De Kerstman gaat kado's uitdelen in „Winkelcentrum Hartie-Zuid" NEE MET öfCR Tt JUfERSTMAM WEDUftSP' Geen bonnetjes-systeem DIT ZIJN ENKELE „HARTJE-ZUID"-WINKELIERS. DIE PRIJZEN VOOR DE KERSTAKTIE BESCHIKBAAR HEBBEN GESTELD: ®®zyiD Kerstman Sfeertje van oosten Soester Courant van donderdag 15 december 1977 Nadat het gloednieuwe winkelcentrum in september dit jaar op een grandioze wijze geopend werd, staat nu een nieuwe activiteit op het programma van de Hartje Zuid-winkeliers. Op dinsdag 20 december wordt de Kerstman Soest binnengehaald. Vijf avon den lang gaat deze weldoener kado's uitdelen in het winkelcentrum Soest-Zuid. Daarvoor hoeft niemand lootjes te kopen. Iedereen heeft een even grote kans op één van de vele formida bele prijzen. Doe wel en zie niet om, „Hartje Zuid" vraagt: kom!! Het Leger de Heils is met de potten present Offer voor hun doelen iets meer dan één cent. Vijftienduizend mensen betuig den in september van dit jaar hun sympathie met het nieuwe Hartje-Zuid". Na deze ge slaagde avond bleven de geor ganiseerde winkeliers de Soes ter bevolking voordeeltjes bie den. Elke week verschenen ze ven hartjesaanbiedingen in de Soester Courant. Na de geza menlijke Sinterklaasactie, waarbij 1400 prijzen te verdie nen vielen, ontplooit het jonge winkelcentrum iets totaal nieuwszonder enige vorm van loterij worden aan het publiek verrassende kado's aangebo den. Een in Nederland weinig Wij hebben geen Kerstactie Daarom is heel Soest-Zuid in actie Het is barsten en buigen, van Tensen tot Hans Huigen. bekende figuur: de kerstman, gaat deze vanuit zijn arreslee, die beladen is met kado's, aan bieden. Op 20 december arriveert de Kerstman, die gezien moet worden als een soort Sinter klaasfiguur, bij Garage Hans Huijgen aan de Stationsstraat. Diezelfde avond gaat hij nog het winkelcentrum in. Na rond gereden te hebben door „Hart je-Zuid", deelt hij in diverse winkels kado's uit. Hierbij wordt hij begeleid door het muziekcorps P.V.O. uit Soest en veertig fakkeldragers- en draagsters. Woensdag-, donderdag- en vrij dagavond doet hij dat nog eens. Hij sluit de actie af op zater dag 24 december, door van elf uur 's ochtends tot drie uur 's middags door „Hartje-Zuid" te „sleeën". Dit is de route, die de kerst man volgt: Gestart wordt bij Hans Huijgen, daarna gaat de weldoener via Torenstraat, Kerkstraat, Soesterbergse- straat, Korte Ossendam, Braamweg, Oude Utrechtse- weg, Vondellaan en Birkstraat naar het busstation Soest-Zuid. Van daaruit legt de Kerstman zijn bezoekjes af bij de „Hart- je-Zuid"-winkeliers. In deze winkels geeft hij aan willekeu rige mensen kado's, die niet uit de zaak van deze winkelier behoeven te komen, maar die de Kerstman op zijn arreslee meevoert. De bedoeling van de winkeliers in Soest-Zuid is een nostalgisch sfeertje te scheppen. Als het 's avonds donker is, geven bo vendien vier grote kerstbomen romantisch licht. Deze bomen zijn geplaatst bij Hans Huij gen, Tevako, Tensen en bus station Soest-Zuid. Uniek Deze actie is uniek te noemen. Van het bonnetjessysteem wordt afgestapt om plaats te maken voor het uitreiken van Ook hebben de organisatoren het zinvol geacht het Leger des Heils in de actie te betrekken. Zij komen met de ouderwetse z.g. Kerstpotten van dit Leger, en zullen elke koopavond op verschillende punten in „Hart je-Zuid" collecteren. Een or kest verzorgt hierbij de muziek, kado's, waarvoor de gelukkige niets behoeft te doen. De kerst actie is niet bedoeld als concur rentie van de actie in de Van Weedestraat. „Zonder direkte samenwerking proberen we al lemaal het „kooplek" in Soest te dichten", zegt „Hartje- Zuid"-woordvoerder René Grendel. „Het is erg moeilijk geweest om van een winkelstraat, waar in winkeliers nauwelijks sa menwerkten, een goed georga niseerd winkelcentrum te ma ken. Dit vereiste een ingrijpen de ontwikkeling. Toch geloof ik, dat we mogen zeggen dat het ons redelijk gelukt is", voegt René er aan toe. In korte tijd is deze aantrek kelijke actie op poten gezet, waarbij iets leuks uit de bus is gekomen. De „Hartje-ZuicT'-winkeliers willen voor 1978 nu alvast een tipje van de sluier oplichten: omstreeks Pasen of Pinksteren komt er opnieuw een formida bele activiteit. Veel wilde de winkelier hier nog niet over zeggen, maar dat het „zeer bij zonder" gaat worden, daar is men het wel over eens. Foto Herman van Dam Eén van de vier, tien meter hoge, Kerstbomen in het „Hartje Zuid". Bij garage Tevako, garage Hans Huijgen, Reisbureau Tensen en busstation Soest Zuid zijn deze verlichte bomen te zien. Deze kerstbomen zijn geplaatst om een gezellige sfeer in dit winkelcentrum te scheppen. De zeer bekende Kerstpotten van het Leger des Heils en een kerstman zorgen ervoor, dat men met een gift voor de arme medemens plezierig kan winkelen in het „Hartje Zuid". Bas van de Hoef, groente en fruit Delta keukencentrum Drogisterij van Amerongen Wijnhandel Manders Geschenkenhuis Tip Top Audio, radio, T.V. Keurslagerij v.d. Salm Supermarkt v.d. Graaf Restaurant Korte Duinen Schoenmaker, radio, T.V. Van Essen Optiek Tensen Reiswinkel Lada-dealer Hans Huijgen Interieur Wijnands Woninginrichting Van Woerkom Drukkerij Prakticum Kapsalon Eyndhoven Slijterij Van der Linden Adama Mode Reehorst Boekhandel Van de Ven Avicultura j Van Oosten fotografie Jaques de Bruin, rijwielhandel René for Fashion Sporthuis Eb Kareisen Fa. Brandsma Mikimo kindermode Middelman Damesmode Kavé Middelman Herenmode - diverse kisten fruit - koelkast - set Brut in metalen doos, bevattend: aftershave, talk poeder en deodorant, t.w.v. f 100,- - doos wijn - Moulinex grill-bakoven, t.w.v. ƒ240,- - wekkerradio, t.w.v. 125,- - 20 rollades a f 10,- - 75 flessen wijn - twee diners voor 2 personen a 50,- - T.V.spel met vele mogelijkheden a 148,- - Bril, t.w.v. 350,- - drie dagtochten a f 50,- te kiezen uit de gids 1978 - Autoradio met toebehoren (wordt gratis ingebouwd t.w.v. 150,- - éénpersoonsledikant matras deken t.w.v. ƒ310,- - eiken ladenkast t.w.v. 225,- - 500 vel briefpapier, 500 enveloppen en 500 visitekaartjes t.w.v. 250,- - 4 kapbehandelingen a 25,- - 1 vat bier van 50 liter. Als u dit geschenk toebedeeld krijgt, wordt gedurende één weekend een tapinstallatie gratis verstrekt - 1 kostuum a 350,- - 10 Edammer kazen t.w.v. 100,- - Encyclopedie „Dit is je wereld", t.w.v. ƒ300,- - fiberglas hengel en telescopisch schepnet, t.w.v. f 100,- - Olympus Trip camera, t.w.v. 235,- - Autoped met toebehoren, t.w.v. 120,- - Wollen korte cape, t.w.v. 195,- - 1 paar skischoenen merk Dolomite, t.w.v. 195,- - electr. compressieverfspuit t.w.v. ƒ247,95 - kledingbon, t.w.v. 75,- - pull-over t.w.v. 95,- - bovenkastje 50 cm. breed - shirt, t.w.v. 50,- ^rst.-ian w oTffroYo film foto Birkslraat 2

Soester Courant | 1977 | | pagina 5