Kijk, zo ziet perfekt geluid eruit: nd295.: ni495: schociiisiltci 50 jaar geleden in Soest Pierre Verhoeff uit Soest introduceert nieuwe parfums Houdt u van vogels? Help ze dan Nog geen oplossing voor zweefvlieg- modelbouwers 495.- *95.- Enzö perfekte zekerheid. Meningen van Lezers Grote belangstelling tijdens Israëlweek bij gebroeders Van Dam j59S- volledige Plus Garantie J «van Zal Aan de Gebroeders van Dam Cursus vogelherkenning Aanvullend krediet voor Ludgerusschool in Soest-Zuid E. G. Kerkhof Aanleg riolering Banningstraat E. G. Kerkhof 9 december 1927 E. G. Kerkhof Soester Courant van donderdag 8 december 1977 j/CvCAT SLAAN 31 O 2IS5-t7<»3 W. VERHOEFF SOEST De stand van de heer Verhoe ff op de Indro parfumerie vakbeurs te Utrecht. 1\J pf t ppl IYI O 7"é- Telefonische inlichtingen w>F §Jr -L v IdilvluC/ JlJI.XCIA .1%. I krijgt u onder nummer 02155-17493 Tijdens de Israëlweek bij de gebroeders Van Dam Honsbergen heeft de Soes- ter bevolking kennis kunnen maken met een aantal Israëlische parfums, deo dorants en hand body lotions, die geïmporteerd werden door Pierre Verhoeff uit Soest. Deze produkten werden met zoveel enthousiasme ontvangen, dat de gebroeders Van Dam besloten deze in hun assortiment op te nemen. HiFi/stereo-radiostuurversterker RH 743 Voldoet ruimschoots aan DIN 45.500. Vier golfgebieden: FM/mono- en ste reo. lange-, midden- en kortegolf. Vijf FM-voorkeuzetoetsen. Ingebouwde voorversterker voor magneto- dynamischVopneemelementen. Het door Philips ontwikkelde Motio- nal Feedback-weergavesysteem opent ook nieuwe wegen voor de opbouw van een HiFi/stereo- geluidsinstallatie. •fC Elektronische HiFMuidsprekerbox met Motional Feedback-systeem tijdelijk HiFi/stereo-radiostuurversterker AH 762 Voldoet ruimschoots aan DIN 45.500. Vier golfgebieden: FM/mono en stereo, lange-, midden- en kortegolf. Drie afstemmogelijkheden: met auto matisch FM-zenderzoeksysteem, via vijf FM-voorkeuzetoetsen en met de, hand via grote afstemknop. 4? Elektronische HiFi-luidsprekerbox, 4Qf met Motional Feedback-systeem tijdelijk «79e Voor alle zekerheid! SOEST: WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT - TEL.02155-10344 SOEST-ZUID: SOESTERBERGSESTRAAT 20A-TEL.02155-17253 SOESTERBERG: RADEMAKERSTRAAT27 - TEL. 03463-1587 De donkore dagen voor Kerstmis zijn er weer. De winter heeft zich gemanifes teerd en we moeten nog afwachten of het een witte kerst zal worden. U weet het een witte kerst geeft een groene Pasen... Tegen het eind van het jaar daalt de temperatuur nu eenmaal en staat het plan tenleven vrijwel stil. Toch laten de eerste lentenboden zich niet tegenhou den. Immers de sneeuwklokjes tonen reeds de groene punten. Vogels, die aan de kost kunnen kom^n door hun gescharrel in de bladval- hopen (er zit veel klein gedierte in) zullen de winter zeker wel door komen. Trou wens in de spleten van de schors van bomen en de takken leveren wel prooi op. Maar... u kunt er ook wat aan doen om het vogelbestand op peil te houden... Een snoer pinda's, oud brood en vetbollen met zaad zijn van harte welkom. De heer P. Verhoeff is tot eind vorig jaar werkzaam geweest in de reuk- en smaakstoffenindustrie. Daar werd zijn belangstelling gewekt voor parfums. Omdat hij ook een voorliefde heeft voor het land Israël, besloot hij deze twee te combineren, door Israëlische parfums te gaan importeren. Daar naast bracht hij Griekse. Engelse, Fin se en Spaanse „geurtjes" op de Neder landse markt. Zijn Israëlisch assortiment bestaat voornamelijk uit Coquette: Parfums, Parfums de toilette en deodorants; Peggy: parfums en parfums de toi lette en Satin hand body lotion. Deze produkten waren tot" voor'kort uitsluitend in Israëlshops en speciaal zaken te koop maar na de succesvolle Israëlweek bij Van Dam zijn ze ook in deze supermarkt verkrijgbaar. De heer Verhoeff is alleen importeur voor de Benelux; de parfums worden verder verkocht,in Denemarken, Italië, Turkije, Afrika en Azië. Ander parfum „Een onderzoek in de Verenigde Staten heeft aangetoond, dat vrouwen zich te genwoordig niet langer dan drie jaar aan één bepaalde parfum houden. Vroe ger was het normaal, dat men min stens vijf jaar lang hetzelfde parfum gebruikte", meent de heer Verhoeff. Hij wijt deze verandering aan de ont wikkelingen in onze tijd. „Alles gaat sneller", meent hij, „de mensen wil len steeds weer iets nieuws". Daarom gelooft de heer Verhoeff, dat er een goede markt is voor zijn nieuwe pro dukten. Een opmerkelijk verschijnsel is dat vrouwen uit noordelijke gebieden, bij voorbeeld Scandinavië, zich sterk aan getrokken voelen tot frisse, beschei den parfums, terwijl in de zuidelijke gebieden, bijvoorbeeld Italië, de sterk ruikende parfums geliefd zijn. Nederland ligt wat dat betreft precies op een grensgebied. Beide soorten par fums worden hier goed verkocht. „Daarom heb ik Coquette. een beschei den parfum, en Peggy een bloemig parfum, in mijn assortiment opgeno men", zegt de heer Verhoeff. Voor al uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Bockeringhstraat 11 - Tel. 11018 Mijne Heren, Hierbij wil ik voor één keer eens mijn waardering uitspreken voor de gewel dige service en hulpvaardigheid van U en Uw personeel. Steeds als ik in Uw Supermai kt bood schappen doe, valt het mij op, hoe vriendelijk en beleefd men wordt ge holpen. Op alle afdelingen zijn vriendelijke gezichten en men krijgt de indruk, dat al Uw personeel, en U zelf zeker niet uitgezonderd, hun werk met plezier doen. Ik kan U zeggen, dat dat in vele andere zaken allerminst het geval is. Dit moest mij even van hart. Ik wens U veel sterkte voor de komen de drukke feestdagen en een goede verkoop! Met vriendelijke groeten, Naam en adres van inzendster zijn tér redactie bekend. Exclusief Vroeger waren parfums luxe artikelen, die alleen bij speciale gelegenheden gebruikt werden. Tegenwoordig zijn deze produkten „gebruiksvoorwer pen" geworden. „En waarom ook niet?", vindt Pierre Verhoeff, „ieder een voelt zich toch fijn als hij of zij fris ruikt". Het kiezen van een be paalde parfum is echter een belangrij ke zaak. Sommige parfums ruiken eerst sterk, terwijl de geur na enkele minuten verdwenen is. Dit komt omdat deze parfums voornamelijk vluchtige componenten bevatten, die snel ver dwenen zijn. Andere bestaan niet al leen uit deze gassen en blijven dan ook langer waarneembaar. De heer Verhoeff is erg tevreden over de leuke reacties, die hij tijdens de Israëlische week heeft gehad. „De mensen namen vrienden en kennissen mee, om ze op mijn parfums attent te maken", zegt hij. Ook na de week bleken zijn artikelen erg gewild. De heer Verhoeff ziet dan ook een goede toekomst voor zijn parfums. Steeds meer mensen zullen op de hoogte ra ken van deze exclusieve, en toch niet te dure artikelen. De provinciale Vogelwacht Utrecht or ganiseert in het voorjaar van 1978 een cursus „HET HERKENNEN VAN VOGELS IN DE NATUUR". De cursus omvat vijf instructieavon den waar zal worden ingegaan op het determineren van vogels, wintervo gels, broedplaatskeuze en territorium- gedrag bij broedvogels, inventarissen, nestkasten en voorjaarstrek bij vogels. Tijdens iedere cursusavond vindt een uitvoerige soortbespreking plaats, waarbij kleurendia's worden getoond en vogelgeluiden worden beluisterd. Zowel tijdens de theoretische als prak tische lessen zal veel aandacht worden besteed aan het, herkennen van vogels in het veld. o.a. door de vogelzang te bestuderen. Zes excursies naar vo- gelgebieden - onder deskundige lei ding - waarborgen het praktische ge deelte van de cursus. De cursusavon den worden gehouden in De Bilt (rn.u.v. de laatste avond die in Utrecht zal plaatsvinden!. De excursies gaan o.a. naar Flevoland, Tienhovense Plassen en enkele bossen en landgoederen in de omgeving van de stad Utrecht. De deelnemerskosten bedragen; voor leden van de Vogelwacht Utrecht 10,00 en voor niet-leden 17,50 (exclusief de vervoerskosten tijdens de excur sies). De deelname is beperkt tot 100 cursisten. Opgave zo spoedig mogelijk, doch ui terlijk op 15 januari 1978, bij Mevrouw E. Marsman-van Dijk, Utrechtse- weg 313, De Bilt, telefoon 030-762382. Na opgave en betaling wordt het cur susprogramma toegezonden. In september dit jaar is begonnen met de verbouw en uitbouw van Rooms Katholieke Ludgersschool in Soest- Zuid. Hiervoor is een krediet van 400.000,- verstrekt. Zoals zo vaak het geval is, komen de werkelijke kos ten ruim twee ton hoger uit, namelijk op 610.000,-. De gemeenteraad zal 15 december goedkeuring moeten verle nen aan dit extra-krediet van 210.000,-. Voor al Uw LOODGIETERS WERKZAAMHEDEN EN SANITAIRE ARTIKELEN OOk voor doe-het-zelvers Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 De bewoners van de Banningstraat hebben het college gevraagd de Ban ningstraat van een riolering te voor zien. Men moet veel te vaak de putten ledigen.' Aangezien dé Bahhingstraat een weg is die bij Rijkswaterstaat in beheer is, heeft het college Rijkswater staat gevraagd om toestemming voor het aanleggen van een riolering. Tevens heeft het college de Wijkraad pm advies gevraagd. Voor al Uw DAK-ISOLATIE DAK-BEDEKKINGEN en SHINGLES DAKEN Wij'helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332-b.g.g. 10816 Burgemeester en wethouders schrij ven dit in antwoord op vragen van de heerG. M. J. van Aalst (VVD). Overigens heeft de eerstaanwezend- ingenieur der genie destijds aan b. en w. meegedeeld, dat de aan de zweef- vlieg-modelbouwclub van Jeugdwerk verleende vergunning voor gebruik van militair terrein na 1 augustus 1977 niet zou worden verlengd. Her haalde verzoeken van het stichtings bestuurjeugdwerk' konden de militaire autoriteiten niet van hun standpunt af brengen. De eerstaanwezend-inge nieur iheeft de stichting weliswaar een aantal vervangende terreinen aange boden in plaats van de Leusderheide, maar deze zijn voor de activiteiten van de modelzweefclub niet geschikt, zo heeft deze meegedeeld. De eerstaanwezend-ingenieur der ge nie verleende wel toestemming aan De Vrije Vogels voor gebruik van de test- tankbaan. B. en w. hebben hiertegen geen planologische bezwaren. Die heb ben zij ook niet als jeugdwerk toestem ming krijgt van de militaire autori teiten voor medegebruik van militaire terreinen. Overigens is er een bespre king geweest tussen de Stichting Jeugd werk en de gemeente, waarbij ook ver tegenwoordigers van De Vrije Vogels aanwezig waren. Besloten is toen, dat jeugdwerk contact met De Vrije Vo gels zou opnemen om te bekijken in hoeverre beide clubs zouden kunnen samenwerken. Het is juist in deze tijd, dat naast de bekende vink ook de groenling waar neembaar zal zijn. Kijk maar eens naar uw rozebottels. Immers, daar is de groenling zo dol op. De noorde lijke keep - herkenbaar aan de witte stuitvlek - zal ook te zien zijn. Merel en zanglijster, overbekend, met daar naast een vogel, welke vaak voor een lijster wordt aangezien: de koperwiek. Inderdaad is het een kleine (zelfs de kleinste) lijstersoort maar ze onder scheidt zich van het „gewone volk" door tijdens de vleugelslag de flitsende .koperkleurige'flanken en okselveren te tonen. Ook de kramsvogels zoeken in ons land het voor hen milde klimaat op. Op de vraag van de heer Van Aaalst of het juist is dat Staatsbosbeheer mogelijkheden heeft geschapen voor recreatie op terreinen ten zuidwesten van de Zuiderweg (die per 1 januari gesloten wordt) zeggen b. en w. van de hoofdingenieur-directeur van de landinrichting in de provincie bericht te hebben ontvangen, dat Staatsbosbe heer geen plannen heeft om de capa citeit voor de dagrecreatie in de bos- wachterij Austerlitz uitte breiden. Wel zijn er plannen om van het ge deelte tussen de Zuiderweg en de Oude Woudenbergsezandweg. dus aanslui tend aan de Leusderheide, een rustig bosgebied te maken, hetgeen vooral voor de fauna van groot belang is. Dit betekent dat het verder afgesloten wordt voor gemotoriseerd verkeer, hetgeen een terugdringen van de re creatiemogelijkheden inhoudt. Ter compensatie daarvan zullen tussen de Oude Woudenbergsezandweg en de Woudenbergseweg enkele nieuwe voor zieningen gemaakt worden in de vorm van parkeerplaatsen en het geschikt maken van een bosperceel voor sta tionaire dagrecreatie. Deze plannen bevatten geen vergroting van de capaciteit voor de dagrecrea tie, hetgeen in strijd zou zijn met de strekking van het concept-streekplan Utrecht-Oost. De plannen kunnen dus niet dienen als compensatie voor het wegvallen van recreatiemogelijkheden op de Leus derheide. Deze laatste en de koperwiek zijn af komstig uit Noord- en Oost-Europa. In de bossen staan de mossen te prij ken in prachtig groen. Vaak ook met bonte sporen-lichamen. De korstmos sen zult u er ook kunnen aantreffen. Deze zijn dan weer blauw- en grijs groen. Ze zijn te vinden op boomschors en op de grond. Het zijn geen echte mossen, maar een combinatie van groenwier en schimmel. Mochten ze, waar dan ook aanwezig zijn. roep dan zeker hoera, want, het is een te ken, dat er geen luchtvervuiling in de buurt is, dat u ze niet vindt in de buurt van de grote steden en industrie-ter reinen. Let er eens op voor de aar digheid. Zondag a.s. kunt u daar bijvoorbeeld een begin mee maken. Dan is het 't I.V.N., dat u er opmerkzaam op zal maken. Het Monnikenbos, aan de Birkstraat (weg Soest-Amersfoort) met als toe gang het laantje naast het Witte Huis, is dan doelwit van de maandelijkse wandeling, welke door de afd. Eem- land is opgezet. Tussen 14.00 en 14.30 uur zal in groepjes van start worden gegaan. Alles weer o.l.v. natuurgidsen. Graag willen wij \de bezitters van een vuurdoorn een tip geven, als zij het op prijs stellen toch nog wat bessen aan hun struik te hebben. De merels zijn dol op de bessen en wel het liefst als het iets gevroren heeft. Dan zijn ze zo lekker knapperig. Wel nu, houdt u van merels en van uw vuurdoornbessen, zorg er dan voor, dat er wat rotte appels liggen in uw tuin. Zo niet, dan zijn fijngesnipperde appelschillen een goed vervanger. O ja, wilt u vooral voorzichtig zijn met het neerzetten van bakjes met water, die bestemd is voor vogels? Zij houden er namelijk van om te „badderen". De kans op bevriezen, tijdens de vorst, is zoals elk door denkend mens zal begrijpen zeer groot. Welke natuurliefhebber zou daaraan nou schuldig willen zijn? RITA I.V.N.-afd. Eemland. TONEELUITVOERING „NEIST ELKOAR": Dins- avond 29 Nov. j.1. werd genoemd tooneelstuk door een gezelschap der Friesche Vereeniging uit Utrecht in de zaal van hotel „Eemland" opgevoerd. Vele leden van de Friesche vereen, der afdeeling Soest waren aanwezig, ofschoon wij, gelet op een vierhonderdtal Friezen die in onze gemeente woon plaats hebben, een grootere opkomst hadden ver wacht. Door een der leden werd namens het bestuur met een toespraak de bijeenkomenden verwelkomd, en werd gezamenlijk het Friesche Volkslied gezongen. Hierna werd een begin gemaakt met het eerste bedrijf van 't toneelstuk „Neist Elkoar" van IJ. C: Schuitmaker. Na afloop van dit eerste bedrijf hadden wij reeds den indruk gekregen met een gezelschap kennis te hebben gemaakt, dat met uitstekende krachten voor het voetlicht komt. Na het tweede bedrijf werd gepauzeerd, waarna achtereenvolgens de laatste twee bedrijven ten tooneele werden gebracht en wel met veel succes en bijval van het publiek. Het Utrechtsch gezelschap had ons een keurig en gevoelvol spel laten zien, dat ongetwijfeld alle aanwezigen zeer op prijs hebben gesteld. Na het einde werden de spelers hartelijk dank namens de aanwezige leden gebracht, waarna tot het bal werd overgegaan, dat onder leiding van Mevr. Jo van Delden, de aanwezigen tot na midder nacht gezellig bijeen hield. Een goed geslaagde avond, waarbij wij de wensch uitspreken het Utrechtsch gezelschap spoedig weer eens in Soest terug te mogen zien. VERGADERING VAN DE PLUIMVEEVEREENI- GING: Dinsdagavond 29 Nov. vergaderde boven genoemde vereeniging onder presidium van den heer E. J. ten Raa, die de talrijke aanwezigen welkom heette. De Voorzitter deelde mede dat de Pluimveecursus begint op Donderdag 1 Dec. in één der lokalen der Openbare School in de Kerkebuurt. De eieren van de ophaaldienst worden thans geveild te Bussum wat voordeel oplevert boven Amsterdam. Als commissie voor het nazien van de rekening werden benoemd de heeren W. van Dijk, Wessel en Van Lingen. Als bestuurslid werd gekozen in de vacature Kuit, de heer Busch. Voor de gemeenschappelijke aankoop van Turfstrooisel was veel belangstelling. Staande de vergadering werd besteld 100 baal. Wie nog wil bestellen kan zich melden bij de Secretaresse, Vinkenweg 32. FEEST: Het feest voor de Meisjes van de Naai school zal plaatshebben op Vrijdag 16 December om 21/£ uur. Verzoeke de meisjes vriendelijk kopjes mee te brengen. NIEUWE BOEKEN VAN JOHAN THEUNISZ: Deze winter zijn van onze vroegere plaatsgenoot Dr. Johan Theunisz twee nieuwe werken versche nen. De Uitg. Mij. „De Gulden Ster" te Amsterdam gaf uit „De Diefste Drift", een moderne roman; de firma van Gorcum en Comp. te Assen een verzen bundel „Cyclus", die in zeer beperkte oplage verschenen is op Ingris-papier met zelfportret van de schrijver. KOSTELOOZE RIJWIËLBELASTINGMERKEN Voor het behandelen van aanvragen tot verkrijging van kosteloze rijwielbelastingmerken voor het jaar 1928 zal ten kantore van den Ontvanger der directe belastingen te Baarn (Hoofdstraat no. 3) gelegen heid bestaan op: Dinsdag 13, 20, 27 December 1927 en 3 Januari 1928, telkens des avonds van 7 tot 9 uur. Zaterdag 17, 24, 31 December 1927 en 7 Januari 1928, telkens des namiddags van 2 tot 4 uur. UIT DE ADVERTENTIES: Gevraagd dagmeisje, boven zestien jaar. Loon 6 gld. Zondags vrij. Adres te bevragen bureau v.d. blad. GEVRAAGD EEN BESCHAAFDE JUFFROUW: 's middags van half 2 tot half 6 bij twee kinderen. Kunnende stoppen, naaien en fröbelen, 's Woens dags niet. TERSTOND GEVRAAGD FLINKE LOOPJON GEN: Goed kunnende fietsen. Het Vischhuis, Veen- huizerstraat 2a, Soestdijk. RADIO: Te koop aangeboden. 4 lamps als nieuw met plaatsp. ap.. luidsp. en accu. TE KOOP FRIESCHE STAARTKLOK: ac. loopend met wekker in eikenhouten kast. Prijs slechts 20.-. Indien de militaire autoriteiten aan de afdeling zweefvlieg-modelbouw van de Stichting Jeugdwerk Soesterberg toestemming geven tot het gebruik van mili tair terrein om haar activiteiten te ontwikkelen, zijn burgemeester en wethou ders bereid een verklaring af te geven dat geen planologische bezwaren bestaan tegen een medegebruik van militaire terreinen. Eerder kreeg de motorclub De Vrije Vogels van de eerstaanwezend-ingenieur der genie toestemming om op de testtankbaan in Soesterberg haar activiteiten te ontplooien. Voor een BEDRIJFSZEKERE CENTR. VERWARMINGS INSTALLATIE Ook voor doe-het-zelvers Service-abonnementen schoonmaken enz. Wij helpen U direct! Loodgieters- en C.V.-bedrijf Hartweg 58 - Soest Tel. 14332- b.g.g. 10816

Soester Courant | 1977 | | pagina 7