GERTH Kerstgeschenk Soester Missionarissen Géén verhoging abonnementsgeld Soester Courant Wel halfjaar- of jaarabonnementen V olkskerstzangdienst trok veel belangstelling DE Z0MER- GIDSEN HEINEKEN Yerwilderde hond door schot uit politiegeweer gedood „Samenspel" in de Mariakerk te Soestdijk Uniek kerstprogramma in Soest Wens iets goeds en doe iets goeds met kaarten van Unicef Betaling 1978 Biltseweg voor de Kerstavond viering in NPB gebouw Vrouw gewond bij botsing op Het kwartaalabonnement vervalt Donderdag 22 december 1977 56e jaargang no. 18 SOESTER i COURANT Bureau voor redactie en administratie: Abonnement per kwartaal f 5,-. Van Weedestraat 29, Soest - Tel. 14152* Hoofdredacteur: Buiten Soest per kwartaal f 10,-. Postgiro 126156 Verschijnt iedere donderdag BECKMANSTHAAT (HONSBERGÉN) Extra voordelig, 1 KRAT Met één welgemikt schot heeft de bospolitleman Van Galen za terdagmiddag de verwilderde hond gedood waarop al weken lang jacht werd gemaakt. Het dier, een Riesenschnauzer, was een gevaar voor de omgeving. Het was niet denkbeeldig, dat het sterk verwilderde dier bij gebrek aan voedsel spelende kin deren zou hebben aangevallen. Ondanks naspeuringen van de politie is men er niet achter kunnen komen waar het dier vandaan kwam. Op een dag dook het op in Soesterberg, waar het zich tegoed deed aan konijnen. In de afgelopen vijf weken deden niet minder dan twintig inwoners van Soes terberg aangifte bij de politie van het doodbijten van konijnen. Het staat vrijwel vast, dat de zaterdag gedode hond daarvoor verantwoordelijk was. Dat was vermoedelijk ook zo in het geval van vernieling van dure Perzi sche tapijtjes, die bij een familie aan de Amersfoortsestraat aan de waslijn hingen. De hond heeft waarschijnlijk geroken, dat er wel eens honden op de kleedjes lagen. Hij scheurde ze aan stukken en richtte daardoor een schade aan van 2.500 gulden. De diergeneeskundige faculteit in Utrecht en de dierenarts waarschuw den ervoor, dat de Schnauzer gevaar lijk zou kunnen worden voor mensen. Daarom probeerde de politie het dier meer dan eens te vangen, maar zon der resultaat. Zaterdag werd het beest gesignaleerd in de omgeving van de zandafgraving van Tammer. De politie besloot op grond van artikel 4 van de dierenbeschermingswet de hond af te schieten. Bospolitieman Van Galen kreeg het dier goed op de korrel, zodat één schot voldoende was om het neer te leggen. Bij een verkeersongeluk op de Bilt seweg ter hoogte van 't Spiehuis liep de 67-jarige mevrouw H. G. M. uit Zeist gebroken ribben, een gebroken neus en een gebroken duim op. Zij werd met de ambulance naar het zie kenhuis in Zeist gebracht. Mevrouw M. reed met haar personen auto in de richting Utrecht. Zij merk te te laat een voorgesorteerde auto op, bestuurd door de 22-jarige J. H. B. uit Soest. Deze wilde linksaf de inrit van zijn huis inrijden. Toen hij stil stond om tegemoetkomend verkeer vrije doorgang te verlenen, werd hij aan de achterzijde aangereden door mevrouw H. Beide auto's kregen aan zienlijke schade. liggen reeds op U te wachten of vraag gratis toezending bij uw erkend reisbureau SOEST-LAANSTRAAT 66 TEL. 02155-12683/10653 Foto Herman van Dam Op de eerste Kerdag, zondag 25 december, wordt er in de Julianakerk aan de Julianalaan een opvoering gegeven van een voordrachtpro gramma dat al meer dan tweehonderd keer is opgevoerd. Anne Holtrop brengt dan zijn Kerstprogramma ,,DIT KIND". Dit bestaat uit een proloog waarvoor de heer Holtrop zelf de tekst schreef en het verhalend kerstgedicht van D. v.d.Stoep „Dit is 't vertelsel van het Kind". Het geheel is in een periode van meer dan vijf en twintig jaar naar een speciale vormgeving gegroeid. In een sfeervolle belichting en onder steund door muzikale omlijsting brengt Anne Holtrop het eeuwenoude verhaal van Bethlehem op een boeiende en indringende wijze tot leven. Dit unieke kerstprogramma gaat elk jaar in december het land door en de belangstelling is zo groot dat de data soms meer dan een jaar tevoren worden besproken. De opvoering in de Julianakerk duurt ongeveer een uur. De toegang is vrij. Aanvang 5 uur. Het is een goede traditie geworden dat Soester Parochianen een Kerst- gave zenden naar hun afgezanten in verre landen, om - zoals Kees Smeele schrijft - een ruggesteun te zijn, en als blijk „dat anderen ac- coord gaan met ons werk' „Ondanks de bijna hopeloze toestand moeten wij doorgaan met het werk" Hebben wij nog méér aansporing nodig deze pioniers van de Christe lijke Gemeenschap te steunen'? De u welbekende namen van onze Missionarissen en delen uit hun brie ven volgen hieronder: Verspreid over de hele kerk waren velen aanwezig om deel te nemen aan het „Soestdijkse Samenspel". Op de achtergrond o.a. het rad van avontuur waarmee men vele vaak door de parochianen en kinderen van de R.K. basis- en kleuterscholen gemaakte, prijzen kon winnen. Wat zondagmiddag in de Mariakerk te Soestdijk tot een ware happening uitgroeide was iets, waarvan 6 weken geleden nog niemand in de Soestdijkse parochie-gemeenschap dacht dat mogelijk was. Reeds enige tijd was er in de parochie het idee, om de verschil lende groepen, die in de parochie werkzaam zijn, nader met elkaar te laten kennismaken en deze groepen eens op een speciale manier aan de gehele parochie te presenteren. Eén en ander bleek noodzakelijk voor een betere samenwerking en geeft de parochianen de gelegenheid zoveel mogelijk informatie te krijgen, want velen in de parochie weten vaak niet wie bepaalde parochiële werkzaamhe den verricht. De organisator van dit plan was de heer Trienekens, lid van het paro chieel overlegorgaan, een overkoepe lende commissie, waarin alle werk groepen zijn vertegenwoordigd. Hij verzekerde zich van de medewer king van enkele enthousiaste parochi anen, waaronder de heer G. Koelink, een man, die liet zien hoe men zo'n parochiële manifestatie moet orga niseren. Mpn had voor deze dag de kerkbanken in het middenschip verwijderd, waar door een grote ruimte ontstond, waar in het Soestdijkse „Samenspel" plaats vond. Wij zagen stands van o.a. het kerk bestuur, financiële commissie Kerk- Balans, par. Charitas, zieken en be- jaardenbezoek, lektoren en Liturgie, Raad van Kerken Soest. Toen zondagmorgen 12 uur ter opening van de manifestatie een eucharistie viering werd gehouden, hadden verte genwoordigers van de reeds genoemde werkgroepen allen een gezellige stand ingericht, waar de bezoekers, gedu rende de gehele dag waren dat er ve le honderden, informatie kregen over het werk van de betreffende groepen in de parochie. Ook hadden deze groe pen in hun stand een kansspel inge richt, waarmee de aanwezigen voor leuke prijzen konden meespelen. Bij de aanvang van de eucharistie viering was de belangstelling van de parochianen direct al overweldigend, zodat de kerk meer dan tot de laatste plaats bezet was. Na afloop van de parochie-aktie wer den alle 80 medewerkers onthaald op boerekool met worst, een smakelijk maal, dat door slager J. den Blanken belangeloos was toebereid. Op zaterdagavond 24 december a.s. zal in plaats van de gebrui kelijke kerstnachtdienst een kerstspel worden opgevoerd door een groep jongens uit de NPB-kring. Het spel, dat wordt opgevoerd is genaamd „De Reizigers" ge schreven door Rex Frost. Het geheel zal worden omlijst door een optreden van het NPB- Koor Soest, onder leiding van de heer G. v. Doren. Het koor zal een aantal kerstliederen ten gehore brengen. De aanvang is 22.30 uur in het NPB kerkgebouw, Rembrandt- laan 20 te Soest. 1. ANTOON v.d. BREEMER, Philippijnen Verrassend was het nieuws van het grote bedrag, dat ik nu weer tegoed heb, dank zij de vrijgevigheid van mijn dorpsgenoten. Het schijnt wel dat uw vrijgevigheid toeneemt met de jaren. Het geld van Nederland gebruik ik voor kleinere projecten, die er ook ge noeg zijn. 2. KOOS MOUDIJK, Irian Barat (Indonesië) Ik wilde het geld besteden om een orgeltje te kopen voor de kerk hier in Biak. Er zijn ruim duizend vrij trouwe kerkgangers, en er zijn drie orgelspelers. 3. FRANS LIESHOUT, Irian Barat (Indonesië) Steeds duidelijker wordt het dat de eigenlandse krachten het werk moeten overnemen. Voor de opleiding tot onderwijzer zijn er nu 190 leerlingen. Daarvan gaan er dit jaar 7 theologie studeren. Elke dag moeten 190 monden gevuld worden. Het is bijna niet te betalen. Dank voor het geld van de Soester Parochies. Dat is voor 80 jongens één maand eten. Dank! 4. PIET MAJOOR, Brazilië Na een mooie vacantie ben ik weer graag teruggegaan naar Bra zilië. Ik ga mijn werk weer voortzetten onder de verwaarloosde jongens en de groep blinde mannen en vrouwen. Vooral zal ik weer werken voor 't fabriekje van bezems en stoffers, waar de blinden een bestaan kunnen vinden. Er werken er nu vijf, maar enkele an deren staan nog op de wachtlijst om ook aan het werk te komen. 5. JOHAN NARON, Kameroen: In de 1^> jaar, dat ik uit Bouraka weg was, is er heel wat veran derd. Het meest opvallende was de vooruitgang van de crèches. Ook het kerkgebouw nadert zijn voltooiing. Het heeft nu een dak en een vloer, waardoor het al gebruikt kan worden. Er moeten nog enkele voorzieningen aangebracht worden. 6. KEES SMEELE, Zaire: Uw brief met de geldelijke bijdrage kwam vandaag binnen. Dit geeft ons een ruggesteun, niet in de eerste plaats het geld, maar om te weten dat anderen accoord gaan met ons werk hier, Als ik u één dag zou mogen rondleiden in onze buitenwijken, dan zou u een dineetje afzeggen en ophouden met gekanker. 7. GERARD SMEELE, Brazilië De schooltjes zijn verspreid over een oppervlakte van ruim 3200 km2. Je reist wel veel zo door het binnenland, felle zon en veel stof. Maar ja, dan doe je maar, zoals de mensen hier, een zakdoek voor je mond. 8. SERAFINA WANTENAAR, Brazilië Er is hier een gezin: moeder met vijf kinderen onder de negen jaar. Ze wonen in een „huis" met alleen een dak. De kinderen zijn ondervoed en hebben t.b. Nu wilde ik voor haar een huisje van leem kopen en voor betere voeding zorgen. Als de kinderen beter zijn, doen we de oudsten op school. Dat is de enige kans op een betere toekomst voor hen. 9. MAGDALEEN WESTERVELD, Brazilië In ieder geval wordt dat geld gebruikt voor de persoonlijke nood van een zeer arme. Het kan zijn voor een bril, om de vroedvrouw te betalen, of om rijst te kopen. Zelfs de verplichte injecties voor kinderen zijn voor de armen niet te betalen. Welnu voor dit soort dingen gebruik ik de giften. En wat de mensen daar blij mee zijn! In de Soester R.K. Kerken wordt tijdens de Nachtmissen en op de le Kerstdag voor dit doel gecollecteerd. Een giro-biljet wordt gevoegd bij „Kruispunt" voor hen die liever op deze wijze betalen. Dit biljet kan als voorbeeld dienen bij het invullen van uw eigen giro-overschrijving. U kunt er ook mee naar het postkan toor om geld te storten, of als opdracht-formulier gebruiken voor uw eigen bank-instelling. INTERPAROCHIEEL MISSIE-COMITÉ SOEST Postgiro nr.: 35.80.168 Rabo-Bank rek.nr. 3599.67.787 Op het WV-kantoor, bij de firma De Ster Mode aan de Van Weedestraat en de Nederlandse Credietbank aan de Torenstraat liggen weer de bekende Unicef-wenskaarten. Met deze kaarten wenst U niet alleen vrienuen en beken den iets goeds, maar doet U ook wat voor de meest behoeftige kinderen in de hele wereld. Op bovengenoemde adressen liggen wenskaarten, agen da's en correspondentiemappen ge reed. Wanneer U de kaarten reeds verstuurd hebt en toch het werk van Unicef wilt ondersteunen, dan kunt U dit doen door uw gift te storten op gironummer 7075 ten name van Unicef Den Haag. Omdat de prijs van een abonnement op de Soester Courant voor niemand een beletsel mag zijn de Soester Courant wekelijks te kunnen lezen, hebben wij besloten ook voor het jaar 1978 de abonnementsprijs niet te verhogen. Wij menen hiermee niet alleen een wapen te hanteren tegen de inflatie, maar tevens het klimaat gunstig te maken voor hen, die de Soester Courant nog als los nummer kopen of ons blad nog niet lezen. U blijft ons volwaardige weekblad lezen voor dezelfde prijs van f 10,- per halfjaar of 20,- per jaar. Ja, U leest het goed: 10,- per halfjaar en 20,- per jaar! U zult begrijpen, dat dit onze abonnementen-administratie belangrijk zal vereenvoudigen. Inplaats van viermaal per jaar vragen wij U, als tegenpresta tie, Uw abonnementsgeld één maal per half jaar of per jaar te voldoen. Gezien het luttele bedrag zult U ongetwijfeld deze wijziging kunnen billijken. Wij van onze kant proberen elke week een betere Soester Courant voor U te maken. Abonnee's, die AUTOMATISCH gire ren, behoeven voor deze betalings- wijzigen GEEN ENKELE HANDE LING te verrichten. De overige abonnee's dienen hun abonnementsgeld voor het nieuwe jaar zo spoedig mogelijk te voldoen 10,- of 20,-) waarbij zij de na volgende mogelijkheden hebben: Overschrijving op onze postgiro-re kening 126156 Overboeking naar onze bankreke ning bij de a) Rabobank, Kerkplein, Soest, ten gunste van rekeningnr. 35.99.20.950. b) Nederlandsche Mid denstands Bank Soest, ten gunste van rekeningnr. 68.43.10.805. Contante betaling aan ons kantoor Van Weedestraat 29 te Soest. Erg veel vertrouwen hebben wij in Uw medewerking en hiervoor zijn wij U zeer enkentelijk. Prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar! Redactie en administratie SOESTER COURANT In de overvolle Julianakerk is zondag weer de jaarlijkse volkskerstzangdienst gehouden. Daaraan werkten dit jaar muzi kaal mee organist T. Roosjen, de Soester Harmonie PVO onder leiding van P. Daalhuisen; het Christelijk Gemengd Zang koor „Sursum Corda" en het „Paleiskoor" onder leiding van L. J. Meijer met orgelbegeleiding van mevrouw A. Goor Schippers en het kinderkoor van de parochie Petrus en Paulus, onder leiding van G. van de Schepop. Er werd dit jaar weer bijzonder veel ruimte in het programma gelaten voor samenzang en verder was de regie als van oudshet liturgische deel werd verzorgd door dominee JC. BaumfaIk en Pastoor JBuisman uit Soest. Met een magistraal samen gezongen „Ere zij God" werd deze vijf kwartier durende dienst afgesloten.

Soester Courant | 1977 | | pagina 1