Nog negen dagen foto's jagen! in de Winkelkring Van Weedestraat 150.000 inbraken per jaar. IN DE WINKELKRING WIE, WAT, WAAR FOTO-KOPIEËN Winkelkring Van Weedestraat meer dan ooit het winkelen waard! Inbraken in Van Weedestraat Kerstmenu met/zonder vlees 757WT bril - centrum Andriessen Dealarmeringsmensen. Soester Courant - Reclame krant Soester Courant van donderdag 15 december 1977 VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 Tja, de Kerst-aktie van de Winkelkring. 'n Aktie, die een enorme reaktie teweeg bracht. Logisch. Zóveel formidabele prijzen die eigenlijk zonder enige inspaning te bemachtigen zijn, heeft wel indruk gemaakt op alle Winkel kring-klanten. En wie is dat niet, tegenwoordig? Natuurlijk, élke winkelier is geneigd in advertentie en tijdens akties in superlatieven te schrijven en te spreken over zijn kwa liteiten. Des te verrassender is het, dat er anno 1977 nog zo'n onopge smukt stuk vakmanschap bestaat. Want de Winkelkring is ge woon goed. Steengoed. Afgelopen week kwamen diverse winkeliers uit de Van Weedestraat tot de ontdekking, dat de achterdeur open gebroken was. Het enige dat vermist werd waren grote aantallen pasfoto's van de Kerstaktie Winkelkring Van Weedestraat. Trekking dinsdag 27 december a.s. door Notaris M. H. A. van Vee- ren. Dat hoeft zo'n klinkende Kerst aktie echt niet meer te bewij zen. Die Winkelkring-winke liers vinden het nog oprecht prettig als u komt. Die zijn nog eerlijk; 'n begrip, dat in deze tijd welhaast als „zonde" wordt beschouwd. Goed. Op fotojacht dus. Nog negen dagen, om kort te zijn. Enne als wellicht mocht blij ken, dat u ze niet allemaal te pakken krijgt: niet de moed opgeven. Rustig dóórgaan, want de Win- Volgeplakte en éénmaal gevou wen wedstrijd-for mulieren in de bus bij de 3 banken in de Van Weede straat Vergeet niet uw naam en adres te vermelden op de wedstrijd-formu lieren. keikring van Weedestraat laat u nóóóóóit in de steek. Dus ook niet tijdens deze Kerst aktie. Gewoon goed de Soester Cou rant blijven lezen, die u ook nooit in de steek laat, overigens. Dan komt alles in orde. Hoe kostbaar tijd ook is Wij nemen gewoon alle ti/d voor U a/s het om het kostbare van onbe taalbare ogen gaat, en 't kiezen van het meest aantrekkelijke montuur, dat u.i't bij uw soonhjkheid. Méér dan tja, wie kan er nou overal tegelijk zijn Andriessen Alarmerings Apparatuur! Vraag eens dokumentatic aan. Voor de veiligheid. Geregistreerd bij het TB0S. C.HJ. ANDRIESSEN ZN. B.V. EMMASTRAAT 47. HILVERSUM. TEL. 035-13822. Diefstal uit auto In de tien minuten dat de 56-jarige mevrouw R. v.d. W. uit Santpoort een boswandeling maakte, heeft een on bekende kans gezien haar auto open te breken die zij op de picknickplaats aan de Foekenlaan had geparkeerd. Hij maakte een bedrag van 109 gulden buit. alsmede betaalcheques en haar rijbewijs. Het linker portier van de auto was geforceerd. P.V. De Pool, Baarn De Baarnsche Postduiven Vereniging De Pool zal in het komende weekeinde 17 en 18 december de jaarlijkse club tentoonstelling houden. Er zijn onge veer 250 duiven ingeschreven. Keur meester is de Heer J. J. Troost. De openingstijden zijn: zaterdag 17 de cember van 19-23 uur en zondag van 10 tot 16 uur. Verkoop van bonnen van kampioenen Gooi en Eemland zondagmorgen 11.30 uur. Zaal ..De Pool", Ericastraat, Baarn. Entree is vrij. Vindt U het altijd zo moeilijk een gezellig Kerstmenu te verzin nen? Dan helpen wij U een hand je. Ook degenen die geen vlees willen gebruiken vinden een uit gewerkt menu. Kerstmenu mét vlees gevulde avocado kervelsoep varkensrollade met abrikozen bloemkool met gebakken pe terselie en gehakt ei rode sla of kropsla aardappelcroquetten vanilleijs met warme kersen saus. Kerstmenu zónder vlees avocado-cocktail wortelsoep cotelettes d'oeuf andijvie en branche witlofsla met walnoten aardappelpuree in de oven flensjes met warme kersen saus Recepten voor 4 personen Gevulde avocado 2 avocado's die goed rijp zijn, 100 g gekookte mosselen, 100 g gepelde Hollandse garnalen, ci troensap, peper, zout, peter selie. Snijd de avocado's overlangs doormidden. Neem de pitten er uit en hol de halve vruchten uit tot plm. cm. Besprenkel de binnenkant van de schillen met citroensap, om verkleuren te voorkomen. Vul ze half met de mosselen en de andere helft met garnalen. Prak het vruchtvlees door een liefst plastic zeef en maak er een gladde massa van met citroensap. Maak de puree af met peper en zout. Spuit die op de gevulde helften en gameer met een enkele achtergehouden garnaal en een toefje peterselie. Avocado-cocktail l avocado, 2 grapefruits, 4 eet lepels zure room of Bulgaarse yoghurt, peterselie, 4 zwarte olijven. Schil de avocado en snijd het vruchtvlees in reepjes. Schil de grapefruits dik, zodat het wit eraf is. Snijd de partjes grape fruit nu uit de vliezen. Leg in vier wijde glazen partjes grape fruit en schijfjes avocado. Schep de zure room op de cocktails en gameer met zwarte olijven en peterselie. Wortelsoep 1 plantaardige bouillon, 30 g boter of plantaardige marga rine, 30 g bloem, *4 kg winter wortel, peterselie, selderijblad, peper, zout, suiker, scheutje koffieroom. Smelt de boter of margarine, roer de bloem erdoor. Schenk de bouillon er in gedeelten bij en breng de soep steeds roerend aan de kook. Rasp de schoon gemaakte winterwortel op de grove kant van de groenterasp en kook die plm. 10 minuten mee. Maak de soep vlak voor het opdoen af met peper, zout, klein gesneden peterselie en selderij, suiker en een scheutje koffie room. Varkensrollade met abrikozen 1 stuk dunne varkensfilet a 800 g, peper, zout, tijm, 100 a 150 g gedroogde abrikozen, 50 g blauwe rozijnen, 50 g boter of margarine, 3 dl bouillon, 1 lau rierblad, 3 jeneverbessen, ci troensap. Vraag de slager of hij het vlees zo open snijdt, dat U het kunt vullen. Wrijf het vlees aan beide zijden in met peper en zout. Be strooi de bovenkant met tijm. Stop de abrikozen en rozijnen in het vlees. Rol het vlees stevig op en steek het vast met satéprik kers óf vraag aan Uw slager of hij het vlees tot een rollade bindt. Verhit de boter of margarine. Schroei hierin het vlees dicht aan alle kanten en laat het bruin worden. Schenk de bouillon erbij en voeg het laurierblad en je neverbessen toe. Stoof het vlees gaar in plm. 1 uur. Keer het regelmatig. Neem het vlees met het laurierblad en de jenever bessen eruit. Maak de jus op smaak met citroensap. Cotelettes d'oeuf 30 g boter of plantaardige mar garine, 30 g bloem, 2 dl melk, 2 blaadjes gelatine, peper, zout, 3 hardgekookte eieren, peter selie, kervel, bloem, 2 eieren, paneermeel, 50 g boter of plant aardige margarine, 1 citroen, (4 dunne stukjes bleekselderij- stengel van plm. 4 cm., 4 man chetjes. Week de gelatine in ruim koud water. Smelt de boter of marga rine, roer de bloem erdoor. Schenk de melk erbij en breng de saus met een garde roerend aan de kook. Knijp de gelatine uit en roer hem door de warme saus. Neem de saus van het vuur. Pel de hardgekookte eieren en hak die klein. Roer ze door de saus en maak het mengsel op smaak met peper, zout en kleingesneden peterselie en kervel. Laat het mengsel af koelen in een platte schaal. Vorm er acht ..coteletten" van. Haal die door bloem, losgeklopt ei en paneermeel. Bak ze in hete boter aan beide zijden bruin in de koekepan. Steek er eventueel een stukje bleekselderij versierd met een manchet in. Garneer met een schijfje citroen en een toefje peterselie. U kunt de coteletten gepaneerd klaar maken en in de koelkast bewa ren en ze vlak voor het eten bakken. Bewaar ze eventueel nog korte tijd in ëen warme oven (plm. 100 C). Andijvie en branche 1 kg andijvie, zout, 5 g paneer meel, nootmuskaat, 10 g boter of plantaardige margarine. Was de struiken andijvie. Trek van de stronk steeds bosjes an- dijviebladen. Leg die in een wijde pan en kook ze gaar met weinig water in plm. 10 mi nuten. Laat de andijvie uitlek ken en vouw de bosjes dubbel, als U ze in de schotel legt. Maak de groente af met zout. nootmuskaat en paneermeel. Leg er hier en daar een klontje boter of margarine op. Laat er een bruin korstje op komen hoog- in een hete oven (200 C). Flensjes met warme kersensaus Voor de flensjes (plm. 8 stuks): 2% dl melk, 50 g bloem of vol- korenmeel, zout, 1 ei, 50 g boter of plantaardige margarine. Voor de saus: 1 dl kersensap, y4 blikje kersen op siroop, 2 thee lepels aardappelmeel, citroen sap (1 glaasje Grand Marnier of Orange Curacao). Maak de flensjes als volgt Zeef de bloem met zout. Maak in het midden een kuiltje en breek daarin het ei. Begin van uit het midden te roeren en roer de melk er in gedeelten door. Bak hiervan in hete margarine 8 flensjes. Keer de flensjes pas als de bovenkant helemaal droog is. Vouw ze in vieren en leg ze op een schotel. Ze mogen best koud zijn als ze op tafel komen, dus U kunt ze al een dag tevoren maken. Verwarm voor de saus het ker sensap met de inhoud van het blikje. Bind het vocht met aan gemengd aardappelmeel. Maak de saus op smaak met citroen sap en eventueel Grand Mar nier. Geef de warme saus bij de flensjes of schenk hem over vanilleijs (menu 1 Besluiten van het college van B. en W. Oliebollenactie De voetbalvereniging SEC heeft toe stemming gekregen omj^psen Kerst mis en Nieuwjaar een oliebollenactie te houden, waarvan de baten bestemd zijn voor de jeugdafdeling. Langlaufparkoersj De Nederlandse Skivereniging mag evenals vorig jaar in de Soester dui nen een langlaufparkoers uitzetten. Het parkoers mag alleen voor recrea tieve doeleinden gebruikt worden. Verkeerssituatie Zeister Spoor/Apollo In verband met de verkeerssituatie Zeister Spoor/uitmondingen wijk Apol lo, gaat het college in afwachting van een definitief besluit van de Minister van Defensie de Eerstaanwezend-in- genieur der genie te Amersfoort (de fensie) verzoeken de twee uitmon dingen van de wijk „Apollo" op het Zeister Spoor nu reeds als voorrangs kruisingen aan te merken. Inventarisatie geveltekens De Stichting „Het Utrechts Gevelte- kenfonds" is bezig met een inventa risatie van geveltekens in de provin cie. Het college heeft de stichting be richt gezonden van twee bij de gemeen te bekend zijnde geveltekens. Eén is het wapenschild boven de ingang van het raadshuis en de andere is de uit beelding van het voormalige klooster boven de ingang van het Artishock- gebouw. Foto-archief Besloten is een aantal luchtfoto's van een ingezetene aan te kopen ter ver rijking van het gemeentelijk foto-ar chief. Het zijn luchtfoto's van een aantal jaren geleden. Vervanging sloten De bergingssloten van de 850 flats van het gemeentelijk woningbedrijf in het Smitsveen worden binnenkort ver vangen. Verhoging tarief vuilnisemmer Met ingang van 1 januari 1978 wordt de verkoopprijs van vuilnisemmers 27,50 per stuk. Dit was 26,-. De verkoopprijs van papieren vuilniszak ken blijft 0,55 per stuk. Verkoop woningen In een eerstvolgende commissieverga dering van de financiële commissie zal de mogelijke verkoop van de wo ningen aan de Verlengde Talmalaan aan de orde gesteld worden. Wandreliëf gymlokaal De houtsoort van het wandreliëf dat moet komen aan de buitenkant van het gymnastieklokaal aan de Paulus Potterlaan, wordt gewijzigd in Ame rikaans eiken. De opleveringstermijn van het wandreliëf zal omstreeks 15 maart 1978 zijn. Feuterspeelzaal Het college heeft ingestemd met de uit breiding van de peuterspeelzaal Uk- kepuk aan de Duinweg in Soest-Zuid met twee middaggroepen op resp. maandag en vrijdag. Dit zijn de deelnemers Dit is hun adres Dit zijn hun geschenken (in willekeurige volgorde) Hulleman Optiek Slijterij-Wijnhandel Van der Linden Bloemsierkunst Geytenbeek Joh. Mets, delicatessen-wijnen Bonneterie, mevr. Th. Quick Sigarenmagazijn Jansen Schoemaker, radio, TV Banketbakkerij Verkleij Van Dasselaar, groente en fruit Van Homoet, rijwielen, bromfietsen Slagerij Van Asch Reehorst, groente en fruit Wasserette De Bree Nic. van Dam, schoenen, sport Burg. Grothestraat 8 Burg. Grothestraat 6 Burg. Grothestraat 4 Van Weedestraat 90 Van Weedestraat 88 Van Weedestraat 86 Van Weedestraat 78 Van Weedestraat 76 Van Weedestraat 74 Van Weedestraat 70 Van Weedestraat 66 Van Weedestraat 54 Van Weedestraat 52 Van Weedestraat 46 Van Weedestraat 40 Van Weedestraat 20 Van Weedestraat 44 Van Weedestraat 10 Steenhoffstraat 1a Steenhoffstraat 9a Steenhoffstraat 13 Steenhoffstraat 15 Van Weedestraat 5a Van Weedestraat 7 Van Weedestraat 7a Van Weedestraat 9a Van Weedestraat 9b Van Weedestraat 9d Van Weedestraat 17 Van Weedestraat 19 Van Weedestraat 29 Van Weedestraat 31 Van Weedestraat 51 Burg. Grothestraat 3 Burg. Grothestraat 7a Burg. Grothestraat 19 Barometer Wijnpakket, waarde f 100,- Plantenbak 12 flessen Rosé d'Anjou Rya wandkleed Electr. tafelaansteker Draagb. zwart/wittelevisie 5 dozen bonbons en 5 slagroomtaarten 5 fruitmanden paar bromfietshandschoenen Diepvriesvulling, waarde f 300,- Kist mandarijnen, kist sinaasappelen Dames-en kinderski-jack Tafeltennisset, 5 sporttassen Doos luxe zeep Paar Kickers (schoenen) Aansteker Cactusbak 3-daagse reis Parijs (2 pers.) Portable schrijfmachine 112 PL Pioneer Pick-up Waardebon van f 250,- 2 dozen luxe postpapier Plantenbak Black 8- Decker workmate 400 Certina autom. herenhorloge (waarde f 1000,-) 2 Ronson aanstekers Konica autoreflex TC camera (waarde f 950,-) 2 barometers, 2 zonnebrillen Mand levensmiddelen (waarde f 200,-) 6-persoons Wedgwood thee- en gebakservies, waarde f 423,25 Mozaiek hobbypakket Sfeerlamp Mac Gregor pullover Plaktafel met toebehoren van Weedestraat 17A Tel.17120 Leverancier alle ziekenfondsen Een deel van de prijzen uitgestald in de „etalage" van het kantoor van de Soester Courant (aan de Van Weedestraat> Wedstrijd-for mulieren depone ren in de bus bij de Algemene Bank Ned., of de Neder landse Midden- standsbank of de Amro Bank Stomatiek Actief Drogisterij Kraal Van Dorresteijn, schoenen Ned. Middenstands Bank Boutique Des Fleurs Lissone-Lindeman, reisbureau Kantoorboekhandel Van de Ven Stereo Adv. Centr. Gouden Snaar De Ster Mode Kantoorboekhandel Immerzeel Aalsmeers Bloemenhuis Fa. Gielen Zn., ijzerwaren Juwelier Colitico Sigarenmagazijn Pieneman Foto-Film Swager Brilcentrum Drukkerij Smit Van Hall, luxe, huish. art., speelgoed 3 Suisses, wol, handw. enz. Artihome, interieur Herenmode René Borgts Meilof's Behang

Soester Courant | 1977 | | pagina 7