GERTH Unicef doortrekking Dalweg Ruïne café Sonnehoeck wordt „met de grond gelijk gemaakt" Voorbijgangers voorkomen Inboedel pastorie Petrus en Pauluskerk bracht ruim 2700 gulden op Auto krult zich om boom Bestuurder komt om Start aanleg grote brand in hooischuur ZOMER- GIDSEN Turkse vader hakt stuk van pink van 11-jarig zoontje DE EERSTE HEINEKEN Spreekuur wethouder Ebbers Barbaarse opvoeding: Weigering bloedproef CUVEE ST. JEAN Donderdag 8 december 1977 56e jaargang no. 16 Foto: F red van Dijk liggen reeds op U te wachten of vraag gratis toezending bij uw erkend anvr reisbureau SOEST-LAANSTRAAT 66 TEL. 02155-12683/10653 Het Sinterklaasfeest is weer voorbij en vele gelukkige kinde ren spelen en knutselen er weer lustig op los. Met het naderende feest van het Kind en van het Licht doen we er goed aan te bedenken, dat er talloze kinderen zijn, die aan het spel nooit zullen toekomen. Uni cef doet er veel aan om het lot van die kinderen te verbeteren en u kunt daEirbij helpen. Voor uw Kerst- en Nieuwjaars wensen ligt een prachtige kol- lektie kaarten gereed. De bureau-agenda - ook als dag boek te gebruiken - de prachtige correspondentiemap en een luxe geschenkdoos, bevattende een groot assortiment kaarten en prentbriefkaarten, treft u ook op ondergenoemde verkooppunten aan. De Kinderster en-educoll map pen bevattende een bouwkun dig speelgoed - completeren de Unicef-kollektie U kunt op de hoogte blijven waaraan de gelden door Uni cef worden besteed door storting van tenminste tien gulden op gi- ronr. 7515 t.n.v. Unicef Den Haag. U ontvangt dan twee maandelijks een geïllustreerd blad „Unicef Nieuws" met veel informatie en tevens een kinder rubriek. Verkoopadressen: VW kantoor, Fa. de Ster, Van Weedestr. 5a-b, Mevr. v.d. Meulen, Insp. Schreu- derlaan 4; Mevr. Weitzel, Van Straelenlaan 4; Mevr. N. v. Zoest, Sparrenlaan 4Mevr. Ra demaker. Lange Brinkweg 62; Mevr. Koomen, Pr. Hendrik laan 48 en de Ned. Credietbank, Torenstraat 47. 8COURANT Abonnement per kwartaal f 5,-. Hoofdredacteur: H E J SMIT Buiten Soest per kwartaal f 10,-. Verschijnt iedere donderdag SOESTER Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Postgiro 126156 Wethouder Ebbers is verhinderd maandag 12 december zijn wekelijkse spreekuur te houden. De auto, waarin maandagavond omstreeks tien uur de 36-jarige A. Polderman uit Bilthoven op de Biltseweg de dood vond, krulde zich met het dak om een boom nadat hij op de rechterkant was terechtgekomen. De bestuurder moet met grote snelheid hebben gereden. In de bocht bij het Spiehuis raakte hij rijdend in de richting Utrecht de macht over het stuur kwijt, waardoor de auto met de rechterwielen in de berm kwam. De auto kantelde en vouwde zich met een enorme klap om een boom. De bestuurder moet op slag dood zijn geweest. Het speciale traumateam uit Utrecht dat op de plaats van een ongeval operaties kan uitvoeren, was dankzij de medewerking van de Utrechtse politie zeer snel op de plaats van het ongeluk, maar kon niet meer helpen. De bestuurder kon .pas worden bevrijd, nadat de auto van de boom was losge trokken door de Baarnse brandweer. Deze was gewaarschuwd in verband met ontploffingsgevaar doordat ben zine uit de lekgeslagen tank stroomde. De Baarnse en Soester politie regelden het verkeer, dat zoveel mogelijk werd omgeleid. De Biltseweg was drie kwar tier gesloten voor het verkeer. De firma H. van Asch zal maandag 3 januari a.s. starten met de doortrekking van de Dalweg. Het ligt in de bedoeling dat de werkzaamheden volgend jaar omstreeks de bouwvakvakantie vol tooid zullen zijn. zodat vanaf dat tijdstip het verkeer vanaf Soest-Midden via de Dalweg naar het Soesterveen kan en om gekeerd. Ook gevaarlijke verkeerssituaties bij de knelpunten Smitsweg-Nieuweweg en Molenstraat-Nieuweweg zullen dan tot het verleden behoren. Wim Rut ze laar wist voor de inboedel leuke prijzen los te krijgen. Doordat de pastorie van de Petrus en Pauluskerk gaat fungeren als nieuwe muziekschool Soest, werden de spullen, die Pastoor J. Buisman niet meeneemt naar zijn tijdelijke woning aan het Kerkpad 42 publiek verkocht. In totaal brachten deze 120 gordijnen, vitrages, tapijten en andere kleine goederen 2746,50 op. Een bedrag, waarmee de organisatoren en notaris M. A. van Veeren, niet ontevreden behoefden te zijn. In het bijzijn van ongeveer 100 geïnte resseerden bracht ex-prins Karnaval, Wim Butzelaar, de goederen aan de man. Hij wist de inboedel letterlijk en figuurlijk „goed te verkopen". Veel belangstelling bestond voor een eiken houten bureau, twee biechtstoelen, enkele kruizen en rotan stoeltjes. Gor dijnen, vitrages en tapijten gingen Foto: Herman van Dam voor weinig geld de pastorie uit. De organisatoren waren soms al tevreden als de mensen deze spullen mee wilden nemen. Een bijzonder mooie kroonluchter, die in één van de bijzalen hing, gaat naar een andere parochie. Het bisdom Utrecht, heeft voor enkele voorwerpen, die elders kunnen worden gebruikt, een andere bestemming. Het geld, dat met de veiling werd verzameld, draagt bij in de bouw van een bungalow voor Pastoor Buisman achter de Petrus en Pauluskerk. Na afloop van de veiling begon het publiek gordijnen, tapijten en traproe den weg te ruimen. De prijs van deze goederen was dan wel niet te hoog geweest, met het weghalen was menig een nog een uurtje zoet. Bijna alles ging weg, zodat de organisatoren slechts enkele spullen naar de oud ijzerhandel behoefden te brengen. De kruising van de Dalweg met de Beu kenlaan krijgt verkeerslichten. Als gevolg van de werkzaamheden wordt een aantal verkeersmaatregelen genomen. Zo wordt de kruising Dal- weg/Soesterengweg vanaf maandag 2 januari tot ongeveer 1 maart voor alle verkeer afgesloten. De omleiding zal worden aangegeven. Vanaf 1 maart tot ongeveer 1 juni zal vervolgens de kruising Beukenlaan/ Dalweg aan het verkeer onttrokken worden. Dit kruispunt wordt geheel vernieuwd. Naast de verkeerslichten komen hier ook voetgangersoversteekplaatsen en verkeersgeleiders. De sporthal en de Uit een oogpunt van opvoedkunde, zoals hij tegen de politie ver klaarde, heeft de 30-jarige Turk H. Y. uit Soest de top van de rechterpink van zijn elfjarig zoontje afgehakt, omdat het jonge tje op school een diefstal had gepleegd. Het kootje kon niet meer aangenaaid worden. Y. is door de politie aangehouden en opge sloten. Hij wordt vandaag aan de officier van justitie in Utrecht voorgeleid. De politie hield het jongetje, M. Y., zaterdag aan op verdenking van dief stal van een bedrag van zestig gulden en betaalcheques uit de tas van een onderwijzer. De jongen bekende. Een deel van het geld had hij aan een vriendje gegeven, zelf maakte hij voor een tientje op. De rest van het geld werd teruggevonden, evenals de be taalcheques waar de jongen geen raad mee wist; hij gooide ze daarom in een stortkoker. De politie bracht de jongen na verhoor naar huis en sprak met de ouders af dat de vader maandag bij de recherche langs zou komen om over het geval te praten. In de loop van maandag bleek de politie, dat Y. met zijn zoontje in het ziekenhuis Zonnegloren was geweest om de jongen te laten behandelen aan pinkletsel. Hij zou dit hebben gekregen bij een ongelukje thuis. Bij onderzoek bleek de politie, dat de vader zaterdag na thuiskomst zijn zoontje opdracht had gegeven de sleu tel van de berging te halen. Samen gingen ze de berging in en nadat Y. de deur had gesloten, blinddoekte hij zijn zoontje meteen sjaal. Daarna pakte hij diens rechterhandje en legde het op de werkbank. Het jongetje voelde twee keer een stekende pijn aan de pink, waarna zijn vader hem de blinddoek afdeed. Hij bleek het bovenste kootje van de pink te hebben afgehakt. Y. gebruikt daarvoor een kaasbijltje, dat hij daarna buiten in het struikge was gooide. De sjaal waarmee hij de jongen had geblinddoekt, gebruikte hij als verband. Buiten sprak hij een automobilist aanY. vertelde hem dat zijn zoontje een ongelukje had gehad en vroeg de automobilist hen naar Zonnegloren te brengen. Y., die later tegen de politie verklaarde, dat hij door de maatregel die hij genomen had wilde voorkomen dat zijn zoontje ooit nog eens zou stelen, is opgesloten. Foto Herman van Dam op het kruispunt liggende bezinepomp blijven bereikbaar. Het vrachtverkeer komende vanaf Amersfoort en Soesterberg zal gedu rende de werkzaamheden over de Rijksweg door Soest en over de Biltse weg worden geleid. Dit verkeer zal ook bij terugkeer van deze route ge bruik moeten maken. Voor het overige verkeer wordt d.m.v. borden de omlei ding aangegeven. Het dwarsprofiel van de door te trek ken Dalweg ziet er als volgt uit voetpad 1.50 m., fietspad 2.40 m., mid denberm 3 m.. geasfalteerde rijweg 7 m.. middenberm 3 m., fietspad 2.40 m. en voetpad 1,50 m. Aan het directe ingrijpen van vier jongens, die toevallig langs kwamen, is het volgens brandweercommandant -J. F. Groart te danken geweest, dat een brand in een hooischuur aan de Laanstraat geen grote vorm heeft aangenomen. Doordat de jongens, die elkaar emmers water door te geven en die op het vuur te gooien de lammen nagenoeg hadden gedoofd toen de brandweer arriveerde, restte de brandweer nog slechts het nablussingswerk. De brand weer om dertien minuten door vier jeugdige voorbijgangers be over vijl' maandagmiddag ontdekt door gunnen blussingswerk af te maken, een voorbijganger, die rook uit de De schade bleef beperkt. Naar schat- hooischuur van de heer A. Kaats aan tmg vijfhonderd kilo hooi werd door de Laanstraat zag komen. Hij sloeg vuur en rook aangetast. Dat was direct alarm. De brandweer was zeven slechts een heel klein deel van de totale minuten na het alarm ter plaatse en voorraad die in de grote schuur was had aan twee stralen genoeg om het opgeslagen. De brandweer was nog gei ui.i.i lij<j Ui uk met het nablussen en het uithalen van een deel van de hooivoorraad. De brand is vermoedelijk ontstaan door onachtzaamheid met vuur. Vol gens de politie is een half uur voor het uitbreken van de brand iemand in de hooischuur geweest die daar heeft gerookt. Naar men aanneemt is vuur van de brandende sigaret in het hooi terechtgekomen. Het voormalig café Sonnehoeck op de hoek Nieuweweg-Parklaan, wordt één dezer dagen gesloopt. In mei dit jaar stelde de gemeenteraad van Soest hiervoor een krediet van twee-ton beschikbaar en onlangs werd het plan ook door gedeputeer de staten goedgekeurd. Op korte termijn kan dus met het werk begonnen worden. Met de sloop van dit oude café maakt het tweede pand aan de Parklaan plaats voor het nieuwe centrum. Nu is de „Sonne hoeck" de laatste jaren geen sieraad voor de gemeente Soest geweest. Brandstichters deden het gebouw enige tijd geleden „in vlammen opgaan". De gemeente wilde de ruïne wel opruimen, maar daarvoor heeft zij eerst uitvoerig moeten praten met de eigenaressen, de dames E. H. Westemeyer. Een akkoord is bereikt en de sloop zal dan ook niet lang meer op zich laten wachten. Foto: Herman van Dam Omdat hij bang was flauw te vallen, zoals hij tegen de politie verklaarde, weigerde de 64-jarige H. J. W. van der K. uit Soest een bloedproef, nadat twee blaasproeven negatief voor hem waren uitgevallen. Van der K. kreeg een stopteken van de politie, omdat op de Soester Engweg zijn rijgedrag was opgevallen. Hij bleek te hebben ge dronken. De automobilist kreeg een proces-verbaal. BECKMANSTRAAT (HONSBERGEN) - Extra voordelig. 1 KRAT 24 pijpjes BECKMANSTRAAT (HON.SBERGEN' Extra voordelig, WIJN V/D MAAND Appellation Coteaux 'li Fricastin Contrölée

Soester Courant | 1977 | | pagina 1