I Eerste lammetjes van nieuwe seizoen b»j T uinadviescentrum h Vaarderhoogt" Ook in Soesterberg eigen kantoor voor brandweerchef vAARöeRhooqt's tuintips VOOR öoe-het-zelveRS Soester raadsleden mogen ook helpen heidevelden schoon te maken W oonwagenprobleem in politieke soos VVV Nieuws Filmagenda Popgroep oefent in oude openbare mavo Chr. Karelse onder-voorzitter Kamer van Koophandel Poging tot aanranding Groente en fruit gestolen Haarproblemen KAPSALON HANS WEWER Pleidooi Van Aalst (VVD) Toch nog werk in december Agenda Soester gemeenschap Tas met inhoud weg uit auto Soester Courant Reclame krant Soester Courant van donderdag 15 december 1977 Tot en met 31 december kunt U in Utrecht, Galerie Saskia, Oude Gracht 183 van dinsdag t/m za. van 10-18 uur ..Russische- en Kashmir volkskunst, Poolse wandkleden en oude speeldozen bekijken, Het VW Soest geeft 2 nieuwe kleurige foldertjes uit, nml. één, waarin de bezienswaardigheden van Soest opge noemd worden en een folder over de Duinen in Soest. Ze kosten slechts 10 cent per stuk en samen met de folder over de Kerkebuurt geven ze een aardig beeld van wat Soest te bezich tigen heeft. Bric a Brac rommelmarkt op zaterdag 17 december a.s. van 10-12 uur in de Eikstraat, Haarzuilens. Theater en Thuis. Onder dit motto treedt Henk Elsink op in de Stadsschouwburg te Utrecht van 25 t/m 30 december. Kaarten van 7,50, 10,50, 14,50 en 17,50 vanaf 2 dagen tevoren, Cou pons, C.J.P. en pas 65 geldig. De aanvang is 20 uur. De Kerstviering van Het Leger des Heils wordt dit jaar gehouden in De Flint te Amersfoort, Stadshal. Dit feest is voor bejaarden en invaliden. De kaarten zijn verkrijgbaar via Het Le ger des Heils. Vrijdag 16 december van 18.40-23 uur. In de Baarnse Speeldoos kunnen op 17 december door kinderen kerststukjes gemaakt worden o.l.v. Moni Post en J. Z. Amesz. Toegangsprijs voor kinde ren tot 16 jaar 1,-, 16 jaar en ouder 2,50 incl. limonade of koffie en materiaal. Het begint om 10 uur. Peter en het spitsneusmannetje wordt zaterdag 17 december opgevoerd door poppentheater Toermalijn om 11 en 15 uur in Amersfoort. Dit is voor kinderen vanaf 6 jaar en het kost 3,50 incl. limonade of koffie. Eveneens in Amersfoort, in Theater Miniatuur een kindervoorstelling door Theater Dubbel Twee met „Dat had je gedroomd". Entree 3,50. Aanvang: 14.30 uur. In de Zeister Galery Harry de Jong, Oude Arnhemseweg 151 is van 17 december tot en met 23 januari een tentoonstelling, ter herinnering aan de cabaretier Jean-Louis Pisuisse. Ge opend ma. en woe. t/m zo. van 14-18 uur. 25 december en 1 januari gesloten. Het eerstvolgende Karaerconcert op zondagmiddag is op 18 december om 14 uur in het Artishockgebouw, Steenhof f- straat 46, Soest. De uitvoerenden zijn: Het Utrechts Clavecimbel ensemble, bestaande uit: Leni van der Lee, cla vecimbel: Josef Habarta, viool, Ida Bolland viool, Olga Overbeek altviool; Jaroslaw Hajek, cello; Rens Overbeek contrabasHans Bolland fluit en Anton v.d. Kieft hobo. Op het programma staan werken van Mozart, Telemann, Ibert, Driessier en Johann Christiaan Bach. Dezelfde zondagmiddag om 15 uur begint in de Oude Kerk een Bachcon- cert m.m.v. de clavecinist-organist Jan Jansen, het koor van de Neder landse Cantorij en het orkest van de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy. Toe gangsprijs 5,-. Kinderen tot 12 jaar Een uitstapje met kinderen naar het Apen Natuurpark Apenheul is ook in de winter een belevenis. Het ligt in park Berg en Bos en in de winter (van 1 oktober t/m 30 april) uitsluitend ge opend op zon- en feestdagen van 10- 16.30 uur. Bij bezoek alleen aan de Apenheul is de entreeprijs (wanneer U al in Berg en Bos bent) kinderen 2,25, volwassenen 3,25. Kinderen t/m 4 jaar gratis. Ouwehands Dierenpark in Rhenen op de Grebbeberg is geopend van 8.30 - zonsondergang. Er zijn iedere dag dolfijnenshows. Entree: 6,- en dat geldt voor dierenpark, aquarium, speeltuin, dolfijnenshow. Het restau rant is ook iedere dag geopend. In de Amersfoortse St. Joriskerk wordt op 20 december om 20.00 uur een Kerstzangavond gehouden m.m.v. de Chr. Oratoriumvereniging Soli Deo Gloria en orkest, solozang, orgel-soli, koorzang en meditatie. De toegangs prijs is 3,50, kinderen 2,50. De kerk is verwarmd en om 7.30 uur geopend. Het le concert serie C in de Geertekerk in Utrecht wordt gegeven op 16 decem ber a.s. door Ensemble M, dirigent David Porcelijn, solist Michael Rip- pon, bas-bariton. Het concert begint om 20.15 uur. Het 3e koffieconcert in Tivoli is op zondag 18 december om 12 uur. Dit concert wordt gebracht door Amster dam Sinfonietta. De dirigent is Lucas Vis en de solist Paul Verhey, fluit. Kaarten 2 dagen tevoren. In De Bak te Bussum, Huizerweg 20 is op 24 en 31 december een poppenkast voorstelling door het Jeugdpodium. Het begint om 14 uur. Op 20 december een kindervoorstelling: Hoera wij gaan verhuizen. De aanvangstijd hiervan is 14.30 uur. Tel. 2159-30264. In de Hilversumse Vaart, Vaartweg 153, wordt op 21 december een voor- leesuurtje gehouden. Nel Scheltens vertelt een Kerstverhaal. Om 2 uur. Op 25 december kunnen in de Vaart kerststukjes gemaakt worden en stal- figuren geboetseerd. Dat begint om 14.30 uur. In Zonnehof Amersfoort wordt van 17 december 1977 t/m 5 februari 1978, dagelijks van 10-17 uur en op zon- en feestdagen van 13-17 uur een keuze uit de verzameling van Hannema-De Stuers geëxposeerd. Op Nieuwjaars dag is deze expositie gesloten. Een fijne winterwandeling met de A.N.W.B. kunt U maken op 17 en 18 december te Dordrecht, de Jan de Wittwandeling. Dordt heeft zo'n 800 gebouwen op de monumentenlijst staan. Het is Hollands oudste stad en staatsrechtelijk eeuwenlang de toon aangevende stad. Er zijn prachtige Hofjes. De route is 6,5 km. lang en U kunt profiteren van vele extra's, zoals gratis museumbezoek, een gratis exemplaar van de gids voor vrije tijd en vakantie in z.o. Zuid-Holland enz. U kunt starten van 9-14.30 uur en het vertrekpunt is in de Stationsrestaura tie. De wandeling kwam tot stand met medewerking van VVV Dordrecht. Met zacht weer kan natuurlijk ook een boswandeling gemaakt worden. Op de Veluwe zijn zeer veel bossen toeganke lijk voor het publiek, zoals bijvoor beeld in Nunspeet: de Gemeente Bos sen, het Belvedèrebos, het Willemsbos en het Zandenbos. Deze bossen zijn het gehele jaar door toegankelijk. De gids voor vakantie en vrije tijd van de Noord- en Midden Veluwe vertelt U alles over de mogelijkheden van re- kreatie in die streek. In de op vrijdag 9 december j.1. gehou den vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Eem- land is de heer Chr. Karelse (56 jaar) benoemd tot onder-voorzitter van de Kamer als opvolger van de heer J. J. A. Buchwaldt, die op eigen verzoek deze functie heeft neergelegd. De heer Karelse is president-directeur van de Amersfoortse Algemene Ver zekeringsmaatschappij N.V. en de Amersfoortse Levensverzekering Maatschappij N.V. en vervult verder talrijke functies in landelijke organi saties op het vlak van het verzeke ringswezen. De Kamer benoemde voorts de heer J. Lieshout, voorzitter van de Onderne mersvereniging Leusden alsmede van de Beleidsadviescommissie Leusden tot haar adviseur voor de Commissie Detailhandel en Ambacht. Als adviserende leden der Kamer wer den tenslotte herbenoemd de heren F. Geutjes (voorzitter Amersfoortse Win keliersverenigingen Federatie), J. A. Massar (voorzitter Commissie Amers foortse Middenstand) en J. J. de Regt (rijksconsulent voor Handel, Ambacht en Diensten in de provincie Utrecht) in de Commissie Detailhandel en Am bacht, de heren Ir. J. A. de Boer (verkeerskundige gemeente Amers foort) en Mr. K. W. J. Henny (Conser- vatrix N.V. te Baarn) in de Commissie Ruimtelijke Ordening, de heer M. Nef- kens (makelaar onroerende goederen te Amersfoort) in de Commissie Make laardij en Tussenpersonen en de heer Drs. R. Wymenga (Akzo-Chemie B.V., Amersfoort) in de Commissie voor Milieu-aangelegenheden van de Sa menwerkende Kamers van Koophan del in de provincie Utrecht. Van donderdag 15 december t/m woensdag 21 december 1977 GRAND 1 2: tel. 033-14632. Deze theaters gaan begin 1978 open GRAND 3: Dit grandioze theater gaat 22 december open met de nieuwste James Bond film: „THE SPY WHO LOVEDME" GRAND 4: Het duivelse duo slaat erop los: Bud Spencer en Terence Hill in „HALLELUJA VOOR EEN PAAR VUISTEN". AUe leeft. Dagelijks 1.45 - 6.45 - 9.15 Zondag 1.45 - 4.15 - 6.45 - 9.15 uur GRAND 5: Hij is veroordeeld voor moord, hij is bezeten, labiel en ge vaarlijk: „THE DOMINO PRINCI- PLE" (de kettingmoordenaars), met o.a. Gene Hackman, Candice Bergen, Richard Widmark en Eli Wallach. 16 jr. Dagelijks 2.00 - 7.00 - 9.30 uur Zondag 2.00 - 4.30 - 7.00 - 9.30 uur CINEMA 1: tel. 033-18900. Niets is te vergelijken met de dreiging van „THE DEEP". Na „Jaws" de nieuwste best seller van Peter Benchley met o.a. Nick Nolte, Jacqueline Bisset en Ro- bertShaw. 16 jr. Dagelijks 2.00 - 7.00 - 9.30 uur Zondag 2.00 - 4.30 - 7.00 - 9.30 uur CINEMA 2: Een „moorddadige" thril ler naar het beroemde boek van Aga- tha Christie „MOORD IN DE ORIËNT EXPRES", met o.a. Jacqueline Bis set en Ingrid Bergman. 12 jr. Dagelijks 1.45 - 6.30 - 9.15 uur zaterdag en zondag idem. EURO: tel. 033-33655. Een film van Rob Houwer, naar de bestseller van Eric Hazelhof Roelfzema „SOLDAAT VAN ORANJE", met o.a. Jeroen Krab bé en Rutger Hauer. 12 jr. Dagelijks 1.30 - 6.30 - 9.30 uur, zondag idem. Zaterdag 6.30 - 9.30 uur, woensdag 6.30- 9.30 uur DUO 1: tel. 033-16572. Een erotisch meesterwerk „SPIEGEL DER LUS TEN". Ook een zeer realistische film kan van grote klasse zijn. 16 jr. Dagelijks 2.15 - 7.15 - 9.30 uur Zondag 2.15 - 4.30 - 7.15 - 9.30 uur DUO 2: Alexander Fu Sheng en Chi Kuan-chun op bloeddorstige wraak- tocht in „SHAOLIN AVENGERS" (Shaolin wrekers). 16 jr. Dagelijks 2.00 - 7.00 - 9.15 uur Zondag 2.00 - 4.15 - 7.00 - 9.15 uur NACHTVOORSTELLINGEN DUO 1: In de late night sex-show „DE SEX-SEKTE DER ZWARTE NONNEN", vrouwen die met hun aantrekkelijkheden de duivel verdrij ven. 16 jr. Vrijdag en zaterdagavond 24.00 uur. DUO 2: In de late night action-show „DE CHINESE BOXER". 16 jr. Vrijdag en zaterdagavond 23.45 uur. KINDERVOORSTELLINGEN EURO: Een film vol avontuur voor jong en oud „KUIFJE EN DE BLAU WE SINAASAPPEL", adviesleeftijd 7 jr. Zaterdag 1.00 - 3.00 uur, woens dag 1.45 uur. Henk Elsink kunt U bewonderen in Theater Gooiland op 22 en 23 december a.s. De aanvang van de voorstellingen Is 20 uur. Toegangsprijzen 11.- t/m 20,-. Kaartverkoop vanaf een week tevoren. Een nog naamloze popgroep uit Soest heeft van het college van burgemeester en wethouders toestemming gekregen in de gymnastiekzaal van de oude open bare mavo in de Kerkebuurt te oefenen. De groep bestaat uit vier man en is in de huidige bezetting drie, vier maan den bezig. Het repertoire omvat naast het oude rock en roll eigenlijk alles, dat onder de noemer popmuziek valt. Optredens geeft de groep (nog) niet. Kort na de oprichting werden de vier musici geconfronteerd met een gebrek aan oefenruimte. In een poging hier een oplossing voor te vinden, werd het college aangeschreven met het ver zoek in de oude mavo in de kerkebuurt te mogen oefenen. Het college stemde toe, maar stelde wel enige voorwaarden. Marcel Lug- tenborg, één van de groepsleden, hier over: „We mochten van de gemeente in de oude mavo alleen maar oefenen. Verder kregen we een proefperiode van een half jaar en we zouden er geen bezwaar tegen moeten hebben, dat er regelmatig door mensen van de gemeente en de politie toezicht ge houden werd. Nou, dat hadden we niet", aldus Marcel. Een andere voorwaarde van het col lege betrof het repareren van het lekke dak boven de gymzaal, voordat er elek triciteit aangelegd zou worden. De ge meente stelde zich op het standpunt dat de groep het dak zelf moest maken. Moest maken, omdat een lek dak kort- sluitings- en brandgevaar met zich mee zou kunnen brengen. Marcel„We zijn to^n met twee man het dak op gegaan om de kapotte dakpannen bo ven het gymlokaal door andere te ver vangen. Toen we daarmee bezig waren stond de politie plotseling beneden voor de school. Het bleek, dat omwonenden de zaak niet vertrouwd hadden. Ge lukkig konden we de politie duidelijk maken, hoe de vork in de steel zat". Als eigenlijke oefenruimte gebruikt de groep kleedruimten, die bij de gymzaal horen. „Dat gymlokaal is niet meer warm te stoken" aldus Marcel Lugten- borg. De groep heeft zelf ook nog eens het één en ander aan de ongezellige acco- modatie gesleuteld. De ramen, die aan de buitenkant dichtgetimmerd waren, werden geïsoleerd en ook aan de bin nenkant dichtgetimmerd. In de kleed ruimte zijn tapijten aan de muur be vestigd om het geheel een prettiger aanzicht te geven. In de oude mavo is de muziekgroep niet als enige de gast van de gemeente: In het gebouw bevinden zich ook Amnesty Interna tional en een Turkse Moskee. Foto Herman van Dam De 23-jarige mej. J. M. uit Lunteren is donderdagmiddag omstreeks half zes op station Soestduinen waar zij op de trein stond te wachten, lastiggevallen door een onbekend gebleven man. Vol gens haar aangifte bij de politie deed hij een poging haar aan te randen. De man, ongeveer dertig jaar oud, stevig postuur, droeg een blauwe stofjas. Hij verdween in een VW-bus. Groentehandelaar A. van D. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van groente en fruit ter waarde van 270 gulden. Hij had 's avonds de met groente en fruit beladen vrachtwagen op de parkeerstrook voor zijn zaak aan de Van Weedestraat neergezet. De volgende morgen bleek een grote hoe veelheid groente en fruit te zijn gesto len en een deel ervan vertrapt rond de wagen te liggen. Eergisteren, 13 december, 's avonds om 6 uur, werden bij het Tuinadvies- centrum ,,'t Vaarderhoogt" aan de Dorresteinweg waarschijnlijk de laats te twee lammetjes in het jaar 1977 geboren. De tijd dat lammeren doorgaans ter wereld komen ligt in 't vroege voor jaar, zodat hier wel gesproken kan worden van de eerste lammeren in het nieuwe „seizoen". Laat het onze zorg zijn KONINGINNELAAN 9 SOEST - TELEFOON 12882 Outdoor Girl Cosmetica Manicure Coyon en Barber artikelen Dinsdags gesloten. Momentcel wordt een onderzoek ingesteld naar de planologische en technische mogelijkheden om het brandweerhuis aan de Koppenlaan in Soesterberg uit te breiden met een eigen kantoorruimte voor de brandweercommandant. Burge meester mevrouw mr. <1. M. Corver-van Haatten deelde dit mee op een verzoek hiertoe van de heer G. van Aalst (VVD). In de begrotingsvergadering zei de heer Van Aalst, dat alleen al vanuit sociaal en organisatorisch oogpunt een eigen kantoor voor de commandant noodzakelijk is. „De bewuste en nog te realiseren ruimte dient uiteraard niet gelijkwaardig te zijn aan het eenvou dige stulpje van de commandant te Soest. Er dient natuurlijk onderscheid te zijn aldus Van Aalst ironisch In één adem met het kantoor van de commandant noemde hij het rampen plan, waarvan hij zei - gezien de lange duur van voorbereiding - „dat er nu op organisatorisch gebied niets meer mis kan gaan". Hij deed de suggestie, vooral ook met het oog op de nieuwe nog aan te leg gen rijksweg ten zuiden van Soester berg. voor de Soesterbergse brand weer een materiaalwagen aan te schaf fen. Dit laatste leek de burgemeester niet juist. De brandweer in Soester berg beschikt al over apparatuur die bij andere calamiteiten dan brand ge bruikt kan worden, en daarnaast kan men altijd een beroep doen op de ma teriaalwagen van Soest. Afgezien daar van vroeg de burgemeester zich af of wel verwacht kon worden, dat in Soes terberg duur materiaal staat alleen ten behoeve van een klein stukje rijks weg. Ingeval er inderdaad specia listische apparatuur nodig is waarover de brandweerkorpsen van Soest en Soesterberg niet beschikken, kan men altijd een beroep doen op Amersfoort. Nu er buiten in de tuin weinig te doen is, is het goed om vast aan het voorjaar te gaan denken. Het is nu de goede tijd om na te gaan, wat er de afgelopen zomer eigenlijk nog niet optimaal was zoals bij voorbeeld de zithoek, die beter op een andere plaats zou kunnen zijn, of een heester, die het gezicht op een belangrijk plekje wegnam. Wanneer deze din gen nu opgeschreven worden, kan men in het voorjaar (of eerder wanneer het niet vriest) met een vooropgezet plan de tuin in gaan. Ook de situa tie op dit ogenblik kan bekeken worden; is er wel genoeg te beleven in de winterse tuin? Er zijn tenslotte genoeg planten, die ook 's winters aantrekkelijk zijn, vooral op een plek, die vanuit het huis veel gezien wordt. Heesters met bessen of bloemen in de winter, of met een aantrekkelijk silhouet, zoals bijvoorbeeld de kronkelhazelaar of de kurketrekkerwilg. Wanneer men zelf wil zaaien is het belangrijk om nu langzamerhand de soorten uit te gaan zoeken, zodat alles op tijd in huis is, want met sommige soorten kan men al vroeg beginnen. Ook het snoeien van bomen en sommige heesters kan het beste in de winter gebeuren. Het is dan goed te zien, welke takken eruit moeten. Om te be ginnen gaat al het dode hout eruit, en verder moe ten de takken, die langs elkaar schuren of naar binnen groeien weggesnoeid worden. Dunne en zwakke twijgen gaan er ook uit en bij bontbladige heesters moeten de takken met groen blad, die sneller groeien dan de bonte en zodoende binnen enkele jaren de struik zouden overwoekeren, wegge snoeid worden. Wanneer dit gebeurd is, kan men zien of de heester nu lucht en licht genoeg in het centrum krijgt. Wanneer dit nog niet het geval is, worden er nog enkele takken binnenuit gesnoeid en lange scheuten wat ingekort. Het is belangrijk, dat de snoeiwonden zo klein mogelijk blijven, dus recht afknippen. Worden er dikke takken afgezaagd bij bomen, dan is het beter om er daarna wondafdek- middel op te smeren, zodat de wond niet gaat inrot- ten. Heesters, die in het voorjaar bloeien, worden nu niet gesnoeid, maar direct na de bloei. Zou men dit nu doen, dan worden de bloemtakken weggesnoeid, zodat weinig bloei het resultaat is. Aan groenblijvende heesters hoeft in het algemeen weinig gesnoeid te worden. Wanneer dit toch nodig is, doet men dit in het voorjaar, vlak voor de nieuwe groeiperiode. Houten bestrating, (biels, boomschijven), die in de winter glad wordt, door aanslag en alg, kan men be strooien met wat scherp zand (metselzand). Overjarig onkruid, dat 's winters nog te zien is kan nu goed verwijderd worden, voordat het weer aan de groei gaat. Wanneer het gazon bevroren of besneeuwd is, kan er niet op gelopen worden, daar dit schade aan het gras veroorzaakt, die in het voorjaar vaak nog te zien is. Wanneer dit nodig is, kunnen schuttingen, pergola's e.d. nu gebeitst of gecarbolineumd worden. Even tueel kan slecht hout worden vervangen. t/m 23 december: Verkooptentoonstel ling „Kunst voor kerst" met grafiek van leden kunstenaarsvereniging Ar- tishock, in het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46. Dagelijks van 14 tot 17 uur. 15 december: Schrijfavond Amnesty International in het Amnesty Centrum, Middelwijkstraat 72 (zij-ingang)aan vang 20 uur. Vrouwencafé in de Molensoos, Molen straat 142; vanaf 20.30 uur. Vertoning van de feministische film „take it as a man, madam", In dit geval zijn ook geïnteresseerde mannen welkom. Na afloop kan er over de film van gedach ten gewisseld worden. Kerstviering Ned. Ver. van Huisvrou wen in 't Brandpunt te Baarn met na de lunch declamatie van mevr. Diet Bouwknecht; aanvang 11.30 uur. Repetitie mannenkoor Apollo in de Prins Willem-Alexanderschool, Beetz- laan 48; iedere donderdagavond van 20 tot 22 uur. Inlichtingen bij het secreta riaat: tel. 1 96 15 (na 19 uur). 16 december: Filmklup in het Ar tishockgebouw, Steenhoffstraat 46; aanvang 21.30 uur. Toegang 4,50. Feestavond Soester Vogelvrienden in gebouw Middelwijk, Parallelweg 7; aanvang 20 uur. M.m.v. „The Blue Cats". Uitsluitend toegankelijk voor leden en donateurs. 17 december: Weekend NIVON in „Morgenrood" te Oisterwijk. Inlich tingen bij de heer H. F. Rutgers, Lange Brinkweg 10, tel. 1 42 70. Wandeltocht in de serie wintertochten wandelsportvereniging Olympia. Start tussen 10.30 en 14 uur vanaf De Rank, Soesterbergsestraat 18. Eventuele in lichtingen bij de heren D. W. Brood, Torenstraat 8, tel. 199 79 en W. A. Suman, van Goyenlaan 242, tel. l 32 69. Aanbieding volière bewoners Molen soos door de jubilerende vogelvereni ging „De Soester Vogelvrienden". 18 december: Bachconcert in de Oude Kerk m.m.v. de clavecinist-organist Jan Jansen, het koor van de Neder landse Cantorij en het orkest van de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy. Toegangsprijs voor kinderen tot 12 jaar 1,-. voor volwassenen 5,-, To renstraat; aanvang 15 uur. Kamerconcert in het Artishockgebouw met het Utrechtse Clavecimbelen- semble. Steenhoffstraat 46; aanvang 14 uur. 19 december: Kerstavond K.V.G.: 19.30 uur eucharistieviering in de Petrus en Pauluskerk, daarna een korte inleiding van mevr. van Dijck Limburg Brouwer in de zaal van de Openbare Bibliotheek over: „De be wustwording van het ontwikkelings werk", aan de hand van dia's. 22 december: Maandelijkse bijeen komst van de gespreksgroep van het Humanistisch Verbond; aanvang 20 uur. Inlichtingen bij de heer J. de Leede, tel. 128 43. 22 december: Repetitie mannenkoor Apollo in de Prins Willem-Alexander school, Beetzlaan 48, iedere donder dagavond van 20 tot 22 uur. Inlichtin gen bij het secretariaat: tel: 196 15 (na 19 uur). Kerstdiner voor alle ouderen in dienstencentrum De Drie Eiken te Soesterberg met medewerking van het zangkoor. Het diner a 20,- p.p. zal worden verzorgd door restaurant La Grande Bouffe te Soest. Tijdig opgeven bij mej. Frankena, tel. 1402 te Soes terberg. 23 december: Bingo-avond postdui- venhoudersvereniging „De Vriend schap" in clubgebouw aan de Nachte- gaalweg 8a; aanvang 20 uur. 26 december: Kerstviering in diens tencentrum Honsbergen, bestemd voor hen, die thuis blijven. Wiardi Beckmanstraat475; aanvang 16 uur tot 20 uur. 28 december: „Muziek in uw straatje" in dienstencentrum Honsbergen, Wiar di Beckmanstraat475; aanvang 16 uur. In de vorige week gehouden begrotingsbehandeling spraken raadsleden en col lege van burgemeester en wethouders waardering uit voor het zogenaamde „Bijltjesdagwerk" van het I.V.N. Eemland. De heer D. Hoekstra, wethouder van Openbare Werken, nodigde daarbij alle raadsleden uit om op zaterdag 17 december een kijkje te komen nemen op de heidevelden bij het Berkenlaan tje. Coördinator van de actie, Chris Uiterwijk, nodigt nu alle raadsleden uit, om niet alleen te komen kijken, maar ook een handje mee te helpen. over het 550 ha. grote Zaterdag 3 december is een onverdeeld succes geweest. Ongeveer veertig vrij willigers zetten zich, ondanks de zes graden vorst, in voor de goede zaak. Ook scholieren uit Amersfoort, Hilver sum en Bunschoten kwamen per fiets naar Soestduinen. Er is die dag hard gewerkt op het hei- develdje. Vele ongewenste berken en vogelkersen werden door de vrijwil ligers uitgestoken. De heer M. van der Laan, die per 1 januari 1978 bosbaas gemeente lijk bosbezit wordt, sprak zijn waar dering uit voor de gedane arbeid. Aanstaande zaterdag is het weer Bijl tjesdag. Belangstellenden verzamelen zich om negen uur bij de spoorover- gang Berkenlaantje aan de Zoom. Er wordt gewerkt tot 12.30 uur. Gereedschap is aanwezig. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij coördinator Chris Uiterwijk, Kerk- pad NZ 49, tel. 11381. De heer H. J. Gerlings, directeur van de Maatschappelijke Dienstverlening Eemland MDEvindt, dat men in Soest nu eindelijk maar eens moet waarmaken dat het CDA landelijk zegt zich het lot van de woonwagenbewoners erg aan te trekken. Hij stelde maandagavond tijdens de in café-restaurant Van den Brink gehouden CDA-soos dan ook voor, de problemen rond het woonwagen kamp voor 25 standplaatsen in Soest en de standpuntbepaling hierover van het bestuur tijdens een ledenvergadering door te nemen met „de achterban". De heer Gerlings herinnerde eraan, dat het CDA landelijk „samen verantwoorde lijk" in het vaandel heeft staan. Hij vond dat dit plaatselijk best eens tot uiting mag komen. Het CDA-bestuurslid K. Buwalda die de politieke soos voorzat, zag een ledenvergadering die onder meer in het teken zou staan van de woonwa- genproblematiek in Soest „persoonlijk niet zo zitten". Hij was wel bereid het voorstel voor te leggen aan het be stuur. Zijn voorkeur gaat echter uit naar een gewone CDA-soos ter behan deling van de problematiek, bijvoor beeld die op 16 januari volgend jaar. Buwalda vond de kwestie „niet zwaar genoeg" om speciaal hiervoor een algemene ledenvergadering uit te schrijven. „We moeten die kwestie niet overwaarderen", vond Buwalda. Alleen het CDA-raadslid P. Storimans voelde wel voor het voorstel van MDE- directeur Gerlings. Hij vond dat men de lef moest hebben naar de leden toe bepaalde problemen te vertalen. „Daarom kun je voor dit onderwerp best een uurtje uittrekken op een algemen ledenvergadering", vond hij. De heer Gerlings, die de soos samen met de heren Th. Peters (secreta ris/coördinator van het woonwagen schap Amersfoort) enL. van Stevening Mevrouw M. H. C. uit Soest heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een oranje kunststoffen tas met inhoud uit haar aan De Zoom gepar keerde auto. De dader heeft vermoede lijk een valse sleutel gebruikt. In de tas zaten een bedrag van 1.250 gulden; rij- en kentekenbewijzen; twee paspoorten, zestien betaalcheques, be- taalpas en een dasspeld met diamant jes. Mevrouw C. had de auto afgesloten achtergelaten om haar hondje uit te laten. Toen zij na een kwartier terug kwam, miste zij haar tas. (één van de nieuwe welzijnswerkers op het Amersfoortse woonwagenkamp) bijwoonde, deelde mee er blij over te zijn, dat de gemeenteraad unaniem de motie van PS-raadslid Jan Visser over het woonwagenkamp heeft aangeno men. De raad spreekt hierin uit, zo spoedig mogelijk een terrein te zullen aanwijzen voor een plaatselijk woon wagenkamp. Soest heeft door deel te nemen in de gemeenschappelijke rege ling, zich verplicht een terrein voor maximaal 25 woonwagens beschikbaar te stellen. Tot nu toe is dat echter nog steeds niet gebeurd. Verder werd aan de aanwezige CDA- vertegenwoordigers een brochure overhandigd met informatie over aan gepaste woningen, die in Deurne zijn gebouwd voor een aantal woonwagen bewoners. Daarbij werd tevens na drukkelijk vermeld, dat de eventuele aanbieding van aangepaste woningen door Soest deze gemeente niet ontslaat van de plicht een woonwagencentrum binnen z'n grenzen op te (laten) rich ten. Tijdens de soos kregen de bezoekers mondeling nog wat informatie over het woonwagenkampwezen. De heer Pe ters merkte daarbij op, dat het kamp „Bisschopswaai" in Baarn volgens hem na de opknapbeurt goed draait. „Alleen", zo zei hij, „weet ik wel. dat het kamp zich niet zou bevinden waar het zich nu bevindt als de aanwijzing van het terrein ervoor net zo zou gaan als nu in Soest".

Soester Courant | 1977 | | pagina 21