ONMISBAAR I SOE 1STER COURANT I Stijging inschrijfgeld Sint Joseph met 900 procent 24 Uur schaatsen op Kunstijsbaan Utrecht Skiwedstrijden voor jeugdteams Verrassend winstpunt voor 2e herenteam SVV/stam Modelvliegers storen vliegverkeer op Soesterberg Winst voor tweede teams Olympia GRATIS I Soester Schaakclub niet op dreef Red Stars heren I grijpt net naast de winst tegen koploper Juventus Straten in Overhees II krijgen „Muzieknamen" mm Volleybal: maandagavond klaverjassen bij BDC Red Stars I - Juventus I Hondje weg? Hondje terug! Jeugd Duinkikkers spreekt reeds een woordje mee! Bij inbraak gestoord Bingo bij Hees Soester Courant Reclame krant Automobilist onder invloed en illegale Turk gepakt Handtas uit auto weg Brommers botsten Leren jasjes ontvreemd ^ken verlovingen weerhelemaal"in"? Drukkerij Smit Van Weedestraat 29 Telefoon 14152 mÊ^mmm Soester Courant van donderdag 8 december 1977 In de landelijke divisies en promotieklasse lag de competitie vrijwel stil, waardoor Dames 1. 2 en 3 plus Heren I niet in aktie hoefden te kómen. Het 2e herenteam, uitkomend in de le klasse, haalde verrassend 1 punt uit hun duel tegen het sterke Woudenberg, terwijl SW 8 [heren] met 2-1 zegevierden over het 4e team. Heren le klasse SVV 2 speelde tegen Woudenberg I een uitstekende partij waarbij vooral de le twee sets het aanzien volledig waard waren. De le set ging weliswaar met 7-15 naar de opponent, maar SW's flexibiliteit en vechtlust wierpen pas in de tweede set hun vruchten af. Het gevolg was een overtuigende 15-11 setwinst. Onbegrijpelijk was de lage effectiviteit van SW's score in de beslissende periode. Woudenberg sloeg met keiharde aanvallen een stevige bres in de Soester verdediging (5-15) - SVV 3 gooide in het duel tegen het 4e team van SVV zijn routine en techniek in de strijd, waartegenover stond dat SVV 4 wapens hanteerde als inzet en fanatisme. Ternauwernood viel de le setwinst SW 3 ten deel. SVV 3 bouwde in de 2e set zelfs een 13-10 voorsprong op. doch kon niet voorkomen dat het 4e herenteam langszij en voorbij kwam (11-13). Hetzelfde spelbeeld was van toepassing op de 3e set, die nu met de bovengenoemde cijfers in het voordeel van de SVV 3 ploeg eindigde. 2e klasse Na een volstrekt onnodig verlies in de le set, nam SW 5 rustig het heft in handen en middels opportunistisch aanvalsspel werden verdiend 2 punten aan het totaal toegevoegd tegen Lim- vio 2. 3e klasse De setstanden 15-7,15-1 en 15-9 spraken voor zich in het duel tussen SVV 8 en Olympia 9. Door het hoofd koel te houden, werden punten binnengehaald. BG&SV 5 buitte zijn grotere routine ten volle uit, waar SVV 8 slechts 1 punt aan over hield. Dames le klasse De eerste set van de wedstrijd tussen het 4e en 5e team van SVV gaf goed volleybal te zien. SVV 5 zag kans met 11-15 de winst naar zich toe te trekken. In de 2e en 3e set bleek dat het jonge SVV 4 minder was opgewassen tegen het inteer ervaren 5e team, ondanks een aanvankelijke voorsprong voor SVV 4 in de 2e set van 11-6. 2e klasse Met een soepel draaiende aanval en uit stekend georganiseerde verdediging startte SVV-6 overtuigend en zette de le set in winst om (15-5). Limvic kreeg meer grip op het spel wat resulteerde in een negatieve score voor SVV 6 (7-15). Een 12-6 achterstand leek aan vankelijk een makkelijke zege voor de Baarnse ploeg op te levren. De SVV' sters krabbelden nog wel terug tot 13-0, echter Limvio maakte gedecideerd met 15-10 een eind aan deze set. 3e klasse In de le twee sets bood BG&SV 4 zo weinig tegenstand, dat de gedegen aanvallen van SVV 7 eenvoudig het gewenste succes opleverden. Noncha lance veroorzaakte bijna setverïies in de 3e periode doch na een donder- speech werd toch nog de set mei 12-15 binnengehaald. - SVV 8 presteerde het, tegen Devu 2 allereerst een 0-8 aphter- stand op te lopen, alvorens met 15-10 de beslissende stoot werd gegeven. In de resterende sets liet SW het niet zo vér komen. Koeltjes werden de standen 15-11 en 15-2 bereikt. Wedstrijdprogramma deze week A.s. zaterdag onderneemt het le Da mesteam, de uitreis naar Amstelveen voor de strijd tegen Valkenberg/Mar- tinus. SW 2 (dames 3e Divisie( treedt aan tegen Thornax 2; heren 1 gaat op bezoek bij Unicornus in Bunschoten (a.s. vrijdagavond), terwijl de dames van het 3e team (promotieklasse) Hel las in Nunspeet zal ontmoeten. SOESTERBERGSESTRAAT 2 A.s. maandag 12 december houdt BDC in haar kantine aan de Henriëtte Blaekweg haar derde klaverjasavond van dit seizoen. De afgelopen 2 avon den is gebleken, dat de vaste kern klaverjassers dit jaar uitgegroeid is tot zo'n 40 man. Er is evenwel ruimte voor nog meer enthousiaste kaarters. Iedereen is welkom. Gezien de groeiende belangstelling zal ook de prijzentafel wat uitgebreid wor den, zowel voor de dagprijzen als voor de traditionele verloting. Dat het Kerstfeest nadert, is men niet verge ten: de sfeer is er bij aangepast. Aanvang: 8.00 uur. De koffie is gratis. Beide tweede teams van Olympia zijn er deze week in geslaagd hun partij in winst om te zetten. Voor beiden was dit al enkele wedstrijden niet gebeurd en beiden kunnen de behaalde punten dan ook goed gebruiken. Het eerste herenteam en het eerste damesteam waren deze week vrij van de kompetitie. veld werd geveegd. Er werd goed aangevallen, maar door de goede ver dediging van het derde werd er weinig Heren Woudenberg 1 - Olympia 21-2 In een vrieskoude zaal en met een erbarmelijk slechte bal moest Olympia aantreden tefjen Woudenberg. In de eerste set stond het team snel met 6-0 achter en daarna met 13-6. Vanaf dat moment waren de spelers warmge- draaid en ging het allemaal wat soepe ler. Woudenberg kon geen punt meer scoren en Olympia won deze set met 15-13. In de tweede set liep aanvankelijk de score gelijk op tot 6-6. Daarna lukte het Olympia niet meer en Woudenberg kon een grote voorsprong opbouwen. In de eindfase kwam Olympia nog wat terug, maar Woudenberg kon deze set met 15-11 op haar naam brengen. De derde set liep veel beter. Er werd agressief gespeeld, waardoor Woudenberg niet tot scoren kon komen. Soepel werd deze derde set door Olympia met 15-4 gewonnen. Dames DOS - Olympia 2 0-3 Op een zeer mistige avond moest het tweede damesteam aantreden tegen het Lunterse DOS. Enigszins verlaat en vrij nerveus vanwege de zeer moei lijke tocht naar Barneveld kwamen de dames in het veld. In alle drie sets was Olympia in staat een grote voor sprong op te bouwen, maar vlak voor het eind van elke set zakte het team toch wat terug, zodat het zwakke DOS alsnog kans zag dichterbij te komen. Olympia behaalde wel in alle drie 6ets de winst, maar overtuigend is het spel van dit team nog steeds niet. Theoretisch moet dit team in staat zijn veel van haar wedstrijden te winnen, maar tot nu toe is dat er nog maar weinig uitgekomen. De positie van de dames is nog steeds vrij onderaan, zodat er in de tweede helft van de kompetitie nog hard gewerkt zal moe ten worden om de plaats in de eerste klasse ook voor het volgend seizoen veilig te stellen. Overige teams Het derde herenteam moest strijd leveren tegen het sterke SVH 1. In de eerste set konden de Olympia heren vrij goed meekomen. Aanvankelijk ging de strijd zelfs gelijk op. maar SVH had een betere eindsprint en won deze set met 15-10. In de tweede set draaide het aan Olympia-zijde helemaal niet. SVH kon zeer gemakkelijk scoren en veegde Olympia met 15-2 van het veld. De derde set liet weer beter spel zien en hoewel er ook nu geen winst voor de Soesters was weggelegd konden ze aardig partij geven (15-10). Het derde dames team blijft nog steeds een belangrijke gegadigde voor de titel ln de tweede klasse. Deze keer moest het vierde team van de eigen vereni ging er aan geloven. Ondanks redelijk tegenspel van D 4 is het derde team duidelijk de sterkere gebleken. In de eerste set kwam dames vier voor met 2-0 voor, maar daarna heeft het nog maar één punt kunnen scoren in deze set. Toch was er geen sprake van dat het vierde team van het gescoord. In de tweede set liep dames vier uit naar 9-6. Daarna kon het derde uitlopen naar 14, zonder dat de tegen partij één punt scoorde. Met 15-11 was deze set voor dames drie. Ook de derde set werd door het derde team gewon nen en wel met 15-7. Het vierde team had de avond ervoor ook al gespeeld en wel in Baara tegen BG&SV 2. Dit was één van de betere partijen van dit team, waarin goed werd aangevallen en verdedigd.' De eerste set was, nè. een gelijk opgaand begin, door erg goed aanvals spel van Olympia gemakkelijk voor de Soesters (15-7). In de tweede set werd een 8-3 achterstand omgebogen in een 12-8 voorsprong. De Baarrise ploeg kwam voor met 14-12 en won deze set met 15-12; In de derdé set heeft Olympia geheel onnodig een 12-6 voorsprong weggege ven, zodat deze set toch nog werd verloren (13-15). Al met al een erg goede wedstrijd, waarbij voor inval ster Dien Kamerbeek als spelverdeel- ster en aanvalster Janny van de Broek uitstekend spel lieten zien. Het vijfde damesteam won ook deze keer met 3-0 haar wedstrijd. In de eerste set werd er erg slordig gespeeld, zodat BG&SV 3 11 punten kon halen. In de volgende twee sets hadden de gerou tineerde Olympia dames niet veel tijd nodig om tot winst te komen (15-3 en 15-4). Het zesde damesteam bleef haar tradi tie trouw en verloor ook nu weer met 3-0. In de eerste set kon goed meege komen worden met BG&SV 3 (deze set ging op het nippertje met 16-14 verlo ren), maar in de volgende twee sets waren ze toch wel het zwakste van de twee teams"(15-7 en 15-6). Het zesde herenteam behaalde zijn tweede overwinning van dit seizoen. Dit ging ten koste van het eveneens onderaan staande BG&SV 4. De eerste twee sets waren voor de Olympiaheren, (15-10 en 15-12) de derde set was voor de Baarnse ploeg (15-10). Technisch was de Soester ploeg wel de sterkste. Het zevende herenteam verloor met 2-1 van Voleem 2. In de beslissende derde set werd een grote achterstand nog wel enigszins weggewerkt, maar er was duidelijk te laai met deze eindsprint begonnen. Het zevende damesteam had weinig moeite met het negende. Ook de wedstrijd tegen BG&SV kon door dames 9 niet in winst worden omgezet. Maar voor hen geldt, dat elke wedstrijd weer de nodige ervaring oplevert, zodat het volgend seizoen de resultaten wat beter kunnen zijn. Dit geldt ook voor heren 9, dat deze week met 3-0 van SVV 8 verloor. Ook bij hen is de inzet wel aanwezig, maar ont breekt nog de nodige techniek en ervaring. Programma zaterdag Bunthal Heren16.30 uur Olympia - Bruinsma 2 Dames18.30 uur Olympia- Bruinsma 2 Naar aanleiding van een klacht van de verkeerstoren op de vliegbasis Soes terberg, heeft de koninklijke mare chaussee een einde gemaakt aan de activiteiten van twee leden van de Vrije Vogels. Zij hielden er inderdaad mee op, hoewel zij duidelijk lieten merken het er niet mee eens "te zijn. De twee Vrije Vogels waren met mo delvliegtuigjes aan 't vliegen op de testtankbaan op de Leusderhei. De vereniging heeft hiervoor toestem ming. Op het moment dat dk twee later weggestuurde leden van De Vrije Vo gels aan 't vliegen waren, was er ru^maal vliegverkeer op Soesterberg. De verkeerstoren nam daarom maat regelen door de koninklijke mare chaussee van de brigade Soesterberg in te schakelen. Deze heeft een eind gemaakt aan 't modelvliegen, omdat dit bij bepaalde weersomstandigheden gebeurt in de aanvliegroute van toe stellen die op Soesterberg landen. een makkelijke stoel, een lekker kopje koffie, en de ELKE DONDERDAG MET HEEL VEEL PLAATSELIJK NIEUWS VOOR IEDEREEN! Neem nu een abonnement en U ontvangt hem tot 1 januari 1978 Tot 1 januari 1979 voor slechts 20,-. Bel ons of vul de bon in j Het zal voor het eerste tiental van de Soester Schaakclub nog een hele krachttoer worden om zijn positie in de Promotieklas van de Stichts Gooise Schaakbond te prolongeren. Ook de derde bondswedstrijd ging verloren voor Soest. Met nog een afgebroken partij kijkt Soest momenteel tegen een achterstand aan in z'n ontmoeting tegen Utrecht 3. De Domstedelijke formatie die net als Soest gepromoveerd is naar deze afde ling, was aan de meeste borden veel te sterk. Braf en Henze werden als het ware van het bord geveegd, terwijl Balvers langzamerhand met verlies werd opgezadeld. Ook zevende bord speler Van de Berg verloor zijn partij. Maar zeker dat verliespunt was niet nodig geweest als Van de Berg z'n eindspel met aanvankelijk een licht stuk meer wat behoedzamer had afge werkt. Er waren toch ook wel wat lichtpuntjes aan Soester-zijde. Vooral de overwinning van Van Vlierden was er men met glans. C. van Dijk won ook, maar die kreeg de winst min of meer in de schoot geworpen toen zijn tegenspe ler hevig iri de fout ging. V.egter en Samsom behaalden aan het eerste en derde bord een moeizame remise. Ook Zijtveld bereikte een puntendeling al was die weliswaar wat aan de geflat teerde kant. De afgebroken partij van Goes is ter arbitrage aan de bond opgestuurd. Vermoedelijk zal het ge hoopte gelijkspel niet uit deze hangpar- tij komen. Het tweede tiental van de Soester Schaakclub doet het in de tweede klas B aanmerkelijk beter. Na twee wed strijden heeft dit team zich in de bovenste helft van de ranglijst genes teld. Soest 2 heeft dat te danken aan een overwinning op VQGA en een gelijk spel tegen Doorn Driebergen 2.r Daar mee kregen beide teams loon naar werken want een overwinning zou net iets te veel van het goede geweest zijn gezien het grote aantal blunders aan beide zijden. De remise kwam tot stand via vier overwinningen, evenzo- vele verliespartijen en twee remises waarvoor Voort en Bervoets zorgden Voor winst zorgden Muis, Vennik, Gerth en Veldkamp, terwijl Balvers. Sulenta, Huiser en Zijtveld jr. aan Soester-zijde met een nul werden ge confronteerd. Met liefst 900 procent is het inschrijfgeld voor het lidmaatschap van de woningbouwvereniging Sint Joseph omhooggegaanvan 2,50 tot 25 gulden. Vanaf eind september betaalt elk nieuw lid ook 25 gulden voor het aandeelhou dersschap van de vereniging. Dit bedrag kan men bij vertrek uit Soest terugvragen. In de laatstgehouden ledenvergadering van Sint Joseph is de contributiehef fing ter sprake gekomen. Aangezien dit echter niet als agendapunt stond geno teerd, kon de vergadering hierover geen uitspraak doen. Ze voelde er wel voor om de vereniging, die van zichzelf geen gelden bezit maar wel onkosten maakt, aan financiën te helpen door een contributieheffing, maar dit zou op z'n vroegst in de volgende ledenverga dering (in 1978) aan de orde gesteld kunnen worden. Onlangs heeft het bestuur een andere oplossing gevonden door het inschrijf geld voor nieuwe leden te verhogen. Het heffen van inschrijfgeld is volgens het Sbestuur overal in het land een normale procedure. Bij Sint Joseph bedroeg dit slechts 2,50. Dit bedrag dekte bij lange na niet de onkosten. Sinds eind september betaalt nu elk lid in totaal 50 gulden: 25 gulden inschrijf geld en 25 gulden voor het aandeelhou dersschap vari Sint Joseph. In een zeer spannend duel is Red Stars I er niet in geslaagd twee punten te pakken tegen koploper Juventus. De eerste helft begon weinig hoop vol voor het thuisspelende Red Stars. Al na vier minuten spelen stond het 6-22. Juventus was fysiek sterker, doordat lengte en gewicht in hun voordeel waren. Toch bleken de Red Stars heren tech nisch beter. Vooral het sterke optreden van de invallende Junioren Hans Prin sen. Tim en Tom van de Mars was een goede stimulans voor een goede pres tatie. De ruststand was met 28-43 terecht voor de zwaargebouwde Juven- tus-heren. De tweede helft gaf een heel ander spelbeeld. De Red Stars-heren kregen meer vat op het Juventusspel en kon den zelfs via een 5 punten achterstand in de 8e minuut op een 1 puntsvoor- sprong komen. Vervolgens volgde een uitermate enerverende strijd waarin voorsprong en achterstand elkaar af wisselden. Deze spanning bracht vele vrije worpen mee welke door Juventus in de laatste minuut goed werden benut, en waardoor een 69-75 overwin ning vqpr Juventus een feit werd. Gezien het verloop van de tweede helft hadden de Red Stars-heren zeker ver diend te winnen, echter de angst voor koploper Juventus en de slechte eerste helft deden anders uitkomen. Komend weekend speelt Heren I tegen Ros Forcial op zaterdagavond om 20.15 uur in Beukendal. Jongens Junioren A BC Markt Onder de geestdrjftige aanmoediging van coach Loek van de Oudenrijn lijkt jongens junioren A zich als een waar- lijke kampioenskandidaat te gaan pre senteren. Ondereen maximale inzet en een uitstekende opbouw, waarin vooral de vele intercepts van Red Starszijde opvielen, werd BC Markt volledig overklast. De manier waarop deze jongens spelen is een lust voor het oog en men moet wel van goede huize komen wil men met winst naar huis terugkeren. Al na tien minuten stond het 36-10 en de rust gaf 51-27 te zien. De tweede helft werd de opmars door gezet. De uitstekend scorende Mars Brothers zorgde met 42 punten voor het leeuwedeel van de 127-39 monsterzege van Red Stars. Persoonlijk^ scores: R. Kaatee: 14, Mars Brothers 42, en Henk v/d Nent en Theo Vlug 14 punten. Komend weekend spelen de Junioren tegen Ros Forcial op zaterdagavond om 17.15 uur in Beukendal. Meisjes Junioren A Hugo Grotius A Doordat veel aanvallende acties faal den werd een onnodige, maar wel verdiende nederlaag geleden. Aanvan kelijk kon er numeriek weinig weer stand geboden worden door de Red Stars meisjes. Echter toen er op man to man werd overgegaan kwam hier enige verbetering in. Tegelijkertijd vielen er ook in de verdediging veel gaten, waarvan de Delftse meisjes wisten te profiteren. De wedstrijd werd gekenmerkt door veel persoonlijke fouten en al voor tijd werden drie meisjes van Red Stars met 5 persoonlijke fouten naar de kant gewezen. Dit alles was in het voordeel van Hugo Grotius waardoor ook een 5-28 rust- en 32-70 eindstand onvermij delijk waren. Persoonlijke scores: Roos de Bree en Pamela van Drie 8 punten. Programma volgend weekend: Dames I-Parker Izaterdag 10 dec. om 18.45 uur in Beukendal; Meisjes Jun. A-Ros Forcial MA. Stichting AMIVEDI Soest is te berei ken onder telefoonnummer (02155). 10667. Men wordt verzocht om in voorkomen de gevallen van vermissing of vondst van huisdieren kontakt op te nemen met bovenstaand telefoonnummer. Tevens is het raadzaam het Dierente huis. Klein Engendaalweg, telefoon nummer 13583, en de plaatselijke poli tie (Politie Soest, telefoon: 19444) op ut hoogte te stellen van vermissing of vondst van een huisdier. Houdt U een gevonden dier zelf in bewaring en meldt zich iemand als de eigenaar, vergewist U zich dan van de identiteit van die persoon, bijv. door inzage te vragen in rijbewijs of pas. Noteert U het adres! En meldt U dit bij het Dierentehuis en/of AMIVEDI. Dit in het belang van de dieren. Geeft U ook even bericht als Uw vermiste huisdier weer terecht.is? VERMIST: 29-11. Bastaard Pintscher, reu, ,,Jac- kie", lange staart, lange oren, grijze kop, 15 jaar oud. Goor, Rademaker- straat 48, Soesterberg, tel. 03463-1660. GEVONDEN: 28-11. Dalmatiër, teef, jong. Is bij vinder: IJsma, Albert Cuyplaan 79, Soest, tel. 02155-14144. 30-11. Bastaard hond, reu, zwart/bruin, kortharig, oud groene halsband en vlooienband om. Gevonden te Soest. Dierentehuis Soest, tel. 02155-13583. 1-12, Duitse Staande, reu, gecastreerd, 10 jaar, bruin, poten schimmelkleurig, grijs snuit. Gevonden op de Stadhou derslaan te Soest. Dierentehuis Soest, tel. 02155-13583. Het adspiranten-team van De Duinkik kers, bestaande uit: Ruud Stalenhoef, Jan Carel Bast, Marcel Brey, Stan Uijland, Marcel Hes, Peter en Bobbie Barreveld, Rik Kok, Peter Nauaen en Johhny Dorrestein, speelden zondag 1.1. een waterpolowedstrijd tegen V.Z.C. „Ritmeester" uit Veenendaal, in het Tipbad te Baarn, waarbij een gelijk spel werd behaald. In de eerste periode kwam de tegen stander al spoedig op een 0-2 voor sprong, die tot de derde periode ge handhaafd bleef. In de derde periode kwam Ritmeester zelfs tot een 0-3 voor sprong. Dat was te veel voor de jeug dige Duinkikkertjes en de achterstand werd verkleind tot 1-3. Door enige wissels in de vierde periode kregen de Duinkikkers vat op het spel van Ritmeester en ze wisten de achter stand in te lopen, zodat de eindstand op 4-4 kwam. Een goed resultaat, be haald door taai volhouden. Vermoedelijk zijn de daders van de in de nacht van zaterdag op zondag ge pleegde inbraak in de woning van de familie C. H. S. aan de Vredehofstraat tijdens hun werk gestoord. Er werd althans niets vermist. De daders kwamen de woning binnen door het openbreken van een zijraam. Ze doorzochten het hele huis, haalden kasten en bureauladen leeg en haalden schilderijen van de wand, vermoede lijk met de bedoeling die mee te ne men. Zover is het door onbekende oor zaak niet gekomen. Morgenavond, vrijdag 9 december, is er weer bingo in de kantine van de voetbalvereniging Hees. De avond be gint om acht uur met een wedstrijd, waarmee mooie prijzen te winnen zijn. Daarna bestaat er gelegenheid te dan- Tijdens de in de nacht van vrijdag op zaterdag gehouden alcoholcontrole heeft de politie één automobilist aangehouden die onder invloed reed. Een ander kreeg een rijverbod. Bovendien werd een illegaal in ons land verblijvende Turk aangehouden. Op de Middelwijkstraat werd om streeks twee uur de Amersfoorter J. H. Z. aangehouden. Hij was onder invloed. De blaasproeven vielen in zijn nadeel uit, zodat een bloedproef volg- uit, zodat de politie kon volstaan met het opleggen van een rijverbod. Tijdens de controle werd de 16-jarige Turkse jongen M. T. aangehouden, die geen verblijfsvergunning bleek te heb- de. Een uur later werd de 25-jarige C. ben. Hij werd naar Schiphol gebracht v.d. B. uit Soest aangehouden. De tweede blaasproef viel in zijn voordeel en op het vliegtuig naar Turkije gezet. De straatnamencommissie van de ge meente Soest heeft voorgesteld aan de straten in Overhees fase II de naam van een muziekinstrument te verbin den. De volgende namen zullen worden gebruikt: Rommelpot [wordt mis schien Draailier]; Gemshoorn, Kor net, Cimbaal en Bazuin. Om extra te benadrukken dat het hier gaat om woonstraten in een woonerf, wordt de aanduiding „straat, pad, of dreef" weggelaten. De hoofdstraat door Overhees II krijgt de naam van de 16de eeuws Nederlands Componist Jan Pieterszoon Sweelinck. De hoofdstraat zal in dat geval „Sweelinckstraat" gaan heten. Uit de auto van J. H. T. W. uit Leusden is de handtas van zijn vriendin gesto len. W. had de auto geparkeerd op de Schapendrift. Toen hij na een boswan deling van een uur terugkwam, bleek de wagen te zijn opengebroken. In de daaruit ontvreemde handtas bevonden zich een portemonnee met honderd gulden, een bankpas en persoonlijke papieren. Later vonden jongens de tas in het bos terug. Alleen het geld was eruit verdwenen. Rekreatiesport organiseert als laatste grote evenement van dit jaai( op 9 en 10 december a.s. een 24-uurs schaatsfestijn op de Kunstijsbaan te Utrecht. Op 9 december 20.00 uur zal Mr. B. L. ten Have, direkteur vap de Spaarbank voor de Stad Amsterdam, het startschot lossen voor dit unieke evenement. Zowel de buitenbaan als de aangren zende overdekte ijshal zullen vervol gens 24 uur lang in het teken staan van echt Hollands ijsvermaak. Marathonrijders kunnen zich op de bin- nenpiste van de buitenbaan uitleven in een spektakulaire ijsrondedans. Voor veelvouden van 100 gereden rond jes worden speciale ronde emblemen afgegeven. 500 Rondjes schaatsen betekent de Elfstedentochtafstand afleggen. Binnen vinden ijshockey- en schoonrij- dendemonstraties plaats en worden o.a. curlingwedstrijden gehouden (strijkijzerwerpen). Belangstellenden kunnen onder des kundige leiding kennis maken met deze sporten. Nadat men van 20.00 - 24.00 uur naar een disco drive-in show heeft.kunnen luisteren kan er van middernacht 'af op de tonen van een aanwezig orkest op het ijs worden gedanst. De Landelijke Dienst Spel en Rekre atiesport uit Zeist zal tussen de be drijven door de aanwezigen op eigen wijze bezighouden. Enkele (aanvangs)tijden zijn: Buitenbaan: van 20.00 - 20.00 uur schaatsen. 10 december: 10 uur prikslee-wedstrij den. Binnenbaan: 9 december: 20.00 uur disco-show24.00 uur orkest optreden. 10 december: 07.00 uur ijshockey; 10.00 uur curling; 12.00 uur schoonrijden 14.00 uur Top-40-presentatie. In de hal worden enkele kermisachtige aktiviteiten opgesteld terwijl buiten ook de bekende ijskraampjes zullen worden opgezet. De toegang tot het evenement be draagt 2,50 per persoon. De Kunstijsbaan is gelegen aan de Mis- sissippidreef 151, te Utrecht. Op de kunstskibaan van Skischool Otto Zoetelief in Soesterberg zullen komend weekeinde internationale skiwedstrijden voor jeugdteams worden georgani seerd. Tachtig skiërs tot en met achttien jaar uit Frankrijk, Luxemburg, België en Nederland zullen er zaterdag en zondag aan gaan deelnemen. Nederland verschijnt met vier teams aan de start, België vaardigt twee teams af, Frankrijk en Luxemburg komen met ieder één team naar Soes terberg. Wellicht zal het aantal deelnemende landen tot vijf worden uitgebreid, want de organisatoren zijn nog in onderhant deling met een Engels team. Het is overigens de eerste maal dat in ons land op een kunstskibaan zoveel ver schillende landen aan wedstrijden deelnemen. Het evenement, dat door Skischool Otto Zoetelief, in samenwerking met de skivereniging De Wolfskamer in Huizen, op touw is gezet, zal zater dagmiddag om half vijf beginnen en tot ongeveer tien uur die dag duren. Op zondag gaan de eerste skiërs om kwart over twee van start. Omstreeks vier uur wordt de prijsuitreiking verwacht. Deze zal worden verricht door de Soester wethouder van sportzaken, drs. G. Plomp. Het programma bestaat voornamelijk uit sU.lomwedstrijden. Een ander spectaculair onderdeel is het skisprin gen. Dat laatste heeft nog niet eerder in ons land op internationaal wed strijdniveau plaatsgevonden. Bij een aanrijding tussen twee brom fietsers op het fietspad langs de Amersfoortsestraat, liep de zestien jarige Pieter H. uit Leusden kgieletsel op. Hij werd met de ambulance van de GG en GD naar De Lichtenberg ge bracht. De winkelier H. B. B. aan de Burg. Grothestraat heeft bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van drie leren jasjes, een driekwart jas en twee korte. De waarde van de jassen bedraagt 1.147 gulden. Alsu 'töns vraagt, ja! Want onze zaak wordt de laatste tijd overstroomd door verliefde paren, die hun verlovingskaart komen uitkiezen uit onze kersverse Kennemer Kaarten Kollektie. Trouwens. óók voor huwelijks-, dankbetuigings- i en geboorte kaarten komen ze in 99% van de gevallen bij ons terug. Logisch, want voor zo' n even uitgebreide als smaakvolle kollektie ben je automatisch 'getrouwd' aan:

Soester Courant | 1977 | | pagina 23