verkeersproblematiek, zoals deze in Nederland speelt en stelde, dat deze problematiek dringend een oplossing behoeft. Verheugd was hij te kunnen constate- het rijk zal worden vergoed. Tevens ren, dat er voor de bestaande winkel- miste hij een preclese datum waarop centra in Soest een soort vereniging zich alles gaat voltrekken. „Ik geloof, ontstaat, die de belangen van deze dat nu onze gemeente in een situatie centra behartigt. Hij noemde hier de terecht is gekomen, die zijn oorsprong centra aan de Van Weedestraat, de zo'n 30 jaar geleden heeft, toen er voor Soesterbergsestraat en het centrum het eerst gesproken is over de Engweg. dat gevestigd is aap de Koninginne- inmiddels staan er veel huizen en laan. „Ze weten gel,ukkig duidelijk te liggen er vele vierkante meters grond maken dat zij daar zijn en dat zij een renteloos bij, omdat zij mettertijd functie hebben. We kunnen er als ingepast zullen worden in één of ander bestuur alleen maar erg blij mee zijn, plan, een Centrumweg of een ander dat de winkeliers hebben vastgesteld, stuk straat. De schade moet dan ook dat het helemaal de verkeerde kant inmiddels vele miljoenen guldens be- uitgaat als zij niet de eigen belangen dragen". behartigen. Het gepraat over een paar akkers die Over de Centrumweg had de heer toevalligerwijs daar liggen waar de Hoegen Dijkhof geen naar zijn zeggen weg moet komen vond hij te veel duidelijk oordeel. „Men maakt ons als opgeschroefd. „We liggen in Soest Soester Zakenkring van diverse kanten midden in de natuur en die akkers wel eens het verwijt, dat wé zo weinig zullen na verloop van tijd zoveel geld van ons laten horen, maar een uniform kosten, dat er heel wat van ons ge- standpunt is tot nu toe onmogelijk vraagd wordt om ze te subsidiëren", gebleken. Ik heb in de afgelopen tijd Met de gemeente wordt een gesprek met een twintigtal leden gesproken, en aangevraagd over het gehele ontwik- zeer verschillende reacties gehoord, kelingsplan om nu eindelijk eens dui- Sommigen zeiden dat de plannen voor delijkheid te krijgen in deze materie, de Centrumweg waanzin zijn, en als ik „Dan is het ook mogelijk tot een de slang op de kaart zie, die de weg eensluidend standpunt te komen over voor moet stellen, dan ben ik geneigd centrum en'Cehtrumweg, aldus voor hen gelijk te geven". Vast staat voor zitter Hoegen Dijkhof. hem, dat de verkeersproblemen in het Voor een grappig intermezzo in de industrieterrein nog groter worden, vergadering van de Soester Zaken- dan zij nu al zijn als de Koningsweg als kring zorgde Sint Nicolaas, die samen aanvoerroute in gebruik genomen zal met twee Pietermannen een bezoek worden. De Koningsweg, zo stelde hij, kwam brengen. Onder het zingen van moet zeker van parallelwegen voorzien „Sinterklaasje kom maar binnen met worden, daar men anders helemaal je knecht" kon Pedro zich er niet van niet meer bij het industrieterrein kan weerhouden om tegen zijn baas te komen. „Er is nu al een enorm pro- zeggen „Sinterklaas, dit is zeker de bleem aan het ontstaan en dat wordt Rebellenclub". Sint Nicolaas zei zeer straks alleen maar groter' blij te zijn met zoveel blije gezichten, Verder herinnerde hij de aanwezigen daar hij in het verre Spanje vernomen eraan dat van de twee provinciale had, dat het niet zo goed ging met het diensten, die zich met plannen van bedrijfsleven in Nederland. Maar, zo de gemeente bezighouden, de pro- zei hij, vanmorgen op het nieuws heb ik vinciale planologische dienst en gehoord, dat het tij voor u spoedig zal de provinciale planologische commis- keren". Hij prees de Soester Zaken- sie zich over het centrumplan nogal kring voor het feit, dat deze naast de negatief hebben uitgelaten. „De ene ondernemersbelangen ook de belangen dienst had zware kritiek, terwijl de van de Soester gemeenschap niet uit andere een vernietigend oordeel geveld het oog verloor. heeft". Hij zei wel te voelen voor een Waar hij eigenlijk voor kwam was het scheiding van het bestuurlijk centrum overhandigen van een kado aan het van het verzorgend centrum. Hij ver- scheidende bestuurslid de heer Th. de zocht de aanwezigen, zo'n 80 man, hun Muijnk, die na 21 jaar deel uitgemaakt verlangens en wensen met betrekking te hebben van het bestuur zijn functie tot Centrumweg en centrumplan uit te beschikbaar stelde. Zowel Sint Nico- spreken aan het adres van de secreta- laas als voorzitter de heer Hoegen ris. „Nu kan er misschien nog wat Dijkhof hadden veel lovende woorden verstandigs gebeuren'voor de heer De Muijnk over. Hierna wer- Een bezwaar aan de plannen vond hij, den hem een tweetal afscheidskado's dat nergens gerept was over de kosten, overhandigd. of welk deel van de iotale kosten door Lof van Sint Nicolaas was er ook voor Belangrijk nietwaar, om van te voren te kunnen zien hoe de keuken van uw keuze gaat worden? Daarom maakt Forma Concepta eerst een ontwerp. Aan de hand van uw wensen. En passend in uw ruimte en budget. En zoals gezegd, gratis. Daarna beslist u pas. Forma Concepta heeft het meest uitgebreide keukenprogramma: Poggenpohl. In mahonie, eiken en kunststof. In talloze uitvoeringen en kleuren. Maar één en dezelfde kwaliteit. Poggenpohkdus. En met al dat komfort en die praktische details zal de prijs u meevallen. Komt u eens kijken? Keukenstudio „Forma-Concepta" B.V. Amsterdam: Chr. Huygensplein 34-3' (bij de Middenweg), telefoon (020) 9318 59. Hilversum: G roest 36, telefoon (035) 1 10 76 (donderdagavond open) Het is weer zover. Sinterklaas is nog niet geweest maar we beginnen al weer aan de kerststemming te denken. Binnenkort wordt de doos met kerstspullen weer tevoorschijn gehaald en tijdens een wandeling worden denneappels ge raapt. De bloemist heeft de nodige groene heestertakken in voorraad en dan kan het maken van de versieringen beginnen. de heer J. Elderman, die reeds vijf tien jaar werkzaam is in de sport evenementencommissie. Zijn werk wordt, zoals bleek uit de woorden van de goedheiligman door de leden ten zeerste gewaardeerd van welke waar dering blijk gegeven werd door de overhandiging van een enveloppe met inhoud. Een carnavaleske vertoning werd het gisteravond toen Pedro het hele gezel schap in de benen kreeg onder het zingen van het lied „Zie de maan schijnt door de bomen", waarbij niet alleen gezongen werd, maar ook bij passende geluiden en gebaren ge maakt werden. Met een „Dag kinde ren" nam Sint Nicolaas vervolgens op waardige wijze afscheid van de heren van de Soester Zakenkring. Als opvolger van de heer de Muijnk werd acclamatie de heer De Greef benoemd. Eveneens bij acclamatie werd de heer Feenstra benoemd als opvolger van scheidend secretaris de heer H. Scholtmeijer. Enkele vakantiegidsen voor huisjes en bungalows in Nederland voor 1978 heb ben wij ontvangen. U kunt deze rekre- atiekrant en -gids gratis komen afha len. Werkweken, schoolreizen en het ver voer naar de Jeugdherbergen, zijn dingen, die nu al ter sprake komen voor het volgend jaar. De N.J.H.C. Nederland geeft hierover een gidsje uit: „Net wat je zocht". Om U te oriënteren zou U dit gidsje bij ons kunnen komen inkijken. Moch U er zelf graag van in het bezit komen, schrijft U dan even een kaartje naar N.J.H.C., Prof. Tulpstraat 2-6, Amster dam of belt U even 020-226045, af deling Groepsbemiddeling. Vanavond wordt in de Petrus en Pau- luskerk aan het Kerkplein door het Nut een concert georganiseerd met optre den van Louis van Dijk. De kerk is open om 20.15 uur. Entreeprijzen: Nut- leden gratis, niet-leden 5,-, C.J.P. en 65 3,50. Kaarten aan de kerk. Sint Nikolaaskado's? Een V.V.V. kado- bon! U kunt er in Soest alle kanten mee uit. Verkrijgbaar bij V.V.V.kan- toor en Rabobanken te Soest en Soes- terberg. Stukjes met besjes, een grillig be most Larixtakje. een dot IJslands mos, een kaars in een halve aardap pel mogelijkheden te over! Ech ter ook hierbij is het „al doende leert men"! De afd. Soest der K.M.T.P. orga niseert dan ook elk jaar met succes één avond voor het maken van kerst stukjes met aanwijzingen van een ervaren bloemschikker(ster). Dit jaar is dat Mevr. G. J. Bax-Swart. Deze echte „Doe-Het Zelf'-avond wordt gehouden in het Medisch Cen trum op woensdagavond 14 decem ber. Er worden twee groepen ge vormd, met aanvangstijden resp. 19.00 en 20.45 uur. Er wordt ruim werkmateriaal ver strekt voor 3 a 4 stukjes, incl. bakjes, steekschuim, etc. De kosten bedragen voor leden 10,- en voor niet-leden 17,50. Telefoni sche aanmelding vóór woensdag 7 dec. bij één der bestuursleden: P. J. Wijk, tel. 14780, of A. J. Kok. tel. 17701. Voor de prijs, die U dénkt te willen besteden hebben wi/ voor U de ideale bril van Weedestraat 17A Tel.17120 Leverancier alle ziekenfondsen veenbesstraat462, soest, tel.02155-16267 Dinsdagavond is de auto van de aanvoerder van het eerste voetbalelftal van S.O. Soest, Ernst Brandes, door brand volledig verwoest. De brandweer blus te het vuur rnet behulp van twee stralen, maar kon niet voorkomen dat de auto helemaal uitbrandde. De oorzaak van de brand is onbekend. Voor de training had Brandes zijn wagen op de parkeerplaats bij het sportcomplex van Soest aan de Bos straat neergezet. Omstreeks half elf ontdekte men dat er vlammen uit het motorgedeelte sloegen. De brand weer was zeer snel ter plaatse, omdat de vrijwilligers in de centrale wa- De politie heeft maandag op de Inspec teur Schreuderlaan de personenauto teruggevonden, die in de nacht van zondag op maandag gestolen was ten nadele van mevrouw W. N. de B.-K. Zij had de auto geparkeerd op de Anna Paulownalaan en kwarn gisteren tot de ontdekking dat hij was gestolen. Tij dens surveillance vond de politie de auto terug. De leden van de Soester Zakenkring kwamen dinsdagavond tot de conclusie, dat het maar treurig gesteld is met de bewegwijzering binnen de gemeente Soest, alsmede de verkeersituatie op het industrieterrein. Veel chauffeurs kunnen de weg naar het industrieterrein niet direct vinden, hetgeen op een aantal kruispunten in Soest gevaarlijke situaties oplevert doordat grote vrachtauto's hier stil gaan staan, zo concludeede men. „En als ze dan eenmaal op het in- Op zaterdag 3 december organiseert de Soester Kunstenaarsvereniging Artshock een hele dag Sinterklaasactiviteiten. Onder de noemer „Doen voor Sint" ton elk lund speculaas vormen, bakken en vergnlden, surprises maken en X, één sXen deelnemen. De entree voor de hele dag bedraagt Al drie jaar organiseert Artishock een twee dagen durend festijn onder de naam „doen voor kerst". Deze mani festatie werd vorig jaar door bijna 1000 kinderen bezocht. Dit jaar gaat dit feest niet door, omdat Kerst op een organisatorisch lastig tijdstip valt. Ter vervanging hiervan organiseert Artishock nu „Doen voor Sint". Van 10.00-12.00 uur en van 13.30-15.30 uur kunnen kinderen meedoen aan de ge noemde activiteiten. De toegang be draagt één gulden, kinderen beneden de 6 jaar worden alleen onder begeleiding binnengelaten. Ook voor het onderdeel „surprises maken" moeten de jongelui zelf kadootjes meenemen. Voor die ene gulden entree-geld kan Artishock dat niet bekostigen. De Plantenhygro kunt u plaatsen op verwarmings radiatoren, In vensterbanken, op de vloer of aan de wand. De Plantenhygro zorgt voor gezonde planten èn voor een prettig leef/werkklimaat. Verkrijgbaar in 9 lengte maten (van 75 tot 395 cm.) en 5 kleuren. Van f 57,35 tot f281,35. Er is nog veel meer over te vertellen. Vraag uw tuin centrum of platenspeciaalzaak. Plantenhygro, nuttig voor alles wat leeft en groeit! 1 Dijkal Plantenhygro Een produktvan Dijkal-Harmelen. Inlichtingen: Tel. 03483-1654. Doordat de politie-auto een lekke band kreeg, kon woensdagmorgen vroeg een automobilist er tussenuit knijpen na een achtervolging, die op de Amersfoortse- straat was begonnen. De gezochte auto werd later op een parkeerplaats aan de Rademakerstraat aangetroffen, maar de bestuurder had de benen genomen. De politie hield omstreeks half vijf woensdagmorgen een verkeerscontro le op de rijksweg. Uit de richting Utrecht naderde een personenauto, waarvan één koplamp niet brandde. De bestuurder kreeg een stopteken, maar hij negeerde dit en reed het dorp in. De politie ging hem achterna, maar moest de achtervolging staken toen de surveillance-auto een lekke band kreeg. Toen later de auto werd gevonden, kreeg de politie van buurtbewoners te horen dat de bestuurder met een taxi was vertrokken. Naar zijn identiteit wordt een onderzoek ingesteld. LUCHTIGE OLIEBOLLEN Elk jaar bak ik oliebollen en steeds probeer ik een ander recept, maar nog nooit heb ik ze goed luchtig kunnen krijgen. Soms worden ze na één of twee dagen al hard én stijf. Hoe kunnen andere mensen ze we lekker en luchtig bak ken? Antwoord: Dat is niet alleen bij u, maar in véél huishoudens een jaarlijks terugkerend probleem. Om het maar ronduit te bekennen: geen enkele huis vrouw beschikt over de juiste appara tuur om die goede oliebollen! te bakken. De beroepsbakkers maken gebruik van een kneedmachine, die 7 minuten op hoge en 3 minuten op lage snelheid loopt. Daarmee wordt precies de juiste hoeveelheid lucht in het beslag gesla gen, iets dat met de hand bijna niet te doen is. Bovendien draait men die 10 minuten zonder de vulling. Het recept van een (bekende) fabriek is bijvoor beeld: 1 kg W-bloem, 80 gram gist, 20 gram zout, 80 gram tulbandcrême (die houdt de bollen zacht), 30 gram hard- broodpoeder (een soort oppepmiddel om de lucht erin te houden) en 600 gram water of melk (melk is beter). De vulling, die niet meegeklopt wordt, maar later met de hand door het beslag verdeeld wordt, bestaat uit 200 gram geschilde en gesnipperde appelen en 300 gram krenten of rozijnen (of tot 850 gram melk per kg bloem nemen. Men laat het beslag 20 minuten rijzen bij slechts 24 graden, dus niet uren lang bij een hete kachel zetten, zodat de gist al uitgewerkt is voordat u begint met bakken. De goede oliebollenbakker re kent verder zo'n tien minuten baktijd bij 175 tot 180 graden olietemperatuur. Hebt u moeilijkheden met het echte slaan van het beslag om er de nodige lucht in te krijgen, dan zou u uw beslag naar een bakkerij kunnen brengen. Als u dat samen met een clubje van 10 tot 20 dames doet, zal een vriendelijke bakker u best willen helpen. Hoofdzaak is dus: lucht in uw beslag te slaan en niet gewoon te roeren of uw toevlucht te nemen tot de in uw brief opgesomde foefjes. Bier is bijvoorbeeld een uit gewerkt gistprodukt en schadelijk voor levende gistcellen. Het werkt de stijf heid in de hand. WORTELLUIS - Hoe voorkom ik wor- telluis bij bonen? Antwoord: Dopr wisselbouw toe te passen en om de 3 jaar het zelfde stukje grond te gebruiken, en voorts door afrikaantjes uit te planten tussen alle gewassen. Hun wortels scheiden een sap af, dat de aaltjes doodt. Verse organische stof is niet zo best voor bonen, dus geen mest of compost en de grond een maand rust geven voor het zaaien. Foto: Fred van Dijk ren' vanwege de wekelijkse oefen avond. De schade wordt ^geschat op 5.500 gulden. Brandes is tegen brand ver zekerd. dustrieterrein zijn, dan worden ze ge confronteerd met éénrichtingverkeer: ze zien het bedrijf waar ze heen moeten wel, maar ze weten er eenvoudig niet te komen. Dit werkt verkeersovertre dingen en te hard rijden in de hand". Ook de naar de mening van de Soester Zakenkring te brede trottoirs op het industrieterrein worden als een duide lijk hinderpaal ervaren. Dit geeft veel problemen met laden en lossen, terwijl je op dit trottoirs nooit een hond ziet lopen, aldus één van de aanwezigen. Besloten werd een onderzoek in te stellen naar de bewegwijzering naar de verschillende bedrijven en het In dustrieterrein en dit te bespreken met de betrokken gemeentefunctiona rissen. In een brief aan burgemeester en wethouders heeft de inspraak werkgroep Soest-midden bezwaar aangetekend tegen het even tueel vestigen van een woonwagencentrum aan de Grote Melm weg. De groep stelt uitdrukkelijk géén bezwaar te hebben tegen het aanwijzen van een terrein voor het woonwagencentrum van 25 wagens, maar ze acht een belangrijk besluit als het wijzigen van een bestemmingsplan niet mogelijk zonder inspraak van be langhebbenden. Hoewel het centrum bij vestiging aan de Grote Melmweg misschien nets bui ten de grenzen van het bestemmings plan Soest-midden valt, is duidelijk, aldus de werkgroep, dat de uitstra lingseffecten binnen het gebied Soest- midden te merken zijn. „Het vele werk dat de werkgroep heeft verricht om, ln aansluiting op de andere omliggende bestemmingsplannen haar eigen ideeën te formuleren, wordt principieel ontkracht als er nu bulten alle inspraak om beslissingen worden genomen, die van vérgaande Invloed kunnen zijn op de structuur van een bepaald gebied", aldus de werkgroep in haar bezwaar schrift aan b. en w. Als de Grote Melmweg inderdaad wordt aangewezen als vestigingsplaats van het woonwagencentrum, valt dit binnen het plan Landelijk Gebied. Dit moet daarvoor worden gewijzigd. Zon der inspraakprocedure is het wijzigen van een bestemmingsplan een onmo gelijke zaak, zegt de werkgroep. „Daar waar bestemmingsplannen mèt inspraak tot stand komen, kan geen wijzigingen worden aangebracht zon der overleg met de insprekers". De werkgroep stelt tenslotten, dat het vele werk dat zij heeft verzet om tot een standpuntbepaling te komen, door een dergelijk besluit in belangrijke mate teniet wordt gedaan.

Soester Courant | 1977 | | pagina 9