In Soesterberg wel kermis op zondag Betaalbare kunst op „Kerstmarkt" bij Artishock Nieuwbouw Ons Belang aan Kampweg s Tarieven abonnement op centrale antenne inrichting Aantal inwoners van Soest in 1976 met 563 toegenomen Moderne Kerstaktie met behulp van Saba-computer! Bijna V/2 miljoen kostenvergoeding voor openbare bibliotheek Soester wint hondendressuurwedstrijd in Baarn Louis van Dijk praatte en speelde voor 't Nut Aanrijding door schoonmaken voorruit auto van de Gemeentehof Bekendmaking Openbare bekendmaking Bekendmaking -• •Afnemende groei: °§eboren: Eenvoudige inbraak Bij Audio: Uw succes is onze Autorijschool M. LOS o ti Uw succes is onze Youth for Christ koffiebar Spreekuur wethouder Hoekstra Vleesverkoop Buitenlander aangehouden hypotheken van der lans helpt verder dan u denkt Akoestisch onderzoek vertraagt de plannen Vernielingen aan auto's Gestolen brommer terecht Beurs met 450,- uit tas gestolen Soester Courant van donderdag 8 december 1977 I De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 17 november 1977, afdeling I, nummer 11360, bestem mingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden, die op de bij dit besluit behorende kaart met een grijze kleur zijn aangegeven en als volgt kunnen worden omschreven: 1. de gronden, geiegen in het Soester- veen, bekend staand als Hees en Klein Engendaal; 2. grond gelegen nabij de Van der Griendtlaan te Soesterberg. Tevens heeft de raad bepaald, dat: 1. het verboden is binnen de hiervoor bedoelde gebieden en gronden zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wet houders (aanlegvergunning) de vol gende werken, geen bouwwerken zijn de of werkzaamheden uit te voeren, te doen of te laten uitvoeren, een en ander met uitzondering van normale onder houdswerkzaamheden: a. ontginnen, bodem verlagen of af graven, ophogen, egaliseren, scheuren van grasland; b. het aanleggen of verharden van wegen, paden of parkeergelegenheden en het aanbrengen van andere opper vlakteverhardingen c. 1. buiten de erven van bedrijfsge bouwen en woningen het opslaan, deponeren, lozen of stor ten van al dan niet afgedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwerpen, stoffen of producten, als mede het aanleggen of inrichten van opslag-, stort- of bergplaatsen, behou dens voor zover een en ander noodza kelijk is voor de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit en een en ander bovendien betreft niet-afgedankte landbouw- vruchten en -producten; 2. binnen de erven van bedrijfsgebou wen en woningen het opslaan of deponeren buiten de gebouwen van een of meer aan hun gebruik onttrokken machines, voer-, vaar- of vliegtuigen, alsmede het op slaan van gerede of onklare machines, voer-, vaar- of vliegtuigen dan wel het aanleggen of inrichten van opslag plaatsen daarvoor; d. het aanleggen of inrichten van sport-, wedstrijd- of speelterreinen, banen, vliegvelden en landingsplaat sen, kampeer- of caravanterreinen, dagcampings, lig- en speelstranden, lig- of speelweiden, zwemgelegenhe- den en bad- en speelvijvers; e. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, constructies, installaties of apparatuur, met uitzon dering van erfscheidingerji met een maximale hoogte van 75' cm; onder leidingen, constructies, installaties, of apparatuur worden mede begrepen recreatieve voorzieningen met uitzon dering van eenvoudige voorzieningen als een bank, afvalbak of wegwijzer; onder leidingen, constructies, installa ties en apparatuur worden niet begre pen voorzieningen, die noodzakelijk zijn voor of verband houden met de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit; f. werken of werkzaamheden ten be hoeve van of verband houdende met de oprichting of plaatsing van - al dan niet aan hun bestemming onttrokken - voer- of vaartuigen, arken, caravans, en living-vans, voor zover deze niet als bouwwerken zijn aan te merken, als ook tenten; g. werken of werkzaamheden, welke wijziging van de waterhuishouding of de waterstand beogen of tengevolge hebben; h. het vellen, rooien of beschadigen van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging, met dien verstande, dat geen aanlegvergunning is vereist met betrekking tot bossen en andere hout opstanden, welke deel uitmaken van bosbouwondernemingen, die als zoda nig bij het Bosschap geregistreerd staan en met dien verstande, dat geen aanlegvergunning is vereist voor het periodiek kappen van griendhout en ander hakhout, voor zover betreffende de normale uitoefening van het op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit bestaand bodemgebruik; i. het winnen van bosstrooisel of mos; j. het bebossen van gronden, die op het tijdstip van de inwerkingtreding van dit besluit niet als bosgronden konden worden aangemerkt; n. de hiervoor genoemde werken en werkzaamheden niet toelaatbaar zijn, indien daardoor, dan wel door de daarvan, hetzij direct, hetzij indirect te verwachten gevolgen enig terrein minder geschikt wordt voor de ver werkelijking van de daaraan bij het plan te geven bestemming. Het genoemde besluit met de daarbij behorende tekening ligt met ingang van 9 december 1977 ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend op werk dagen van 09.00 tot 12.00) voor een ieder ter inzage. Soest, 7 december 1977 De burgemeester van Soest, l.b. J. J. Ebbers. Burgemeester en wethouders van Soest, gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens, maken bekend, dat hun college heeft besloten door plaat sing van borden volgens model 13 met onderbord ,,met uitzondering van (brom-) fietsen", van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Ver- keerstekens de Julianalaan; tussen de Wilhelminalaan en de Korte Berg- straat, en de Wilhelminalaan, gaande in de richting van het Nieuwerhoek- plein, aan te duiden als éénrichting- wegen. Van dit besluit staat voor iedere be langhebbende beroep open tot het ein de van een termijn van 30 dagen na heden; het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin, doch ingediend bij de Commis saris der Koningin van deze provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan gedeputeerde staten der provincie Utrecht te Utrecht, de hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat in de provincie Utrecht te Utrecht, de Ko ninklijke Nederlandse Automobielclub K.N.A.C. te 's-Gravenhage, de Ko ninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B. te 's-Gravenhage, de Ko ninklijke Nederlandse Motorrijders vereniging te Arnhem, de commissa ris van politie te Soest en de directeur van gemeentewerken te Soest. Soest, 7 december 1977 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, l.b. J. J. Ebbers De secretaris, Mr. J. M. Kruitwagen De burgemeester van Soest maakt bekend dat burgemeester en wethou ders van de gemeente Soest voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: 1. Middelman Wooncentrum, Van Len- neplaan 73 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een toonzaal op een terrein, gelegen aan de Van Lennep- laan 73, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nummers 3806 en 3807; 2. G. Pothoven, FerdinandHuycklaané te Soest, ten behoeve van het verbou wen van een boerderijtje op een ter rein, gelegen aan de Ferdinand Huyck- laan 5, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 3218; 3. Gemeente Soest, Steenhoffstraat 2 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een berging op een terrein, gelegen aan de Di Lassostraat, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 6901 gedeeltelijk. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 9 december 1977, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens de kantoor uren (09.00 - 12.00) ter gemeentesecre tarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 7 december 1977 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaf ten De stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Soest rekent voor 1978 op bijna anderhalf miljoen gulden kostenvergoeding van de gemeente Soest. Hierbij is inbegrepen de 334 duizend gulden, die de vestiging in het wijkdienstencentrum Overhees, De Borg, gaat kosten. De totale personeelskosten komen voor de bibliotheek aan de Alb'ert Cuyplaan op 697.050,-. Het personeel in De Borg gaat 129.700,- kosten. De bibliotheek raamt voor 1978 de volgende aanschaf fen van boeken en platen: 10.000 boe ken voor vervanging en vernieuwing, 2.550 nieuwe boeken, 500 nieuwe gram mofoonplaten, 2.400 nieuwe boeken in De Borg en 10.000 boeken als eerste aanschaf in dit wijkdienstencentrum. Totaal komt dit op een bedrag van 616.159,-. Zoals deze maand in het informatieblad van de gemeente, „Op 't Hoogt", te lezen stond, zal de Centrale Antenne Inrichting midden volgend jaar in werking treden. De volgende tarieven zullen door de gemeente berekend worden: aanleg 50,- of 300,-; de signaallevering kost dan respectievelijk 10,20 of 7,90 per Alle prijzen zijn exclusief 18 procent B.T.W. Overschrijdt de aansluiting een lengte van 15 meter vanaf de perceel grens tot de wandcontactdoos, dan wordt 7,40 extra berekend. De aan sluiting van een Gezamenlijke Antenne Inrichting op C.A.I. gaat niets kosten, het abonnementsgeld wordt dan 4,- per maand. Doet men ten onrechte een beroep op de storingsdienst dan is een bedrag, gelijk aan de gemaakte kosten, ver schuldigd; herstel van signaallevering kost in elk geval 25,-; onderbreking en herstellen van signaallevering kost eveneens 25,-. De gascommissie overweegt geduren de twee maanden kosteloos signaal te leveren, waarna iedere Soester kan beslissen of hij of zij wel of niet aan sluiting op de C.A.I. wenst. Omdat de situatie in Soesterberg verschilt van die in Soest, heeft het dagelijks bestuur van de wijkraad de leden voorgesteld, burgemeester en wethouders te adviseren, toestemming te geven voor het openhouden van kermiszaken op de zondagen na één uur 's middags. De Bond van Kermisbedrijfhouders Bovak had hierom gevraagd. De Bovak verzocht destijds de gemeen teraad toe te staan, dat kermiszaken op zondag geopend mogen zijn. Hoewel de raad in principe niet afwijzend te- Het aantal inwoners van Soest is gedurende 1976 met 563 gestegen. Dit cijfer is samengesteld uit een geboorte-overschot van 229 en een vestigingsoverschot van 334. In Soest woonden op 31 december 1976 40.728 mensen, op 1 januari van dat jaar waren het er 40.156. Het ziet er dus naar uit dat het inwoneraantal niet sterk meer zal stijgen. Dit alles is te lezen in het onlangs ver schenen gemeentelijk rapport „Statis tisch onderzoek 1976 in Soest". In dat rapport staat eveneens in welke mate de bevolking vanaf 1815 toegenomen is. Woonden er in 1815 1560 mensen in Soest, in 1976 werd de 40.000 overschre den. Met name in de periode 1920 - 1960 is Soest sterk gegroeid. De bevolking is na 1970 nauwelijks toegenomen. Het geboortecijfer, dat is het aantal geboorten per 1000 inwoners, is vanaf 1930 teruggelopen van 23,2 naar 12,9 Een zéér uitgebreide en bijzondersmaakvolleserie geboortekaarten. Wij noemen haar: Kennemer Kaarten Kollektle. Dus:a.s. vaders en moeders, kom tijdig bij ons langs en kies op uw gemak uit de 133 verschillende ontwerpen. (Trouwens. u kende ons misschien al wel via onze unieke kollektie verlovings-, huwelijks- en dankbetuigingskaarten). Drukkerij Smit Van Weedestraat 29 Telefoon 14152 in 1976. Het sterftecijfer, het aantal sterften per duizend inwoners, liep in die periode terug van 10,6 naar 7,3. Het geboorteoverschot daalde van 13,7 naar 5,6 per duizend inwoners. Verkeersdrukte Doordat het aantal personenauto's de laatste jaren fors gestegen is, is de verkeersdrukte eveneens toegenomen. Uitschieters zijn vooral Waldeck Pyr- montlaan, Beetzlaan, Laanstraat en Ossendamweg. Tussen '72 en '76 is het aantal motorvoertuigen, dat door deze straten gaat, op werkdagen tussen 7.00 en 19.00 uur, toegenomen van respec tievelijk 1.660 naar 2.760, 1.970 naar 3.000,3.500 naar 7.400 en 7.500 naar 9.280. Het is dan ook niet verwonderlijk dat zich in deze straten makkelijk bewo nerscomité's vormen. De verkeersdruk op de Vondellaan, onderdeel van het bewonerscomité Os- sendamweg-Vondellaan, is sinds 1972 vrijwel constant gebleven. genover het verzoek stond, besloot hij in verband met de aanwezigheid van twee kerken en bejaardenflats in de onmiddellijke nabijheid van het ker misterrein aan de Talmalaan-Soester Engweg het verzoek voor Soest niet te honoreren. Wat Soesterberg betrof zou de wijkraad zich ove.r het verzoek moeten uitspreken. Het dagelijks be stuur van de wijkraad heeft nu voor gesteld, het verzoek voor wat betreft Soesterberg in te willigen. Het wordt behandeld in de openbare wijkraads vergadering van heden avond in het Dorpshuis. Daarin komt verder onder meer de verkeerssituatie op het Zeister Spoor na de realisering van de Amerikaanse woonwijk Apollo ter sprake. Het dagelijks bestuur heeft voorgesteld, burgemeester en wethou ders overeenkomstig het advies van de verkeerscommissie wijkraad te be richten dat de wijkraad ermee akkoord gaat dat beide uitgangen van de wijk Apollo op het Zeister Spoor als voor rangskruisingen worden aangemerkt. Met betrekking tot de eventuele bouw van garages op de parkeerplaats nabij de Kampweg, heeft het dagelijks be stuur de wijkraad voorgesteld, burge meester en wethouders te berichten dat er in principe geen bezwaar be staat tegen de bouw van boxen uit sluitend bestemd voor stalling van één auto, maar dat het hiervoor overge legde plan niet acceptabel is gelet op de grootte van de boxen en het ont nemen van doorgang. De heer J. C. A: van der H. die aan de Jan Thijssenhof woont, heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van drie kratten bier en de sleutel van de schuur achter zijn woning. De diefstal moet zondagavond zijn ge pleegd. De sleutel zat in de deur, zodat het de dader niet moeilijk gemaakt werd. Bij de fa. Audio in de Kerkstraat kunnen alle cliënten vanaf heden to 31 decem ber a.s. meedoen aan een unieke kerstwedstrijd met behulp van de sensationele Saba video-play-computer. Elke cliënt kan een poging wagen om spelenderwijs het getal te raden dat de computer In gedachten heeft. De video-play-computer is aangesloten op een kleuren t.v. toestel. zijn. De „tips" die de computer op het televisiescherm geeft maken het mee doen voor ledereen gemakkelijk. De goed gevulde kerst-prijzenpot van de fa. Audio bevat onder andere tran sistorradio's, cassetterecorders, cas settes, flessen wijn, diverse geluids- accessoires, allerlei eetbare zaken etc. etc. Deze aan de moderne amusements- elektronica aangepaste kerstaktie van de fa. Audio zal zeker voor velen een extra stimulans zijn om voor beeld en geluidszaken richting Oude Kerk te trekken. Aan deze kerstaktie kan ie dereen die in de genoemde periode iets koopt bij de fa. Audio, ongeacht het te besteden bedrag, meedoen! Met behulp van een speelpiloot kan men dan proberen om het juiste getal te vinden. De heer Delsman van de fa. Audio deelde ons mede dat, om het een beetje makkelijk te houden, hij de computer zal programmeren met 3-cijferige getallen. Tijdens het spelen geeft de computer belangrijke aanwij zingen omtrent het te vinden getal op het televisiescherm. Na 20 speelbeur ten, of bij een juist getal eerder, geeft de computer de uitslag op het tele visiescherm. Elke cliënt die het juiste getal vindt ontvangt een prijs. Na elke spel ver andert de computer automatisch het in gedachten genomen getal, zodat de te raden getallen steeds verschillend Van Lenneplaan47 Telefoon 1 66 21 O <D s3 Vrijdag a.s. houdt Youth for Christ- Baarn weer een koffiebar in de Ko ningin Wilhelminaschool aan de Dal- weg in Baarn. Dit keer zal het pro gramma verzorgd worden door Allert van der Heyden en Peter Gene uit Uden, die een „audiovisueel klank beeld" zullen laten zien en horen. Ze komen al ongeveer een jaar overal in den lande met dit klankbeeld en heb ben het zodoende steeds meer kunnen perfectioneren. De toegang is gratis, en het programma begint om 8 uur. Wethouder Hoekstra is verhinderd woensdag 14 december spreekuur te houden. Zaterdagmorgen negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan de houders van de nummer 181 tot 354. Op verzoek van de Groningse rijks politie heeft de Soester politie de 36- jarige Canadees J. D. die in Soest verbleef aangehouden. D. werd ge zocht op verdenking van poging tot doodslag c.q. zware mishandeling, be dreiging en vernieling. Hij is op trans port naar Groningen gesteld. Mevrouw C. M. Joosten uit Soest heeft zondag met haar „Labrador" de eerste prijs gewonnen in een hondendressuurwedstrijd voor gevorderden te Baarn. Uit J - - van loco-burgemeester J. de Heux, ontving zij een beker en een medaille. In de Pekingtuin legden 64 mensen j-je nieuWe cursussen starten op 15 examen af in het kunnen dresseren van januari 1973. Hiervoor kan men zich honden. 52 Van hen werden met een nog opgeven bij het secretariaat van de diploma beloond. Na afloop van de Baarnse Hondenclub, per adres de examens werd een demonstratie ge- heer R Meerwijk, Nieuw-Baamstraat geven door de kandidaten en hun 37 te Baarn, telefoon 02154-17406. De honden. cursus kost 35,- voor totaal 20 lessen. Vorige week donderdag was Louis van Dijk, op uitnodiging van het „Nut van het Algemeen", in de „Petrus en Pauluskerk" in Soest. Het programma vermeldde: „Praten en Spelen". Het praten groeide uit tot een gezellig aan elkaar binden van diverse door hem gespeelde fantasieën op bekende thema's. Om, zoals hij vertelde, via het „bespe len" van een koektrommeltje van z'n moeder, tot de pianist uit te groeien die hij nu is, was een verhaal met leuke anecdotes. De vele „open doekjes" en aan het einde van de avond, na een improvisa tie op het orgel, zelfs een staande ovatie, bewijzen hoe iedereen genoten had van zijn spel. Geheel in stijl antwoordde hij hierop; „Als het publiek gaat staan, dan ga ik weer zitten" oftewel: een toegift. Al met al een zéér geslaagde ,,Nut"-avond. Ook in Nederland begint het een traditie te worden om elkaar met Kerstmis iets te geven. De pakjes onder de kerstboom voegen iets toe aan het toch al wat geheimzinnige van dat versierde dennegroen met de flonkering van het warme, tijdloze kaarslicht in de donkerste nacht van het jaar. Zoals Sinterklaas het feest van de uitgelaten vrolijkheid is, zijn de Kerstdagen heel duidelijk dagen van bezinning; van het in huiselijke kring of met goede vrienden terugzien op het jaar dat bijna voorbij is. Het geven van geschenken past daar heel goed in. Dat daarbij het accent steeds meer komt te liggen op dingen veenbesstraat462, soest, tel.02155-16267 Het gaat toch niet zo vlot met de plannen voor een nieuwe wijk Ons Belang als men aanvankelijk had verwacht. Hoewel men al een eind is gevorderd, is nu vertraging ontstaan door de eis van het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne, dat eerst een akoestisch onderzoek wordt gehouden. Mede naar aanleiding hiervan zal bekeken worden of de huizen door middel van akoestische voorzieningen voldoende tegen de lawaaibelasting beschermd kunnen worden en of de huizen goed gesitueerd zijn ten opzichte van de grootste lawaaibron, de vliegbasis Soesterberg. Ais het onderzoek en de beslissing van het ministerie positief uitvallen, zullen de departementen van volksgezondheid en volkshuis vesting onderling moeten bepalen welke subsidies verstrekt zullen worden en waarvoor. Inmiddels is onder de bewoners van de bestaande wijk Ons Belang, die zal moeten verdwijnen nu het ministerie van volkshuisvesting geen subsidie geeft voor renovatie van de huizen omdat deze binnen de lawaaizone van de vliegbasis staan, een enquête ge houden. De werkgroep die de nieuw bouw voorbereidt is nog aan het uit werken hoe men zoveel mogelijk aan ieders wensen tegemoet kan komen. Overigens is het volgende al bekend Voor het type „varia 45-pIus"-woning kozen 49 bewoners, terwijl 27 Ons Belangers de voorkeur gaven aan de „3 op 2-plus" woning. Een schuur achter in de tuin wensten 43 geënqueteerden, terwijl 29 bewoners de schuur met klompenhok vast aan de woning wilden en vier bewoners wensten hem dichtbij het huis. Voor een Z-kamer kozen 36 bewoners, voor een doorzonkamer 27 en voor een tuinkamer dertien. Naar een gesloten keuken ging de voorkeur van 59 bewo ners uit, terwijl zeventien bewoners een open keuken prefereerden. Een gewone zolder met drie slaapkamers werd door 45 Ons Belangers gewenst, terwijl 31 van hen de voorkeur gaven aan vier slaapkamers. De hoekwo ningen waren erg in trek. Hiervoor spraken 52 bewoners zich uit. Daar naast lieten 31 geënqueteerden weten graag een premiekoopwoning te willen hebben. De werkgroep zoekt nu uit hoeveel mensen dezèlfde indeling hebben geko zen en hetzelfde woningtype. Dat wordt allemaal op een rijtje gezet en als dit achter de rug is, zal een aantal bewo ner opnieuw benaderd moeten worden om hen te bewegen een andere keus te maken wat betreft de situering van de schuur en het type keuken. Tenslotte is het belangrijk om zo economisch mo gelijk te bouwen en hierdoor een be taalbare huur te krijgen. Als alle gegevens verwerkt zijn. zal het „praat plan" bij de betrokken ministeries ter visie worden aangeboden. Hiermee zal nog veel tijd gemoeid zijn. Het is dus niet zo, dat de werkgroep vertragend werkt, maar de problemen waar ze mee te kampen heeft, zijn groot. Die zijn nog vergroot door het akoestisch onderzoek dat eerst gedaan moet worden. Het ministerie van volksgezondheid zal dit subsidiëren. Inmiddels heeft het bestuur van de woningbouwvereniging Sint Joseph, waarmee de bewoners van Ons Belang in zee zijn gegaan omdat ze geen vertrouwen meer hadden in de woning stichting Ons Belang, de eigenaresse van de bestaande huizen in de wijk, een keus gemaakt uit de bedrijven die voor de uitvoering van de nieuwbouwplan- nen in aanmerking kwamen. De beslis sing viel uit in het voordeel van Bouw bureau Brandwijk b.v. te Sliedrecht. In juni bracht Brandwijk een compleet plan ter tafel. Een naar het idee van het bestuur alleszins geslaagd plan, en het heeft de indruk uit reacties van de bewoners, dat velen het hiermee eens zijn. De inspraakprocedure resulteer de in een enquête, waarin men zijn wensen kon kenbaar maken over hoe de nieuwe huizen eruit zouden moeten zien. In augustus gingen de bovendien 85 belangstellenden op uitnodiging van Brandwijk naar Spijkenisse om daar huizen te bekijken. buiten de huishoudelijke sfeer - zoals bijvoorbeeld sieraden en kunstvoor werpen - is in de hele hedendaagse beleving van het Kerstfeest een lo gische ontwikkeling. Artishock heeft gemeend daar voor Soest en omgeving iets aan te kunnen bijdragen, door het organiseren van een verkooptentoonstelling van grafiek van 9 t.m. 23 december, onder het motto,,Geef'ns iets anders met Kerst". Geschenken van blijvende waarde Juist voor diegenen die Kerstmis een goede gelegenheid vinden om iets van blijvende waarde aan familie of vrienden (of zichzelf) te schenken - iets wat juist voor die bewuste keuze zo sterk een persoonlijk karakter draagt - is hier veel bijzonders te vinden. Met opzet is en prijslimlet gesteld, om een en ander betaalbaar te houden. De duurste werken zullen dan ook niet meer kosten dan 175,- maar verreweg het meeste zal onder de 100,- liggen. Ongetwijfeld zal er ook voor 10,- a 25,- al veel moois te koop zijn. Al met al reden genoeg om eens te gaan kijken in het Artishockgebouw (Steenhoffstraat 46). De tentoonstel ling, die een enigszins „kerstmarkt achtig" aanzien zal krijgen, is dage lijks te zien van 14.00 tot 17.00 uur. De feestelijke opening is op vrijdag 9 december om 20.30 uur. Ook dan is uiteraard iedere belangstellende van harte welkom. In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben onbekenden vernielingen aan gericht aan geparkeerde auto's. Op de Vinkenweg werd van de auto van V. de antenne afgebroken. Dit was ook het geval bij twee auto's van Van O. op de Schaepmanstraat. Ook van de auto van Van de P. op de Thorbeckestraat werd de antenne vernield, evenals die van de auto van Van N. op de Troelstrastraat. Tenslotte werden van de auto van V. op het Nassauplantsoen de antenne en de buitenspiegel afgebroken. De politie heeft de negentienjarige T. S. T. uit Soest aangehouden op verden king van diefstal van een bromfiets. Hij heeft bekend. Van T. had de bromfiets, eigendom van de zestienjarige Frans B. uit Soest, zondagavond gestolen op de Waldeck Pyrmontlaan, waar B. op bezoek was. De dader liet de bromfiets later achter in het Baarnse bos. Mevrouw E. R. uit Harderwijk heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een boerenbeurs met 450 gulden uit haar tas. Zij had de tas op de Foekenlaan naast de auto gezet omdat in de auto een pak mie was omgevallen en zij de rommel wilde opruimen. Zij vergat later de tas mee te nemen. Behalve de beurs be vonden zich daarin een zilveren ketting ter waarde van 150 gulden en een paspoort. De tas werd later op het Heezerspoor teruggevonden; de beurs en het geld waren eruit gehaald. Met de auto die hij van zijn moeder had meegekregen om zijn meisje naar huis te brengen, reed de Leusdenaar E. H. F. zondagavond op de terugweg op de Van Lenneplaan tegen een geparkeerde auto. F. sloeg daardoor met het hoofd tegen de voorruit en liep hoofdletsel op. Hij werd met de ambulance naar Zonnegloren gebracht. F. reed in de richting Birkstraat. Onderweg probeerde hij al rijdend de voorruit van de auto schoon te vegen. Daardoor stuurde hij naar rechts en botste tegen de auto van de Ameri kaanse militair R. D. C. die voor diens woning geparkeerd stond. Aanzienlijke materiële schade was het gevolg.

Soester Courant | 1977 | | pagina 18